Academic literature on the topic 'Метод рентгенівський'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метод рентгенівський.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метод рентгенівський"

1

Fedyshyn, Y. I., and D. I. Vadets. "ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНЕ РЕНТГЕНОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРИСТАЛІЧНИХ ТІЛ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 8, 2016): 111–14. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6822.

Full text
Abstract:
Розглянуто експериментальні дослідження теплових фізичних характеристик кубічних кристалів високотемпературним методом. Високотемпературний рентгенівський метод має істотну перевагу, бо, використовуючи його, ми самостійно без додаткових даних про речовину (які дуже часто одержані різними методами з використаннями різних моделей) визначаємо низку важливих характеристик динаміки кристалічних граток речовини. Це єдина методика високотемпературного рентгенографування, застосована при дослідженнях, особливо доцільна при порівнянні фізичних властивостей кристалів у фазах ізоструктурних сполук певного класу (або ряду твердих розчинів металів) з певним типом кристалічних граток, структур типу NaCl, CsCl, CaB6, UB12 та інварних і пермалойних сплавів. Одержані залежності періодів кристалічних граток, коефіцієнтів термічного розширення, рентгенівської характеристичної температури та середньоквадратичних динамічних (і статичних в інварних і пермалоїдних сплавах) зміщень. Вперше проведено систематичне високотемпературне рентгенографічне дослідження ізоструктурних сполук кубічних гексаборидів MeB6 і додекаборидів MeB12. Встановлено, що для гексаборидів і додекаборидів ангармонізм теплових коливань атомів кристалічних граток зумовлений явною температурною залежністю , а не об’ємним розширенням кристалічної гратки, як у випадку іонних кристалів. Абсолютні значення при кімнатній температурі для гексаборидів порядку 700 К, а для додекаборидів вище 800 °К. Показано, що узагальнююча міра ангармонізму для додекаборидів – (0,09 . Амплітуди теплових коливань атомів у гратках додекаборидів менші, ніж у гексаборидів, і значно менші у гратках чистих металів. Це вказує на високу міцність міжатомних зв’язків у гратках додекаборидів, які можуть використовуватися у жаростійких виробництвах. У перспективі ми готуємось до майже «безпосереднього» визначення , а не через значення .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kolupayev, S. M. "Особливості лікувальної тактики у пацієнтів з безсимптомними каменями ниркових чашок." Експериментальна і клінічна медицина 84, no. 3 (August 25, 2020): 74–79. http://dx.doi.org/10.35339/ekm.2019.84.03.12.

Full text
Abstract:
З метою підвищення ефективності лікування пацієнтів з безсимптомними каменями ниркових чашок, розроблений алгоритм лікувальної тактики при даній формі нефролітіазу. Основними диференційними критеріями вибору оптимального методу лікування є розміри та рентгенівська щільність каменя, а також анатомічні особливості чашково-мискової системи. Наявність конкременту розмірами 5–15 мм з рентгенівською щільністю менш як 1500 HU в нирковій чашці з інфундибуло-пельвікальним кутом 90° і більше є показанням до екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії. Проведення перкутанної нефролітотрипсії доцільно у пацієнтів з чашковими каменями, розмірами більш як 15 мм, рентгенівською щільністю понад 1500 HU, а також наявністю гострого інфундибуло-пельвікального кута. Динамічне спостереження в поєднанні з літолітичною і літокінетичною терапією показано при наявності конкременту розмірами менш як 5 мм. Запропонований лікувальний підхід був успішно застосований у 73 хворих з цією формою нефролітіазу. Ефективність лікування за показником "stone free" в різних групах пацієнтів склала від 86,3 до 91,7 %
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Fedyshyn, Y. I., and D. I. Vadets. "Міркування щодо визначення маси атомів (іонів) кристалічної речовини." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (March 5, 2017): 40–44. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7508.

Full text
Abstract:
Розглядається важливість числового значення маси гіпотетичного атома (іона) кристалу, через посередність якої розраховуються числові значення інших фізичних характеристик. Зокрема йдеться про визначення рентгенівської характеристичної температури Дебая або середньоквадратичного динамічного зміщення атомів від положення рівноваги при тепловому коливальному русі. В статті наводяться приклади знаходження атомних мас у кристалах типу , , у твердих розчинах типу або та більш складних структурах типу та . Автори статті приводять математичні співвідношення розрахунків величин середніх та зведених атомних мас для двоатомних і трьохатомних структур кубічної сингонії. Зокрема, для двохатомних структур типу та середня атомна маса , де і – атомні маси натрія і хлора в молекулах відповідно. Спочатку розраховуються атомні маси у відносних одиницях мас, а потім, при необхідності, можна знайти усереднені маси гіпотетичних атомів. Для структур, які складаються із атомів малої різниці мас пропонується використовувати середні маси гіпотетичних атомів. Для структур із великою різницею мас атомів пропонується використовувати зведені маси при дослідженні акустичної вітки коливного спектру особливо в області температур, що нижчі за характеристичну. При визначенні амплітуд коливань кожного сорту атомів у речовині слід використовувати метод розділення цих коливань. В цьому випадку відпадає необхідність розрахунку атомних мас, оскільки визначається показник степеня температурного множення Дебая: , де – середньоквадратичне зміщення атома від положення рівноваги, - кут дифракції, – довжина хвилі рентгенівських променів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Andreichyn, S. M., T. V. Boiko, H. V. Lykhatska, and V. O. Lykhatska. "АНАЛІЗ КІСТКОВО-МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ПРИ КОМОРБІДНОСТІ ХРОНІЧНОГО ПАНКРЕАТИТУ ТА ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ В ОСІБ ЧОЛОВІЧОЇ СТАТІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (October 18, 2019): 52–56. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v.i3.10493.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. В останні роки велику увагу надають вторинному остеопорозу, який виникає на ґрунті коморбідної патології, і, як наслідок, у людей молодого віку. Мета − вивчити особливості мінеральної щільності кісткової тканини у чоловіків з коморбідною патологією органів травлення. Матеріал і методи. Обстежено 67 хворих чоловічої статі на поєднану патологію гастродуоденопанкреатичної зони і печінки та 20 практично здорових осіб. Серед обстежених було 17 хворих (25,4 %) на хронічний гастродуоденіт (ХГД), 24 (35,8 %) – на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним панкреатитом (ХП) і 26 (38,8 %) – на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним панкреатитом на тлі хронічного гепатиту (ХГ). Вік пацієнтів коливався від 20 до 73 років, середній вік – (43,54±1,25) роки. Із метою кількісної оцінки мінеральної щільності кісткової тканини застосовували двофотонний рентгенівський денситометр (DEXA) для осьового скелета фірми Lunar (США). Результати. Встановлено, що частота розвитку остеопорозу в групах хворих на поєднану патологію органів травлення є вищою, зокрема, у хворих на ХГД і ХП в поєднанні з ХГ в 4,6 раза, у хворих на ХГД в поєднанні з ХП – у 2,8 раза, порівняно з ХГД. Глибина остеодефіциту у хворих на коморбідну патологію достовірно збільшувалася (р<0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чернікова, І. Д., М. Г. Черніков, О. М. Чернікова, and В. О. Недобіга. "Квантовий вихід фотоемісії і методи його вимірювання." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 178–81. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-178-181.

Full text
Abstract:
Останнім часом досягнуто значного прогресу в розробці інтенсивних джерел випромінювання і нових оптичних елементів для вакуумної ультрафіолетової частини спектру (ВУФ). Цей прогрес послужив основою для розвитку багатьох перспективних практичних додатків: рентгенолітографія, рентгенівської голографії, мікроскопіїта ін. Для розвитку цих напрямків, зокрема для оптимізації параметрів джерел і вибору оптичних елементів, необхідні якісні кількісні (абсолютні) вимірювання характеристик випромінювання. Однак проведення таких вимірювань в ВУФ діапазоні спектра є досить складним завданням. Справа в тому, що в цьому діапазоні спектра всі речовини володіють великим і сильно мінливих, залежно від довжини хвилі, поглинанням. Тому всі детектори випромінювання вимагають незалежного калібрування по еталонному джерелу у всьому діапазоні довжин хвиль, так як їх чутливість залежить від властивостей і чистоти поверхні, якапоглинає. У представленій роботі показана методика фотометрії монохроматичноговипромінювання в ультрафіолетовій області спектра, використовуючи два прилади: калібрований термостолбік і фотоелектронний помножувач, вікно якого покрито тонким шаром саліцилової-кислого натрію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Алхімова, Світлана Миколаївна. "Візуалізація об’ємних даних з метою планування операцій видалення ювенільної ангіофіброми основи черепа людини." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 3–17. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33465.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання візуалізації тривимірних моделей ювенільної ангіофіброми основи черепа людини для задач хірургічного планування видалення пухлини. Проведено аналіз підходів та сучасного програмного забезпечення для отримання медичних об’ємних даних. Визначено основні положення сучасних підходів до візуалізації тривимірних моделей для потреб в медичній галузі. Запропоновано алгоритм візуалізації об’ємних даних для дослідження тканин ювенільної ангіофіброми основи черепа людини в тривимірному просторі. Запропонований алгоритм використовує в якості вихідних даних зображення рентгенівської комп’ютерної томографії та надає можливість проведення характерних для вокселного рендерінгу особливостей візуалізації. Показано, що на основі використання запропонованого алгоритму можливе проведення візуалізації тривимірних даних щодо васкуляризації тканин пухлини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пащенко, Євген Олександрович, Сергій Васильович Рябченко, В’ячеслав Миколайович Бичихін, Світлана Анатоліївна Кухаренко, Денис Олександрович Савченко, Оксана Миколаївна Кайдаш, and Володимир Віталійович Смоквина. "ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ЗАКРІПЛЕННЯ АЛМАЗНИХ ЗЕРЕН ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА АЛМАЗНО-АБРАЗИВНИХ ІНСТРУМЕНТІВ." Science and Innovation 18, no. 1 (February 14, 2022): 56–65. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.01.056.

Full text
Abstract:
Вступ. За поєднанням високої точності обробки, продуктивності та можливості керування формою ріжучого профілю інструменту одношаровий абразивний інструмент має потенційну перевагу над іншими типами абразивних інструментів.Проблематика. Інструменти для прецизійного формоутворення деталей з високолегованих та жароміцних сталей є найбільш складними у виготовленні, економічно привабливими та критично важливими у сегменті інструментального виробництва. Виготовлення таких інструментів шляхом електрохімічного зарощування зерен алмазу металомна електропровідному корпусі відоме давно. Проте їх виготовлення за найкращими традиційними технологіями стикається із значними складнощами і потенціал таких алмазних виробів реалізується лише на 15—20 %.Мета. Удосконалення виробництва високоточного абразивного інструменту для обробки високолегованих та жароміцних сталей на сучасних оброблювальних центрах з числовим програмним керуванням.Матеріали й методи. Електрохімічне осадження покриттів проводили за оригінальною методикою. Мікроструктуру одержаних покриттів вивчали за допомогою скануючої електронної мікроскопії та рентгенівської дифрактометрії. Міцність утримання алмазних зерен у зв’язці вимірювали на розробленому пристрої.Результати. Запропоновано технологію виготовлення високоточних одношарових шліфувальних інструментів шляхом електрохімічного осадження металу. Показано, що між сталевим корпусом та шаром металу, що утримує алмазні зерна, створюється тонкий шар електропровідного полімеру з високою адгезією як до корпусу, так і до металу. Це зебезпечує міцне утримання абразивних зерен та високий ступінь рівномірності їх розміщення, що наразі є недосяжним для традиційних технологій, а також посилює стійкість гострих кромок профілю як найбільш вразливих ділянок інструменту.Висновки. Вперше створено та апробовано новий клас високоточного профільного інструменту, який дає можливість імпортозаміщення на машинобудівних підприємствах України, а також виходу на зовнішні ринки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vons, B. V., and T. A. Grochovuy. "ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ АКТИВНИХ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ НА МОДЕЛІ АСЕПТИЧНОЇ ОПІКОВОЇ РАНИ В ЩУРІВ." Medical and Clinical Chemistry, no. 1 (April 12, 2019): 55–62. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v0.i1.9831.

Full text
Abstract:
Вступ. Опіки – ушкодження тканин, викликані дією високої температури, хімічних речовин (кислот, лугів, солей важких металів), електричного струму, сонячних і рентгенівських променів, а також деяких медикаментозних засобів. Проблема лікування опікових ран як в Україні, так і в всьому світі є актуальною на сьогодні. Питома вага опіків становить від 5,6 до 10 %, вони займають третє місце в структурі загального травматизму. В Україні щорічно реєструють приблизно 80 тисяч опечених, з яких діти складають 10 % (так, у 2017 р. від опіків в Україні постраждало 7605 дітей). Тому створення нової групи оригінальних вітчизняних лікарських засобів, які б стимулювали регенераторні процеси шкіри та покращували загоєння опікових ран, актуальним на даний час. Мета дослідження – вивчити лікувальну ефективність вибраних активних фармацевтичних інгредієнтів при опіковій травмі. Методи дослідження. Експерименти проводили на статевозрілих щурах лінії Вістар обох статей. Термічні опіки II ступеня (відповідно до клінічної класифікації) відтворювали на поголеній ділянці шкіри спини в асептичних умовах під тіопенталовим наркозом. З метою створення м’якого лікарського засобу для місцевого лікування опіків проведено скринінг вибраних зразків з різними активними фармацевтичними інгредієнтами хімічного, природного та біологічного походження. Результати й обговорення. У результаті проведення біологічних досліджень на моделі поверхневої опікової рани встановлено високу ранозагоювальну активність м’якої лікарської форми на основі водного витягу з кріоліофілізованої ксенодерми шкіри свині. Процес загоєння триває в середньому 17 днів. Цей діючий компонент сприяв скороченню термінів загоєння опіків на 4 доби порівняно з групою контрольної патології та на 2–3 доби порівняно з іншими субстанціями, які підлягали експериментальному дослідженню. Висновок. Доведено ефективність використання біологічного матеріалу, а саме кріоліофілізованої ксенодерми шкіри свині, як активного фармацевтичного інгредієнта для місцевого лікування опіків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pankiv, І. V. "Фактори ризику розвитку остеопорозу при первинному гіпотиреозі." TRAUMA 16, no. 4 (October 1, 2015): 90–95. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.4.16.2015.80182.

Full text
Abstract:
Мета дослідження — встановлення частоти та факторів ризику розвитку остеопорозу в жінок із первинним гіпотиреозом.Матеріал і методи. Під спостереженням перебувало 79 жінок із гіпотиреозом. У 37 жінок (46,8 %) був збережений менструальний цикл, 42 жінки (53,2 %) перебували в постменопаузальному періоді. Оцінка мінеральної щільності кісткової тканини здійснювалася методом двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії. Результати. Частота остеопорозу в жінок у постменопаузальному періоді становила 38,1 % у поперековому відділі хребта, 35,7 % — у шийці стегнової кістки і 54,8 % — у середній третині передпліччя. У хворих із збереженим менструальним циклом остеопороз діагностовано в шийці стегнової кістки (13,5 %), середній третині передпліччя (16,2 %) і в поперековому відділі хребта (8,1 %). Висновки. Розвиток остеопорозу в жінок із первинним гіпотиреозом асоціюється з чинниками, пов’язаними як із самим захворюванням (тривалість гіпотиреозу, середньодобова доза левотироксину), так і з традиційним чинником ризику остеопорозу — менопаузою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Семенько, М. П., Н. М. Білявина, О. І. Наконечна, and А. М. Курилюк. "Синтез і кристалічна структура багатокомпонентних керамік YBa2CuR2O6 та YBa4R3O9 (R = Cu, Mg, Zn, Ni, Co)." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 1 (March 30, 2022): 64–71. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2022.01.064.

Full text
Abstract:
Високоентропійні оксиди YBa2CuR2O6 та YBa4R3O9 синтезовані методом твердофазного синтезу з шихти, яка крім традиційних складових ВаCO3, Y2O3, CuO містить еквімолярну суміш оксидів CuO, MgO, ZnO, NiO та CoO. З використанням методу порошкової рентгенівської дифракції вивчені кристалічні структури синтезованих сполук, які віднесено до відомих структурних типів: t-YBa2Cu3O6 та YBa4Cu3O9. Аналіз розташування атомів за правильними системами точок структур багатокомпонентних фаз YBa2CuR2O6 та YBa4R3O9 вказує на те, що умовна “високоентропійна” катіонна складова R = CuMgZnNiCo займає в цих структурах лише положення з октаедричним оточенням з атомів кисню. Тому за умови наявності в проєктованих багатокомпонентних оксидних сполуках положень з октаедричним RO6 оточенням використання “високоентропійної” складової шихти R = Cu, Mg, Zn, Ni, Co для створення нових однофазних високоентропійних оксидних матеріалів за участю кисню є вельми ефективним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Метод рентгенівський"

1

Костіна, А. В., and О. В. Лінник. "Програмний модуль аналізу дозоформуючих параметрів РДК." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8563.

Full text
Abstract:
The actual scientific task is to find methods and technologies for reducing the dose of X-ray radiation, which the patient receives during diagnostic activities. The software consists of five interconnected modules that provide for recording, processing, analyzing, storing information and reporting. Software implementation of the developed analysis module was carried out using the MATLAB system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гринюк, Іван Олександрович, and Ivan Hryniuk. "Метод встановлення ефективної дози Rg0 випромінювання у системах рентгендіагностики." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36246.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота виконана на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя
У кваліфікаційній роботі магістра проведене імітаційне моделювання спектру випромінювання рентгенівської трубки. У моделі враховано основні параметри та характеристики процесу. Вона дає можливість зa вiдомими медичними показниками вiрогiдно зімітувати первинне випромінювання у відношенні до експериментального, а це в свою чергу, вказує на адекватність процесу тестування aлгоритмiв їх опрaцювaння у системах рентгендіагностики. Для коректного моделювання використано програмне забезпечення середовища microsoftvisualstudio 2008 express та мови програмування с++.
In the master's qualification work the simulation modeling of the X-ray tube radiation spectrum is carried out. The model takes into account the main parameters and characteristics of the process. It makes it possible to reliably simulate the primary radiation in relation to the experimental one with the help of known medical indicators, which in turn indicates the adequacy of the process of testing algorithms for their processing in X-ray diagnostic systems. MicrosoftVisualStudio 2008 Express software and C ++ programming languages were used for correct modeling.
ВСТУП ... 8 РОЗДІЛ 1. АНАЛІЗ СТАНУ ПРОБЛЕМИ ... 11 1.1 Біофіичний та медичний аспекти ... 11 1.2 Технічний аспект ... 15 1.3 Огляд відомих систем ... 20 1.4 Цифрові рентгенографічні системи ... 25 1.5 Використання багатокамерної технології у рентгенографії ... 31 1.6 Висновки до розділу 1... 31 РОЗДІЛ 2. МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВННЯ ПРОЦЕСУ ...33 2.1 Рентгенівське випромінювання та біосередовище ... 33 2.2 Моделювання процесу поширення випромінювання в розсіювальних середовищах ... 35 2.3. Метод Монте-Карло ... 37 2.4 Алгоритм імітації ... 40 2.5 Висновки до розділу 2 ... 43 РОЗДІЛ 3. ВЕРИФІКАЦІЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ... 44 3.1 Закон Бугера-Ламберта ... 44 3.2 Розрахунок спектру первинного рентгенівського випромінювання ... 44 3.3 Спектр гальмівного випромінювання ... 46 3.4 Спектр первинного характеристичного випромінювання ... 46 3.5 Реальний первинний спектр трубки ... 47 3.6 Висновки до розділу 3 ... 50 РОЗДІЛ 4. ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ... 51 4.1 Методика розрахунку дози ... 51 4.2 Програмне моделювання спектрів випромінювання ... 57 4.3 Результати розрахунку ... 60 4.4 Висновки до розділу 4 ... 64 7 РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ... 65 5.1 Охорона праці ... 65 5.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях... 66 5.3 Висновки до розділу 4 ... 71 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 72 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 74 ДОДАТКИ 85
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Литвиненко, Д. О., and А. О. Ніколаєнко. "Інтерфейс програми для чисельного моделювання спектрів рентгенівської дифрації." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38742.

Full text
Abstract:
На сьогодні відомі різні чисельні методи, які дозволяють оцінити мікроструктуру плівкових матеріалів та її подальший вплив на фізичні властивості зразків. Більшість із таких методів обмежуються даними досліджень, отриманими за допомогою растрової або просвічуючої електронної мікроскопії, атомно-силової мікроскопії, рентгенівського дифракційного аналізу. Проте, оскільки густина дефектів в плівках дуже висока, то для їх виявлення в багатьох випадках роздільної здатності електронно-мікроскопічних зображень не достатньо. Тому замість традиційних підходів для вивчення мікроструктури плівок (розміру кристалітів, дефектів кристалічної будови) активно застосовуються передові чисельні методи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kosminska, Yuliia Oleksandrivna, Юлия Александровна Косминская, Юлія Олександрівна Космінська, and І. М. Шершак. "Методи реконструкції зображень в системах рентгенівської комп`ютерної томографії (РКТ)." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4081.

Full text
Abstract:
У даній роботі досліджено алгоритм зворотного проеціювання з фільтрацією, який відноситься до аналітичних алгоритмів реконструкцій зображень і оснований на перетвореннях Фур'є. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4081
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Філатова, Ганна Євгенівна, and Д. О. Бойко. "Проблеми розробки систем підтримки прийняття рішень в мамографії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46302.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kshniakina, Svitlana Ivanivna, Светлана Ивановна Кшнякина, Світлана Іванівна Кшнякіна, А. А. Карабаза, and В. С. Кшнякін. "Дослідження фазового складу і структури систем на основі ТіО2 методом рентгеноструктурного аналізу." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4241.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соболєва, М. І. "Леговані та гібридні кальцій фосфатні покриття на Ti6Al4V субстратах для біомедицини." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75820.

Full text
Abstract:
У ході виконання магістерської роботи було отримано біокомпозитні покриття на основі гідроксиапатиту (HA) та хітозану (CS) з заданими додатковими протимікробними властивостями та здатністю до пролонгованого вивільнення лікарських засобів. Досліджена структура, морфологічні особливості та фізико-хімічні властивості з застосуванням сучасних методів дослідження: XRD, RFA, SEM, HPLS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography