Academic literature on the topic 'Заборонені речовини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Заборонені речовини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Заборонені речовини"

1

Hayduchok, Ihor, and Valerii Shapovalov. "Судова фармація: ризики для фармакотерапії адиктивної залежності та протидії незаконного обігу психоактивних речовин в умовах пандемії COVID-19." SSP Modern Pharmacy and Medicine 1, no. 2 (December 10, 2021): 1–28. http://dx.doi.org/10.53933/sspmpm.v1i2.32.

Full text
Abstract:
Проведено судово-фармацевтичне вивчення міжнародного досвіду щодо ризиків у фармакотерапії адиктивної залежності та протидії незаконного обігу психоактивних речовин в умовах пандемії COVID-19. До психоактивних речовин віднесено наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори, психоактивні лікарські засоби. Зазначено, що в сучасних умовах пандемія на COVID-19 та його новий штам «Омікрон» посилює у всіх країнах світу протиепідемічні заходи, що вимагає від системи охорони здоров’я, насамперед України, зосереджувати сили закладів охорони здоров’я, фінанси і ліки, саме для щеплення громадян всіх вікових груп, фармакотерапії коморбідних, супутніх, дуальних, адиктивних розладів на тлі коронавірусної хвороби. Вивчено досвід провідних країн світу щодо ризиків у поширенні незаконного обігу психоактивних речовин різних класифікаційно-правових груп. Встановлено, що попит на заборонені для обігу психоактивні речовини зростає, а глобалізація наркобізнесу стабілізується у вигляді транснаціональних організованних злочинних наркоугрупувань. Вказане викликає необхідність з боку законодавчих органів постійно посилювали кримінальну відповідальність за незаконний обіг психоактивних речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, психоактивних лікарських засобів. Зазначено, що відповідні поліцейські і оперативні служби повинні постійно удосконалювати рівень і систему профілактики та боротьби х незаконним обігом психоактивних речовин. При цьому слід передбачити більш суворішу відповідальність за дії членів організованих злочинних наркоугрупувань з обігу з метою збуту (виробництва, модифікації зберігання, перевезення, пересилання торгівлі тощо) психоактивних речовин різних класифікаційно-правових груп, в т.ч. з метою наживи у великих кількостях та особливо великих розмірах. Розроблено та запропоновано нормотворчі ініціативи до статті 307 Кримінального кодексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

І. Г. Ткаченко, В. В. Ткаченко. "МОЛЕКУЛЯРНИЙ ДОКІНГ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСІВ ПОТЕНЦІЙНИХ ПСИХОАКТИВНИХ СПОЛУК ІЗ КАНАБІНОЇДНИМИ РЕЦЕПТОРАМИ СВ1." Криміналістичний вісник 30, no. 2 (December 27, 2018): 122–31. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2018-30-2-122.

Full text
Abstract:
Висвітлено проблематику такого поширеного явища, як обіг на нелегальному ринку психоактивних сполук нових синтетичних канабіноїдів, у тому числі так званих спайсів, які можуть викликати в їх споживачів серйозні психічні розлади. Наголошено на необхідності закріпити на законодавчому рівні поняття «похідні наркотичні засоби», під яке потраплятиме значна частина речовин, що мають близьку до наркотичних засобів структуру і що не внесені до офіційного списку заборонених речовин як самостійні позиції. Запропоновано принципово новий підхід до швидкої ідентифікації потенційних наркотичних засобів, що мають бути внесені до списку заборонених речовин, заснований на застосуванні молекулярного докінгу (комп’ютерного моделювання міжмолекулярних взаємодій рецептора та ліганду). Розраховано енергії зв’язування деяких відомих агоністів та антагоністів канабіноїдних рецепторів СВ1 методом молекулярногодокінгу. Підтверджено доцільність використання молекулярного докінгу із застосуванням комп’ютерного моделювання як нового підходу до віднесення нових синтетичних канабіноїдів до особливо небезпечних наркотичних засобів – як певною мірою альтернатива дослідженням in vitro або in vivo.Ключові слова: синтетичні канабіноїди; канабіноїдні рецептори; молекулярний докінг; агоністи; антагоністи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Махніцька, К. "Про роль заборонених у місцях позбавлення волі предметів у механізмі вчинення злочинів засудженими." Вісник Пенітенціарної асоціації України, no. 3 (December 28, 2019): 252–59. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2019.3.23.

Full text
Abstract:
У статті йде мова про таку умову, що сприяє вчиненню злочинів засудженими до позбавлення волі, як наявність у цих осіб заборонених предметів, речовин і засобів, а також про деякі шляхи її усунення, блокування, нейтралізації тощо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Pozhivatenko, V. V. "Іонний характер, фазові переходи та металізація в оксидах і халькогенідах лужноземельних металів під тиском." Ukrainian Journal of Physics 65, no. 11 (November 12, 2020): 1022. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe65.11.1022.

Full text
Abstract:
Виходячи з перших принципiв, проведено розрахунки структурних i термодинамiчних властивостей оксидiв i халькогенiдiв лужноземельних металiв, що мають кубiчнi структури (CaX, SrX, BaX, де X = O, S, Se, Te), а також характеристик структурних фазових переходiв В1–В2 в цих речовинах пiд тиском. Дослiджено кристалiчнi I iоннi радiуси в оксидах i халькогенiдах лужноземельних металiв, у тому числi розглянуто залежнiсть радiусiв iонiв в структурах В1 та В2 вiд тиску. Обчислено величини мiжзонних переходiв i заборонених зон в даних сполуках у пiдходi теорiї функцiонала густини сумiсно з методом псевдопотенцiалу. В результатi зонних розрахункiв знайдено значення тискiв металiзацiї в цих сполуках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гловин, Н. М., and О. В. Павлів. "ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТУ ПРИСКЛАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ НЕПРИДАТНИХ ТА ЗАБОРОНЕНИХ ДО ВИКОРИСТАННЯ ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 92–99. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.11.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати екологічного моніторингу ґрунту на прискладській території з забороненими та непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин (ХЗЗР) с. Вишнівчик Тернопільської області. Метою дослідження було провести екологічний моніторинг стану ґрунту навколо складу як об’єкту захоронення заборонених та непридатних до використання ХЗЗР. Багато сховищ, де вони зберігаються, перебувають у незадовільному стані та загрожують довкіллю, є небезпечними для здоров'я населення. Умови, які не відповідають чинним стандартам зберігання, призводять до того, що токсичні залишки непридатних та невикористаних ХЗЗР потра-пляють у ѓрунт, водні джерел і повітря, в результаті чого виникає ризик отруєння людей і тварин. Окрему увагу в цій роботі необхідно приділити захороненню отрутохімікатів у с. Вишнівчик Теребо-влянського району Тернопільської області (територія ФГ «Денис К»). Могильник отрутохімікатів біля Вишнівчика існує вже понад 30 років. Побудований він 1978 року за тодішніми нормами. У кар’єр скидали як сипучі, так і рідкі хімікати. Проблему ускладнює й те, що у могильника немає вла-сника. Наразі невідомо, які саме отрутохімікати знаходяться в законсервованому могильнику. Якщо вірити супровідним документам, то лише дихлордифенілтрихлорметану (дуст) там накопичено близько 465 т, гексахлорану – понад 200 т, а також 7 т речовин, що містять ртуть і миш’як. За результатами агрохімічного обстеження ґрунт характеризується слабко кислою реакцією (тип ґру-нту ‒ чорнозем вилугуваний, грубопилуватий, легкосуглинковий, рН сольове = 5,9; гумус – 3,6 %). За рахунок вітрової та водної дифузій агрохімікатів (виявлено розсіяння забруднення до 30 м від скла-ду) біля складу вміст 2,4-Д-амінна сіль (0,35), симтриазин – 0,01–0,05 мг/кг, ГХЦГ – 0,02–0,14; ДДТ – 0,03–0,10; метафос – не виявлено, є у складі (0,19); хлорофос – не виявлено, є у складі (0,10) мг/кг. З ділянки складу на досліджувальній віддалі до 50 метрів істотно порушується продуктивність і стійкість екосистем, що негативно впливає на біогеохімічний колообіг речовин. Отже, незначний вміст залишків ХЗЗР біля складу с. Вишнівчик пояснюється тим, що ХЗЗР спочатку складувались у пристосованому приміщенні, проте з часом (склад створений 1978 року, контейнери протермінова-ні) шляхом міграції потрапляють у ґрунт за межі сховища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Orishchuk, O., and S. Tsap. "ПРОДУКТИВНІСТЬ КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ ЗА ВВЕДЕННЯ У КОМБІКОРМ ДРІЖДЖІВ SACCHAROMYCES CEREVISIAE." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 2 (41) (October 26, 2020): 56–61. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.2.9.

Full text
Abstract:
В даний час існує проблема отримання екологічно чистої продукції, що не приносить шкоди людині. Протягом багатьох років основним засобом контролю кишкової мікрофлори птиці були кормові антибіотики. Однак, вони мають ряд суттєвих недоліків, зокрема, здатність до накопичення їх залишкових кількостей у продуктах птахівництва та розвитку стійкості й адаптації мікроорганізмів до даних препаратів у результаті їх тривалого застосування. У науковій літературі з’явилася інформація за результатами досліджень про накопичення та збереження в органах і тканинах антибіотиків після забою тварин. Ці негативні сторони при використанні антибіотиків спонукають виробників тваринницької продукції шукати нові препарати для стимулювання росту й розвитку курчат-бройлерів, замість заборонених в Європі кормових антибіотиків.У зв’язку з цим у нас в країні й за кордоном збільшилися дослідження з вивчення і створення препаратів, альтернативних антибіотиків. До них можна віднести пробіотики й ферментні препарати. Введення пробіотиків у технологію вирощування молодняка – найбільш сучасний спосіб профілактики шлунково-кишкових захворювань, заснований на екологічно безпечних механізмах підтримки високого рівня колонізаційної резистентності кишечника. Використання ферментних препаратів здатне підвищити кількість корисних бактерій у кишечнику, надають позитивну дію на гнильні й умовно-патогенні мікроорганізми шлунково-кишкового тракту, а також поліпшують склад мікрофлори травного тракту (Isolauri et al., 2001; Czap & Orishhuk, 2015). Дослідження, спрямовані на вивчення впливу кормових дріжджів препарату як окремо, так і при комплексному використанні у складі пробіотичного комплексу на продуктивність й якісні показники м’яса курчат-бройлерів, є актуальними, становлять великий науковий та практичний інтерес. Доведено, що введення їх до раціону курчат-бройлерів сприяє підвищенню продуктивності та покращенню перетравності поживних речовин раціону
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Заборонені речовини"

1

Зінченко, Ліна Володимирівна. "Відповідальність та обмеження на спортивну діяльність." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43276.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Старун, Діана Володимирівна. "Правове регулювання антидопінгових відносин у спорті." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3560.

Full text
Abstract:
Старун Д. В. Правове регулювання антидопінгових відносин у спорті : кваліфіаційна робота магістра спеціальності 081 "Право" / наук. керівник М. О. Ткалич. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 134 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається з 134 сторінки, містить 101 джерело використаної інформації. Стаття 1 Загальної Декларації прав людини закріпила основоположний принцип: «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства». Реалізація цього принципу, принципу рівності та справедливості беззастережно стосується відносин між людьми у всіх сферах людського буття. Таким є і спорт. Але, властива людині спрага до перемог призводить до намагання вдатися до способів, які облегшують досягнення мети перемоги чи є вирішальними у визначенні переможця за швидкістю, витривалістю, силою та ін., зокрема, - допінгів. Міжнародною організацією, яка об’єднала зусилля для протидії та врегулювання відносин по запобіганню застосування заборонених допінгів на сьогоднішній день є Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA), яке є незалежною громадською організацією, яка організовує та координує боротьбу з застосуванням допінгу в спорті. В Україні координацію зусиль та безпосередню діяльність, спрямовану на профілактику, запобігання застосуванню і розповсюдженню допінгу в спорті покладено на Національний антидопінговий центр, який є спеціалізованою державною установою, що належить до сфери управління Мінмолодьспорту. Де-факто, він здійснює управління суспільними відносинами в сфері антидопінгових заходів в галузі спорту, а в своїй діяльності керується Конституцією України, Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті, Антидопінговою Конвенцією Ради Європи, Законом України «Про фізичну культуру і спорт», положенням про НАДЦУ, Світовим антидопінговим Кодексом, шістьма міжнародними стандартами з тестування та досліджень. Водночас, процедури антидопінгового контролю не є прозорими, що інколи призводить до спотворення реальних результатів досліджень та застосування їх наслідків до спортсменів в частині тимчасового відсторонення чи відсторонення спортсмена від змагань чи навіть скасування його перемог та відібрання нагород. Це потребує удосконалення нормативного регулювання відносин між учасниками допінгового контролю та застосування антидопінгових заходів (НАДЦУ-лабораторія- спортсмен). Метою кваліфікаційної роботи є аналіз механізму правового регулювання антидопінгових відносин у спорті, визначення його ефективності та справделивості в контексті міжнародних стандартів та вироблення рекомендацій та пропозицій з його удосконалення. Об’єктом дослідження даної кваліфікаційної роботи є суспільні відносини в сфері застосування антидемпінгових правил у галузі спорту. Предметом дослідження є правове регулювання антидопінгових відносин у спорті. Теоретико-методологічною основою дослідження є концептуальні підходи до правового регулювання антидопінгових відносин на основі принципів рівності, справедливості, справедливості, застосування інститутів захисту прав та оскаржуваності рішень державних органів. Для проведення дослідження було використано історичний, порівняльно-правовий (юридичної кампаративістики), діалектичний методи наукового пізнання, а також методи аналізу та синтезу.
EN : The qualification work consists of 134 pages, contains 101 sources of information used. Article 1 of the Universal Declaration of Human Rights enshrines the fundamental principle: «All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and must act in relation to each other in the spirit of brotherhood». The implementation of this principle, the principle of equality and justice unconditionally applies to relations between people in all spheres of human existence. Such is the sport. However, a person's inherent thirst for victory leads to an attempt to resort to methods that facilitate the achievement of the goal of victory or are crucial in determining the winner by speed, endurance, strength, etc., in particular - doping. The World Anti-Doping Agency (WADA), an independent non-governmental organization that organizes and coordinates the fight against doping in sport, is now an international organization that has joined forces to combat and regulate anti-doping relations. In Ukraine, the coordination of efforts and direct activities aimed at the prevention, prevention and spread of doping in sports is entrusted to the National Anti-Doping Center, which is a specialized state institution under the Ministry of Youth and Sports. De facto, it manages public relations in the field of anti-doping measures in the field of sports, and in its activities is guided by the Constitution of Ukraine, the International Convention against Doping in Sport, the Council of Europe Anti-Doping Convention, the Law of Ukraine "On Physical Culture and Sports". about NADCU, the World Anti-Doping Code, six international standards for testing and research. At the same time, anti-doping control procedures are not transparent, which sometimes leads to distortion of real research results and application of their consequences to athletes in terms of temporary suspension or removal of an athlete from competition or even cancellation of his victories and withdrawal of awards. This requires improvement of regulatory regulation of relations between participants in doping control and the use of anti-doping measures (NADCU-laboratory-athlete). The purpose of the qualification work is to analyze the mechanism of legal regulation of anti-doping relations in sports, determine its effectiveness and validity in the context of international standards and develop recommendations and proposals for its improvement. The object of study of this qualification work is public relations in the field of application of anti-dumping rules in the field of sports. The subject of the study is the legal regulation of anti-doping relations in sports. The theoretical and methodological basis of the study are conceptual approaches to the legal regulation of anti-doping relations on the basis of the principles of equality, justice, fairness, the use of institutions for the protection of rights and the appeal of decisions of public authorities. Historical, comparative-legal (legal comparative), dialectical methods of scientific cognition, as well as methods of analysis and synthesis were used for the research.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography