Academic literature on the topic 'Локальні показники'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Локальні показники.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Локальні показники"

1

Шевяков, Ю. І. "Вибір літака первинної підготовки за методом аналізу ієрархій." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 112–17. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.16.

Full text
Abstract:
Розглянуто і розв’язано задачу вибору літака первинної підготовки із застосуванням методу аналізу ієрархій. Запропоновані у якості критеріїв вибору літака – льотні якості літака (придатність до первинного льотного навчання), безпека, економічні показники(вартість літака, вартість експлуатації та технічного обслуговування) та технічний супровід. У якості приклада розглядаються три легких літака вітчизняного виробництва. Характеристики літаків оцінюються експертами, мірою узгодженості суджень яких є індекс узгодженості. Розраховані середні значення індексу узгодженості для випадкових матриць та отримані локальні пріоритети критеріїв порівняння та глобальні пріоритети літаків ХИАТ-650, АNG -01 та А-12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Калашник-Рибалко, М. А., and Г. А. Калашник. "Удосконалення методу синтезу оптимально розподіленої структури інтегрованого комплексу бортового обладнання літального апарату за показниками функціональної стійкості." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(42,) (January 21, 2021): 34–40. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.05.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати удосконалення методу синтезу оптимально розподіленої структури інтегрованого комплексу бортового обладнання (ІКБО) літального апарату (ЛА) за показниками функціональної стійкості в умовах впливів дестабілізуючих чинників. Розглянуто загальні підходи щодо синтезу оптимальної структури інтегрованого комплексу бортового обладнання ЛА. Удосконалено метод синтезу оптимально розподіленої структури інтегрованого комплексу бортового обладнання літального апарату за показниками функціональної стійкості, в якому, на відміну від існуючих, застосовані методи оптимізації структури ІКБО ЛА за критерієм максимуму обраного критерію переваги з комплексу критеріїв функціональної стійкості, включаючи показники локальної функціональної стійкості з обмеженням на вартість побудови системи. Обґрунтований комплекс критеріїв (показників якості) для оцінки різних варіантів побудови системи ІКБО ЛА з визначенням критерію переваги. За критерій переваги обрано узагальнений показник функціональної стійкості FІКБО ЛА (Pij). Формалізовано постановку задачі синтезу оптимально розподіленої структури ІКБО ЛА за критерієм максимуму обраного критерію переваги з комплексу критеріїв функціональної стійкості з обмеженням на вартість побудови системи. Розв’язання задачі дозволяє з множини допустимих варіантів побудови ІКБО ЛА обрати раціональний та підвищити значення показників його функціональної стійкості до досяжного рівня без значних витрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ОЛЮХА, ВІТАЛІЙ. "Господарсько-правове забезпечення аутсорсингу." Право України, no. 2018/05 (2018): 151. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-05-151.

Full text
Abstract:
Сучасним засобом організації структурної моделі підприємства є аутсорсинг. Проте позитивно впливати на показники економічної діяльності суб’єкта господарювання він може лише за умови належної підготовки бізнес-проекту щодо нього, зокрема й такої важливої складової, як господарсько-правове забезпечення запровадження аутсорсингу. На законодавчому рівні регулювання аутсорсингу практично відсутнє. Звідси – необхідність окреслення доцільних інструментів правового регулювання аутсорсингових відносин на мікроекономічному рівні. Метою статті є визначення та сутнісна характеристика найбільш доцільних правових засобів у механізмі господарсько-правового регулювання аутсорсингових відносин вітчизняних корпорацій. Встановлено, що аутсорсинг поділяється на договірний та інституційно-договірний. Наведено аргументи на користь господарсько-правової природи договору аутсорсингу та заперечено наявність у ньому елементів цивільних або трудових договорів. Запропоновано авторське бачення його змісту. Також розглянуто й інші господарсько-правові засоби, що забезпечують оптимізаційний вплив аутсорсингу: господарсько-управлінські акти індивідуальної дії, локальні акти, інституційні засоби у формі корпоратизації. Визначені органи в акціонерному товаристві та товаристві з обмеженою відповідальністю, які мають право приймати рішення щодо запровадження аутсорсингу, та окреслено їх компетенцію у цьому питанні. Можливим інституційним варіантом створення підприємствааутсорсера є виокремлення певного структурного підрозділу та передання йому за розподільним балансом частини майна, прав та обов’язків корпорації. Автор доходить висновку, що в процесі запровадження аутсорсингу підприємство-замовник та новоутворені підприємства-аутсорсери можуть об’єднатись в асоціацію або утворити холдингову групу. У решті видів об’єднань правовий зв’язок між його членами не відповідає суті аутсорсингових зв’язків, а тому автором заперечено можливість використання таких конструкцій в аутсорсингових відносинах. Локальні акти можуть встановлювати регулювання відносин зі збереження комерційної таємниці, безпечного виконання робіт, пропускного режиму, організації взаємодії між персоналом замовника та аутсорсера. Хоча вони й допоміжні, але є важливими господарсько-правовими засобами для належного запровадження аутсорсингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лещенко, С. П., О. М. Колеснік, С. В. Денісенко, and М. В. Пилипенко. "Обґрунтування показників якості вирішення завдань для порівняльної оцінки ефективності підрозділів радіотехнічних військ." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(68) (April 21, 2021): 63–71. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.08.

Full text
Abstract:
В статті, на основі аналізу наукових праць та досвіду локальних військових конфліктів, обрані показники та критерій ефективності вирішення завдань системою розвідки повітряного противника, яку створюють радіотехнічні війська, як функціонал від узагальнених показників якості виконання поставлених завдань. Запропоновані узагальнені показники простороих бойових можливостей угруповання підрозділів радіотехнічних військ, а саме, коефіцієнти реалізації потрібних рубежів видачі бойової інформації підрозділам ЗРВ та винищувальної авіації. В якості комплексного показника просторових бойових можливостей угруповання ППО, який забезпечує порівняльну оцінку ефективності варіантів побудови бойового порядку угруповання РТВ, запропоновано використовувати коефіцієнт прикриття об’єкту. Нормоване значення комплексного показника – коефіцієнту прикриття об’єкту залежить від значень узагальнених просторових показників бойових можливостей угруповання підрозділів РТВ та у вигляді логічної суми коефіцієнтів прикриття об’єкту підрозділами ЗРВ та ВА дозволяє оцінити результат взаємодії ЗРВ та ВА, при виконанні загальної задачі з прикриття визначеного важливого об’єкту. Використання наведених узагальнених просторових показників бойових можливостей підрозділів РТВ та комплексного показника ефективності угруповання ППО може дати можливість підвищити об’єктивність та інформативність результату порівняльної оцінки варіантів побудови бойового порядку угруповання РТВ. Використання запропонованих показників для порівняльного оцінювання ефективності не протирічить існуючим науковим підходам і, водночас, дозволяє формалізувати методику вибору позицій для підрозділів угруповання РТВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zadorozhnyy, A. I. "ДИНАМІКА ЩІЛЬНОСТІ ФІТОМАСИ СТОВБУРІВ ДЕРЕВ БУКА ЛІСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПІВ ЛІСОРОСЛИННИХ УМОВ У МЕЖАХ ПОЛОНИНСЬКОГО ХРЕБТА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 125–34. http://dx.doi.org/10.15421/40251019.

Full text
Abstract:
За результатами досліджень деревостанів бука лісового у типах лісорослинних умов (ТЛУ) С3 та D3 проаналізовано зміну локальної щільності в абсолютно сухому стані, у стані максимального насичення та локальної базисної щільності деревини стовбурів, деревини стовбурів у корі та кори стовбурів дерев. Встановлено, що найменш мінливою є зміна показників локальної щільності в абсолютно сухому стані та базисної щільності для деревини стовбура, але у ТЛУ D3 значення локальної щільності як в абсолютно сухому стані, так і базисна щільність, вздовж висоти стовбура зростає, а у ТЛУ С3 навпаки – спадає. Найвищою мінливістю відзначається локальна щільність кори стовбура на різних відносних висотах. Здійснено моделювання вікової динаміки базисної щільності деревини стовбура та її залежності від значення діаметра та висоти стовбура. З'ясовано, що характерним для динаміки значень середньої базисної щільності деревини стовбура бука лісового з віком для ТЛУ С3 та D3 є зменшення значень показника у молодому віці та поступове зростання до віку стиглості. Середні значення показника є вищими у ТЛУ С3, порівняно із ТЛУ D3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Sytnyk, S. A., and L. V. Plotka. "Щільність основних компонентів фітомаси стовбурів дерев робінії несправжньоакації в умовах Північного степу України." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 49–52. http://dx.doi.org/10.15421/40280510.

Full text
Abstract:
Здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на отримання якісної деревини, раціональне перероблення деревної сировини неможливі без аналізу варіабельності щільності компонентів надземної фітомаси стовбурів – деревини і кори. Наведено результати оцінювання середньої природної та базисної щільності деревини та кори стовбурів робінії несправжньоакації в умовах Північного Степу України. Дослідження проведено на 20 тимчасових пробних площах у робінієвих деревостанах у найпоширеніших групах типів лісу (С0–С1), віком від 3 до 89 років, продуктивністю IА–III класів бонітету. Проаналізовано зміну локальної щільності з віком модельних дерев та відносною висотою стовбурів. Середню локальну природну та базисну щільність фракцій фітомаси стовбурів розраховано з використанням комп'ютерної програми PLOT. Встановлено, що показники локальної природної та базисної щільності деревини і кори дерев робінії несправжньоакації в умовах Північного Степу України мають комбінований тип змін із відносною висотою стовбура: від окоренкової частини стовбура до відносної висоти 0,5h відбувається збільшення щільності з подальшим поступовим її зменшенням від середини стовбура до верхівки дерева. Локальна базисна щільність деревини молодих дерев (3–20 років) має стрімке зростання від окоренкової частини до відносної висоти 0,1h з подальшими змінами, характерними для інших груп віку. Найщільніша деревина і кора в дерев робінії несправжньоакації формується на середині стовбура (0,5h) у віці 41–60 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Симонік, А. В., В. О. Пономарьов, and М. С. Симонік. "ВПЛИВ ЗАНЯТЬ АТЛЕТИЧНОЮ ГІМНАСТИКОЮ НА ФІЗИЧНИЙ СТАН ЧОЛОВІКІВ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 1 (September 28, 2021): 175–81. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-1-24.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості впливу занять силової спрямованості на показники фізичного розвитку, функціонального стану, фізичної підготовленості та психомоторики чоловіків різних вікових груп. У дослідженні взяло участь 27 спортсменів, віком від 16 до 45 років, які були розділені на 3 групи: 1 група – 16–25 років (n=9), 2 група – 26–35 років (n=9), 3 група – 36–45 років (n=9). Вплив застосовуваних засобів підготовки оцінювався через 4 місяці. Для визначення рухової готовності застосовували вправи: жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, присідання зі штангою в тренажері Смітта, станова тяга; гнучкість оцінювалася за результатами нахилу з положення стоячи на лаві в сантиметрах; локальна витривалість м’язів живота оцінювалася за результатами рухового тесту підйом тулуба з положення лежачи. Для визначення функціонального стану використовувалися такі тести: проба Штанге; індекс Гарвардського степ-тесту; ЖЄЛ; життєвий індекс. Оцінку психомоторики проводили за тестами: проба Ромберга; оцінка відмінностей у масі штанги (жим з пов’язкою на очах), шкала самооцінки за Спілбергом і тепінг-тест. Для оцінки рівня фізичного розвитку ми використовували показники: вимірювання обхватів (грудної клітини, стегна, плеча, талії); зважування; вимірювання зросту; розраховувався індекс Кетле. Ми дослідили особливості впливу занять атлетичною гімнастикою на чоловіків різних вікових груп: 1 група – 16–25 років (n=9), 2 група – 26–35 років (n=9), 3 група – 36–45 років (n=9). У таблиці 1 представлені результати проведеного дослідження. Ми дійшли висновку, що з віком показники фізичного розвитку (індекс Кетле, окружність грудей, окружність талії) зростають. Обсяг стегна, окружність плеча з віком практично не змінюються. Показники функціонального стану (індекс Гарвардського степ-тесту й життєвий індекс) знижуються з віком. Значення показників життєвої ємкості легень і проби Штанге найвищі в другій віковій групі (26–35 років). Показники спеціальної фізичної підготовки найвищі в другій віковій групі (26–35 років). Локальна витривалість м’язів живота й показник вправи «станова тяга» досягають найвищих значень у першій віковій групі (16–25 років) і з віком знижуються. Показники психомоторики учасників дослідження досягають найвищих значень у другій віковій групі (26–35 років) і незначно знижуються з віком. Визначення ваги штанги за рахунок м’язового відчуття найкраще розвинене в першій віковій групі (16–25 років). Показники фізичного розвитку найчастіше змінюються в першій віковій групі. Дані, що відображають функціональний стан, найбільше змінилися в чоловіків другої вікової групи, (індекс Гарвардського степ- тесту). Найбільш значні зміни в руховій підготовленості досягнуті чоловіками третього віку (36–45 років). При оцінці психомоторики найбільш позитивні зміни відбулися в учасників дослідження у віці від 16 до 25 років. Перспективи подальшого дослідження вбачаються в розробці методики підготовки спортсменів, які спеціалізуються в атлетичній гімнастиці, з урахуванням типу статури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Lysenko, Yurii, Bohdan Mytskan, and Serhii Popel. "Моніторинг параметрів якості життя у хворих на розсіяний склероз з міо-фасціальним больовим синдромом при впровадженні програми фізичної реабілітації." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 3 (43) (September 29, 2018): 126–30. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-03-126-130.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Розсіяний склероз супроводжується суттєвими відхиленнями психо-емоційної, духовної та соціальної сфери. Кріотерапія – новий ефективний метод, який застосовується в програмах для хворих із міофасціальним больовим синдромом. У цій публікації представлені результати вивчення якості життя хворих на розсіяний склероз до та в різні терміни після локальної й комплексної кріотерапії, а також дається характеристика відповідей, пов’язаних із якістю життя після комбінованої фізичної реабілітації. Мета статті – обгрунтувати включення кріотерапії в базові програми фізичної реабілітації для пацієнтів із розсіяним склерозом, ускладненого міофасціальним больовим синдромом. Методи дослідження. У дослідження включено 105 пацієнтів у віці від 25 до 54 років із верифікованим діагнозом «розсіяний склероз, ускладнений міофасціальним больовим синдромом». Для оцінки якості життя використано загальний опитувальник SF-36. Результати роботи. Установлено, що показники якості життя хворих на розсіяний склероз до впровадження програми фізичної реабілітації істотно знижені за більшістю шкал фізичного, психічного та соціального функціонування; профіль якості життя хворих характеризується компресією й деформацією. Проведення кріотерапії з голкотерапією супроводжується вираженим поліпшенням показників якості життя хворих на розсіяний склероз. Відповіді пов’язані з якістю життя, у вигляді поліпшення або стабілізації, зареєстровані в більшості хворих на ускладнений міофасціальний больовий синдром після комплексної кріотерапії – у 96 % хворих після комбінованої фізичної реабілітації і у 87% хворих після локальної кріотерапії. Висновки. Профіль якості життя хворих на розсіяний склероз указує на його компресією та деформацією, що зумовлено суттєвим зниженням показників, які характеризують фізичну, психічну й соціальну шкали функціонування. Моніторинг таких хворих у віддалені терміни після впровадження авторської програми фізичної реабілітації вказує на стабілізацію якості життя, що проявляється вираженим поліпшенням профілю в 96 % хворих після комплексних й у 87 % хворих після локальних процедур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

N.V., Vychalkovska, and Oleksyuk Т.М. "INTRA- AND INTERPOPULATION VARIABILITY OF SOME PARTS OF THE COPULATIVE APPARATUS OF TERRESTRIAL MOLLUSC BREPHULOPSIS CYLINDRICA FROM THE NORTHERN BLACK SEA COAST REGION." Scientific Bulletin of Natural Sciences (Biological Sciences), no. 30 (June 30, 2021): 39–46. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2524-0838/2021-30-5.

Full text
Abstract:
During the study of the first detected local population of Brephulopsis cylindrica (Menke, 1828)on the adjacent territory of Lake Solonets-Tuzla, which is located in the Berezansky district of the Mykolaiv region, morphological features of the copulative apparatus structure were revealed.The nature of the distribution of features and their variability were analyzed. The elements of the copulative apparatus, the most significant in copulation, vary the least in linear terms.The appendages of the copulative apparatus tend to reduce. The specificity of the indicators of the copulative apparatus of individuals of the population is proved, which is a significant addition to the complex approach in the identification of the species of terrestrial mollusks B. cylindrica. The average values of the elements of the copulative apparatus of individuals of the species from the population of the adjacent territory of Lake Solonets-Tuzla were lower than in other studied populations.In most cases, these differences are statistically reliable(р˂0.05). The length and thicknessof the epiphalus differ significantly from almost all populations of the Northern Black Sea Coast, as a specific feature that within the population acquires certain stability due to the function of spermatophore formation.Microevolutionary processes in the population of B. cylindrica from the adjacent territory of Lake Solonets-Tuzla are active, specific and depend on the localization factor.The presence of a full-fledged local population on saline soil confirms the high level of ecological plasticity ofthe studied species of mollusks.Meristic and plastic indicators of flagellum are under a significant level of genetic control. Theelements of the reproductive system varythe least, the most important in the implementation of copulation. The appendages of the genitals tend to reduce.Key words:Northern Black Sea coast, Brephulopsis cylindrica, local population, intrapopulation variability, interpopulation variability, copulative apparatus. Під час дослідження вперше виявленої локальної популяції Brephulopsiscylindrica(Menke, 1828)на прилеглій території озера Солонець-Тузли, яке розташоване в Березанському районі Миколаївської області,були виявлені морфологічні особливості структури статевого апарату. Проаналізовано характер розподілу ознак, їхню варіативність.Найменше варіюють за лінійними показниками елементи статевого апарату, найбільш значущі при здійсненні копуляції. Придатки статевого апарату мають тенденцію до редукції.Доведено специфічність показників статевого апарату особин популяції, що є суттєвим доповненням до комплексного підходу при ідентифікації виду наземних молюсків B. cylindrica.Середні показники елементів статевого апарату особин виду із популяції прилеглої території озера Солонець-Тузли виявилися меншими,ніж в інших досліджених популяціях. У більшості випадків ці відмінності статистично достовірні (р˂0,05). Значно відрізняються між собою показники довжини та товщини епіфалуса між майже всіма популяціями Північного Причорномор’я, як специфічна ознака, яка в межах популяції набуває певної стабільності у зв’язку із виконанням функції формування сперматофора.Мікроеволюційні процеси в популяції B. cylindrica із прилеглої території озера Солонець-Тузли активні, специфічні та залежать від фактору локалізації. Наявність повноцінної локальної популяціїна засоленому ґрунті підтверджує високий рівень екологічної пластичності дослідженого виду молюсків. Меристичні та пластичні показники флагелума знаходяться під значним рівнем генетичного контролю. Найменше варіюють елементи статевого апарату, найбільш –значущі при здійсненні копуляції. Придатки статевого апарату мають тенденцію до редукції.Ключові слова:Північне Причорномор’я, Brephulopsiscylindrica, локальна популяція, внутрішньопопуляційна мінливість, міжпопуляційна мінливість, статевий апарат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ларіонова, К., О. Синюк, Т. Донченко, and Г. Капінос. "УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ ОЦІНКИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ." Science and Innovation 18, no. 2 (April 30, 2022): 30–43. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.02.030.

Full text
Abstract:
Вступ. Реалізація інноваційної реструктуризації підприємств дозволить досягти позитивних результатів у фінансово-економічному становищі, зростанні питомої ваги наукомісткої конкурентоспроможної інноваційної продукції та інтелектуальних послуг промисловості, що має посилити конкурентоспроможність продукції. Розробка нових механізмів інноваційної реструктуризації підприємств набуває особливої актуальності.Проблематика. Практично не дослідженими залишаються питання визначення та встановлення ролі, складу та основних критеріїв об’єктивної комплексної оцінки реструктуризаційного потенціалу для обґрунтування доцільності проведення інноваційної реструктуризації на підприємстві.Мета. Розробити методичний підхід до оцінки реструктуризаційного потенціалу підприємства, використання якого дозволить комплексно узагальнити отримані результати та прийняти оптимальні управлінські рішення.Матеріали й методи. Застосовано методичний підхід для розрахунку інтегрального показника за допомогою індексного та експертного методів оцінки та інтерпретації його величини лінгвістичними характеристиками шкали рівнів реструктуризаційного потенціалу.Результати. Удосконалено науково-методичний інструментарій оцінки реструктуризаційного потенціалу промислового підприємства, який ґрунтується на обчисленні системи локальних показників, сформованої з урахуванням функціональних складових реструктуризаційного потенціалу. Впровадження системи спостереження за локальними, комплексними показниками і загальним рівнем реструктуризаційного потенціалу дозволило розробити єдинийдля кожної групи підприємств алгоритм вибору відповідного виду реструктуризації та обрати відповідну стратегію розвитку.Висновки. Сформовано систему індикаторів і здійснено моделювання розроблених інтегральних показників реструктуризаційного потенціалу підприємства. Запропоновано методичний підхід щодо вибору стратегії розвитку підприємства для впровадження інноваційної реструктуризації залежно від рівня реструктуризаційного потенціалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Локальні показники"

1

Другова, Олена Сергіївна. "Оцінка конкурентного потенціалу підприємств машинобудування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17474.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. Дисертаційна робота присвячена актуальним проблемам теоретичних, методичних та практичних аспектів оцінки конкурентного потенціалу. В дисертації досліджено теоретичне підґрунтя, розкрито сутність, обґрунтовано характер взаємозв'язку та уточнено поняття конкурентного потенціалу, конкурентоспроможності, конкурентої позиції. У роботі визначено понятійний апарат теорії потенціалу, уточнено сутність конкурентного потенціалу підприємства, який, на відміну від існуючих дефініцій, подано як можливості ресурсів, здатностей і компетенцій підприємства формувати його конкурентні переваги порівняно із іншими господарюючими суб'єктами на обраному ринковому сегменті. Розроблено систему оціночних показників рівня конкурентного потенціалу підприємства, яка відрізняється складом його елементів (фінансового, виробничого, трудового, збутового, управлінського) і показниками, що їх описують та дозволяє визначити і оцінити стан ресурсних і функціональних можливостей підприємства у конкурентному середовищі; Обґрунтовано науково–методичний підхід до порівняльної оцінки конкурентного потенціалу підприємства, який, на відміну від існуючих, ґрунтується на використанні методів багатомірного аналізу і дозволяє ранжувати складові конкурентного потенціалу підприємства за їх рівнем у конкурентній групі. Запропоновано структурно – логічні моделі прийняття управлінських рішень щодо формування, розвитку або підтримки досягнутого рівня конкурентного потенціалу, що ґрунтуються на його складових і дозволяють сформувати релевантний виявленим проблемам портфель заходів.
Thesis for granting the degree of a candidate of economic sciences in speciality 08.00.04 - economy and management of the enterprise (according to the type of economic activity) – National Technical University "Kharkiv Politechnical Institute", 2015. The dissertation work is dedicated to actual problems of theoretical, methodical and practical aspects of competitive potential estimation. In this thesis the theoretical basis of the following notions is revealed, the nature of their interrelation is justified and they are profoundly elaborated: competitive potential, competitiveness, competitive position. Definition of the notion "competitive potential" is validated in this work, which allowed to consider it as capabilities of resources, endowments and competencies of the enterprise to form competitive advantage in relation to other economic entities on the specific market segment. Approach to evaluate the level of the enterprise competitive potential has been established, which is substantiated using the combination of its elements (financial, production, labor, distributional, managerial) and indicators describing them. This particular approach allows outlining and defining the state of resources and functional capabilities of the enterprise in the competitive environment. Methodical approach is grounded on comparative estimation of the competitive potential of the enterprise, which, unlike existing, is based on use of methods of the multivariate analysis and allows to rank the enterprises according to their level in a competitive group. Logico-structural models for taking management decisions are offered for shaping, development and enhancement of the competitive potential. They enable elaboration of a portfolio of necessary actions within the relevant period.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Другова, Олена Сергіївна. "Оцінка конкурентного потенціалу підприємств машинобудування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17470.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. Дисертаційна робота присвячена актуальним проблемам теоретичних, методичних та практичних аспектів оцінки конкурентного потенціалу. В дисертації досліджено теоретичне підґрунтя, розкрито сутність, обґрунтовано характер взаємозв'язку та уточнено поняття конкурентного потенціалу, конкурентоспроможності, конкурентої позиції. У роботі визначено понятійний апарат теорії потенціалу, уточнено сутність конкурентного потенціалу підприємства, який, на відміну від існуючих дефініцій, подано як можливості ресурсів, здатностей і компетенцій підприємства формувати його конкурентні переваги порівняно із іншими господарюючими суб'єктами на обраному ринковому сегменті. Розроблено систему оціночних показників рівня конкурентного потенціалу підприємства, яка відрізняється складом його елементів (фінансового, виробничого, трудового, збутового, управлінського) і показниками, що їх описують та дозволяє визначити і оцінити стан ресурсних і функціональних можливостей підприємства у конкурентному середовищі; Обґрунтовано науково–методичний підхід до порівняльної оцінки конкурентного потенціалу підприємства, який, на відміну від існуючих, ґрунтується на використанні методів багатомірного аналізу і дозволяє ранжувати складові конкурентного потенціалу підприємства за їх рівнем у конкурентній групі. Запропоновано структурно – логічні моделі прийняття управлінських рішень щодо формування, розвитку або підтримки досягнутого рівня конкурентного потенціалу, що ґрунтуються на його складових і дозволяють сформувати релевантний виявленим проблемам портфель заходів.
Thesis for granting the degree of a candidate of economic sciences in speciality 08.00.04 – economy and management of the enterprise (according to the type of economic activity) – National Technical University "Kharkiv Politechnical Institute", 2015. The dissertation work is dedicated to actual problems of theoretical, methodical and practical aspects of competitive potential estimation. In this thesis the theoretical basis of the following notions is revealed, the nature of their interrelation is justified and they are profoundly elaborated: competitive potential, competitiveness, competitive position. Definition of the notion "competitive potential" is validated in this work, which allowed to consider it as capabilities of resources, endowments and competencies of the enterprise to form competitive advantage in relation to other economic entities on the specific market segment. Approach to evaluate the level of the enterprise competitive potential has been established, which is substantiated using the combination of its elements (financial, production, labor, distributional, managerial) and indicators describing them. This particular approach allows outlining and defining the state of resources and functional capabilities of the enterprise in the competitive environment. Methodical approach is grounded on comparative estimation of the competitive potential of the enterprise, which, unlike existing, is based on use of methods of the multivariate analysis and allows to rank the enterprises according to their level in a competitive group. Logico-structural models for taking management decisions are offered for shaping, development and enhancement of the competitive potential. They enable elaboration of a portfolio of necessary actions within the relevant period.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Михайлів, І. Р. "Вплив геодинамічних напруг на розвиток і нафтогазоносність локальних структур Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2002. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/3944.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз і кількісну оцінку локальних структур Бориславсько-Покутської зони з використанням структурно-тектонічних, лінійно-геометричних, кутових показників та показників порушеності. Виділено морфологічні різновиди локальних структур в залежності від механізму їх утворення. На основі геолого-математичного моделювання розроблена класифікація локальних структур, в основу якої покладена ступінь порушеності структури тектонічними рухами в процесі складкоутворення (морфологічні ознаки) і характер зміни кількісних показників, які їх описують. Змодельовано механізм формування локальних структур у межах Борис-лавсько-Покутської зони, що визначається місцем руйнування суцільності гірських порід в ядрі антиклінальної або в ядрі синклінальної складки. Встановлено, що при формуванні структур вирішальну роль, окрім горизонтальних рухів, відігравало також і бічне тертя. Визначено структурні умови, при яких поперечні тектонічні порушення є екранами покладів нафти і газу для умов Бориславсько-Покутської зони. Встановлено, що ділянки максимальної концентрації напруг в нафтогазоносному відношенні є слабоперспективними і проведення на них пошукових та розвідувальних робіт з використанням сучасних методик і технологій є недоцільним.
Диссертационная работа посвящена изучению морфологических особенностей строения, условий формирования и нефтегазоносности локальных структур Бориславско-Покутской зоны Предкарпатского прогиба. В результате изучения геодинамических условий залегания структурных форм Бориславско-Покутской зоны, используя структурно-тектонические, линейногеометрические, угловые показатели и показатели тектонической нарушености, установлено, что структуры с определенными морфологическими особенностями своего строения описываются присущими только им количественными показателями. При этом наблюдается четкая дифференциация структур по комплексу таких показателей, как коэффициент интенсивности структурообразования (м/км2), плотность тектонических нарушений (км/км2), напряженность горных пород (МПа), угол наклона осевой поверхности (град.). Тогда как такие показатели, как амплитуда, площадь, объем и линейные размеры структуры могут быть одинаковыми для сопредельных групп структур. Разработана классификация локальных структур Бориславско-Покутской зоны, в основу которой положена степень разрушения структуры тектоническими движениями в процессе складкообразования (морфологические признаки) и характер изменения количественных показателей, которыми они описываются. Используя количественные показатели, которые можно определить со структурной карты и характер соотношения между ними, можно моделировать морфологические особенности нового объекта при подготовке к поисковому и разведочному бурению. Морфологические разновидности структурных форм Бориславско-Покутской зоны сформировались в процессе складкообразования и могут быть определены местом разрушения целостности горных пород: в ядре первично антиклинальной или в ядре первично синклинальной складки. Образование структур I и II групп разработанной классификации происходило при разрушении пород в ядре синклинальной складки. Определяющим фактором при формировании складок I группы были горизонтальные движения, II группы - горизонтальные движения и боковое трение. Формирование складок III и IV групп происходило при разрушении целостности горных пород в ядре антиклинальной складки и определяющим фактором при их формировании, кроме тангенциальных усилий, является боковое (одностороннее или двустороннее) трение. Установлено, что изолированные ловушки (залежи) нефти и газа в опущенных тектонических блоках могут существовать при следующих условиях: вертикальная амплитуда смещения блоков по плоскости тектонического нарушения превышает толщину продуктивной части разреза; горизонтальная амплитуда смещения блоков по плоскости тектонического нарушения равняется или превышает половину ширины складки в поднятом блоке; горные породы в обоих блоках имеют одинаковые углы падения (одинаковый наклон крыльев) и через тектоническое нарушение породы-коллекторы контактируют с непроницаемыми породами. Возможны также разные комбинации вышеупомянутых условий, которые могут привести или к существованию тектонически изолированной ловушки в опущенном блоке, или к ее отсутствию. Проведенные исследования по определению количественных показателей локальных структур и характера их взаимосвязи с нефтегазоносностью позволили установить, что участки, для которых характерна максимальная концентрация напряжений и деформаций, в нефтегазоносном отношении слабоперспективны, поэтому проведение на них Поисковых и разведочных работ является нецелесообразным.
The quantitative description of folded structures of the Boryslav-Pokytska zones is conducted, using structurai-tectonic, linearly-geometrical, angular parameters and parameters of a tectonic disturbance, that has permitted to secure morphological types of folded structures depending on the gear of their formation. For representation of the conducted quantitative and qualitative descriptions the designed classification, in the basis by which one was the trusted to measure disturbance of frame tectonic by motions in process of structures formations (morphological characters) and nature of change of quantitive indicators, which describe them. The gear of formation of local tucks in borders of Boryslav-Pokytska zone is simulated, which one is determined by a demolition site of rocks: in a core of anticline or in a core of a synclinal tuck. It is established, that during the frames formation a main role was played not only by platforming moves but also lateral frictions as well. The structural conditions are determined, at which one the cross-sectional tectonic disturbances are screens of reservoirs of oil and gas for Boryslav-Pokytska zone conditions. It is established, that segments of maximum stress concentration and deformations are low perspective according for oil and gas bearing and discovering of a new considerable reservoires of oil and gas and the realization of search and reconnaissance works using of modern techniques and technologies are not expedient.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вишницька, Олена Іванівна, Елена Ивановна Вишницкая, and Olena Ivanivna Vyshnytska. "Формування регіональних та локальних еколого-економічних показників інвестицій екологічного спрямування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3854.

Full text
Abstract:
В роботі висвітлюється питання формування еколого-економічних показників інвестицій екологічного спрямування на регіональному та локальному рівнях. Описані етапи визначення інвестиційної привабливості видів економічної діяльності на рівні регіону. Визначені показники комплексної еколого-економічнї оцінки інвестиційних проектів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3854
This article highlights the issue of creating environmental and economic indicators of environmental investments on regional and local levels. We describe the stage of defining the investment attractiveness of economic activities at the regional level. The indexes of complex ecological-economic evaluation of investment projects were determined. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3854
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Локальні показники"

1

Дзюба, О. В., М. Н. Жуков, and М. О. Рачова. "Оцінка інформативності показників локальної неоднорідності гравітаційного поля у задачах тектонічного районування." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412387.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography