Academic literature on the topic 'Матеріали конструкційні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Матеріали конструкційні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Editor, Editor. "ЕКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ." Товарознавчий вісник 1, no. 11 (December 13, 2019): 142–51. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-16.

Full text
Abstract:
Мета. Метою даного дослідження є аналіз основних факторів, що впливають на екологічні параметри та показники безпечності будівельних матеріалів, а саме бетонних конструкцій, визначення механізмів їх оцінки та пошук напрямків захисту людини від впливу негативних елементів, що містяться у стінних будівельних матеріалах. Методика. При дослідженнях використовували передбачені діючими державними стандартами методи, які дозволяють вивчити екологічні властивості будівельних матеріалів. Результати. Досліджено екологічну безпечність матеріалів, які використовуються при зведенні будинків. Встановлено негативний вплив на здоров’я людини матеріалів, що містять понаднормову кількість природних радіонуклідів Запропоновано методи їх визначення, оцінки та зниження вмісту шляхом якісного та ретельного відбору наповнювачів та сировини. Наукова новизна. Проаналізовано основні будівельні матеріали, з яких на даному етапі розвитку науки, проектуються будівельні конструкції. Велика увага приділена бетону ‒ як наймасовішому штучному матеріалу, який сьогодні виробляється на нашій планеті. Практична значимість. Будівельні матеріали та конструкції з них крім міцності, надійності та тріщиностійкості, повинні також відповідати екологічним вимогам та бути безпечними до подальшої експлуатації. Оцінити з великою точністю матеріальні витрати, що виникають через використання екологічно-небезпечних та шкідливих будівельних матеріалів надзвичайно важко. Але варто відмітити, що збереження екологічно-безпечного навколишнього середовища для майбутніх поколінь є актуальною проблемою людства, яка з кожним десятиліттям стає все критичнішою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Опришко, М. О. "ЗАСТОСУВАННЯ НАНОТЕХНОЛОГІЙ В СУДНОБУДУВАННІ." Ship power plant 1 (August 5, 2020): 134–38. http://dx.doi.org/10.31653/smf340.2020.134-138.

Full text
Abstract:
Зацікавленість до застосування полімерних композиційних матеріалів в суднобудуванні в першу чергу викликана їх високою питомою міцністю, а також корозійною стійкістю, низькою теплопровідністю, немагнітністю, високою ударостойкістью, але найголовніше можливістю проектування і створення нових матеріалів і конструкцій з них. Отримані конструкції мають поліфункціональні властивості, тобто властивості, що залежать від компонентів матеріалу, з якого вони створені. Все це дозволяє проектувати не тільки конструкцію із заданого матеріалу, а й сам матеріал. Таким чином, досягнення в одній конструкції необхідних характеристик по несучій здатності і вібро, звуко-, радіопоглинанню дозволяє знизити не тільки її вагу але і забезпечити підвищення захищеності корабля по фізичним полям
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кimstach, Tetiana, Konstantin Uzlov, Sergei Repyakh, and Lyudmila Solonenko. "АНАЛІЗ НОРМАТИВНИХ ВИМОГ ДО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ГРЕБНИХ ГВИНТІВ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 3 (September 30, 2020): 28–38. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2020-3-28-38.

Full text
Abstract:
Мета. На підставі порівняльного аналізу нормативних вимог до використовуваних матеріалів визначити ефективні напрями удосконалення складів та технології обробки сплавів для виготовлення гребних гвинтів морських суден. З урахуванням одержаних даних, встановити перспективні матеріали та шляхи підвищення надійності і довговічності роботи виробів для судноплавства. Методика. В роботі використано метод зіставного аналізу з метою обґрунтування перспективи використання спеціальних бронз для виготовлення деталей, що аналізуються.Результати. Встановлено, що найбільш доцільним матеріалом для виготовлення гребних гвинтів з точки зору сукупності показників конструкційної міцності, зносостійкості та експлуатаційної надійності є алюмінієві бронзи додатково леговані манганом та оловом. Наукова новизна. Новизна технічного рішення полягає в тому, що на підставі аналізу нормативно-технічних вимог до алюмінієвих бронз, які стандартно використовують для виробництва гребних гвинтів, відмічена перспективність додаткового їх легування оловом, що дозволить підвищити корозійну стійкість та опір абразивному зносу, а також манганом, у раціональній кількості, з метою підвищення міцності.Практична цінність. Надана актуальна інформація щодо проблеми підвищення надійності та довговічності роботи гребних гвинтів, одним з методів вирішення якої є цілеспрямований вибір матеріалу для їх виготовлення. Запропоновані у якості ефективних матеріалів для виготовлення виконавчих рушійних елементів морських суден алюмінієві бронзи з аргументовано обґрунтованою кількістю легуючих домішок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Grebenyuk, S. M., Т. M. Smoliankova, and M. I. Klymenko. "МОДЕЛЬ ГОМОГЕНІЗАЦІЇ РІЗНОМОДУЛЬНОГО ТРАНСТРОПНОГО ВОЛОКНИСТОГО КОМПОЗИТУ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-01.

Full text
Abstract:
У роботі виконано задання з визначення таких ефективних механічних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуассона у площині ізотропії транстропного композиту. Розглянуто волокнистий односпрямований композит, що складається з ізотропних пружних матриці та волокна. Припускається, що під час розтягування та стискання механічні властивості компонентів відрізняються між собою, тобто матеріали матриці та волокна є різномодульними. Для моделювання властивостей композитного матеріалу використовується його елементарна комірка. Вона є нескінченним циліндром. Він складається із суцільного циліндра, що моделює волокно, вкладеного в порожнинний циліндр, що моделює матрицю. На межі контакту матриці та волокна відносний кут закручування вважаємо неперервним. Матеріал композиту моделюється суцільним однорідним трансверсально-ізотропним різномодульним матеріалом. Його площина ізотропії перпендикулярна осі волокна. Для визначення ефективного поперечного модуля зсуву композиту розв’я- зується завдання кручення циліндричної елементарної комірки під дією прикладеного до неї сталого крутного моменту. Ненульовим складником напружено-деформованого стану комірки композиту є дотичне напруження, що діє у площині ізотропії. Визначається відносний кут закручування для матриці та волокна. Аналогічне завдання розв’язане для однорідної трансверсально-ізотропної циліндричної комірки, що моделює композит. Модуль зсуву визначається з кінематичної умови узгодження відносного кута закручування на зовнішній поверхні матриці та значення цього кута на зовнішній поверхні представницької комірки однорідного композиту. Знай- дений поперечний модуль зсуву було застосовано для визначення таких ефективних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуас- сона у площині ізотропії композиту. Ці співвідношення отримано у вигляді функцій механічних характеристик матриці та волокна, а також об’ємної частки волокна в матеріалі композиту. Визначені у роботі ефективні пружні сталі можна використовувати для розрахунку напружено-деформованого стану елементів конструкцій, виготовлених із композитів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МАТЧЕНКО, П. Т. "КРИТЕРІЇ РУЙНУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРОТЯГОМ ЗІТКНЕННЯ З ПАДАЮЧИМ ЛІТАКОМ." Наука та будівництво 12, no. 2 (May 10, 2019): 33–39. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v12i2.76.

Full text
Abstract:
При зіткненні літака з конструкцією швидкість деформування і руйнування матеріалу в мільйони разів перевищує швидкість деформування зразка при визначенні міцності матеріалу. Таким чином, класична теорія міцності не може бути застосована в цьому випадку. У даній роботі запропоновані енергетичні критерії крихкого і в'язкого руйнування ізотропного матеріалу і залізобетону внаслідок зіткнення літака з конструкцією. Критерії враховують три види крихкого руйнування, втрату обсягу матеріалу і зміну форми тіла. В якості характеристик ударної міцності матеріалів запропоновано застосовувати ударну в'язкість матеріалів і питому ударну роботу руйнування, процедури визначення яких стандартизовані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tykhenko, O. "ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ПРОЕКТУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ЕКРАНІВ ТА ЕКРАНУЮЧИХ КОНСТРУКЦІЙ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 116–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.116.

Full text
Abstract:
В умовах складної електромагнітної обстановки, що формується за рахунок впливу зовнішніх та внутрішніх джерел, а також внаслідок широкого застосування бездротових систем передачі інформації, завдання, пов’язані із застосуванням екрануючих конструкцій значно ускладнюються. Зокрема, необхідність забезпечення стабільної роботи мобільного зв’язку накладає певні обмеження на коефіцієнти екранування захисних матеріалів. Це потребує визначення загальних підходів до запровадження екранування на принципах розумної достатності, враховуючи як захист людей від електромагнітних впливів, так і виробничі потреби. Встановлено, що необхідним є розроблення схеми проектування електромагнітних екранів з урахуванням складності електромагнітної обстановки. Мета роботи – розроблення загальних засад проектування екрануючих матеріалів та конструкцій з урахуванням гранично допустимих рівнів магнітних та електромагнітних полів різного походження. Обґрунтовано, що для проектування магнітних та електромагнітних екранів доцільно використати експериментальні дані щодо залежності коефіцієнтів екранування від товщини захисного матеріалу, вмісту екрануючої металевої та металовмісної субстанції у полімерній матриці тощо. Визначено коефіцієнти екранування магнітного поля промислової частоти, електромагнітного поля частотою 1,8 ГГц та геомагнітного поля композиційними металополімерними матеріалами різної товщини та характеристик. Встановлено, що оптимізація параметрів матеріалів щодо впливів полів цих трьох походжень неможлива. Наведено схему, яка може бути використана за наявності електромагнітних полів різного походження та широкого частотного спектра. Але передумовою таких робіт є проведення моніторингу електромагнітної обстановки у виробничих приміщеннях з визначенням амплітудно-частотних характеристик електромагнітних полів різного походження. Здійснення проектних та впроваджувальних робіт за розробленою схемою є найбільш доцільним підходом щодо проектування захисних матеріалів та екрануючих конструкцій. Такий підхід мінімізує витрати часу та коштів на роботи з електромагнітної безпеки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дядченко, Олена. "ДИДАКТИЧНИЙ СУПРОВІД НАВЧАННЯ ДІЛОВОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 20, no. 2 (November 23, 2021): 188–96. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(20).2021.188-196.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена організації дидактичного супроводу професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов в плані оволодіння ними англійською мовою для ділового спілкування. Дидактичний супровід навчання ділової англійської мови майбутніх учителів розглядається у двох площинах: дотримання дидактичних принципів навчання й забезпечення майбутніх учителів дидактичними матеріалами для формування й розвитку компетенції в діловому спілкуванні. Серед усіх дидактичних принципів для навчання ділової англійської мови необхідними є принципи науковості, свідомості, доступності, зацікавленості, мотиваційної насиченості, повного засвоєння навчального матеріалу. В якості забезпечення дидактичними матеріалами для формування й розвитку компетенції в діловому спілкуванні розглядаємо електронний дидактичний матеріал, ефективність використання якого була підтверджена в процесі віддаленого навчання у період карантину. Використання електронного дидактичного супроводу уможливлює індивідуалізацію, диференціацію та інтенсифікацію академічного процесу, посилення мотивації, формування професійної компетенції, здійснення контролю, візуалізацію навчальної інформації за допомогою мобільних додатків, моделювання міжкультурного спілкування, враховуючи соціокультурні відмінності носіїв англійської мови й українців. Основні правила ділового спілкування, необхідні для взаєморозуміння, такі як дотримання різниці між формальним і неформальним спілкуванням та уникнення сленгу, жаргону, сумнівних виразів; використання офіційних мовних конструкцій, прийнятних в певній сфері діяльності; уникання скорочень тощо згадуються в статті.Ключові слова: дидактичний супровід; майбутні вчителі іноземних мов; ділова англійська мова; електронний дидактичний матеріал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Novytskyi, S. V. "Деревинознавчі аспекти сухостійної деревини сосни звичайної." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 6 (June 27, 2018): 109–12. http://dx.doi.org/10.15421/40280621.

Full text
Abstract:
Досліджено показник водопоглинання сухостійної деревини сосни давністю усихання від одного до трьох років та деревини без ознак всихання з Київської та Житомирської областей України, зона Лісостепу. Підтверджено наявність тенденції до підвищення водопоглинальної здатності від давності всихання сухостійної деревини. Викладено результати експериментальних досліджень із впливу температури оброблення сухостійної деревини сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) різної давності всихання з ознаками мікологічних уражень на життєздатність гіфів грибів. Проаналізовано наявні методи з визначення фізико-механічних властивостей деревини, викладені у чинних національних, гармонізованих з європейськими, та міждержавних нормативних документах. Встановлено показники щільності, межі міцності та модуля пружності за статичного згину, межі міцності за стискання вздовж волокон для пиломатеріалів із сухостійної деревин сосни звичайної, давністю всихання до одного року, порівняно з деревиною без ознак всихання. Визначено, що сухостійна деревина сосни, давністю всихання до одного року, повністю задовольняє вимоги до дерев'яних конструкцій, встановлених у ДБН В.2.6-161:2017, і можна її використати як конструкційний матеріал. Запропоновано застосування методу евристичного моделювання для вивчення впливу деревинознавчих аспектів сухостійної деревини сосни звичайної на показники конструкційних лісоматеріалів з метою прогнозування можливості використання такої деревини в будівельних конструкціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Трач, В. М., М. П. Семенюк, and А. В. Подворний. "ВИКОРИСТАННЯ 3D МЕТОДИКИ ДО РОЗРАХУНКУ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ШАРУВАТИХ АНІЗОТРОПНИХ ЦИЛИНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ПІД ДІЄЮ БОКОВОГО ТИСКУ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 37 (January 30, 2020): 296–306. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i37.304.

Full text
Abstract:
Запропонована методика розв’язку задачі докритичного та критичного напружено-деформованого стану товстих шаруватих циліндричних анізотропних оболонок під дією бокового тиску. Матеріал конструкцій може мати одну площину пружної симетрії, що обумовлюється поворотом головних напрямків пружності вихідного ортотропного матеріалу відносно твірної оболонки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Татарченко, Г. О., Ю. О. Калачов, І. І. Медвідь, and С. Л. Поркуян. "Аналіз скло-алюмінієвих фасадних конструкцій та систем кріплення." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(256) (December 10, 2019): 94–98. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2019-256-8-94-98.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання щодо проектування конструкцій фасадного скління та вимог не тільки вирішення питань, пов'язаних з природним освітленням приміщень та створенням виразних фасадів, але і ряду технічних завдань. У нас час дуже швидко все змінюється, а саме: конструкції, матеріали, конструктивні рішення, системи кріплення для скло – алюмінієвих фасадів. Виходячи з цього, необхідно виявити найраціональніші рішення для використання цих систем разом з сучасними матеріалами та конструкціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Володько, Ольга Василівна. "Нові конструкційні матеріали із радіаційно-захисними властивостями." Thesis, НТУ:Київ, 2017. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/5913.

Full text
Abstract:
Обгрунтовано вибір сировинних складових композиційного матеріалу. Розроблені фізико-хімічні основи модифікування бетону. Визначений оптимальний склад та розроблений новий конструкційний композиційний матеріал на основі важкого цементного бетону, модифікованого гранвідсівом, мілко дисперсним металевим наповнювачем, обробленим у вихровому шарі обертового електро-магнітного поля, колоїдним графітом, ультрадисперсним технічним вуглецем та хімічними електропровідними волокнами. Досліджені фізико-механічні характеристики композиту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рева, О. О. "Сучасні конструкційні крихкі неметалеві матеріали, особливості оброблення та застосування." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Любич, Олександр Йосипович, Александр Иосифович Любич, Oleksandr Yosypovych Liubych, and А. Н. Горбанева. "Разработка и исследование наплавленного металла стойкого в условиях абразивного изнашивания." Thesis, Изд-во СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6404.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фильштинський, Леонід Аншелович, Леонид Аншелович Фильштинский, Leonid Anshelovych Fylshtynskyi, and П. І. Загряжська. "Визначення параметрів руйнування анізотропних (композитних) пластин з криволінійними тріщинами." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4326.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пилипенко, С. А. "Взаимодействие SH-волн с системой жестких криволинейных включений в полупространстве." Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41109.

Full text
Abstract:
Одна из важных научно-производственных задач – создание конструкционных материалов, обладающих высокой прочностью, жесткостью и надежностью. В результате эксплуатации в композиционных материалах могут появляться дефекты типа инородных включений. В настоящей работе были проведены численные исследования максимальных контактных напряжений на системе криволинейных включений типа жестких вставок, находящихся в полупространстве в условиях антиплоской деформации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Середа, Є. С., and Надія Олександрівна Петренко. "Нанотехнології в підйомно-транспортному машинобудуванні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46918.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Смирнова, Олександра Юріївна, and Вікторія Володимирівна Штефан. "Каталітична активність церійвмісних оксидних шарів на сплаві титану ОТ4-0." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48587.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, Надія Олександрівна, and О. О. Сагайдачний. "Сучасний стан та перспективи нанотехнологій в машинобудуванні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38720.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Каракуркчі, Г. В., М. В. Ведь, М. Д. Сахненко, and І. Ю. Єрмоленко. "Функціональні покриття сплавами феруму з молібденом і вольфрамом." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40118.

Full text
Abstract:
Подовження термінів експлуатації деталей машин та механізмів за рахунок використання нових конструкційних матеріалів та раціональних технологій ремонту є одним з основних напрямків збереження металофонду. Доцільність застосування таких технологій обґрунтовується показниками якості та економічності процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ільїних, Ганна Анатоліївна, Анна Анатольевна Ильиных, Hanna Anatoliivna Ilinykh, А. С. Николаенко, and Ф. О. Сидорец. "Улучшение свойств полимерных композиционных материалов на основе политетрафторэтилена." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40217.

Full text
Abstract:
Композиционные материалы на основе политетрафторэтилена (ПТФЭ) широко применяют для изготовления элементов трибосистем и герметизирующих устройств с повышенными эксплуатационными характеристиками, применяемых в вакуумных устройствах, энергетических установках, технологическом оборудовании химических предприятий. Модифицирование матричного полимера функциональными компонентами различного состава, дисперсности, морфологи, активности позволяет существенно снизить негативные особенности структуры, обуславливающие повышенный износ, хладотекучесть изделий, при сохранении уникальных параметров химической стойкости, низкого коэффициента трения, свойственных политетрафторэтилену.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Опєкунов, В. В. Конструкційно-теплоізоляційні будівельні матеріали на основі активованих сировинних компонентів. Київ: Академперіодика, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Муравський, Л. І. Методи спекл-кореляції для дослідження механічних властивостей конструкційних матеріалів. Київ: Наукова думка, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Матеріали ІІ міжнародного симпозіуму "Механіка і фізика руйнування будівельних матеріалів та конструкцій". Львів-Дубляни: Слово і комерція, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Оксана Семида, Оксана Семида, and Тетяна Кравченко Тетяна Кравченко. "КОМУНІКАТИВНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ГРАМАТИКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed), 96–105. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.09.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям реалізації комунікативного підходу у навчанні граматики студентів технічних спеціальностей. У статті розкрито поняття граматичної компетентності та визначено її компоненти. Розглянуто різні підходи до навчання граматики, їхні переваги та недоліки. Охарактеризовано особливості комунікативного підходу у вивченні іноземних мов та принципи його реалізації при навчанні граматики студентів технічних спеціальностей, наведено етапи ефективної презентації граматичних конструкцій. Розглянуто види вправ та завдань при комунікативному навчанні граматики з урахуванням принципу професійно-комунікативної спрямованості. Визначено роль та функції викладача при організації комунікативного навчання, а також охарактеризовано комунікативну форму контролю засвоєння граматичного матеріалу. Наведено приклади завдань для засвоєння граматичних структур з урахуванням принципу комунікативності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Девін, В., В. Ткачук, and В. Бурдега. "Використання некомерційного навчального програмного Забезпечення у викладанні дисципліни механіка матеріалів і конструкцій." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 219–27. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Удовицький, Олександр. "ВИКОРИСТАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО МЕТОДУ ТЕРМОГРАФІЧНОЇ ЗЙОМКИ ПРИ НЕОДНОРІДНОСТІ МАТЕРІАЛУ ОГОРОДЖУЮЧИХ КОНСТРУКЦІЙ." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS, chair Анна Юзбашьян. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v1.51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жук, Валентина. "ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ПАСИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)." In ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ ПРИКЛАДНИХ ТА ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ НАУК XXI СТОЛІТТЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/07.08.2020.v2.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Матеріали конструкційні"

1

Лозовська, Катерина Олександрівна. Мовленнєва характеристика гендерної моделі «Гламурна дівуля» (на матеріалі епізодичної відеогри «Life Is Strange: Before the Storm»). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6065.

Full text
Abstract:
Тези присвячено особливостям мовлення жіночих персонажів, що відносяться до моделі "Гламурна дівуля". Дослідження проводилось на матеріалі епізодичної відеогри "Life Is Strange: Before the Strom". У нашому дослідженні зосередимось на образі одного з антагоністів, а саме Вікторії Чейз. Властивими рисами характеру персонажів, що відносять до моделі "Гламурна дівуля" вважаємо: зарозумілість, самозакоханість, підступність, нерозумність та балакучість. До характерних рис мовлення відносимо: частотне вживання вигуків, інтенсифікаторів, лайливих слів, підвищеної інтонації та конструкцій, що позначають невпевненість. До характерних тем відносимо розмови про одяг, зовнішність, власну значущість та розкоші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Застосування системи комп’ютерної алгебри Maxima для генерування математичних текстів в системі дистанційного навчання. Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/879.

Full text
Abstract:
Одним з традиційних засобів подання математичних текстів є мова математичної розмітки MathML, що дозволяє представляти математичний матеріал у виді презентаційної і змістовної розмітки. Загальний принцип використання MathML полягає у вбудовуванні математичних конструкцій XHTML-документ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography