Academic literature on the topic 'Критерії оцінки інвестиційної привабливості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Критерії оцінки інвестиційної привабливості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Критерії оцінки інвестиційної привабливості"

1

Переверзєва, А. В., and А. О. Осаул. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ РЕГІОНУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 79–82. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей формування інвестиційного клімату на регіональному рівні в умовах поглиблення зовнішніх викликів та економічної нестабільності. На основі аналізу виокремлено чинники, які формують інвестиційний клімат регіону, та згруповано їх за двома напрямами за критерієм розмежування яких є незмінність/змінність у часі: перша група чинників потребує тривалого періоду для реалізації змін – «жорсткі» чинники та друга група – зміни можливі протягом нетривалого періоду часу – «м’які» чинники. Доведено, що на сучасному етапі інвестиційний клімат у регіоні більшою мірою визначається «м’якими» чинниками, які визначать інституціональне середовище для інвестування. Оцінка інвестиційного клімату регіонів України дозволила згрупувати регіони за критерієм інвестиційної привабливості, а саме: регіони-лідери (найвищий рівень інвестиційної привабливості); «наздоганяючі» регіони (мають менший рівень загальноекономічного потенціалу порівняно з лідерами, але наближені до них); регіони середнього рівня розвитку (мають середній рівень інвестиційних ризиків); аутсайдери (низький рівень інвестиційної привабливості та активності). Автори виокремили п’ять груп факторів, які формують інвестиційний клімат: рівень розвитку продуктивних сил та стан інвестиційного ринку; політична воля влади та правове поле держави; стан фінансово-кредитної системи і діяльність фінансових посередників; статус іноземного інвестора; інвестиційна активність населення. На основі аналізу зазначених факторів сформовано чотири типи середовищ, які є фактично складовими інвестиційного клімату: політико-правове середовище; соціально-культурне середовище; економічне середовище; інституціонально- інфраструктурне середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Батченко, Л. В., Л. О. Гончар, and А. О. Беляк. "ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові показники фінансової стійкості підприємств сфери гостинності на основі організаційно-економічного аналізу функціонування USG Holding та одного з наймасштабніших та конкурентоздатніших складників компанії «ТОВ «Сушия». Із відкритих даних проаналізовано основні показники фінансової стійкості, зокрема динаміку чистого доходу від реалізації продукції (у гривневому та доларовому еквівалентах), динаміку чистого прибутку (збитку), динаміку показників основних засобів та нематеріальних активів та динаміку поточних зобов’язань за 2012–2018 рр. На основі проведеного дослідження визначено, що ефективність фінансової та бізнес-діяльності підприємств сфери гостинності в умовах трансформації і глобалізації економіки країни, динамічності та мінливості економічного середовища у світі та в Україні зокрема визначається передусім його фінансовим станом. Обґрунтовано, що стратегічним чинником фінансової безпеки, інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності та кредитоспроможності є фінансова стійкість підприємств, особливо в період економічних глобалізаційних змін, коли фінансова стійкість стає обов’язковим критерієм ефективного розвитку невиробничого сектору економіки України (сфери послуг). Визначено, що результати проведеного дослідження дають змог стверджувати, що обов’язковими умовами поліпшення фінансового стану підприємств сфери гостинності у ринкових умовах господарювання є постійний аналіз і своєчасна ґрунтовна діагностика змін, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства, а також вчасне й максимально ефективне реагування на зміни ключових визначальних показників фінансової стійкості. Визначено перспективу подальших досліджень, зокрема проведення ґрунтовного аналізу фінансової стійкості на конкретному підприємстві сфери гостинності з визначенням його поточної фінансової стійкості за допомогою методу комплексного розрахунку рейтингової оцінки фінансового стану підприємств сфери гостинності, з метою розроблення унікального механізму забезпечення фінансової стійкості, що базуватиметься на особливостях конкретного закладу – концептуальних основах, які включають мету, завдання та функції управління, організаційну структуру, систему забезпечення механізму, критерії оцінювання рівня фінансової стійкості, унікальну систему брендингу та систему комплаєнс-контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поясник, Георгій. "АНАЛІЗ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 26 (June 26, 2021): 132. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.132.

Full text
Abstract:
УДК 330.332; JEL Classification: E 220 Мета. Метою статті є розгляд та аналіз існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства. Методика дослідження. Методичною основою роботи є наукові праці сучасних вчених та матеріали періодичних видань. Під час дослідження у роботі використано метод порівняльного аналізу при аналізі існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості. Результати. У роботі було проаналізовано основні методики щодо оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, а також визначені їх переваги та недоліки. Сучасна теорія інвестування розглядає значну кількість підходів щодо оцінки інвестиційної привабливості підприємства, що в свою чергу передбачає використання різних методів на основі аналізу його господарської діяльності з урахуванням фінансових показників. Проведений аналіз відносно існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства показав, що незважаючи на складну сучасність, інвестувати треба тільки з урахуванням ризиків та перспективності розвитку суб’єкта господарської діяльності. Для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на підприємствах дорожньо-будівельної галузі оцінку фінансового стану потрібно доповнити аналізом наявного потенціалу, що враховує використання на підприємствах вторинних ресурсів та отримання завдяки цьому екологічного ефекту. Наукова новизна. Проведений аналіз методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємств дозволив сформувати напрямки удосконалення оцінки інвестиційної привабливості підприємств дорожньо-будівельної галузі за рахунок доповнення оцінки фінансового стану підприємства аналізом наявного потенціалу використання вторинних ресурсів. Практична значущість. В статті проведений аналіз щодо існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, визначені їх недоліки та переваги. Даний аналіз дозволяє скорегувати дії інвестора у необхідному для нього напрямку задля перспективи розвитку господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кущик, А. П., and А. К. Журавльова. "ОЦІНКА ПРИВАБЛИВОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 99–102. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-19.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальні питання застосування методик оцінки привабливості інвестиційних проєктів. Зазначено, що на сьогодні розвиток багатьох підприємств залежить від ефективної організації інвестиційної діяльності, оскільки значна їх частина вже є учасниками інвестиційного процесу, а ще більше прагне долучитися до нього. Залучення інвестицій є можливістю для підприємств забезпечити конкурентні переваги як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. У статті актуалізується проблема визначення поняття «інвестиційна привабливість проєкту», в зв'язку, з чим наведено ряд погля- дів авторів на дану категорію. Стаття акумулює сукупність існуючих методів оцінки економічної ефективності проєктів з метою вибору інструментарію для визначення поняття інвестиційної привабливості. За допомогою порів- няння існуючих на сьогоднішній день груп методів оцінки інвестиційної привабливості, зроблено висновок про те, що найбільш вдалою комбінацією є комплексне їх застосування в процесі інвестиційного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Rudenko, V. V. "ОЦІНКА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ НА ОСНОВІ МІЖНАРОДНИХ РЕЙТИНГІВ." Actual problems of regional economy development 1, no. 14 (April 26, 2018): 152–61. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.14.152-161.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто методики міжнародних дослідних організацій щодо визначення інвестиційної привабливості держави. Проведено оцінку інвестиційної привабливості України на основі міжнародних рейтингів та визначено фактори, що характеризують привабливість держави для інвесторів. В результаті дослідження встановлено, що Україна, на думку міжнародних дослідницьких організацій, має непривабливі умови для реалізації інвестицій та потребує нагальних і радикальних реформ. Наукова новизна пов’язана із визначенням переваг і недоліків використання міжнародних рейтингів для оцінки інвестиційної привабливості держави. Практична значущість зводиться до надання конкретних пропозицій щодо перспектив України у сфері залучення вітчизняних та іноземних інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сидоров, І. П. "Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості молокопереробних підприємств." Інвестиції: практика та досвід, no. 14, липень (2019): 27–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Юхимчук, С. В. "Матрична модель оцінки інвестиційної привабливості промислових підприємств." Фінанси України, no. 1 (2003): 3–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Резнік, Н. П. "Методика економічної оцінки інвестиційної привабливості агропромислового комплексу." Формування ринкових відносин в Україні, no. 1 (116) (2011): 87–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Копил, О. В. "Методика оцінки інвестиційної привабливості країни для розвитку сфери культури." Європейський вектор економічного розвитку 29, no. 2 (2020): 40–50. http://dx.doi.org/10.32342/2074-5362-2020-2-29-4.

Full text
Abstract:
Результати проведеного дослідження надали змогу розробити власну методику оцінки інвестиційної привабливості країни для розвитку сфери культури. У ході розробки методики було вирішено, що необхідною умовою для оцінки інвестиційної привабливості України для розвитку сфери культури є врахування регіонального аспекту розвитку. Визначено сім основних факторів, які слід враховувати при виборі індикаторів інвестиційної привабливості країни для розвитку сфери культури. Запропонована методика надає можливість оцінити інвестиційну привабливість регіонів для розвитку сфери культури за такими групами показників: 1) економічний потенціал регіону; 2) рівень розвитку людського капіталу; 3) рівень якості життя; 4) розвиток підприємницької діяльності та інновацій; 5) інвестиційні ризики. Дана методика є простою у використанні, враховує різні аспекти розвитку регіону, оцінка яких створює можливість для інвестора зменшити ризики при інвестуванні у сферу культури, ґрунтується на використанні методу ранжування з розрахунком інтегральних показників через використання середніх багатовимірних. Методика враховує сукупність аспектів та факторів, які впливають на розвиток та функціонування сфери культури в Україні, а також на попит та пропозицію культурних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Davydenko, N. M. "ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 59–68. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.59-68.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовані підходи до визначення сутності поняття “інвестиційна привабливість підприємств” і надано власне узагальнення. На прикладі ТОВ “Агрофірма Брусилів” проведено поглиблений аналіз діяльності аграрного підприємства з метою оцінки прибутковості, ліквідності, платоспроможності, фінансової стійкості, термінів повернення інвестованих коштів та мінімізації інвестиційних ризиків. В дослідженні застосовано методи рейтингової оцінки та системного аналізу. Для обґрунтування умов підвищення інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств застосовано метод бальної оцінки. Встановлено, що в результаті використання інтегральної оцінки фінансового стану можливо побачити проблемні сторони фінансового стану підприємства та розробити заходи щодо підвищення ліквідності, платоспроможності, виявити резерви підвищення ефективності функціонування підприємства та попередити виникнення фінансової кризи. Аналіз показників фінансового стану показав, що менеджмент підприємства не задумується над питанням фінансової стабільності та платоспроможності підприємства, не розуміє користі позиченого капіталу. Використання результатів дослідження у практичній діяльності аграрних підприємств дозволяє дати реальну оцінку стану інвестиційної привабливості підприємства та обґрунтувати шляхи її підвищення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Критерії оцінки інвестиційної привабливості"

1

Усов, Максим Анатолійович. "Економічне обґрунтування інвестиційної привабливості науково-технічних розробок." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42956.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019 р. Дисертацію присвячено вирішенню актуального науково-практичного завдання щодо розвитку теоретичних положень, методичного забезпечення іпрактичних рекомендацій з економічного обґрунтування інвестиційної привабливості науково-технічних розробок. У дисертації розроблено послідовність дій з економічного обґрунтування інвестиційної привабливості НТР. Базуючись на узагальненні проблем інвестиційної привабливості промислових підприємств, виділена проблема зіставлення альтернативних варіантів інвестицій в умовах багатокритеріальності; досліджені національні та світові класичні підходи з даної проблеми. Удосконалено методичний базис проведення комплексного аналізу інвестиційних проектів шляхом доповнення процедурами розрахунку системи показників впливу внутрішнього і зовнішнього середовищ, що підвищує точність визначення ефективності використання інвестиційних ресурсів та сприяє обґрунтованості управлінських рішень щодо реалізації НТР та доцільності їх фінансування.
Thesis for scientific degree of candidate of economic sciences on specialty 08.00.04 - economics and management of enterprises (by economic activity). - National technical university "Kharkiv polytechnic institute", Kharkov, 2019. Dissertation is devoted to solving important scientific and practical tasks for the development of theoretical positions, methodological support and practical advice for economic assessment of investment attractiveness of scientific and technical developments. The thesis is developed action on а sequence efficiency evaluation of investment projects, which includes guidelines and formulas, giving the opportunity to make informed management decisions on improving effeciency of investment projects in the industry. In the dissertation the conceptual and terminological apparatus of interpretation of innovation and investment activity is clarified in order to clarify a number of concepts: "investment", the advantage of which is a set of the most important functions that form a direct connection with the realization of development of both the enterprise economy and the state in general; "Innovation and investment process", which takes into account the interdependence of investment and innovation, forming a single, holistic process of enterprise development, taking into account the internal and external environment and actualizing the understanding of investment attractiveness and its evaluation; "Investment attractiveness", as an element of economic category, which reflects the potential investor's appraisal of the combination of different levels of environmental factors, and, unlike existing interpretations, is seen not only as an ability of the company to attract investor attention and professionally interact with attracting investments, but to develop them and ensure the realization of different levels of interests, providing qualitative and quantitative transformations in its activities. On the basis of analysis of statistics of innovation and investment activity of macro and mesorivines of industrial enterprises, an ambiguous situation was revealed regarding the general investment climate and a number of shortcomings were identified (lack of a scientifically sound economic and social concept of development; legal instability; high level of inflation; unsatisfactory level of inflation; unpredictability of the environment; poor information support for investment; strong bureaucratization of management apparatus, etc.) that directly or indirectly affect the innovation and investment market of the country. The analysis of the country's innovation and investment situation from 2010 to 2018 proved the need to intensify all innovation and investment resources in order to ensure holistic investment attractiveness. Mathematical support of methods of estimation of investment attractiveness on the basis of cluster-intellectual data analysis is introduced, as well as the general method of statistical data analysis, which is used in many fields, including artificial intelligence, etc., which allows to formulate a multi-purpose optimization problem. The relevant clustering algorithm presented in the ACA software environment (Analytic cluster analysis) depends on the individual data set and the predicted use of the results, allowing to take into account the stochasticity coefficient, assessing the impact of economic and non-economic (production, material, personnel, or infrastructure) identify the taxonomy and priority of project implementation by optimizing their level of investment attractiveness. The scientific and methodological approach to a comprehensive assessment of the investment attractiveness of innovative projects and scientific and technical developments at the enterprise, depending on the level of costs and their importance, taking into account both economic and non-economic factors. It is proved that for analysis it is advisable to use multivariate factor, cluster analysis with subsequent consideration of stochasticity of factors of internal and external environment and integral index. The obtained indicator of investment attractiveness allows to increase the accuracy and reliability of evaluations in the decision-making process and the efficiency of the use of innovative investment resources. The method of analysis of investment projects in industry, built on the national methodology based on economic analysis taking into account the experience of countries with a market economy; the development of techniques saved significant national developments and world classical approaches to this problem. Improved technique of carrying out the rapid analysis of investment projects by calculating its procedures complement a number of indicators of internal and external environment, speeds up the process of determining the efficiency of the use of investment resources; the classification of technical and economic factors influence the effectiveness of the investment project, which has a positive effect on the validity of administrative decisions; mechanism to optimize investment decisions in the implementation of the project with the proposed method of analysis, which positively affects the decision on the appropriateness of financing of investment projects.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Усов, Максим Анатолійович. "Економічне обґрунтування інвестиційної привабливості науково-технічних розробок." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42957.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 "Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)" (07 – управління та адміністрування). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2019. У дисертації здійснено поглиблення теоретичних положень, методичних підходів та науково-прикладних рекомендацій щодо оцінювання інвестиційної привабливості НТР на промислових підприємствах. Досягнення мети підтверджується вирішенням поставлених завдань щодо: дослідження понятійно-термінологічного апарату теорії інвестицій щодо визначення базових понять інвестиційних вкладень; дослідження ролі управління конкурентоспроможністю інноваційно-інвестиційного проекту та визначення факторів впливу на його інвестиційну привабливість; дослідження методичного інструментарію багатофакторної оцінки інвестиційної привабливості інноваційно-інвестиційних проектів щодо визначення впливу факторів на результативний інтегральний показник; обґрунтування принципів відбору інноваційно-інвестиційних проектів з урахуванням оптимізації їх параметрів та специфіки; розробки науково-методичного підходу щодо комплексного оцінювання впливу факторів на впровадження інноваційних проектів. Для вирішення поставлених завдань використано такі загальнонаукові та спеціальні методи: наукові методи економічної теорії у галузі інвестування з використанням абстрактно-логічного підходу в процесі вивчення економічних процесів і явищ, зокрема такі: наукового узагальнення (при визначені сутності та класифікації інвестиційних проектів), діалектичний метод (при визначенні місця та ролі інвестиційної діяльності серед інших видів звичайної діяльності підприємства), історичного та системного підходів (при вивченні світового досвіду та визначенні етапів розвитку методик аналізу інвестиційних проектів, заснованих на принципах діалектики, єдності і цілісності), класифікації, порівняння, наукової абстракції, системного і комплексного аналізу (при розробці методики аналізу інвестиційних проектів на підприємствах), економіко-математичного моделювання (при розрахунку показників ефективності інвестицій), економічного та багатокрокового компонентного аналізу. Основні положення наукової новизни дисертації полягають у такому. Удосконалено: - економічну сутність дефініції "інвестиційна привабливість проекту", що на відміну від існуючих трактувань враховує не лише можливості і обмеження вкладень інвестиційних коштів, та здатність підприємства привертати увагу інвестора, а й акцентує на ефективному їх освоюванні для забезпечення реалізації різнорівневих інтересів, що сприяє розширенню та актуалізації базису теорії інвестицій; - складові механізму управління конкурентоспроможністю інноваційно-інвестиційного проекту, які, на відміну від інших, базуються на формуванні певної послідовності етапів оцінювання фінансово-економічного стану при визначенні інтегрального показника інвестиційної привабливості, з урахуванням впливу факторів мікро-, мезо- та макросередовищ в їх взаємозв’язку, що дає змогу комплексно оцінити ефективність впровадження проекту; - методичний інструментарій щодо оцінки впровадження інноваційно-інвестиційних проектів, які, на відміну від існуючих, засновані на принципах відкритої системи з урахуванням вагомості її параметрів, що дає змогу визначити вплив кожного фактору на інтегральний показник інвестиційної привабливості проекту та сприяє обґрунтуванню заходів щодо їх реалізації на засадах комплексного підходу; Набули подальшого розвитку: - методичний підхід щодо оптимізації та компонентного оцінювання інноваційно-інвестиційного потенціалу відкритих систем (Т. Сааті), що на відміну від існуючих передбачає визначення рівня інвестиційної привабливості на засадах максимізації параметрів, що входять у систему, що дає змогу сформувати принцип відбору науково-технічних розробок з урахуванням їх специфіки та синергетичного потенціалу проектів; - науково-методичний підхід щодо комплексного оцінювання інвестиційної привабливості інноваційних проектів та НТР підприємства, який, на відміну від існуючих, базується на визначенні значущості та рівня витрат на їх впровадження, на засадах скринінгового експрес-аналізу з урахуванням стохастичності, факторів внутрішнього і зовнішнього середовищ, застосування якого підвищує точність та достовірність оцінок в процесі прийняття рішень щодо використання інноваційно-інвестиційних ресурсів. Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості та доцільності використання наукових положень і прикладних рекомендацій для обґрунтування інвестиційних проектів та НТР підприємств. Основні результати досліджень отримали практичне застосування в наукових установах та підприємствах, зокрема: ТОВ "Тубний завод" (м. Харків, довідка № 01-03/80 від 13.11.2018 р.), НТМЕЦ "Екосистема" (м. Харків, акт № 91 від 4.02.2019 р.), ХДАВП (м. Харків, довідка № 301/1540 від 16.08.2019 р.). Результати дисертаційної роботи використано в навчальному процесі кафедри економіки і маркетингу Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" при викладанні дисциплін: "Проектний аналіз", "Управління проектами", "Бізнес-проектний аналіз", "Потенціал і розвиток підприємства" для студентів спеціальності 075 "Маркетинг" та 051 "Економіка" (м. Харків, акт від 10.10.2019 р.).
Dissertation for the degree of Candidate of Economic Sciences in the specialty 08.00.04 "Economics and Management of Enterprises (by types of economic activity)" (08 - Economic Sciences). - National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2019. The dissertation deepens theoretical provisions, methodological approaches and scientific and applied recommendations for assessing the investment attractiveness of the RTD at industrial enterprises. Achievement of the goal is confirmed by the decision of the set tasks concerning: research of the conceptual and terminological apparatus of the theory of investment in determining the basic concepts of investment investments; research on the role of managing the competitiveness of an innovation investment project and identifying the factors influencing its investment attractiveness; research of methodological tools of multifactor evaluation of investment attractiveness of innovation-investment projects to determine the influence of factors on the effective integral index; substantiation of principles of selection of innovation-investment projects taking into account optimization of their parameters and specificity; development of a scientific and methodological approach to comprehensive assessment of the impact of factors on the implementation of innovative projects. To solve these problems, the following general and special methods were used: scientific methods of economic theory in the field of investing using an abstract-logical approach in the study of economic processes and phenomena, in particular the following: scientific generalization (with defined entities and classification of investment projects), dialectical method ( in determining the place and role of investment activity among other types of ordinary activities of the enterprise), historical and systematic approaches (in studying the world experience t determination of stages of development of methods of analysis of investment projects based on the principles of dialectic, unity and integrity), classification, comparison, scientific abstraction, systemic and complex analysis (in the development of methods of analysis of investment projects in enterprises), economic and mathematical modeling (in the calculation of indicators of investment efficiency), economic and multi-step component analysis. The main provisions of the scientific novelty of the thesis are as follows. Improved: - the economic essence of the definition of "investment attractiveness of the project", which, in contrast to existing interpretations, takes into account not only the possibilities and limitations of investment funds, and the ability of the company to attract investor attention, but also emphasizes the effective development of them to ensure the realization of multi-level interests, which contributes to expansion actualization of the basis of the theory of investment; - components of the mechanism for managing the competitiveness of an innovation-investment project, which, unlike others, are based on the formation of a certain sequence of stages of evaluating the financial and economic condition in determining the integral indicator of investment attractiveness, taking into account the influence of micro-, meso-and macroenvironmental factors in their environment. a framework that enables a comprehensive assessment of the effectiveness of project implementation; - a methodological toolkit for evaluating the implementation of innovation and investment projects, which, unlike the existing ones, are based on the principles of an open system, taking into account the weight of its parameters, which allows to determine the impact of each factor on the integral indicator of the investment attractiveness of the project and facilitates substantiation the principles of a comprehensive approach; Have further developed: - methodical approach to optimization and component evaluation of innovation and investment potential of open systems (T. Saati), which, unlike the existing ones, involves determining the level of investment attractiveness on the basis of maximizing the parameters included in the system, which allows to form the principle of selection of scientific and technical development taking into account their specificity and synergistic potential of the projects; - scientific and methodological approach to the complex evaluation of investment attractiveness of innovative projects and enterprise research and development, which, unlike the existing ones, is based on determining the significance and level of costs for their implementation, on the basis of screening express analysis taking into account stochasticity, internal and external factors, internal and external factors the use of which enhances the accuracy and reliability of evaluations in the decision-making process regarding the use of innovative investment resources. The practical significance of the obtained results lies in the possibility and expediency of using scientific provisions and applied recommendations to substantiate investment projects and the research of enterprises. The main results of the research have been put to practical use in scientific institutions and enterprises, in particular: Tubny Plant LLC (Kharkiv, reference # 01-03 / 80 dated 13.11.2018), NTMEC Ecosystem (Kharkiv, act # 91 dated February 4, 2019), KhDAVP (Kharkiv, reference No. 301/1540 dated August 16, 2019). The results of the dissertation were used in the teaching process of the Department of Economics and Marketing of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" in teaching the disciplines: "Project Analysis", "Project Management", "Business Project Analysis", "Potential and Development of Enterprise" for students in the specialty 075 "Marketing" and 051 "Economy" (Kharkiv, act dated 10.10.2019).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стригуль, Лариса Станіславівна. "Етапи оцінки інвестиційної привабливості." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27896.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ладур, А. В. "Наукові засади оцінки інвестиційної привабливості підприємства." Master's thesis, Сумський держаавний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76113.

Full text
Abstract:
У першому розділі дається характеристика суб'єктам інноваційної діяльності, а також аналізується інвестиційна привабливість країни, галузі, регіону, підприємства. Другий розділ присвячений питанням науково-методичного забезпечення оцінки інвестиційної привабливості підприємства. У третьому розділі проводиться розрахунок інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств з метою виявлення більш інвестиційно привабливого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дерев`янко, Юрій Миколайович, Юрий Николаевич Деревьянко, Yurii Mykolaiovych Derevianko, and В. Д. Чепурний. "Удосконалення методу оцінки інвестиційної привабливості підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33344.

Full text
Abstract:
Поруч із звичайними товарами та послугами, як відомо, і юридична особа виступає в якості об’єкту власності. Так, одним із найбільш поширених способів визначення вартості підприємства, є формування такої вартості враховуючи попит (а іноді і із урахування пропозиції) на його акції на ринку цінних паперів. Ціна на даний вид товару знаходиться у постійному русі та має безліч факторів впливу, що ускладнює її об’єктивний та всебічний аналіз. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33344
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Качан, Н. В. "Методичні підходи щодо оцінки інвестиційної привабливості підприємства." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10899.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кириченко, Л. М. "Механізм формування і оцінки інвестиційної привабливості підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76062.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті основні аспекти інвестиційної діяльності в України, зокрема визначено поняття, види і сферу інвестицій та розкрито загальну ситуацію, що склалась на сьогоднішній день в сфері інвестиційної діяльності в Україні. Проведений аналіз загальних підходів до оцінки інвестиційної привабливості та основних методик оцінки інвестиційної привабливості, як методика рейтингової оцінки інвестиційної привабливості підприємства, моделі оцінки портфеля Г. Марковіца та У. Шарпа). За допомогою методики інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств і організацій проведено аналіз результатів фінансово-економічної діяльності підприємства та здійснено оцінку його інвестиційної привабливості, визначено напрямки для підвищення інвестиційної привабливості даного підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Захаркіна, Людмила Сергіївна, Людмила Сергеевна Захаркина, Liudmyla Serhiivna Zakharkina, and С. Г. Карпенко. "Науково-методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості регіону." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32867.

Full text
Abstract:
Головна суть інвестиційної привабливості полягає в реалізації стратегії отримання максимального прибутку від вкладеного капіталу. Тому на сьогоднішній день, при розробці і прийнятті інвестиційних рішень, іноземний інвестор спирається на дослідження конкурентоспроможності регіональної економіки, а саме звертає увагу на регіони, які є більш привабливими. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32867
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рудецька, І. О. "Науково-методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості підприємства." Thesis, Вид-во СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28357.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Єна, Ю. К. "Особливості оцінки інвестиційної привабливості виробництва екологічно чистої продукції підприємства." Thesis, ТОВ "ДД "Папірус", 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37200.

Full text
Abstract:
Вичерпання ефективності традиційних форм приваблення потенційних споживачів до продукції ряду підприємств на засадах активного маркетингу викликає зниження мотивації інвесторів до фінансування відповідних виробництв. Особливого значення дана проблематика набуває для виробництва так званої екологічно чистої продукції, характеристики якої для кінцевого споживача на сьогодні вже не мають головного мотивоутворюючого значення для прийняття рішень щодо здійснення акту придбання та споживання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Критерії оцінки інвестиційної привабливості"

1

Громоздова, Л., І. Ілляшенко, З. Халецька, Р. Проварський, and О. Смірнова. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ." In Trends in scientific thought in economics and management, 27–34. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.iii.2.2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Критерії оцінки інвестиційної привабливості"

1

Волошенко, Світлана. "МЕТОДИ ОЦІНКИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v1.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography