Academic literature on the topic 'Корелятор'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Корелятор.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Корелятор"

1

Штейнбук, Фелікс. "ТОПОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ КОРЕЛЯТУ СТРАЖДАННЯ У ТВОРАХ СУЧАСНОЇ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 237–49. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3187.

Full text
Abstract:
У статті на основі нових підходів, побудованих на інтеграції можливостей тілесно-міметичного методу аналізу художніх творів і топології, а також на прикладі репрезентативних творів сучасної світової літератури, зроблено спробу визначити топологічний зміст такого тілесного кореляту, як корелят страждання. Доведено, що топос страждання на теперішньому етапі літературного роз- витку зазнає кардинальних змін аж до дисипації та діалектично зумовленого зникнення, але при цьому продовжує зберігати у собі суттєвий ідейно-художній потенціал, який забезпечує можливість сучасній літературі не втрачати філософської значимості, естетичної переконливості та емоційної сили. Натомість запропонований підхід виявляє неабияку дослідницьку перспективу, оскільки дає змогу результативно інтерпретувати не тільки вітчизняні, а й перекладні твори, і тому у майбутньому може бути поширеним на інші подібні кореляти. Ключові слова: сучасна світова література, тілесно-міметичний метод, корелят, топос, страж- дання, дисипація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Штейнбук, Фелікс. "АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР КОРЕЛЯТУ БОЛЮ У РОМАНІ ОЛЕСЯ УЛЬЯНЕНКА «ДОФІН САТАНИ»." Studia Methodologica 51 (December 25, 2020): 5–13. http://dx.doi.org/10.25128/2304-1222.20.51.01.

Full text
Abstract:
У сучасній українській літературі загалом і у творчості Олеся Ульяненка зокрема неабиякої ваги набула проблема аналізу художніх текстів, сповнених насиллям та жорстокістю. А тому мета статті полягає у тому, аби на прикладі одного із найскладніших та найсуперечливіших романів Олеся Ульяненка «Дофін Сатани» запропонувати ефективний та обґрунтований варіант методології розгляду подібних, себто «жорстких», творів. У зв’язку із цим основу відповідної методології було визначено через такий тілесний корелят, як корелят болю. Завдяки цьому аналітика роману Олеся Ульяненка «Дофін Сатани», ґрунтована на тілесному кореляті болю, дозволила, з одного боку, заперечити як суспільно-історичну, так і містично-релігійну інтерпретації, а, з іншого боку, репрезентувати альтернативну, але разом з тим вірогідну версію щодо розуміння змісту розглянутого твору, у якому поведінка і вчинки персонажів зумовлюються їхньою тілесною здатністю до переживання болісних імпульсів, що не тільки засвідчують емоційно-естетичну переконливість посталих внаслідок застосування окресленої художньої стратегії образів, а й визначають їхній аж ніяк не тваринний, а, навпаки, власне антропологічний вимір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цимбалюк, М. М. "Суспільнобуттєві кореляти деформацій правосвідомості." Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ, no. 4 (2007): 9–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Попова, Т. О. "Психолінгвістичні кореляти концептів Добро і Зло." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 6, кн. 2 (2002): 110–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shelemba, M. M. "Дослідження особливостей та структури електорального простору України в 2014 р. із використанням синтетичного підходу." Grani 18, no. 3 (February 22, 2015): 50–55. http://dx.doi.org/10.15421/1715058.

Full text
Abstract:
Стаття націлена на обґрунтування доцільності використання синтетичної авторської моделі для дослідження особливостей та структури електорального простору України в 2014 р. Викладені методологічні засади використання синтетичної моделі із використанням якісних та кількісних методів дослідження електорального простору, серед яких методи факторного та кореляційного аналізу. Синтетична модель (підхід), яка побудована на підставі використання кращих наукових підходів, враховує особливості і тенденції розвитку електорального простору України. Проведено аналіз особливостей та структури електорального простору України в 2014 р. із використанням запропонованої моделі. Доведено, що застосування авторської синтетичної моделі дослідження дозволяє із використанням об’єднання факторного та кореляційного аналізу обґрунтувати підтримку партій під час виборчих кампаній, відповідно, в залежності від дії факторів та найбільш важливої кореляти. Було виявлено, що електоральний вибір залежить від дії тих факторів, які в найбільшій мірі відповідають очікуванням населення регіону. В статті показано, що використання в Україні на даному етапі розвитку під час досліджуваних виборчих кампаній в якості найбільш значимої соціальної кореляти «Індексу людського розвитку» є обґрунтованим і таким, що дає можливість отримувати достовірні результати. Доведено, що високий рівень кореляції дотримується при високому рівні підтримки партії та, відповідно, високому значенні соціальної кореляти за всіма варіантами експертних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сидоренко, О. О. "Психосоматичні кореляти психологічної дезаптації у державних службовців." Психіатрія, неврологія та медична психологія, no. 10 (2018): 102–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Макоїд, Вікторія. "ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛІЧНІ КОРЕЛЯТИ ПРИ ВПЕРШЕ ВИЯВЛЕНОМУ ДЕПРЕСИВНОМУ ЕПІЗОДІ." Men’s Health, Gender and Psychosomatic Medicine, no. 1-2 (December 30, 2021): 19–25. http://dx.doi.org/10.37321/ujmh.2021.1-2-03.

Full text
Abstract:
метою вивчення особливостей ЕЕГ головного мозку при вперше виявленому депресивному епізоді протягом 2019-2021 рр. з дотриманням принципів біоетики на підставі інформованої згоди було обстежено 73 хворих (35 чоловіків і 38 жінок) із вперше виявленим депресивним епізодом, які звернулися за амбулаторною психіатричною допомогою.Матеріали та методи. Для вирішення поставленої мети були використані клініко-анамнестичний, клініко-психопатологічний, психодіагностичний, нейрофізіологічний та статистичний методи.За результатами дослідження було встановлено, що у переважної більшості обстежених (78,4%) вперше виявлений депресивний епізод характеризувався зниженням системної і когерентної взаємодії задньоскроневих і окціпітальних відділів лівої півкулі з правими лобними відділеннями, в поєднанні з підвищенням їх загальної активності.Також було встановлено прямий кореляційний зв’язок між ступенем виразності клінічних проявів депресивного розладу та підвищенням активності правобічних лобових і лівих потиличних відділів в поєднанні з посиленням загальної дисфункції глибинних структур головного мозку.Висновки. У пацієнтів із середнім та високим рівнем депресії в потиличній області кори лівої півкулі встановлений стійкий фокус підвищеної альфа-активності у поєднанні з підвищенням гамма-активності в правій лобній ділянці. Крім цього, у пацієнтів з виразними клінічними ознаками депресивного синдрому встановлено стійке збільшення потужності високочастотних діапазонів за показниками середньої спектральної потужності ритмів ЕЕГ, у порівняні з групою контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Товмаш, Д. А. "Політична комунікація як корелят громадянського суспільства." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Філософія. Політологія, вип. 1 (111) (2013): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гошовська, Оксана. "АСОЦІАТИВНЕ ПОЛЕ ОБ’ЄКТИВАЦІЇ «НЕВІРИ» ЯК КОРЕЛЯТА КОНЦЕПТУ «ВІРА»." Українознавчі студії, no. 18 (March 30, 2017): 166–76. http://dx.doi.org/10.15330/ukrst.18.166-176.

Full text
Abstract:
У статті описано природу мовної асоціації, в основі якої лежить суб’єктивний та соціальний досвід респондента, а також проаналізовано вербалізатори диференційних когнітивних ознак «недовір’я», «безнадія», «сумнів управдивості», «маловір`я», «даремна надія», «віровідступництво», «невпевненість», «сумнів у здійсненні чогось», «зло», «неймовірність», «попри сподівання»,«раптова несподіванка» як складників асоціативного поля концепту «віра» насинхронному зрізі. Ключові слова: мовні асоціаціїсоціативне поле, а, вербалізатори, концепт, невіра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Щербина, Л. Ф. "Емпіричні кореляти ефективності технології розвитку метатеоретичного мислення психотерапевта." Актуальні проблеми психології. Організаційна психологія. Економічна психологія. Соціальна психологія 1, вип. 35/36 (2012): 329–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Корелятор"

1

Рогожкін, Євген Васильович, Валерій Олександрович Пуляєв, and Леонід Якович Ємельянов. "Спосіб обчислення автокореляційної функції сигналу некогерентного розсіяння." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44598.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Валюкевич, Т. В. "Концепт ЗОВНІШНІСТЬ ЛЮДИНИ в англійській мовній картині світу." Thesis, 2015. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/11001.

Full text
Abstract:
У дисертації викладено результати когнітивно-дискурсивного аналізу концепту ЗОВНІШНІСТЬ ЛЮДИНИ, структуру якого утворюють поняттєвий, ціннісний та образний компоненти в неподільній єдності. Визначено засоби вербалізації концепту та структуровано лексико- семантичне поле «Зовнішній вигляд» на підставі інтегруючих і диференційних сем. Наведено модель поняттєвого компоненту, що побудована на підґрунті пропозиційних схем. Визначено засоби оцінювання зовнішності відповідно до чинних еталонів і стандартів та побудовано шкалу оцінок. Образний компонент представлений метафорами, діапазон яких сформовано концептуальними корелятами та їх когнітивними трансформаціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Корелятор"

1

Шукалова, О. С., and О. О. Зайцева. "Мотивація як корелят розвитку психолінгвістичної компетентності у студентів." In PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography