Academic literature on the topic 'Медичний прилад'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Медичний прилад.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Медичний прилад"

1

Golubnychy, D., O. Kolomiytsev, V. Tretyak, Ya Kliuchka, and A. Rybalchenko. "АРХІТЕКТУРА СИСТЕМИ ОБМІНУ МЕДИЧНИМИ ДАНИМИ ПАЦІЄНТІВ З ЛІКАРЯМИ НА ОСНОВІ IOTA." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 67 (April 1, 2022): 57–61. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.1.057.

Full text
Abstract:
Обмін медичною інформацією дозволяє здійснювати електронне переміщення медичних даних між різними інформаційними системами охорони здоров’я. На відміну від традиційних паперових документів, електронні дозволяють постачальникам медичних послуг отримувати доступ до важливої медичної інформації та обмінюватися нею. Проте, існуючі системи охорони здоров’я для обміну медичними даними громадянин, зіткнулися з низкою проблем, зокрема: конфіденційність, безпека та відсутність контролю з боку пацієнтів. Враховуючи все вищесказане, запропоновано використовувати технологію розподіленого реєстру, оскільки вона може кардинально змінити спосіб зберігання медичної інформації, забезпечуючи безпечні способи обміну даними. У статті розглядається технологія розподіленого реєстру для Інтернету речей (Internet Of Things, IoT), яка називається IOTA. Блок- чейн вже використовується в багатьох системах охорони здоров’я, оскільки він вирішує серйозні проблеми охорони здоров’я, що пов’язані з конфіденційністю та безпекою. Однак, залишаються питання, що пов’язані з масштабованістю та продуктивністю блокчейну. IOTA вирішує ці проблеми, оскільки використовує структуру даних DAG (directed acyclic graph), яка дозволяє додавати транзакції паралельно. Це скорочує час, що потрібний на підтвердження транзакцій, а кількість одночасно оброблюваних транзакцій може бути необмеженою. Протокол Masked Authenticated Messaging (MAM) дозволяє безпечно передавати зашифровані потоки даних як транзакції. Тому, система, що пропонується, використовує IOTA для безпечного обміну медичними даними. Процес створення та надсилання медичних даних в IOTA проілюстровано на конкретному прикладі. Розглянуто застосування протоколу МАМ на прикладі передачі медичних даних пацієнта лікарю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Stovban, M. P., I. V. Stovban, A. G. Vasilyev, and Z. V. Hbur. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ У МЕЖАХ ОДНОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ В РІЗНИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 3 (December 23, 2020): 74–81. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.3.11626.

Full text
Abstract:
Мета: визначити особливості формування та роботи госпітальних округів, їх переваги та недоліки, які виявляють після завершення першого етапу медичної реформи, на прикладі Східного Полтавського госпітального округу, з’ясувати ступінь взаємодії між різними закладами охорони здоров’я для забезпечення якісних медичних послуг при наданні вторинної спеціалізованої медичної допомоги в межах одного госпітального округу. Матеріали і методи. Використано такі загальнонаукові методи дослідження, як статистичний метод, метод економічного аналізу та системний підхід, бібліосемантичний метод. Дослідження ґрунтується на матеріалах, наданих Східним Полтавським округом, офіційних статистичних даних. Результати. Висвітлено проблему створення госпітальних округів та механізм взаємодії закладів охорони здоров’я на прикладі Східного Полтавського госпітального округу. Визначено переваги та недоліки даного підходу під час надання вторинної медичної допомоги. Проведені дослідження вказують на те, що медична реформа, яка зумовила появу госпітальних округів та госпітальних центрів вторинної спеціалізованої медичної допомоги територіально пов’язаних з обласними адміністраціями, є досить ефективною. Система створення лікарень, які надають вторинну спеціалізовану медичну допомогу, дозволяє реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом» та сприяє загальному розвитку лікарень за рахунок отримання фінансів із міського, районного або обласного бюджету для реорганізації та модернізації медичного закладу. Таким чином, відбувається вдосконалення системи надання медичних послуг, здійснюється перехід на якісно новий рівень, який є повноцінно орієнтованим на задоволення потреб хворого. Висновки. Проведена медична реформа, яка зумовила появу госпітальних округів та госпітальних центрів вторинної спеціалізованої медичної допомоги територіально пов’язаних з обласними адміністраціями, є досить ефективною. Система створення лікарень, які надають вторинну спеціалізовану медичну допомогу, дозволяє реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом» та сприяє загальному розвитку лікарень за рахунок отримання фінансів із міського, районного або обласного бюджету для реорганізації та модернізації медичного закладу. Таким чином, відбувається вдосконалення системи надання медичних послуг, здійснюється перехід на якісно новий рівень, який є повноцінно орієнтованим на задоволення потреб хворого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заліпська, І. Я. "СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТЕРМІНІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ МЕДИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ." Лінгвістичні дослідження, no. 55 (2021): 59–67. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.55.06.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасну наукову літературу, що розглядає особливості функціонування та етапи вивчення медичної термінології в лінгвістичній науці. Аргументовано актуальність та перспективність дослідження зазначеної проблеми. Під медичною термінологією розуміємо терміносистему, що відповідає галузі знань «Медицина» загалом, і сукупність лексем, які описують та позначають частини, органи, процеси людського організму зокрема. Джерельною базою дослідження слугували лексеми на позначення сучасних українських медичних термінів. У науковій студії проаналізовано медичний термін як одиницю української терміносистеми в процесі професійного спілкування лікаря з пацієнтом. Розглянуто особливості професійної діяльності лікаря в медичному дискурсі. Схарактеризовано принципи класифікації медичних термінів. Наголошено, що під час професійної комунікації лікаря з пацієнтом частотність уживання конкретних медичних термінів відрізняється від інших типів спілкування. Виокремлено такі тематичні групи медичних термінів: назви захворювань, лексеми на позначення симптомів хвороб та їхніх ознак, назви органів (анатомічні терміни), назви інструментів і приладів, терміни на позначення методів діагностики, назви відділень медичних закладів. Встановлено, що ефективне спілкування характеризується спільною метою, довірою, повагою та співпрацею лікаря з пацієнтом. Важливими засобами цього є використання зрозумілої пацієнтові медичної термінології, а також дотримання правил етикету спілкування та загальних правил поведінки. Аргументовано значущість теми наукової студії в опануванні фахової термінології в процесі спілкування «лікар – пацієнт». Проблеми формування, функціонування та розвитку медичних термінів потребують розробки єдиної концепції термінотворення з урахуванням досвіду та позитивних досягнень науковців різних поколінь. Систематичне вивчення сучасної української медичної термінології може покращити та систематизувати знання в цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bilous, M. V. "Можливості використання аналітичних інструментів для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання в Збройних Силах України." Ukrainian Journal of Military Medicine 2, no. 2 (June 30, 2021): 61–69. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2021.2(2)-061.

Full text
Abstract:
Вступ. З огляду на процес впровадження єдиної системи логістичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України, адаптованої до стандартів країн-членів НАТО, здійснення організації й управління медичним постачанням ЗС України з використанням новітніх інформаційних технологій для підвищення ефективності функціонування Медичних сил ЗС України стає вимогою сьогодення. Світова тенденція переходу до цифрових методів створення, передачі, обробки та зберігання інформації обумовила необхідність у впровадженні єдиної інформаційної системи для управління потоковими процесами у Медичних силах ЗС України. Водночас, слід виокремити виняткову роль аналітичних інформаційних систем, як засобу підтримки обґрунтованих управлінських рішень. Мета. Дослідження можливостей використання інформаційної аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання в ЗС України. Матеріали та методи. Для досягнення мети дослідження проведено аналіз закордонної і вітчизняної наукової літератури, чинної нормативно-правової бази України, наказів Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, командувача Медичних сил ЗС України, а також зведена інформація, щодо потреби у лікарських засобах ЗС України та документація користувача аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook”. Методами дослідження є бібліографічний, аналітичний, прогностичний та узагальнення. Результати. Проведений аналіз літературних джерел, а також вивчення документації користувача аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” (інструкції з використання) спонукали дослідити можливості застосування вказаної системи для підтримки прийняття управлінських рішень щодо організації медичного постачання ЗС України у КМС ЗС України. Отримано наглядні приклади використання аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook”, графічно зображені за допомогою можливостей програмного аналітичного забезпечення. Результати дослідження та відсутність альтернативних інформаційних аналітичних систем в Управлінні медичного постачання КМС ЗС України для оптимізації організації постачання медичної техніки та майна ЗС України стали основою розробки рекомендацій щодо впровадження вказаної ліцензійної інформаційної аналітичної системи для використання в органі управління Медичними силами. Це забезпечить мінімізацію логістичних витрат за рахунок гнучкого управління постачанням медичним майном військових частин ЗС України та закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України на підставі створених аналітичних звітів. Висновки. На основі аналізу літературних наукових джерел обґрунтовано оптимальний вибір аналітичної системи щодо організації медичного постачання ЗС України. Здійснено короткий опис аналітичної системи “IBM i2 Analyst’s Notebook” та досліджено можливості використання цієї інформаційної аналітичної системи для підтримки прийняття управлінських рішень з організації медичного постачання в Управлінні медичного постачання КМС ЗС України. Розроблено рекомендації щодо доцільності та практичного застосування цієї аналітичної системи для оптимізації управління постачанням медичною технікою та майном військових частин ЗС України та закладів охорони здоров’я МО України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bayrachenko, R. M. "МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДІЛОВОЇ КЛІНІЧНОЇ ГРИ З ТЕМИ «РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ ДІЛЬНИЧНОЇ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ ДИТЯЧОЇ ПОЛІКЛІНІКИ»." Медсестринство, no. 3 (January 12, 2021): 32–34. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2020.3.11681.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано приклад проведення ділової клінічної гри «Робочий тиждень дільничної медичної сестри дитячої поліклініки» як засіб формування професійних компетентностей у студентів зі спеціальності 223 «Медсестринство» ОПП «Сестринська справа» в медичних коледжах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Філатов, Андрій. "ДО ПИТАННЯ ПРО НЕФОРМАЛЬНУ ОСВІТУ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (НА ПРИКЛАДІ КОРПОРАТИВНОГО НАВЧАННЯ)." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 17, no. 1 (December 31, 2020): 97–105. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(17).2020.97-105.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті проаналізовано окремі аспекти проблеми неформальної корпоративної освіти фахівців у галузі охорони здоров’я. Визначено необхідність впровадження корпоративної колаборації у сферу підвищення кваліфікації лікарів і медичних працівників. Виокремлено завдання, що потребують вирішення: кваліфікована поінформованість відповідальних осіб за надання сучасних медичних послуг; застаріла інфраструктура організації й надання медичних послуг різним категоріям дорослого населення; недостатнє фінансування медичних інновацій. Узагальнено розуміння корпоративної колаборації як процесу співробітництва, кооперації, сумісної діяльності (взаємодії) двох і більш елементів соціально-економічної системи, що основані на обміні інформацією і самонавчанні, а її результатом є досягнення синергетичного ефекту за заданими параметрами. З’ясовано, що зміст навчальних програм з підвищення кваліфікації має враховувати ряд ключових аспектів освіти дорослих: проведення тренінгів, короткотермінових курсів для ефективного засвоєння нових знань і формування відповідних навичок. На часі – розроблення процедури, механізмів оцінювання, визнання результатів навчання медичного персоналу в умовах неформальної освіти. Доведено, що оскільки під впливом динамічних глобалізаційних процесів, що відбуваються у світі, неформальна корпоративна медична освіта як складник освіти дорослих набуває специфічних рис, доцільно докорінним чином змінити сферу корпоративної освіти лікарів і медичних працівників, перевести її у формат неформальної освіти дорослих, яка тепер реалізується не лише в традиційній аудиторній, а й у дистанційній та змішаній формах навчання, і, серед інших переваг, забезпечує економію коштів, більший доступ до навчання тощо. Ключові слова: освіта дорослих; неформальна освіта; корпоративна освіта; підвищення кваліфікації; колаборація; медичні працівники; охорона здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Теренда, Н. О., Т. Б. Павлів, and Н. О. Слободян. "ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (June 2, 2021): 29–32. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2021.1.12139.

Full text
Abstract:
Мета: оцінити наявність професійного вигорання у працівників екстреної медичної допомоги. Матеріали і методи. Проведено опитування 157 працівників екстреної медичної допомоги Львівської області з використанням тесту професійного вигорання за К. Маслач і С. Джексоном для визначення наявності та ступеня професійного вигорання. Результати. За результатами дослідження виявлено переважання серед респондентів працівників віком до 49 років (81 %) та жінок 58 %. Більшість серед респондентів становили молодші спеціалісти з медичною освітою. Висока професійна кваліфікація підтверджується наявністю вищої кваліфікаційної категорії більше ніж у половини опитаних. У (50,32±3,99) % виявляли середній рівень емоційного виснаження, в (22,29±3,32) % – високий. При визначенні деперсоналізації особи низький рівень спостерігали в (28,66±3,61) %, середній – у (61,78±3,88) %, високий – в (7,64±2,12) %. Середній рівень редукції особистих досягнень виявлено в (23,57±3,39) %, високий – у (51,59±3,99) %, дуже високий – в (22,93±3,36) % респондентів. У середньому рівень професійного вигорання у респондентів становив 53,38±0,91 (середній рівень). При встановленні кореляційно-регресійного зв’язку виявлено вплив віку rxy=0,2563 (р=0,001) та професійного стажу роботи rxy=0,3225 (р=0,000) на розвиток професійного вигорання. Висновки. У працівників екстреної медичної допомоги Львівської області виявлено в (62,42±3,86) % середній та у (1,27±0,89) % високий рівні професійного вигорання. Одними із факторів, які спричинили розвиток професійного вигорання, були вік респондентів та їх стаж роботи в екстреній медичній допомозі. Опосередковано на високий рівень професійного вигорання вплинула пандемія COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бричко, Аліна Михайлівна, and Світлана Миколаївна Лукаш. "Мінімізація ризиків інноваційного розвитку бізнесу (на прикладі закладів охорони здоров’я)." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 37–41. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-37-41.

Full text
Abstract:
Специфічний характер медичної сфери вимагає особливого підходу до надання медичної допомоги з огляду на характер продукту – медичної послуги. Соціальне значення медичної практики диктує використання спеціальних методів управління. Щороку комерційний сектор охорони здоров’я країни постійно зростає, а населення все більше пристосовується до платних медичних послуг. Однак ментальність значної частини населення все ще не дозволяє фактично приймати платну медицину як належне. Варто розуміти, що інноваційна діяльність у галузі охорони здоров’я призводить до розвитку медичних технологій, досліджень та найкращих практик, спрямованих на отримання якісно нової ідеї щодо оздоровлення, лікування, управління процесами в медицині, закупівлі нових медичних виробів, технологій або послуг з конкурентними перевагами. Стаття присвячена дослідженню теоретико-методичних і прикладних засад мінімізації ризиків на шляху створення і управління інноваціями у закладах охорони здоров’я. Сформульовано низку «сил управління на ринку» медичних послуг. До них належать: учасники ринку в цій галузі; фінансування; громадський порядок; технології; клієнти; інвестори (спонсори). Усі вони можуть або сприяти, або перешкоджати впровадженню інновацій. Для того щоб захистити життя та здоров’я людей, законодавча база в сфері охорони здоров’я вимагає проходження інновацією великої кількості процедур та акредитацій перед впровадженням у стандарти лікування. Для вдосконалення національного регулювання інновацій у галузі охорони здоров’я у напрямі створення та впровадження інновацій у цьому секторі необхідно постійно контролювати перешкоди на шляху управління інноваційними проєктами для своєчасного виявлення та ефективного управління ризиками. Серед найважливіших напрямів, пов’язаних із підвищенням ефективності управління в закладах охорони здоров’я, безумовно необхідно враховувати умови та можливості реформування процесів управління охороною здоров’я шляхом запровадження нових структурних підрозділів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Перевізник, Б. О. "СТАНОВЛЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ СИМУЛЯЦІЙНОГО НАВЧАННЯ МЕДИЧНОЇ ШКОЛИ ГАРВАРДУ." Медична освіта, no. 1 (April 20, 2021): 39–43. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.1.11919.

Full text
Abstract:
Анотація: Симуляційне навчання в медицині є прогресивним кроком вперед у процесі підготовки кваліфікованих медичних кадрів. Розвиток даного прикладного напрямку медичної освіти триває з 18 століття, коли були вперше розроблені засоби для симуляції в освіті. Дана стаття описує ключові аспекти становлення симуляційних методів навчання, їх поступовий розвиток, теперішній стан та діяльність на прикладі одного з перших та на даний час найбільш провідних центрів медичної симуляції, що розташований на базі медичної школи Гарварду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мінцер, О. П., М. А. Попова, О. К. Ладичук, and С. П. Кошова. "ВИКОРИСТАННЯ ТАКСОНОМІЇ В УДОСКОНАЛЕННІ КОНТЕНТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОГО НАВЧАННЯ." Medical Informatics and Engineering, no. 3 (September 22, 2021): 33–40. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.3.12391.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблеми представлення медичних знань у процесі вдосконалення контенту після- дипломного навчання для зменшення когнітивного навантаження. Розглянуто види когнітивного навантаження та шляхи його зменшення. Запропоновано використання таксономізації природномовних текстів в якості підходу до структуризації медичної інформації та онтології для інтегрованого подання агрегованих інформаційних ресурсів у процесі навчання. Наведено приклад використання онтології як ефективного засобу зменшення когнітивного на- вантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Медичний прилад"

1

Сайківська, Л. Ф. "Переваги використання мікроконтролерів у портативних медичних пристроях." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/7925.

Full text
Abstract:
Portable Medical Equipment facilitates examination of patients outside hospitals and helps accelerate diagnosis establishment. In the paper presents advantages use of microcontrollers at portable medical equipment design. Small size, high performance, low power consumption, reliability and safety microcontrollers give this direction big perspective. And need qualified specialists with knowledge of the basic principles of microcontrollers device design.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жук, Олександр Володимирович, Александр Владимирович Жук, and Oleksandr Zhuk. "Удосконалення системи надання медичних послуг первинної медичної допомоги ( на прикладі КНП " Шосткинський МЦПМСД)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81924.

Full text
Abstract:
В роботі проведено аналіз принципів реалізації первинної медико- санітарної допомоги ( ПМСД ), її становлення та місце у світових практиках. Проаналізована розбудова центрів ПМСД та впровадження заходів по реформуванню медичної галузі в Україні. На прикладі КНП « Шосткинський міський центр ПМСД»: - здійснено аналіз втілення завдань, передбачених медичною реформою; - досліджені основні показники діяльності закладу; - визначені напрями по удосконаленню роботи в наданні послуг з медичної допомоги на первинному рівні. Було доведено, що новий статус – комунальне некомерційне підприємство, вимагає й нових, сучасних поглядів на управління закладом , оскільки покращення в наданні медичної допомоги гарантуватимуть економічну стабільність та конкурентоспроможність медичній установі.
В работе проведен анализ принципов реализации первичной медико-санитарной помощи (ПМСП), её становление и место в мировых практиках. Проанализировано развитие центров ПМСП и внедрение мероприятий по реформированию медицинской отрасли в Украине. На примере КНП «Шосткинский городской центр ПМСП»: - проанализировано воплощение задач, предусмотренных медицинской реформой; - исследованы основные показатели работы учреждения; - определены направления по улучшению работы в оказании услуг медицинской помощи на первичном уровне. Было доказано, что новый статус – комунальное некомерческое предприятие, требует и новых, современных взглядов на управление учреждением, поскольку улучшения в оказании медицинской помощи будут гарантировать экономическую стабильность и конкурентоспособность медицинскому учреждению.
The paper analyzes the principles of implementation of primary health care (PHC), its formation and place in world practices. The development of PHC centers and the implementation of measures to reform the medical sector in Ukraine are analyzed. On the example of MNPE Shostka City Center for PHC: - the analysis of the implementation of the tasks provided by the medical reform was carried out; - the basic indicators of activity of establishment are investigated; - areas for improvement in the provision of health care services at the primary level are identified. It has been proven that the new status municipal non-profit enterprise requires new modern views on the management of the institution as improvements in the provision of medical care will guarantee economic stability and competitiveness of the medical institution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Булик, Михайло Олегович. "Контрольно-вимірювальна система для випробувань твердості компонентів медичних приладів." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/30656.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація має аналітичну та дослідну частини. В даній роботі було розглянуто і розроблено технічну документацію та створено дослідну модель автоматизованого приладу вимірювання твердості деталей, який має назву “Мікротвердомір М20-2”. Призначення автоматизованого приладу є вимірювання твердості деталей медичних приладів та систем із різних матеріалів. Та проведено лабораторні дослідження.
The master's dissertation has analytical and research parts. In this work, the technical documentation was considered and developed and a pilot model of an automated instrument for measuring the hardness of parts, called "Microhardness meter M20-2", was created. The purpose of an automated device is to measure the hardness of parts of medical devices and systems made of different materials. Yes, laboratory tests were carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Савіцька, Анастасія Анатоліівна. "Формування системи управління персоналом медичної організації (на прикладі КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги», м. Вінниця)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11849.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретичні основи формування системи управління персоналом медичної організації. Визначено сутність та напрямки роботи з управління персоналом підприємства охорони здоров’я. Розглянуто теоретичні положення щодо ефективності системи управління персоналом і оцінки проектів її удосконалення. Досліджено пріоритетні напрямки удосконалювання системи управління персоналом підприємства охорони здоров’я. В роботі наведена загальна характеристика КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» та проведено аналіз основних економічних показників надання медичної допомоги та медичних послуг підприємства у 2018-2020 роках. Виконано аналіз матеріально- технічного та фінансового забезпечення підприємства охорони здоров’я. Здійснена оцінка системи управління персоналом КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» з відповідними висновками щодо визначення напрямків вдосконалення управління кадрами. За результатами дослідження обґрунтовано напрямки підвищення ефективності управління персоналом підприємства охорони здоров’я. Серед комплексу заходів представлені рекомендації щодо впровадження ефективної системи оплати та мотивації праці медичних працівників. Розглянуто пропозиції щодо запровадження у діяльність КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» автоматизованої інформаційної системи, що дозволяє здійснювати планування, облік та аналіз робочого дня персоналу, проводити оптимізацію розподілу навантаження у структурних підрозділах. Визначено основні заходи щодо підвищення професійного рівня та забезпечення високої якості складу медичного персоналу КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заверуха, Андрій Володимирович, and Andriy Zaverukha. "Модернізований прилад для дистанційного моніторингу за температурою віддалених медичних об’єктів." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33199.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя
Кваліфікаційну роботу присвячено модернізації приладу для дистанційного моніторингу за температурою віддалених медичних об’єктів з метою покращення техніко-економічних показників, що є актуальною роботою в галузі розробок медичних приладів. Знайдено шляхи модернізації приладу на підставі огляду відомих приладів. Для експериментального дослідження функціональності приладу розроблено його математичну модель у вигляді перетворювача з температури в електричну величину та модулятора з амплітудно-балансною модуляцією. Експериментальне дослідження проведено в середовищі MATLAB. На підставі аналізу схеми структурної та електричної принципової базового приладу знайдено шляхи щодо його модернізації. Модернізовано схеми структурну та електричну принципову базового приладу, що забезпечило покращення його техніко-економічних параметрів. Здійснено процедуру параметричного синтезу модернізованого приладу та оцінено його експлуатаційні характеристики.
Qualification work is devoted to the modernization of the device for remote monitoring of the temperature of remote medical facilities in order to improve the technical and economic indicators, which is relevant in the field of development of medical devices. Ways to modernize the device are found on the basis of a review of known devices. For experimental research of functionality of the device its mathematical model in the form of the converter from temperature in electric size and the modulator with amplitude-balance modulation is developed. The experimental study was performed in MATLAB. On the basis of the analysis of the scheme of the structural and electrical principle of the basic device the ways of its modernization are found. The structural and electrical schematics of the basic device were modernized, which ensured the improvement of its technical and economic parameters. The procedure of parametric synthesis of the modernized device is carried out and its operational characteristics are estimated.
ВСТУП 8 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 11 1.1. Аналіз технічного завдання 11 1.2. Огляд відомих рішень 13 1.2.1. Аналіз відомих приладів 13 1.2.2. Актуальність модернізації приладу 23 1.3. Висновки до розділу 1 24 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 25 2.1. Конструкторська частина 25 2.1.1. Конструкторський аналіз схемо-технічних рішень приладу 25 2.1.1.1 Аналіз структурної схеми базового приладу 25 2.1.1.2. Модернізація структурної схеми базового приладу 26 2.1.1.3. Аналіз схеми електричної принципової базового приладу 28 2.1.1.4. Модернізація схеми електричної принципової приладу 33 2.1.1.5. Синтез роботи мікроконтролера 36 2.1.2. Параметричний синтез приладу 38 2.1.2.1. Розрахунок вузла індикації 38 2.1.2.2. Розрахунок низькочастотного трансформатора блоку живлення 40 2.1.2.3. Розрахунок точності мікроконтролера ATMEGA32 46 2.1.2.4. Обґрунтування та вибір елементів 48 2.1.3. Розробка конструкції приладу 56 2.1.3.1. Вибір типу корпусу 56 2.1.3.2. Розрахунок механічної міцності та вібростійкості приладу 59 2.1.3.3. Електромагнітна сумісність 63 2.1.3.4. Розрахунок режимів тепломасопереносу та оптимізація теплових режимів 64 2.2. Технологічна частина 68 2.2.1. Адаптація до типу виробництва 68 2.2.2. Проєктування технологічного процесу 71 2.3. Висновки до розділу 2 74 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 75 3.1. Математична модель приладу як ядро теоретичного дослідження 75 3.2. Експериментальна верифікація теоретичних результатів 79 3.3. Економічні розрахунки 82 3.4. Висновки до розділу 3 85 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 87 4.1. Охорона праці 87 4.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях 90 4.3. Висновки до розділу 4 93 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 94 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 95 ДОДАТОК А. Технічне завдання 99 ДОДАТОК Б. Схема структурна електрична базового приладу 102 ДОДАТОК В. Схема структурна електрична модернізованого приладу 103 ДОДАТОК Г. Схема електрична принципова модернізованого приладу 104 ДОДАТОК Д. Перелік елементів до схеми електрична принципова модернізованого приладу 105 ДОДАТОК Е. Друкований вузол модернізованого приладу 108 ДОДАТОК Є. Специфікація до друкованого вузла модернізованого приладу 109 ДОДАТОК Ж. Друкована плата модернізованого приладу 113 ДОДАТОК З. Копія тези конференції 114
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мігаль, Катерина Олександрівна. "Управління якістю надання медичної допомоги (на прикладі КП «Хмельницький міський центр ПМСД No2», м. Хмельницький)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10878.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади управління якістю надання медичної допомоги. Розглянуто еволюцію менеджменту якості. Визначено особливості розуміння категорії якості в охороні здоров’я, зосереджено увагу на її медичних, соціальних та економічних аспектах. Проаналізовано методи та інструменти оцінювання якості надання медичної допомоги. Здійснено оцінку стану та проблем якості надання медичної допомоги в Україні. Виконано аналіз основних показників діяльності КП«ХМЦПМСД No2». Оцінка рівня задоволеності якістю надання медичної допомоги КП «ХМЦПМСД No2». Розроблено напрямки удосконалення системи управління якістю надання медичної допомоги КП «Хмельницький міський центр ПМСД No2». Надано рекомендації щодо розробки системи оцінювання якості медичної допомоги КП«ХМЦПМСД No2». Розглянуто можливість застосування інформаційних технологій для оцінювання якості обслуговування в амбулаторіях КП «ХМЦПМСД No2». Визначено напрямки удосконалення заходів щодо діагностики, лікування та профілактики хвороб в діяльності КП «ХМЦПМСД No2».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Непеляк, Лілія Володимирівна. "Управління інноваціями в медичній галузі (на прикладі КП “Хмельницька міська лікарня” Хмельницької міської ради )." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11315.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі висвітлено наступні аспекти. Розділ 1. Методологічні засади управління інноваціями. Розділ 2. Характеристика КП«Хмельницька міська лікарня» Хмельницької міської розділ. Розділ 3. Шляхи покращення системи управління інноваціями КП «Хмельницька міська лікарня» Хмельницької міської ради. Наукова новизна роботи полягає у застосуванні маржинального аналізу при розподілі постійних витрат, застосування методів оцінки нового обладнання. Серед запропонованих заходів наступні: 1.Інноваційний підхід до формування калькуляції собівартості послуг лікарні. 2.Інноваційні інформаційні системи як спосіб підвищення ефективності функціонування КП «ХМЛ». 3.Розрахунок ефективності придбання обладнання за рахунок кредиту (ЧПВ проекту - 517819грн за 10 років).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Січненко, П. П. "Удосконалення системи управління персоналом (на прикладі Комунального неприбуткового підприємства Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня»)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87037.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі досліджено систему управління персоналом Комунального неприбуткового підприємства Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня». В роботі запропоновано етапи щодо покращення процесу розробки методики оцінки персоналу, в результаті чого нами були запропоновані наступні критерії оцінки персоналу лікарні, а саме: рівень організації роботи у відділеннях, компетентність, освіта, стаж роботи та ін., що дозволить оцінити рівень професійно-ділових якостей медичних працівників. Також досліджено, що використання особистісного потенціалу працівників – основний чинник інноваційного розвитку медичного закладу, в основу покладено принцип ефективного використання особистісного потенціалу людини.
В магистерской работе исследована система управления персоналом Коммунального неприбыльного предприятия Сумского областного совета «Сумская областная клиническая больница». В работе предложены этапы улучшения процесса разработки методики оценки персонала, в результате чего нами были предложены следующие критерии оценки персонала больницы, а именно: уровень организации работы в отделениях, компетентность, образование, стаж работы и т.д., что позволит оценить уровень профессионально-деловых качеств медицинских работников. Также исследовано, что использование личностного потенциала работников является основным фактором инновационного развития медицинского учреждения, в основу положен принцип эффективного использования личностного потенциала человека.
In the master's thesis the system of personnel management of the Municipal non-profit enterprise Sumy regional council "Sumy regional clinical hospital" is investigated. The paper proposes stages to improve the process of developing methods of personnel evaluation, as a result of which we proposed the following criteria for evaluating hospital staff, namely: the level of organization of work in departments, competence, education, experience, etc., which will assess the level of professional business qualities of medical workers. It is also investigated that the use of personal potential of employees - the main factor in the innovative development of medical institutions, based on the principle of effective use of personal potential.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Закрижевська, Т. В. "Вдосконалення системи якості медичної допомоги в закладі охорони здоров’я в умовах медичної реформи (на прикладі КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр», м. Хмельницький)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10888.

Full text
Abstract:
Досліджені теоретико-методичні засади впровадження системи управління якістю в високоспеціалізованому онкологічному закладі – Комунальному некомерційному підприємстві «Хмельницький обласний протипухлинний центр» Хмельницької обласної ради. Визначені особливості функціонування системи управління якості в медичних закладах. Проведений комплексний аналіз результативності роботи онкологічного закладу після впровадження Системи управління якістю на прикладі Хмельницького обласного протипухлинного центру. Розроблені практичні рекомендації щодо удосконалення системи управління якості КНП «ХОПЦ» ХОР з метою забезпечення його стратегічного розвитку та максимального забезпечення якісної медичної допомоги онкологічним пацієнтам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Халатурник, Віталій Вікторович. "Управління фінансовими ресурсами закладу охорони здоров’я (на прикладі ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», м. Чернівці)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11847.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади управління фінансовими ресурсами закладом охорони здоров’я. Розглянуто зміст та характеристика основних джерел формування фінансових ресурсів закладів охорони здоров’я, форми фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я Визначено пріоритетні напрями використання фінансових ресурсів закладами охорони здоров’я. Представлено загальну характеристику ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», проаналізовано основні техніко-економічні показники діяльності підприємства та здійснено SWOT- аналіз. Запропоновано методику оцінювання фінансового стану закладу охорони здоров’я та бізнес-модель розвитку ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Медичний прилад"

1

Магрламова, К. Г. "Проблема професійної підготовки майбутніх лікарів у контексті інтеграційних процесів у медичній освіті України з вивченням зарубіжного досвіду на прикладі Великої Британії." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 777–803. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography