Academic literature on the topic 'Літературні норми'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Літературні норми.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Літературні норми"

1

Zalipska, I. Ya. "ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНИ «УКРАЇНСЬКА МОВА (ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ)» ДЛЯ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ." Медична освіта, no. 3 (October 28, 2019): 24–27. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10499.

Full text
Abstract:
У статті порушено проблему використання ефективних методів навчання дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для студентів медичних спеціальностей. Зазначено, що ефект непередбачуваності роботи, мобільність викладача і розумна діджиталізація в освіті як нові методи та підходи до навчання завжди урізноманітнюють практичне заняття, привертають увагу, зацікавлюють і далі сприяють активній роботі студента. У дослідженні проаналізовано різнотипні завдання до теми «Мовна норма. Орфоепічні норми, норми наголосу». Наголошено на використанні цікавих інтерактивних методів навчання, як-от: «Мозковий штурм», «Фоторепортаж», «Мікрофон», «Робота в парах», «Тренувальні завдання», «Інтер­активні завдання», «Робота в групах», «Прес». Аргументовано важливість відеопрезентації на занятті, у якій відображено основні теоретичні аспекти теми. Встановлено, що метод «Мозковий штурм» і метод колективно-групового навчання «Мікрофон» сприяють швидкому і якісному опитуванню теоретичного матеріалу. Виконання завдання «Фоторепортаж» підвищує інтерес студентів до покращення рівня володіння українською мовою, адже виправлення чужих помилок – це дієвий метод для запам’ятовування норм літературної мови. Необхідно зазначити, щоб зосередити увагу студентів наприкінці практичного заняття, варто подавати такі завдання, які б із впевненістю їх зацікавили, мали підсумковий характер вивченого матеріалу і спонукали до покращення рівня володіння українським словом. На практичному занятті запропоновано студентам проаналізувати фрагмент телепрограми медичної тематики і виписати порушення літературних норм. Зауважимо, що робота в парах і в групах потребує більшої затрати часу, однак такі завдання є високоефективними. Безперечно, якісне виконання запропонованих завдань вимагає хоча б часткової попередньої підготовки студентів до заняття: знання теоретичного матеріалу, написання вдома запропонованих завдань, сумлінного виконання пошукової роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антошкіна, В. К. "СПОСОБИ І ПРАВИЛА ТЛУМАЧЕННЯ НОРМ ПРАВА ТА ДОГОВОРІВ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 4(29) (April 10, 2020): 8–14. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i4(29).386.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена такому аспекту права інтерпретаційної діяльності, як методи тлумачення. Загальний характер правової норми, а отже, неможливість указати в ній абсолютно всі конкретні життєві ситуації є об’єктивною причиною тлумачення. Питання про те, як тлумачити право, є важливим у теорії юридичного тлумачення. Воно дає нам уявлення про механізм та інструменти такої діяльності. Під методом тлумачення в юридичній літературі розуміють конкретні прийоми та знання правил, необхідних для уточнення реального змісту правових норм. Слід зазначити, що серед учених досі не вироблений єдиний підхід до визначення конкретних методів і правил, що роз’яснюють закон, їх об’єднання в способах тлумачення. Автор статті розглядає граматичний, логічний, системний, історичний способи тлумачення та їх застосування у праві. Граматичний спосіб (словесний, філологічний, буквальний, лексичний – варіанти назви) є найпоширенішим. Логічне тлумачення – тлумачення правового акта з використанням законів логіки. Існування системного методу визначено системністю права. У статті розглядаються питання застосування вказаних способів тлумачення для з’ясування змісту договорів. Автором наголошується, що відповідні компетентні органи, які здійснюють правозастосовну діяльність, не вправі відмовити у вирішенні спору через незрозумілість правової норми, що підлягає застосуванню. З метою уникнення неправильного застосування необхідно насамперед встановити зміст норми, для чого використовувати всі відомі способи, прийоми, правила тлумачення до повного з’ясування дійсного змісту норми. Немає чітко визначених правил використання зазначених способів. Вони можуть використовуватися суб’єктом тлумачення всі одночасно, або може бути обраний один чи кілька на розсуд особи, залежно від можливості досягнення мети тлумачення. При цьому якщо граматичне і логічне тлумачення відштовхуються від самих текстів, то системний та історичний способи спи-раються на елементи зовнішні. Відмова правозастосовувача від використання всього арсеналу призводить до однобокості в застосуванні норм закону. Тлумачення ґрунтується на тезі, що система норм права повинна бути вільною від протиріч і кожна норма повинна гармоніювати з усією системою. Тому в межах даної тези потрібно вибрати той варіант тлумачення, за якого правова норма буде найкраще гармоніювати з іншими нормами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гуров, С. Ю. "ЕВОЛЮЦІЯ ДУХОВНО-МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ В АНТИЧНІЙ ЛІТЕРАТУРІ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 91, no. 4 (September 30, 2019): 57–68. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-91-4-57-68.

Full text
Abstract:
Антична література близька сучасному читачеві своїм гуманістичним змістом. Поняття про цінність людини, гармонійний розвиток її духовних і фізичних сил, розуміння поєднання свободи людини і порядку в суспільстві, закон, який встановлює норми життя природи, людини і суспільства – всі ці поняття були створені європейською античністю. Антична Греція була колискою європейської цивілізації і культури, де були закладені духовно-моральні цінності, які знайшли свій розвиток у багатьох народів Європи, стала їхнім спільним надбанням і основою всієї європейської культури. Література Стародавнього Риму виникла значно пізніше давньогрецької і також мала свою неповторну своєрідність, вона збагатила якісно новими досягненнями і духовно-моральними цінностями світову літературу. Античні цінності в літературі почали приходити у все більшу суперечність з дійсністю, що призвело до остаточного розколу старої системи цінностей і появи нової, яка визначила нову мету і сенс життя. Пізньоантична література все більше і більше починає виражати сімейні цінності, тематику приватного життя і інтимних почуттів, побутових і сімейних відносин, відображаючи в творах цінності любові і дружби. Хоча християнство багато запозичило зі старої системи цінностей, вибрані ним елементи античного мислення отримали інший сенс, та відрізнялись від античної системи новим світорозумінням. Ключові слова: художня література, антична література, духовно-моральні цінності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ілієв, Іван Георгієв. "ПРО ПОЧАТОК БОЛГАРСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ НОРМИ В РЕСПУБЛІЦІ ТУРЦІЯ." Мова, no. 35 (July 29, 2021): 30–39. http://dx.doi.org/10.18524/2307-4558.2021.35.237840.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження у статті є перші прояви болгарської літературної мови в Турецькій Республіці, робота болгарсько-магометанського автора Хасана Уйгуна, видавця за фахом. Це дуже важлива тема, оскільки про існування літературних творів на діалектній болгарській мові в Туреччині нічого не відомо. Мета — ознайомити читачів з його прозаїчними та поетичними творами (оповідання «Кривавочервоні» та вірш «Я помак»), написаними на болгарському діалекті, та правописом, використаним в них. Був застосований філологічний метод, заснований на текстовому аналізі творів. Стаття є серйозним науковим досягненням, а результатом є відкриття нових даних. Практична цінність роботи полягає в тому, що це перша спроба експортувати інформацію про таку діяльність представника болгарської меншини в Туреччині, хоча подібні дослідження вже тривалий час проводилися у Греції, Албанії, Румунії (Банат) і в Північній Македонії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Костанда, І. О. "СТИЛІСТИЧНА КОДИФІКАЦІЯ: ПОЯВА ТА РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙНИХ ФОРМ ТЕКСТУ В МОВАХ ВЕНЬЯНЬ І БАЙХУА." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 2 (April 9, 2021): 91–95. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2020-2-13.

Full text
Abstract:
Одним із центральних понять при розгляді проблем формування та нормування мов є поняття кодифікації, оскільки у процесі кодифікації досліджують і фіксують мовні норми, які уже потім розглядаються як іманентна властивість літературної мови. Система функційних стилів і стилістичних засобів їх вираження пронизує усі мовні рівні. З огляду на те, що літературній мові кожного народу у відповідні епохи властива своя власна система функційних стилів і стилістичних засобів, центром уваги нашої роботи є кодифікація функційних стилів і стилістичних засобів їхнього вираження у китайських мовах веньянь і байхуа. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення функційних стилів мов веньянь і байхуа, а також літератури зі стилістичної кодифікації давнього Китаю. Комплексний аналіз аспектів стилістичної кодифікації літератури давнього Китаю потрібен для того, щоб наочно проілюструвати відмінність та оригінальність стилів у мовах веньянь і байхуа, а також продемонструвати ідею наступності у формуванні означених вище мов. Розгляд функційних стилів, етапів їхнього формування та кодифікації допоможе показати важливість стилістичних аспектів для розвитку китайської мови та культури. Метою цієї наукової розвідки є дослідження функційних стилів мов веньянь і байхуа та процесів стилістичної кодифікації давнього Китаю. У роботі було використано зіставний метод, описовий метод для класифікації та інтерпретації досліджуваних мовних явищ, історичний і порівняльно-історичний методи. Предметом дослідження є головні функційні стилі мов веньянь і байхуа. Об’єктом дослідження є процеси кодифікації та формування головних функційних стилів мов веньянь і байхуа. Історія стилістичної кодифікації, дослідження форм літератури та видів тексту в мовах веньянь і байхуа надає важливий матеріал для дослідження та пояснення лінгвістичних явищ сучасної китайської мови. Усебічний аналіз історії та концепції стилістичної кодифікації традиційних форм літератури та видів тексту може покласти початок новим науковим розвідкам у галузі стилістики та перекладознавства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сірик, С. В. "ЛІТЕРАТУРНА НОРМА Й МОВЛЕННЄВА ЕКСПРЕСІЯ В ПОЕТИЦІ В. А. ЧАБАНЕНКА." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 1 (September 17, 2021): 159–64. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2021-1-22.

Full text
Abstract:
Стаття продовжує цикл публікацій, присвячених поетичній мовотворчості вченого та письменника В. Чабаненка, його новаторству в пошуку незвичних форм, образів, умінню експериментувати з поетичною мовою, розширенню словесної палітри завдяки виражально-зображальним, експресивним засобам української мови. У статті зроблено спробу аналізу мовленнєвої експресії в мовно-художній системі В. Чабаненка, яка виникає на основі свідомого стилістично заданого відхилення автора від літературної норми, з’ясування експресивного потенціалу цих одиниць. Стилістичним колоритом відзначаються експресивні явища, які виникають на ґрунті порушення лексичних норм, що виявляється у вживанні просторіч, говіркових слів, корпоративного жаргону, сполучуваності слів. Активно використовує автор і потужний арсенал фразеології. Він вдається до трансформації, контамінації та нагнітання фразеологічних одиниць. Експресивні явища на ґрунті порушення словотвірних норм виникають під час уживання автором оказіоналізмів-новотворів, серед яких переважають семантико-дериваційні оказіоналізми, утворені за допомогою пестливо-зменшувальних суфіксів від слів, що нормативно не піддаються афективності. Експресивні явища, що виникають на ґрунті фонетичних / фонетико-орфоепічних норм сучасної літературної мови, у мовотворчості В. Чабаненка нечисленні. Експресивні явища на ґрунті морфологічних норм спостерігаються лише в категоріях іменника. Мовна експресія, що створюється автором на ґрунті порушення синтаксичних норм, виникає в разі вживання ампліфікаційно-багатоступінчастої прикладки та повторення службових частин мови та вигука. Естетична картина світу поета В. Чабаненка – це вдале поєднання національного образного світобачення й філософського осмислення історичного процесу. Мовні засоби, залучені автором до творення образів ліричних творів, виявляють величезні потенції загальнонародної мови та неабиякі творчі можливості митця. Досліджені стилістично вправні відступи від загальноприйнятих норм свідчать про мовну віртуозність автора, а манера їх використання накладає відбиток на його індивідуальний стиль, якому притаманні палкий патріотизм, глибока пошана до людини праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kopanytsia, О. M., N. V. Lisnianska, and P. I. Buchko. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ОКИСНЕННЯ У ТКАНИНАХ ОРГАНІЗМУ В НОРМІ Й ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ПОЛІСАХАРИДІВ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 1 (May 23, 2020): 67–73. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.1.10906.

Full text
Abstract:
На сьогодні у світовій практиці в якості харчових добавок дозволено використовувати близько 500 різних речовин, нерахуючи величезної кількості різного роду ароматизаторів і деяких різновидів комбінованих добавок. Проте варто відмітити, що дані про фізіологічну активність карагінанів, наявні в літературі, наведені в основному для комерційних зразків та в більшості своїй не враховують структурні особливості цих сульфатованих полісахаридів. Мета дослідження – проаналізувати літературні джерела щодо особливостей перебігу процесів вільнорадикального окиснення в тканинах організму при застосуванні полісахаридів. Матеріали і методи. У дослідженні опрацьовано наукові публікації за останнє десятиліття, які доступні у мережі «Інтернет», ключовими словами були «полісахариди», «карагінан», «вільнорадикальне окиснення». Результати. На основі представлених літературних даних можна зробити висновок, що харчові добавки використовуються не тільки в харчовій, але й у косметичній, текстильній промисловостях, біотехнологічному виробництві тощо. Хоча харчові добавки, на думку багатьох науковців, не мають харчового значення, проте достеменно стверджувати про таку інертність харчових добавок, у тому числі й карагінану, щодо людського організму однозначно не можна. Відсутність канцерогенної, генотоксичної чи пухлинної активності карагінану, яку встановили науковці, дозволила у 2008 р. Експертному комітету з харчових добавок Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендувати не вказувати допустиму добову дозу цього полісахариду, хоча на даний час з’являються суперечливі дані. Деяка суперечливість даних про дію цих полісахаридів може бути зумовлена некоректним порівнянням результатів, отриманих в різних експери­ментальних умовах, на різних структурних типах карагінанів. При цьому дуже важливим є спосіб введення полісахариду і його доза. Висновки. Аналітичний огляд основних тенденцій наукових досліджень вказує на потребу подальшого розширення і поглиблення уявлень про основні біохімічні процеси, що відбуваються при застосуванні карагінанів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Струганець, Л. "Диференційні ознаки норми літературної мови." Культура слова, Вип. 74 (2011): 34–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Polysaeva, Halyna. "ВПЛИВ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ НА РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДОШКІЛЬНИКІВ." HUMANITARIUM 42, no. 1 (November 14, 2019): 138–46. http://dx.doi.org/10.31470/2308-5126-2019-42-1-138-146.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз впливу художньої літератури на розвиток емоційного інтелекту та творчої уяви дітей дошкільного віку. Виявлено особливості взаємозв’язку казкотерапії та емоційного інтелекту, які розвиваються у дошкільників разом з рефлексією та творчим потенціалом. Розглянуто, як за допомогою художньої літератури та здатності дітей до рефлексії відбувається прищеплення поведінкових норм суспільства. Описано доцільність наведення дорослими у спілкуванні з дітьми прикладів власної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Обґрунтовано необхідність спонукати дитину до процесу пізнання світу казок та важливість підштовхувати дошкільника до аналізу фантастичних сюжетів, установлення взаємодії персонажів, стимулювання до створення власних оповідань. Проаналізовано різні наукові концепції щодо впливу літератури на емоційний інтелект дошкільників. Висвітлено, як систематичне вправляння з дитячою літературою суттєво сприяє створенню нових нейронних сполучень та покращенню мозкової активності дітей дошкільного віку. Виявлено, що процес розвитку емоційного інтелекту має свої особливості, проте основні його структурні елементи починають розвиватися в старшому дошкільному віці та вдосконалюються впродовж усього шкільного періоду навчання. Зосереджено увагу на першооснові розвитку емоційного інтелекту як одного із ключових елементів розвитку уяви дошкільників, до яких можна віднести дитячу художню літературу, оповідання, казки та байки. Доведено, що розвиток емоційного потенціалу в дошкільному віці допоможе регулювати власний настрій та поведінку, навчить співпрацювати з дорослими та однолітками, сприятиме вирішенню соціально важливих питань у майбутньому. Зроблено висновок про те, що в основі виховання дітей дошкільного віку є гостра потреба не лише у формуванні знань, а й у розвитку емоційної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузнецова, Галина. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ СЛОВЕСНОСТІ." Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, no. 16 (December 9, 2021): 142–57. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.16.2021.246372.

Full text
Abstract:
У статті на підставі аналізу лексикографічних, лінгвістичних, лінгводидактичних праць, індивідуальних письменницьких практик як соціолінгвістичної умови становлення орфоепічних норм розкрито теоретичні основи формування орфоепічної компетентності майбутніх учителів української словесності, узагальнено погляди мовознавців на поняття «орфоепія», предмет її дослідження; доведено, що в лінгводидактиці предметом орфоепії є кодифікована звуковимова, інтонування та наголошування; проаналізовано особливості українського усного мовлення на синхронному рівні, узагальнено основні правила вимови голосних звуків; закцентовано увагу майбутніх словесників на орфоепічних закономірностях сегментних фонетичних одиниць з їх проєкцією на орфографічні норми сучасної української літературної мови; обґрунтовано причини порушення орфоепічних норм; висвітлено теоретичний та практичний зміст орфоепії в освітній діяльності словесника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Літературні норми"

1

Новіков, М. "Актуальні проблеми культури ефірного мовлення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8156.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Носова, О. "Сучасна українська ділова мова." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22420.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заверющенко, Микола Петрович, and Ольга Леонідівна Заверющенко. "Радіопередачі як ефективний засіб вивчення української мови." Thesis, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36204.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Клименко, О. С. "Динаміка французької літературної норми та нормотворення в лінгвокультурному аспекті." Diss. of Doctor of Philological Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сушкова, Олена Миколаївна, Елена Николаевна Сушкова, Olena Mykolaivna Sushkova, and Р. Ніколаєнко. "Культура мови спілкування сучасної молоді." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20353.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тубол, Наталія Олексіївна, Наталия Алексеевна Тубол, and Nataliia Oleksiivna Tubol. "Литературная норма и речевая практика." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14748.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марушкевич, І. М. "Кодифікація української літературної мови в першій третині 20 ст. : правописні і граматичні норми та їх текстова реалізація." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Федчук, Лілія Іванівна. "Засоби вираження прямого об’єкта в заперечних реченнях (на матеріалі текстів газети «Порадниця»)." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42988.

Full text
Abstract:
Доповідь присвячена придієслівній експлікації прямого об’єкта в заперечних реченнях. У ній досліджено відмінкові форми іменників, які використовуються в текстах газети «Порадниця» для вираження придієслівного прямого об’єкта в заперечних реченнях; узагальнено теоретичні основи вживання родового й знахідного відмінків при дієсловах з часткою не; виявлено сучасні тенденції у вираженні прямого об’єкта при запереченні; визначено та обґрунтовано той засіб вираження прямого об’єкта у заперечних реченнях, який варто вважати пріоритетним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвинов, В. О. "Культура мови." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22311.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Титаренко, Олександр Іванович, and Oleksandr Ivanovych Tytarenko. "Особливості динаміки лексичної норми в сучасній українській літературній мові." Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12035.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційні роботі розглянуто поняття й історію вивчення мовної норми як центральної категорії лінгвістики; охарактеризовано теоретичні аспекти визначення лексичної норми сучасної української літературної мови; досліджено неологізацію як феномен оновлення лексичної системи мови; проаналізовано процес актуалізації як один із виявів динамічності лексичної норми; з’ясовано особливості пасивізації лексики як компонента історичного розвитку лексичної норми; визначено особливості вивчення динаміки лексичної норми в закладах загальної середньої освіти. У роботі здійснено спробу дослідження основних змін лексичної норми в українській літературній мові на сучасному етапі; на основі аналізу навчальних програм і підручників запропоновано методичні рекомендації щодо вивчення особливостей динаміки лексичної норми в закладах загальної середньої освіти.
The qualification works consider the concept and history of the study of language norms as a central category of linguistics; theoretical aspects of determining the lexical norm of modern Ukrainian literary language are characterized; neologization as a phenomenon of updating the lexical system of language has been studied; the process of actualization as one of the manifestations of the dynamism of the lexical norm is analyzed; features of passivation of vocabulary as a component of historical development of lexical norm are clarified; the peculiarities of studying the dynamics of lexical norm in general secondary education institutions are determined. An attempt is made to study the main changes in the lexical norm in the Ukrainian literary language at the present stage; on the basis of the analysis of educational programs and textbooks methodical recommendations on studying of features of dynamics of lexical norm in establishments of general secondary education are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Літературні норми"

1

Токарська, А. С. Ділове мовлення юристів у схемах та тестах. Київ: Центр навчальної літератури, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Токарська, А. С. Ділове мовлення юристів у схемах та тестах. Київ: Центр навчальної літератури, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бузько, С. А. Практикум з української мови. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/371.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику подаються практичні завдання, що сприяють засвоєнню орфографічних та пунктуаційних норм сучасної української літературної мови. Низка вправ будується на основі суцільних зв’язних текстів, аналіз яких забезпечить більш глибоке опанування нормами літературної мови, сприятиме засвоєнню мелодики мови, що має неабияке значення у підготовці вчителя-словесника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колоїз, Ж. В., and Н. А. Березовська-Савчук. Українська мова професійного спілкування в аспекті теорії стилів та культури мовлення. ФОП Маринченко С. В., 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3182.

Full text
Abstract:
У практикумі подано ряд практичних завдань (відповідно до навчального плану та робочої програми), скерованих на вивчення української мови професійного спілкування в аспекті теорії стилів та культури мовлення. До кожного заняття запропоновано ті чи ті проблемні питання, які потребують осмислення, теоретичний довідник, що репрезентує потрактування найосновніших понять, які повинні розуміти студенти. Основні теоретичні відомості узагальнені й представлені у вигляді таблиць. Практична частина містить завдання, виконання яких допоможе студентам оволодіти культурою усного та писемного професійного мовлення. Актуалізація чинних літературних норм відбувається крізь призму культури документування офіційноділових текстів відповідних зразків. Окремий акцент зроблено на культурі усного професійного спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Літературні норми"

1

Явір, В. В. Жаргонізований дискурс: духовний занепад чи норма? Акцент, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5282.

Full text
Abstract:
Розглянуто жаргонізми як “специфічну лексику сучасної української літературної мови. Визначену сферу побутування жаргонізованих дискурсів в українському лінгвокультурному просторі. Наголошено, що співвідношення між унормованою літературною мовою нації та усним народним мовленням має бути збалансованим. Лише за такої умови мова може найповніше розвинути й розкрити свої виражальні ресурси
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дуб, К. Із джерел народних і глибин душі. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5650.

Full text
Abstract:
Рецензія на монографію: Поповський А. М. Південноукраїнські джерела в історії формування української літературної мови. Дніпро : Ліра, 2018. У монографії подано інтерпретацію найрізноманітніших мовознавчих проблем, обґрунтування й належне їх опрацювання в контексті сучасних осмислень; виявлено інтелектуальний потенціал, логіку суджень, системність; проаналізовано розмаїті процеси становлення і розвою літературно-національної мови Степової України та її визначної ролі у формуванні загальної української мовно-літературної норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography