Academic literature on the topic 'Матеріал надтвердий'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Матеріал надтвердий.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Матеріал надтвердий"

1

Радкевич, Світлана Іванівна, Лариса Євгенівна Глембоцька, and Петро Петрович Мельничук. "Оброблюваність чавунів при фінішному торцевому фрезеруванні плоских поверхонь надтвердими матеріалами." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 38–48. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-38-48.

Full text
Abstract:
У статті викладено результат аналізу оброблюваності чавунів з різними фізико-механічними властивостями. Розглянуто теплові процеси, що відбуваються в зоні різання, та вплив на них режимів різання й геометричних параметрів різальних елементів торцевих фрез. Проведено оцінку можливостей обробки чавунів різними інструментальними матеріалами, зокрема надтвердими матеріалами на основі кубічного нітриду бору (CBN), з врахуванням їх фізико-механічних характеристик, силових і температурних навантажень. Здійснено аналіз впливу режимів різання та геометричних параметрів різальних частин інструментів з CBN на їх стійкість, надійність та на якість оброблених поверхонь деталей з чавунів. На основі вітчизняних і зарубіжних наукових публікацій виконано аналіз переваг використання як інструментальних матеріалів надтвердих матеріалів на основі CBN для обробки чавунів багатолезовим інструментом, за якої має місце переривчасте різання. Досліджено новинки на ринку металорізальних інструментів, здійснено оцінку можливості підвищення ефективності обробки плоских чавунних поверхонь деталей за рахунок їх використання. Передбачено розробку конструкції фрези, оснащеної НТМ (надтвердими матеріалами) на основі CBN, з традиційними та новими схемами різання з можливим нанесенням захисних покриттів на інструментальні вставки, яка б завдяки своїм геометричним параметрам, новим схемам та режимам різання могла б зменшувати вплив на процес обробки, недосконалості технологічної оброблювальної систем (ТОС) та підвищувала б його ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломиец, Владимир. "Фінансові витрати на впровадження різців з гексаніта- р при точінні покриттів наплавлених порошковими дротами." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 164–74. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.164-174.

Full text
Abstract:
В роботі наведено методику та приклад розрахунку фінансових витрат при впровадженні різців з надтвердого матеріалу на основі нітриду бору типу гексаном-Р при чистовому точінні матеріалів, наплавлених порошковими дротами. Встановлено залежність основних витрат від швидкості різання і матеріалу наплавленого шару. Показано, що витрати на заробітну плату робітника, обладнання, електроенергію і інструмент в основному залежать від технологічних параметрів процесу обробки, властивостей і неоднорідності зрізаного шару покриття. Технологічна собівартість обробки наплавлених матеріалів може точніше служити оцінкою працездатності інструментів з надтвердих матеріалів при їх впровадженні в ремонтне виробництво. В результаті проведеного розрахунку обробки ряду покриттів з різним хімічним складом і різним ступенем неоднорідності отримано вплив швидкості різання на технологічну собівартість обробки, по якій можна судити про вплив фінансових витрат на працездатність різців з гексаніта-Р. Встановлено, що зі збільшенням швидкості різання технологічна собівартість зменшується різко до швидкості різання 1,5...2,0 м/с. Подальше збільшення швидкості різання мало впливає на зменшення технологічної собівартості обробки. При цьому для кожного наплавленого матеріалу видно свій інтервал швидкостей різання, який можна і при такій оцінці працездатності приймати за оптимальний. Визначено, що характер впливу швидкості різання, тобто продуктивності обробки, на фінансові витрати приблизно однаковий, але величини технологічної собівартості залежать від властивостей і неоднорідності покриття. Зі збільшенням твердості і неоднорідності покриття технологічна собівартість обробки зменшується, але екстремуму, такого як при зміні стійкості або шляху різання, на кривих не спостерігається. Встановлено, що оцінка працездатності інструментів з надтвердих матеріалів при чистовому точінні покриттів фінансовими витратами на обробку може більш точно забезпечити їх раціональне застосування. При обробці покриттів різцями з гексаніта-Р слід призначати великі швидкості різання, ніж вони визначені в залежності від максимальної стійкості при прийнятому критерії зносу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваленко, Яна Павлівна, and Петро Петрович Мельничук. "Практика використання різального інструменту з ПКНБ групи BL при обробці загартованих сталей." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 21–27. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-21-27.

Full text
Abstract:
У промисловості все більш використовуються технологічні можливості металообробки з використанням інструментів з надтвердих матеріалів, зокрема полікристалічного кубічного нітриду бору (ПКНБ) групи BL. Це пов’язано з потребою підвищення продуктивності за рахунок збільшення режимів різання при обробці загартованих сталей з використанням та без використання мастильно-охолоджувальних рідин, що робить такий процес «сухим» та екологічно чистим. На основі аналізу властивостей надтвердого матеріалу ПКНБ групи BL в статті розглянуто силові характеристики процесів різання. Встановлено переваги використання інструментів на основі ПКНБ, саме групи BL із низьким вмістом бору. Розглянуто термобаричні та трибологічні особливості поведінки інструментів при обробці загартованих сталей.Проаналізовано температурний вплив на швидкість різання при високошвидкісній обробці загартованих сталей. Зазначено результати аналітичних досліджень по визначенню геометричних параметрів зони контакту сходу стружки з передньої поверхні інструмента при обробці, описано методику досліджень контактних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Виговський, Георгій Миколайович, Олексій Андрійович Громовий, Наталія Олександрівна Балицька, and Лариса Євгенівна Глембоцька. "Удосконалення процесу чистового торцевого фрезерування плоских поверхонь деталей малої ширини." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 13–20. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-13-20.

Full text
Abstract:
При фінішній обробці матеріалів високої твердості все більш широке застосування знаходять торцеві фрези, оснащені надтвердими матеріалами, які повністю розкривають свій потенціал при високошвидкісній обробці. Однак вітчизняним машинобудівним підприємствам не завжди доступне металообробне обладнання такого рівня. Наслідком цього є застосування торцевих фрез, оснащених надтвердими матеріалами, при нераціональних занижених режимах різання, що зумовлює зменшення продуктивності обробки, періоду стійкості інструментів та погіршення якості оброблених поверхонь деталей. У роботі досліджуються особливості процесу фінішної обробки поверхонь заготовок малої ширини (20…50 мм), які виготовлені з матеріалів високої твердості, торцевими фрезами, оснащеними надтвердими матеріалами. Показано, що процес обробки характеризується неоптимальними режимами різання; використанням фрез малого діаметра; малою кількістю різальних елементів, що одночасно беруть участь у різанні, та погіршеною динамікою; низькою зносостійкістю різальних елементів; недостатньою продуктивністю обробки та якістю оброблених поверхонь. Встановлено, що значні переваги мають процеси чистової обробки плоских поверхонь косокутними торцевими фрезами з використанням ступінчастих схем різання, які дозволяють забезпечити повну участь у процесі обробки всіх різальних елементів, покращити динаміку процесу та підвищити стійкість інструмента. Застосування безвершинної геометрії з монотонними криволінійними різальними кромками дозволяє виключити із процесу формування мікронерівностей найбільш вразливу ділянку різальної кромки – вершину. Визначено шляхи підвищення продуктивності обробки поверхонь малої ширини застосуванням торцевих фрез збільшеного діаметра на невисокошвидкісних верстатах та зміщенням деталей відносно осі фрези на відстань, що гарантує забезпечення необхідної висоти мікронерівностей обробленої поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Turkevich, V. Z. "Synthesis and sintering of superhard materials: thermodynamics and kinetics." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni 01 (January 20, 2018): 28–33. http://dx.doi.org/10.15407/visn2018.01.028.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Туркевич, В. З. "Входження академічної установи у світовий науковий простір на прикладі Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля." Вісник Національної академії наук України, no. 5 (2018): 54–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Klymenko, S. A. "Scientific and technical problems of mechanical machining using tools from superhard materials: state and prospects." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni 09 (September 20, 2018): 45–52. http://dx.doi.org/10.15407/visn2018.09.045.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bolotov, Maksym, and Gennady Bolotov. "ВИЗНАЧЕННЯ МЕЖ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ В УМОВАХ ЗВАРЮВАЛЬНОГО НАГРІВУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 9–17. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-9-17.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Для отримання зварних з’єднань із високолегованих сталей, тугоплавких та активних металів, твердих та надтвердих сплавів ефективно застосовують способи зварювання тиском, зокрема, дифузійне зварювання, яке має суттєві переваги поряд з іншими видами зварювання та дозволяє отримувати зварні конструкції складної форми з мінімальними деформаціями. Постановка проблеми. Серед джерел енергії, що застосовують для дифузійного зварювання, найбільш перспективним є нагрів тліючим розрядом, що горить у середовищі інертних або активних газів при їх тиску нижче за атмосферний і який забезпечує можливість регулювати в широких межах інтенсивність і локальність нагріву. Однак суттєвим недоліком тліючого розряду є його недостатня стабільність і здатність переходити в дугову форму, що може призводити до оплавлення і руйнування деталей. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Широка номенклатура зварних виробів визначає необхідність регулювання енергетичних характеристик розряду в значних межах. У цих умовах проблема керованості тліючого розряду стає безпосередньо пов’язаною із проблемою забезпечення його стабільності. Питанню підвищення стійкості тліючого розряду присвячена значна кількість досліджень, однак у своїй більшості вони відносяться до процесів хіміко-термічної або лазерної обробки матеріалів і не відповідають режимам горіння тліючого розряду, що застосовуються в умовах зварювання. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. До теперішнього часу, всі спроби забезпечити стабільне існування потужнострумового тліючого розряду в межах обраної форми в різних технологічних процесах не є вельми ефективними, оскільки не беруть до уваги мультифакторність проблеми, головним чином зосереджуючись лише на енергетичних аспектах. Постановка завдання. Метою роботи є вдосконалення методів керування і стабілізації потужнострумового тліючого розряду в процесах дифузійного зварювання. Виклад основного матеріалу. Для забезпечення стабільності тліючого розряду в роботі запропоновано використовувати певний критерій, який поєднує параметри режиму горіння розряду з умовами переходу його в електричну дугу. Таким критерієм у роботі обрано співвідношення середньої напруги на розрядному проміжку, що визначається частотою виникнення дугових пробоїв, до напруги горіння стабільного тліючого розряду. За відсутності дугових пробоїв значення критерію наближається до максимального К = 1, зі збільшенням частоти імпульсів дуги величина К поступово знижується. Оскільки стійкість тліючого розряду суттєво залежить від основних параметрів режиму, у роботі визначено інтегральний показник, який поєднаний із критерієм стійкості. У ролі такого показника застосовано добуток струму розряду та тиску газу. Встановлено аналітичну залежність критерію стійкості від обраного показника. Розроблено схему автоматичного пристрою переривання процесу нагрівання за умови, якщо фактичне значення коефіцієнта стійкості опуститься нижче його заданого значення. Висновки відповідно до статті. Оптимальне регулювання тліючого розряду в процесах дифузійного зварювання за умов забезпечення його стабільності може ефективно здійснюватися на основі критерію стійкості, що визначається як співвідношення середнього значення напруги на розрядному проміжку до напруги горіння стабільного тліючого розряду, і величина якого при оптимальному процесі становить 0,5…1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Lavrinenko, V. I., M. M. Sheiko, Ye O. Paschenko, and S. V. Riabchenko. "Elaboration of Technology for Making High-porous Abrasive Wheels of Monocrystalline Corund of the European Nomenclature Using a Precision Instrument of Superhard Materials for Turbobuilding of Ukraine." Nauka ta innovacii 14, no. 5 (September 26, 2018): 55–62. http://dx.doi.org/10.15407/scin14.05.055.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Матеріал надтвердий"

1

Грабченко, Анатолій Іванович, Іван Миколайович Пижов, and Володимир Олексійович Федорович. "Методологія вирішення проблеми формоутворення лезових інструментів із пнтм на базі використання потенціалу різних процесів обробки." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39425.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Юнак, Анна Сергіївна, Анна Сергеевна Юнак, Anna Serhiivna Yunak, and Я. А. Шевченко. "Дослідження обробки різанням зносостійких чавунів інструментами із синтетичних надтвердих матеріалів." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39997.

Full text
Abstract:
Підвищення ефективності механічної обробки різанням сучасних зносостійких чавунів є важливим завданням для машинобудівних підприємств, які спеціалізуються на виготовленні обладнання для енергетичної галузі. За оброблюваністю різанням зносостійкі чавуни можна віднести до класу важкооброблюваних матеріалів з підвищеною твердістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Руднєв, Олександр Віталійович. "Забезпечення якості двошарових алмазних пластин при алмазно-іскровому шліфуванні на основі аналізу приведеного профілю ріжучої поверхні круга." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29709.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". Харків, 2017. Дисертаційна робота присвячена розв'язанню задачі обробки нового інструментального матеріалу дрібнозернистих алмазно-твердосплавних пластин АТПМ, встановленню фізичних особливостей процесу алмазно-іскрового шліфування, встановленню та аналізу якісних закономірностей, досягненню високої продуктивності і найменшою сумарною технологічної собівартості. Досліджувалися фізичні особливості процесу АІШ пластин АТПМ на основі аналізу енергоємності процесу і коефіцієнтів шліфування, представлені особливості зносу алмазних кругів. Встановлено особливості формування шорсткості поверхні обробленого шару надтвердих матеріалів в залежності від приведеного профілю алмазного круга. Визначено на основі стійкісних випробувань оптимальні значення режимів шліфування лезового інструменту, при яких забеспечуються найменші значення технологічної собівартості у споживача.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.03.01 – machining processes, machines and tools. – National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute". Kharkov, 2017. The thesis is devoted to the problem of handling the new tool material fine grain diamond-carbide inserts, ATPM, establishing the physical characteristics of the process of diamond-spark grinding, the establishment and analysis of qualitative regularities, to achieve high performance and lowest total technological cost. Studied the physical characteristics of the process of spark-diamond grinding plates, ATPM based on the analysis of the energy intensity of the process and factors of grinding, the features of the wear of diamond wheels. Features of formation of a roughness of a surface processed layer of superhard materials, depending on the given profile of the diamond wheel. Determined on the basis of stoikosty testing the optimal mode of grinding the cutting edge of the instrument, which can obtain the lowest value of the technology cost from the consumer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Руднєв, Олександр Віталійович. "Забезпечення якості двошарових алмазних пластин при алмазно-іскровому шліфуванні на основі аналізу приведеного профілю ріжучої поверхні круга." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29708.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". Харків, 2017. Дисертаційна робота присвячена розв'язанню задачі обробки нового інструментального матеріалу дрібнозернистих алмазно-твердосплавних пластин АТПМ, встановленню фізичних особливостей процесу алмазно-іскрового шліфування, встановленню та аналізу якісних закономірностей, досягненню високої продуктивності і найменшою сумарною технологічної собівартості. Досліджувалися фізичні особливості процесу АІШ пластин АТПМ на основі аналізу енергоємності процесу і коефіцієнтів шліфування, представлені особливості зносу алмазних кругів. Встановлено особливості формування шорсткості поверхні обробленого шару надтвердих матеріалів в залежності від приведеного профілю алмазного круга. Визначено на основі стійкісних випробувань оптимальні значення режимів шліфування лезового інструменту, при яких забеспечуються найменші значення технологічної собівартості у споживача.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.03.01 – machining processes, machines and tools. – National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute". Kharkov, 2017. The thesis is devoted to the problem of handling the new tool material fine grain diamond-carbide inserts, ATPM, establishing the physical characteristics of the process of diamond-spark grinding, the establishment and analysis of qualitative regularities, to achieve high performance and lowest total technological cost. Studied the physical characteristics of the process of spark-diamond grinding plates, ATPM based on the analysis of the energy intensity of the process and factors of grinding, the features of the wear of diamond wheels. Features of formation of a roughness of a surface processed layer of superhard materials, depending on the given profile of the diamond wheel. Determined on the basis of stoikosty testing the optimal mode of grinding the cutting edge of the instrument, which can obtain the lowest value of the technology cost from the consumer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography