Academic literature on the topic 'Засоби підвищення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Засоби підвищення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Засоби підвищення"

1

Сандлер, А. К., and Д. П. Данчук. "Засіб підвищення ефективності моніторингу стану вантажу на суднах-газовозах на основі волоконно-оптичних технологій." Automation of technological and business processes 13, no. 4 (February 3, 2022): 18–26. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i4.2202.

Full text
Abstract:
Дослідження базується на запиті практики про необхідність розробки й впровадження нових засобів волоконно-оптичних засобів моніторингу вологості газу, які, за рахунок підвищення вірогідності вимірювальної інформації, забезпечують зниження невиробничих втрат. У роботі вирішене актуальне науково-технічне завдання наукового обґрунтування, розробки й дослідження засобу моніторингу вологості газу. Пропонований засіб забезпечує підвищення достовірності результатів вимірювання за рахунок використання принципів часткової інваріантності до зовнішніх неконтрольованих впливів вимірювань, яка досягається шляхом синтезу процесів перетворення світла, конструкції, комбінації матеріалів і способу одержання вимірювальної інформації. Як об'єкт дослідження визначені процеси формування й перетворення інформаційного сигналу у волоконно-оптичному засобі моніторингу вологості газу у складних умовах транспортування. Відповідно, предметом дослідження є волоконно-оптичні засоби моніторингу, що функціонують у складних умовах експлуатації. Теоретична частина роботи виконана з використанням: а) системного аналізу й дослідження операцій – при визначенні структурних зв'язків між елементами вимірювального засобу діагностики й декомпозиції об'єкта дослідження; б) теорії оптичних хвилеводів – при розрахунках коефіцієнтів оптичного зв'язку ділянок оптичного волокна (ОВ); в) методів аналітичного дослідження процесів взаємодії полів хвилеводних елементів – при дослідженні процесів перетворення світлового випромінювання у чутливому елементі (ЧЕ) під впливом деформацій. Проведено порівняльний аналіз впливу експлуатаційних факторів на характеристики волоконно-оптичних пристроїв контролю властивостей газу на суднах-газовоза. Проведений аналіз результатів впливу експлуатаційних дестабілізуючих факторів на характеристики пристроїв моніторингу відомих типів, дозволив локалізувати коло досліджень у межах використання волоконно-оптичних датчиків амплітудної модуляції. Визначено, що компенсацію некорельованої складової погрішності акселерометра необхідно виконувати на основі використання методів інваріантних перетворень, заснованих на принципі багатоканальності. Обрані методи, припущення і математичний апарат дослідження. Обґрунтовано застосування хвильового аналізу процесів у чутливому елементі (ЧЕ) засобу моніторингу на основі рівнянь Максвелла та методу рівних об'ємів. На підґрунті модифікованої теорії зв'язаних мод у оптичних волокнах, а також положеннях теорії пружності, сформована математична модель перетворення світлового випромінювання у пропонованому засобі моніторингу. Застосування запропонованого методу визначення параметрів синтезованого засобу діагностування на практиці створює передумови для розробки вимірювальних перетворювачів широкого цільового призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фіялка, Світлана Борисівна. "Засоби підвищення цитованості наукових публікацій." Технологія і техніка друкарства, no. 4(66) (December 30, 2019): 79–85. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.4(66).2019.181308.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Korobka, Larysa. "Психологічні засоби підвищення адаптивності спільноти до наслідків воєнного конфлікту." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 43(46) (July 15, 2019): 63–71. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi43(46).25.

Full text
Abstract:
За результатами узагальнення і систематизації даних теоретичного та емпіричного вивчення проблеми психологічних стратегій адаптації спільноти до умов і наслідків воєнного конфлікту в процесі зміцнення громадського здоров’я представлено організацію дослідження з метою вироблення й апробації психологічних засобів підвищення адаптивності спільноти. Обґрунтовано теоретичні засади вироблення психологічних засобів та необхідність їх застосування для підвищення адаптивності спільноти до наслідків воєнного конфлікту та зміцнення як індивідуального, так і громадського здоров’я. Запропоновано соціально-психологічну модель зміцнення громадського здоров’я як умови адаптації спільноти до кризових умов життя, у якій зроблено акценти: на сприянні комунікації, спрямованій на поліпшення поінформованості з питань здоров’я, підвищення відповідальності в ставленні до нього та набуття компетентності щодо його збереження; на посиленні відчуття зв’язності та підвищенні психологічної пружності як здатності жити повноцінним і продуктивним життям попри різні обмеження, зберігати і підвищувати рівень благополуччя; на посиленні здатності використовувати стресову ситуацію як можливість для подальшого розвитку, тобто на посттравматичному зростанні; на посиленні рефлексивних процесів та активізації індивідуальних і колективних ресурсів для подолання наслідків воєнного конфлікту. Розкрито зміст розробленої програми соціально-психологічної роботи, спрямованої на підвищення рівня когнітивної, емоційної та поведінкової компетентності громади, зокрема представників педагогічної спільноти, з метою активізації ресурсів підвищення адаптивності та зміцнення здоров’я як умови адаптації до складних життєвих ситуацій. Здійснено аналіз отриманих результатів апробації психологічних засобів, які засвідчили можливість і перспективність запобігання негативним наслідкам воєнного конфлікту через посилення відчуття зв’язності як здатності контролювати здоров’я та добробут; самоефективності як основи людської суб’єктності; індивідуальної і колективної рефлексивності щодо важливості та можливості активізації індивідуальних і колективних зусиль, спрямованих на підвищення адаптивності та подолання негативних соціально-психологічних наслідків воєнного конфлікту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цурін, Олег Пилипович. "Засоби підвищення InterNet статусу друкованих журналів." Технологія і техніка друкарства, no. 4(30) (December 30, 2010): 261–66. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.4(30).2010.55813.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кузьміна, O., and С. Яремко. "Підвищення ефективності управління бізнес-процесами на основі імітаційного моделювання." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 39 (May 17, 2020): 44–49. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-08.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням впровадження імітаційного моделювання у діяльність компаній для підвищення ефективності бізнесу через ухвалення оптимальних управлінських рішень, уникнення ризиків та оцінки бізнесу. У сучасних умовах економіки та високої конкурентної боротьби управління бізнесом стає все більш аналітичним, яке не можливе без застосування сучасних інформаційних технологій. Ефективним інструментальним засобом підтримки керівника стають реінжиніринг бізнесу, імітаційне моделювання та засоби бізнес-аналітики
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сичов, С. О., and О. К. Сиротинська. "ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСОБИ УПРАВЛІННЯ СИЛОВИМ ФІТНЕСОМ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 9 (March 21, 2022): 103–8. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2021.9.13.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються педагогічні засоби управління силовим фітнесом для підвищення працездатності студентів у процесі навчання. Визначені вимоги та педагогічні засоби управління силовим фітнесом для підвищення працездатності студентів у процесі навчальної діяльності. Проаналізований сучасний стан життєдіяльності та навчання сучасних студентів, що докорінно змінився в умовах пандемії та вступив у протиріччя з біологічними потребами рухової активності молодого організму, який ще перебуває в періоді становлення та кінцевого формування. Для попередження та запобігання цих небажаних наслідків велика роль відводиться фізичним вправам, особливо тим, які мають цілеспрямовану дію на відновлення фізіологічних функцій організму молодої людини. Встановлено, що педагогічні засоби управління силовим фітнесом сприяють систематизації занять фізичними вправами і є дієвим фактором зміцнення здоров’я та підвищення фізичної працездатності студентів у процесі навчальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сендер, А. А. "ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 99, no. 6 (December 24, 2020): 121–30. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-99-6-121-130.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто існуючі в теорії та практиці науково-педагогічних досліджень підходи до оптимізації та інтенсифікації освітнього процесу, визначено організаційно-методичні засади інтенсифікації професійної підготовки майбутніх інженерів-програмістів у закладах вищої освіти. Показано, що актуальним завданням сьогодення є забезпечення якісної професійної підготовки майбутніх фахівців у закладах вищої освіти. Для його вирішення пропонуються різноманітні підходи, методи, засоби, до числа яких належить інтенсифікація освітнього процесу. Необхідність інтенсифікації професійної підготовки майбутніх інженерів-програмістів у закладах вищої освіти зумовлена зростанням обсягів навчальної інформації, оновленням змістового наповнення за збереження значущості фундаментальних основ комп’ютерних наук та підвищенням вимог до рівня професійної підготовки випускників відповідних освітніх програм з боку суспільства та роботодавців. Тому інтенсифікація навчання з урахуванням тенденцій розвитку ІТ-галузі, напрацювань педагогічної науки та особистих якостей здобувачів вищої освіти є актуальним напрямом удосконалення ІТ-освіти. Незважаючи на наявність багатьох досліджень з проблем інтенсифікації освітнього процесу та професійної підготовки майбутніх інженерів-програмістів, комплексно ці питання в наукових розвідках практично не висвітлені. Показано, що інтенсифікація освітнього процесу спрямована на підвищення його якості шляхом удосконалення форм, методів і засобів навчання, що сприяє зростанню його ефективності за умови забезпечення рівноваги між отриманими освітніми результатами та ресурсами, витраченими задля цього. Висвітлено запропоновані науковцями принципи, методи і засоби інтенсифікації освітнього процесу. На цій основі окреслено організаційно-методичні засади інтенсифікації професійної підготовки майбутніх інженерів-програмістів у закладах вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tkachuk, M., R. Gamzayev, О. Tovstokorenko, I. Martinkus, and K. Nagorni. "АНАЛІЗ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ CASE - ЗАСОБІВ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ В ПРОЦЕСАХ РОЗРОБКИ ЛІНІЙОК ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 105–10. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.105.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є інструментальні засоби (CASE – засоби) та метрики для моделювання та дослідження характеристик варіабельності архітектур та окремих компонентів лінійок програмних продуктів (ЛПП). Метою є аналітичний огляд функціональності та визначення критеріїв вибору відповідних CASE – засобів для моделювання архітектур ЛПП з урахуванням конкретних показників їх якості, які обчислюються на основі оцінки рівня їх варіабельності із застосуванням кількісних метрик, що має забезпечити можливість робити висновки щодо ефективності побудови та подальшого застосування ЛПП. Завдання: проаналізувати сучасні інформаційні джерела за темою дослідження, провести порівняльний аналіз декількох CASE – засоби та обрати тих, що уможливлюють моделювання характеристик варіабельності у різних типах ЛПП, запропонувати метрики для їх кількісного визначення та провести відповідні експериментальні дослідження. Використовуваними методами є: структурний аналіз особливостей побудови ЛПП; кількісні метрики визначення рівня варіабельності архітектури та окремих компонентів ЛПП. Отримані такі результати: проаналізовано функціональні можливості сучасних CASE – засобів для моделювання характеристик варіабельності в ЛПП, мотивовано обрано метрики для кількісного визначення рівня варіабельності та експериментально досліджено можливість їх застосування для аналізу ефективності процесів розробки та подальшого використання ЛПП. Висновки: проведені експериментальні дослідження для тестових моделей ЛПП показали, що за умов розширення функціональності наявних CASE – засобі шляхом застосування кількісних метрик для визначення рівня варіабельності можливо надавати практичні рекомендації щодо підвищення ефективності побудови та подальшого використання відповідних ЛПП. Напрямком подальших досліджень є розробка програмних рішень для вдосконалення функціональності існуючих CASE – засобів та проведення з їх використанням більшої кількості експериментальних досліджень ефективності запропонованого підходу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шумова, Л. О., and А. В. Ячменьов. "Програмні засоби аналітичної підтримки обліку продажів інтернет-магазину." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 4(268) (June 10, 2021): 128–32. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-128-132.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання щодо проектування інформаційно-аналітичної системи для обліку та прогнозування продажів інтернет-магазину з метою підвищення ефективності його управління. Розроблено базу даних у MySQL та необхідні програмні засоби для обліку торгових операцій інтернет-магазину; програмний модуль на С# для прогнозування обсягів продажів на основі моделі авторегресії. Представлено схему інтеграції розроблених програмних засобів у інформаційно-аналітичну систему управління інтернет-магазином.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Литвиненко, Ірина. "Роль інтеграції в навчанні англомовного читання студентів технічних спеціальностей." Освітній вимір 42 (November 13, 2014): 41–46. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v42i0.2790.

Full text
Abstract:
Литвиненко І. Ю. Роль інтеграції в навчанні англомовного читання студентів технічних спеціальностей. Статтю присвячено вивченню методики навчання англійської мови студентів технічних спеціальностей, зокрема на рівні читання за допомогою засобів інтеграції. У статті розглянуто особливості мовленнєвої компетенції та міжнародні вимоги до її рівнів, а також деякі лінгводидактичні засоби підвищення рівня англомовного читання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Засоби підвищення"

1

В, Вознюк О. "ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ОПТОВОЛОКОННОЇ МЕРЕЖІ." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19298.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Даценко, Сергій Олександрович. "Програмні засоби підвищення продуктивності роботи СУБД MongoDB." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26713.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. На сьогоднішній день MongoDB є СУБД, що часто використовується при розробці систем, орієнтованих на обробку слабко структурованих даних. Однією з причин цього є можливість використання горизонтального масштабування (шардингу) та налаштування розподілу даних, що значною мірою впливає на продуктивність роботи системи в цілому. Тому були розроблені різні стратегії розподілу даних в кластері, такі як: стратегія палаючого будинку, стратегія гарячих точок тощо. Дані стратегії мають свої сфери застосування, свої переваги та недоліки, але загальним недоліком даних стратегій є нерівномірний розподіл даних при наявності так званих «джамбо-чанків», що в свою чергу впливає на продуктивність роботи системи. Об’єктом дослідження є розподіл даних між серверами в кластері MongoDB. Предметом дослідження є програмні засоби для підвищення продуктивності роботи СУБД MongoDB, які призначені для налаштування розподілу даних відповідно до допустимих відсоткових навантажень вузлів кластера, враховуючи вплив «джамбо-чанків». Мета роботи: підвищення продуктивності роботи СУБД MongoDB. Наукова новизна: 1. Запропоновано підхід розподілу даних, який включає в себе ідеї існуючих підходів та, на відміну від існуючих підходів, при розподілі даних враховує можливість наявності «джамбо-чанків». 2. Виконано порівняльний аналіз запропонованого підходу з існуючими, визначено в яких саме ситуаціях потрібно використовувати даний підхід, його переваги та недоліки порівняно з існуючими підходами розподілу даних. Практична цінність отриманих в роботі результатів полягає в тому, що запропонований підхід надає можливість налаштування розподілу даних відповідно до допустимих відсоткових навантажень вузлів кластера, враховуючи вплив «джамбо-чанків». Крім того розроблені в роботі програмні засоби можуть бути використані для реалізації автоматизованого розподілу даних з заданими налаштуваннями. Апробація роботи. Запропонований підхід був представлений та обговорений на науковій конференції магістрантів та аспірантів «Прикладна математика та комп‘ютинг» ПМК-2018 (Київ, 14 - 16 листопада 2018 р.) та на V Міжнародній науково-технічній Internet-конференції «Сучасні методи, інформаційне, програмне та технічне забезпечення систем керування організаційно-технічними та технологічними комплексами», яка проводилась 22 листопада 2018 р. у Національному університеті харчових технологій. Структура та обсяг роботи. Магістерська дисертація складається з вступу, чотирьох розділів та висновків. У вступі подано загальну характеристику роботи, зроблено оцінку сучасного стану проблеми, обґрунтовано актуальність напрямку досліджень, сформульовано мету і задачі досліджень, показано наукову новизну отриманих результатів. У першому розділі розглянуто існуючі підходи розподілу даних, їхні особливості, недоліки та переваги, розглянуто різні реалізації. У другому розділі запропоновано підхід розподілу даних який буде вирішувати виявлену проблему. У третьому розділі наведені алгоритмічні особливості реалізації розроблених програмних засобів для реалізації запропонованого підходу. У четвертому розділі представлено результати тестування запропонованого підходу. У висновках представлені результати проведеної роботи. Магістерська дисертація представлена на 80 аркушах, містить посилання на список використаних літературних джерел.
Actuality of theme. To date, MongoDB is a database, often used in the development of systems focused on the processing of poorly structured data. One reason for this is the ability to use horizontal scaling (shading) and data distribution settings, which greatly affects the performance of the system as a whole. Therefore, various strategies for data splitting in the cluster were developed, such as: a burning house strategy, hot spots strategy, and so on. These strategies have their own applications, their advantages and disadvantages, but the general disadvantage of these strategies is the uneven distribution of data in the presence of so-called "jumbo chunk", which in turn affects the performance of the system. The object of the study is the distribution of data between servers in the MongoDB cluster. The subject of the study is software tools to improve the performance of the MongoDB database, which are designed to configure the distribution of data in accordance with the permissible percentage loads of nodes of the cluster, taking into account the influence of "jumbo chunks". The purpose of the work: to increase the productivity of the DBMS MongoDB. Scientific novelty: 1. A data-sharing approach is proposed that incorporates the ideas of existing approaches and, unlike existing approaches, takes into account the possibility of having "jumbo chunks" when distributing data. 2. A comparative analysis of the proposed approach with existing ones is made, it is determined in what situations it is necessary to use this approach of approach, its advantages and disadvantages in comparison with existing approaches of data distribution. The practical value of the results obtained in the work is that the proposed approach provides the possibility of adjusting the distribution of data in accordance with the permissible percentages of nodes of the cluster, taking into account the influence of "jumbo chunks". In addition, the software developed in the work can be used to implement automated data distribution with the specified settings. Test work. The proposed approach was presented and discussed at the scientific conference of undergraduates and postgraduates "Applied Mathematics and Computing", PMK-2018 (Kyiv, November 14-16, 2018) and at the V International Scientific and Technical Internet Conference "Modern Methods, Information, software and technical support of control systems for organizational, technical and technological complexes", held on November 22, 2018 at the National University of Food Technologies. Structure and scope of work. The master's thesis consists of an introduction, four chapters and conclusions. The introduction gives a general description of the work, assesses the current state of the problem, substantiates the relevance of the research direction, formulates the purpose and objectives of the research, shows the scientific novelty of the results obtained. The first chapter examines the existing approaches to data distribution, their features, disadvantages and advantages, and discusses different implementations. The second chapter proposes a data-sharing approach that addresses the problem identified. The third chapter, algorithmic features of implementation of the developed software tools for implementation of the proposed approach are presented. The fourth chapter presents the results of testing the proposed approach. The conclusions are the results of the work. The master's dissertation is presented on 80 sheets, contains a link to the list of used literary sources.
Актуальность темы. На сегодняшний день MongoDB является СУБД, которая часто используется при разработке систем, ориентированных на обработку слабо структурированных данных. Одной из причин этого является возможность использования горизонтального масштабирования (шардингу) и настройки распределения данных, что в значительной мере влияет на производительность работы системы в целом. Поэтому были разработаны различные стратегии распределения данных в кластере, такие как: стратегия горящего дома, стратегия горячих точек и тому подобное. Данные стратегии имеют свои области применения, свои преимущества и недостатки, но общим недостатком данных стратегий является неравномерное распределение данных при наличии так называемых «джамбо-чанков», что в свою очередь влияет на производительность работы системы. Объектом исследования является распределение данных между серверами в кластере MongoDB. Предметом исследования являются программные средства для повышения производительности работы СУБД MongoDB, которые предназначены для настройки распределения данных в соответствии с допустимых процентных нагрузок узлов кластера, учитывая влияние «джамбо-чанков». Цель работы: повышение производительности работы СУБД MongoDB. Научная новизна: 1. Предложен подход распределения данных, который включает в себя идеи существующих подходов и, в отличие от существующих подходов, при распределении данных учитывает возможность наличия «джамбо-чанков». 2. Выполнен сравнительный анализ предложенного подхода с существующими, определено в каких именно ситуациях нужно использовать данный подход, его преимущества и недостатки по сравнению с существующими подходами распределения данных. Практическая ценность полученных в работе результатов заключается в том, что предложенный подход предоставляет возможность настройки распределения данных в соответствии с допустимыми процентных нагрузками узлов кластера, учитывая влияние «джамбо-чанков». Кроме того разработанные в работе программные средства могут быть использованы для реализации автоматизированного распределения данных с заданными настройками. Апробация работы. Предложенный подход был представлен и обсужден на научной конференции магистрантов и аспирантов «Прикладная математика и компьютинг» ПМК-2018 (Киев, 14 - 16 ноября 2018) и на V Международной научно-технической Internet-конференции «Современные методы, информационное, программное и техническое обеспечение систем управления организационно-техническими и технологическими комплексами», которая проводилась 22 ноября 2018 в Национальном университете пищевых технологий. Структура и объем работы. Магистерская диссертация состоит из введения, четырех глав и выводов. Во введении представлена общая характеристика работы, произведена оценка современного состояния проблемы, обоснована актуальность направления исследований, сформулированы цели и задачи исследований, показано научную новизну полученных результатов. В первой главе рассмотрены существующие подходы распределения данных, их особенности, недостатки и преимущества, рассмотрены различные реализации. Во втором разделе предложено подход распределения данных который будет решать обнаруженную проблему. В третьем разделе приведены алгоритмические особенности реализации разработанных программных средств для реализации предложенного подхода. В четвертом разделе представлены результаты тестирования предложенного подхода. В выводах представлены результаты проведенной работы. Магистерская диссертация представлена на 80 листах, содержит ссылки на список использованных литературных источников.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Голуб, Катерина Юріївна. "Методи і засоби підвищення точності діелькометричних вологомірів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22689.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" МОН України, Харків, 2016. Дисертаційна робота присвячена підвищенню точності діелькометричних вологомірів шляхом удосконалення та розробки методів і засобів, що дозволяють зменшити "сортову невизначеність" вимірювань даними вологомірами. У дисертації запропоновано тестові алгоритми визначення вологості речовин, що дозволяють компенсувати "сортову невизначеність" вимірювань діелькометричними вологомірами: перший тестовий алгоритм, в якому в якості тестових впливів застосовують адитивний і мультиплікативний тести; другий тестовий алгоритм, в якому крім адитивного і мультиплікативного тестів проводять комбінований тест. Проведено порівняльний аналіз отриманих тестових алгоритмів з найбільш досконалими серед виявлених аналогів. Для реалізації запропонованих тестових алгоритмів розроблено ємнісний первинний перетворювач вологості сипучих і рідинних речовин адаптивного вологоміра. Наведено методику калібрування первинного перетворювача на основі термогравіметричного методу визначення вологості. Із застосуванням процедури ітераційного планування експерименту отримано математичну модель вимірювального процесу для визначення вологості сипучих речовин термогравіметричним методом, в результаті чого визначено фактори, що мають найбільший вплив при визначенні вологості даним методом, і оцінено невизначеність вимірювань.
Thesis for the degree of Ph. D. in Engineering Science, specialty 05.11.13 – devices and methods of testing and determination of substances structure. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2016. Thesis is devoted to accuracy increase for capacitive moisture meters by improving and developing of the methods and means allowing to reduce "uncertainty of substance type" of measurements by these moisture meters. In the thesis the test algorithms of substances moisture determination allowing to compensate "uncertainty of substance type" of measurements by capacitive moisture meters are proposed: the first test algorithm in which as test influences an additive and multiplicative tests are applied; the second test algorithm in which except additive and multiplicative tests a combined test is carried out. Comparative analysis of the received test algorithms with the best of the found analogs is carried out. Capacitive primary converter of adaptive moisture meter for bulk and liquid substances moisture measurements is developed for realization of the proposed test algorithms. The calibration methodology for primary converter on the basis of oven-drying moisture determination method is given. The mathematical model of measuring process for bulk substances moisture determination on the basis of oven-drying method is received using the procedure of iterative experiment planning. As a result, the factors that have the greatest influence at moisture determining by this method are determined and uncertainty of measurement is estimated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дубина, Тарас Петрович. "Засоби підвищення рейтингу навчального закладу в мережі Інтернет." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19397.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стригуль, Лариса Станіславівна, and Алла Сергіївна Тімонова. "Підвищення ефективності використання основних засобів на підприємстві." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26123.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ясенко, Лев Сергійович. "Апаратні засоби для підвищення продуктивності обробки зображень штучними нейронними мережами." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/45951.

Full text
Abstract:
Актуальність теми: значна потреба на ринку систем та послуг з обробки зображень на основі алгоритмів штучного інтелекту зумовлюють розвиток відповідних апаратних засобів. Актуальність теми підтверджується статистичним дослідженням наукових публікацій за даним напрямком. Тому розробка апаратних засобів систем обробки зображень з використанням алгоритмів нейронних мереж є актуальною задачею. Об’єктом дослідження є обробка зображень з використанням штучних нейронних мереж апаратними засобами. Предметом дослідження є спосіб реалізації апаратних засобів для підвищення продуктивності обробки зображень з використанням штучних нейронних мереж. Мета роботи: підвищити продуктивність систем обробки цифрових зображень на основі нейронних алгоритмів шляхом покращення продуктивності відповідних апаратних засобів. Наукова новизна роботи полягає в пропозиції реалізувати операцію згортки на апаратному рівні для підвищення продуктивності обробки зображень апаратними засобами з використанням штучних нейронних мереж. Апробація роботи. Дослідження ефективності обробки цифрових зображень в залежності від апаратних засобів представлено публікаціями в “ПМК-2021” (Київ, 17-19 листопада 2021) та „Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія” (Вінниця, готується до опублікування). Практична цінність роботи полягає в отриманні результатів, що можуть бути використані в процесі визначення напрямків наступних досліджень та використанні запропонованого рішення реалізації операції згортки в апаратних засобах обробки зображень з використанням штучних нейронних мереж. Структура та обсяг роботи включають в себе зміст, вступ, чотири розділи, висновки, список використаних джерел та додатки. У вступі подано загальну характеристику, зроблено загальний огляд стану проблеми і визначено актуальність вирішення поставленої задачі. В першому розділі проводиться огляд розвитку програмних та апаратних засобів що забезпечують обробку цифрових зображень, а також, проводиться огляд ринку апаратних засобів для обробки штучних нейронних мереж, і окреслюється напрямок майбутніх досліджень. В другому розділі описано теоретичну модель системи обробки зображень штучними нейронними мережами, визначено особливості використання апаратних засобів в задачах обробки зображень та сформовано вимоги до запропонованого рішення. В третьому розділі описано моделювання запропонованого рішення. В четвертому розділі описано способи оцінки запропонованого рішення. У висновках представлені результати проведеної роботи з вирішення задачі підвищення продуктивності апаратних засобів обробки зображень з використанням штучних нейронних мереж. Дисертація викладена на 104 сторінках, включно з додатками, та нараховує 51 рисунок і 11 таблиць.
Relevance of the topic: significant demand in the market of image processing systems and services based on artificial intelligence algorithms determine the development of appropriate hardware. The relevance of the topic is confirmed by statistical research of scientific publications in this area. Therefore, the development of hardware for image processing systems using neural network algorithms is an urgent task. The object of the research is the hardware for image processing based on artificial neural networks. The subject of the research is to increase the productivity of image processing based on artificial neural networks with the help of hardware. Objective: to increase the productivity of digital image processing systems based on neural algorithms by improving the performance of relevant hardware. The scientific novelty of the work is the proposal to implement the operation of convolution at the hardware level to increase the productivity of image processing by hardware using artificial neural networks. Approbation of work. The study of the efficiency of digital image processing depending on the hardware is presented in the publications in "ПМК-2021" (Kyiv, November 17-19, 2021) and „Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія” (Vinnytsia, in preparation for publication). The practical value of the work lies in obtaining results that can be used in the process of determining the directions of further research and using the proposed solution for the implementation of the convolution operation in image processing hardware using artificial neural networks. The structure and scope of the work include a table of contents, introduction, four chapters, conclusions, list of sources used and appendices. In the introduction the general characteristic is given, the general review of a condition of a problem is made and urgency of the decision of the set task is defined. The first section reviews the development of software and hardware for digital image processing, as well as an overview of the market for hardware for processing artificial neural networks, and outlines the direction of future research. The second section describes the theoretical model of the image processing system with artificial neural networks, identifies the features of the use of hardware in image processing problems and formulates the requirements for the proposed solution. The third section describes the modeling of the proposed solution. The fourth section describes how to evaluate the proposed solution. The conclusions present the results of the work carried out to solve the problem of improving the productivity of image processing hardware using artificial neural networks. The dissertation is presented on 104 pages, including appendices, and has 51 figures and 11 tables.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Глухенька, Тетяна Анатоліївна. "Методи та технічні засоби для підвищення якості процедур системної озонотерапії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41926.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступення кандидата технічних наук за спеціальностю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2018. Робота присвячена розробленню нових методів і технічних засобів для підвищення якості процедур системної озонотерапії, зокрема внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину та екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів. Для рішення різних клінічних задач найбільш часто проводяться процедури системної озонотерапії внутрішньовенного введення озонованого фізіологічного розчину та екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові. Лікувальний ефект даних процедур значною мірою залежить від дози озону, що отримав пацієнт. При передозуванні виникає вірогідність токсичної дії на організм, а при недостатній дозі озону – можливе зниження терапевтичного ефекту. Тому процеси генерування озоно-кисневої суміші або приготування розчинів, що містять озон, повинні мати технічні засоби, що дозволяють, забезпечувати коректне дозування озону на всіх етапах проведення процедури. Для великої аутогемотерапії з озоном, якість процедур визначатиметься рівнем автоматизації усіх етапів екстракорпорального оброблення крові озоном. Крім того, при деяких захворюваннях і станах хворого, потрібне оброблення озоном великих об’ємів крові, що неможливо при використанні відомих методів проведення процедури великої аутогемотерапії з озоном. Метою дисертаційної роботи є подальший розвиток існуючих та розроблення нових методів і технічних засобів для підвищення якості процедур системної озонотерапії, зокрема внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину та екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів. Проведений аналіз основних процедур системної озонотерапії встановив, що відомі методи внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину не забезпечують коректного дозування озону, який отримує пацієнт; а методи екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові не дозволяють надійно та безпечно обробляти великі об’єми крові. Аналітичний огляд технічних та функціональних можливостей сучасних медичних озонаторів показав, що в них не передбачається вимірювання концентрації озону в фізіологічному розчині, який барбатується озоно-кисневою сумішшю, крім того не існує стандартного обладнання для проведення процедур екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів. Новизною дисертаційної роботи є вперше запропоновані моделі взаємодії озоно-кисневої суміші з фізіологічним розчином, які враховують властивості озонованості фізіологічного розчину, що дозволило визначити параметри озоно-кисневої суміші для коректного дозування озону у фізіологічному розчині. Використання запропонованих моделей процесів насичення озоном фізіологічного розчину та розкладання озону у ньому забезпечило подальший розвиток методу проведення процедур внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину за рахунок автоматизації процесу підготовки фізіологічного розчину та контролю концентрації озону в ньому. Сформулювані медико-технічні вимоги до відповідних технічних засобів для коректного дозування озону при проведенні процедур внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину, що дозволяє підвищити якість даних процедур. Вперше розроблено метод оцінки якості процедур внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину, який визначає процедуру системної озонотерапії як медичну послугу і дозволяє її оцінювати з урахуванням економічної ефективності та медичної результативності. Дослідження якості процедур внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину, які проводяться різними методами, показали, що при використанні методу коректного дозування озону інтегральний коефіцієнт якості становить 0,71-0,8, у той час при використанні традиційних методів цей коефіцієнт не перевищує 0,02-0,64. Запропоновано новий метод екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів, який передбачає використання в якості контактора «озон-кров» пристрою роторного типу, що при обертанні створює штучну поверхню крові для оброблення озоном. Результати теоретичних досліджень та розрахунків дозволили визначити основні положення медико-технічних вимог до програмно-апаратного комплексу для екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів. Використання нового методу екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові дозволяє підвищити якість процедур системної озонотерапії за рахунок заміни багатоденного курсу лікування на одну процедуру. Показано, що пацієнтам з вірусним захворюванням для стерилізації 85 % об’єму крові з об’ємною швидкістю її перекачування Q = 50 мл/хв потрібно 180 хв., а при перекачуванні крові зі швидкістю Q = 100 мл/хв потрібно лише 90 хв. Для досягнення тієї ж мети, за допомогою процедур великої аутогемотерапії з озоном, знадобиться провести 92 процедури, які виконуються кожного дня, при стерилізації 100 мл крові за одну процедуру або 47 процедур при стерилізації 200 мл крові за одну процедуру, що в значній мірі знижує ефективність процедур для боротьби з вірусними захворюваннями. Запропоновані методи системної озонотерапії пройшли успішну перевірку ефективності при проведенні процедур в умовах медичного закладу. Було показано доцільність використання, для визначення функціонального стану і контролю курсу лікування пацієнта, відомої адаптаційної теорії неспецифічних реакцій організму. Запропоновано автоматизоване місце лікаря-озонотерапевта, яке забезпечило, використовуючи клінічні, лабораторні дані та результати психосоматичного тестування, точно визначити динаміку стану пацієнтів, яка відповідала їх фізіологічному стану в процесі лікування.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences in specialty 05.11.17 – biological and medical devices and systems. National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkov, 2018. Work is devoted to development of new methods and technical means for improvement of quality of procedures of a system ozonoterapiya, in particular intravenous infusion of ozonovany physiological solution and extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood large about. For the solution of various clinical tasks procedures of a system ozonoterapiya of intravenous administration of ozonovany physiological solution and extracorporal ozone of processing are most often carried out by oxygen mix of blood. The medical effect of these procedures substantially depends on an ozone dose that was received by the patient. At overdose there is a probability of toxic action on an organism, and at insufficient to the ozone dose – possible decrease in therapeutic effect. Therefore ozone generation processes – oxygen mix or preparation of the solutions containing ozone have to have the technical means allowing, to provide correct ozone dosages at all stages of holding a procedure. For a big autogemoterapiya with ozone, the quality of procedures will be defined by the level of automation of all stages extracorporal blood processings ozone. Besides, at some diseases and conditions of the patient, necessary processings by ozone large about blood that is impossible when using the known methods of holding a procedure of a big autogemoterapiya with ozone. The purpose of dissertation work is further development existing and developments of new methods and technical means for improvement of quality of procedures of a system ozonoterapiya, in particular intravenous infusion of ozoned physiological solution and extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood large about. The carried-out analysis of the main procedures of a system ozonoterapiya established that methods of intravenous infusion of ozonovany physiological solution are known do not provide correct ozone of a dosage which is received by the patient; and methods of extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood do not allow to process reliably and safely large volumes of blood. The state-of the art review technical and functionality modern medical ozonator showed that in them measurement of concentration of ozone in physiological solution which ozone-oxygen mix, besides does not exist standard the equipment for holding procedures of extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood large about is not supposed. Novelty of dissertation work is for the first time the offered ozone interaction models – oxygen mix with physiological solution which consider properties ozoned physiological solution that allowed to determine ozone parameters - oxygen mix for correct ozone of a dosage in physiological solution. Uses of the offered models of processes saturation by ozone of physiological solution and decomposition of ozone in it provided further development of a method of holding procedures of intravenous infusion of ozonovany physiological solution due to automation of process of preparation of physiological solution and control of concentration of ozone in it. Medico-technical requirements to the appropriate technical means for correct ozone of a dosage when holding procedures of intravenous infusion of ozonovany physiological solution that allows to increase quality of these procedures. The method of assessment of quality of procedures of intravenous infusion of ozonovany physiological solution which defines the procedure of a system ozonoterapiya as medical service and allows to estimate it taking into account cost efficiency and medical effectiveness is for the first time developed. Researches of quality of procedures of intravenous infusion of ozonovany physiological solution which are carried out by different methods showed that when using a method of correct ozone of a dosage the integrated coefficient of quality makes 0,71-0,8, at that time when using traditional methods this coefficient does not exceed 0,02-0,64. It is offered a new method of extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood large about "which provides use as the contactor «ozone-blood» devices of rotor type that at rotation creates the artificial surface of blood for processing by ozone. Results of theoretical researches and calculations allowed to determine basic provisions of medico-technical requirements to a hardware and software system for extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood large about. Use of a new method of extracorporal ozone of processing by oxygen mix of blood allows to increase quality of procedures of a system ozonoterapiya due to replacement of a multi-day course of treatment by one procedure. It is shown that to patients with a viral disease for sterilization of 85% about to a blood with speed Q = 50 ml/min 180 min, are necessary, and when pumping blood with speed Q = 100 ml/min are necessary for only 90 min. For achievement of the same purpose, by means of procedures of a big autogemoterapiya with ozone, it is required to carry out 92 procedures which are performed every day, at sterilization of 100 ml of blood for one procedure or 47 procedures at sterilization of 200 ml of blood for one procedure that substantially reduces efficiency of procedures for fight against viral diseases. The offered methods of a system ozonoterapiya underwent successful testing of efficiency when holding procedures in the conditions of medical institution. It was shown expediency of use, for definition of a functional state and control of a course of treatment of the patient known to the adaptation theory of nonspecific reactions of an organism. The automated place of the doctor of the ozonetherapy provided is offered, using clinical, laboratory yielded and results of psychosomatic testing, precisely to define dynamics of a condition of patients which answered their physiological provisions in treatment process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глухенька, Тетяна Анатоліївна. "Методи та технічні засоби для підвищення якості процедур системної озонотерапії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41924.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступення кандидата технічних наук за спеціальностю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2018. Робота присвячена розробленню методів системної озонотерапіі з метою підвищення їх якості та технічних засобів для екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів. Запропоновані моделі взаємодії озоно-кисневої суміші з фізіологічним розчином, які враховують властивості озонованості фізіологічного розчину, дозволили визначити параметри озоно-кисневої суміші для коретного озонування фізіологічного розчину. Подальшого розвитку набув метод внутрішньовеної інфузії озонованого фізіологічного розчину, який шляхом автоматизації процесу підготовки фізіологічного розчину та контролю концентрації озону в ньому, за рахунок удосконалення конструкції автоматичної озонової установки та допоміжніх технічних засобів, дозволив підвищити якість процедур. Вперше розроблено метод оцінки якості процедур внутрішньовенної інфузії озонованого фізіологічного розчину, який став базисом для розрахунку економічної ефективності та медичної результативності і дозволяє провести порвляльний аналіз існуючих методів підготовки озонованого фізіологічного розчину та подальшого його використання. Запропоновано новий метод екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів, який передбачає використання в якості контактора «озон-кров» пристрою роторного типу, що при обертанні створює штучну поверхню крові для оброблення озоном. Отриманні данні моделювання та експериментальних досліджень взаємодії озоно-кисневої суміші з поверхнею плівки крові, що оновлювлюється на внутрішній поверхні скляної труби, яка обертається, дозволили визначити основні положення медико-технічних вимог до програмно-апаратного комплексу для екстракорпорального оброблення озоно-кисневою сумішшю крові великих об’ємів.
Thesis for the degree of candidate of technical sciences in specialty 05.11.17 - biological and medical devices and systems. National Technical University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkov, 2018. The work is devoted to the development of methods of systemic ozone therapy, in particular, methods of ozonization of saline and extracorporeal treatment with ozone of large volumes of blood, with the aim of improving their quality and technical means for correct procedures. The proposed models of the interaction of the ozone-oxygen mixture with a physiological solution, which take into account the properties of the ozonation of the saline solution, made it possible to determine the parameters of the ozone-oxygen mixture for the correct ozonation of the saline solution. Further development has been gained by the method of intravenous infusion of OFR, which, by automating the process of preparing saline solution and controlling the concentration of ozone in it, by improving the design of the automatic ozone unit and additional technical means, has improved the quality of the procedures. For the first time, a method was developed for assessing the quality of procedures for intravenous infusion of ozonized physiological solution, which is based on the calculation of economic efficiency and medical performance and allows for the analysis of existing methods for preparing ozonized physiological solution and its further use. A new method of extracorporeal ozonization and oxygenation of blood is proposed, which is based on the effect of the ozone-oxygen mixture on the artificially formed blood surface in a heterophase rotary film-contactor gas-to-blood, which significantly increases the volume of blood that is processed. Based on the data of model and experimental studies of the interaction of the ozone-oxygen mixture with the surface of the blood film, which is updated on the inner surface of the glass tube, which rotates, it is proved that the proposed rotary film contactor meets the safety requirements of its use in terms of ozone resistance materials in contact with blood and the effectiveness of the procedure of extracorporal treatment of large volumes of blood with ozone.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мироненко, Ольга Костянтинівна, and Мироненко О. К. "Інтелектуалізація – підвищення ефективності пошуку ІПС." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18838.

Full text
Abstract:
Для підвищення ефективності інформаційно-пошукових систем (ІПС) необхідно удосконалювати традиційні засоби лінгвістичного забезпечення, впроваджуючи в них нові методи пошуку інформації, які базуються на використанні зворотного зв’язку і статистичних даних для оцінки релевантності результатів пошуку. В доповіді розглянуто основні напрямки інтелектуалізації ІПС
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Касьян, Сергій Вікторович. "Підвищення ефективності аерозольної протидії технічним засобам розвідки." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45086.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Засоби підвищення"

1

Правові засади підвищення ефективності боротьби зі злочинністю в Україні. Харків: Право, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новоселецький, Микола, Богдан Нечипорук, Олександр Новоселецький, and Віктор Стрельчук. Основи фізики. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-07-6.

Full text
Abstract:
Підвищена активність у сфері створення кіберфізичних систем спрямована на пошук нових напрямів розвитку інформаційно-обчислювальних технологій, що сприятиме об’єднанню та інтегруванню різних за призначенням підсистем в єдину децентралізовану гнучку систему. Ця проблематика набуває актуальності з огляду на значне збільшення можливостей щодо практичної реалізації вимірювальних, обчислювальних та комунікаційних компонентів таких систем на основі сучасних технологічних досягнень у виготовленні інтегральних схем та засобів бездротового зв’язку. Передбачаються проекти взаємодії кібернетичних засобів (вимірювально-обчислювальних, комунікаційних, керуючих, вимірних) з фізичними процесами навколишнього світу. Розв’язання відповідних проблем потребує висококваліфікованих фахівців, які розуміються на сутності фізичних явищ та процесів. Цьому сприятиме пропонований навчальний посібник, в якому викладені базові положення фізичної науки з акцентуванням уваги на питаннях електромагнетизму та мікроелектроніки. Це дозволить майбутнім спеціалістам орієнтуватися в особливостях взаємодії фізичних процесів навколишнього світу з кібернетичними засобами (швидкість перебігу фізичних процесів порівняно з обчислювальними та комунікаційними можливостями кібернетичних засобів), питаннях фізичних процесів (лінійних, нелінійних, синергетичних), наявних можливостях визначити стан фізичного процесу (повнота інформації, точність) та можливого впливу на нього тощо. Наведений додатковий матеріал в розділах підкреслює єдність неживої і живої природи та прояву фізичних закономірностей в ній. Кожний розділ містить вимоги до знань та вмінь та питання для поточного комп’ютерного тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Луговий, Володимир, Ірина Драч, Ольга Петроє, Віктор Зінченко, Юрій Мєлков, Ігор Жиляєв, Ірина Регейло, Наталія Базелюк, and Ольга Петроє. Теоретичні основи підвищення дослідницької спроможності університетів України в контексті імплементації концепції «Відкрита наука». Edited by Володимир Камишин and Володимир Луговий. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2021. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7644-53-7-2021.

Full text
Abstract:
У препринті на підставі системного осмислення теоретичних засад підвищення дослідницької спроможності університетів України в контексті імплементації концепції «Відкрита наука» розкриваються провідні тенденції та основні наукові підходи до розв’язання таких проблем, як: загальне й особливе в інтеграції освітньої і дослідницької діяльності університетів в умовах відкритої науки; політика і процедури імплементації концепції «Відкрита наука» в університетах; теоретичні основи підвищення відповідальності дослідницької діяльності університетів; інструментарій відкритої науки як механізм трансформації дослідницької діяльності університетів задля досягнення цілей стійкого розвитку; демократизація наукової діяльності як засіб підвищення дослідницької спроможності університетів України: ціннісні виміри; формування правового та економічного забезпечення дослідницької діяльності закладів вищої освіти; оцінювання дослідницької діяльності та публікаційної активності університетів; розвиток університетської дослідницької інфраструктури. Аналітичні матеріали адресовані представникам університетської спільноти, усієї когорти наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, академічних, наукових організацій та установ, фінансуючих структур, громадськості, а також публічним службовцям різних гілок і рівнів влади, що опікуються науковою і науково-технічною діяльністю та вищою освітою в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коновал, Олександр Андрійович, and Тетяна Іванівна Туркот. Педагогіка та психологія вищої школи. Олді-плюс, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3478.

Full text
Abstract:
У посібнику висвітлені загальні засади педагогіки та психології вищої школи: закономірності, принципи, форми, методи, зміст вищої екологічної освіти, традиційні та інноваційні технології навчання в сучасному ВНЗ, соціально-психологічні особливості сучасного студентства та можливості їх урахування в навчально-виховному процесі. Із сучасних позицій розкриваються вимоги до педагогічної культури викладача, його лекторської майстерності та деякі аспекти екології людини. Посібник адресований студентам-екологам вищих навчальних закладів, магістрантам, аспірантам, викладачам, слухачам курсів підвищення педагогічної кваліфікації. Його доцільно використовувати в процесі самоосвіти всім, кого цікавлять проблеми навчання і виховання студентської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Засоби підвищення"

1

Чудик, Андрій, and Дар'я Ванюк. "УНІФІКАЦІЯ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ (СИЛИ) У РІЗНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-ОПЕРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ УРАХУВАННЯМ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему розвитку та удосконалення рукопашної підготовки (техніки та тактики застосування заходів фізичного впливу, сили) майбутніми офіцерами-правоохоронцями інституцій сектору безпеки і оборони України у різних умовах службово-оперативної діяльності. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (моніторингу Інтернет-ресурсів), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано педагогічну (змістово-функціональну) модель формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) в системі спеціальної фізичної підготовки (із урахуванням карантинних обмежень) до дій у різних умовах службово-бойової (оперативної) діяльності. У вище зазначеній педагогічній моделі інтегровано: цільовий блок (мета, завдання, підходи, компоненти готовності, педагогічні умови), організаційно-змістовий блок (навчально-методичне забезпечення, інтерактивні методи навчання, кадрове забезпечення), результативно-оцінний блок (критерії, кваліфікаційні рівні, методики, методи, засоби, способи форми). Під час дослідження були використані наступні методи: абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу) тощо. Відповідно до результатів емпіричного дослідження встановлено, що результати отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних контрольної (Кг) та експериментальної (Ег) груп зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Результати контрольного тестування показали, що в процесі проведеної експериментальної роботи збільшилась кількість курсантів із вищим рівнем готовності до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності в Ег на 8 %, тоді як у Кг на 2 %, відмінного рівня збільшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, доброго рівня зменшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, чисельність курсантів задовільного рівня готовності зменшилась: в Ег на 8 %, тоді як у Кг – на 6 %. Слід зауважити, що незадовільний рівень сформованості навичок застосування заходів фізичного впливу (сили) у курсантів, як Ег, так і Кг не помічено. Крім цього, експериментально перевірені педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності. Достовірність отриманих результатів підтверджена методами перевірки за допомогою критерію χ2. Результати дослідження впроваджені у практику спеціальної фізичної підготовки курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Tkachuk, L. M., and O. A. Stakhova. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАСОБАМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ." In THE SYSTEM OF PUBLIC ADMINISTRATION IN THE CONTEXT OF DECENTRALIZATION OF POWER, 167–83. Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-66-2-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гурін, Олександр, and Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Виноградова, Н. Л. "Доброчесна поведінка посадовця як засіб підвищення ефективності діяльності митної системи." In МОДЕРНІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН СВІТОВОГО ПРОСТОРУ, 1–26. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-246-6-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хмара, Марина. "УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 2002-2022 РОКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.08.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано зміст експериментальних навчальних програм з фізичного виховання в Україні в період 2002-2022 років. Встановлено їх основні напрями освітньої діяльності, а саме: збереження та зміцнення здоров’я учнів; підвищення рівня рухової активності, розвитку рухових здібностей, фізичної працездатності та фізичного розвитку школярів; ціннісно орієнтоване навчання на уроках фізичної культури та створення ефективної фізкультурно-оздоровчої системи в загальноосвітньому навчальному закладі як при традиційному навчанні, так і при дистанційному або гібридному (змішаному). Представлені результати теоретичного аналізу ефективності даних програм, загальні тенденції і особливості їх впровадження та встановлено, що впровадження нових форм, засобів та методів навчання з фізичного виховання в освітній процес українських шкіл відбувалося з чіткім дотриманням принципів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комар, Володимир, and Євгеній Хоролець. "ПЕРСПЕКТИВИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.03.

Full text
Abstract:
Головною метою цієї роботи є – визначення сутності та структури формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки. Використання новітніх нумерологічних технологій в системі професійної освіти майбутніх офіцерів-правоохоронців Національної поліції України (НПУ) – забезпечує формування необхідних професійних компетентностей та є актуальним напрямком наукових досліджень. Не дивлячись на значну кількість робіт зазначеного напряму наукових розвідок, питанням визначення сутнісних характеристик формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки нами не виявлено, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. На підставі проведеного теоретико-методологічного аналізу з даної проблематики, визначені сутнісні характеристики формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців НПУ із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у майбутніх офіцерів-правоохоронців ключових професійних компетентностей, готовності до захисту України, до виконання завдань за призначенням у різних умовах службово-бойової діяльності та забезпечує узгодження ними знань про зміст та структуру професійної діяльності із урахуванням нумерологічних особливостей індивіда та вимог цієї діяльності до рівня спеціальної фізичної підготовленості, а також психофізіологічного стану, сформованих компетентностей професійної діяльності зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами, а також структуру такої готовності за мотиваційним, функціональним, прикладним, та стресостійким компонентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вінюков, О. О., and О. Б. Бондарева. "Біологізація технології вирощування зернових як засіб екологізації та підвищення зернової продуктивності." In ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ В XXI СТОЛІТТІ, 563–92. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-240-4-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бутенко, Олена, and Наталія Опікунова. "РОЛЬ СИСТЕМИ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ У ПРОЦЕСІ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО НАВЧАННЯ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.06.

Full text
Abstract:
Зворотний зв'язок у студоцентрованому навчанні має свої особливості, він потребує зміну підходів до його опису через посилення усіх видів взаємозв’язків на всіх рівнях та змінення акцентів на ролі які вони виконують. Увага науковців підтверджує думку про важливість значення зворотного зв’язку для забезпечення якісного використання особистісно-орієнтованого підходу у підготовці здобувачів вищої освіти. Метою дослідження є встановлення основних завдань зворотного зв'язку у студоцентрованому навчанні, визначення критеріїв для забезпечення його якості. Виконано та проаналізовано інтерактивний вид зворотного зв’язку у вигляді анкетування здобувачів вищої освіти. Установлено, що такий засіб сприяє підвищенню якості зворотного зв’язку і надає оцінку якості освітнього процесу та якості комунікаційного зв’язку освітніх послуг. Результати аналізу анкетування були використані при складанні освітніх компетентностей та переліку дисциплін освітньої програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шемчук, Вадим. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ІНСТИТУЦІЙ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ ДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-БОЙОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.02.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему формування прикладних професійних компетентностей майбутніх офіцерів інституцій сектору безпеки і оборони України до дій в умовах хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки. Підсумовуючи результати моніторингу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи сконструйовано та апробовано педагогічну модель, яка забезпечує формування готовності майбутніх офіцерів (на прикладі курсантів командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України) до дій в екстремальних умовах (хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки) із використанням засобів спеціальної фізичної підготовки. Відповідно до результатів емпіричного дослідження, членами науково-дослідної групи встановлено, що результати, отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних групах, зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Крім цього, наприкінці дослідження, членами науково-дослідної групи встановлено, що рівень витривалості, швидкості, сили та спритності у досліджуваних курсантів Ег підвищився, на відміну від курсантів Кг про що свідчать результати заліку з навчальної дисципліни «Спеціальна фізична підготовки» (7 семестр 2020/2021 навчального року, у досліджуваних Ег – середній рівень спеціальної фізичної підготовленості складає 4,9 бали, у той час, як у курсантів Кг зазначений показник знаходиться в межах 4,6 балів). Варто зауважити, що також підвищилися якісні показники відпрацювання нормативів з бойової та спеціальної підготовки військовослужбовців НГУ, так у курсантів Ег середній бал за виконання тренувальних завдань складає 4,7 балів, у той час, як у курсантів Кг зазначений показник сягає відмітки 4,2 балів. Членами науково-дослідної групи встановлено високу ефективність засобів спеціальної фізичної підготовки, що сприяло ефективному формуванню прикладних професійних компетентностей у досліджуваних курсантів Ег. Зазначена педагогічна модель може використовуватися в системі професійної освіти офіцерів інституцій сектору безпеки і оборони України із урахуванням нормативно-правової бази, що сприятиме більш стійкому та якісному формуванню прикладних професійних компетентностей, які необхідні для виконання завдань за призначенням в умовах хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки (екстремальних умовах).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Засоби підвищення"

1

Чернова, Мирослава. "ФІЗИКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ТА ЗАСОБІВ ЗАДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУДІВНИЦТВА СВЕРДЛОВИН НА СУЧАСНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v3.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Длугоборська, Людмила. "ІННОВАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ САДІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ЇХ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ." In DIE WICHTIGSTEN VEKTOREN FÜR DIE ENTWICKLUNG DER WISSENSCHAFT IM JAHR 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.01.2020.v1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Боклах, Д. Ю. "Проєктна діяльність на заняттях іноземної мови як засіб підвищення естетичної культури студентів немовних спеціальностей ВНЗ." In THE ISSUES OF MODERN PHILOLOGY AND CREATIVE METHODS OF TEACHING A FOREIGN LANGUAGE IN THE EUROPEAN EDUCATION SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-180-0-47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чуєва, І. О., І. Є. Дядечко, and С. Г. Жестков. "Бінарна лекція як засіб підвищення якості лекційних занять у процесі підготовки фахівців галузі туризму та готельно-ресторанної справи." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Засоби підвищення"

1

Афонін, Анатолій Петрович, Валентина Іванівна Марчик, and Віктор Іванович Карпов. Підвищення ефективності контролю фізичної підготовки студентів. Криворізький державний педагогічний університет, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2186.

Full text
Abstract:
Щорічне порівняння рівня фізичного здоров’я та фізичної підготовленості студентів сприятиме отриманню інформації, яку можна використовувати у корегуванні тих чи інших методів і засобів фізичної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пахомова, Олена Володимирівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище» у сучасній вітчизняній та зарубіжній літературі. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3831.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі інформатизації освітнього процесу і підготовки майбутніх учителів. У статті розглядається поняття «віртуальне інформаційно-освітнє середовище», аналізуються різні підходи до його розуміння, які представлені у зведеній таблиці. На основі аналізу наукової літератури дається визначення досліджуваного поняття з точки зору системного підходу. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище трактується авторами як цілісна організована система різноманітних ресурсів (інформаційних, дидактичних, технологічних) і форм інтеракції (синхронної, асинхронної; очної, дистанційної; комп’ютерної, телекомунікаційної) освітніх суб’єктів, спрямованих на формування їх індивідуальної освітньої траєкторії. Віртуальне інформаційно-освітнє середовище створюється у взаємодії освітніх суб’єктів і не існує поза комунікацією між ними, а технічні засоби чи електронні посібники є лише його елементами. Автори висвітлюють переваги застосування віртуального інформаційно-освітнього середовища у процесі підготовки майбутніх учителів, серед яких зазначаються: підвищення ефективності освітнього процесу; інтенсифікація процесу пізнання й міжособистісної інтерактивної комунікації; економія студентського часу; індивідуалізація освітнього процесу; формування інформаційної культури майбутнього вчителя; продуктивність засвоєння навчального матеріалу за рахунок доступу до тренажерів, сайтів. Зазначаються також перешкоди до запровадження віртуального інформаційно-освітнього середовища в освітньому процесі, такі як: низький рівень комп’ютеризації закладів вищої освіти і самих освітніх суб’єктів; низька кількість і якість необхідних програмних продуктів; недооцінка ролі віртуального інформаційно-освітнього середовища у професійному становленні майбутніх учителів та відсутність економічних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Демченко, І. В. Розвиток уявлення майбутнього учителя в умовах педвузу як засіб підвищення професіоналізму. КДПУ, 1992. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5956.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковтко, О. С. Гуманізація змісту навчального процесу як засіб підвищення пізнавальної активності молодших школярів. КДПІ, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5791.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоус, О. С. Особистісна спрямованість занять вищої школи як засіб підвищення рівня творчої активності студентів. КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3333.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема підвищення рівня творчої активності майбутнього вчителя засобом особистісної спрямованості занять у вищій школі як одного з чинників його професійно-творчої самореалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петрова, Альона Анатоліївна. Метод проектів як засіб підвищення професіоналізму у підготовці фахівців зі спортивно-оздоровчого туризму. КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3679.

Full text
Abstract:
Проаналізовано доцільність використання проектного методу під час професійної підготовки фахівців туристичної галузі. Акцентовано увагу на позитивних аспектах застосування методу. Виокремлено перелік компетенцій які формуються під час впровадження проектної діяльності у навчально-виховний процес вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лов’янова, І. В., and М. А. Слюсаренко. Задачний підхід до вивчення рівнянь математичної фізики як засіб підвищення якості знань студентів. Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2289.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Банада, О. С. Використання комп'ютерно-орієнтованих засобів у навчанні математики. ХНАДУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4540.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography