Academic literature on the topic 'Конституції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Конституції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Конституції"

1

Берченко, Г. "Конституція як основний закон: проблеми теорії і практики." Юридичний вісник, no. 6 (February 16, 2021): 39–46. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2027.

Full text
Abstract:
У статті з'ясовано сутність конституції як основного закону. В літературі постійно точаться дискусії щодо того, коли саме у світі з'явилися перші конституції. Так само постає питання про те, хто від самого початку звернувся до поняття конституції в док-тринальному розумінні, описуючи відповідне вже наявне поняття або пропонуючи запровадити конституцію як певну ідеальну модель на практиці. Паралельно не вщухають спори щодо співвідношення конституції та основного закону, сучасного змісту конституції як державно-правового явища. Робиться висновок про те, що вчення про конституцію формувалося поступово, еволюційно. Конституцію почали сприймати як державний устрій або форму правління, не одразу ототожнюючи її з окремим писаним формальним джерелом з відповідною назвою. Паралельно розвивалося вчення про основні закони, під якими розумілися саме норми й правила, хоча їх форма могла бути різною. Робиться висновок про те, що до появи конституцій у формальному значенні особливо важливо підкреслити її ґенезу: вона виросла з матеріального значення, будучи доповненою на певному історичному етапі значенням формальним. Термін «конституція» поступово витіснив термін «основний закон», хоча у деяких країнах досі залишився у вжитку з різних історичних причин як синонім конституції. Досить велику традицію вживання терміна «основний закон» мають німецько-мовні країни. Сьогодні у Федеративній Республіці Німеччина конституція названа саме «Основний Закон». Відповідна мотивація щодо назви була обумовлена, за задумом авторів, тимчасовим характером дії ухваленого після Другої світової війни у 1949 році акта (який зберіг свою чинність досі). Сьогоднішня Конституція Угорщини 2011 року має також назву «Основний Закон». Іспаномовні держави також мають свій аналог «основного закону», що вживається як синонім конституції, а саме "Carta Fundamental".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Берченко, Г. В. "КОНСТИТУЦІЯ І ОСНОВНИЙ ЗАКОН." Знання європейського права, no. 4 (February 11, 2021): 25–29. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.122.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано співвідношення конституції та основного закону. У літературі постійно точаться дискусіїз приводу того, коли саме у світі з’явилися перші конституції. Так само постає питання: хто із самого початку звернувся до поняття конституції в доктринальному розумінні, описуючи відповідне вже існуюче поняття або ж пропонуючи запровадити конституцію як певну ідеальну модель на практиці? Паралельно не вщухають спори щодоспіввідношення конституції та основного закону, сучасного змісту конституції як державно-правового явища.Зроблено висновок про те, що вчення про конституцію формувалося поступово, еволюційно. Конституціюпочали сприймати як державний устрій або форму правління, не одразу ототожнюючи її з окремим писаним формальним джерелом з відповідною назвою. Паралельно розвивалося вчення про основні закони, під якими розумілися саме норми і правила, хоч їхня форма могла бути різною. З’ясовано, що до появи конституцій у формальномузначенні особливо важливо підкреслити її ґенезу – вона виросла із матеріального значення, будучи доповненою на певному історичному етапі значенням формальним. Термін «конституція» поступово витіснив термін«основний закон», хоч і в деяких країнах дотепер залишився у вжитку через різні історичні причини як синонімконституції. Досить велику традицію вживання терміна «основний закон» мають німецькомовні країни. Сьогодніу Федеративній Республіці Німеччина конституція названа саме «Основний Закон». Відповідна мотивація щодоназви була зумовлена, за задумом авторів, тимчасовим характером дії ухваленого після Другої світової війниу 1949 році акта (який зберіг свою чинність дотепер). Чинна нині Конституція Угорщини 2011 року носить такожназву «Основний Закон». Іспаномовні держави мають свій аналог «основного закону», що вживається як синонімконституції – «Carta Fundamental».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федоренко, В. Л. "Конституція та конституціоналізм: сутність, сенси і взаємозумовленість." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 2, no. 86 (July 3, 2019): 78–94. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.86.78-94.

Full text
Abstract:
Публікація покликана дослідити походження та поняття категорії «конституція», її взаємозв’язкам із категорією «конституціоналізм» у сучасних демократичних правових державах. Аналізуються витоки українських конституцій і конституційних актів від Конституції Пилипа Орлика 1710 р. до чинної Конституції України 1996 р. Узагальнюються та систематизуються найбільш поширені підходи до визначення сутності конституцій і їх сенсу для розвитку суспільства та держави, як-от: позитивістський, природно-правовий, соціологічний, політологічний, інституційний, синтетичний тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sekunova, Yuliya Vladimirovna, and Olena Sergiyivna Predko. "СОВРЕМЕННАЯ КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ (1996) И КОНСТИТУЦИЯ ПИЛИПА ОРЛИКА (1710): ХАРАКТЕРНЫЕ ОСОБЕННОСТИ." Научный взгляд в будущее, no. 05-06 (October 12, 2017): 59–62. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-05-070.

Full text
Abstract:
В даній рoбoтi рoзглядaється сучасна Конституцiя України та вплив на її формування Конституцiї Пилипа Орлика. Висвітлюється проблема конституційного процесу, основні характеристики Конституції Пилипа Орлика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Худик, А. М. "Правова природа податку та податкових правовідносин за Конституцією України." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 22–25. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).509.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню одного з аспектів проблеми конституціоналізації публічних фінансів в Україні, а саме правовій природі податку та податкових правовідносин за Конституцією України. На думку автора, за своєю конституційною природою податок – це насамперед обмеження конституційного права приватної власності, зазіхання на власність у тій мірі, в якій воно зобов’язує до її відчуження. Всебічний захист права приватної власності в Конституції України зумовлений тим, що за майно, яке перебуває у володінні, користуванні і розпорядженні приватних суб’єктів, вони зобов’язані сплачувати податки і збори.У статті аргументується, що норми податкового права відображають свободу держави, інших публічних суб’єктів у податкових правовідносинах, містять вимоги до іншої зобов’язаної сторони (платників податків) про виконання податкового зобов’язання, при цьому зобов’язана сторона перебуває тільки у функціональній залежності від владного суб’єкта й організаційно йому не підлегла. Наголошується, що Конституція України закладає вихідні начала податкової системи України, визначає природу та призначення податку й податкових правовідносин в Україні. Системний аналіз Конституції України (ст.ст. 1, 3, 8, ч. 3 і 4 ст. 13, ст. 67) свідчить, що стягнення не є ознакою податку. Згідно із ст. 67 Конституції України, податки не стягуються і не вилучаються, а те, що стягується, – це вже не податок. Податок є платежем, активною дією і наслідком вольового акту платника податків. Аргументується, що, згідно з Конституцією України, обмеження форм прояву автономії волі суб’єктів податкового права не означає підпорядкування волі одних суб’єктів податкового права владним волевиявленням інших (на відміну від деяких інших публічно-правових галузей, наприклад, адміністративного права). Конституція України, як і Податковий кодекс України, не передбачає податкової субординації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Берченко, Г. В. "Розвиток конституції шляхом її судового тлумачення та установча влада." Актуальні проблеми держави і права, no. 88 (January 14, 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i88.3051.

Full text
Abstract:
Традиційно, коли говоримо про внесення змін до конституції, ми маємо на увазі трансформацію її тексту. Проте було б надто формалістично вбачати конституцію в її текстуальному вираженні поза практикою застосування, тлумачення тощо. З огляду на доктринальні підходи, чинник тлумачення однозначно впливає на зміст конституції, а зміна вже сформованого тлумачення і поготів. На позна-чення впливу тлумачення на зміст конституції вживають різні терміни: «розвиток», «трансформа-ція», «зміна» конституції. Ключову роль у тлумаченні конституції в тих країнах, де існує модель спеціалізованого консти-туційного контролю, відіграють конституційні суди. Проте, як відомо, Конституційний Суд України відповідно до Конституції України здійснює низку повноважень, окремо зафіксовано повноваження щодо офіційного тлумачення Конституції України і щодо перевірки на відповідність Конституції України низки правових актів. Варто було б ще раз звернути увагу на повноваження щодо офіційного тлумачення Конституції України шляхом його вдосконалення і прив’язки до конкретних практичних проблем правозастосу-вання або ж відмовитися від нього взагалі. Тлумачення Конституційним Судом має здійснюватися, проте казуально – під час розгляду конкретної справи, шляхом конституційного контролю. Відповідно до позиції Венеціанської комісії, устами конституційних судів якраз і проявляє себе установча влада, що зумовлює високий ступінь їхньої легітимності. Отже, за будь-яких умов варто визнати факт перетворення конституції шляхом її судового тлумачення. Варто завжди розуміти альтернативу, якою є розвиток конституції шляхом актів звичайного законодавця. Причому легітимність промовляти від імені установчої влади в законодавчої влади є значно меншою, ніж у конституційних судів, якщо поділяти підхід П. Розанваллона. Саме тому розвиток конституції шляхом її тлумачення не варто протиставляти концепції установчої влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ЄРМОЛАЄВ, ВІКТОР. "Про конституційний процес в Українській Народній Республіці 1917–1918 рр." Право України, no. 2018/04 (2018): 25. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-04-025.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню історії та розвитку конституційного процесу в Україні з утворенням Української Центральної Ради (далі – УЦР) та особливо з проголошенням Української Народної Республіки (далі – УНР), наслідком якого стало прийняття Конституції УНР. Аналізуються найважливіші види джерелконституційного права, простежено наступність у державо- і законотворенні УЦР, розробці Статуту про державний устрій, права і вольності УНР. Увага зосереджена на основному змісті і віхах конституційного процесу, здійсненого УЦР, проаналізовано універсали УЦР, які заклали державно-правове підґрунтя УНР та її правової системи, поетапний процес конституційної правотворчості. Метою статті є аналіз процесу започаткування УЦР конституційного правотворення, втілення у ньому конституційно-правових принципів народовладдя і державного суверенітету, розробки юридичної конституції. Встановлено, що починаючи з І Універсалу, в якому було стисло викладено бажання українського народу, УЦР своїм законодавством прагнула до конституційно-правового регулювання гострих соціально-економічних і політичних відносин в Україні, спричинених національним визволенням і проголошенням УНР. Розглядається специфіка “тимчасового парламенту”, яким себе проголосила УЦР, та законодавчого процесу; основні етапи розробки проектів Основного Закону УНР, започаткованого Статутом автономної України. Крім того, увага приділена положенням проекту Конституції УНР від 10 грудня 1917 р. та їхньому закріпленню у Статуті п ро державний устрій, права і вольності УНР. Безперечним здобутком законотворчої діяльності УЦР стали розробка й прийняття закону про національно-персональну автономію, який розробники оцінювали як “малу Конституцію” для національних меншин – “Декларація прав націй”. Загалом закони УНР відобразили і, певним чином, закріпили множинність назрілих конституційних відносин, різноманітність їхніх об’єктів і стали джерелом її Основного Закону. Прийнята Конституція УНР юридично оформила відродження української державності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ІРКЛІЄНКО, АНДРІЙ. "25-річчя Конституції України: на шляху до формування конституційної культури." Право України, no. 2021/04 (2021): 182. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-04-182.

Full text
Abstract:
Аналіз українських політико-правових процесів засвідчує, що однією з головних причин політичних криз, які пережила та переживає наша країна, є не так недоліки тексту Конституції України, як відсутність належної політикоправової культури, поваги до Основного Закону, несприйняття владою принципу верховенства права, що означає, зокрема, необхідність при застосуванні норм права та їх тлумаченні дотримуватися насамперед інтересів людини і суспільства, а не чиновника, партії чи держави. Мета статті полягає у виявленні тенденцій реформування Конституції України впродовж останніх 25 років та їх впливу на формування конституційної культури. Методологічно обґрунтованим є висновок про те, що історія конституції у будь-якій країні невід’ємна від історії суспільства і держави. Кожен черговий етап їхнього розвитку характеризується новими моментами в соціально-економічних і політичних відносинах, здійсненні функцій держави, зміні форми правління. Ухвалення конституції має завданням відобразити всі якісно нові явища. Зміст економічних, політичних, духовних та інших соціальних процесів, що нині відбуваються у нашій країні, дає змогу зробити висновок про формування якісно ново го етапу розвитку українського суспільства й держави. Конституція України набула чинності з моменту її ухвалення та розпочала діяти у конкретних історичних і політичних умовах, що сформувалися у 1996 р. у державі та характеризувалися існу ванням доволі сильного Президента України, політично неструктурованого Парламенту та загалом несформованої політичної системи. Це фактично спотворило конституційну модель державної влади: встановлені межі президентських повноважень було розширено, що призвело до порушення балансу стримувань і противаг у механізмі державної влади. Серйозним недоліком Конституції України є її надмірна “універсальність”. На підставі одних і тих же конституційних положень здійснювалася і лібералізація економіки, і зміцнення позицій держави в економічній сфері, і побудова “владної вертикалі”. Безумовно, реформування Конституції України в контексті запровадження двопалатного парламенту передбачає наявність чітких політичних уявлень про шляхи розвитку української державності. Водночас спектр таких політичних уявлень досить широкий – від ліберальних до тоталітарних. Із політичних позицій Конституція України критикується як за недостатність лібералізму, так і за “надмірну” політичну й економічну свободу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бедрій, Р. Б. "Конституційно-правове забезпечення реформування адміністративно-територіального устрою України." Актуальні проблеми держави і права, no. 86 (September 22, 2020): 12–20. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2399.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано стан конституційно-правового забезпечення реформування адміністративно-територіального устрою України. Зокрема, досліджено відповідні положення проекту закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» № 2217а від 1 липня 2015 року (відкликаний 29 серпня 2019 року), у контексті їхньої відповідності конституціям європейських країн. Зроблено висновок, що нова редакція статті 133 Конституції України, яка була запропонована в зазначеному законопроекті, більшою мірою, порівняно із чинною редакцією цієї статті, відповідала способу закріплення системи адміністративно-територіального устрою в конституціях закордонних країн, коли визначаються лише види адміністративно-територіальних одиниць, без їх поіменного переліку, а також окремі елементи їхнього правового статусу (конституції Італійської Республіки, Королівства Іспанія, Угорщини, Бельгії, Португальської Республіки, Королівства Нідерланди). Отже, положення законопроекту, які стосувалися адміністративно-територіального устрою України, загалом відповідали практиці конституційного забезпечення цих питань у європейських країнах. Крім того, піддано аналізу проєкт закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» № 8051 від 22 лютого 2018 року (відкликаний 29 серпня 2019 року). Наголошено, що важливість даного законопроекту полягала в тому, що він, по суті, проводив декому-нізацію вітчизняного законодавства в частині адміністративно-територіального устрою, фактично скасовував Указ Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української Радянської Соціалістичної Республіки» від 12 березня 1981 року, який натепер залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції України. Зазначено, що законопроект № 8051 не затверджував нового адміністративно-територіального устрою України, а визначав порядок його формування, зроблено висновок, що без такогого законодавчого акта не вдасться подолати хаос у питаннях, що стосуються адміністративно-територіального устрою країни, та успішно завершити реформу децентралізації влади в Україні. Підсумовано, що, незважаючи на завершення в Україні об'єднання громад і утворення районів, на обласному та районному рівнях будуть продовжувати функціонувати відповідні державні адміністрації, чого немає в жодній європейській державі і що суперечить ратифікованій Європейській хартії місцевого самоврядування. Отже, для повноцінної реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в нашій державі необхідне внесення відповідних змін до Конституції України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ЄЗЕРОВ, АЛЬБЕРТ, and ДМИТРО ТЕРЛЕЦЬКИЙ. "Суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України: питання взаємодії." Право України, no. 2020/08 (2020): 223. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-08-223.

Full text
Abstract:
Україна, яка запровадила концентровану модель конституційного контролю, стикнулася із винятково складним і не менш важливим завданням розподілу повноважень судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України (КСУ). Метою статті є доведення позиції, за якою інституційний дизайн забезпечення верховенства Конституції України визначає не жорстке відособлення, а взаємодію судів загальної юрисдикції та КСУ. Сприйняття концентрованої моделі конституційного контролю як такої, що заперечує дієву участь інших, окрім КСУ, суб’єктів у тлумаченні та захисті Конституції від порушень, видається помилковим. КСУ являє собою єдиний центр, але він не є єдиним суб’єктом такої діяльності. Іншими значущими учасниками виступають суди загальної юрисдикції, які зобов’язані забезпечувати дієвість Конституції способом її прямого застосування. Здійснюючи правосуддя, суди загальної юрисдикції мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з погляду відповідності Конституції, і в усіх необхідних випадках застосовувати її як акт прямої дії та найвищої юридичної сили. Це не повинно сприйматись як порушення ними виключної юрисдикції КСУ. Натомість ідеться про функціональну взаємодію різних суб’єктів забезпечення конституційної безпеки, спільний захист конституційних прав і свобод особи безпосередньо на підставі Конституції. Насамперед суди загальної юрисдикції мають прагнути витлумачити правові акти, які підлягають застосуванню, у такий спосіб, аби узгодити із Конституцією, а у разі явного й очевидного протиріччя, яке не може бути жодним способом узгоджене із Конституцією, – відмовлятися від їхнього застосування і застосовувати норми Конституції як норми прямої дії. Це стало можливим у контексті процесуальної реформи 2017 р., яка, закріпивши таке повноваження за судами загальної юрисдикції, засвідчила безспірний відступ від процедури інцидентного контролю, традиційної в межах концентрованої моделі, її еволюційний розвиток. Обов’язковим наслідком такої відмови має бути, як і визначено актами процесуального законодавства, звернення до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення подання щодо конституційності до КСУ. Безсумнівно, це вимагає від Верховного Суду ретельного аналізу кожного звернення та обґрунтованого й послідовного здійснення права на звернення до КСУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Конституції"

1

Сачок, М. "Історичні умови розвитку Конституції України." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14293.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаться історичні умови розвитку Конституції України. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14293
Ковальчук Є.Ю. викладач кафедри права
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Миронова, В. І. "ФОРМА І СТРУКТУРА КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ." Thesis, Scientific horizons : Materials of the X International scientific and practical conference. - 2014. Volume 3. History. Law. Sheffield. Science and education LTD. – Р. 28-30, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/12706.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Синиченко, Н. "Чи потрібні зміни в Конституції України?" Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14258.

Full text
Abstract:
У представленій роботі автором визначено та проаналізовано недоліки в сучасній Конституції України та запропановано внести зміни. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14258
Сінченко Ю.П.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондаренко, М. О. "Отто Ейхельман та проект його конституції." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66959.

Full text
Abstract:
Українська національна самосвідомість та держава розвивалися в тяжкі часи. Але найтяжчим випробуванням стали 1917-1921 роки. Українська революція розпочалася через революційні події, що охопили всю тогочасну Російську імперію. У складних суспільно- політичних умовах Українська Народна Республіка змогла вибороти суверенітет та створити першу конституцію незалежної української держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Смаль, В. В., Тетяна Олександрiвна Рябченко, Татьяна Александровна Рябченко, and Tetiana Oleksandrivna Riabchenko. "Фактична та юридична конституції: питання, співвідношення." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78005.

Full text
Abstract:
Фактична та юридична конституції цілком самостійні явища, які не можна ототожнювати. Водночас юридичну конституцію необхідно розглядати як похідну від фактичної, адже спершу виникають певні відносини, що згодом отримують юридичне закріплення. Фактична конституція існує в будь-якому (у тому числі безкласовому) суспільстві незалежно від того, чи отримала вона юридичне закріплення, чи ні. Можна зробити висновок, що юридична конституція – це письмовий законодавчий акт-документ, а фактична конституція – це те, що є реально та існує в житті держави та суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Горева, Євгенія Юріївна, Евгения Юрьевна Горевая, Yevheniia Yuriivna Horeva, and В. Кудлай. "Конституційна реформа в Україні: проект Конституції України - негативні та позитивні сторони." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16536.

Full text
Abstract:
Зміни в Конституції вкрай потрібні, але учасникам конституційного процесу і всим тим політичним силам, які напрацювали свої варіанти Конституції, слід об'єднатися, щоб створити єдиний варіант Конституції. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16536
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чернадчук, Олександр Вікторович, Александр Викторович Чернадчук, and Oleksandr Viktorovych Chernadchuk. "До питання визначення місця Конституції України в системі бюджетного законодавства." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Січненко, Петро Іванович, Петр Иванович Сичненко, Petro Ivanovych Sichnenko, and О. В. Рибалко. "Частота бронхолегеневої патології у дітей з аномаліями конституції." Thesis, Вид-во СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6889.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Теліженко, О. С. "Цілі обмеження прав людини і громадянина у Конституції України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60282.

Full text
Abstract:
Ефективне забезпечення конституційних прав і свобод людини і громадянина пов’язане з необхідністю обмежень в їх реалізації. Науковці виділяють два поняття – “межі здійснення прав людини” та “обмежування здійснення прав людини”. Так, П.М. Рабінович зазначає, що дефініція “межі здійснення прав людини” – це сукупність усіх явищ, які окреслюють зміст та обсяг прав людини. Щодо поняття “обмежування здійснення прав людини” – це діяльність компетентних державних органів по встановленню меж щодо здійснення прав людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Козинкевич, Г. Е. "Зміни ліпідного спектру у дітей з нервово-артритичною аномалією конституції." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11968.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Конституції"

1

Речицький, В. В. Проект Конституції України - 2009. Харків: Права людини, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малишко, М. І. Конституції зарубіжних країн та України. Київ: МАУП, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петрів, Р. Австрійські, Австро-Угорські і Галицькі конституції (кінець 18-19 ст.). Івано-Франківськ: Місто НВ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рудик, П. А. Порівняльний аналіз президентського і парламентського законопроектів про внесення змін до конституції України. Київ: Атіка, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рижков, Г. Принцип правової держави в Основному Законі (Конституції) ФРН і судова практика Федерального Конституційного суду ФРН. Київ: Книги для бізнесу, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Каррі, Д. П. Конституція сполучених штатів Америки. Київ: Веселка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зуев, В. В. Конституция и свойства минералов. Ленинград: Наука, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Хрисанфова, Е. Н. Конституция и биохимическая индивидуальность человека. Москва: Московский государственный университет им. М.В. Ломоносова, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Копиленко, О. Л. Конституція Автономної Республіки Крим: проблеми прийняття, затвердження, реалізації. Київ: Таксон, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мироненко, О. М. Історія Конституції України. К., 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Конституції"

1

Гончарова, Валерия Андреевна. "ПРЕЗУМПЦИЯ СОГЛАСИЯ НА ПОСМЕРТНОЕ ДОНОРСТВО В КОНТЕКСТЕ ПРАВА НА ЛИЧНУЮ НЕПРИКОСНОВЕННОСТЬ ГРАЖДАНИНА." In ПРАВОВОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ ГЕНОМНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ И ПРАКТИЧЕСКОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ИХ РЕЗУЛЬТАТОВ В РОССИИ, 44–48. Издательство Томского государственного университета, 2022. http://dx.doi.org/10.17223/978-5-907442-81-8-2022-7.

Full text
Abstract:
Настоящая статья посвящена анализу норм отечественного законодательства, устанавливающих презумпцию согласия на посмертное изъятие органов и тканей, с позиции их соответствия устанавливаемому Конституции РФ и ГК РФ праву на личную неприкосновенность гражданина (ст. 23 Конституции РФ, ст. 150 ГК РФ). Анализируется проект ФЗ «О донорстве органов человека и их трансплантации», дается его положительная оценка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Введение." In Права человека и разработка конституции, 1. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/5811bc12-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Источники и ссылки." In Права человека и разработка конституции, 155–60. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/23b56245-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

"Конституционные реформы и права человека." In Права человека и разработка конституции, 2–23. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/2442b7d9-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Конституционный билль о правах." In Права человека и разработка конституции, 24–137. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/a7e9ce74-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Увкпч и правозащитные механизмы." In Права человека и разработка конституции, 138–54. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/2c591c4a-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дьяченко, Юлия Владимировна. "КОНСТИТУЦИОННАЯ КУЛЬТУРА И КУЛЬТУРА КОНСТИТУЦИИ: СООТНОШЕНИЕ ТЕОРИИ И ПОЛИТИЧЕСКОЙ ПРАКТИКИ В РАМКАХ КУЛЬТУРЫ ДЕМОКРАТИИ." In КОНСТИТУЦИОННАЯ КУЛЬТУРА И КУЛЬТУРА КОНСТИТУЦИИ: СООТНОШЕНИЕ ТЕОРИИ И ПОЛИТИЧЕСКОЙ ПРАКТИКИ В РАМКАХ КУЛЬТУРЫ ДЕМОКРАТИИ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/14042021-2-978-5-00174-193-0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Орлова, Мария Александровна. "ЧТО ИЗМЕНИЛОСЬ ДЛЯ СФЕРЫ КУЛЬТУРЫ ПОСЛЕ ВНЕСЕНИЯ ПОПРАВОК В КОНСТИТУЦИЮ РОССИИ: ИННОВАЦИИ ГЛАВНОГО ЗАКОНА СТРАНЫ В РЕАЛЬНОСТИ." In ЧТО ИЗМЕНИЛОСЬ ДЛЯ СФЕРЫ КУЛЬТУРЫ ПОСЛЕ ВНЕСЕНИЯ ПОПРАВОК В КОНСТИТУЦИЮ РОССИИ: ИННОВАЦИИ ГЛАВНОГО ЗАКОНА СТРАНЫ В РЕАЛЬНОСТИ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/03032021-978-5-00174-154-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Конституції"

1

Волошина, Наталя, Діана Волошина, and Анастасія Шкварок. "РОЛЬ СПАДКОВОСТІ ТА КОНСТИТУЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v2.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Макаренко, Я. С. "Нова конституція як засіб вирішення конституційної кризи." In INNOVATIVE VIEWS IN EUROPEAN FUNDAMENTAL SCIENTIFIC-PRACTICAL LEGAL STUDIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-179-4-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікітенко, Олександр Іванович. "Правове регулювання у сфері застосування української мови (адміністративний аспект)." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-55-57.

Full text
Abstract:
У тезах автор описує адміністративний аспект правового регулювання у сфері застосування української мови. Наголошується, що надзвичайно важливе місце посідає реформа правової системи та реформа адміністративного права в Україні. Ключові слова: українська мова, Конституція України, українське законодавство, адміністративна реформа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чумаков, В. А. "К анализу конституций советского и постсоветского периодов российской государственности." In Научные тенденции: Юриспруденция. ЦНК МОАН, 2018. http://dx.doi.org/10.18411/spc-20-01-2018-09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"ПРОБЛЕМА ПРЕДЕЛОВ ТОЛКОВАНИЯ КОНСТИТУЦИИ РФ КОНСТИТУЦИОННЫМ СУДОМ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ." In Всероссийская студенческая научная конференция с международным участием "Молодежь, наука и цивилизация". Сибирский юридический институт Министерства внутренних дел Российской Федерации, 2019. http://dx.doi.org/10.51980/2019_227_155.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Огнева, Н. И. "Конституция Российской Федерации и система функций современ-ного Российского государства." In Global science. Development and novelty. НИЦ "Л-Журнал", 2017. http://dx.doi.org/10.18411/gdsn-25-12-2017-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bezrukov, A. V. "РОЛЬ ПОЛИЦИИ В РЕАЛИЗАЦИИ КОНСТИТУЦИИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ И КОНСТИТУЦИОНАЛИЗАЦИИ ПРАВОПОРЯДКА." In Социология, философия, право в системе противодействия преступности. Красноярск: Сибирский юридический институт Министерства внутренних дел Российской Федерации, 2018. http://dx.doi.org/10.51980/2018_56_127.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Силкин, А. А. "Образ виртуальной власти в «Конституции нейтральной крестьянской республики Хорватия» (1921)." In Государственная политика и образы власти в Центральной Европе и сопредельных регионах: восхваление, критика, отторжение. Институт славяноведения РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.31168/0456-5.24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Симушин, С. В. "Актуальные аспекты зарубежного конституционного регулирования прав ребенка (на примере государств-членов Совета Европы)." In General question of world science. Наука России, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/gq-31-03-2021-51.

Full text
Abstract:
Статья посвящена исследованию особенностей регулирования конституционных прав ребенка в зарубежных государствах-членах Совета Европы. В рамках работы рассмотрены как собственно тексты конституций ряда европейских стран, так и «конституционные блоки» законодательства о правах ребенка. По итогам проведенного правового анализа, автором формулируются выводы по вопросам возможных перспектив применения соответствующего зарубежного опыта в контексте совершенствования регулирования конституционных прав ребенка в России.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимошенкова, Т. В., and А. А. Тимошенкова. "Конституционно-правовые аспекты реализации права на охрану здоровья и медицинскую помощь в России в условиях распространения новой коронавирусной инфекции COVID-19." In Scientific achievements of the third millennium. SPC "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/scienceconf-09-2021-17.

Full text
Abstract:
В статье анализируются конституционно-правовые аспекты реализации права на охрану здоровья и медицинскую помощь в России в условиях вызовов, связанных с распространением новой коронавирусной инфекции COVID-19; проводится правовой анализ мер по борьбе с распространением вируса COVID-19, которые принимаются на федеральном и региональном уровнях, на предмет их адекватности, соразмерности и соответствия положениям Конституции РФ и действующему законодательству; анализируются особенности реализация права на качественную и доступную медицинскую помощь в условиях необходимости быстрой диагностики и оказания помощи больным COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Конституції"

1

Комаров, Володимир Олексійови. Конституція України на уроках правознавства (З досвіду роботи). КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4886.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кобзарь-Фролова, Маргарита Николаевна. ОБЕСПЕЧЕНИЕ ИСПОЛНЕНИЯ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА – НОВОЕ СОДЕРЖАНИЕ КОМПЕТЕНЦИИ ПРАВИТЕЛЬСТВА РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ ИЛИ ПОДМЕНА ПОНЯТИЙ? ФКОУ ВО Пермский институт ФСИН России, 2020. http://dx.doi.org/10.18411/0131-1959-2020-43920.

Full text
Abstract:
Введение: внесенные в Конституцию РФ поправки оказывают влияние на содержании статуса Правительства Российской Федерации, его компетенции, роли и функциональном предназначении. Автор последовательно доказывает, что сущностное содержание компетенции Правительства качественно изменилось по сравнению с ранее действующим законодательством. Цель: раскрыть сущность и содержание основной функции Правительства РФ – обеспечение проведения единой социально ориентированной государственной политики. Методы: в статье были использованы: логический, аналитический, сравнительно-правовой, диалектический методы, позволяющие раскрыть особенности, сущность, внутренние связи и соотношение закрепленных в Конституции РФ и новом федеральном конституционном законе понятий. Результаты: на основе проведенного анализа и иных методов исследования автор делает вывод о том, что внесенные в Конституцию новеллы согласуются с местом Правительства РФ в системе органов государственной власти. Новое содержание функции российского Правительства – «обеспечение» раскрывается через элементы, к которым автором отнесены: организация реализации внутренней и внешней политики Российской Федерации, координация и направление деятельности органов исполнительной власти, ответственность за поставленные задачи и принимаемые решения и другие. Выводы: Автор делает вывод о том, что термин «обеспечение» обладает определенной емкостью, в его содержании и исследуемой функции нет подмены понятий, а имеет место эволюция в системе отношений между органами публичной власти и народом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гришковец, А. А. УЧАСТИЕ ОРГАНОВ МЕСТНОГО САМОУПРАВЛЕНИЯ В ОХРАНЕ ОБЩЕСТВЕННОГО ПОРЯДКА В УСЛОВИЯХ НОВЫХ КОНСТИТУЦИОННЫХ РЕАЛИЙ. Изд-во ФГБОУ ВО «Саратовская государственная юридическая академия», 2020. http://dx.doi.org/10.18411/0412-2020-2021-05045.

Full text
Abstract:
в статье рассматривается проблема участия органов местного самоуправления в охране общественного порядка, показано развитие законодательства, регулирующего это участие, и реальная практика его применения, дана авторская оценка изменения в статью 132 Конституции Российской Федерации, которым право органов местного самоуправления самостоятельно осуществлять охрану общественного порядка было исключено из числа вопросов местного значения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kobzar-Frolova, M. N. РОЛЬ И ФУНКЦИОНАЛЬНОЕ НАЗНАЧЕНИЕ ПРАВИТЕЛЬСТВА РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ И ОРГАНОВ ИСПОЛНИТЕЛЬНОЙ ВЛАСТИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ (ЗАКОНОДАТЕЛЬНЫЕ НОВЕЛЛЫ). Изд-во ФГБОУ ВО «Саратовская государственная юридическая академия», 2020. http://dx.doi.org/10.18411/0412-2020-2021-20119.

Full text
Abstract:
Внесенные в Конституцию РФ поправки, по мнению автора, отразились на содержании статуса Правительства и органов исполнительной власти Российской Федерации. Исследование новелл законодательства в части правового положения Правительства и органов исполнительной власти Российской Федерации позволило автору сделать вывод о том, что претерпели качественные изменения роль и функциональное предназначение российского Правительства и органов исполнительной власти. Сделаны соответствующие выводы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shimanskaya, Olga. Государственно-церковные отношения (европейский опыт). Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), April 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics172020.

Full text
Abstract:
В статье даётся сравнительный анализ развития европейского и российского законодательства в части государственно-конфессиональных отношений и употребления сакральных понятий в преамбуле конституций некоторых стран Европы. Введение в законодательный оборот сакральных словоупотреблений артикулирует внимание законодателей и правоприменителей на исторически присущих Европе христианских ценностях. Основные модели государственно-конфессиональных отношений (идентификационная, отделительная и кооперационная), сложившиеся в современной Европе, постоянно корректируются в соответствии с общественными запросами (миграцией, общепопуляционным кризисом, вызванным коронавирусом).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баттахов, Петр Петрович. Понятие интеллектуальной собственности и система ее правовой охраны. DOICODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/2265-6821-2020-98896.

Full text
Abstract:
В этой статье рассматривается понятие интеллектуальной собственности в РФ. Исходя данной исследовательской деятельности в сфере охраны ИС, а также защиты указанных прав, появились возможности для корректного раскрытия соотношения между указанными определениями. В результате выделены многочисленные нормативные и правовые акты в сфере охраны ИС, например, Международные конвенции, Конституция РФ, УК РФ. Основываясь на положениях актуального законодательства РФ, был выполнен анализ терминологии защиты ИС в виде юрисдикций и неюрисдикций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Содержание лактата в кожном экстракте спортсменов циклических видов спорта в зависимости от типа энергетического метаболизма и конституции. Марчик Л.А., Мартыненко О.С., September 2018. http://dx.doi.org/10.14526/2070-4798-2018-13-3-179-186.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography