Academic literature on the topic 'Захворювання онкологічні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Захворювання онкологічні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Захворювання онкологічні"

1

Загородній, О. "Принципи медичної діагностики злоякісного раку шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 40 (September 19, 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-40-05.

Full text
Abstract:
Наведено принципи медичної діагностики онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. Розкрито аспекти розвитку штучного інтелекту, які дозволяють створювати на базі біологічних підходів інтелектуальні системи в різних областях застосування. Охарактеризовано етапи онкологічної діагностики, які є обов’язковими та мають фундаментальний вплив на подальше лікування пацієнта у разі діагностування злоякісного раку шкіри, результатом кожного з етапів є клінічний діагноз, морфологічний діагноз та патоморфологічний діагноз. Окреслено поняття меланоми та особливості її розвитку. Досліджено алгоритми автоматизованого комп'ютерного аналізу дерматологічних зображень, які забезпечують допомогу лікарям у постановці діагнозу та сприяють підвищенню точності діагностики. Розроблено структурну схему діагностування онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. В основі завдання диференціації патологій шкірних покривів людини лежить умовний поділ на 4 частини для вирішення завдань бінарної класифікації. Підкреслено, що навчання штучної нейронної мережі відбувається за допомогою наборів даних. Наголошується, що враховуючи завдання бінарної класифікації, у кожному напрямку застосування, наборам даних присвоюються мітки класу нуль та один, представлені у вигляді масиву. У статті розроблено детальний алгоритм, наведений у вигляді блок-схеми, здатний здійснювати постановку остаточного медичного діагнозу щодо захворювання шкіри на онкологічні патології за допомогою штучної нейронної мережі. Описаний алгоритм розроблений на основі штучних нейронних мереж, навчених вирішувати завдання бінарної класифікації. Результатом роботи штучної нейронної мережі є висновок приналежності вхідного значення до класів, на яких описана нейромережа проходила етап навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kobys, V. L., O. M. Kliusov, and S. P. Zavertylenko. "Досвід застосування центрального венозного катетера Бровіак у дитячій онкологічній практиці." EMERGENCY MEDICINE, no. 3.66 (June 4, 2015): 89–90. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.3.66.2015.79373.

Full text
Abstract:
У статті наведено клінічний досвід застосування центрального венозного катетера (ЦВК) Бровіак у 80 дітей, хворих на онкологічні захворювання. Показано, що ризик катетер-асоційованих інфекцій кровотоку (КАІК) становить 1,1 на 1000 катетеро-днів, що є порівнянним із даними розвинутих країн. Проаналізовані ускладнення під час використання катетера, відпрацьована методика ведення хворих із КАІК.Отримані дані свідчать про безпечність та доцільність застосування ЦВК типу Бровіак у дітей, хворих на онкологічні захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новіцька, К. В. "Онкологічні захворювання населення Кіровоградської області: масштаби, тенденції, чинники." Часопис картографії, Вип. 15 , ч. 2 (2016): 102–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zhyvytsia, D. H. "ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ І СТАРІННЯ: НОВА ПРОБЛЕМА В ЕРУ ЕФЕКТИВНОЇ АНТИРЕТРОВІРУСНОЇ ТЕРАПІЇ." Інфекційні хвороби, no. 3 (November 29, 2019): 4–9. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.3.10629.

Full text
Abstract:
Після запровадження ефективної антиретровірусної терапії у світі значно зросла частка літніх пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні 27 % ВІЛ-інфікованих пацієнтів у Західній Європі та США віком від 50 років. В Україні кількість та відсоток цих пацієнтів також поступово збільшуються. Постійне застосування антиретровірусної терапії сприяло різкому зменшенню захворюваності на опортуністичні інфекції та дозволило пацієнтам з ВІЛ жити довше. Стійка активація імунітету та хронічне запалення, яке зазвичай характеризує імунологічне старіння, є важливим фактором для розвитку супутніх захворювань у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. Біологічні процеси, які співвідносяться зі старінням, відбуваються раніше у дорослих ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Важливі супутні захворювання, що з’являються з віком (метаболічний синдром, нейро­когнітивні розлади, серцево-судинні захворювання, остеопороз, синдром старечої астенії і онкологічні захворювання), є більш поширеними у ВІЛ-інфікованих, ніж у ВІЛ-неінфікованих осіб. У цьому огляді буде розглянуто роль імунної активації і хронічного запалення в розвитку найважливіших, асоційованих зі старінням захворювань у ВІЛ-інфікованих пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Якимчук, В., В. Зубчук, and О. Носовець. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС ДІАГНОСТИКИ ЕКСПІРАТОРНИХ ПРОБ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ." Біомедична інженерія і технологія, no. 5 (May 12, 2021): 32–43. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.5.231229.

Full text
Abstract:
Проаналізовано тенденції розвитку методів і засобів ранньої діагностики онкологічних захворювань. Показано, що успіх лікування онкохворих великою мірою залежить від своєчасного виявлення цієї патології. Оскільки онкологічні захворювання виявляються у все більшої кількості населення і не лише на території України, але й за її межами. Наукові дослідники з усього світу намагаються розробити та віднайти метод діагностики, який на етапі появи онкоклітин сигналізуватиме про необхідність обширного медичного огляду. Обґрунтовано необхідність створення скринінгових систем, що забезпечують експрес-діагностику патологій для реалізації масових профілактичних обстежень. Запропоновано, у якості датчиків, використовувати набір селективних газоаналізаторів амперметричного типу, що мають достатню чутливість і не вимагають витратних матеріалів для їх відновлення. Розроблено програмно-апаратний комплекс для аналізу експіраторних проб пацієнтів на основі сенсорів O2, NH3, CO2, NO, NO2, H2S, HF. Приведено результати обстеження групи хворих раком легень та контрольної групи (умовно здорових). Проаналізовано статистику результатів вимірів концентрацій газових компонентів у видиху обстежуваних, яка підтвердила можливість виявлення раку легень на основі хімічного аналізу експіраторних проб. До статистичних результатів включено сім записів від електрохімічних сенсорів, стать, вік, вага, наявність симптомів або інших хронічних захворювань обстежуваного. За результатами проведеного дослідження встановлено три основних хімічних елемента, які сигналізують про наявність ракових клітин в організмі пацієнта. Завдяки цьому стало можливим далі розвивати запропонований метод та підбирати інші хімічні елементи, які можуть вказувати на наявність онкоклітин у людини. Таким чином, є підстави стверджувати про актуальність підбору хімічних компонентів, які є в експіраторному повітрі людини, для виявлення інших захворювань, таких як цукровий діабет, цироз печінки, серцево-судинні захворювання тощо. Ключові слова: онкологія, електронний ніс, селективні газові сенсори, статистичний аналіз, профілактика раку
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Krivonis, T. G., and I. V. Zhulkevych. "ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ КЛІНІКО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ФЕНОМЕНІВ У ОНКОЛОГІЧНИХ ПАЦІЄНТІВ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (May 6, 2020): 115–19. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i1.11078.

Full text
Abstract:
Онкологічне захворювання спричиняє значні зрушення у психічному функціонуванні пацієнтів, що проявляється як донозологічними психічними реакціями та феноменами, так і клінічно вираженими психічними розладами. Мета – вивчити особливості прояву клініко-психологічних феноменів у онкологічних пацієнтів залежно від статі. Матеріал і методи. На основі інформованої згоди у спеціалізованих медичних закладах м. Вінниці, що надають онкологічну допомогу, було обстежено 286 онкологічних пацієнтів, з них 174 жінки (ГЖ) та 114 чоловіків (ГЧ). Хворих досліджували на різних етапах перебігу онкопатолоії, а саме, при першому зіткненні з захворюванням – 78 жінок та 51 чоловік та при поверненні хвороби – 96 осіб жіночої та 63 – чоловічої статі. Результати. Структура клініко-психологічних феноменів у чоловіків та жінок була подібною та розподілялася наступним чином: феномен «поділу життя» (80,5 % у ГЖ та 81,6 % у ГЧ), «нового початку» (відповідно 79,3 % та 78,1 %), «сортеру» (69,5 % та 60,5 %), «маятника» (39,1 % та 33,3 %), «екстерналізації» (22,4 % та 24,6 %), «децентралізації» (20,7 % та 24,6 %) та «індукції» (18,4 % та 17,5 %). У жінок виявлено схильність до більшої вибірковості у сприйнятті психотравмуючої інформації, змін у психоемоційному стані у зв’язку із онкологічним захворюванням, формування співзалежних стосунків, тоді як для чоловіків притаманним було застосування психологічних механізмів захисту, спрямованих на винесення джерела внутрішньої напруги назовні. Прогресування онкологічного захворювання спричиняло зростання психічного напруження, песимізму щодо прогнозів лікування, підвищення селективності у сприйнятті інформації, деформації міжособистісних зв’язків, збільшення напруженості психологічних механізмів захисту. Висновки. Вивчення клініко-психологічних феноменів у онкологічних пацієнтів має важливе значення для організації заходів медико-психологічної допомоги. Відмінності у психологічному стані хворих, що виникають на різних етапах розвитку хвороби та в залежності від статі, визначають основу для диференціювання медико-психологічних заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дузь, О. М. "МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПУБЛІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 4 (April 15, 2022): 31–37. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.4.5.

Full text
Abstract:
У статті досліджено механізми реалізації публічної політики щодо надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях, що передбачають цілісні підходи до охорони здоров’я на міжнародному та національному рівнях відповідно до принципу «здоров’я в усіх політиках». Обґрунтовано, що глобальна захворюваність і смертність поступово змінюють напрями діяльності урядів, які формують політику охорони здоров’я, усвідомлюючи нагальну необхідність розроблення сучасних заходів щодо зниження смертності, пошуку сучасних рішень із питань припинення зростання захворюваності, надання медичної допомоги, в тому числі при онкологічних захворюваннях, попередження та пом’якшення їх протікання. Проаналізовано історичні періоди формування світових наукових досліджень медичного характеру, що стосувалися лікування раку. Доведено, що досягнення у лікуванні раку були зростаючими: різні комбінації хіміотерапії тестувалися, вдосконалювалися та сприяли широкому спектру клінічних випробувань. Протягом кількох років відбулася глибока зміна в лікуванні раку завдяки значним фінансуванням досліджень раку та створенню нової галузі – медичної онкології. Доведено, що світові наукові медичні установи відіграють ключову роль в еволюції онкології. Вони сприяють усвідомленню онкології як медичної спеціальності через створення онкологічних центрів, а розроблення механізмів публічної політики щодо надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях усвідомлюється як окрема складова частина публічного управління у сфері охорони здоров’я. Саме реалізація таких механізмів має сприяти збільшенню кількості людей з онкологічними захворюваннями, які уникли смерті. Окреслено низку складнощів у досягненні стратегічних цілей публічної політики щодо зменшення кількості онкологічних захворювань. Доведено, що сучасний стан здоров’я і необхідність постійного моніторингу захворюваності на рак є серйозною проблемою для національних систем охорони здоров’я. Обґрунтовано головні шляхи підвищення ефективності функціонування системи надання медичної допомоги при онкологічних захворюваннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mostovoy, Yu M., M. V. Ovcharuk, and V. Yu Gladkikh. "Клінічний випадок саркоми серця." EMERGENCY MEDICINE, no. 5.52 (October 3, 2013): 129–35. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.5.52.2013.88934.

Full text
Abstract:
Онкологічні захворювання є актуальною проблемою всього людства. Існує певна настороженість лікарів щодо найбільш поширених онкозахворювань, у той час як рідкісні пухлини становлять суттєві труднощі в діагностиці та рідко розпізнаються прижиттєво. У статті наведений клінічний випадок саркоми серця, що є первинною злоякісною його пухлиною. Саркома серця вражає переважно його праві відділи, виходячи, як правило, з ендокарда або перикарда. Первинна саркома серця може викликати оклюзію клапанних отворів та вихідних відділів шлуночків, здавлювати та проростати коронарні судини, великі артерії і вени. Пацієнт І., 40 р., був госпіталізований в пульмонологічне відділення з підозрою на пневмонію, при госпіталізації виконана рентгенографія органів грудної клітки, де були ознаки бронхіту. Звертали на себе увагу різноманітність скарг та зміни в загальному аналізі крові, що не є типовими для бронхіту. Під час ехокардіографії в підклапанному просторі легеневої артерії було знайдено гіпоехогенне утворення, що викликало субоклюзію клапана легеневої артерії та підклапанного простору. Пацієнт був направлений в інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, де після оперативного втручання було верифіковано фібросаркому серця. Вважаємо за доцільне сфокусувати увагу лікарів на клінічному випадку саркоми серця, сподіваючись на те, що при почастішанні цього патологічного стану вони будуть більш підготовлені до його діагностики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ischenko, T., O. Omelchenko, L. Marinich, and N. Orlova. "TREATMENT OF CHRONIC PAIN IN CHILDREN WITH ONCOLOGICAL DISEASES (case report)." Inter Collegas 5, no. 1 (April 24, 2018): 38–40. http://dx.doi.org/10.35339/ic.5.1.38-40.

Full text
Abstract:
TREATMENT OF CHRONIC PAIN IN CHILDREN WITH ONCOLOGICAL DISEASES (case report)T.B.Ischenko, О.V. Omelchenko, L.P. Marinich , N.V. OrlovaAcute myeloid leukemia accounts for about 4.2% of all forms of cancer in children and adolescents. Significant progress has been made in the treatment of oncohematological pathology in recent years, especially in the treatment of lymphoblastic leukemia (survival rate is up to 80%). However, unsolved problems remain in many diseases, in particular in myeloid leukemia, in which the survival rate is 38-41%. In this regard, the most critical issue is the provision of care for children with an unfavorable prognosis with malignant neoplasms. The death of a child is always incredibly difficult to accept, but understanding the feelings that causes death can help find the right approach to proper organization and provision of care for critically ill patients at the end of life.Key words: chronic pain, children, palliative care, oncological blood diseases.ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО БОЛЮ У ДІТЕЙ З ОНКОЛОГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ (клінічний випадок).Іщенко Т.Б., Омельченко О.В., Марініч Л.П., Орлова Н.В.Серед усіх форм раку у дітей і підлітків гострий мієлоїдний лейкоз займає близько 4,2%. У лікуванні онкогематологічної патології в останні роки досягнуто значних успіхів, особливо при лікуванні лімфобластної лейкемії (виживаємість становить до 80%). Однак невирішеними питаннями залишаються при багатьох захворюваннях, зокрема при мієлоїдній лейкемії, при яких виживаємість становить 38-41%. У зв'язку з цим особливо гостро стоїть питання з наданням допомоги дітям з несприятливим прогнозом із злоякісними новоутвореннями. Смерть дитини завжди неймовірно важко прийняти, однак розуміння почуттів, які викликає смерть, допоможе знайти потрібний підхід до того, як правильно організувати і здійснювати догляд за смертельно хворими в кінці життя.Ключові слова: хронічний біль, діти, паліативна допомога, онкологічні захворювання крові. ЛЕЧЕНИЕ ХРОНИЧЕСКОЙ БОЛИ У ДЕТЕЙ С ОНКОЛОГИЧЕСКИМИ ЗАБОЛЕВАНИЯМИ (клинический случай)Ищенко Т.Б., Омельченко Е.В., Маринич Л.П., Орлова Н.В.Среди всех форм рака у детей и подростков острые миелоидные лейкозы занимают около 4,2 %. В лечении онкогематологической патологии в последние годы достигнуты значительные успехи, особенно при лечении лимфобластной лейкемии (выживаемость составляет до 80%). Однако нерешенными вопросами остаются при многих заболеваниях, в частности при миелоидной лейкемии, при которых выживаемость составляет 38-41%. В связи с этим особенно остро стоят вопросы с оказанием помощи детям с неблагоприятным прогнозом со злокачественными новообразованиями. Смерть ребенка всегда невероятно тяжело принять, однако понимание чувств, которые вызывает смерть, поможет найти нужный подход к тому, как правильно организовать и осуществлять уход за смертельно больными в конце жизни.Ключевые слова: хроническая боль, дети, паллиативная помощь, онкологические заболевания крови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ліпкан, Н. Г., О. Б. Кучменко, and Л. С. Мхітарян. "Активність індуцибельної No-синтази та вміст цитруліну в сироватці крові як маркери імунозапальної активації та оксидативного стресу при хронічній серцевій недостатності." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 23, 2022): 46–52. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12492.

Full text
Abstract:
Резюме. Оксид азоту (NO) є потужним ендотелійрозслаблювальним фактором, що викликає розслаблення гладких м’язів судин, пригнічує їх проліферацію, бере участь у регуляції системного та легеневого судинного опору, процесів агрегації тромбоцитів, зсідання крові тощо. Мета дослідження – вивчити активність іNOS, показників імунозапальної реакції та інтенсивності оксидативного стресу при хронічній серцевій недостатності (ХСН). Матеріали і методи. Дослідження виконано на базі відділення серцевої недостатності ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені акад. М. Д. Стражеска НАМН України». Обстежено 120 пацієнтів із ХСН обох статей у віці (63±3,4) року, з них 76 з ішемічною хворобою серця (ІХС) та 44 – із гіпертонічною хворобою (ГХ). Критеріями залучення пацієнтів у дослідження були: 1) ХСН ІІ–IV функціональних класів за NYHA із СД ЛШ (фракція викиду (ФВ) ЛШ ≤45 %); 2) вік ≤75 років. Критеріями виключення в дослідження були: 1) вік >75 років; 2) ФВ ЛШ ≥45 % за даними ехокардіографічного дослідження; 3) ХСН як наслідок клапанних вад, запальних захворювань серця; 4) гіпертрофічна та рестриктивна кардіоміопатії; 5) гостра ішемічна хвороба серця; 6) перенесений інсульт або транзиторна ішемічна атака давністю <6 місяців; 7) онкологічні захворювання; 8) гострі інфекційні захворювання. Статистичну обробку результатів проводили за допомогою пакета прикладних програм Statistica for Windows. Достовірність відмінностей між кількісними ознаками із нормальним розподілом проводили за допомогою непарного t-критерію Стьюдента. При порівнянні двох незалежних груп використовувався критерій Манна – Уїтні (U) та критерій Вілкоксона (W) для двох залежних груп, якщо розподіл показника не відповідав нормальному. Різницю вважали статистично достовірною при р<0,05. Результати. Обстежено 120 пацієнтів із ХСН обох статей у віці (63±3,4) року, з них 76 з ішемічною хворобою серця та 44 – із гіпертонічною хворобою. В результаті досліджень продемонстровано, що за ХСН спостерігається формування оксидативного стресу, на що вказує зростання вмісту продуктів окиснення ліпідів, білків у сироватці крові та в ліпопротеїнових фракціях. Інтенсифікація вільнорадикальних окиснювальних процесів відбувається на фоні значного пригнічення активності антиоксидантних систем захисту – каталази та супероксиддисмутази. Разом з цим спостерігається зниження рівня відновленого глутатіону й активності параоксонази-1. На наявність імунозапальної активації вказує зростання у 2 рази вмісту в сироватці крові церулоплазміну та прозапальних цитокінів IЛ-6 та ФНП-α. Результати НСТ-тесту з імунокомпетентними клітинами свідчать про збільшення фагоцитарної активності клітин в умовах системної запальної реакції. Підвищення активності ферменту мієлопероксидази в 2 рази у крові обстежуваних пацієнтів також слугує доказом активності нейтрофілів та моноцитів в умовах системної запальної реакції. Вказані зміни імунобіохімічних показників супроводжувались підвищенням загального вмісту цитруліну в сироватці крові в 2 та більше разів. Це може бути результатом надмірної активації індуцибельної ізоформи NO-синтази в умовах запальної реакції та під впливом підвищеного рівня прозапальних цитокінів. Активність ізоформи іNOS в цих умовах виявилася підвищеною в 3 рази. Висновки. У взаємозв’язку між системною імунною активацією та інтенсивністю оксидативного стресу важливою зв’язувальною ланкою можна вважати активацію іNOS у клітинах крові та серцево-судинної системи. У зв’язку з цим активність іNOS та підвищення рівня цитруліну в циркулюючій крові можуть вважатися маркерами наявності імунної активації та оксидативного стресу, які зумовлюють прогресування основного серцево-судинного захворювання та ХСН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Захворювання онкологічні"

1

Шевченко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Шевченко, Serhii Mykolaiovych Shevchenko, and В. А. Контарєв. "Динаміка розвитку онкозахворювань в Сумській області." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6728.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Руденко, Максим Сергійович, Максим Сергеевич Руденко, and Maksym Serhiiovych Rudenko. "Комп'ютеризована система діагностування онкопатологій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловьева, И. В., Д. С. Перетятько, А. В. Курило, Н. С. Горлов, and И. А. Комаревцева. "Оценка содержания сфингозина в опухолевых клетках культуры нер-2 при активации и блокаде опиатных рецепторов." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бугайов, Володимир Іванович, Владимир Иванович Бугаев, and Volodymyr Ivanovych Buhaiov. "К вопросу о социальной реабилитации стомированых больных." Thesis, Издательство СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6425.

Full text
Abstract:
Увеличение онкологических заболеваний тонкой кишки, диффузное ее поражение при воспалительных процессах, рост бытового и боевого травматизма способствует неуклонному росту удельного веса больных с различными локализациями колостом. Формирование колостомы наносит пациенту тяжелую психическую травму, ограничивает его пребывание в социальной среде, ухудшает качество жизни. На наш взгляд социальная реабилитация стомированых больных должна проводиться начиная с дооперационного периода. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6425
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нідельська, М. С., Олександр Миколайович Огурцов, and Юрій Михайлович Краснопольський. "Розробка біотехнології одержання протипухлинних вакцин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41361.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Свириденко, Діана Юріївна, Диана Юрьевна Свириденко, and Diana Yuriivna Svyrydenko. "Роль мікросемініпротеїну-бета (MSMB) в сучасній діагностиці раку простати." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58172.

Full text
Abstract:
Рак простати є одними з провідних онкологічних захворювань в усьому світі з високим показником смертності. Діагностика і лікування раку передміхурової залози з кожним роком стає все важчою, що пов’язано з його гетерогенною прогресією. Незважаючи на різні зусилля протягом багатьох десятиліть, виявити початкові стадії раку простати не завжди вдається. Тому ми розглянемо відповідну інформацію про доступні на даний час біомаркери цього захворювання і їх здатність допомогти лікареві в діагностиці та подальшій тактиці лікування хворого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маркевич, Валентина Володимирівна, Валентина Владимировна Маркевич, Valentyna Volodymyrivna Markevych, and K. L. Illiashenko. "Usage of cytokines in therapy of oncological diseases in oncoginecology." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4676.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бойко, А. Л. "Физическая реабилитация студентов после онкологических заболеваний." Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48581.

Full text
Abstract:
Результатом изучения онкологии через призму взаимоотношений опухоли и организма, больного с социумом возникла потребность создания одной из составных клинической дисциплины – физической реабилитации онкологических болезней [1]. Физические упражнения изменяют гормональный баланс, а также снижают избыток эстрогена и тестостерона, которые стимулируют рост раковых клеток. Двигательная активность снижает уровень сахара в крови и, как результат, секрецию инсулина и инсулиноподобного фактора роста (ИФР), что провоцирует воспаление тканей, а также рост и распространение опухолей. Исследования Джозефа Либонати, Гиту Матукумарани, Виктора Феррари и др., показывают, что физические упражнения действительно помогают телу бороться с раковыми заболеваниями. Однако нагрузка и продолжительность занятий для разных видов таких заболеваний – неодинаковые.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жук, М. С., and О. О. Перфільєва. "Вплив викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на появу онкологічних захворювань." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42394.

Full text
Abstract:
У статті представлений взаємозв’язок між кількістю людей з онкозахворюваннями та обсягом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на прикладі Донецької, Сумської та Чернівецької областей. Мета даної роботи – продемонструвати вплив забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на кількість онкозахворюваних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Морозова, О. М. "Математична модель явища проникності ліпосомного транспорту в пухлинах." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53951.

Full text
Abstract:
Виявлення явища високої проникності та ефекту утримання в живих клітинах призвело до розвитку наноліків, що активно використовуються як терапевтична методика ракових захворювань. Метою даної роботи є розробка просторово розподіленої біофізичної моделі транспорту, здатної кількісно оцінити накопичення ліпосом у внутрішньо пухлинному середовищі. Приведена математична модель може дати інформацію про міжклітинну та внутрішньо регіональну пухлинні варіації ефекту високої проникності та утримання в клітині речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Захворювання онкологічні"

1

Зуб, Валерій. "МЕДИКО-СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА СМЕРТНОСТІ ВІД ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В УКРАЇНІ." In The Globalization of Scientific Knowledge: Theoretical and Practical Research. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-164-0-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography