Academic literature on the topic 'Культура зернова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Культура зернова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Культура зернова"

1

Яркова, Надежда Николаевна, Сергей Леонидович Елисеев, and Ирина Вячеславовона Батуева. "Оптимизация структуры посевных площадей зерновых культур в Среднем Предуралье." Аграрная Россия, no. 12 (October 19, 2015): 11–16. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2015-12-11-16.

Full text
Abstract:
В Среднем Предуралье использование агроприёмов, не требующих прямых затрат, приобретает важное значение. Одним из таких приемов является оптимизация структуры посевных площадей. В статье дается обоснование оптимизации структуры посевных площадей зерновых культур в Пермском крае в пользу более урожайных культур, таких как ячмень, овес и озимые зерновые. Замена преобладающих сортов той или иной культуры адаптивными сортами позволит без дополнительных затрат увеличить валовой сбор зерна. Сравнительные исследования, проведенные на протяжении шести лет, показали, что наиболее урожайными яровыми зерновыми культурами в Пермском крае на дерново-подзолистых среднеокультуренных почвах являются ячмень и овес. Их урожайность в среднем достоверно выше, чем у яровой пшеницы, соответственно на 0,63 (25 %) и 0,78 т/га (31 %). Оценка показателей структуры урожайности культур дает основание для заключения о том, что пшеница обладает меньшими компенсаторными возможностями для восстановления продуктивности посева в экстремальных условиях. Наиболее урожайной культурой в Предуралье является овес. Расширение посевов яровой пшеницы в центральных районах Пермского края в настоящее время необоснованно и приводит к существенным потерям валового сбора зерна. В условиях, когда всё зерно в регионе, за исключением семенного фонда, расходуется на корм животным, а продукция растениеводства неконкурентоспособна аналогичной, произведенной в основных зонах зернового производства, экономически целесообразно увеличить площади посева под ячменем и частично овсом. Расширение посевов озимой пшеницы и тритикале за счёт сокращения посевных площадей под яровой пшеницей позволит повысить спрос на продукцию озимых культур и оптимизировать севообороты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гуляева, Татьяна Ивановна, and Ольга Викторовна Сидоренко. "Развитие зернопродуктового подкомплекса в условиях реализации стратегии по импортозамещению сельскохозяйственной продукции и продовольствия." Аграрная Россия, no. 1 (January 18, 2016): 30–36. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2016-1-30-36.

Full text
Abstract:
Решение продовольственной проблемы и обеспечение продовольственной безопасности в значительной степени зависят от развития зернового производства, поскольку оно является системообразующим сегментом АПК. На сегодняшний день уровень продовольственной независимости в РФ по зерновой группе составляет 108 %, страна является одним из основных экспортеров зерна в мире. Самообеспеченность страны зерном должна рассматриваться как возможность достижения импортозамещения по мясу, молоку, яйцепродуктам, поскольку зерновые культуры — это основа развития кормопроизводства. Орловская область — один из немногих субъектов Российской Федерации с высокими потенциальными возможностями производства зерна в расчете на душу населения. В статье рассмотрены направления развития зернопродуктового подкомплекса, способствующие решению проблемы импортозамещения сельскохозяйственной продукции и продовольствия в РФ; дана оценка формирования экспортного потенциала зерновых ресурсов и продукции их переработки в условиях продовольственного эмбарго; проанализировано структурное содержание балансов продовольственных ресурсов; определены факторы роста урожайности зерновых культур применительно к природно-экономическим условиям аграрного производства в Орловской области. Сделаны выводы, что функционирование агропромышленного производства должно основываться на принципе синергетического эффекта от использования имеющегося ресурсного потенциала; в рамках развития зернопродуктового подкомплекса АПК необходимо разрабатывать прогнозные балансы продовольствия, учитывая при этом оптимальную структуру экспорта зерна и продукции его переработки, формирование рационального объема зернофуража, обеспечивающего развитие отечественного животноводства; факторами роста урожайности зерновых культур в Орловской области являются: оптимизация размера и структуры посевных площадей, увеличение уровня производственных затрат, повышение уровня оплаты труда работников, укрепление материально-технической базы предприятий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Koval, V. V., K. О. Kostetska, and V. А. Bondar. "УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЛОГІСТИЧНИХ ЛАНЦЮГІВ ПІДПРИЄМСТВ ЗЕРНОПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО ЗРОСТАННЯ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 91 (December 20, 2020): 79. http://dx.doi.org/10.31713/ve320208.

Full text
Abstract:
В статті аналізують проблеми розвитку ринку української зернової продукції з урахуванням зміни агропродовольчого балансу з зовнішньої торгівлі. Розглянуто в законодавстві ринок зерна як сфери для здійснення товарно-грошових операцій та можливості опціонної торгівлі зерном на Український універсальній біржі для забезпечення реалізації сільськогосподарської продукції за найвищою ціною на засадах законності, вільної конкуренції та недопущення проявів корупції. Розкрито логістичний підхід до організації інноваційної діяльності, що ґрунтується на системній комплексності економічних процесів, передбачає ефективну їх інтеграцію і створення логістичних систем і ланцюгів. Зазначено, що одним із перспективних напрямів логістичного розвитку ринку зернових є опціонна торгівля, за рахунок якої може покращитись міжнародна реакція на регіональний чи глобальний дефіцит. Визначено умови для розвитку торгівлі опціонами на зерно (врахування попиту та пропозиції на зернові культури; тенденції біржі та ф’ючерсних контрактів, ціни) і впливу загальних зернових державних запасів або дефіциту на ціну котирування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дударєв, І. М., and С. Г. Панасюк. "ДОСЛІДЖЕННЯ ФОРМУВАННЯ ПАРТІЙ ЗЕРНА ШЛЯХОМ ЗМІШУВАННЯ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 47 (December 17, 2021): 113–23. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi47.656.

Full text
Abstract:
Показники якості зерна, яке надходить від агровиробників на елеватори та зернові термінали, змінюються в широких межах внаслідок природно-кліматичних умов вирощування та збирання, сортових особливостей сільськогосподарських культур. На цих підприємствах відбувається первинне оброблення зерна (очищення, сушіння), його зберігання та формування партій зерна для замовників із передбаченими у підписаних контрактах показниками якості. При цьому для функціонування підприємств з високою рентабельністю необхідно забезпечити ефективне використання зернової сировини різної якості, що зберігається на підприємстві. Формування партій зерна на цих підприємствах відбувається шляхом змішування зерна із різними показниками якості. Також змішування застосовується під час формування помельних партій зерна, що дозволяє отримати борошно із стабільними властивостями та раціонально використати сировину. Для змішування сипких матеріалів, до яких відноситься зерно сільськогосподарських культур, розроблені конструкції змішувачів періодичної та безперервної дії, зокрема, стрічкові, гвинтові, барабанні, гравітаційні, вібраційні. Перспективним є використання гравітаційних змішувачів зерна безперервної дії, оскільки у них немає витрат енергії на процес змішування, а також вони не пошкоджують зерно, оскільки не містять активних робочих органів. Дослідження можливості формування партій зерна шляхом змішування проводилися на гравітаційному змішувачі колонного типу запропонованої конструкції. За результатами проведених експериментальних досліджень змішування зерна пшениці та жита чотирьох кольорів, що імітують зерно із різними якісними показниками, в однаковому співвідношенні у гравітаційному змішувачі колонного типу встановлено, що задовільну якість зернової суміші можна отримати під час змішування зернових потоків у семи секціях змішувача. Значення коефіцієнта неоднорідності такої суміші зерна пшениці та жита не перевищує 20%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЄВТУШЕНКО, В. В. "ЕКСПОРТ ТА ІМПОРТ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ." Товарознавчий вісник 1, no. 14 (March 10, 2021): 26–33. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-3.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження експорту та імпорту зернових культур у світі та в Україні у реаліях сьогодення та їх значення для розвитку українського ринку. Методика. Під час проведення досліджень використано методики, основою яких є порівняльний та системний аналіз, методи узагальнення. Результати. Проведені дослідження свідчать про те, що глобальна пандемія практично не вплинула на світовий ринок зернових культур. Основну частину постачань зернових культур у світі забезпечують найбільші країни-експортери: США, Канада, Австралія, ЄС і Аргентина. В останні роки до цих країн приєдналися Росія, Україна та Казахстан. Україна в сезоні 2019-2020р.експортувала більше зернових, ніж у минулому маркетинговому році, причому найбільшим вантажовідправником зерна стала компанія «Кернел». Імпортерами українського зерна як і раніше залишилися країни Азії, Африки та Європи, лідером серед яких є Єгипет. Зернові культури за об’ємами реалізації відносяться до другої статті вітчизняного експорту, що в свою чергу сприяє залученню в Україну валютних коштів та позитивно впливає на курс гривні. Враховуючи масштаби експорту ринок зернових культур може бути характерним зразком для інших ринків сільськогосподарської продукції. При цьому політика держави повинна ґрунтуватися на врахуванні тих глобальних чинників, які виникають в умовах сьогодення. Експорт зерна не повинен створювати ситуацію, яка може вплинути на внутрішній ринок, формування в необхідній кількості внутрішніх резервів, проведення товарних закупівель. Доцільним є створення умов, які сприятимуть розвитку конкурентного середовища на ринку зерна. Пропонується в перспективі проведення досліджень процедури митного оформлення зернових культур при переміщенні через кордон України. Практична значимість результатів дослідження полягає у можливості їх використання в процесі розробки та реалізації політики держави в галузі стимулювання постачань за кордон зернової продукції. Доцільним є використання результатів проведеного аналізу в навчальному процесі для студентів освітньо-професійної програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ольховський, В. О., and І. М. Дударєв. "СПОСОБИ СЕПАРУВАННЯ ТА СЕПАРАТОРИ ЗЕРНОВОЇ МАСИ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 47 (December 13, 2021): 102–12. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi47.655.

Full text
Abstract:
Зерно є цінною сировиною для харчових виробництв, а також для виготовлення біоетанолу, спирту, комбікормів та медичних препаратів. Технології зберігання та первинного перероблення зерна передбачають процес сепарування зернової маси. Від ефективності сепарування зернової маси значною мірою залежать якість та вартість зерна. Розрізняють попереднє, первинне та вторинне очищення зерна. Домішки із зернової маси відокремлюються внаслідок відмінностей між їхніми фізико-механічними властивостями та властивостями зерна основної культури. До цих властивостей відносяться: розмір та форма, аеродинамічні властивості, густина, текстура поверхні складових зернової маси, коефіцієнти внутрішнього та зовнішнього тертя, пружні властивості, вологість, колір. Для поділу складових зернової маси за фізико-механічними властивостями застосовуються різні способи сепарування: гравітаційний, механічний, пневматичний, фрикційний, магнітний, оптичний, електричний, рентгенівський, гідравлічний та комбінований. Гравітаційний, механічний та пневматичний способи сепарування зернової маси є найбільш застосованими. Для відокремлення із зернової маси усіх домішок, які мають різні фізико-механічні властивості та природу, застосовується комбінований спосіб сепарування, що передбачає одночасний чи послідовний поділ складових зернової маси за декількома ознаками подільності. Спосіб сепарування зернової маси обирається із урахуванням ознаки, яка дозволяє під час сепарування забезпечити найбільш повне відокремлення домішок або ж розділити зернову масу на фракції. Для сепарування зернових мас використовуються гравітаційні, електростатичні, магнітні, оптичні, пневматичні, решітні, стрічкові та фрикційні сепаратори. Для очищення та розділення на фракції насіннєвого і продовольчого зерна використовуються сепаратори із решітними робочими поверхнями. За результатами аналізу решітних робочих поверхонь сформовано їх класифікацію та класифікацію отворів решітних поверхонь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Pachynok, Anatolii. "CURRENT STATE AND PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF THE GRAIN MARKET IN UKRAINE." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1, no. 20(48) (March 24, 2021): 10–14. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-10-14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку вітчизняного ринку зернових і зернобобових культур. Висвітлено стратегічне значення зернової галузі для економіки України та її роль у світовій торгівлі зерном. Встановлено основні проблеми державного регулювання ринку зерна. Визначено основні напрямки підвищення ефективності державного регулювання зернового ринку України та нарощення експортного потенціалу в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Никитюк, Д. Б., О. А. Шихова, and А. Л. Новокшанова. "ИССЛЕДОВАНИЕ ВЗАИМОСВЯЗЕЙ МАКРОНУТРИЕНТНОГОИ МИКРОНУТРИЕНТНОГО СОСТАВА НЕКОТОРЫХ ЗЕРНОВЫХ КУЛЬТУР МЕТОДОМКОРРЕЛЯЦИОННО-РЕГРЕССИОННОГО АНАЛИЗА." Ползуновский вестник, no. 2 (July 4, 2018): 27–31. http://dx.doi.org/10.25712/astu.2072-8921.2018.02.006.

Full text
Abstract:
Ценность зерновых культур рассматривается как с позиций макронутриентного, так и с точки зрения микронутриентного состава и имеет особенно большое значение при обосновании рецептур и проектировании новых поликомпонентных пищевых продуктов. Цель работы состояла в поиске и моделировании достоверных закономерностей между макро- и микронутриентными составляющими некоторых зерновых культур на основе применения методов статистического анализа. Обработка экспериментальных данных выполнена с применением программного пакета для статистического анализа STATISTICA. Для подтверждения общности биосинтетических процессов в растительной клетке анализ абстрагирован от видовых особенностей, сорта растения, агротехнических приемов и пр. Результаты исследования показали, что содержание белка положительно коррелирует с микронутриентным составом исследуемых зерновых культур. С вероятностью не менее 95 % можно ожидать, что при увеличении массовой доли белка в зерновой культуре на 1 % в среднем увеличится содержание калия на 29,583 мг%, кальция – на 3,121 мг%, тиамина (витамина В1) – на 0,042 мг%, рибофлавина (витамина В2) – на 0,0074 мг%. Полученные достоверные зависимости содержания калия, кальция, тиамина и рибофлавина от массовой доли белка в зерновых культурах могут с успехом использоваться в экспресс оценке их биологической ценности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тютюнник, Я. М. "ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР ПІД ЧАС СУДОВОЇ ТОВАРОЗНАВЧОЇ ЕКСПЕРТИЗИ." Криміналістичний вісник 35, no. 1 (June 18, 2021): 89–99. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2021-35-1-89.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у розробленні на основі комплексного аналізу теоретичних положень, нормативно-правових актів і систем технічного регулювання пропозицій і практичних рекомендації щодо визначення вартості зернових культур під час судової товарознавчої експертизи. Методологія. Достовірність отриманих результатів і висновків забезпечено комплексом загальнонаукових і спеціальних методів пізнання. Так, порівняльно-правовим методом досліджено основні підходи до нормативної регламентації особливостей обігу зернових культур, унормування їх якості; системно-структурним з’ясовано сутність поняття та характеристики якості зерна; методами аналізу і синтезу визначено та досліджено особливості класифікації зернових культур за різними ознаками; за допомогою методу узагальнення виокремлено й охарактеризовано чинники, які впливають на вартість зерна і на які експерт має зважати, вирішуючи завдання судової товарознавчої експертизи; аналітичні методи дозволили сформулювати висновки за результатами дослідження. Наукова новизна. Систематизовано та обґрунтовано основні особливості визначення вартості зернових культур під час судової товарознавчої експертизи в контексті застосування спеціальних знань. Класифікацію зернових культур за призначенням уточнено двома позиціями – зерно для експортування та насіння (посівний матеріал). Висновки. Нормативно-правову базу, що врегульовує обіг сільськогосподарської, зокрема й зернової, продукції, становлять закони України та підзаконні нормативно-правові акти, а систему технічного регулювання – національні стандарти України, певною мірою гармонізовані з міжнародними вимогами, технічні регламенти, процедури підтвердження відповідності щодо конкретного виду зерна або насіння, що потребують подальшого узгодження. З’ясовано особливості визначення вартості зернових культур під час судової товарознавчої експертизи, що ґрунтуються на застосуванні спеціальних товарознавчих й інших знань. Схарактеризовано та систематизовано чинники, які зумовлюють особливості визначення вартості зернових культур під час судової товарознавчої експертизи. У процесі викладу основного матеріалу сформульовано деякі пропозиції і практичні рекомендації щодо визначення вартості зернових культур під час судової товарознавчої експертизи, які можуть становити підґрунтя для розроблення відповідних методик і методичних рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гаевая, Эмма Анатольевна. "Биоэнергетическая оценка способов основной обработки почвы при возделывании зерновых культур в Ростовской области." Аграрная Россия, no. 8 (August 9, 2020): 31–35. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2020-8-31-35.

Full text
Abstract:
Проанализированы способы основной обработки почвы, обеспечивающие сочетание ресурсосбережения с повышением продуктивности сельскохозяйственных культур. Исследования проведены в многофакторном стационарном опыте в 2015 – 2019 гг. в Ростовской области. Зерновые культуры изучали в севооборотах, развернутых в пространстве и во времени. Изучены 2 системы обработки почвы и их последействие: чизельная и отвальная обработка почвы. Наибольшие затраты совокупной энергии на возделывание зерновых культур отмечены в варианте озимая пшеница по чистому пару. При возделывании озимой пшеницы по непаровым предшественникам и яровым культурам суммарные затраты совокупной энергии сокращались. Наибольшая доля энергии среди прямых затрат приходится на основную и предпосевную обработку почвы. В Ростовской области на эрозионно опасных склонах в качестве основной обработки почвы целесообразно применять чизельную обработку, позволяющую сократить затраты энергии при возделывании сельскохозяйственных культур на 12,2 – 54,5 %. Применение чизельной обработки почвы увеличивало прирост энергии в урожайности у озимой пшеницы, посеянной по чистому пару, на 12,8 %, а у ярового ячменя и сои — на 8,6 – 16,4 %. Коэффициент энергетической эффективности при возделывании зерновых культур >1, что свидетельствует о высокой отдаче применяемых технологий. Использование чизельной обработки почвы как ресурсосберегающей увеличивало коэффициент энергетической эффективности на 6,7 – 21,4 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Культура зернова"

1

Арутюнян, Тетяна Володимирівна. "Дослідження впливу тривалості пророщування кукурудзи на активність ліпаз." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24977.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Долгіх, Яна Володимирівна, Яна Владимировна Долгих, and Yana Volodymyrivna Dolhikh. "Непараметрична оцінка відносної ефективності сільськогосподарських підприємств України в галузі виробництва та реалізації зернових культур." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41107.

Full text
Abstract:
Метод DEA [1] дозволяє виявити ефективно працюючі господарюючі суб'єкти і визначити зміни вхідних і вихідних параметрів, необхідні для досягнення межі ефективності. У запропонованій роботі на основі інформації за 2005-2013 рр. [2, 3], за методом DEA оцінена ефективність роботи сільськогосподарських підприємств регіонів України в галузі виробництва та реалізації зернових культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Столярчук, П. Г., В. М. Ванько, Т. З. Бубела, В. Р. Куць, В. Б. Здеб, and І. Д. Вдовиченко. "Кіберфізична система моніторингу агровиробництва зернових культур." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46784.

Full text
Abstract:
Сьогодні в Україні одним з перспективних напрямків розвитку сучасних техніки та технології вважається сільське господарство, продукція якого займає одне з перших місць з експорту за кордон. Головним завданням наших аграрних господарств є потреба забезпечення високої культури землеробства, завдяки чому гарантуватимуться велика врожайність та відповідна якість сільськогосподарської продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мащенко, О. В., and А. В. Прищеп. "Метрологічне забезпечення первинної обробки зернових культур." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8403.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лапін, І. О. "Інформаційна система оцінювання врожайності зернових культур." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75654.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено створенню інформаційної системи оцінювання врожайності зернових культур. В роботі проведено аналіз предметної області шляхом ідентифікації ідеї проекту, огляду інформаційних систем-аналогів, та загального опису роботи майбутньої ІС. Обрано методи та засоби для розробки інформаційної системи. У роботі виконано планування змісту та структури робіт, поетапне моделювання процесу оцінювання врожайності зернових культур, на основі розроблених моделей запропоновано відповідну інформаційну систему, представлено її архітектуру, описано функціональні модулі, приведені приклади роботи. Результатом проведеної роботи є інформаційна система оцінювання врожайності зернових культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Снігур, Г. О. "Епідеміологія вірусів зернових культур в агроценозах України." Diss. of Candidate of Biological Sciences, КНУТШ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Левковський, О. М. "Основні тенденції розвитку ринку зернових культур в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12394.

Full text
Abstract:
Зараз ціни на зернові на світових ринках поступово зростають. Незважаючи на те, що з початком заготівельної кампанії ціни на зерно скоротилися, вже в жовтні місяці спостерігалося підвищення ціни на цю продукцію. Зараз пшениця на світових ринках коштує приблизно 1100 грн за тону, враховуючи високу пропозицію. Це майже вдвічі більше ніж минулого року. Також в світі спостерігається велика кількість природних катаклізмів. Так землетруси на Гаїті, в Тихому Океані, в Туреччині та цунамі в Японії, Росії і США сприяють підвищенню попиту на продукцію сільського господарства. Це призведе до підвищення ціни і на зернові культури, що позитивно вплине на розвиток галузі в майбутньому. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12394
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Феденко, В. С., and С. А. Шемет. "Кластерний аналіз оптичних параметрів зерна." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39398.

Full text
Abstract:
Фундаментальною властивістю живих організмів є різноманіття ознак. У зв’язку з цим постає необхідність класифікації біологічних об’єктів за комплексом кількісних ознак, зокрема у селекції, що вирішується методами біоінформатики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шелудько, Вікторія Миколаївна, and Катерина Миколаївна Балим. "Розширення асортименту вафель за рахунок додавання пластівців зернових культур." Thesis, ПУЕТ, Полтава, 2014. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/3830.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Алдошин, О. Б., and О. Р. Лузан. "Аналіз основних типів сівалок для прямої сівби зернових культур." Thesis, КНТУ, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2914.

Full text
Abstract:
Аналіз технічного забезпечення показує, що при впровадженні енергоощадних технологій в господарствах України, перевагу надають сівалкам імпортного виробництва, які в більшості випадків розроблені без врахування особливостей українських чорноземів та мають високу вартість і складність в обслуговуванні.При всіх перевагах таких технологій вартість сівалок не дає можливості суттєво знизити собівартість продукції рослинництва не тільки малим фермерським господарствам, а й великим агрофірмам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Культура зернова"

1

Володичев, М. А. Защита зерновых культур от вредителей. Москва: Росагропромиздат, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Володичев, М. А. Защита зерновых культур от вредителей. Москва: Росагропромиздат, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Володичев, М. А. Защита зерновых культур от вредителей. Москва: Росагропромиздат, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Деревянко, А. Н. Погода и качество зерна озимых культур. Ленинград: Гидрометеоиздат, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Биотехнология зерновых культур. Алма-Ата: Гылым, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Цитогенетика зерновых культур. Таллинн, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Каратыгин, И. В. Возбудители головии зерновых культур. Ленинград, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Генетика культурных растений. Зерновые культуры. Ленинград: Агропромиздат, Ленинградское отделение, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пасечнюк, А. Д. Погода и полегание зерновых культур. Л., 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Генетика, физиология и селекция зерновых культур. Москва: Наука, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Культура зернова"

1

Саболиров, А. Р., А. А. Хежева, А. А. Толгурова, А. А. Тутов, and И. М. Харебашвили. "ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ РЕГУЛЯТОРОВ РОСТА НА ПОСЕВАХ ОЗИМЫХ ЗЕРНОВЫХ КУЛЬТУР." In ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ РЕГУЛЯТОРОВ РОСТА НА ПОСЕВАХ ОЗИМЫХ ЗЕРНОВЫХ КУЛЬТУР. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/02062021-5-978-5-00174-250-0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

СМЕТАННИКОВ, А. Ф., Д. В. ОНОСОВ, and Е. Ф. ОНОСОВА. "РЕЗУЛЬТАТЫ ПРИМЕНЕНИЯ КОМПЛЕКСНЫХ УДОБРЕНИЙ ПРОЛОНГИРОВАННОГО ДЕЙСТВИЯ ДЛЯ ЗЕРНОВЫХ КУЛЬТУР, МНОГОЛЕТНИХ ТРАВ И КАРТОФЕЛЯ." In СТРАТЕГИЯ И ПРОЦЕССЫ ОСВОЕНИЯ ГЕОРЕСУРСОВ, 64–69. Горный институт УрО РАН, 2018. http://dx.doi.org/10.7242/gdsp.2018.16.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Культура зернова"

1

Рубцова, Анастасия Александровна, and Юрий Степанович Ларионов. "Влияние типа почв на урожайность зерновых культур в Новосибирской области." In Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-3. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-3-82-85.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрены и приведены результаты математическо-статистического анализа урожайности и типов почв, на которых возделываются зерновые культуры; использованных доз минеральных и органических удобрений; качества семян. Исследования показали необходимость совершенствования технологии возделывания зерновых культур в масштабах области и показателей мониторинга плодородия почв. В качестве исходного материалы были взяты статистические данные за 2017 год по урожайности в разрезе районов по Новосибирской области. Основной метод: корреляционный анализ и компьютерная программа Microsoft Excel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Круть, Михайло. "ІННОВАЦІЇ З ПРОГНОЗУВАННЯ ФІТОСАНІТАРНОГО СТАНУ ПОСІВІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v1.42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іщенко, В. А., Г. М. Козелець, and Н. Л. Умрихін. "Особливості реалізації генетичного потенціалу зернових культур в Степу України." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ємець, Б. В., and Л. В. Ємець. "ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МЕХАНІЗАЦІЇ ЗБИРАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В УМОВАХ ОРГАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА." In Economy digitalization in a pandemic conditions: processes, strate-gies, technologies. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-028-5-39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гаврилюк, Людмила, and Михайло Круть. "БАЗА ДАНИХ ІННОВАЦІЙНИХ РОЗРОБОК ІЗ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-12.11.2021.v1.25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гусева, Л. В. "Влияние сорта на повышение экономической эффективности выращива-ния зерновых культур в условиях Среднего Урала." In General question of world science. "Л-Журнал", 2017. http://dx.doi.org/10.18411/gq-30-11-2017-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Борзих, Олександр, and Михайло Круть. "ІННОВАЦІЙНІ РОЗРОБКИ З НАУКОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕЛЕКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР НА СТІЙКІСТЬ ДО ХВОРОБ ТА ШКІДНИКІВ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. La Fedeltà & Plateforme scientifique européenne, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v1.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сизенко, Олена. "ВИЗНАЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНОГО ТА РЕАЛЬНОГО ОБ`ЄМУ РИНКУ НАСІННЯ СОРТІВ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-12.11.2021.v1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Andrenko, T. I., S. V. Kiseleva, and Yu Yu Rafikova. "TECHNICAL POTENTIAL OF CROP WASTE AS AN ENERGY RESOURCE FOR AGRICULTURAL AREAS OF DAGESTAN." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-498-503.

Full text
Abstract:
Использование древесной биомассы, полученной от обрезков и удаления многолетних сельскохозяйственных насаждений для нужд энергетики, является относительно новым направлением, которое сейчас активно исследуется и развивается в Европе. Опыт европейских стран показывает, что использование отходов выращивания многолетних насаждений для получения энергии может носить коммерческий, экономически выгодный характер. В России садоводство и виноградарство также является традиционным направлением сельского хозяйства в южных регионах, в частности, в Республике Дагестан. Дагестан энергозависимый регион с целым рядом проблем топливно-энергетического комплекса. Решение этих проблем может заключаться в использовании возобновляемых энергоресурсов региона. Дагестан характеризуется развитым сельским хозяйством. Основные направления земледелия в нём – возделывание зерновых культур и плодоводство. Отходы этих производств рассматриваются в этой работе как ресурс для получения тепловой энергии. С этой целью для всех районов республики выполнен расчёт технического теплового потенциала отходов этого типа растениеводства. В программе QGIS проведён анализ пространственного распределения полученных значений потенциала. Сделан вывод, что на севере республики наиболее эффективно использование в качестве энергоресурса отходов зерновых (соломы). Ряд горных, прибрежных и южных районов обладают значительным техническим тепловым потенциалом обрезков древесины плодовых и винограда. Подобный анализ ресурсов различных видов растениеводства, их распределения по территории, а также технологической базы для их переработки в энергетических целях целесообразен и в других сельскохозяйственных регионах с преобладанием сельского населения и наличием экономических и энергетических проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Культура зернова"

1

СВИРИДОВ, В. И. ДЕФИЦИТ ГУМУСА В ПОЧВЕ КАК ПРАКТИЧЕСКАЯ ПРОБЛЕМА ПОЛУЧЕНИЯ ПЛАНИРУЕМОГО КОЛИЧЕСТВА ПРОДУКЦИИ ПОЛЕВОДСТВА В РЕГИОНАХ ЛЕСОСТЕПИ И СТЕПИ ЕВРОПЕЙСКОЙ ТЕРРИТОРИИ РОССИИ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/issn1997-0749.2021-03-02.

Full text
Abstract:
Проведенный автором на основе областных статистических сборников анализ динамики структуры посевных площадей по подзонам лесостепной и степной зон европейской части Российской Федерации за 2010-2018 гг. показал, что по мере вхождения России в мировой аграрный рынок сельхозтоваропроизводители все больше концентрируют свое внимание на выращивании лишь тех культур, которые гарантируют достижение наивысших экономических результатов: из группы зерновых это озимая пшеница, ячмень, кукуруза, из группы технических – подсолнечник, соя, рапс. Отмечается также тенденция устойчивого снижения в лесостепных и степных регионах ЕТР доли многолетних и однолетних трав и чистого пара в общей площади пахотных угодий. С целью оптимизации структуры посевных площадей на основе эколого-экономико-математического моделирования в работе предлагается оценочная шкала сельскохозяйственных культур по балансу гумуса при сложившейся в среднем за 2014-2018 гг. их урожайности в разрезе шести типичных административных регионов. Она свидетельствует о том, что баланс гумуса в почве практически по всем возделываемым культурам является отрицательным с дефицитом в лесостепной зоне от 280 до 920 кг/га в группе зерновых и от 1130 до 2020 кг/га в группе пропашных культур, а в степной зоне – от 450 до 870 и от 1350 до 1860 кг/га, соответственно. Даже многолетние травы, отличающиеся наибольшей способностью накапливать органическое вещество, при фактической их низкой урожайности в большинстве случаев не обеспечивают бездефицитный баланс почвенного гумуса. Безусловно, эти данные, полученные расчетным путем, следует рассматривать как ориентировочные и их целесообразно проверять экспериментально для каждого конкретного региона и соответствующего уровня урожайности выращиваемых культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography