Academic literature on the topic 'Конотативний компонент'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Конотативний компонент.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Конотативний компонент"

1

Семак, Л. А. "Конотативний компонент у структурі значень контекстних синонімів (на матеріалі сучасної жіночої прози)." Український смисл, no. 2016 (2016): 188–201.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мироненко, О. В. "ЕКСПЛІКАЦІЯ ЛЕКСИЧНО ТА СЕМАНТИЧНО ОКАЗІОНАЛЬНИХ ІМЕННИКІВ З КОНОТАТИВНИМ УВИРАЗНЕННЯМ У МОВІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРЕСИ." Nova fìlologìâ, no. 83 (November 10, 2021): 181–85. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-83-26.

Full text
Abstract:
Конотація у статті репрезентується як лексико-семантичне явище, що увиразнюється складною термінологічною парадигмою, діалектичною структурною організацією та семантичною різноплановістю. Як лінгвістичний феномен конотація тісно пов’язана з інноваційними, історичними, прагматичними, аксіологічними модифікаціями у суспільстві. Узуально-оказіонально виражені лексеми репрезентують зміни у мовній картині світу, що виражають психологічні, екстралінгвальні, семіотичні ракурси реального/ірреального простору. Особливу увагу приділено узуально та оказіонально диференційним іменникам з конотативним значенням, які активно вживаються у мові української преси. До узуально різноаспектних іменників з конотативним значенням належать активно вживані, продуктивно функціональні лексичні одиниці. Під оказіонально диференційними іменниками з конотативним значенням розуміють такі, що поділяються на лексичні, у яких репрезентується нова форма та зміст лексеми, та семантичні, що характеризуються новою змістовою наповненістю, а їхня форма залишається незмінною. Виявлення значення лексично та семантично оказіональних іменників з конотативним увиразненням можливе завдяки: 1) підтекстовій потенційності, що допомагає розкрити суть та специфіку конотативного значення; 2) асоціативним реакціям, що спонукають до створення образної картини світу та експлікації семантичного потенціалу конотативно вираженої лексеми; 3) текстовим компонентам, які служать для вираження та передачі семантичного потенціалу іменників з конотативним увиразненням та можуть стояти у препозиції чи постпозиції до аналізованого слова; 4) лапкам, що виконують функцію розрізнення семантичного навантаження лексеми у певних контекстних ситуаціях; 5) семантичним модифікаціям, що характеризуються зміною значення у інформаційній контекстуальній площині, де розкривається конотативний потенціал аналізованого слова. Лексично та семантично оказіональні іменники з конотативним значенням у мові української преси фокусують та підкреслюють інновації, що відбуваються у всіх сферах буття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карпюк, Валентина Андріївна. "Конотативний аспект дієслівної номінації в сучасній німецькій мові." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 12 (May 5, 2015): 47–55. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v12i0.319.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто зміст поняття «конотація», сутність і компоненти конотативного значення слова. Проаналізовано особливості та динаміка конотативного процесу в лексико-семантичних групах дієслів німецької мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оніщенко, Н. А. "Універсальні і специфічні риси німецьких фразеологізмів з ідеологічно-конотативним компонентом." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 5 (2001): 172–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Оніщенко, Н. А. "Універсальні і специфічні риси німецьких фразеологізмів з ідеологічно-конотативним компонентом." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 5 (2001): 172–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

O., KRYZHKO. "DENOTATIVE AND CONNOTATIVE SPECIFICS OF PHRASEOLOGICAL UNITS WITH ZOONYM COMPONENTS AS A SIGN OF SECONDARY NOMINATION." South archive (philological sciences), no. 77 (March 25, 2019): 22–25. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-2691/2019-77-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Конотативний компонент"

1

Шелкопляс, А. Ю. "Конотативний компонент лексичного значення (на матеріалі американського та британського передвиборчого дискурсу)." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36514.

Full text
Abstract:
Політична діяльність завжди відігравала особливу роль у житті суспільства. Від певної політичної позиції або ситуації залежить місце країни на міжнародній арені, її взаємини з іншими державами, її роль у діяльності світової спільноти. Однак, важливу роль у визначенні іміджу країни відіграє спосіб її презентації політичними лідерами цієї держави. За допомогою виступів політики мають можливість звернутися як до міжнародного співтовариства, так і до громадян своєї країни. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36514
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лизак, М. Р. "Військовий сленг." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22317.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography