Academic literature on the topic 'Збурення даних'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Збурення даних.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Збурення даних"

1

Ференс, Володимир. "ВИКОРИСТАННЯ АЛГОРИТМУ ЗБУРЕННЯ ДАНИХ ДЛЯ ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (April 28, 2022): 9–14. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-69-1-2.

Full text
Abstract:
В роботі проведено дослідження алгоритмів захисту конфіденційності для великомасштабних даних на основі машинного навчання. У сучасному світі у повсякденному житті та для дослідників і практиків проблема захисту конфіденційності великих даних є чи не найосновнішою проблемою та актуальною задачею. За результатами проведених досліджень удосконалено метод захисту конфіденційності для більш ефективного використання енергоносіїв. Також набув подальшого розвитку метод, за допомогою якого забезпечується можливість імплементації його у систему охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бодюл, О. С., and Л. М. Якуб. "Рівняння стану конденсованого метану при високих тисках." Refrigeration Engineering and Technology 54, no. 4 (August 30, 2018): 61–65. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i4.1219.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано теоретичне рівняння стану рідкого метану, побудоване в рамках теорії збурення, де в якості нульового наближення виступає флюїд Ленарда-Джонса, а в якості потенціалу збурення – октуполь-октупольна взаємодія молекул метану. Рівняння стану рідкого метану дозволяє описати його термодинамічні властивості на лінії плавлення і передбачити їх з достатньою точністю в області високого тиску, де практично відсутні експериментальні дані. Термодинамічні властивості рідкого метану розраховані в широкому діапазоні температур (100-300 К) і тисків (1-1000 МПа). Для розрахунку було задано лише три параметри: два параметра потенціалу Ленарда-Джонса і октупольний момент молекули метану. Рівняння стану метану внесено в автоматизовану систему розрахунку теплофізичних властивостей речовин «ThermoPro-5». Наведено результати розрахунку густини, ентальпії, ентропії, коефіцієнта теплового розширення, стисливості і теплоємності. Можливості запропонованого теоретичного рівняння стану, що не залучає експериментальних даних, а також оцінки точності отриманих даних, дозволяють значно розширити область дослідження рідкого метану до високих тисків понад 1000 МПа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, С. О., І. В. Дзюблик, О. В. Ковалюк, О. С. Олефір, В. В. Мальчиков, and А. А. Симчук. "АНАЛІЗ СИСТЕМНОЇ ДИНАМІКИ ЕПІДМЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ / СНІДУ В УКРАЇНІ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (September 7, 2021): 22–30. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2021.1.12187.

Full text
Abstract:
З використанням наявних статистичних даних про щомісячну захворюваність та поширеність ВІЛ-інфекції / СНІДу в Україні, статистичних демографічних даних українського населення побудовано модель, що описує три підгрупи українського населення в динаміці з огляду на епідемічний процес захворювання. Аналіз моделі показав, що ключові параметри епідемічного проЦесу ВІЛ-інфекції / СНІДу зменшуються з часом. Побудовану динамічну модель досліджено на предмет рівноважної стійкості. Показано, що невелике збурення динамічної системи (зміна чисельності населення, запровадження стратегій профілактики тощо) може призвести до зміщення її рівноваги та прихильності до нової точки рівноваги. Факт спадних ключових параметрів епідемічного процесу ВІЛ-інфекції / СНІДу свідчить про ефективність існуючих стратегій профілактики, таких як тестування та антиретровірусна терапія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vlasov, D. I., and A. S. Parnowski. "Prediction of local geomagnetic activity on the example of data of “Lviv” Magnetic Observatory." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 27, no. 1 (2021): 78–84. http://dx.doi.org/10.15407/knit2021.01.078.

Full text
Abstract:
For the first time in world practice, predictive models were constructed for X, Y, Z geomagnetic elements. Based on these models, the prediction was made with 3 hours lead time using data of the “Lviv” magnetic observatory. The properties of models are as follows: observatory — LVV, рredicted values — XYZ; lead time — 3 hours; correlation coefficients’ averaged measurement data — 0.824 (X), 0.811 (Y), 0.804 (Z); prediction efficiency — 0.816 (X), 0.803 (Y), 0.801 (Z); skill score — 0.115 (X), 0.095 (Y), 0.099 (Z). The developed models were tested in the Main Center of Special Monitoring, and they were found to meet the Basic Requirements for operational predictive models.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зозуля, В. А., С. І. Осадчий, and В. М. Каліч. "Інформаційна технологія ідентифікації моделі динаміки штанги платформи Стюарта." Automation of technological and business processes 13, no. 4 (February 3, 2022): 27–34. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i4.2200.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є розробка зручної інформаційної технології ідентифікації моделі динаміки багатовимірного рухомого об'єкта та збурень, що діють на нього під час функціонування, за даними векторів сигналів керування та сигналів на виході об’єкту, направленої на підвищення надійності отримання результатів обчислення. Для створення інформаційної технології ідентифікації використано прикладне середовище Stateflow Matlab. Відмінною рисою інформаційної технології є підвищена точність та надійність виконання обчислень, які досягнуті за рахунок впровадження нового підходу до процесів факторизації поліноміальних матриць, удосконалення алгоритмів множення поліноміальних, дробово-раціональних матриць відповідно для зменшення втрати вірних значущих цифр за рахунок впорядкування і ранжирування елементарних операндів та для зменшення зростання порядків результатів на основі використання операцій видалення відповідних полюсів праворуч та ліворуч та вводу відповідних нулів праворуч та ліворуч. При виконанні дослідження було створено програмно-технічну систему збору експериментальних даних, для ідентифікації моделі динаміки штанги, що використовуються в платформі Стюарта, на основі LabVIEW з використанням модулів FPGA, SoftMotion та Real-Time. Також, в роботі була проведена ідентифікація моделі динаміки штанги платформи Стюарта та визначена її передаточна функція, а також передаточна функція формуючого фільтра, який при вхідному сигналі у вигляді білого шуму має на виході випадковий процес з заданими статичними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шейкус, А. Р. "Математичне моделювання динамічних режимів процесу ректифікації при застосуванні рухливих керуючих впливів." Automation of technological and business processes 11, no. 4 (February 13, 2020): 55–67. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i4.1600.

Full text
Abstract:
Підвищення якості керування об'єктами з розподіленими параметрами, до яких відноситься процес ректифікації, можливо досягти використанням рухливих впливів. Відомо, що переміщення за висотою колони точки подання живлення або перерозподіл даного потоку між двома контактними пристроями апарату дозволяє забезпечити недосяжні традиційним керуванням техніко-економічні показники стаціонарних режимів. При цьому перехідні процеси в колоні при використанні рухливих впливів залишалися недослідженими. У статті розроблено математичну модель динаміки процесу ректифікації, що враховує рухливі керуючі впливи, а також досліджено особливості динамічних режимів роботи колони при їх використанні. В моделі передбачено можливість реалізації різних за формами і інтенсивностями збурень і керуючих впливів за декількома каналами одночасно або у визначені моменти часу. Модель дозволяє проводити розрахунки процесів багатокомпонентної і складної ректифікації, може використовуватися при моделюванні пускових режимів. Процес ректифікації внаслідок використання рухливих впливів виходить зі стану динамічної рівноваги. Встановлено, що новий стаціонарний режим досягається регулюванням тиску наверху колони, рівнів в ємностях для збору кубового залишку і дистиляту. Запропоновано використання ПІД-регуляторів з впливами на витрати холодоагенту в конденсатор і продуктів поділу. Динамічна модель процесу доповнена описом даних контурів автоматичного регулювання. З використанням розробленої моделі проведено обчислювальні експерименти на прикладі колони для поділу суміші метанол-вода. Доведено, що перехідні процеси при використанні рухливих керуючих впливів на процес ректифікації характеризуються допустимими показниками якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васильєв, М. "РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ КОМПРЕСОРНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ ЗРІДЖЕННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (May 27, 2021): 11–15. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2020-67-1-2.

Full text
Abstract:
Перш за все, така тема як компресори для зрідження природного газу на превеликий жаль не дуже добре вивчена. І тому, в даній публікації буде представлене детальне дослідження даного об’єкта. Насамперед, перш за все буде розглянуто сам об’єкт, з чого він складається, які його властивості, як в ньому проходять процеси зрідження природного газу. Так спочатку треба повністю вивчити сам об’єкт, а вже потім переходити до побудови його математичної моделі яку в майбутньому можна застосувати для більш детального аналізу, спочатку теоретично а вже потім і в практичних цілях. Це дозволить досягти великих результатів при побудові автоматичної системи керування компресора для зрідження природного газу. Отже буде спочатку вивчений вже сам об’єкт а вже потім на основі отриманих знань ми будемо будувати математичну модель яка в майбутньому знадобиться для розробки автоматичної системи керування. В даній публікації розглядаються загальні положення як про самий об’єкт так і про аспекти керування ним. Перш за все звертається увага на побудові математичної моделі, адже саме вона і є основною метою даного дослідження. Були розроблені параметричні схеми, які вказують на те, які вхідні параметри є у компресорної установки, яке збурення наноситься та які параметри є на виході з цієї компресорної установки. Детально розглянута математична модель в основу якої і була закладена параметрична схема та виведено загальні положення по будові даного об’єкта в іншому середовищі, де можливо більш детально вивчити всі переваги і недоліки компресорної установки для зрідження природного газу. Викладені всі основні формули які були описані для даного об’єкта і які були використані для будування математичної моделі. Була побудована математична модель яка відповідає окремо виділеній параметричній схемі і яка повністю відповідає даній параметричній схемі. а основі отриманих математичних формул була створена математична модель яка була перенесена в спеціальне середовище, де вже більш детально можливо дослідити в майбутньому різні схеми регулювання даним об’єктом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Збурення даних"

1

Ференс, Володимир Олександрович. "Метод забезпечення конфіденційності збереження даних для великомасштабної аналітики на основі машинного навчання." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2022. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11952.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження є процес збереження конфіденційності великих даних. Предмет дослідження є методи і засоби для забезпечення конфіденційності великих даних на основі машинного навчання та створення методів на основі базових алгоритмів забезпечення конфіденційності. Метою роботи є покращення конфіденційності зберігання великих даних. Для розв’язання поставлених задач використовувалися початкові алгоритми захисту конфіденційності; шум Лапласа, синтетична генерація даних, методи збурення даних, криптогафічні методи, які впливають на якість інтелектуального аналізу для підтримки цілісності та збереження конфіденційності даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography