Academic literature on the topic 'Логістичний фактор'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Логістичний фактор.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Логістичний фактор"

1

Nikishyna, O. V., V. O. Dilenko, and N. L. Tarakanov. "The Logistic Factor in the Transformation of the Theoretical Principles Underlying the Functioning of Commodity Markets." Problems of Economy 3, no. 41 (2019): 164–70. http://dx.doi.org/10.32983/2222-0712-2019-3-164-170.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пасічник, Т. О. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19." Підприємництво та інновації, no. 15 (December 30, 2020): 27–31. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/15.4.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню сценаріїв виходу логістичної індустрії з економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, а також дослідженню перспектив розвитку логістичного управління в умовах постепідемічної реальності. Показано, що COVID-19 став визначальним фактором світового скорочення обсягів виробництва і торгівлі у 2020 р. Разом із тим після першого локдауну відбулося поступове відновлення темпів виробництва, і стали можливими декілька сценаріїв подальшого розвитку подій. Показано потенційні загрози, що супроводжують кожен із сценаріїв, що може бути корисним для логістичних компаній, які займаються стратегічним плануванням. Виявлено, що активно розвивається ринок логістичних послуг для кінцевих споживачів (B2C), причинами чого є перехід людей на роботу в онлайн, зміна купівельних звичок у напрямі здійснення покупок через Інтернет. Виявлено, що логістичні компанії в умовах пандемії зосереджують увагу на трьох основних маркерах: безпеці, економічній ефективності і комунікаціях із клієнтами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Klymenko, V. V., and G. M. Lozova. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ЛОГІСТИЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 94–108. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.94-108.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ефективності діяльності логістичних компаній на ринку. Метою статті є аналіз факторів, що впливають на ефективність діяльності логістичних компаній на основі дослідження ринку логістичних послуг та вивчення поведінки провідних гравців українського ринку логістичних послуг. У процесі дослідження авторами використовувався діалектичний метод, за допомогою якого виявлено сутність поняття «ефективність», умови та показники ефективності логістичних компаній; системний та синергетичний підходи, що дозволило розглянути оцінювання ефективності компаній у тісному зв'язку із забезпеченням їх конкурентних переваг на ринку логістичних послуг, проаналізувати показники ефективності за різними складовими діяльності логістичних компаній. У статті досліджено сучасний стан та основні тенденції розвитку ринку логістичних послуг в Україні. Відзначено, що у 2021 році спостерігається повільне відновлення ринку логістичних послуг в умовах продовження пандемії СOVID-19. У процесі аналізу було визначено поняття ефективності логістичної компанії, яке у роботі розкривається через відповідні аспекти її діяльності. Науковий інтерес представляє запропонована авторами методологія оцінки інтегрованої економічної ефективності функціонування логістичної компанії. Проаналізовано десять найпотужніших логістичних компаній, що працюють в Україні з метою визначення їх конкурентних переваг та оцінки ефективності на ринку. Виявлено, що в першу п’ятірку логістичних компаній входять компанії-дочірні підприємства потужних мультинаціональних компаній, які сфокусовані на наданні інтегрованих логістичних рішень. Що стосується українських компаній-лідерів ринку, то вони націлені на пошук нішевих сегментів, пропонують своїм клієнтам унікальні програми логістичних послуг. Авторами запропоновано систему показників, за якою можливо оцінити інтегровану ефективність діяльності логістичних компаній: показники виробничої складової; показники фінансової складової; показники кадрової складової; показники маркетингової складової; показники управлінської складової.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Каламан, О. Б. "НАПРЯМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ У ЛОГІСТИЦІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 4 (December 16, 2020): 72–79. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.4.9.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз взаємозв’язків, що існують між різними бар’єрами та драйверами у всіх трьох вимірах, таких як бізнес-моделі, логістичні практики, технології. Запропоновано механізм, що підтримуватиме впровадження інновацій у транспортній логістиці, застосовуючи цілісний підхід, що враховує кілька взаємодоповнюючих аспектів інновацій. Доведено, що інновації є ключовим фактором конкурентоспроможності євро- пейської промисловості та історично відігравали життєво важливу роль у підвищенні ефективності. Проведене дослідження показує, що впровадження логістичних інновацій є можливим і реальним шляхом виявлення зв’язків між наявними бар’єрами та драйвера- ми, які можуть допомогти їх подолати. Виявлено, як засоби підтримують, спрямовують інновації та сприяють ним, даючи змогу подолати наявні бар’єри. Представлене дослі- дження надає інформацію про найбільш корисні та перспективні рішення й можливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семенда, Дмитро, Олена Семенда, and Ольга Семенда. "ЛОГІСТИКА ТА ЇЇ РОЛЬ В ПІДВИЩЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА." Молодий вчений, no. 1 (89) (January 29, 2021): 185–90. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-1-89-38.

Full text
Abstract:
В ринкових умовах результати господарювання здебільшого залежать від зменшення витрат та збільшення прибутків. На затрати виробництва вирішальний вплив має ціна ресурсів, а на розмір доходів ціна продажу та складські і транспортні витрати. У сукупності всі фактори впливу на кінцеві результати господарювання залежать від організації логістичної структури на підприємстві. Тож за налагодження діяльності логістичних систем підприємств можна розраховувати на успішне ведення аграрного бізнесу. Раціональне застосування інструментарію логістики в сільському господарстві дозволить використати наявний потенціал аграрних підприємств, тому логістика у сфері сільського господарства стає з кожним роком престижнішою. Своєю чергою, збутова логістика у сільському господарстві передбачає доведення вирощеної продукції до вимог державних стандартів. У зв’язку з цим виникає потреба в дослідженні питання визначення економічної вигоди від одного з елементів аграрної логістики – зберігання сільськогосподарської продукції та її продажу в майбутньому періоді з урахуванням низки чинників: варіативності курсу долара до гривні, ризику від часового зберігання, транспортування до місця реалізації, можливі втрати частини економічної вигоди тощо. В статті здійснено комплексний аналіз логістичної складової як важливого елементу ринку зерна. За результатами дослідження встановлено, що чим більші витрати на перевезення, зберігання зерна експортерами до портів або в мережі роздрібної торгівлі, тим менша закупівельна ціна на зерно для виробників. Обґрунтовано доцільність зберігання продукції рослинництва і визначено оптимальні місяці її реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Garasym, P. N., and N. O. Loboda. "Логістика інвестиційних процесів як фактор економічного аналізу." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 4 (April 26, 2018): 20–25. http://dx.doi.org/10.15421/40280403.

Full text
Abstract:
Висвітлено підходи до дискурсивного пізнання інвестиційної діяльності в контексті реформування вітчизняної економіки. Конкретизовано дефініції інвестицій та логістики для потреб дослідження розглядуваних феноменів у перехідній економіці. Виділено особливості логістичного потоку. Відповідно до сутності інформаційних та фінансових потоків визначено завдання кожного з елементів логістичної інвестиційної структури. Досліджено питому вагу та значення інвестиційної діяльності поміж іншими видами звичайної діяльності підприємства. Окреслено характерні риси інвестування та специфіку інвестування логістичної сфери. Визначено загальні засади дискурсивного пізнання економічних процесів, на основі яких було вдосконалено методику аналізу ефективності інвестиційних проектів. Аналіз ефективності інвестиційних операцій у кожного з учасників (інвестор, позичальник, ринок (покупець)) дає змогу визначити загальну ефективність в економічній системі. Запропоновано методику логістичного аналізу ефективності інвестиційних проектів. Визначено та обґрунтовано концептуальні підходи до аналізу ефективності інвестиційних проектів на засадах логістики та запропоновано концептуальну схему логістичного аналізу ефективності інвестиційного проекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

МАЯК, Микола, Павло ПРОГНІЙ, Анатолій МАТВІЇШИН, Павло ПОПОВИЧ, Оксана ШЕВЧУК, Віктор ОСТРОВЕРХОВ, Андрій КОЦУР, and Ольга РОМАНИШИН. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ВАНТАЖНИХ І ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 64–71. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.393.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз основних тенденцій розвитку ринку вантажних і пасажирських перевезень, досліджено базові фактори, що впливають на розвиток транспортних підприємств. Виконано огляд економічної активності у транспортній галузі країни. Досліджено основні залежності, динаміку та структурні особливості ринку пасажирських і вантажних перевезень, а також тенденції розвитку ринку транспортної логістики включаючи пасажирські і вантажні потоки за видами транспорту. Встановлено, що основними замовниками транспортних послуг є підприємства дорожньої та будівельної галузей, а також аграрні холдинги, в основному, виробники продукції рослинництва в сільськогосподарському секторі, що у комплексі забезпечило збільшення обсягів перевезення вантажів автомобільним і залізничним транспортом. Протягом п’яти крайніх років частка автомобільного транспорту в транспортній системі країни прогнозовано продовжує зростати на основі позитивного тренду збільшення попиту на перевезення вантажів для вказаних галузей, отже матиме місце тривалий динамічний розвиток транспортної галузі України в цілому. Ринок логістичних послуг та споживчий ринок мають пов’язані напрями розвитку, встановлено, що вони є збалансованими, в цілому ринок автомобільних та залізничних перевезень має стабільну тенденцію до зростання при можливому зниженні темпів. Результати дослідження можуть бути застосовані при виконанні моделювання матеріальних потоків на ринку перевезень вантажів, а також пасажирів, на основі результатів дослідження факторів, які впливають на розвиток транспортних підприємств країни, що якісно впливатиме на вдосконалення чи актуалізацію інструментарію планування діяльності транспортно – експедиційних, логістичних, перевізних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Біда, Андрій, and Марина Шкробот. "РОЗВИТОК ЛОГІСТИКИ В БУДІВЕЛЬНІЙ СФЕРІ." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 8 (December 10, 2019): 31–34. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.08.006.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються передумови, переваги та обмеження використання концепції логістики в діяльності підприємств будівельної галузі в сучасних економічних умовах. Визначено об’єктивні та суб’єктивні фактори, які гальмують використання логістичних підходів в управлінні виробничо-господарською діяльністю будівельної організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Galіuk, I. B. "ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ У ПРОЦЕСІ ЛОГІСТИЗАЦІЇ БІЗНЕС-ДІЯЛЬНОСТІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 15 (November 4, 2019): 169–73. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.15.169-173.

Full text
Abstract:
Сучасний характер підприємницької діяльності передбачає інноваційну поведінку на ринку. Ступінь підприємливості визначається наявністю творчого початку в діяльності бізнесмена. І в цьому контексті виникає питання про співвідношення в мотиваційному механізмі підприємництва креативних і корисливих аспектів, тобто визначальної орієнтації на отримання прибутку. В умовах конкурентного ринку передумовою забезпечення даного співвідношення є інноваційна складова діяльності. При цьому повинно забезпечуватися раціональне використання існуючих ресурсів, для чого обов’язковим моментом стає застосування логістизації бізнес-процесів як основи підвищення конкурентоспроможності підприємницької структури.Відносно нове поняття інноваційного потенціалу підприємницької логістики розглянуто у статті у трьох аспектах: як функціональний менеджмент, що забезпечує дистрибуційний процес нової продукції; як новітній інструментарій управління економічними потоками у підприємництві, що виступає більш ефективною управлінською технологією у порівнянні з традиційними методами управління рухом товарів; як прояв процесу удосконалення логістичної інфраструктури ринку товарів і послуг.Визначено основні напрямки впливу інноваційного фактора у системі підприємницької логістики, що визначають потенціал її розвитку, а саме: здатність підприємницьких структур генерувати, знаходити, абсорбувати і використовувати знання детермінують їх живучість в умовах всеосяжної невизначеності і мінливості ринкового середовища; процес інформатизації економічних потоків підприємницької діяльності на базі створення інформаційно-логістичних систем; модернізація діючої інституційної структури ринку; розвиток технічного прогресу безпосередньо в процесі руху товару; злам багатьох управлінських стереотипиів, боротьба з корпоративним сепаратизмом і опортунізмом всередині підприємницьких структур, реформування системи цілевизначення і взаємодії у бізнесі, насаджування і культивування нових ціннісних орієнтирів у економіці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Павловський, І. В., В. В. Твердохлібов, and О. М. Башкиров. "Пропозиції щодо удосконалення системи логістичного забезпечення Збройних Сил України." Озброєння та військова техніка 13, no. 1 (March 28, 2017): 50–54. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2017.1(13).50-54.

Full text
Abstract:
Розглянуті фактори, що суттєво впливають на ефективність функціонування логістичної системи, та запропоновані шляхи і засоби підвищення окремих показників якості складовихпідсистем системи логістичного забезпечення Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Логістичний фактор"

1

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Обґрунтування логістичного фактору конкурентоспроможності продукції підприємства." Thesis, Всеукраїнське громадське об'єднання "Нова Освіта", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41466.

Full text
Abstract:
Конкурентні переваги підприємства та товару створюються шляхом розробки для кожного підприємства логістичної системи з метою оптимального, з погляду одержання прибутку, прискорення руху матеріальних і пов'язаних з ними інформаційних та фінансових потоків. Ефективна логістична система складається із постачальницької, збутової, транспортної та розподільчої логістики. Для кожного виду в структурі логістичної системи підприємства обрано найважливіші критерії оцінки. Доведено, що на конкурентоспроможність продукції підприємства впливає логістичний фактор поряд із якістю та ціною, який треба враховувати в ринкових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Вплив нецінового й логістичного факторів на конкурентоспроможність продукції." Thesis, Всеукраїнське громадське об'єднання "Нова Освіта", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31452.

Full text
Abstract:
У ринкових умовах резерви підвищення конкурентоспроможності продукції перебувають у сфері забезпеченні споживача продукції підприємства перед- і післяпродажними послугами та мінімізації витрат на рух товарів. В статті пропонується використання нецінового й логістичного факторів при оцінці рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції. Пропонований підхід забезпечить більш точну оцінку рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції за допомогою обліку витрат, пов'язаних з рухом товарів. Робота в цьому напрямку є перспективною, особливо для продукції, що реалізується на зовнішньому ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Музика, О. В., and О. В. Безсмертна. "Фактор логістичних витрат при оцінці ефективності логістичної системи на молокопереробних підприємствах Вінницької області." Thesis, ВНТУ, 2007. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/8506.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Толстих, А. В., and О. С. Євсейцева. "Фактори формування логістичних систем." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4286.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Конкурентоспроможність продукції машинобудівного підприємства як основа досягнення ефективності його діяльності." Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32807.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кириленко, Оксана Миколаївна, and Oksana Kyrylenko. "Ensuring state control in the field of civil aviation in Ukraine, as a prerequisite for the development of aviation transport." Thesis, National Aviation University, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53426.

Full text
Abstract:
1. Moskalenko SI State regulation of civil aviation in Ukraine: Monograph. - Kropyvnytskyi, 2018.- 322 p. 2. Danilishin BM, Klinovy DV, Babich RB Development of productive forces and regional economy // Nizhyn: Aspect-Polygraph LLC, 2007. - 688 р. 3. O. Kyrylenko, I. Zarubinska, V. Novak, K. Razumova, E. Danilova. Features of the development of the transport system of Ukraine on the way to European integration. Collective monograph. MODERN ASPECTS OF SCIENCE. 10- th volume of the international collective monograph. 6. International Economics. Czech Republic . – 2021, 437p., P.205-215. 4. K. Razumova, O. Kyrylenko, I. Zarubinska, V. Novak, A. Guryna. Ways of realization Ukraine's transport system to the ЕU. Collective monograph. MODERN ASPECTS OF SCIENCE. 11-th volume of the international collective monograph. 6. International Economics. Czech Republic . – 2021, 437p., P.151-160.
State regulation is important for the development of civil aviation in Ukraine. According to Article 1 of the Air Code of Ukraine, civil aviation is aviation used to meet the needs of the economy and citizens in air transportation and aviation, as well as to perform flights for private purposes. To date, Ukraine has acceded to numerous international agreements in the field of civil aviation. State control is necessary for the implementation of international agreements in the field of civil aviation.
Важливе значення для розвитку цивільної авіації в Україні має державне регулювання. Відповідно до статті 1 Повітряного кодексу України цивільна авіація - це авіація, яка використовується для забезпечення потреб народного господарства та громадян у повітряних перевезеннях та авіації, а також для виконання польотів у приватних цілях. На сьогоднішній день Україна приєдналася до численних міжнародних угод у сфері цивільної авіації. Для виконання міжнародних договорів у сфері цивільної авіації необхідний державний контроль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography