Academic literature on the topic 'Кінематична модель'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Кінематична модель.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Кінематична модель"

1

Потапов, М., А. Молодан, and О. Полянський. "Математична модель скручування валу трансмісії повнопривідних тягово-транспортних засобів при русі з блокованим приводом." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(14) (February 24, 2020): 6–11. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2019.4(14).6-11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі скручування вала трансмісії автомобілів, що мають блокований привід переднього і заднього (задніх ведучих мостів, відбувається перерозподіл через трансмісію гальмівних моментів між колесами відповідно до припадає на них нормальним навантаженням і коефіцієнтом зчеплення з дорогою. Зазначене явище супроводжується додатковою завантаженістю елементів ходової частини, їх зносом і, як наслідок, додатковими втратами потужності двигуна і витратою палива. Крім того, при русі тягово-транспортних засобів (ТТС) по криволінійній траєкторії кінематична невідповідність обумовлюється ще й тим, що його осі повинні одночасно проходити різні шляхи, тоді як, будучи з блокованими, вони прагнуть рухатися з однаковими поступальними швидкостями. Отримано вираз, що показує характер розвитку коливань в трансмісії повнопривідного ТТС. Знайдено рішення отриманого рівняння з урахуванням початкових і граничних умов параметрів трансмісії і коліс. Отримано графік зміни енергії крутильних коливань в трансмісії автомобіля при максимально можливій різниці радіусів коліс. Обчислена енергія коливань при різних законах зміни моменту опору руху ТТС. Доведено, що зміна закону моменту опору руху не впливає на коливання трансмісії. Розрахунки на моделі показали, що при зміні радіусів коліс в 30 разів і більше призводить до помітних коливань у трансмісії, що неможливо при експлуатації автомобіля. Отримані теоретичні результати, пов'язані з вивченням динаміки трансмісії, дозволяють зробити висновок про те, що необхідно встановити фактори, що впливають на додаткові втрати палива в автомобілі при його експлуатації в повнопривідному режимі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Hrudkina, N. S., L. I. Aliieva, and K. V. Malii. "Проектування процесів холодного видавлювання на основі енергетичних розрахункових модулей." Обробка матеріалів тиском, no. 1(50) (March 31, 2020): 125–29. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2020-1(50)125.

Full text
Abstract:
Грудкіна Н. С., Алієва Л. І., Малій Х. В. Проектування процесів холодного видавлювання на основі енергетичних розрахункових модулей. Oбробка матеріалів тиском. 2020. № 1 (50). - С. 125-129. Розглянуто можливості енергетичного методу верхньої оцінки с точки зору використання розрахункових моделей при проектування процесів холодного видавлювання. Проведено класифікацію кінематичних модулів за різними параметрами та властивостями, що сприятиме їх більш раціональному використанню на етапі побудови розрахункових схем процесів. Відокремлено кінематичні модулі за жорсткістю комбінування із суміжними кінематичними модулями та можливістю варіювання (за формою кривої похилої межі або кутом нахилу) та розташуванням в межах розробленої розрахункової схеми. На основі проведених досліджень визначено особливості використання кінематичних модулів складної конфігурації в комбінації з різними суміжними модулями. Для процесу послідовного комбінованого радіально-прямого видавлювання врахована раціональність заміни прямокутного осьового модуля на трикутний з криволінійною межею. В подальшому рекомендовано використання даної заміни для процесів із переходом від прямого (в осьовій частині) до радіального видавлювання. На основі раніше виконаних досліджень процесу комбінованого радіально-зворотного видавлювання розроблено програмний модуль із можливістю вибору складових розрахункової схеми. Цей програмний продукт дозволяє прогнозувати формоутворення деталі, приведений тиск деформування із визначенням оптимальної швидкості витікання металу у вертикальному напрямку. Враховано рекомендації щодо вибору розрахункової схеми в залежності від осередку деформації та геометричних співвідношень даного процесу деформування. Таким чином, продемонстровано можливості використання моделей на основі енергетичного методу при проектуванні процесів холодного видавлювання. Це сприятиме визначенню оптимальних параметрів конфігурації інструмента та розробці відповідних конструкторсько-технологічних рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Топільницький, В. Г., and Д. П. Ребот. "Дослідження динаміки млина вібраційного типу тонкого помелу сипких матеріалів на основі його математичної моделі." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 2 (266) (March 13, 2021): 13–19. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-266-2-13-19.

Full text
Abstract:
Розроблено математичну модель для опису динаміки млина вібраційного типу тонкого помелу сипких матеріалів. Модель є нелінійною та параметризованою. Вона включає в символьному форматі ключеві геометричні, кінематичні та силові параметри млина. На основі моделі досліджено вплив параметрів млина на амплітуду коливань його робочої камери, як ключового чинника визначення ефективності його роботи. Зроблено висновки щодо впливу параметрів млина на амплітуду коливань камери та наведено рекомендації з їх вибору при проектуванні та експлуатації млина.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пасіка, В’ячеслав, Петро Коруняк, Володимир Зохнюк, and Дмитро Роман. "Динамічне аналізування механізму довбального верстата." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.042.

Full text
Abstract:
Кінематичні характеристики ланок і окремих точок механізму визначені методом замкнутих геометричних контурів та методом проєктування планів. Сили взаємодії між ланками механізму визначені методом кінетостатики, а зрівноважувальний момент – розглядом динамічної рівноваги корби. Також зрівноважувальний момент визначений методом балансу потужностей. Похибка не перевищує 10-12 %, що вказує на коректність проведеного аналізування. Отримані аналітичні залежності готові до програмування. Результати досліджень подані у вигляді графічних залежностей кінематичних параметрів різця, зрівноважувального моменту, зведених до урухомчої ланки моменту сил опору та моменту інерції, реакції між стояком і поковзнем від кута обертання корби. В обертальних кінематичних парах побудовані годографи реакцій. Наведена динамічна і математична модель руху механізму і визначені її параметри. Показано технологію визначення потужності електродвигуна на прикладі механізму довбального верстата, де момент рушійних сил залежить від кутової швидкості, а момент інерції – різко нелінійна функція. Стійку ділянку роботи електродвигуна апроксимовано прямою лінією, а момент сил опору – вектором значень. Для забезпечення руху різця з квазінульовою швидкістю у середині кінематичного циклу запропоновано: застосувати механізм, в якому довжину корби потрібно змінювати за заданою програмою залежно від кута повороту корби; синтезувати новий або використати відомий закон зміни довжини корби, за якого рух різця відбуватиметься без м’яких ударів із ділянкою квазінульової швидкості різця у середині кінематичного циклу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зозуля, В. А., and С. І. Осадчий. "ОГЛЯД МЕТОДІВ ПОБУДОВИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ МЕХАНІЗМОМ ПАРАЛЕЛЬНОЇ КІНЕМАТИЧНОЇ СТРУКТУРИ НА ОСНОВІ ПЛАТФОРМИ СТЮАРТА (ГЕКСАПОД)." Automation of technological and business processes 11, no. 3 (November 11, 2019): 23–31. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1504.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є вивченні сформованих методів, прийомів і принципів розробки систем керування рухом робочого органу платформи Стюарта (гексапод) для визначення шляхів вдосконалення їх характеристик. Як показано в аналізі, проектування систем керування рухом робочого органу гексаподу поділяються на два основних напрямка: метод керування рухом в робочому просторі при вирішенні прямої задачі кінематики та керуванням рухом в просторі узагальненої координати при вирішенні зворотної задачі кінематики. Аналіз методів розробки систем керування рухом робочого органу платформи Стюарта, який показав, що з метою спрощення моделі об'єкта керування і процедур проектування системи керування, часто пропонується поділ механізму на окремі автономні канали за кількістю штанг платформи Стюарта, нехтуючи похибками вимірювання і динамікою датчиків, використання ідеалізованих віртуальних моделей механізму паралельної кінематики для формування сигналів корекції. При цьому замінюються реальні характеристики платформи Стюарта лінеаризованими, а збурюючі дії - взаємовпливом висей їх оцінками. Для деяких режимів роботи гексаподу спрощена модель динаміки не буде відображати реальних фізичних процесів, що відбуваються в гексаподі, що негативно позначається на керованості механізму в цілому. Проведений аналіз дозволив запропонувати структурні схеми керування рухом робочого органу гексаподу побудовані за принципом одно, двоконтурних слідкуючих систем. Виходячи з недоліків слідкуючих систем, запропоновано будувати систему керування гексаподом на основі схем що мають потенційно більшу точність відтворення програмного керування за рахунок збільшення ступеня вільності у виборі регулятора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Karetin, V. "KINEMATIC STUDY OF THE STANDARD LAYOUT CIRCUIT OF THE INERTIA MODULE." Scientific Horizons 92, no. 7 (2020): 104–11. http://dx.doi.org/10.33249/2663-2144-2020-92-7-104-111.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Головко, Юрій. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ МЕХАНІЧНОЇ СИСТЕМИ ПРИЙМАЧА СЕЙСМОАКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ." Математичне моделювання, no. 1(44) (July 1, 2021): 123–32. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(44)2021.236037.

Full text
Abstract:
При дослідженнях сейсмоакустичних коливань відзначається істотний вплив властивостей ґрунту в точці розміщення сейсмоприймача. У даній статті розглядається динаміка сейсмоприймача, що враховує умови на контакті з ґрунтом. Модель описується системою звичайних диференціальних рівнянь. Для вирішення системи використано перетворення Лапласа. Знайдені передаточна функція, частотна характеристика, імпульсна перехідна функція. Отримано кінцеві вирази для вимірюваних кінематичних параметрів інерційної маси геофону при різних впливах та початкових умовах. Наведено результати розрахунків для сейсмоприймача дорезонансного типу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Grebenyuk, S. M., Т. M. Smoliankova, and M. I. Klymenko. "МОДЕЛЬ ГОМОГЕНІЗАЦІЇ РІЗНОМОДУЛЬНОГО ТРАНСТРОПНОГО ВОЛОКНИСТОГО КОМПОЗИТУ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-01.

Full text
Abstract:
У роботі виконано задання з визначення таких ефективних механічних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуассона у площині ізотропії транстропного композиту. Розглянуто волокнистий односпрямований композит, що складається з ізотропних пружних матриці та волокна. Припускається, що під час розтягування та стискання механічні властивості компонентів відрізняються між собою, тобто матеріали матриці та волокна є різномодульними. Для моделювання властивостей композитного матеріалу використовується його елементарна комірка. Вона є нескінченним циліндром. Він складається із суцільного циліндра, що моделює волокно, вкладеного в порожнинний циліндр, що моделює матрицю. На межі контакту матриці та волокна відносний кут закручування вважаємо неперервним. Матеріал композиту моделюється суцільним однорідним трансверсально-ізотропним різномодульним матеріалом. Його площина ізотропії перпендикулярна осі волокна. Для визначення ефективного поперечного модуля зсуву композиту розв’я- зується завдання кручення циліндричної елементарної комірки під дією прикладеного до неї сталого крутного моменту. Ненульовим складником напружено-деформованого стану комірки композиту є дотичне напруження, що діє у площині ізотропії. Визначається відносний кут закручування для матриці та волокна. Аналогічне завдання розв’язане для однорідної трансверсально-ізотропної циліндричної комірки, що моделює композит. Модуль зсуву визначається з кінематичної умови узгодження відносного кута закручування на зовнішній поверхні матриці та значення цього кута на зовнішній поверхні представницької комірки однорідного композиту. Знай- дений поперечний модуль зсуву було застосовано для визначення таких ефективних сталих, як поперечний модуль пружності та коефіцієнт Пуас- сона у площині ізотропії композиту. Ці співвідношення отримано у вигляді функцій механічних характеристик матриці та волокна, а також об’ємної частки волокна в матеріалі композиту. Визначені у роботі ефективні пружні сталі можна використовувати для розрахунку напружено-деформованого стану елементів конструкцій, виготовлених із композитів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Максименко, Олег, Володимир Самохвал, Олександр Нікулін, Дар’я Лобойко, and Костянтин Марченко. "МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ СИЛ ІНЕРЦІЇ НА ПАРАМЕТРИ ВИСОКОШВИДКІСНОЇ ПРОКАТКИ В ДРОТОВОМУ БЛОЦІ." Математичне моделювання, no. 1(44) (July 1, 2021): 83–89. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(44)2021.235991.

Full text
Abstract:
Високошвидкісна прокатка набуває все більшого поширення при виготовленні як плоских, так і профільних виробів. Для досягнення високих показників використані рішення комплексу технічних і технологічних проблем, в основі яких знаходилось наукове обґрунтування. Однак у теорії прокатування існує ряд проблем, одна з яких враховує вплив сил інерції на параметри процесу та недостатньо розв'язана. При дослідженні впливу цих сил виходили зі спільного розв’язання диференціального рівняння рівноваги виділеного в осередку деформації елементарного об’єму, рівняння пластичності з урахуванням масових сил, що діють на частинки металу. Як відомо, ці сили спрямовані протилежно напрямку руху смуги і тому на виході з осередку деформації кожної з клітей діють підпираючи переміщення частинок матеріалу. Для вдосконалення математичної моделі процесу високошвидкісного прокатування розроблено схему та метод розрахунку сил інерції з урахуванням переміщення та прискорення центру мас механічної системи з частинок осередку деформації. За допомогою вдосконаленої моделі швидкісного процесу прокатки були розраховані сили інерції в клітях дротяного блоку при прокатуванні катанки діаметром 5,5 мм. Визначено вплив поздовжніх нормальних напружень від дії інерційних сил на енергосилові та кінематичні параметри, а також на поздовжню стійкість процесу прокатування. Аналіз даних розрахунків показує, що за прийнятих режимів роботи обраного прокатного стану вплив масових сил на технологічні параметри не буде критичним. Уточнена модель процесу високошвидкісного прокатування, враховуюча поздовжню стійкість, може бути використана для визначення технологічних параметрів на існуючих дротових станах та при раціональному виборі параметрів при проектуванні нових дротових блоків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Науменко, Микола, Дмитро Макаренко, Вікторія Гурідова, and Дмитро Крутоус. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВЗАЄМОДІЇ СОШНИКА ПОСІВНОГО КОМПЛЕСУЗ ҐРУНТОМ ЗА УСКЛАДНЕНИХ УМОВ ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЇ." Математичне моделювання, no. 1(44) (July 1, 2021): 55–61. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.1(44)2021.235926.

Full text
Abstract:
Представлена математична модель динамічної взаємодії паралелограмного механізму дисково-анкерного сошника з рельєфом поля. При цьому передбачено, що перешкода, на яку потрапляє опорне колесо сошника, має синусоїдальну поверхню. Розв’язок кінематичних рівнянь дозволяє визначати в будь-який момент часу швидкості та прискорення окремих елементів механізму в залежності від форми профілю перешкоди на поверхні поля та від відносної швидкості сошника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Кінематична модель"

1

Плаксій, Юрій Андрійович. "Узагальнення неперервної еталонної моделі прецесійного руху твердого тіла." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45823.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, І. І., and П. В. Попруга. "Програмний модуль аналізу кінематичних схем промислових роботів." Thesis, НУ ЛП, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4856.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ткачук, Микола Миколайович, Наталія Борисівна Скріпченко, М. С. Саверська, А. В. Середа, Ю. С. Дзюба, and О. А. Іщенко. "Контакт складнопрофільних тіл: підходи, моделі, методи." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25041.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лавриненко, Сергій Миколайович, Ірина Яківна Храмцова, Ольга Владиславівна Кохановська, and В. І. Кохановський. "Математичні моделі ударно-контактної взаємодії елементів механічних систем: теоретичні основи та промислове впровадження." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38492.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткачук, Микола Миколайович, Олена Ігорівна Касай, Н. В. Шеманська, Сергій Вікторович Борисенко, Дмитро Валентинович Киричук, Н. А. Дьоміна, and О. П. Назарова. "Аналіз контактної взаємодії складнопрофільних елементів машинобудівних конструкцій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25040.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Самчук, Володимир Володимирович. "Інтеграція кінематичних схем різання для компенсації сил при обробці полімерних композитів." Thesis, Українська інженерно-педагогічна академія, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25608.

Full text
Abstract:
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертацію присвячено підвищенню якості оброблених поверхонь та продуктивності процесу різання нежорстких виробів із полімерних композитів за рахунок використання інтегрованих кінематичних схем різання, які дозволяють зменшити величину розмаху коливань виробу, оскільки вони передбачають взаємокомпенсацію сили різання та крутного моменту, діючих на виріб, що реалізовано при обробці виробів циліндричної форми зі склопластику. Розроблено узагальнену математичну модель процесу різання за інтегрованою кінематичною схемою різання, завдяки якій визначено необхідні умови обробки для взаємокомпенсації сил різання та крутного моменту та призначено раціональні режими різання на граничній умові розмаху коливань, який не повинен перевищувати розміру ровінга, що армує виріб у напрямку нормалі до обробленої поверхні. На основі отриманих розрахункових та експериментальних результатів досліджень сформовано ряд положень, за якими запропоновано прогресивний процес обробки нежорстких виробів ПКМ різанням, що базується на використанні різальних інструментів, пристроїв та устаткування, які створено на основі інтеграції принципових кінематичних схем різання. Розроблено перспективні конструкції пристроїв для обробки зовнішніх, внутрішніх циліндричних поверхонь та їх комплекс, розпилювання листових нежорстких виробів із полімерних композитів.
Dissertation, submitted for the degree of Candidate of Engineering Sciences, speciality 05.03.01 – machining processes, machinery and instruments. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. The dissertation deals with the improvement of quality of machined surfaces and efficiency of process of cutting non-rigid products, made of polymer composites, by means of using integrated kinematic schemes of cutting, which allow to reduce the product oscillation range as they imply the cancellation of cutting forces and torque, affecting the product. It has been used for machining cylindrical fiberglass products. A general mathematical model of cutting process with an integrated kinematic scheme of cutting has been developed; thanks to it the conditions, necessary for cancellation of cutting forces and torque, are defined and rational cutting schedules at the boundary value of oscillation range, which must not exceed the size of roving, reinforcing products in the direction of normal to machined surface, are approved. Using the calculated and experimental data of research work, a number of ideas have been represented, resulting in progressive machining of non-rigid PCM products by cutting, based on the use of cutting instruments, devices and equipment, developed on the basis of integration of basic kinematic schemes of cutting. The advanced design devices for machining of outer and internal cylindrical surfaces and their combinations, as well as for cutting non-rigid sheet products, made of polymer composites, have been developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кузяков, В. О. "Модернізація привода головного руху токарногвинторізного верстата моделі 16к20 для нарізання різі при виготовленні мітчиків." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75728.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра становить 90 сторінок, в тому числі 30 рисунків, шість таблиць, бібліографії із 43 джерел на чотирьох сторінках, п‘яти додатків на 15 сторінках. Мета роботи. Модернізувати привод головного руху токарно-гвинторізного верстата 16К20 для можливості нарізання різі мітчиків. Для досягнення поставленої мети в роботі були встановлені та вирішенні наступні завдання: 1) розглянути основні характеристики токарно-гвинторізного верстата, його можливості та особливості; 2) виконати кінематичний розрахунок приводу головного руху та аналізувати структурні сітки; 3) виконати конструювання модернізованого приводу верстата; 4) розробити та побудувати технологічну схему збирання модернізованої коробки швидкостей. 5) розробити сітковий графік ремонту коробки швидкостей та підрахувати ймовірність виконання ремонту у срок. Об’єкт дослідження – модернізація приводу токарно-гвинторізного верстата 16К20 Предмет дослідження – модернізація приводу головного руху верстата для можливості нарізання різі при виготовленні мітчиків. Наукова новизна отриманих результатів. Наукова новизна роботи полягає у тому, що після модернізації приводу головного руху можливо визначити доцільність використання токарно-гвинторізного верстата для нарізання різі при виготовленні мітчиків.
Квалификационная работа магистра составляет 90 страниц, в том числе 30 рисунков, шесть таблиц, библиографии из 43 источников на четырех страницах, пяти приложений на 15 страницах. Цель работы. Модернизировать привод главного движения токарно-винторезного станка 16К20 для возможности нарезания резьбы метчиков. Для достижения поставленной цели в работе были установлены и решении следующие задачи: 1) рассмотреть основные характеристики токарно-винторезного станка, его возможности и особенности; 2) выполнить кинематический расчет привода главного движения и анализировать структурные сетки 3) выполнить конструирование модернизированного привода станка; 4) разработать и построить технологическую схему сбора модернизированной коробки скоростей. 5) разработать сетевой график ремонта коробки скоростей и подсчитать вероятность выполнения ремонта в срок. Объект исследования - модернизация поводу токарно-винторезного станка 16К20 Предмет исследования - модернизация привода главного движения станка для возможности нарезки рези при изготовлении метчиков. Научная новизна полученных результатов. Научная новизна работы заключается в том, что после модернизации привода главного движения можно определить целесообразность использования токарно-винторезного станка для резки рези при изготовлении метчиков.
The master's qualification is 90 pages, including 30 drawings, six tables, bibliographies from 43 sources on four pages, five applications on 15 pages. The goal of the work. Modernize the drive of the main movement of the lathe 16K20 for the possibility of cutting the cut on the taps. In order to achieve this goal, the following tasks were established and solved in the work: 1) to consider the main characteristics of the lathe, its capabilities and features; 2) perform kinematic calculation of the main motion drive and analyze the structural grids; 3) perform design of the modernized drive of the machine; 4) to develop and build a technological scheme of assembly of the upgraded gearbox; 5) to develop a grid schedule of repair of a gearbox and to calculate probability of performance of repair in time. The object of the study is the modernization of the drive of a 16K20 lathe The subject of the study is the modernization of the drive of the main movement of the machine for the possibility of cutting a cut in the manufacture of taps. Scientific novelty of the obtained results. The scientific novelty of the work is that after modernization of the drive of the main movement it is possible to determine the expediency of using a lathe-screw machine for cutting a cut in the manufacture of taps.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Самчук, Володимир Володимирович. "Інтеграція кінематичних схем різання для компенсації сил при обробці полімерних композитів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25602.

Full text
Abstract:
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертацію присвячено підвищенню якості оброблених поверхонь та продуктивності процесу різання нежорстких виробів із полімерних композитів за рахунок використання інтегрованих кінематичних схем різання, які дозволяють зменшити величину розмаху коливань виробу, оскільки вони передбачають взаємокомпенсацію сили різання та крутного моменту, діючих на виріб, що реалізовано при обробці виробів циліндричної форми зі склопластику. Розроблено узагальнену математичну модель процесу різання за інтегрованою кінематичною схемою різання, завдяки якій визначено необхідні умови обробки для взаємокомпенсації сил різання та крутного моменту та призначено раціональні режими різання на граничній умові розмаху коливань, який не повинен перевищувати розміру ровінга, що армує виріб у напрямку нормалі до обробленої поверхні. На основі отриманих розрахункових та експериментальних результатів досліджень сформовано ряд положень, за якими запропоновано прогресивний процес обробки нежорстких виробів ПКМ різанням, що базується на використанні різальних інструментів, пристроїв та устаткування, які створено на основі інтеграції принципових кінематичних схем різання. Розроблено перспективні конструкції пристроїв для обробки зовнішніх, внутрішніх циліндричних поверхонь та їх комплекс, розпилювання листових нежорстких виробів із полімерних композитів.
Dissertation, submitted for the degree of Candidate of Engineering Sciences, speciality 05.03.01 – machining processes, machinery and instruments. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. The dissertation deals with the improvement of quality of machined surfaces and efficiency of process of cutting non-rigid products, made of polymer composites, by means of using integrated kinematic schemes of cutting, which allow to reduce the product oscillation range as they imply the cancellation of cutting forces and torque, affecting the product. It has been used for machining cylindrical fiberglass products. A general mathematical model of cutting process with an integrated kinematic scheme of cutting has been developed; thanks to it the conditions, necessary for cancellation of cutting forces and torque, are defined and rational cutting schedules at the boundary value of oscillation range, which must not exceed the size of roving, reinforcing products in the direction of normal to machined surface, are approved. Using the calculated and experimental data of research work, a number of ideas have been represented, resulting in progressive machining of non-rigid PCM products by cutting, based on the use of cutting instruments, devices and equipment, developed on the basis of integration of basic kinematic schemes of cutting. The advanced design devices for machining of outer and internal cylindrical surfaces and their combinations, as well as for cutting non-rigid sheet products, made of polymer composites, have been developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Довгополов, М. Ю. "Вдосконалення кінематики токарно-гвинторізного верстата моделі 1М63 для ефективного використання сучасних інструментальних матеріалів." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72518.

Full text
Abstract:
На теперішній час підвищення рівня якості продукції є основним стратегічним завданням підприємств, в тому числі і машинобудівної галузі. Головною причиною слід назвати зростаючу конкуренцію на внутрішньому та світовому ринках, що приводить до необхідності все більш активного застосування сучасних інструментальних матеріалів які дозволяють прискорити обробку деталі. Оптимальне рішення можливо тільки в разі розробки нової коробки швидкостей із збільшенням частоти обертання шпинделя. Об’єкт дослідження – токарно-гвинторізний верстат 1М63. Предмет дослідження – коробка швидкостей. Мета роботи – вдосконалити привід токарно-гвинторізного верстата для використання сучасних інструментальних матеріалів. Наукова новизна: розрахований привід верстата, за рахунок збільшення частоти обертання шпинделя дозволяє використовувати новітні інструментальні матеріали.
В настоящее время повышение уровня качества продукции является основной стратегической задачей предприятий, в том числе и машиностроительной отрасли. Главной причиной следует назвать растущую конкуренцию на внутреннем и мировом рынках приводит к необходимости все более активного применения современных инструментальных материалов которые позволяют ускорить обработку детали. Оптимальное решение возможно только в случае разработки новой коробки скоростей с увеличением частоты вращения шпинделя. Объект исследования – токарно-винторезный станок 1М63. Предмет исследования – коробка скоростей. Цель работы – усовершенствовать повод токарно-винторезного станка для использования современных инструментальных материалов. Научная новизна: рассчитан повод станка, за счет увеличения частоты вращения шпинделя позволяет использовать новейшие инструментальные материалы.
At present, raising the level of product quality is the main strategic task of enterprises, including the machine-building industry. The main reason is the growing competition in the domestic and world markets, which leads to the need for more and more active use of modern tool materials that can accelerate the processing of parts. An optimal solution is possible only in the case of the development of a new speed box with an increase in the speed of the spindle. The object of the study is a screw-threading machine 1М63. Subject of study – gearbox. The purpose of the work is to improve the drive of a lathe-screw machine for use of modern instrumental materials. Scientific novelty: the calculated drive of a machine tool due to increase of spindle speed allows using the latest instrumental materials.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дубина, Сергій Ярославович, and Serhiy Yaroslavovych Dubyna. "Дослідження точності кінематичних ланцюгів подач фрезерних верстатів загального призначення." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33481.

Full text
Abstract:
При виконанні магістерської дипломної роботи, в результаті запропоновано імовірнісно-статистичний метод, який дозволяє оцінити та порівняти характеристики розсіювання подач. Запропоновані нові підходи для створення геометричних і математичних моделей в основі яких покладено удосконалення конструкцій торцевих фрез і корекцію відповідних геометричних різальних параметрів. Встановлено, що у випадку виконання торцевих фрез з не семетричним розміщенням зубів, з так званими чистовими зубами, їх положення визначається двома параметрами: подачею на зуб та скоректованим головним кутом в плані 𝜑𝑘 чистового різця. Підтверджено, що на такий показник якості обробленої як шорсткість за параметром Rz, значний вплив має точність кінематичних ланцюгів подач. Експериментально підтверджено, що точність подач має значне розсіювання і оцінювати його рекомендовано за критерієм Фішера F. Запропоновано за показник точності кінематичних ланцюгів подач прийняти суму їх математичних сподівань M(S) та половину поля розсіювання. Отримані розрахункові значення параметра 𝑅𝑧𝑝 на основі імовірнісного підходу з врахуванням стохастичності подач, які підпорядковуються нормальному закону розподілу. Описано заходи безпеки при експлуатації та обслуговуванні вертикально-фрезерного верстата загального призначення. Здійснений перевірочний розрахунок запобіжної пружної муфти електроприводу верстату.
When performing a master's thesis, as a result, a probabilistic-statistical method is proposed, which allows to evaluate and compare the scattering characteristics of feeds. New approaches for creation of geometrical and mathematical models which are based on perfection of designs of face mills and correction of the corresponding geometrical cutting parameters are offered. It is established that in the case of end mills with asymmetric placement of teeth, with so-called clean teeth, their position is determined by two parameters: the feed to the tooth and the adjusted head angle in terms of φ_k finishing cutter. It is confirmed that the accuracy of kinematic feed chains has a significant effect on such an indicator of quality treated as roughness by the parameter Rz. It is experimentally confirmed that the feed accuracy has a significant scattering and it is recommended to evaluate it according to Fisher's criterion. The calculated values of the parameter R_ (zp) are obtained on the basis of the probabilistic approach taking into account the stochasticity of feeds, which are subject to the normal distribution law. Safety measures for operation and maintenance of a general purpose vertical milling machine are described. The test calculation of the safety elastic coupling of the electric drive of the machine is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Кінематична модель"

1

Величко, Г. Г. Особливості метонімізації паралінгвальних фразеологізмів: психокогнітивний аспект. РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1440.

Full text
Abstract:
У статті розглядається специфіка метонімізації паралінгвальних фразеологізмів української мови. Ідеться про когнітивні механізми творення сталих виразів, звернено увагу на ментальні моделі ситуації спілкування, процес семантичної трансформації кінематичних мовних структур у стійкі звороти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography