Academic literature on the topic 'Конкурентне виробництво'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Конкурентне виробництво.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Конкурентне виробництво"

1

Марченко, В. М. "ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ПІДПРИЄМСТВ." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 65–68. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.10.

Full text
Abstract:
Метою статті є порівняльний аналіз чинників формування та найкращої практики реалізації конкурентних стратегій підприємствами України. Опис практики реалізації конкурентних стратегій підприємствами лідерами відповідних ринків дав змогу ідентифікувати еволюцію основних засобів становлення їх конкурентоспроможності та узагальнити основні чинники, які впливають на формування конкурентних переваг підприємства на ринку та визначають ефективність реалізації вибраної конкурентної стратегії. Виявлено, що такими чинниками є здатність підприємства впливати на поведінку споживача через спрямований інформаційний потік та унікальні властивості товару, здатність задовольнити споживчий попит за найменших витрат, що досягається шляхом формування замкнутих технологічних циклів та логістичних ланцюгів, здатність підтримувати лідерство на ринку завдяки реалізації політики постійного товарного оновлення. Інструментами реалізації визначених здатностей є інновації та нестандартні стратегічні рішення. Виявлено, що в сучасній економіці спостерігаються суттєві зміни як у споживчих потребах (індивідуалізація потреб), так і в інструментах їх задоволення (персоніфікація продажів). Конкурентними перевагами підприємства, які забезпечують їх конкурентоспроможність та відповідність споживчим потребам, є структура портфеля асортиментних позицій та товарних марок, інформаційний супровід властивостей продукції, підтвердження їх безпечності та якості, формування повних технологічних циклів виробництва та логістичної інфраструктури, інноваційне оновлення виробництва, наявність науково-дослідних центрів та виробництво пробних зразків продукції. Зміни вподобань і стилю споживчої поведінки в сучасному світі трансформують як ринок, так і поведінку його учасників. Встановлено, що в сучасних умовах ринкової економіки поведінка споживача на ринку є основним джерелом ефективності конкурентної стратегії. Відмінність набула ознак властивості сучасного товару, а першість у пропозиції інноваційного товару на ринку забезпечує прибутковість підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Velychko, V. O., A. V. Hrymak, L. V. Kurilas, and T. Ye Senyshyna. "Маркетингова складова виробництва ветеринарних препаратів за функціонування системи управління." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 426–32. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.54.

Full text
Abstract:
Якість продукції для ветмедицини, яку виробляють вітчизняні підприємства, її конкурентоспроможність, сьогодні на жаль, ще не є сильним і безапеляційним показником окремих підприємств. В той же час, необхідно визнати, що реформи, які проводяться у державі орієнтують виробників продукції, в т. ч. і для ветеринарної медицини до переоцінки своїх застарілих тенденцій в сторону удосконалення виробництв, що забезпечувало б виробництво якісної і безпечної продукції для ветмедицини, йдеться в першу чергу про ветеринарні препарати, застосування яких ефективно забезпечувало б благополуччя тваринництва, птахівництва і інших галузей, сприяло збереженню здоров'я людей і екологічної рівноваги природнього середовища. Та й на самих підприємствах ветмедицини прийшло розуміння того, що саме впровадження ефективних систем управління якістю продукції спроможне забезпечити стійке становище підприємств як у сфері виробництва так і на ринку продукції для ветмедицини. Звичайно, впровадження ефективної системи управління якістю вимагає високого професіоналізму, освоєння сучасних методів і технологій, а головне відповідного рівня кваліфікації персоналу. Це сприятиме тому, що вже сам процес розробки нових ветеринарних препаратів, відповідно і їх апробації та виробництво буде базуватися на основних принципах системи якості, яка гарантуватиме, що вироблена продукція виробляється і контролюється відповідно до чіткого дотримання вимог нормативно-технічної документації і стандартів. Ринок продукції для ветмедицини уже орієнтує виробників на виробництво якісної, ефективної і конкурентоспроможної продукції, по-новому, з врахуванням зарубіжного досвіду розглядати контакти з усіма суб'єктами, які причетні до виробництва і поставок в обіг ветеринарних препаратів. В цьому важлива роль відводиться маркетингу, який супроводить виробництво, допомагає його організувати і управляти не тільки виробництвом, а й збутом виробленої продукції. Саме маркетинг може давати відповідні на ситуацію на ринку, планування асортименту продукції, її характеристики, оцінки конкурентів, формує пропозиції і аналізує споживацький попит. Зрозуміло, що якість ветеринарних препаратів забезпечується комплексом заходів, в т. ч. і принципами ринку. Основні із них, зокрема і механізми контролю якості ветпрепаратів регламентовані в Законах України «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про захист прав споживачів», «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної і небезпечної продукції», ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, «Положення про реєстрацію (перереєстрацію) ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів та кормових добавок в Україні». Основні параметри цих документів уже враховуються при гармонізації законодавчих і нормативно-регламентуючих документів України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lukianiuk, S. "Підготовка виробництва в умовах виготовлення дослідних партій: особливості організації." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 46 (March 30, 2022): 24–28. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2022-46-04.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність науково-технічної підготовки виробництва в умовах виготовлення дослідних партій. Головною метою організаційної підготовки виробництва є забезпечення повної готовності виробництва до випуску продукції встановленої якості та кількості. Відзначено, що критеріями досягнення є: вихід на заплановані для серійного виробництва техніко-економічні показники; зменшення витрат усіх ресурсів на реалізацію процесу опанування виробництва нових виробів; скорочення циклу та термінів організаційної підготовки та опанування нової техніки. У роботі описані принципи і методи управління та способи виконання робіт науково-технічної підготовки виробництв. Запропоновано пріоритетні напрями підготовки виробництва в умовах виготовлення дослідних партій. Наголошено, що ефективна науково-технічна підготовка виробництва в умовах виготовлення дослідних партій на етапі розвитку економіки нової продукції (нововведень) в значній мірі визначає успішне функціонування підприємства, а саме його конкурентоспроможність та його фінансову незалежність, забезпечує виробництво конкурентоспроможної продукції та конкурентні переваги на ринках збуту. Також автором акцентовано, що в організації робіт підготовки виробництва в умовах виготовлення дослідних партій важливе місце займає використання наочних графічних зображень. Найбільшого практичного поширення отримали графіки лінійного типу, особливо при невеликому обсязі робіт, останні проектуються та короткостроковості етапів їх здійснення. Пов'язано це з простотою та зручністю їхньої графічної побудови, наочністю зображуваних процесів.Підсумки роботи свідчать, що головною метою планування технічної підготовки виробництва є забезпечення повноти, комплектності та своєчасності видачі технічної документації з конструкторської та технологічної підготовки виробництва. Критерієм досягнення цієї мети є зведення до мінімуму витрат і термінів підготовки виробництва високої якості. Локальними цілями підсистеми планування технічної підготовки виробництва є визначе
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фомішина, В. М., Н. Є. Федорова, Р. П. Огородник, and І. С. Батура. "ДОСЛІДЖЕННЯ КОН’ЮНКТУРИ СВІТОВОГО РИНКУ КУКУРУДЗИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ УКРАЇНИ НА НЬОМУ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 66 (April 15, 2022): 22–28. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-03.

Full text
Abstract:
В статті досліджено стан, динаміку та тенденції розвитку світового ринку кукурудзи та можливостей присутності українських виробників на ньому. Проаналізовано обсяги виробництва кукурудзи у світі та в Україні та виявлено, що кукурудза витіснила з першого місця пшеницю та стала лідером зернового балансу планети. Встановлено, що головними виробниками кукурудзи у світі є США, Китай та Бразилія. При цьому США є також основним експортером кукурудзи, а Китай, який входить у трійку виробників-лідерів, взагалі її не експортує, а виступає до того ж великим імпортером. Основними імпортерами є ЄС, Мексика, Японія, В’єтнам та Південна Корея. Виявлено, що в Україні внаслідок високої конкуренції на зовнішніх ринках пшениця та ячмінь стали менш прибутковими культурами, що сприяло зменшенню посівних площ та обсягу їх виробництва. Натомість основною зерновою культурою стала кукурудза, виробництво якої зросло за 30 років в кілька разів. Україна є одним із ключових конкурентів США на ринку Китаю та одним із основних постачальників кукурудзи в ЄС. Хоча частка України у світовому виробництві кукурудзи коливається на рівні 2-3%, вона посідає четверте місце у світовому експорті кукурудзи, поставляючи на світовий ринок майже 80% вирощеної кукурудзи. Розроблений авторами на основі наявних статистичних даних прогноз обсягів виробництва кукурудзи у світі та Україні у 2021/2022 маркетинговому році дає підстави стверджувати про утримання обсягів світового виробництва на рівні попереднього року, при цьому очікуваний обсяг виробництва в Україні знизиться. Показано, що зростання цін на світовому ринку кукурудзи у 2020/2021 маркетинговому році та очікування щодо їх подальшого підвищення у поточному році, зростання світового споживання зерна, втрати внаслідок світового економічного спаду створюють передумови для перетворення України на потужного світового гравця продовольчого ринку. Подальші дослідження направлені на поточний моніторинг світового ринку кукурудзи для визначення перспектив вітчизняних експортерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Skrypnyk, S. V. "Підвищення конкурентоспроможності продукції фермерських господарств і сільськогосподарських підприємств /як організаційно-економічний пріоритет їх функціонування та розвитку." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 136–40. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.25.

Full text
Abstract:
У статті визначено конкурентоспроможність продукції як організаційно-економічну пріоритет функціонування та розвитку фермерських господарств і сільськогосподарських підприємств. Адже від її представлення на аграрних ринках залежать інші конкурентні переваги, стійкість, прибутки тощо. Зазначено, що підвищення конкурентоспроможності продукції передбачає застосування принаймні двох організаційно-управлінських підходів: з орієнтацією на споживачів та з орієнтацією на конкурентів. При цьому важливе значення має досягнення оптимального співвідношення між якістю та ціною продовольчих товарів. Обґрунтовано, що досягнення та збереження й підвищення конкурентоспроможності продукції як організаційно-економічного пріоритету суб’єктів господарювання агробізнесу передбачає оптимізацію та скорочення витрат на її виробництво, продуктивності ресурсокористування, потенціалу розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борисенко, З. М. "Конкурентні стратегії розвитку виробництва." Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 10 (2006): 23–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Prokopyshyn, O. "Забезпечення конкурентоспроможності продукції вітчизняних підприємств птахівництва." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 1(79) (January 28, 2019): 26–30. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.1.5.

Full text
Abstract:
Розглянуто умови забезпечення конкурентних переваг підприємств птахівництва, зокрема формування ключових компетенцій. Розкрито внутрішні та зовнішні компетенції підприємств галузі та чинники, які необхідно враховувати у процесі їх визначення. Сформульовано систему показників, за якими доцільно оцінювати конкурентоспроможність продукції птахівництва. Дослідження показують, що великі підприємства мають більші можливості для формування ключових компетенцій, а отже, є більш конкурентоспроможними. Менші підприємства більш вразливі до цінової конкуренції, а за відсутності власної торговельної марки та торговельної мережі втрачають і споживача. Натомість конкурентною перевагою малих підприємств є можливість виробництва органічної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богма, О. С., and В. І. Савченко. "ІТ-СЕКТОР УКРАЇНИ: СУЧАСНІ РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ." Підприємництво та інновації, no. 12 (July 3, 2020): 37–42. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/12.6.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку ІТ-сектору України. Встановлено, що вітчизняний ІТ-сектор стабільно розвивається протягом останніх років, проте експертні оцінки перспектив його зростання неоднозначні. Виявлено, що до проблем галузі ІТ у країні належать переважання на ринку аутсорсингових компаній, домінування на ринку великих гравців, текучка кадрів, конкурентні переваги, побудовані на низьких податках. Обґрунтовано доцільність розвитку ІТ-сектору України на основі зосередження зусиль на «продукті». Запропоновано шляхи розвитку й нарощення конкурентних переваг ІТ-компаніями України на основі консолідації на основі поглинання або створення макрокластеру. Виявлено, що в межах об’єднання зусиль у макрокластері вітчизняні ІТ-компанії можуть реалізувати масштабні проєкти, зокрема проєкти з розроблення та запровадження автоматизованих і роботизованих систем організації виробництва, вдосконалення автоматизованих систем управління, розроблення технологій виробництва в умовах космосу, а також вирішити проблеми освіти в галузі ІТ. Проаналізовано основні переваги кластерного підходу для розвитку сектору ІТ в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Паленичак, О., and О. Стасів. "КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНИЙ РОЗВИТОК АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ КОРЕКЦІЇ ЇХНЬОЇ ГАЛУЗЕВОЇ СТРУКТУРИ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 582–95. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.245242.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні конкурентоспроможного розвитку регіональних сільськогосподарських товаровиробників в умовах корекції їхньої галузевої структури в контексті євроінтеграційних процесів. Методологія / методика / підхід. Теоретичною і методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання, системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених з проблем теорії та практики забезпечення конкурентоспрожного розвитку аграрного товаровиробництва з урахуванням екзогенних та ендогенних факторів. Зі спеціальних методів дослідження використано економіко-статистичний — під час аналізу сучасного стану й прогнозування перспектив конкурентоспрожного розвитку регіональних аграрних товаровиробників в умовах євроінтеграційних процесів, графічний — для визначення прогнозованих обсягів тваринницької продукції у фермерських господарствах у розрізі областей Карпатського регіону України, абстрактно-логічний з метою обґрунтування інституціонально-економічного механізму конкурентоспроможного розвитку сільськогосподарських товаровиробників Карпатського регіону України в контексті корекції їхньої галузевої структури. Результати. У результаті проведеного дослідження виявлено, що з огляду на можливості налагодження транскордонного партнерства, поглиблення економічної євроінтеграції з країнами ЄС важливим економічним пріоритетом регіональних сільськогосподарських товаровиробників Карпатського регіону України є можливість формування ринку різних видів агропродовольчої продукції з географічним зазначенням. Карпатський регіон України володіє достатньо потужним земельно-ресурсним потенціалом для виробництва якісної і безпечної молочної продукції з високою доданою вартістю. Згідно з проведеними розрахунками за умови використання конкурентних переваг, які законодавчо закріплені у країнах ЄС, у досліджуваному регіоні потенційні обсяги виробництва найважливішої тваринницької продукції — молока у фермерських господарствах можуть зрости з 14 тис. тонн до 252 тис. тонн, або у 18 разів. У регіоні відродження традиційних напрямів спеціалізації в сільськогосподарському виробництві сприятиме корекції його галузевої структури, поліпшенню організаційно-економічних умов щодо самозабезпечення регіону тваринницькою продукцією, мінімізації економічного ризику внаслідок розширення напрямів спеціалізації, зниженню трансакційних витрат на транспортування і реалізацію завдяки розвиткові фірмової торгівлі, підвищенню рівня конкурентоспроможності аграрних підприємств різних організаційно-правових форм господарювання, що вироблятимуть продукцію з високою доданою вартістю. Оригінальність / наукова новизна. Уперше обґрунтовано організаційно-економічні засади оптимізації галузевої структури регіональних сільськогосподарських товаровиробників з урахуванням конкурентних переваг, які законодавчо закріплені у країнах ЄС. Практична цінність / значущість. Згідно з проведеними розрахунками в Карпатському регіоні врахування принципу боніфікації в розмірі 10,0 % на агропродовольчу органічну, приміром нішеву або крафтову тваринницьку продукцію, з географічним зазначенням, дозволить скоригувати галузеву структуру аграрних підприємств відповідно до науково обґрунтованих вимог і підвищити рівень рентабельності традиційно важливого виробництва і водночас життєвого необхідного виду продовольчої продукції — молока на 13,0—22,0 процентного пункту. Ключові слова: конкурентоспроможний розвиток, галузева структура, аграрна продукція, конкурентні переваги, екологічний маркетинг, регіон. Формул: 0; рис.: 4; табл.: 2; бібл.: 20.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Baigushev, Vladimir. "ФОРМУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ КОНФІГУРАЦІЙ СТАНУ РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 2(22) (2020): 7–17. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-2(22)-7-17.

Full text
Abstract:
Головна ідея статті полягає в розробленні підходу до процесу аналізу ринкового середовища на основі наявних його інтерактивних станів із подальшою кількісною оцінкою отриманої конфігурації такого середовища як об’єкта аналізу. В умовах зростаючої невизначеності ринкового середовища діагностика причин і майбутнього стану ринку має особливу актуальність. Наведено схеми методології процесу аналізу та оцінки стану конкурентних сил ринкового середовища в умовах невизначеності. Розроблено підсумкову таблицю оцінки стану основних параметрів зовнішнього середовища в сегменті галузі чорної металургії України – виробництво сталі та сталевого (чорного) металопрокату за 2014–2018 роки. На основі розробленого підходу наведено показники зміни виробництва сталі та прокату в сегменті за однакові періоди 2018–2019 років. Інтерактивний аналіз усього обсягу даних за 2014–2019 роки дало змогу зробити висновок про перехід ринкового середовища сегмента у відносно стабільний стан.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Конкурентне виробництво"

1

Ткачов, Максим Михайлович. "Економічна характеристика сучасного контрафакту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19389.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бірзул, В. О. "Економічне обґрунтування проекту створення підприємства з виробництва меблів." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Birzul.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти відкриття підприємства з виробництва меблів. Проаналізовано розвиток галузі виробництва меблів в Одеському регіоні та в Україні в цілому, конкурентне середовище на ринку виробництва меблів у місті Одеса, економічну ефективність проекту та можливі ризики, які виникають при створенні підприємства з виробництва меблів. Запропоновано диверсифікаційну стратегію розвитку підприємства, засоби мінімізації можливих ризиків.
The work deals with the theoretical aspects of creation of the furniture manufacturing enterprise. Author analysis development of the furniture industry in the Odessa region and in Ukraine as a whole, competitive environment in the furniture market in the city of Odessa, economic efficiency of the project and possible risks that create when creating the furniture manufacturing enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Готра, В. В., and М. І. Ігнатко. "Забезпечення підвищення конкурентоспроможності агропромислового виробництва шляхом оптимізації інноваційних процесів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26441.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Данг, В. Т. "Формування конкурентної стратегії на засадах концепції бережливого виробництва." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12526.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто теоретичні аспекти формування конкурентних стратегій. Досліджено основи концепції бережливого виробництва. Запропоновано схему формування конкурентної стратегії на засадах концепції бережливого виробництва на основі циклу Демінга. Проаналізовано внутрішнє та зовнішнє середовище ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». Сформовано основні бізнес-процеси на основі методу контекстної діаграми IDEF0. Виявлено втрати виробничого процесу. Розроблено заходи щодо зменшення втрат на основі концепції бережливого виробництва.
The work is considered theoretical aspects of of formation of competitive stategies. The basics of the concept of lean production are studied. The scheme of formation of competitive strategy based on lean production concept is proposed based on the PDCA cycle. Analysis of the internal and external environment of LLC "International airport "Odesa" is provided. The main business processes were formed based on the IDEF0 contextual diagram method. Wastes of the production process were revealed. Measures to reduce detected problems have been developed based on the concept of lean production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Божидай, І. І. "Місце конкурентної стратегії в системі стратегічного управління підприємством." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Балацький, Олег Федорович, Олег Федорович Балацкий, Oleh Fedorovych Balatskyi, and А. С. Гавриленко. "Экологизация производства как конкурентное преимущество в устойчивом развитии." Thesis, Издательство СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7825.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ткачова, Надія Петрівна, Олена Іванівна Колотюк, Сергій Володимирович Гармаш, and Ірина Володимирівна Долина. "Інтелектуальна власність як складова конкурентних переваг туристичної сфери української економіки." Thesis, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43574.

Full text
Abstract:
Доведено, що удосконалення відповідності дій туристичної фірми та її працівників правовим нормам в сучасних умовах має великий вплив на розвиток туристичного підприємств і його систем, в результаті чого формується позитивний імідж фірми, якісно виконуються інноваційні проекти, головною метою яких є підвищення ефективності функціонування туристичного підприємства в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Долина, Ірина Володимирівна, and К. П. Зубрілін. "Державний підхід до впровадження інноваційної діяльності в сучасних умовах економіки України." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39884.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Грод, Андрій Михайлович, Андрей Михайлович Грод, and A. Grod. "Формування конкурентоспроможних підприємницьких структур в умовах меблевого виробництва." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2013. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/2396.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі менеджменту підприємницької діяльності Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбувся у 2013 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Білогірська, 2, зал засідань. З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Дисертація присвячена дослідженню теоретичних положень та розробленню практичних рекомендацій щодо формування конкурентоспроможних підприємницьких структур в умовах меблевого виробництва. На підставі дослідження й узагальнення літературних джерел висвітлено теоретичні основи конкурентних відносин у підприємницькому економічному середовищі. Узагальнено теоретичні засади, визначено основні напрями формування конкурентоспроможних підприємницьких структур та доцільність втручання держави у конкурентні відносини суб’єктів господарювання. Обґрунтовано необхідність використання структурно-інституціонального аналізу з метою визначення ступеня розвиненості конкурентних відносин підприємств на ринку продукції меблевого виробництва, запропоновано застосовувати інтегрований інструментарій щодо оцінювання стану конкурентного середовища з точки зору рівня розвитку конкуренції на ринку, удосконалено методику комплексного дослідження ринку меблевої продукції на основі проведення структурно-інституціонального аналізу, дістали подальшого розвитку теоретичні засади та основні напрями формування конкурентоспроможних підприємницьких структур, сформовано теоретико-концептуальну основу організаційного механізму управління конкурентоспроможністю підприємства меблевого виробництва
Диссертация направлена на решение проблем развития теоретических положений и разработке практических рекомендаций по формированию конкурентоспособных предпринимательских структур в условиях мебельного производства. Актуальность теми обусловлена тем, что для каждого субъекта хозяйствования важно его конкурентные преимущества, по различным параметрам обеспечивают ему рыночное преимущество над конкурентами. Эти преимущества можно рассматривать как с точки зрения эффективности производства, технической эффективности использования ресурсов, объективного распределения доходов, так и с позиций широкого перечня технико-технологических, политических и социальных факторов. Целью диссертационной работы является обобщение и развитие научно-теоретических основ, разработка и обоснование практических рекомендаций по формированию конкурентоспособных предпринимательских структур в условиях мебельного производства. Достижение поставленной цели обусловило решение следующих задач: усовершенствована методика комплексного исследования рынка мебельной продукции на основе проведения структурно-институционального анализа; предложено применять интегрированный инструментарий для оценки состояния конкурентной среды с точки зрения уровня развития конкуренции на нем; раскрыто исследование целесообразности вмешательства государства в конкурентные отношения субъектов хозяйствования; уточнено трактовку сущности конкурентных отношений в предпринимательской экономической среде; сформирована теоретико-концептуальная основа организационно-экономического механизма управления конкурентоспособностью предприятия мебельного производства; развиты теоретические основы и основные направления формирования конкурентоспособных предпринимательских структур. Объектом исследования являются организационно-экономические процессы, которые формируют уровень конкурентоспособности субъектов хозяйствования мебельной отрасли на внутреннем и внешнем рынках. Предметом исследования – теоретические и прикладные аспекты формирования конкурентоспособных предпринимательских структур в условиях мебельного производства. В первом разделе «Теоретико-прикладные особенности развития конкуренции в условиях предприятий мебельного производства» раскрыты теоретические основы конкурентных отношений в предпринимательской экономической среде как отношения между хозяйствующими субъектами, в основе которых лежат экономическое соперничество и борьба за доминирование на рынке за счет реализации выгодных условий производства и сбыта товаров, оказания услуг и обеспечения прибыльности предприятий, определена характеристика теоретических основ формирования конкурентоспособных предпринимательских структур в мебельном производстве, а также освещена роль государства в организации конкурентных отношений. Во втором разделе «Анализ методического инструментария формирования предпринимательских структур в конкурентной среде» проанализировано состояние конкурентной среды предприятий мебельного производства, обосновано использование структурно-институционального анализа при исследовании конкурентной среды предприятия, что позволит оценить степень монополизации и развития конкуренции на рынке мебельных товаров, а также обобщены методы оценки конкурентной среды предприятия на рынке товаров мебельного производства. В третьем разделе «Пути повышения конкурентоспособности предпринимательских структур в контексте мебельного производства» раскрыто векторные направления развития предприятий мебельного производства в контексте повышения их конкурентоспособности, предложены концептуальные основы формирования организационно-экономического механизма управления конкурентоспособностью предприятия мебельного производства, что позволит научно обоснованно влиять на этот процесс. Полученные результаты работы послужат научной основой в разработке концептуально-теоретических и методических основ формирования конкурентоспособных предпринимательских структур в условиях мебельного производства.
PhD thesisis concerned with an investigation of theoretical foundations and development practical recommendations for the formation of competitive entrepreneurial structures in furniture manufacturing. Based on the study and synthesis of the literature deals the theoretical foundations of competitive relations in entrepreneurial business environment was covered. The theoretical framework, the main directions of the development of competitive businesses and appropriateness of state intervention in the competitive relationship entities was generalized and defined in the thesis. The necessity of structural and institutional analysis the degree of development of competitive relations firms to market products furniture production was determined; the integrated tool for assessing the competitive environment in terms of the level of market competition was proposed; the consistency procedure integrated market research furniture products on the basis of structural and institutional analysis was improved; the theoretically foundations and main directions of the development of competitive businesses, the theoretical and conceptual framework of organizational control mechanism ensuring competitiveness furniture production was formed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ганцовський, Олексій Андрійович, Алексей Андреевич Ганцовский, and Oleksii Andriyovich Hantsovskyi. "Формування маркетингових конкурентних стратегій підприємства в умовах ринку (на прикладі ПП «ПанМатрас»)." Магістерська робота, ЗДІА, 2016. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/193.

Full text
Abstract:
Ганцовський О.А. Формування маркетингових конкурентних стратегій підприємства в умовах ринку (на прикладі ПП «ПанМатрас») [Електронний ресурс] : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра ; спец. : 8.03060101 - менеджмент організацій і адміністрування / О.А. Ганцовський ; ЗДІА ; наук. кер. Л.М. Швець. – Запоріжжя, 2016. - 120 с.
UA : В роботі було досліджено теоретико-методологічні засади маркетингових конкурентних стратегій підприємства, розроблено аналітико-дослідницькі виміри формування маркетингових конкурентних стратегій підприємства в умовах ринку (на прикладі ПП «ПанМатрас»), а також запропоновано напрями удосконалення маркетингових конкурентних стратегій підприємства на ПП «ПанМатрас» в умовах ринку
RU : В работе были исследованы теоретико-методологические основы маркетинговых конкурентных стратегий предприятия, разработаны аналитико-исследовательские измерения формирования маркетинговых конкурентных стратегий предприятия в условиях рынка (на примере ЧП ПанМатрас»), а также предложены направления совершенствования маркетинговых конкурентных стратегий предприятия на ЧП «ПанМатрас» в условиях рынка
EN : The paper was investigated theoretical and methodological principles of marketing competitive strategies of the company, developed analytical and research dimensions of formation of marketing competitive strategies of enterprises in the market (for example PE "PanMatras"), and suggests directions for improvement marketing competitive strategies on PE "PanMatras" in market conditions
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography