Academic literature on the topic 'Медичнє зображення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Медичнє зображення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Медичнє зображення"

1

Шулигін, Д., and Є. Настенко. "АЛГОРИТМ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЗРАЗКІВ ДЛЯ АНАЛІЗУ МЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ШЛЯХОМ СПІВСТАВЛЕННЯ ПАТЕРНІВ." Біомедична інженерія і технологія, no. 6 (December 18, 2021): 138–46. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.247780.

Full text
Abstract:
Метою роботи була розробка та реалізація нового алгоритму порівняння двох медичних зображень паренхіматозних органів шляхом виокремлення в них однакових та унікальних патернів та наступного їх аналізу. Для цього було розглянуто найбільш розповсюджені алгоритми порівняння зображень, серед яких були строге порівняння, порівняння нечітких пікселів та порівняння гістограм. Оскільки найбільш розповсюджені алгоритми порівняння зображень мають недоліки, які роблять неможливим їх використання в аналізі медичних зображень було створено програмний додаток для порівняння двох медичних зображень, який реалізовує алгоритм порівняння зображень шляхом співставлення патернів, а також використовує для попередньої обробки алгоритм зменшення кількості відтінків сірого. Для розробки було використано фреймворк .NET та мову програмування C#. Після аналізу отриманих результатів роботи програмного додатку на зображеннях легень у станах норми, пневмонії, COVID-19, COVID-19 з пневмонією, а також печінки у нормі та при цирозі було з’ясовано, що при такому підході попередня обробка зображень шляхом зменшення кількості відтінків сірого є необхідним компонентом програми, а також що можливо отримати задовільні результати навіть при обробці зображень, які містять додаткову інформацію про оточуючі тканини, але для найкращого результату на вхід програми бажано подавати зображення, на яких міститься виключно текстура досліджуваних органів. Також результати роботи створеного додатку можуть бути використані для створення тренувальних вибірок для навчання нейронних мереж та інших класифікаційних алгоритмів. Ключові слова – обробка зображень, аналіз текстури, системи підвищення ефективності, .NET, C#
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іванченко, А. С., К. С. Бовсуновська, І. М. Дикан, Б. А. Тарасюк, В. А. Павлов, and Є. А. Настенко. "КЛАСИФІКАТОР ДИФЕРЕНЦІАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ АУТОІМУННОГО ГЕПАТИТУ ТА ХВОРОБИ ВІЛЬСОНА НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПЕЧІНКИ." Біомедична інженерія і технологія, no. 6 (November 17, 2021): 62–73. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.233008.

Full text
Abstract:
Реферат: Проблематика. При інтенсивному моніторингу профілактичного огляду пацієнтів у медичних закладах первинної ланки найбільш зручно по ультразвуковим зображенням діагностувати лише наявність чи відсутність фіброзних змін печінки. Подібний підхід є найбільш ефективним при профілактиці захворювань, при цьому алгоритм класифікації визначає лише наявність патології, а уточнення діагнозу, ступінь ураження вже знайденої патології може визначатися в подальшому у спеціалізованих медичних закладах висококваліфікованим лікарем діагностом. Однак, розробка автоматизованих систем підтримки рішень при диференціації клінічно схожих захворювань завжди є актуальною задачею в медичній практиці. Однією з таких задач є диференціація аутоімунного гепатиту і хвороби Вільсона. Мета. Розробити діагностичний алгоритм класифікації аутоімунного гепатиту і хвороби Вільсона за результатами аналізу ультразвукових зображень печінки. Методика реалізації. Дані для виконання дослідження надано Інститутом ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України – 9 знімків УЗД стосуються хворих на аутоімунній гепатит, 20 знімків пацієнтів з хворобою Вільсона. Об’єктами класифікації є області інтересу, що було виділено на ультразвукових зображеннях медичними фахівцями. Для збільшення об’єму навчальної вибірки та підвищення якості системи класифікації застосовано аугментацію одержаних зображень. В результаті для навчання (навчальна вибірка) та верифікації (тестова вибірка) було одержано загалом 600 областей інтересу (150 для аутоімунного гепатиту і 450 для хвороби Вільсона). Виходячі з припущення, що відмінності у характеристиках зображень класів знаходяться у відмінностях їх текстур в роботі розраховані текстурні ознаки на основі частот зустрічаємості патернів бінарного шаблону відтінків сірого. Для побудови класифікатора застовано алгоритм Random Forest. Результати дослідження. Загальна вибірка з 600 областей інтересу була розбита випадковим чином на навчальну (80%) і тестову (20%). Одержано модель класифікатору алгоритмом Random Forest з показниками якості класифікації на навчальній вибірці: точність - 100%, чутливість - 1, специфічність - 1, F-score -1, та на тестовій вибірці: точність 90,8% , чутливість 0.767 , специфічність – 0,956, F-score – 0,873. Висновки. Запропоновано ефективний підхід для вирішення задачі автоматичної диференційної діагностики аутоімунного гепатиту та хвороби Вільсона. На основі текстурних ознак та алгоритму випадкового лісу була отримана високоякісна модель класифікації Ключові слова – диференціальна діагностика, аутоімунний гепатит, хвороба Вільсона, ультразвукова діагностика, аугментація зображень, патерни, локальні бінарні шаблони, Random Forest.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Berezky, O. M., and O. Yо Pitsun. "АДАПТИВНИЙ МЕТОД СЕГМЕНТАЦІЇ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ МЕТРИК." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 122–26. http://dx.doi.org/10.15421/40280325.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні алгоритми сегментації зображень, що дало змогу виділити їх переваги та недоліки для застосування в медичних цілях. Для діагностування передракових та ракових станів молочної залози використовують цитологічні та гістологічні зображення. Процес опрацювання таких зображень є важким і рутинним процесом, що потребує наявності спеціалізованих знань у медиків в галузі комп'ютерного зору. Недоліком біомедичних зображень є низька якість, неоднорідність освітлення у процесі формування зображень, низька контрастність. Неможливо застосувати одні і ті ж алгоритми і їх параметри до різних зображень, тому актуальним постає завдання розроблення адаптивних систем сегментації зображень. З'ясовано, що алгоритм сегментації методом водорозподілу у комбінації з методом порогової сегментації показав найкращі результати. Охарактеризовано закономірності між вхідними даними біомедичних зображень та алгоритмами сегментації. Сформовано правила нечіткої логіки для підбору параметрів алгоритмів біомедичних зображень. Розроблення автоматичної системи підбору параметрів сегментації цитологічних і гістологічних зображень є актуальним завданням, що підвищить якість опрацювання зображень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Микитенко, Павло Васильович, and Віталій Васильович Лапінський. "ПРОЄКТУВАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ІНФОРМАТИКИ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 26–41. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.3569.

Full text
Abstract:
На основі аналізу комплексу наукових дисциплін, які вивчаються студентами спеціальності «Медицина», а саме фундаментальних біомедичних і хімічних, клінічних та соціально-гігієнічних дисциплін, здійснено їх класифікацію для побудови змішаного графу з метою встановлення міждисциплінарної інтеграції з медичною інформатикою. Показано, що для того, щоб сформувати в студентів-медиків цілісне уявлення про професійні сфери застосування інформатики та мотивувати їх до отримання нових знань, необхідно посилити міждисциплінарну інтеграцію дисципліни «Медична інформатика». Результати аналізу зв’язків між елементами субграфів свідчать, що оптимальним є той випадок, коли деякий елемент з кожного кластеру «дисципліна» з’єднаний ребрами з деяким елементом кластера «навчальна тема» з урахуванням множини загальних ознак кожної дисципліни, при цьому відповідно реалізуються випереджальні й зворотні зв'язки змісту навчання. За такої побудови послідовностей зв’язків практичних занять з комплексом наукових дисциплін можна отримати позитивний ефект від застосування міждисциплінарного підходу, оскільки відбуватиметься актуалізація навчального матеріалу, яка сприятиме систематизації й узагальненню знань, формуванню цілісного уявлення про професійні сфери застосування інформатики, створенню мотивації до використання комп’ютерних технологій в професійній діяльності медика. Також побудовано «радіальну» модель, яка відображає поточний стан міждисциплінарних зв’язків та встановлено, що інтеграція навчальних тем реалізується вибірково. Розглянуто ключові аспекти, котрі забезпечують максимальну міждисциплінарну інтеграцію такого практичного заняття, як «Аналіз біосигналів. Методи опрацювання біосигналів. Візуалізація медико-біологічних даних. Оброблення та аналіз медичних зображень». Шляхом анкетування студентів-медиків щодо визначення характеру інтеграції навчальних тем з медичної інформатики та мотивації до використання комп’ютерних технологій в майбутній професійній діяльності отримано результати, які підтверджують доцільність міждисциплінарної інтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Харченко, Н., and В. Сердаковський. "Нейронна мережа для діагностики хвороби Паркінсона за зображенням спіралі Архімеда." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 45 (December 23, 2021): 54–58. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-45-08.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальну проблему встановлення діагнозу Паркінсона на ранніх стадіях захворювання. Вибір теми дослідження обумовлено невиліковністю хвороби Паркінсона, отже вкрай гостро, на думку авторів є нагальне виявлення захворювання на ранніх стадіях. Констатовано, що діагностики, для точного встановлення діагнозу нині не існує, тому залишається проведення тестів для виявлення симптомів. Одним з таких, як слушно зауважують автори є малювання спіралі Архімеда, яке має доволі високу точність під час виявлення тремору спокою. Створення алгоритму для автоматичної обробки таких зображень може допомогти у проведені діагностики, а також моніторингу розвитку хвороби. Поєднання штучного інтелекту та інтернет медичних речей з часом зробить підключені пристрої для моніторингу стану здоров’я більш інтелектуальними. Нейронні мережі та величезні обсяги даних, що генеруються інтернет медичних речей, також можуть використовуватися для встановлення діагнозу. Авторами статті наголошено на фундаментальних можливостях нейронних мереж, їх сприятливій ролі у трансформації сфери радіології, шляхом заощадження часу та грошей медичних організацій. Розроблено нейронну мережу, яка зможе за зображенням намальованої спіралі Архімеда встановити діагноз. Дану мережу можна використовувати для проведення ранньої діагностики, а також подальшого моніторингу стану хвороби. Зважаючи на невелику вибірку зображень для навчання та тренування моделі авторами статті було прийняте рішення про збільшення вибірки шляхом перетворення зображень, а також використання згорткової нейронної мережі з попереднім навчанням. У результаті проведеної роботи було створено модель, яка має точність 93.7 відсотків яка дозволить автоматизувати процес діагностики хвороби на ранніх стадіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дудін, О. Є., О. П. Мінцер, and О. М. Сулаєва. "ЦИФРОВА ПАТОЛОГІЯ В РОБОТІ МЕДИЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ. / АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД." Medical Informatics and Engineering, no. 3 (August 11, 2021): 41–50. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.3.11608.

Full text
Abstract:
Цифрова патологія є невід'ємним технологічним елементом науково-лабораторного середовища та відіграє важливу роль у сучасній клінічній практиці. Мета огляду полягала в аналізі сучасного стану розвитку цифрової патології, її можливостей та ролі в розвитку патології як невід'ємної складової персоналізованої медицини. Отримання повноцінних віртуальних препаратів полегшило б роботу з зображеннями, надало можливість перегляду та обміну зображень між патологами і фахівцями інших спеціальностей. Розроблення відповідного програмного забезпечення та рішень про зберігання й обмін цифрових зображень визначила також широке використання цифрової патології в освітньому процесі при навчанні цитопатологів, патологоанатомів і молекулярних патологів. Окрім зручних інструментів діагностики, отримання другої думки, проведення мультидисциплінарних консиліумів і безперервного навчання патологів, цифрова патологія скоро стане технологічною вимогою в науковому та лабораторно-діагностичному середовищі. У підсумку, впровадження систем штучного інтелекту у діагностику онкологічної патології свідчить про можливість інтеграції патогістологічних даних із результатами клінічного обстеження, лабораторними показниками, даними радіологічного дослідження та результатами молекулярно-генетичного тестування, що надає змогу для повноцінної діагностики та вибору лікування відповідно до вимог персоналізованої медицини. Водночас підкреслено необхідність створення єдиної професійної мови та багатовимірних класифікацій станів пацієнтів, що підлягають комп'ютерному розпізнаванню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гричанюк, Іван, and Олена Носовець. "АНАЛІЗ МЕТОДІВ АУГМЕНТАЦІЇ ДАНИХ ДЛЯ ЗАДАЧ СЕГМЕНТАЦІЇ СУДИН СІТКІВКИ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 93–97. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-23.

Full text
Abstract:
Сегментація судин сітківки є фундаментальним кроком на етапі діагностики та лікування різного типу серцево-судинних та офтальмологічних захворювань. Висока якість, універсальність та відсутність прив’язки до певного типу даних – є ключовими параметрами, та ціллю даного підходу до аугментації (збільшення даних), оскільки тестові зображення можуть бути захоплені за допомогою різних апаратів для аналізу зображень сітківки, або зазнають впливу різних патологічних змін. Ціллю дослідження є розглянути сегментацію сітківки ока з точки зору збільшення даних, за допомогою створення додаткових даних навчання, на основі сучасних підходів до аугментації даних. Вони включають в себе як і базові підходи на основі існуючих досліджень, так і спробу інтегрувати підходи, що не використовувались в сегментації судин сітківки. У цій роботі ми пропонуємо новий підхід до збільшення даних, а саме підхід на основі випадкової гамма-корекції. Враховуючи специфіку даних зображення сітківки ока, де основною задачею та проблемою є сегментація судин маленьких розмірів, спочатку застосовується гамма-корекція на кожному колірному каналі всього зображення, тоді як потім навмисно посилює або зменшуються регіони судин з використанням морфологічних перетворень. Тому модель сегментації може вивчити інваріантні та дискримінаційні особливості, як глобальні, так і локальні. Експериментальні результати на існуючих наборах даних демонструють, що наш метод може бути використаний в задачах сегментації судин сітківки, а також покращити продуктивність інших моделей на основі мережі U-Net, або сегментації медичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bilous, M. V. "Можливості використання аналітичних інструментів для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання в Збройних Силах України." Ukrainian Journal of Military Medicine 2, no. 2 (June 30, 2021): 61–69. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2021.2(2)-061.

Full text
Abstract:
Вступ. З огляду на процес впровадження єдиної системи логістичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України, адаптованої до стандартів країн-членів НАТО, здійснення організації й управління медичним постачанням ЗС України з використанням новітніх інформаційних технологій для підвищення ефективності функціонування Медичних сил ЗС України стає вимогою сьогодення. Світова тенденція переходу до цифрових методів створення, передачі, обробки та зберігання інформації обумовила необхідність у впровадженні єдиної інформаційної системи для управління потоковими процесами у Медичних силах ЗС України. Водночас, слід виокремити виняткову роль аналітичних інформаційних систем, як засобу підтримки обґрунтованих управлінських рішень. Мета. Дослідження можливостей використання інформаційної аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання в ЗС України. Матеріали та методи. Для досягнення мети дослідження проведено аналіз закордонної і вітчизняної наукової літератури, чинної нормативно-правової бази України, наказів Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, командувача Медичних сил ЗС України, а також зведена інформація, щодо потреби у лікарських засобах ЗС України та документація користувача аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook”. Методами дослідження є бібліографічний, аналітичний, прогностичний та узагальнення. Результати. Проведений аналіз літературних джерел, а також вивчення документації користувача аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” (інструкції з використання) спонукали дослідити можливості застосування вказаної системи для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання ЗС України у КМС ЗС України. Отримано наглядні приклади використання аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook”, графічно зображені за допомогою можливостей програмного аналітичного забезпечення. Результати дослідження та відсутність альтернативних інформаційних аналітичних систем в Управлінні медичного постачання КМС ЗС України для оптимізації організації постачання медичної техніки та майна ЗС України стали основою розробки рекомендацій щодо впровадження вказаної ліцензійної інформаційної аналітичної системи для використання в органі управління Медичними силами. Це забезпечить мінімізацію логістичних витрат за рахунок гнучкого управління постачанням медичним майном військових частин ЗС України та закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України на підставі створених аналітичних звітів. Висновки. На основі аналізу літературних наукових джерел обґрунтовано оптимальний вибір аналітичної системи щодо організації медичного постачання ЗС України. Здійснено короткий опис аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” та досліджено можливості використання цієї інформаційної аналітичної системи для підтримки прийняття управлінських рішень з організації медичного постачання в Управлінні медичного постачання КМС ЗС України. Розроблено рекомендації щодо доцільності та практичного застосування цієї аналітичної системи для оптимізації управління постачанням медичною технікою та майном військових частин ЗС України та закладів охорони здоров’я МО України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Алхімова, Світлана Миколаївна. "Візуалізація об’ємних даних з метою планування операцій видалення ювенільної ангіофіброми основи черепа людини." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 18 (December 11, 2011): 3–17. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33465.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання візуалізації тривимірних моделей ювенільної ангіофіброми основи черепа людини для задач хірургічного планування видалення пухлини. Проведено аналіз підходів та сучасного програмного забезпечення для отримання медичних об’ємних даних. Визначено основні положення сучасних підходів до візуалізації тривимірних моделей для потреб в медичній галузі. Запропоновано алгоритм візуалізації об’ємних даних для дослідження тканин ювенільної ангіофіброми основи черепа людини в тривимірному просторі. Запропонований алгоритм використовує в якості вихідних даних зображення рентгенівської комп’ютерної томографії та надає можливість проведення характерних для вокселного рендерінгу особливостей візуалізації. Показано, що на основі використання запропонованого алгоритму можливе проведення візуалізації тривимірних даних щодо васкуляризації тканин пухлини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Муравйов, О. В., В. Ф. Петрик, Ю. Ю. Лисенко, Г. А. Богдан, and А. В. Наконечная. "АВТОМАТИЗАЦІЯ МЕТОДУ ТЕРМОГРАФІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ПАТОЛОГІЙ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 47–53. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.5.

Full text
Abstract:
Медична термографія найбільш успішно поєднує ефективний пошук патологій та абсолютну неінвазивність для пацієнта та медичного персоналу. Надійність діагностики заснована на стабільності тепловізійної симптоматики, основним параметром якої є послідовність та передбачуваність зміни відносних температур. Це дозволяє використовувати термографію як метод ефективного контролю над перебігом патологічних процесів в організмі людини для різних сфер медичної діяльності. Робота присвячена аналізу можливостей і перспектив розвитку та застосування термографії як методу медичної діагностики. Розглянуто сучасний стан та проблеми використання тепловізійної апаратури для виявлення різних патологій організму людини. Запропоновано напрями концентрації подальших досліджень щодо вдосконалення методу та його поширення в різних галузях медицини. Одним із найвідоміших принципів діагностики патологій організму людини на основі термограм є порівняння температур симетричних частин тіла або аналіз зміни градієнта температури на окремих ділянках організму. Перший підхід має кілька винятків, найбільш значущим серед яких є область серця: температура в цій області, безумовно, вища, ніж у симетричній ділянці з правого боку грудної клітки. Тому такий метод не завжди можливий для застосування, особливо якщо патологія пов’язана з кардіологічним аспектом. Однак порівняння температур симетричних ділянок на основі термограм в інших ділянках тіла людини дозволяє з високою ймовірністю виявити вогнища запальних процесів чи наявність пухлин. Крім онкології, медична тепловізійна техніка знайшла застосування в отоларингології, мамології, стоматології і навіть хірургії, де в процесі певних операцій (наприклад, під час розтину серця або трансплантації) необхідно дуже точно підтримувати певну температуру тіла пацієнта. Подальші зусилля з удосконалення діагностичного методу медичної термографії доцільно спрямувати на підвищення якості теплових зображень та розробку алгоритмів автоматичної діагностики хвороб та патологій із застосуванням цифрової обробки зображень та технології штучного інтелекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Медичнє зображення"

1

Шестерикова, Н. П., Д. В. Доля, М. В. Матюшенко, and Ольга Геннадіївна Сімонова. "Обробка медичних зображень на основі фрактального аналізу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45816.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Арутюнов, Е. Р., and В. О. Філатов. "Сегментація зображень пневмонії та пухлин за допомогою згорткових нейронних мереж з набором даних MNIST." Thesis, НТУ "ХПІ", 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20345.

Full text
Abstract:
Метою доповіді є пошук більш ефективного та оптимального способу виявлення пневмонії та сегментації пухлин з використанням згорткових нейронних мереж з використанням набору даних MNIST. В доповіді наводяться результати аналізу вибірки навчальних даних, архітектури нейронної мережі, методів класифікації та інших параметрів. Практичні дослідження являли собою аналіз зображень та класифікацію діагнозів з описом точності результатів кожного дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальчук, Олександр. "Методи підвищення якості зображення в системах медичної інтроскопії." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18972.

Full text
Abstract:
Ковальчук Олександр Олександрович. Методи підвищення якості зображення в системах медичної інтроскопії. – Рукопис. Дипломнa роботa мaгiстрa зa спецiaльнiстю 8.05090204 – Бiотехнiчнi тa медичнi aпaрaти тa системи, Тернопiльський нaцiонaльний технiчний унiверситет iменi Iвaнa Пулюя, Тернопiль, 2017. У дипломнiй роботi розроблено комп’ютерну iмiтaцiйну модель томографічного зображення, яка уможливлює імітацію заданого тестового зображення та подальше його використання при тестувaннi aлгоритмiв опрaцювaння у системах медичної інтроскопії з метою підвищення якості. Для вирішення проблеми підвищення якості комп'ютерних томограм запропоновано використовувати математичні методи обробки медичних зображенні засобами MATLAB, які дозволяють отримати більш контрастні й детальні комп'ютерні томограми. Ключовi словa: системи медичної інтроскопії, медичне зображення, інтегральна геометрія Радона, реконструкція зображення, прогрaмне зaбезпечення, Matlab.
Ковальчук Олександр Олександрович. Методи підвищення якості зображення в системах медичної інтроскопії. – Рукопис. Дипломнa роботa мaгiстрa зa спецiaльнiстю 8.05090204 – Бiотехнiчнi тa медичнi aпaрaти тa системи, Тернопiльський нaцiонaльний технiчний унiверситет iменi Iвaнa Пулюя, Тернопiль, 2017. У дипломнiй роботi розроблено комп’ютерну iмiтaцiйну модель томографічного зображення, яка уможливлює імітацію заданого тестового зображення та подальше його використання при тестувaннi aлгоритмiв опрaцювaння у системах медичної інтроскопії з метою підвищення якості. Для вирішення проблеми підвищення якості комп'ютерних томограм запропоновано використовувати математичні методи обробки медичних зображенні засобами MATLAB, які дозволяють отримати більш контрастні й детальні комп'ютерні томограми. Ключовi словa: системи медичної інтроскопії, медичне зображення, інтегральна геометрія Радона, реконструкція зображення, прогрaмне зaбезпечення, Matlab.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фенько, Альона Дмитрівна. "Web-система аналізу медичних зображень." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/44037.

Full text
Abstract:
Дана дипломна робота присвячена розробці web-системи по обробці медичних зображень. Метою роботи є створення web-системи для обробки медичних зображень та виявлення і класифікація метастазів раку молочної залози на повних слайд-зображеннях гістологічних зрізів лімфатичних вузлів. Для досягнення мети були вирішені наступні задачі: 1.Проведено аналіз нових та вже існуючих алгоритмів для автоматичного виявлення і класифікації метастазів раку молочної залози на повних слайд-зображеннях гістологічних зрізів лімфатичних вузлів. 2.Проведено порівняльний аналіз основних архітектур нейронних мережей. 3.Навчання нейронної мережі. 4.Розробка інтерфейсу. 5.Тестування роботи веб-системи.
This thesis is devoted to the development of a web-system for the processing of medical images. The purpose of the work is to create a web-system for processing medical images and to identify and classify breast cancer metastases in full slide-image of histological sections of the lymph nodes. To achieve the goal, the following tasks were solved: 1. An analysis of new and existing algorithms for the automatic detection and classification of breast cancer metastases is performed on complete slide images of histological sections of lymph nodes. 2.A comparative analysis of the basic architectures of neural networks is carried out. 3.Teaching the neural network. 4.Development of the interface. 5.Testing the operation of the web system.
Данная дипломная работа посвящена разработке web-системы по обработке медицинских изображений. Целью работы является создание web-системы для обработки медицинских изображений и обнаружения и классификация метастазов рака молочной железы на полных слайд-изображениях гистологических срезов лимфатических узлов. Для достижения цели были решены следующие задачи: 1. Проведен анализ новых и уже существующих алгоритмов для автоматического обнаружения и классификации метастазов рака молочной железы на полных слайд-изображениях гистологических срезов лимфатических узлов. 2.Проведен сравнительный анализ основных архитектур нейронных сетей. 3.Обучение нейронной сети. 4.Разработка интерфейса. 5.Тестирование работы веб-системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коваленко, О. С., Г. Ю. Гладирєва, and М. М. Будник. "Пошук параметрів методів JPEG та WAVELET, які забезпечують максимальне стиснення медичних зображень." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13320.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Аль-Муті, Хатіб Вахід Джамал Абд. "Система аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10812.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процес аналізу томографічних зображень, система аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань. Мета роботи – розробка системи аналізу зображень для планування нейрохірургічних втручань. Методи дослідження – алгоритми просторової цифрової фільтрації та перетворення зображень. Проведений аналіз щодо сучасного стану технічного та алгоритмічного забезпечення для об’ємної візуалізації томографічних даних. Впроваджено математичну модель щодо об’ємної візуалізації внутрішньомозкових структур на основі узагальненого вексельного представлення. Обґрунтовано використання різних методів просторової фільтрації та алгоритмів сегментації для томографічних зображень.Розроблено розрахунково-графічне програмне, забезпечення щодо об’ємної візуалізації томографічних даних з можливостями геометричних перетворювань. Розроблена полу тонова вексельна модель є базовою для подальших досліджень щодо алгоритмів хірургічного планування при проведенні оперативних втручань на головному мозгу людини. Система може застосовуватися у спеціалізованих нейрохірургічних клініках та центрах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дзюра, Олена Юріївна. "Система обробки медичних 3D зображень для виявлення асиметрії." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/35956.

Full text
Abstract:
Обсяг пояснювальної записки 52 сторінки, міститься 24 ілюстрацій, 12 таблиць. Загалом опрацьовано 33 джерела. Актуальність роботи пов’язана із задачею удосконалення технології діагностичного виявлення дефектів (патологій) скелету в щелепо-лицевій хірургії та технології виготовлення відповідних штучних елементів для імплантації з використанням імітаційного комп’ютерного моделювання біологічних об’єктів. Мета: побудова комп’ютерної системи для автоматичного виявлення та візуалізації асиметрії 3-вимірних об’єктів шляхом їх порівняння зі своїм дзеркальним відображенням відносно оптимальним чином побудованих осей симетрії. Для досягнення мети були сформульовані наступні задачі: 1. Реалізація 3-вимірних адаптивних алгоритмів фільтрації 3D-об’єктів для виділення асиметричних фрагментів різних розмірів та деталізації відповідно до діагностичних завдань. 2. Розробка та програмна реалізація алгоритму побудови осей симетрії об’єкту для дзеркального відображення. 3. Розробка алгоритмів та відповідних програмних модулів для реалізації порівняння патологічної частини досліджуваного об’єкта з дзеркально відображеною здоровою його частиною та візуалізації відмінностей при 3-D реконструкції об’єкту. Основні результати: проаналізовано літературу, яка стосується обробки цифрових зображень, розроблено та реалізовано алгоритм побудови осей симетрії, розроблено програмні модулі для реалізації виявлення асиметрії.
The volume of the explanatory note 52 page, contains 24 illustrations, 12 tables. In general, 33 sources are processed. The urgency of the work is related to the task of improving the technology of diagnostic detection of defects (pathologies) of the skeleton in maxillofacial surgery and the technology of manufacturing appropriate artificial elements for implantation using simulation computer modeling of biological objects. Objective: to build a computer system to automatically detect and visualize the asymmetry of 3-dimensional objects by comparing them with their mirror image of relatively optimally constructed axes of symmetry. To achieve this goal, the following tasks were formulated: 1. Implementation of 3-dimensional adaptive algorithms for filtering 3D objects to select asymmetric fragments of different sizes and detailing in accordance with diagnostic tasks. 2. Development and software implementation of the algorithm for constructing the axes of symmetry of the object for mirroring. 3. Development of algorithms and appropriate software modules for the comparison of the pathological part of the studied object with a mirror image of its healthy part and the visualization of differences in 3-D reconstruction of the object. Main results: the literature related to digital image processing is analyzed, the algorithm of construction of symmetry axes is developed and implemented, software modules for realization of asymmetry detection are developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лебедєв, В. В. "Метод аналізу медичних термограм грудних залоз чоловіків." Thesis, Київ. КВІЦ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13874.

Full text
Abstract:
Було розроблено метод аналізу медичних термограм грудних залоз чоловіків для автоматизованого розпізнавання і класифікації патологічних процесів. Окремо фіксувалась термограма правої і лівої грудної залози та грудної клітини в цілому для порівняння термографічної картини. При цьому обирався спеціалізований режим тепловізора для використання розробленого програмного засобу на базі методу колірної порогової сегментації текстурних зображень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мостовий, Влад Вікторович. "Інформаційна технологія маркування та перевірки автентичності медичних зображень комівояжера." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9394.

Full text
Abstract:
Реалізація інформаційної технології маркування та перевірки автентичності медичних зображень но основі цифрового водяного знаку з покращеним рівнем захисту та програмна реалізація відповідної інформаційної технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рубан, Д. М. "Метод планування кісткової імплантації черепу." Thesis, ХНУРЕ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16979.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – томографічні зображення кісток черепа людини з порушенням цілісності. Предмет дослідження – система аналізу томографічних зображень кісток черепа людини з порушенням цілісності. Мета роботи – розробка модуля аналізу томографічних зображень кісток черепа людини з порушенням цілісності. Проведено медико-технічне обґрунтування роботи. Розглянуто методи проведення нейрохірургічних досліджень кісток черепа людей з порушенням цілісності. Розроблено структурну схему краніопластичного аналізу кісток черепа. Розроблено структурну схему методу аналізу томографічних зображень черепа людини з порушенням цілісності. Спроектований модуль може бути використаний в медичних установах для моделювання краніопластичих операцій. The object of the study is tomographic images of human skull bones with a violation of integrity. The subject of research is the system of analysis of tomographic images of human skull bones with violation of integrity. The purpose of the work is to develop a module for analysis of tomographic images of human skull bones with d violation of integrity. The medical and technical substantiation of work is carried out. Methods of neurosurgical studies of the skull bones of people with impaired integrity are considered. The structural scheme of cranioplastic analysis of skull bones is developed. The structural scheme of a method of the analysis of tomographic images of a human skull with disturbance of integrity is developed. The designed module can be used in medical institutions for modeling cranioplastic operations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography