Academic literature on the topic 'Компетенції студента'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Компетенції студента.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Компетенції студента"

1

Ясногурська, Людмила Михайлівна. "КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИМ МОВАМ." Інноватика у вихованні 1, no. 11 (May 30, 2020): 175–80. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i11.208.

Full text
Abstract:
Анотація. Дана стаття присвячена способам реалізації компетентнісного підходу при викладанні іноземної мови у вищому навчальному закладі. Розглядається перелік загальнокультурних і професійних компетенцій, якими повинен володіти студент ВНЗ. Важливість формування у студентів міжкультурної компетенції в навчанні іноземним мовам продиктована радикальними змінами, що відбуваються в українському суспільстві як результат інтеграції нашої країни до світового освітнього, інформаційного, економічного простору, що в свою чергу спонукає людину вміти співіснувати у цьому просторі, тобто бути здатною і готовою будувати конструктивний діалог з усіма суб’єктами цього простору. Орієнтація навчально-виховного процесу в системі мовної освіти має здійснюватися на основі послідовного формування міжкультурної компетенції стосовно вирішення конкретних всеохоплюючих завдань в процесі навчання англійської мови. Автор стверджує, що міжкультурна компетенція не є тотожною комунікативній компетенції носія мови, а являє собою таку здатність, яка дозволяє особистості вийти за межі власної культури і набути якості медіатора культур, втрачаючи власну особисту культурну ідентичність. Наголошується, що комунікативна компетентність студента, який навчається іншомовному спілкуванню – це здатність до повноцінного мовного спілкування в усіх сферах людської діяльності з дотриманням соціальних норм мовної поведінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

УШАКОВА, Наталія, and Ольга АРТЬОМОВА. "АУДІЮВАННЯ ЯК ОДИН ІЗ СПОСОБІВ НАВЧАННЯ НЕРІДНОЇ МОВИ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 395–404. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-395-404.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ У статті на основі аналізу наукової літератури визначено діяльнісні та психологічні компоненти процесу аудіювання, які обумовлюють успішність навчання нерідної мови іноземних студентів. Актуальність наукових пошуків підвищення результативності навчання іноземців обумовлюється чисельними труднощами лінгвістичного та екстралінгвістичного характеру, з якими стикається студент-початківець під час включення в нове освітнє середовище. Формування комунікативної компетенції аудіювання до рівня адекватного сприйняття та розуміння навчальної лекції є однією з нагальних потреб та умов успішності професійної підготовки іноземців. У статті розглядаються особливості функціонування процесів, за допомогою яких забезпечується успішність усного сприйняття інформації, та труднощі, що викликаються недостатнім рівнем сформованості цих механізмів для сприйняття повідомлення нерідною мовою. Авторами обґрунтовується виникнення найбільшої у порівнянні з іншими видами мовленнєвої діяльності психічної напруги та активної розумової діяльності студента під час аудіювання. На думку авторів, виокремлення складових процесу сприйняття усного повідомлення визначає вибір ефективної системи завдань та вправ для усунення невідповідності розвитку механізмів аудіювання та формування необхідних навичок та вмінь, враховуючи індивідуальні особливості та потреби студентів-іноземців. Автори також приходять до висновку, що побудова мовної підготовки повинна враховувати минулий особистий досвід мовних мігрантів та особистісні вподобання, які вони застосовують для набуття комунікативних компетенцій зокрема в аудіюванні. Зазначено, що завданням викладача є організація та управління навчальною діяльністю студента, орієнтація його діяльності на досягнення бажаного результату під час вирішення студентом спеціально організованих навчальних завдань різного ступеню складності, метою яких є засвоєння студентом предметних знань, практичних умінь, навичок, розвиток його особистості в цій діяльності та спілкуванні з іншими людьми. У статті наголошується, що послідовне формування аудитивних навичок та вмінь у відповідності до основ особистісно-діяльнісного підходу побудови процесу мовної підготовки є одним з ефективних способів досягнення необхідного рівня комунікативної компетенції в області аудіювання. Ключові слова: іноземні студенти, мовна підготовка, мовленнєва діяльність, аудіювання, аудитивні вміння, особистісно-діяльнісний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

СЛУЦЬКИЙ, ЯРОСЛАВ. "КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД ЯК ЕЛЕМЕНТ АДАПТАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ ІНОЗЕМНОГО СТУДЕНТА." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 282–91. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-282-291.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано безпосередній вплив соціального оточення на розвиток внутрішніх навичок особистості, які сприяють її формуванню як професійного елемента сучасного ринку праці. Крім того, розглянута природа особистості, що криється в комплексі певних рис іноземного студента, що використовуються при взаємодії з навколишнім середовищем, та наявності навичок міжособистісної діяльності, яка спрямована на виконання комунікативного процесу з оточуючими особистостями. У зв’язку з тим, що іноземний студент при взаємодії з оточенням перебуває під впливом культурного шоку, необхідно застосування певних підходів, які сприятимуть більш ефективній соціалізації та інтеграції до нового академічного та соціокультурного середовища. Одним з основних підходів є компетентнісний, що дозволяє сформувати такі особистісні навички, які б сприяли можливості проведення найбільш якісно вибудуваної міжособистісної та міжкультурної взаємодії. Розглянуто погляди вчених щодо терміна “компетентнісний підхід”, що дозволило прийти до власного визначення поняття як можливості індивіда використовувати набуті компетенції в практичній площині для вирішення тих чи інших проблем та питань адаптаційного характеру. Виявлено, що компетентнісний підхід надає можливість його використання не тільки в рамках освітнього процесу в університеті або коледжі (що стосується розвитку певного набору компетенцій, як в теоретичному, так і в практичному плані, а також виконання діяльності аналітичного характеру з виявлення ймовірних помилок у підготовчих програмах та подальшому їх усуненню), а й по завершенню освітнього процесу, при відборі кандидатів на певні посади. Досліджено відмінності між поняттями “компетенція” та “компетентність”, що дозволило прийти до висновку, що компетенції є елементами, які надають допомогу при проведенні діяльності певного типу, крім того, кількість таких сформованих елементів може відрізнятися від направленості та складності ймовірної діяльності. У свою чергу, компетентність представлена у якості спроможності особистості проводити управління компетенціями у процесі проведення академічної або соціокультурної діяльності. Ключові слова: компетенція, компетентність, особистість, компетентнісний підхід, освітній (академічний) процес, соціокультурна діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пугач, Сергій. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ТА ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 16, no. 1 (June 12, 2021): 326–41. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v16i1.708.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню методологічних підходів і принципів формування правової компетенції майбутніх фахівців економічного профілю. В умовах турбулентності економіки важливого значення набуває розвиток правової компетенції майбутніх фахівців економічного профілю, адже завжди існує ймовірність будь-яких матеріальних втрат, що можуть згодом негативно позначитися на фінансовій стійкості та ліквідності підприємства. Проведений аналіз наукових досліджень показує, що в процесі підготовки фахівців економічного профілю при формування правової компетенції студентів спостерігається певна невизначеність, в результаті чого традиційні підходи щодо викладання дисциплін правознавчого циклу є недостатньо результативними. Доведено, що для розвитку правової компетенції майбутніх економістів в процесі фахової підготовки має застосовуватись системний підхід, який передбачає: застосування комплексного підходу до формування правової компетенції майбутніх економістів; надання переваги практичній складовій в процесі розвитку правової компетенції майбутніх економістів, що передбачає обов’язкову апробацію здобутих знань на практиці; забезпечення усього комплексу визначених педагогічних умов, які потрібні для досягнення максимально можливого розвитку правової компетенції у кожного студента; забезпечення реалізації структурно-функціональних зв’язків між окремими компонентами запропонованої моделі розвитку правової компетенції; формування позитивних міжособистісних взаємин на основі загальнолюдських етичних принципів та професійної етики; формування атмосфери довіри, співпраці, комунікабельності, обміну досвідом тощо. Подальші дослідження стосуватимуться формування комплексу педагогічних умов, які потрібні для досягнення максимально можливого розвитку правової компетенції у кожного студента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Варнавська, І. В. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 11 (January 28, 2022): 67–75. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.11.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто один із ефективних методів формування професійної компетенції у студентів закладів вищої освіти, а саме інтерактивні технології. Проаналізовано переваги інтерактивних методів навчання для професійної підготовки студентів у галузі економічних дисциплін; визначено такі пріоритети: студенти засвоюють новий матеріал як активні учасники процесу навчання; майбутні фахівці здобувають навички володіння сучасними технологіями оброблення інформації; виробляється вміння самостійно вивчати й аналізувати законодавчі та нормативні документи, відстежувати внесені до них зміни, а також оперативність та актуальність отриманої інформації. Професійні компетенції передбачають певні знання і вміння студента в конкретній галузі, які спрямовані на подальший професійний розвиток майбутнього спеціаліста, а також уміння приймати правильні рішення, виходячи із ситуації. Інтерактивні технології є низкою педагогічних методик, що забезпечують необхідний освітній ефект за допомогою включення студентів у спільну з педагогом діяльність за заданими правилами та умовами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Адамович, А. Є. "Роль лексикографічної компетенції у розвиткові мовної культури студента." Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету. Економічні науки, no. 2 (22), т. 2 (2013): 17–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пугач, Сергій. "ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 19, no. 4 (May 8, 2020): 307–23. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v19i4.275.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу результатів педагогічного експерименту з реалізації педагогічних умов для формування правової компетенції майбутніх економістів на етапі підготовки бакалаврів в системі неперервної освіти. Адже, фахівці-економісти повинні володіти не тільки певним набором загальнокультурних і професійних знань, умінь і компетенцій, зокрема правових, але й розвивати їх протягом усього життя самостійно та в закладах підвищення кваліфікації.Результати проведеного педагогічного експерименту в реальних умовах навчального процесу щодо формування правової компетентності майбутніх економістів на етапі їхнього навчання в бакалавраті засвідчили суттєве підвищення їхніх правових знань та рівня сформованості правової компетентності в цілому. Ефективність педагогічного експерименту була досягнута завдяки мотивації майбутніх економістів щодо вивчення правових дисциплін як необхідної умови професійного вдосконалення, впровадженню у навчально-виховний процес інноваційних та інформаційних технологій, міждисциплінарної інтеграції й оновлених програм фахових дисциплін. У розробленому навчально-методичному забезпеченні для формування правової компетентності майбутніх економістів в умовах неперервної освіти було враховано вимоги щодо фахової підготовки в умовах компетентнісного підходу.Для кількісної оцінки та аналізу результатів проведеного педагогічного експерименту використовувалися методи математичної статистики, які дозволили оцінити ступінь достовірності зроблених висновків. Відповідно, було встановлено, що традиційні підходи щодо викладання дисциплін правознавчого циклу для майбутніх фахівців-економістів є недостатньо результативними, ефективність реалізації запропонованих педагогічних умов у економічному та технічному університетах не є випадковим явищем, а в процесі підготовки фахівців в класичному університеті при формування правової компетенції студентів спостерігається певна невизначеність.Отже, подальші дослідження повинні стосуватися посилення фахової мотивації та подальшого вдосконалення комплексу педагогічних умов, які потрібні для досягнення максимально можливого розвитку правової компетенції в кожного студента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

НІКОЛАЄВА, І. А., О. В. КУЗЬМИЧ, and С. П. ДЕНИСОВА. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, no. 3 (November 17, 2021): 59–66. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.10.

Full text
Abstract:
Компетентність як складник фахової підготовки майбутніх вчителів іноземної мови полягає у формуванні про- фесійних теоретичних і практичних навичок і вмінь, мотивів діяльності, особистісних якостей, наявності досвіду професійної діяльності, умінні творчо мислити, в розвитку творчого потенціалу, ціннісних орієнтацій, які дозво- ляють самостійно й ефективно реалізовувати цілі педагогічного процесу. Школярі і студенти повинні не тільки оволодівати словесним кодом певної іноземної мови, але й уміти використовувати на практиці і створювати на певному рівні в своїй свідомості «картину світу», притаманну носію цієї мови. Виходячи з сучасних вимог до мовної освіти, з’являється важливе завдання – підготовка вчителя іноземної мови, яка повинна мати виражений культурологічний характер і бути спрямованою на формування здібностей адаптивної поведінки в спілкуванні з носіями культури країни, мова якої вивчається, а також формування на основі знання мови ментальності, стилю поведінки, традицій і звичаїв народу. У статті розглядаються компоненти професійної компетенції майбутнього вчителя іноземної мови в країнах Ради Європи. Особлива увага приділяється аналізу технологій професійно орієнтованого навчання у підготовці вчителів іноземної мови, формування методологічної та соціально-культурної компетенції, а також процесу само- навчання іноземними мовами. Авторами доведено, що основними умовами формування професійної компетентності майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи є: зміщення акценту в навчанні з традиційного теоретичного вивчення навчаль- них дисциплін до більш практичного застосування отриманої інформації, від парадигми «я знаю» до парадигми «я вмію»; підготовка фахівців, що володіють компетенцією самонавчання; запозичення європейського досвіду використання електронного професійного портфоліо як ефективного інструменту самоконтролю студента та його безперервного професійного й особистісного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Gladoshchuk, Olexandr. "Аналіз готовності учасників освітнього процесу до формування фізкультурно-оздоровчої компетентності в період дистанційного навчання." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 2(54) (July 1, 2021): 12–18. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-02-12-18.

Full text
Abstract:
У статті розкрито одну з актуальних проблем підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців техніч- них галузей виробництва, зокрема формування в студентів вищих технічних закладів освіти не лише профе- сійної компетентності, а й фізкультурно-оздоровчої компетентності. Актуальність дослідження зумовлена протиріччям між переходом закладів вищої технічної освіти в режим дистанційного навчання та готовністю учасників освітнього процесу до нових умов. Мета дослідження – визначення готовності учасників освітнього процесу вищого технічного навчального закладу до формування фізкультурно-оздоровчої компетентності в умовах дистанційного навчання. Матеріал і методи дослідження. У ході дослідження використано такі методи: психолого-педагогічне спостереження; анкетування; методи психологічної діагностики; фізіологічні методи; методи рухових тестів. Учасники дослідження. У дослідженні брали участь студенти І та ІІ курсів Дніпровського державного технічного університету (59 чоловік). Результати дослідження. Для вирішення питання формування фізкультурно-оздоровчої компетенції студентів запропоновано впровадження педагогіч- них умов. Реалізація педагогічних умов, які тісно пов’язані з професійно-прикладною фізичною підготовкою, виконувалася за два етапи. Під час реалізації педагогічних умов виховувалися та вдосконалювалися психічні й вольові якості, студенти отримували необхідні знання та навички, формувалися різнобічні професійно важливі сенсорні, розумові, рухові й вольові навички, які повинні забезпечувати високий рівень функціонування та надійності всіх головних органів, систем, психічних процесів організму людини. Обґрунтовано й експеримен- тально перевірено педагогічні умови, які забезпечують ефективність формування фізкультурно-оздоровчої компетентності, ведення здорового способу життя сучасними студентами та орієнтують молодь на якісно активне, позитивно заряджене (здоров’язберігальне) середовище у вищому технічному навчальному закладі. Висновки. Проведене дослідження свідчить, що досягнення позитивного результату з формування професійної фізкультурно-оздоровчої компетентності студентської молоді відбувається за умов, що у вищому технічному навчальному закладі працює збудована схема орієнтування студента на формування індивідуальної й професійної культури (стратегія орієнтування).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грицук, Юрій Валерійович, and Оксана Вікторівна Грицук. "Дистанційна освіта як компонент мультимедійного освітнього середовища внз." New computer technology 11 (November 22, 2013): 93–95. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v11i1.161.

Full text
Abstract:
Одним з основних елементів сучасної освіти можна вважати мультимедійне освітнє середовище (МОС), в якому здійснюється взаємодія викладача й студента за допомогою засобів мультимедіа [1]. Використання мультимедіа як особливого класу програмного й апаратного забезпечення, глобальної мережі Internet та дистанційних навчальних курсів дозволяє активізувати пізнавальну діяльність студентів, реалізувати творчі здібності, адаптувати процес навчання до їхніх індивідуальних особливостей. Вони дозволяють використовувати інформаційно-пошукові системи, освітні портали, бібліотечні каталоги та файл-сервери, що піднімає дистанційну освіту на більш якісний рівень. Концепцію саморозвитку студентів [2] в умовах МОС можливо сформулювати наступним чином: саморозвиток є можливим в умовах інформатизації освіти та оптимізації методів освіти, активного використання технологій відкритої освіти. Така концепція містить декілька стратегічних напрямків (рис. 1), які в сумі дають можливість підготувати студентів, що здатні орієнтуватись та саморозвиватись в умовах МОС.У цілому, МОС може бути представленим за допомогою основних характеристик мислення, на які воно впливає (рис. 2). Оскільки використання мультимедіа у дистанційній освіті дає можливість студентам усвідомлювати й рефлектувати мисленнєвий процес, такий підхід дозволяє переглянути уявлення про їхні психічні функції (мислення, уяву, увагу, пам’ять та ін.).Засоби мультимедиа у контексті МОС дозволяють диференціювати рівень складності навчальних завдань, обрати оптимальний темп навчання, підвищити оперативність виконання завдань.Одним з засобів формування МОС є дистанційна освіта, що на сьогоднішній день переживає бурний розвиток в Україні [3]. Вона виокремлюється серед інших форм навчання,оскільки її характерною рисою виступає опосередкована взаємодія викладача та студента у інформаційному навчальному середовищі.Дистанційна освіти має певні організаційно-методичні принципи, серед яких виділяються модульність побудови навчального матеріалу, гнучкість та оперативність оновлення інформації, орієнтація навчального матеріалу на особистість студента, врахування його здібностей та мотивації. Разом з цим з боку викладача необхідно чітко планувати власну професійну діяльність, створювати сприятливе інформаційно-комунікативне середовище, обирати ефективні методи впливу на особистість студентів, враховувати особливості їхньої емоційної сфери, надавати їм зворотній зв’язок.Основним середовищем дистанційної освіти є мультимедійна система, заснована на застосуванні інформаційно-комунікативних технологій. Сучасні мультимедійні системи спроможні покращити якість навчання, полегшити керування навчально-виховним процесом, поширити використання інтегрованих міждисциплінарних навчальних програм, створити мотивацію самоосвіти й саморозвитку особистості студентів.Дистанційна освіта має евристичний характер, тобто студент самостійно шукає і засвоює знання, способи освітньої діяльності. Однак він не тільки отримує знання, але й планує власну освітню діяльність, складає план власних занять, висуває стратегічні цілі, розвивається як особистість. Дистанційна форма освіти прискорює процес екстеріоризації навчального матеріалу, його матеріалізації у вигляді таблиць, схем, малюнків, анімації, розвиває можливості одночасного розгляду декількох варіантів перетворення об’єкту [4; 5].Таким чином, дистанційна освіта як невід’ємний елемент мультимедійного освітнього середовища ВНЗ є перспективним дидактичним засобом, який за певними умовами дає можливість підвищити ефективність навчального процесу за умови врахування індивідуальних особливостей студентів, їх рівня компетенції та мотивації, відповідності освітніх потреб та мети навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Компетенції студента"

1

Флегонтова, Наталія Миколаївна. "Формування соціальної компетенції студента-іноземця в умовах позааудиторної роботи." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40541.

Full text
Abstract:
Соціальна компетенція – одна з найважливіших умов професіоналізму і є комплексною характеристикою майбутнього фахівця. Протягом навчання у вищому навчальному закладі студент задіяний як у навчальній, так і в позааудиторній роботі, що сприяє розвитку його інтелекту, поширює світогляд, формує систему професійних знань і такі особистісні якості, як відповідальність, цілеспрямованість, вимогливість тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малахов, Ю. А., and Т. В. Шинкаревич. "Моделирование процесса формирования компетенций студентов." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13514.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ігнатюк, Ольга Анатоліївна, and Ірина Анатоліївна Сладких. "Стратегія формування конкурентноздатного сучасного фахівця в умовах технічного університету: напрями, тенденції, перспективи." Thesis, Государственный институт подготовки и переподготовки кадров промышленности, 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20792.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Міхно, Світлана Василівна, Свитлана Васильевна Михно, and Svitlana Vasylivna Mikhno. "Компетенція у сфері самостійної, творчої, дослідницької діяльності студентів." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31137.

Full text
Abstract:
Питання самостійності, творчої діяльності займають чільне місце в підготовці майбутніх фахівців у ВНЗ. Проте, останні дослідження стосуються здебільшого організації самостійної роботи студентів, пізнавальної самостійності, самостійної навчальної діяльності. Пропонуємо розглянути пізнавально-творчу самостійність студентів як одну з провідних компетенцій майбутнього фахівця При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31137
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дегтярьова, Тетяна Олегівна, Татьяна Олеговна Дегтярева, and Tetiana Olehivna Dehtiarova. "Значение грамматики в формировании языковой компетенции студентов - иностранцев." Thesis, Издательство СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гайворонская, Виктория Владимировна, Елена Владимировна Криволапова, and Марина Евгеньевна Шелестина. "Роль русского языка и литературы в формировании межкультурной компетенции иностранных студентов-филологов." Thesis, НТУ "ХПИ", 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Снегурова, Татьяна Алексеевна. "Формирование у иностранных студентов межкультурной компетенции." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36727.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Присовская, Г. Е., Л. И. Минина, and О. Г. Мирошникова. "Формирование межкультурной компетенции иностранных учащихся подготовительного факультета (из опыта работы)." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48690.

Full text
Abstract:
Социальная интегрированность является чрезвычайно важным фактором жизни иностранного студента в начальный период пребывания в чужой стране. Следовательно, формирование социокультурной компетенции − важнейшая целевая составляющая компетентностного подхода в обучении на подготовительном факультете. В студенческой интернациональной группе учащиеся вынуждены адаптироваться к культурным и религиозным особенностям представителей разных стран. Если учащийся сознательно не желает учитывать эти особенности при общении, то конфликты в группе неизбежны. Поэтому так важно в полилоге культур найти точки соприкосновения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горегляд, Е. Н. "Совершенствование речевой компетенции студентов-иностранцев при изучении раздела "словосочетание"." Thesis, Сумской государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43977.

Full text
Abstract:
Политика Витебского государственного университета имени П. М. Машерова направлена на интеграцию с международным университетским сообществом и получение за счет этого дополнительных возможностей ускоренного развития и конкурентных преимуществ. В этом плане университет имеет прочный базис в виде многолетних устойчивых партнерских отношений с ведущими зарубежными университетами и образовательными организациями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Голець, Т. "Дослідження та шляхи формування міжкультурної компетенції студентів-випускників вищих навчальних закладів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18287.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Компетенції студента"

1

˜, Сирота Елена, ed. Методология формирования социокультурной компетенции студентов-филологов на материале текстов прессы на немецком языке ˜. Бэлць: Indigou Color, 2016.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Каневська, Ольга Борисівна. Культура усного та писемного мовлення. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/345.

Full text
Abstract:
«Культура усного та писемного мовлення» є навчально-методичним посібником, в якому систематизовано матеріали наукового та практичного напрямку, що необхідні для успішного засвоєння орфографічних і пунктуаційних правил і підвищення мовної, мовленнєвої та комунікативної компетенції студентів. Посібник складається з планів лабораторних занять, схем, таблиць, алгоритмів, контрольних питань, списку літератури, які дозволяють студентам самостійно опрацьовувати навчальний матеріал, підвищувати орфографічну та пунктуаційну грамотність, мовленнєву культуру. Для студентів російських відділень філологічних факультетів вищих навчальних закладів, учителів російської мови та літератури шкіл, гімназій, ліцеїв. Може бути корисним усім, хто прагне поглибити свої знання з російської мови, підвищити рівень мовленнєвої культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Makarova, N. Ya, and V. I. Yarnykh. Медиакоммуникации в современной журналистике. Часть 1. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/978-5-00187-005-0.2021.1.66.

Full text
Abstract:
Учебно-методическое пособие «Медиакоммуникации в современной журналистике» (часть 1) посвящено актуальным проблемам глобального медиапространства. В первой части пособия рассматриваются два основополагающих аспекта медиакоммуникации: теория и практика коммуникаций и глобальные корпоративные медиакоммуникации. Пособие предназначено для преподавания дисциплин, направленных на формирование коммуникативных компетенций будущего медиаспециалиста. Пособие адресовано преподавателям и студентам факультетов и отделений журналистики, а также всем интересующимся современным состоянием медиакоммуникаций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Makarova, N. Ya, V. I. Yarnykh, and D. V. Nevenc. Медиакоммуникации в современной журналистике. Часть 2. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-005-0.2021.1.179.

Full text
Abstract:
Учебно-методическое пособие «Медиакоммуникации в современной журналистике» (часть 2) посвящено актуальным проблемам глобального медиапространства. Во второй части пособия рассматриваются три аспекта современной медиакоммуникации, которые играют ключевую роль в профессиональном журналистском образовании на бакалаврском уровне: технология интервью, современные медиакоммуникации в глобальном мире и современная система СМИ. Пособие предназначено для преподавания дисциплин, направленных на формирование коммуникативных компетенций будущего медиаспециалиста. Пособие адресовано преподавателям и студентам факультетов и отделений журналистики, а также всем интересующимся современным состоянием медиакоммуникаций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

О.Е., Ефимцева, and Кривцова Т.Ф. WIE HEIßT ES IM TEXT?: Учебное пособие, [электронное издание сетевого распространения] / О.Е. Ефимцева, Т.Ф. Кривцова. – М.: «КДУ», «Добросвет», 2020. – 124 с. KDU, Moscow, 2020. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru.978-5-7913-1157-3-2020-124.

Full text
Abstract:
Данное пособие предназначено для студентов гуманитарных факультетов МГУ им. М.В. Ломоносова и для студентов других вузов, изучающих немецкий язык. Основной целью пособия является выработка навыков аналитического, ознакомительного и просмотрового чтения. Упражнения помогают ориентироваться в тексте, понять содержание, облегчают поиск нужной информации, способствуют расширению словарного запаса. Отобранные тексты и составленные к ним задания ориентированы на разные уровни подготовки студентов по немецкому языку. Преподавателю предоставляется возможность варьировать тексты и задания в зависимости от языковой / речевой компетенции группы. Ряд упражнений каждого раздела пособия способствует также развитию навыков говорения. Представленный материал и проблемные вопросы, имеющиеся в нем, делают возможным ведение дискуссии на предложенные темы. Тексты пособия взяты из современной немецкой и австрийской периодической печати, из рекламы или написаны носителями языка. Их тематика актуальна и представляет страноведческий интерес. Пособие дополнено приложением, в котором представлены тексты и источники из интернета, содержащие дополнительную информацию по отдельным темам, что позволяет организовать работу студентов над проектами по этим темам. Участие в таких проектах пробуждает интерес к языку, повышает мотивацию и помогает развивать навыки межкультурной коммуникации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Брыгина, А. В. «Азбука» Льва Толстого : учебное пособие для иностранцев, изуча- ющих русский язык / А.В. Брыгина. – М. : «КДУ», «Университетская книга». – 2021. – 162 с. KDU, Moscow, 2021. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru.91304.0160.

Full text
Abstract:
В учебном пособии «Азбука» Льва Толстого представлены десять рассказов и басен всемирно известного русского писателя-классика Льва Николаевича Толстого. Тексты адаптированы и снабжены серией лексико-грамматических упражнений и коммуникативных заданий, способствующих совершенствованию языковой компетенции и направленных на развитие речевых навыков. Сборник рассказов является частью учебно-методического обеспечения программы курса для студентов бакалавриата «Русская поэзия и проза. Лексико-грамматический аспект» направления «Лингвистика» профиля «Русский как иностранный» на факультете иностранных языков и регионоведения МГУ им. М.В. Ломоносова. Книга адресована иностранным учащимся начального этапа обучения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чумиков, Александр Николаевич, and Михаил Петрович Бочаров. Управление коммуникациями. Издательско-торговая корпорация «Дашков и К°», 2022. http://dx.doi.org/10.29030/978-5-394-04761-9-2022.

Full text
Abstract:
В учебнике представлен универсальный блок профессиональных компетенций специалиста по коммуникациям (рекламе и связям с общественностью, журналистике и медиакоммуникациям), а также раскрыты особенности коммуникаций в различных стратегических моделях взаимоотношений важнейших субъектов социальной жизни: государственных (G), коммерческих (B), неправительственных организаций; отдельных граждан (C). Содержатся многочисленные коммуникационные кейсы, сформулированы контрольные вопросы и задания для проверки усвоения теоретического материала. Для студентов бакалавриата и магистратуры, обучающихся по направлениям подготовки «Реклама и связи с общественностью »,«Журналистика и медиакоммуникации », а также преподавателей и практических специалистов по коммуникациям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ефимцева, Ольга Евгеньевна, and Ирина Анатольевна Шитикова. Глобальное, актуальное и курьёзное в экономике. Die Wirtschaft: Global aktuell und kurios : учебное пособие для чтения, [электронное издание сетевого распространения] / О.Е. Ефимцева, И.А. Шитикова. - М.: "КДУ", "Добросвет", 2021. - 67 с. KDU, Moscow, 2021. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru.978-5-7913-1174-0-2021-67.

Full text
Abstract:
Данное учебное пособие для чтения предназначено для студентов бакалавриата и магистратуры, а также аспирантов экономического факультета МГУ им. М.В. Ломоносова, изучающих немецкий язык и имеющих уровень В1-В2. Представленные в пособии тексты взяты из современной немецкой и австрийской периодической печати, рекламы и интернета. Тематика текстов актуальна и представляет страноведческий интерес. Тексты можно использовать как для аналитического, так и для ознакомительного и просмотрового чтения. Упражнения помогают ориентироваться в тексте, понять содержание, облегчают поиск нужной информации, способствуют расширению словарного запаса. Тексты и задания к ним ориентированы на разные уровни подготовки студентов по немецкому языку. Преподавателю предоставляется возможность варьировать тексты и задания в зависимости от языковой / речевой компетенции группы. Материал пособия также может быть использован для дискуссий и сообщений по изучаемым темам, позволяет организовать работу студентов над собственными проектами с последующей подготовкой презентаций. Участие в таких проектах пробуждает интерес к языку, повышает мотивацию и помогает развивать навыки межкультурной коммуникации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Shore protection structures of water bodies. Part 2. Publishing house of the Russian state agrarian University UN-TA im. K. A. Timiryazeva, 2018. http://dx.doi.org/10.26897/978-5-9675-1748-8-2019-185.

Full text
Abstract:
В учебном пособии изложены основные сведения по берегоукрепительным сооружениям водных объектов. В нем содержатся рекомендации по конструированию отдельных элементов берегоукрепления, при этом основной акцент сделан на использование природных и природоприближённых материалов, гибких откосных конструкций с приоритетом экологических требований. Даны краткие рекомендации по методам расчёта параметров берегоукрепления разных типов и оценки их стоимостных показателей. Учебное пособие содержит сведения, необходимые для формирования профессиональных компетенций при подготовке бакалавров по направлению 20.03.02 «Природообустройство и водопользование» и рекомендуется Научно-методическим советом по природообустройству и водопользованию для использования в учебном процессе. Учебное пособие может быть использовано студентами при выполнении курсовых и дипломных проектов, курсовых и выпускных работ бакалаврами и магистрами других направлений подготовки и специальностей факультетов РГАУ-МСХА, студентами сельскохозяйственных и строительных вузов, выполняющих домашние задания и расчётно-графические работы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shore protection structures of water bodies. Part 1. Publishing house of the Russian state agrarian University UN-TA im. K. A. Timiryazeva, 2018. http://dx.doi.org/10.26897/978-5-9675-1726-6-2018-164.

Full text
Abstract:
В учебном пособии изложены основные сведения по берегоукрепительным сооружениям водных объектов. В нем содержатся рекомендации по конструированию отдельных элементов берегоукрепления, при этом основной акцент сделан на использование природных и природоприближенных материалов, гибких откосных конструкций с приоритетом экологических требований. Даны краткие рекомендации по методам расчета параметров берегоукрепления разных типов и оценки их стоимостных показателей. Учебное пособие содержит сведения, необходимые для формирования профессиональных компетенций при подготовке бакалавров по направлению 20.03.02 «Природообустройство и водопользование» и рекомендуется Научно-методическим советом по природообустройству и водопользованию для использования в учебном процессе. Учебное пособие может быть использовано студентами при выполнении курсовых и дипломных проектов, курсовых и выпускных работ бакалаврами и магистрами других направлений подготовки и специальностей факультетов РГАУ-МСХА, студентами сельскохозяйственных и строительных вузов, выполняющих домашние задания и расчетно-графические работы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Компетенції студента"

1

Prokopenko, N. V. "РОЛЬ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ." In VECTOR OF MODERN PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES, 587–602. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-37-2.2.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевчук, А. О. "Формування іншомовної професійно-комунікативної компетенції студентів засобами інтернет-технології." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 831–57. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Блюменталь, Ия. "Языковая презентация как элемент формирования экстралингвистических компетенций у студентов (из опыта работы)." In Русский язык в иностранной аудитории. Теория, практика, цели и результаты преподавания. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2015. http://dx.doi.org/10.18778/7969-754-0.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корзун, Оксана Олеговна, and Екатерина Александровна Савкина. "ФОРМИРОВАНИЕ ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКОЙ КОМПЕТЕНЦИИ СТУДЕНТОВ – БУДУЩИХ УЧИТЕЛЕЙ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА: ОТ ТЕОРИИ К ПРАКТИКЕ." In ФОРМИРОВАНИЕ ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКОЙ КОМПЕТЕНЦИИ СТУДЕНТОВ – БУДУЩИХ УЧИТЕЛЕЙ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА: ОТ ТЕОРИИ К ПРАКТИКЕ. ICSP "NEW SCIENCE", 2022. http://dx.doi.org/10.46916/21012022-4-978-5-00174-447-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Черная, Ирина Владимировна. "ОБ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ МЕТОДА ПРОЕКТОВ ДЛЯ ФОРМИРОВАНИЯ ИНОЯЗЫЧНОЙ КОММУНИКАТИВНОЙ КОМПЕТЕНЦИИ У СТУДЕНТОВ ТЕХНИЧЕСКОГО ВУЗА." In ОБ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ МЕТОДА ПРОЕКТОВ ДЛЯ ФОРМИРОВАНИЯ ИНОЯЗЫЧНОЙ КОММУНИКАТИВНОЙ КОМПЕТЕНЦИИ У СТУДЕНТОВ ТЕХНИЧЕСКОГО ВУЗА. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/01032021-3-978-5-00174-140-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кузнецова, Елена Сергеевна, Александр Владимирович Васильев, and Олег Алексеевич Шевченко. "ОТ УНИВЕРСАЛЬНЫХ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ КОМПЕТЕНЦИЙ К ТРЕБОВАНИЯМ ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА. КУЗБАССКИЙ ОПЫТ АПРОБАЦИИ ГУМАНИТАРНОЙ КОМПЛЕКСНО-КОМПЕТЕНТНОСТНОЙ МОДЕЛИ КУРАТОРСКОЙ РАБОТЫ СО СТУДЕНТАМИ-СТОМАТОЛОГАМИ. РЕКОМЕНДАЦИИ." In ОТ УНИВЕРСАЛЬНЫХ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ КОМПЕТЕНЦИЙ К ТРЕБОВАНИЯМ ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА. КУЗБАССКИЙ ОПЫТ АПРОБАЦИИ ГУМАНИТАРНОЙ КОМПЛЕКСНО-КОМПЕТЕНТНОСТНОЙ МОДЕЛИ КУРАТОРСКОЙ РАБОТЫ СО СТУДЕНТАМИ-СТОМАТОЛОГАМИ. РЕКОМЕНДАЦИИ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/12012021-4-978-5-00174-094-0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Компетенції студента"

1

Захарків, Ірина Мирославівна. "Переваги застосування лінгвокраїнознавчого підходу у викладанні української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-34-36.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена короткому огляду переваг застосування лінгвокраїнознавчого підходу у викладанні української мови як іноземної. Висвітлено, що знання іноземними студентами культури, історії, соціально-політичного устрою, традицій і звичаїв України, формують у них лінгвокраїнознавчу компетенцію, яка генерує комунікативну компетенцію мовця, що сприяє зближенню, розумінню та залученню до діалогу представників різних культур. Підсумовано, що застосування лінгвокраїнознавчого підходу у процесі викладання української мови як іноземної сприяє підвищенню мотивації вивчення мови студентами, активізує та полегшує навчальний процес, формує позитивне ставлення до іншої культури, мови та звичаїв, що значно покращує міжкультурну комунікацію. Ключові слова: лінгвокраїнознавчий підхід, українська мова як іноземна, методика викладання іноземної мови, комунікативна компетенція, студенти-іноземні громадяни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зозуля, Ірина Євгеніївна. "Розвиток іншомовної дискурсивної компетенції іноземних студентів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-37-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему формування іншомовної дискурсивної компетенції студентів вищої школи в процесі навчання українській мові як іноземній. Обґрунтовано важливість розвитку різноманітних підходів щодо проблеми іншомовної підготовки майбутніх фахівців технічної сфери в умовах освітнього середовища університету. Зазначено, що навчання іноземній мові повинно відбуватися в межах особистісноорієнтованого, комунікативно спрямованого і професійно-діяльнісного підходів у системі мовної професійно-орієнтованої підготовки студентів за умови впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання українській мові як іноземній. Доведено, що ефективність навчання монологічному мовленню як типу дискурсу залежить в першу чергу від рівня сформованості дискурсивної компетентності студентів. Ключові слова: дискурсивна компетенція, українська мова як іноземна, іноземний студент, міжкультурна компетентність, метод навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юсупова, Р. В., and Л. М. Далакова. "АНАЛИЗ ПЕРСПЕКТИВЫ СОЗДАНИЯ ПРОЕКТНОГО ОФИСА СТУДЕНТОВ." In Материалы I Всероссийской научно-практической конференции с международным участием, посвященной 100-летию ГГНТУ им. академика М.Д. Миллионщикова "ОБРАЗОВАНИЕ БУДУЩЕГО". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.74.79.023.

Full text
Abstract:
В данной статье проводится анализ перспективы создания проектного офиса студентов. Проектный офис студентов - это среда, в которой студенты по новой программе научатся применять практики по созданию проектов и сопровождению проектной деятельности, раскрывать понятие проекта, определять проблему и идею проекта, организовывать командную работу участников. Организация такой площадки направлена на развитие у студентов компетенций в различных областях знаний, в том числе и востребованные навыки soft skills
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kireeva, M. S. "FORMATION OF CROSS-CULTURAL COMPETENCE OF A MODERN FURNITURE PRODUCTION MANAGER." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.114.120.

Full text
Abstract:
В данной статье подробно рассматривается необходимость развития кросс-культурной компетенции сотрудников современной организации. В глобализирующемся и интегрирующемся мировом пространстве наличие данной компетенции определяет лидерство, за счет возможности сотрудничества и переговоров на международном уровне. Раскрывается суть понятия «кросс-культурный менеджер». Отмечается сложность и трудоемкость процесса развития необходимых социокультурных компетенций кросс-культурного менеджера. Проведен анализ основных стратегий по формированию кросс-культурной адаптации менеджеров. К основным программам по управлению кросс-культурной адаптацией менеджера нового поколения можно выделить: программы по обучению общению и ведению переговоров с представителями других стран; программы для студентов, специализирующихся в области интернациональных коммерческих отношений; программы для сотрудников, работающих в зарубежных филиалах и осуществляющих управление иностранными коллективами; программы для менеджеров-экспатриантов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Педенко, Катерина. "ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ АУДИТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ." In МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ТА СВІТОВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ, chair Ольга Каніболоцька. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/29.05.2020.v3.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Василенко, Н. В., and Л. О. Береза. "Крос-культурна комунікація як складник комунікативної компетенції іноземних студентів." In INNOVATIVE PROJECTS AND PROGRAMS ON PSYCHOLOGY, PEDAGOGY AND EDUCATION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-173-2-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Урмакшинова, Е. Р. "О ФОРМИРОВАНИИ IТ-КОМПЕТЕНЦИЙ У СТУДЕНТОВ-ЛИНГВИСТОВ." In Информационные системы и технологии в образовании, науке и бизнесе. Бурятский государственный университет, 2020. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1497-6-40-43.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Максимова, О. П., and Н. В. Шульга. "Використання кейс методу у формуванні іншомовної комунікативної компетенції студентів медичних ЗВО." In CHALLENGES OF PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-90-7-85.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Варава, С. В., and С. М. Івлєва. "Формування міжкультурної компетенції іноземних студентів на початковому етапі: досвід і виклики." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-2-52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Груша, М. М., and С. Є. Шепелєв. "Комунікативна компетенція у студентів-медиків за умов дистанційної форми освіти." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: INTERACTION VECTORS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-078-0-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Компетенції студента"

1

Гладка, О. В. Формування письмової комунікативної компетенції студентів засобами технології креативного письма. ХНТУ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2005.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання формування письмової комунікативної компетенції студентів засобами технології креативного письма, конкретизовано поняття «письмова комунікативна компетенція», запропоновано завдання для розвитку навичок креативного письма студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карпюк, В. А. Компетентнісний підхід як визначальний орієнтир змісту вищої освіти. Херсонський державний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2205.

Full text
Abstract:
У статті розкривається сутність визначних категорій компетентнісного підходу, а саме понять компетенція та компетентність. Висвітлюється одна з найголовніших особливостей компетентнісного підходу, яка полягає в комплексному оволодінні студентом знаннями й уміннями. Виокремлено елементи інтеграції навчально-пізнавальної та самоосвітньої діяльності студентів на засадах компетентнісного підходу, які структуровано та систематизовано в контексті певних спеціальних компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гладка, О. В. Формування комунікативної компетенції студентів на основі проектної методики навчання іноземної мови. ФОП Жовтий О. О., 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2013.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості формування комунікативної компетенції студентів на основі проектної методики навчання іноземної мови; конкретизовано поняття «проектна методика навчання іноземної мови»; виокремлено етапи його реалізації; визначено основні принципи роботи над проектом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чулошнікова, Марина Олександрівна. Філософська пропедевтика як засіб формування когнітивних компетенцій студентів педагогічних спеціальностей. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/647.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович, and Ірина Сергіївна Мінтій. Професійні компетенції фахівців у галузі інформаційних технологій. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1129.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена стандартизованим вимогам до студентів, спрямованих на виконання професійно-орієнтованих завдань у галузі інформаційних технологій. Наведений компетентнісно-орієнтований курикулум містить опис професійних компетентностей в галузі інформаційних технологій, згрупованих у 14 категорій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, В. І., and В. І. Карпов. Мотивація студентів до занять фізичними вправами в процесі формування професійної компетенції майбутніх вчителів. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1899.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували мотивації студентів у використанні засобів фізичної культури і спорту в залежності від статті. Як для юнаків, так і для дівчат технолого-педагогічного факультету активна рухова діяльність приваблива як досвід, який можна використовувати в інших життєвих ситуаціях. Для таких студентів характерними потужними мотивами спортивної діяльності є: боротися, аби подолати перешкоди; зазнавати на собі вплив стресу; змінювати обставини та досягати успіху. При порівнянні з юнаками, виявлено, що для дівчат більшим мотивом до занять фізичними вправами є питання гармонійного фізичного розвитку, естетика пропорційності тілобудови, ідеальна маса тіла, ступінь жировідкладення, правильна постава тощо, ніж рівень фізичної підготовленості та розвиток фізичних якостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гапоненко, Лариса Олександрівна. Коучинг з розвитку соціальної зрілості студентів-психологів. Одеса, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3990.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається авторська програма коучингових занять для першокурсників студентів-психологів. Встановлено, що компетенції самостійного мислення є наслідком рефлексивного аналізу рольових позицій. Доведено, що система рольових композицій коучингу сприяє структуруванню професійного мислення і розвитку соціально-психологічних властивостей у першокурсників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гладка, О. В. Навчання креативного письма на заняттях з іноземної мови як засіб формування комунікативної компетенції студентів. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1998.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття "креативне письмо", "навчання креативного письма"; охарактеризовано найбільш поширені форми креативного письма, окреслено етапи формування умінь креативного письма; розроблен комплекс вправ для навчання креативного письма на заняттях з іноземної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Городецька, В., and Н. Малюга. Фонова лексика української мови як складова лінгвокраїнознавчої підготовки іноземних студентів. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5388.

Full text
Abstract:
У статті презентовано авторську методику навчання української мови як іноземної під час вивчення фонової лексики. Формування комунікативної компетенції іноземців передбачає надання супровідних знань про культуру українців, що дозволить інокомунікантам зрозуміти глибинний зміст мовної картини світу чужого народу, світоглядні константи. Це сприятиме усвідомленому спілкуванню з носіями мови, адекватному декодуванню підтекстової інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бакум, З. П., and Л. В. Саприкіна. Професійна компетентність і професійна компетенція в контексті підготовки майбутніх дизайнерів. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/415.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз понять «професійна компетентність» і «професійна компетенція»; розкрито сутність поняття «професійна компетентність студентів-дизайнерів»; виокремлено професійну компетентність дизайнерів одягу та графічних дизайнерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography