Academic literature on the topic 'Згусток'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Згусток.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Згусток"

1

Косів, М. "Кожен його твір - це згусток життя." Дзвін, no. 4 (822) (2013): 108–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білий, В. Ю., and С. В. Мерзлов. "ВПЛИВ РІЗНИХ СИЧУЖНИХ ЕНЗИМІВ НА ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СЕНСОРНІ ПОКАЗНИКИ БРИНЗИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 103–9. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.13.

Full text
Abstract:
У статті викладені результати сенсорних показників зразків бринзи, які були отримані за використання різних сичужних ензимів. У контрольній групі проб для зсідання молока використовували сичужний ензим мікробіального походження. Для постановки досліду було сформовано ІІІ групи проб молока (n=5). У І дослідній групі проб застосовувався ензимний препарат із сичугів молочних телят, екстрагований за методикою Ю. Я. Свириденка. У ІІ дослідній групі застосовували ензимний препарат, який екстрагували із сичугів молочних телят за методикою С. В. Мерзлова. Як у контрольній, так і дослідних групах кожна проба становила по 5,0 дм³. Відфільтроване молоко охолоджували до температури 4 °С і витримували 12 годин. Пастеризацію проводили за температури 60–63 °С з витримкою 30 хвилин. Пастеризоване молоко нормалізували за масовою часткою жиру. Ензимні препарати вносили в підігріте до температури 33°С нормалізоване молоко плавно перемішуючи його. Згусток різали на кубики розміром 15–20 мм і залишали у спокої на 10–15 хвилин, потім з метою ущільнення і зневоднення обережно вимішували протягом 20–30 хвилин. Вимішування проводили застосовуючи зупинки на 2–3 хвилини. Зберігання зразків здійснювали за температури 4°С з постійною вентиляцією. Зразки для сенсорного аналізу відбирали у 20, 40 та 60 діб зберігання. Після 60 діб зберігання зразки контрольної та І дослідної груп проб мали кислий смак з вираженим запахом плісені, поверхня ослизла та мала виражений жовтий колір сирного тіста неоднорідного за всією масою з вираженою кіркою. Зразки ІІ дослідної групи проб відрізнялися слабо вираженим смаком і запахом плісені, менш вираженим ослезінням поверхні та менш вираженим жовтим кольором. Використання сичужних ензимів одержаних за методикою С.В. Мерзлова (ІІ досдідна група) сприяє підвищенню виходу готового продукту на 7,7 % у порівнянні із варіантами де застосовували ензими мікробного походження. Застосування сичужних ензимів одержаних за методикою С. В. Мерзлова за технології бринзи пролонгує її зберігання, що підтверджується органолептичними показниками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Honcharenko, Nadiia. "ВІД «ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ» ДО «УКРАЇНСЬКОГО ВИМІРУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ»: ЗМІНА НАРАТИВУ В ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКАХ ІСТОРІЇ." ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ: Український вимір 11 (December 15, 2019): 35–60. http://dx.doi.org/10.33124/hsuf.2019.11.02.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано як, починаючи з 1991 р., в українських шкільних підручниках з історії (підручники з всесвітньої історії тут не розглядаються) мінялися інтерпретації подій 1939–1945 рр.; відбувалася поступова відмова від успадкованого з радянської історіографії поняття «Велика Вітчизняна війна» і запроваджувалося поняття «українського виміру Другої світової війни». Оглянуто підходи до оцінювання підручників з історії, запропоновані європейськими науковцями багатоперспективність, критичне мислення, сформоване на підставі аналізу різноманітних джерел, а завдяки цьому – виховання толерантності й уникання однобічності). Зауважено, що, поділяючи настанови щодо багатоперспективності й критичності, українські науковці наголошують також на потребі надати «від імені науки» згусток знань, потрібних молодій людині для ототожнення себе з країною (Н. Яковенко), дати молодій людині уяву про пов’язаність із своїм суспільством і його минулим (Я. Грицак), та деконструювати фундаментальний радянський міф, котрий залишається стрижневим компонентом ідеологічного колоніалізму щодо України – міф «Великої Вітчизняної війни» і «Великої Перемоги» (Л. Зашкільняк). У статті показано, що перші українські підручники хронологічно й концептуально відповідали радянському наративу про «Велику Вітчизняну війну». Натомість кожне нове покоління підручників, написаних згідно з оновленими та удосконаленими програмами викладання, серед авторів яких науковці – фахівці з цієї тематики, висвітлювало події Другої світової війни дедалі повніше й адекватніше, поступово відмовляючись від радянської міфології, використовуючи новітні методики викладання і різноманітні джерела. Висвітлено процес формування «українського виміру Другої світової війни», покликаний відірвати освітній простір України від міфології Великої Вітчизняної війни та культу Перемоги, мусив конкурувати з істотним політичним, медійним та культурним впливом Росії на український культурний і освітній простір. Окрім того, автори підручників зіткнулися з потужним опором частини українських політичних еліт – комуністів, прихильників ідей «русского мира», серед яких було чимало народних депутатів, науковців, освітян, діячів культури. Вони критикували підручники цього періоду, звинувачуючи авторів у перекручуванні правди та відмові від «Великої Перемоги». Названо ключові чинники створення і постійного удосконалення/переписування підручників з історії України: суспільна трансформація, політична свобода, світоглядне й культурне різноманіття, інтелектуальна сміливість, можливість проводити вільні дискусії, а також – потреба формування нової української ідентичності задля ототожнення себе із країною. Ключові слова: історична освіта, наратив, підручник історії, історіографія, міфологія Великої Вітчизняної війни, український вимір Другої світової війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вовкогон, А. Г. "ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАТИВНОЇ І ІММОБІЛІЗОВАНОЇ НА МОДИФІКОВАНОМУ ПЕКТИНІ ЗАКВАСКИ ДЛЯ ЙОГУРТУ ЗА РІЗНОГО ЧАСУ І УМОВ ЗБЕРІГАННЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2019): 117–24. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.15.

Full text
Abstract:
Наявність у заквасках для кисломолочних напоїв, зокрема і йогурту живих мікроорганізмів вима-гає регламентованих умов їхнього зберігання. Нативні кисломолочні бактерії мають відносно коро-ткий термін зберігання. Подовжують час зберігання й підвищують стійкість мікроорганізмів за-квасок йогурту до інгібуючих факторів за допомогою іммобілізації клітин. Тому задачею досліджень було встановлення впливу умов і часу зберігання на активність іммобілізованої на модифікованому пектині й нативної закваски для йогурту. Дослідні зразки заквасок зберігали в холодильнику за тем-ператури 3−4 ˚С і за кімнатної температури (18−22 ˚С) впродовж 42 місяців. Через кожні 6 місяців відбирали проби заквасок і вносили їх у нормалізоване молоко. Сквашування виконували впродовж 8 годин термостатним способом. Проводили сенсорний аналіз та визначали титровану кислотність кінцевого продукту сквашування нативною і іммобілізованою заквасками для йогурту. Зовнішній вид, консистенція і смак йогурту, одержаного за допомогою нативної та іммобілізованої заквасок, які зберігали за температури 3−4 ˚С і відбирали через 6−24 місяці були однаковими. Кінцеві продукти мали чітко виражений кисломолочний смак без сторонніх присмаків, помірно в’язкий, сформований молочний згусток. Відібрані проби нативної закваски з холодильника, які зберігалися 30 місяців, не дали змоги отримати якісний йогурт. Кінцевий продукт мав тягучу консистенцію зі смаком прокис-лого молока. За умови внесення іммобілізованих на модифікованому пектині заквасок, відібраних з холодильника через 30−42 місяці зберігання, було одержано якісний за сенсорними показниками йо-гурт. За кімнатної температури зберігання активність нативної закваски була сталою протягом 18-ти, а іммобілізованої закваски протягом 36-ти місяців. Експериментально виявлено, що титро-вана кислотність йогуртів, для виготовлення яких використовували нативні закваски, які зберігали 24 місяці в холодильнику та 18 місяців за температури 18−22 ˚С відповідала нормативним вимогам і була в межах 89,5−93,2 ˚Т. Аналогічна кислотність кисломолочних продуктів була виявлена за умови використання іммобілізованих проб заквасок йогурту, відібраних через 42 місяці зберігання у холоди-льнику та 36 місяців зберігання за кімнатної температури. Отже, іммобілізація мікроорганізмів заквасок йогурту на модифікованому пектині сприяє пролонгуванню їхнього терміну зберігання (придатності) як за кімнатної температури, так і в холодильнику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Селецький, П. "Матерії зоряні згустки." Київ, no. 6 (2011): 18–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жовтянський, В. А. "Формування та еволюція циліндричного плазмового згустка." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", вип. 1 (1999): 287–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bіletsky, O. V., V. V. Nіkonov, A. Yu Pavlenko, M. O. Dementyeva, V. V. Boyko, and O. V. Kuznetsov. "Консервативний гемостаз у хворих із кровотечею з верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту." EMERGENCY MEDICINE, no. 6.53 (October 1, 2013): 86–88. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.6.53.2013.88701.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто застосування способу консервативного гемостазу та зупинки кровотечі у хворих із верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту з метою найшвидшого консервативного неспецифічного гемостазу та припинення кровотечі в результаті утворення стійкого згустку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Struchaiev, N., Y. Postol, V. Tarasenko, and N. Palianychka. "Thermophysical calculations the process of cooling the fermented milk clot." Proceedings of the Tavria State agrotechnological university 21, no. 1 (2021): 19–27. http://dx.doi.org/10.31388/2078-0877-2021-21-1-19-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Блятон, Артем, and Ірина Мазуркевич. "НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОДУКЦІЇ З МОЛОКА." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 6 (October 6, 2019): 38–40. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.009.

Full text
Abstract:
Розглянуто біохімічні та фізико-хімічні процеси, які проходять під час проведення процесу новітніх технологій нагрівання з витягуванням продукту з молока , а саме м’якого сиру. Стаття ставить проблеми необхідних умов для досягнення оптимального витягування згустку та інноваційних технологічних процесів, що призводять до фізико-хімічних змін продуктів з молока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

PETIK, A. V. "The Role оf Fibrin Clot Structure to Ensure its Physiological Functions." Experimental and Clinical Physiology and Biochemistry 2017, no. 4 (December 14, 2017): 71–79. http://dx.doi.org/10.25040/ecpb2017.04.071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Згусток"

1

Аксенко, Є. А., and Ольга Миколаївна Близнюк. "Вплив рослинних інгредієнтів на в'язкість збагачених йогуртів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44708.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скорнякова, В. С., and Наталія Юріївна Масалітіна. "Оптимізація біотехнології виробництва ряжанки термостатним способом." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44771.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лопаткін, Юрій Михайлович, Юрий Михайлович Лопаткин, Yurii Mykhailovych Lopatkin, Олександр Б. Півень, and Олег Б. Півень. "Дослідження кінетики росту згустків Ag, створених лазерним світлом різних довжин хвиль на мікрокристалах AgBr." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27600.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Згусток"

1

Колоїз, Ж. В., and І. В. Масляєва. "Глютонійні паремії як згустки лінгвокультурної інформації національної спільноти." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-1-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography