Academic literature on the topic 'Змагальний процес'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Змагальний процес.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Змагальний процес"

1

ШУНЕВИЧ, КАТЕРИНА. "Участь судового експерта у кримінальному провадженні в державах змагальної системи права на прикладі Великої Британії." Право України, no. 2021/03 (2021): 133. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-03-133.

Full text
Abstract:
Вплив змагального процесу на організацію судово-експертного забезпечення судочинства у державах загального права є актуальним для наукового вивчення. Метою статті є аналіз організаційних і процесуальних особливостей залучення судового експерта у кримінальне провадження Великої Британії та дослідження впливу змагального процесу на організацію судово-експертного забезпечення судочинства у державах загального права. Встановлено, що завдяки принципу змагальності, який домінує, зокрема, у Великій Британії, сторони отримують можливість на власний розсуд визначати, які докази подавати до суду, а також самостійно вибирати експерта. Експерт у змагальній системі мав би надавати висновок на основі власної незалежної оцінки і не має обов’язку “дбати” про позицію сторони, яка його залучила у провадження. Розглянуто концепцію експерта як “найманої зброї” (“hired guns”) і теорію “експертного шопінгу” (“expert shopping”) як загрозу для здійснення об’єктивного та неупередженого правосуддя у державах, де домінує змагальний процес. Досліджено окремі шляхи вирішення проблеми упередженості експертів у змагальній системі. З’ясовано історичні передумови виникнення “обізнаного свідка” у кримінальному процесі Великої Британії. Встановлено, зважаючи на особливості судового процесу та правової системи загалом, відмінності законодавчого підходу Великої Британії до статусу експерта від підходу у державах континентального права. Звернено увагу на організаційні та процесуальні особливості залучення судового експерта у кримінальне провадження Великої Британії. З цією метою проаналізовано прецедентну практику, Кримінально-процесуальні правила Великої Британії, Положення про акредитацію судових експертів, Вказівки Королівської прокурорської служби, що стосуються експертних доказів, а також окремі моніто-рингові документи, присвячені проблемам судової експертизи у Великій Британії. Визначено статус експертних доказів для доведення чи спростування обвинувачення у кримінальному провадженні. За результатами дослідження зроблено висновок, що функція експерта у Великій Британії включає необхідність збалансувати очікування клієнта із зобов’язанням підтримувати об’єктивність. Виявлено недоліки відсутності системи атестації та ліцензування судових експертів і відповідних реєстрів судових експертів, що ставить під сумнів належний рівень їхньої професійної підготовки. Залучення судового експерта у кримінальне провадження Великої Британії, у якій домінує змагальний процес, поступово запозичує деякі риси, характерні обвинувальному процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Русанова, Ольга. "Предиктори та детермінанти змагальної діяльності спортсменів у веслуванні." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 20, 2021): 34–42. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.4.34-42.

Full text
Abstract:
Анотація. Стаття присвячена питанням систематизації прогностичних критеріїв, предикторів та детермінант ефективного подолання спортсменами різних змагальних дистанцій у веслуванні. Мета. Теоретично обґрунтувати та систематизувати критерії предикторів та детермінант змагальної діяльності веслувальників. Методи. Аналіз, систематизація та узагальнення даних літературних джерел. Результати. Реалізація методологічного підходу, спрямованого на забезпечення єдності та взаємозв’язку між структурою змагальної діяльності та підготовленості спортсменів-веслувальників, обумовлює субординаційні відносини між їхніми складовими, слугує основою для впорядкування процесу управління тренувальними та змагальними навантаженнями, забезпечує зв’язок структури змагальної діяльності та відповідної їй структури підготовленості з методикою діагностики функціональних можливостей спортсменів-веслувальників, характеристиками моделей різних рівнів, системою засобів і методів, спрямованих на вдосконалення компонентів підготовленості та змагальної діяльності. Серед найбільш значущих детермінант та предикторів результативних виступів веслувальників на різних змагальних дистанціях вчені розглядають антропометричні, морфологічні, фізіологічні характеристики; метаболічні показники та психологічні аспекти. Відповідно до системи управління тренувальними і змагальними навантаженнями спортсменів у веслуванні, узагальнено та систематизовано предиктори результативних виступів веслувальників на різних змагальних дистанціях з урахуванням віку спортсменів. Доповнено теоретичні положення стосовно прогностичних критеріїв, предикторів та детермінант ефективного подолання спортсменами різних змагальних дистанцій у веслуванні. Набули подальшого розвитку відомості про параметри прогнозування продуктивності веслувальників під час подолання дистанції 2000 м на веслувальному ергометрі. Ключові слова: детермінати, предиктори, веслування, змагальна діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Байдаченко, Вадим, Володимир Гамалій, and Олена Шевчук. "Тенденції еволюції змагальних дій шаблістів високої кваліфікації на сучасному етапі розвитку фехтування." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 2 (January 3, 2022): 9–15. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.9-15.

Full text
Abstract:
Анотація. Вивчення й узагальнення змагальної діяльності провідних фехтувальників світу ефективно застосовується для оптимізації процесу технічної, тактичної та інших видів підготовки кваліфікованих спортсменів. Результати аналізу поєдинків кращих фехтувальників світу, які розкривають загальні сучасні тенденції розвитку фехтування, є об’єктивною інформаційною базою для планування тренувального процесу на всіх етапах підготовки спортсменів. Під час дослідження змагальної діяльності фехтувальників використовують об’єктивні показники їхнього арсеналу прийомів і дій. До них традиційно відносять обсяг, ефективність і результативність основних груп техніко-тактичних дій, які спортсмени застосовують у ході поєдинку. Оцінювання технічних дій фехтувальників дає можливість виділити найбільш часто використовувані дії як окремим спортсменом, так і групою провідних спортсменів, визначити результативні атакуючі, контратакуючі та захисні прийоми, а також створити індивідуальні, групові чи узагальнені моделі сучасної техніко-тактичної побудови фехтувального поєдинку. Змагання шаблістів у фехтувальному сезоні 2018/2019 відбувалися після внесення до регламенту змагань чергових змін. Ці змагання передували Олімпійським іграм у Токіо, які через пандемію Covid-19 були перенесені на 2021 р. Зрозуміло, що на цих змаганнях перевіряли тактичні схеми ведення поєдинків, а також велась боротьба за рейтинги Міжнародної федерації фехтування (FIE), за отримання ліцензій на Ігри ХХХІІ Олімпіади. Мета. Дослідити та проаналізувати змагальну діяльність фехтувальників-шаблістів високої кваліфікації. Методи. Узагальнення даних наукової та методичної літератури, аналіз змагальної діяльності спортсменів, методи математичної статистики. Результати. Розглянуто основні показники та розроблено моделі змагальної діяльності фехтувальників-шаблістів високої кваліфікації. У ході аналізу використано відеозаписи індивідуальних поєдинків шаблістів у фехтувальному сезоні 2018/2019, які пройшли на етапах Кубка світу (Алжир, Будапешт, Варшава), на змаганнях Гран-прі (Каїр, Москва, Сеул) та на чемпіонаті світу-2019 (Будапешт). Наведено результати порівняльного аналізу застосування різновидів змагальних дій на етапах плей-офф та у фіналах змагань. Представлено узагальнені й групові моделі фехтувальних поєдинків, виявлено дискримінативні ознаки змагальної діяльності фехтувальників. Ключові слова: фехтування на шаблях, змагальна діяльність, моделі змагальних дій, дискримінативні характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ю, Лювей. "ПОРІВНЯННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ТА КИТАЙСЬКИХ БАДМІНТОНІСТІВ ВІКОМ 10−12 РОКІВ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 4 (April 18, 2022): 150–57. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-4-20.

Full text
Abstract:
Ефективне програмування навчально-тренувального процесу вимагає систематичності аналізу, впровадження та оцінки показників змагальної діяльності. Мета – порівняти частки показників змагальної діяльності українських та китайських бадмінтоністів віком 10−12 років. Застосовано теоретичний аналіз та узагальнення, аналіз документальних матеріалів, педагогічне спостереження, методи математичної статистики. Педагогічне спостереження проводилося за змагальною діяльністю бадмінтоністів віком 10−12 років на Міжнародному дитячому турнірі з бадмінтону «Львівські зустрічі» пам’яті М.П. Камінського (Україна, 2019) та на змаганнях регіонального рівня провінції Гуанчжоу (КНР, 2019). Загалом проаналізовано одиночні ігри за участю 59 українських та 65 китайських бадмінтоністів віком 10–12 років. Вивчалися частки показників тривалості окремих компонентів гри, результативно значущі техніко-тактичні дії та базові переміщення. У змагальній діяльності китайських спортсменів найбільш конкурентною та гострою є боротьба в першому геймі. У ньому спортсмени намагаються протиставити усі власні сильні сторони та максимально вивчити суперника. Стосовно українських спортсменів ми спостерігаємо здебільшого рівномірний розподіл між геймами. Китайські спортсмени частіше встигають на позицію для виконання атакувальних дій другого темпу, а українські спортсмени намагаються завершити розіграш волану активними (більш затратними) техніко-тактичними діями. Китайські спортсмени ведуть більш агресивну змагальну діяльність із пошуком слабких сторін супротивника, натомість українські бадмінтоністи перебувають у «режимі очікування». Зі збільшенням тривалості змагальної діяльності частки «чистого» ігрового часу для українських та китайських спортсменів мають різну спрямованість. У спортсменів України вони поступово знижуються, а в представників КНР, навпаки, виявляють тенденцію до підвищення. Такі особливості вказують на вищі функціональні можливості саме китайських спортсменів, що дає змогу рекомендувати змінювати певні акценти в тренувальній діяльності українських бадмінтоністів 10−12 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дрогозюк, Крістіна Борисівна. "ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ОРИГІНАЛУ І КОПІЇ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКАЗІВ У ЦИВІЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ." Знання європейського права, no. 3 (February 7, 2020): 100–109. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.26.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню визначення поняття електронного доказу у чинному цивільному процесуальному законодавстві України. Визначено проблеми застосування електронних доказів у цивільному процесі через відсутність чіткого правового регулювання понять "оригінал" та "копія" електронного доказу у цивільному процесі України. Перш за все, від цього залежить доказова сила електронного доказу. Тільки чітке визначення всіх аспектів правового режиму електронного доказу допоможе забезпечити і захистити законні інтереси учасників цивільного судочинства і тим самим сприятиме його розвитку. У статті також проаналізовано різні підходи вітчизняних вчених щодо застосування електронних доказів у цивільному процесі України. Розвиток інформаційних технологій впливає як на діяльність судової системи в цілому, так і на змагальний судовий процес по конкретній справі. Сьогодні більшість представників бізнесу і громадян використовують електронну переписку як швидкий і ефективний інструмент для спілкування, укладення договорів, угод побутового характеру, тощо. При цьому часто сторони не створюють ніякого іншого документообігу, крім електронного, або обговорюють важливі нюанси за допомогою месенджерів або електронної пошти. У зв'язку з цим судова практика останніх років свідчить про постійне зростання кількості цивільних справ, в яких спір виник на підставі інформації, розміщеної в Інтернеті. Одним з основних критеріїв електронного доказу є можливість визначити та ідентифікувати першоджерело, за допомогою якого було отримано цей доказ. Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не представлений, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги. Разом з тим, існує проблема того, що інформація, розміщена в Інтернеті може бути легко змінена або навіть видалена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Романенко, Вячеслав, Валерій Голоха, Анатолій Алексєєв, and Юлія Коваленко. "МЕТОДИКА ОЦІНКИ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОДНОБОРЦІВ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 80 (December 21, 2020): 65–72. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-6.010.

Full text
Abstract:
Мета: теоретичне обгрунтування, розробка та експериметальна перевірка методики оцінки змагальної діяльності одноборців з використанням комп'ютерних технологій. Матеріал і методи: теоретичний аналіз та систематизація наукових джерел стосовно стану досліджуваної проблеми, узагальнення сучасного практичного досвіду, інструментальний метод дослідження, метод комп’ютерного програмування, методи математичної статистики. Для здійснення наукового дослідження у даному напрямку на кафедрі одноборств за підтримки фахівців кафедри інформатики та біомеханіки розроблено спеціалізовану комп'ютерну програму, яка дозволяє оптимізувати процес оцінки та аналізу змагальної діяльності одноборців. Результати: на основі аналізу науково-методичної інформації, джерел інтернету та узагальнення передового практичного досвіду було виявлено, що найбільш дієвим засобом оцінки змагальної діяльності є відеокомп'ютерний аналіз. Також були визначені основні параметри оцінки змагальної діяльності. Перегляд відеофрагментів бойових ситуацій на змаганнях дозволяє точніше ідентифікувати ту чи іншу дію, умови та оцінку її виконання. На підставі аналізу даних науково-методичної літератури та узагальнення практичного досвіду стосовно проблематики оцінки та аналізу змагальної діяльності створено комп'ютерну програму «Martial Arts Video Analysis». Використання запропонованої комп'ютерної програми дозволяє оптимізувати процес аналізу змагальної діяльності одноборців. Інформація, яка отримана завдяки цій програмі, дозволить формувати різні моделі змагальної діяльності та розробляти методичні рекомендації щодо підвищення якості тренувального процесу. Висновки: на підставі аналізу науково-методичної літератури та практичного досвіду визначено найбільш значимі параметри оцінки змагальної діяльності одноборців, розроблено та апробовано методику з використанням комп'ютерних технологій, яка дозволить оптимізувати процес оцінки та аналізу змагальної діяльності одноборців. Ключові слова: одноборства, змагальна діяльність, відеокомп'ютерний аналіз, методика, параметри, комп'ютерне програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шинкарук, Оксана, and Олег Серебряков. "Моделювання техніко-тактичних дій хокеїстів високої кваліфікації як напрям удосконалення змагальної діяльності." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 2 (January 3, 2022): 50–57. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.50-57.

Full text
Abstract:
Анотація. Сучасному хокею з шайбою притаманне підвищення спеціалізованості підготовки спортсменів, силового протиборства, швидкості виконання техніко-тактичних дій на ігровому майданчику. Недостатньо вивченим залишається питання побудови модельних характеристик техніко-тактичних дій гравців для визначення сторін їх підготовленості, корекції тренувального й змагального процесів. Мета. Розробити модельні характеристики техніко-тактичних дій гравців різного амплуа для підвищення ефективності змагальної діяльності хокеїстів високої кваліфікації. Методи. Аналіз і узагальнення даних спеціальної літератури та досвіду практичної роботи з оцінювання змагальної діяльності хокеїстів високої кваліфікації; моделювання техніко-тактичних дій гравців; відеоаналіз чемпіонатів світу, аналіз протоколів змагальної діяльності хокеїстів провідних країн світу та України; педагогічне спостереження; анкетування; педагогічний експеримент; метод експертної оцінки; методи математичної статистики. Результати. За результатами експертного опитування встановлено значущість моделювання як складової системи управління підготовкою хокеїстів високого класу, ефективності застосування моделювання в процесі підготовки зарубіжних хокеїстів високої кваліфікації, пріоритетність техніко-тактичних дій у моделюванні в хокеї з шайбою. Обґрунтовано підхід до побудови модельних характеристик техніко-тактичних дій хокеїстів різного амплуа для подальшого застосування в змагальній діяльності, основою якого є принципи системності, комплексності, динамічності, індивідуалізації, адекватності, відповідності, складності, уніфікованості та варіативності, що дає можливість передбачати зміни різних компонентів спортивної майстерності хокеїстів. Розроблено групові та індивідуальні модельні характеристики атакуючих та оборонних техніко-тактичних дій гравців у хокеї з шайбою для різних амплуа: центрового та крайнього нападаючого, захисника, воротаря, в різних зонах майданчика – захисту, нападу та нейтральній. Впровадження модельних характеристик техніко-тактичних дій гравців різного амплуа дозволило суттєво підвищити ефективність змагальної діяльності хокеїстів. Ключові слова: хокей з шайбою, амплуа, моделювання, техніко-тактичні дії, змагальна діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бобровник, В. І., М. Л. Ткаченко, А. В. Колот, С. П. Совенко, and Д. С. Данилюк. "ФІЗИЧНА І ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ЛЕГКОАТЛЕТІВ, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ У СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ, НА ЕТАПАХ БАГАТОРІЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 4 (April 18, 2022): 92–101. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-4-13.

Full text
Abstract:
Методика тренувального процесу легкоатлета, який спеціалізується у видах спортивної ходьби, де основним засобом є змагальна вправа, що виконується у різних зонах інтенсивності, вдосконалення технічної майстерності має здійснюватися разом із підвищенням передусім спеціальної фізичної підготовленості. Такий підхід є одним із найбільш важливих у побудові тренувального процесу кваліфікованих легкоатлетів, особливо у другій половині етапу спеціалізованої базової підготовки. Під час навчання технічних основ легкоатлетів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, й особливо в процесі їх удосконалення необхідно дотримуватися вимог, які притаманні початковим етапам багаторічної підготовки спортсменів. Динаміка результатів легкоатлетів у ходьбі на 20 км на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, України тощо за останні три десятиріччя, починаючи з часу незалежності України, тобто з 1991 по 2021 рр., показала, що підвищення спортивних результатів за цей період становить від 7 до 10 %. Визначено, що українські учасники Олімпійських ігор та чемпіонатів світу займали на змаганнях місця з 2-го по 50-те. Акцентовано увагу на спортсменах, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, змагаючись на найбільших міжнародних змаганнях на дистанціях 20 і 50 км, де середня швидкість переміщення, а, отже, і спортивні результати залежать як від ступеня прояву витривалості, де працездатність виявляється завдяки аеробним можливостям людини в зоні помірної потужності, так і від сформованої фізичної та технічної підготовленості таких легкоатлетів. Тренувальний процес зі спортивної ходьби повинен включати програми підготовки, в яких засоби за своєю структурою відповідали б кінематико-динамічним характеристикам змагальної вправи і виконувалися би з високою інтенсивністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Анохін, Едуард. "Система проведення змагань у кіберспорті." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (February 2, 2022): 3–7. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.3-7.

Full text
Abstract:
Анотація. На сучасному етапі розвитку спорту кіберспорт виступає як соціальне явище в широкому розумінні цього визначення і як спорт що містить спільні риси, притаманні іншим видам спорту. Мета. Дослідити та визначити особливості системи проведення змагань у кіберспорті. Методи. Аналіз літературних джерел та даних мережі Інтернет; опитування; узагальнення. Вирішення поставлених завдань здійснювали на базі кафедри інноваційних та інформаційних технологій у фізичній культурі і спорті Національного університету фізичного виховання і спорту України, м. Київ, Федерації кіберспорту України. Результати. Особливістю системи змагань у кіберспорті є виключення елементу випадковості. Визначено специфічні особливості системи змагань та змагальної діяльності в кіберспорті: наявність мережі Інтернет, спільна взаємодія зі змагальним середовищем, неможливість відриву від змагального середовища в процесі змагання, реальний час та відсутність контакту між гравцями і командами. Організатором міжнародних змагань виступає фірма-розробник ігор. В наявності обмежена рухова діяльність гравців. Спільними рисами системи змагань, характерними як традиційним видам спорту, так і кіберспорту, визначено: наявність команд, гравців, матеріально-технічна база та оснащення, наявність правил змагань, система та спосіб змагань, призовий фонд, система суддівства, облаштування місць змагань, вболівальники. Для системи змагань у кіберспорті характерними є такі способи: коловий, олімпійський з вибуванням, олімпійський з вибуванням після двох поразок, швейцарський, змішаний. Гра через локальну мережу Інтернет забезпечує особисту присутність усіх учасників і глядачів, достатню та однакову для всіх пропускну здатність. Доведено припущення щодо обґрунтування кіберспорту як виду спорту, якому притаманні спортивна складова, методика підготовки, система змагань та всі елементи тренувального процесу, як і традиційним видам спорту, та наявність специфічних ознак. Ключові слова: кіберспорт, система змагань, змагальна діяльність, спорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельніков, Андрій. "ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДЕЛІ У ФОРМУВАННІ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ДО ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ЗА ТЕОРЕТИЧНОЮ ПІДГОТОВЛЕНІСТЮ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 18, no. 3 (February 1, 2020): 228–36. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v18i3.82.

Full text
Abstract:
Ідея дослідження полягає у розгляді сукупності взаємопов’язаних концептів, а саме, теоретичного, врахування якого сприяє реалізації Концепції. При цьому, теоретичний концепт передбачав: визначення комплексу дефініцій, з’ясування яких уможливлює: розуміння сутності фізичного виховання особового складу підпорядкованого підрозділу; обґрунтування педагогічних умов, що забезпечують формування готовності майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України до здійснення означеного виду професійної діяльності; конкретизацію організації фізичного виховання, змісту його форм, особливостей щорічних динаміки і взаємозв’язків між приростом фізичних якостей, а також структури вияву і зміни показників фізичної підготовленості майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України, які наприкінці навчання в спеціалізованому закладі вищої освіти відзначалися високим і нижчими від високого рівнями готовності до фізичного виховання особового складу. Разом із тим, сутність складової розробленої автором моделі полягала у визначенні поточної та підсумкової результативності майбутніх офіцерів у формуванні готовності до фізичного виховання особового складу за теоретичною підготовленістю. Поточна результативність визначалась під час вихідного, етапного та оперативного контролю за визначеними показниками, відповідно на початку навчального року, після серії занять певної спрямованості та на кожному занятті. В останньому випадку, оцінювалсь реакція організму на пропоноване фізичне навантаження. Підсумкову результативність визначали наприкінці навчального року, використовували змагальний метод або змагання, передбачені спортивно-масовою роботою. В результаті цього автором апробовано спроєктовану модель підготовки і методику її упровадження під час фізичної активності майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України в спеціалізованому закладі вищої освіти та уведено в педагогічний процес експериментальний чинник, що дозволило досягти майбутнім офіцерам значно вищого результату за теоретичною підготовленістю та у формуванні мотивації внутрішнього типу до фізичної підготовки персоналу, ніж застосування традиційного підходу до організації і реалізації змісту навчальної дисципліни «Фізичне виховання».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Змагальний процес"

1

Білоус, Олеся Валеріївна, and Наталя Юріївна Борейко. "Вплив психологічної установки на учбово-тренувальний та змагальний процес спортсменів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40716.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білоус, Олеся Валеріївна, and Наталя Юріївна Борейко. "Йога-нідра як складова психологічної підготовки спортсменів до змагань." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яржемський, Вадим Олександрович. "Удосконалення процесу навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11580.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: удосконалення процесу навчання техніці змагальних вправ пауерліфтерів на основі використання системи алгоритмічних рухових завдань. Завдання дослідження: 1. Визначити проблемне поле навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу; 2. Визначити основні помилки, які виникають під час вивчення техніки змагальних вправ у пауерліфтингу; 3. Розробити послідовність навчання техніці змагальних вправ пауерліфтерів на етапі початкової та попередньої базової підготовки; 4. Експериментально перевірити ефективність запропонованої послідовності навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу. Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення; документальний метод; педагогічне спостереження; педагогічний експеримент; методи математичної статистики. В результаті дослідження виявлено найбільш поширені помилки, які виникають під час вивчення техніки змагальних вправ у пауерліфтингу та розроблено систему алгоритмічних рухових завдань навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу, що включає алгоритм навчання техніці присідань зі штангою на плечах, алгоритм навчання техніці жиму лежачи, алгоритм навчання техніці тяги станової. Експериментальна перевірка розробленої послідовності навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу свідчить, що її впровадження дозволяє зменшити кількість помилок, які виникають у спортсменів під час вивчення техніки виду спорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Босько, Василь Миколайович, Василий Николаевич Босько, Vasyl Mykolaiovych Bosko, and М. С. Якіменко. "Психологічна підготовка футболісток 13-14 років у процесі змагальної діяльності." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77443.

Full text
Abstract:
Командні види спорту пред’являють особливі вимоги до психологічної підготовки спортсменів (Г. Б. Горська, 2008; М. Осадець, 2014). Жінкам в командних видах спорту властиве уповільнене сприйняття ігрових ситуацій і прийняття рішень в силу більш низьких порівняно з чоловіками показників реагування. Тому першорядне значення в цьому напрямку мають дослідження питань, що відображають структуру і зміст психологічної підготовки спортсменок (В. А. Родионова, В. Г. Сивицкий, 2014). Разом з тим можна говорити про недостатню розробленість теоретичних і методичних матеріалів, що стосуються психологічної підготовки футболісток 13-14 років у змагальному періоді. Таким чином, дослідження їх психологічної підготовки на основі врахування їх індивідуальних особливостей становить значний теоретичний і практичний інтерес. Мета: обґрунтування напрямів психологічної підготовки футболісток 13-14 років у змагальному періоді на основі врахування їх індивідуальних особливостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жердецький, Максим Анатолійович. "Організаційно-методичні засади навчально-тренувального процесу висококваліфікованих пауерліфтерів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11571.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес спеціальної фізичної підготовки спортсменів, що займаються пауерліфтингом У роботі розглядаються: теоретичні основи організації навчально-тренувального процесу в пауерліфтингу. Акцентується увага на біомеханічному обґрунтуванні роботи м'язів у пауерліфтингу, а також техніки виконання основних (змагальних) вправ у пауерліфтингу як еталона для підготовки спортсмена. Проаналізовано 40 літературних джерел. Запропоновано наступне узагальнення про те що: грамотне поєднання статодинамічних тренувань у змагальних вправах по кожній окремо і сумарно загалом мають позитивний ефект на силовий показник силового триборства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Филимонова, Карина Андріївна. "Динаміка фізичної працездатності та функціональної підготовленості баскетболістів високої кваліфікації в підготовчому і змагальному періодах." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1438.

Full text
Abstract:
Филимонова К. А. Динаміка фізичної працездатності та функціональної підготовленості баскетболістів високої кваліфікації в підготовчому і змагальному періодах : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник Р. В. Клопов. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 64 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 64 сторінки, 6 таблиць, 67 літературних джерел. Об'єкт дослідження – рівень функціональної підготовленості баскетболістів високої кваліфікації. Мета роботи – вивчити особливості зміни показників, які характеризують фізичну працездатність і функціональний стан баскетболістів високої кваліфікації в підготовчому і змагальному періодах. Методи дослідження: аналіз літератури; педагогічне спостереження; констатуючий експеримент; приватні методики; математичної статистики. В рамках справжнього дослідження у гравців баскетболістів команди на початку, середині і в кінці періоду підготовки до сезону було проведено вивчення рівня функціональної підготовленості. Показано, що під впливом прийнятої в команді баскетболістів системи тренувальних занять у спортсменів наголошується виражена оптимізація функціональної підготовленості, у зв'язку з чим дану програму тренувань і системи відновних заходів в підготовчому і змаганні періодах можна вважати ефективною і рекомендувати для практичного використання при роботі з баскетболістів високої кваліфікації.
EN : Qualification work: 64 pages, 6 tables, 67 references. The object of the study is the level of functional readiness of highly qualified basketball players. The aim of the work is to study the peculiarities of changes in indicators characterizing the physical performance and functional state of highly qualified basketball players in the preparatory and competitive periods. Research methods: literature analysis; pedagogical observation; ascertaining experiment; private methods; mathematical statistics. In the framework of this study, the level of functional readiness was studied in the players of the basketball team at the beginning, middle and end of the preparation period for the season. It is shown that under the influence accepted in the basketball team system training in athletes marked optimization of functional preparedness in connection with this exercise program and rehabilitation activities in the preparatory and competition periods can be considered effective and to recommend for practical use when working with basketball players of high qualification.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Салімоненко, Дмитро Віталійович. "Особливості тренувального процесу бодібілдерів у змагальному періоді." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1547.

Full text
Abstract:
Салімоненко Д. В. Особливості тренувального процесу бодібілдерів у змагальному періоді : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник Д. Г. Сердюк. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 61 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 61 сторінка, 6 таблиць, 1 рисунок, 75 літературних джерел. Об'єкт дослідження – програма тренувального процесу кваліфікованих бодібілдерів в змагальному періоді підготовки. Суб'єкт дослідження – підготовка спортсменів, які регулярно займаються бодібілдингом. Мета роботи – розробити та експериментально обґрунтувати програму тренувального процесу кваліфікованих бодібілдерів в змагальному періоді підготовки. Методи дослідження: аналіз та узагальнення даних наукової, спеціальної літератури і мережі «Інтернет»; педагогічні спостереження; педагогічний експеримент; педагогічне тестування; методи математичної статистики. Удосконалення тренувального процесу кваліфікованих бодібілдерів дозволяє вважати, що запропонована програма для ЕГ дає більш виражений ефект. Розроблена програма вдосконалення тренувального процесу дозволяє досягти необхідного рівня спортивної форми без перенапруження адаптаційно-компенсаторних механізмів. Дана програма тренувань дозволяє спортсменам набувати максимального рельєфу, покращувати пропорції з мінімальними втратами м’язових об’ємів.
EN : Qualification work: 61 pages, 6 tables, 1 figure, 75 literature sources. The object of the study is the training program of qualified bodybuilders in the competitive training period. The subject of the study is the training of athletes who regularly engage in bodybuilding. The purpose of the work is to develop and experimentally justify the training program of qualified bodybuilders in the competitive training period. Research methods: analysis and generalization of data of scientific, special literature and the Internet; pedagogical observations; pedagogical experiment; pedagogical testing; methods of mathematical statistics. Improving the training process of qualified bodybuilders allows us to believe that the proposed program for EG gives a more pronounced effect. A program for improving the training process allows you to achieve the required level of fitness without overstrain adaptation and compensatory mechanisms. This training program allows athletes to gain maximum relief, improve proportions with minimal loss of muscle volume.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Миколаєвський, Руслан Олександрович. "Фізична та функціональна підготовленість борців на різних етапах навчально-тренувального процесу." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3633.

Full text
Abstract:
Миколаєвський Р. О. Фізична та функціональна підготовленість борців на різних етапах навчально-тренувального процесу : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник О. І. Верітов. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 56 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 56 сторінок, 7 таблиць, 2 рисунка, 54 літературних джерела. Об’єкт дослідження – фізична та функціональна підготовленість борців. Мета дослідження – вивчення динаміки фізичної та функціональної підготовленості борців 14-16 років на різних етапах навчально-тренувального процесу. Методи дослідження: аналіз літературних джерел за темою досліджень; педагогічні спостереження; визначення рівня функціональної підготовленості обстежуваних за допомогою комп'ютерної програми «ШВСМ»; визначення рівня фізичної підготовленості; методи математичної статистики. Дослідженнями встановлено, що наприкінці змагального періоду у борців 14-16 років були зареєстровані незадовільні значення більшості показників, що характеризують рівень їх функціональної та фізичної підготовленості. Це пояснюється напруженим графіком виступів у змагальному періоді. У процесі тренувальних занять в рамках підготовки до змагального сезону для всіх спортсменів була характерна оптимізація їх загальної, швидкісної, швидкісно-силової витривалості, економічності роботи системи енергозабезпечення м'язової діяльності, резервних можливостей організму і загального рівня фізичної та функціональної підготовленості. Отримані дані переконливо свідчили про високу репрезентативність комп'ютерної програми «ШВСМ» та необхідність її впровадження в систему медико-біологічного контролю за функціональним станом спортсменів різної спеціалізації та кваліфікації.
EN : Qualification work – 56 pages, 7 tables, 2 figures, 56 literature sources. The object of research is physical and functional fitness of wrestlers. The purpose of the research is to study the dynamics of physical and functional fitness of wrestlers aged 14-16 years at various stages of the training process. Research methods: analysis of literature sources on the subject of research; pedagogical observations; determination of the level of functional readiness of the subjects using the computer program «SHVSM»; determination of the level of physical fitness; methods of mathematical statistics. Research has found that at the end of the competition period, 14-16-year-old wrestlers registered unsatisfactory values of most indicators that characterize the level of their functional and physical fitness. This is due to the busy schedule of performances in the competition period. In the course of training sessions in preparation for the competition season, all athletes were characterized by optimization of their overall, speed, speed-power endurance, efficiency of the energy supply system of muscle activity, reserve capabilities of the body and the overall level of physical and functional fitness. The obtained data strongly demonstrated the high representativeness of the computer program «SHVSM» and the need for its implementation in the system of medical and biological control over the functional state of athletes of different specialization and qualifications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кушнір, Сергій Володимирович. "Застосування кругового методу у навчально-тренувальному процесі футболістів 10-11 років." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5521.

Full text
Abstract:
Кушнір С. В. Застосування кругового методу у навчально-тренувальному процесі футболістів 10-11 років : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник А. В. Симонік. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 47 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 47 сторінок, 5 таблиць, 12 рисунків, 78 літературних джерел. Об’єкт дослідження – фізична підготовленість футболістів 10-11 років. Мета дослідження – розробити та обґрунтувати доцільність застосування методу кругового тренування для розвитку фізичних якостей юних футболістів. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури за темою дослідження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. У педагогічному експерименті брали участь 28 юних спортсменів 10-11 років. В основному більшість займалися в спортивній секції з 8 років, кілька дітей прийшло в спортивну школу пізніше. Всі футболісти були розділені на 2 рівноцінні групи, контрольну та експериментальну по 14 осіб у кожній. Педагогічний експеримент проходив протягом двох років. Суть його полягала в тому, що в навчально-тренувальний процес експериментальної групи впроваджувався круговий метод тренування із застосуванням спеціально розроблених комплексів. В ході дослідження нами були розроблені комплекси кругового тренування для розвитку сили, швидкості, гнучкості та спритності. Комплекси вправ включали по 6-7 вправ. За результатами комплексної оцінки параметрів фізичної підготовленості футболістів з використанням системи ранжирування показано, що 29% футболістів характеризуються високим рівнем фізичної підготовленості, середнім рівнем – 42% і низьким рівнем – 29%. Отримані результати дослідження підтвердили припущення про те, що використання методу кругового тренування, спрямованих на розвиток сили, швидкості, гнучкості та спритності, сприяють підвищенню рівня фізичної підготовленості юних футболістів 10-11 років.
EN : Qualification work - 47 Pages, 5 Tables, 12 figures, 78 literary sources. The object of research is the physical fitness of football players aged 10-11 years. The aim of the study is to develop and justify the feasibility of using the circular training method for developing the physical qualities of young football players. Research methods: analysis of scientific and methodological literature on the research topic, pedagogical testing, pedagogical experiment, methods of Mathematical Statistics. 28 young athletes aged 10-11 took part in the pedagogical experiment. Basically, most of them were engaged in the sports section from the age of 8, a few children came to the sports school later. All football players were divided into 2 equal groups, a control group and an experimental group of 14 people each. The pedagogical experiment was conducted for two years. Its essence was that a circular training method was introduced into the educational and training process of the experimental group using specially developed complexes. In the course of our research, we developed circuit training complexes for developing strength, speed, flexibility and agility. Sets of exercises included 6-7 exercises each. According to the results of a comprehensive assessment of the parameters of physical fitness of football players using the ranking system, it is shown that 29% of football players are characterized by a high level of Physical Fitness, an average level – 42% and a low level – 29%. The results of the study confirmed the assumption that the use of the circular training method, aimed at developing strength, speed, flexibility and agility, contributes to increasing the level of physical fitness of young football players aged 10-11 years.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Змагальний процес"

1

Шутько, Віктор Васильович, Віктор Іванович Карпов, and Л. М. Світка. Застосування ігрового та змагального методу на уроках фізичної культури з волейболу. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1971.

Full text
Abstract:
У зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я і малорухливим способом життя школярів потрібно шукати нові методи заохочення до занять фізичної культури. Використання цих методів на уроках з волейболу не є випадковим, так як волейбол – це один з найпопулярніших видів спорту, який отримав всесвітнє визнання. Багаточисленний інтерес до цього виду спорту пояснюється його доступністю, великим спектром емоцій, отриманих під час гри, і можливістю використовувати його для різних вікових груп. Дослідження ефективності застосування ігрового і змагального методів сприятиме підвищенню мотивації і інтересу до занять фізичними вправами. 1. Ігрова та змагальна діяльність, як форма і метод навчання школярів, є найбільш продуктивним напрямком у навчально-виховному процесі в сучасній методиці фізичного виховання. Ігровий і змагальний метод завжди приваблює і радує дитину. 2. Ігровий і змагальний методи використовуються в процесі фізичного виховання для комплексного вдосконалення фізичних якостей, тому що в ігровому і змагальному методі присутні сприятливі передумови для розвитку спритності, сили, швидкості, витривалості. 3. Ігровий і змагальний метод необов'язково повинні бути пов'язані з загальноприйнятими спортивними іграми, наприклад футболом, волейболом або рухливими іграми. Вони можуть бути застосовані на базі будь-яких фізичних вправ. 4. Ігровий і змагальний методи в силу всіх притаманних їм особливостей використовуються в процесі фізичного виховання не стільки для початкового навчання рухам або виборчого впливу на окремі фізичні здібності, скільки для комплексного вдосконалення рухової діяльності в ускладнених умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography