Academic literature on the topic 'Жителі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Жителі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Жителі"

1

Ясень, Микола. "Академік Валерій Кухар: "Усі ми - жителі однієї планети"." Науковий світ, no. 3 (140) (2010): 2.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ясень, Микола. "Академік Валерій Кухар: "Усі ми - жителі однієї планети"." Науковий світ, no. 3 (140) (2010): 2.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пащенко, А. "Примхливі сни Віктора Греся "Чорна курка, або Підземні жителі"." Кіnо-коло, no. 28 (2005): 125–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Здановська, В. ""Бібліотечна планета" та її жителі (за результатами анкетування читачів)." Бібліотечна планета, no. 4 (82) (2018): 12–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ленченко, В. "Місто Прилуки та його жителі за планом 1730-х років." Український археографічний щорічник. Нова серія 18 (2010): 109–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петровська, І. Р. "ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ МІСТЯН І СЕЛЯН." Problems of Modern Psychology, no. 2 (February 16, 2021): 215–21. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-2-23.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу психологічних чинників становлення громадянської ідентичності містян і селян. В емпіричному дослідженні взяло участь 350 осіб віком 30-50 років, з них 192 осіб, що народилися і проживають у містах, та 158 осіб, які народилися і проживають у сільській місцевості. Проведений порівняльний аналіз факторних оцінок чинників становлення громадянської ідентичності осіб із різним місцем проживання виявив статистично значущі відмінності, а саме що жителі сільської місцевості в порівнянні з жителями міст мають вищі факторні оцінки за «Соціальною інтегрованістю» і «Просоціальною спрямованістю», і нижчі – за «Суб’єктністю» та «Задоволеністю потреб у державі». Це пояснюється особливістю соціалізації жителів сільської місцевості, а саме вираженою орієнтованістю на єдність з іншими, підтримку тісних зв’язків, традиції колективізму, конформності, взаємопідтримки і взаємодопомоги, а також більшою схильністю до екстернальності та патерналізму. Здебільшого негативні уявлення селян про забезпечення державою умов для їхньої самореалізації та підтримання ефективної життєдіяльності (фрустрація потреб фізичного та соціального існування в державі) негативно впливають на сприйняття держави та себе як громадянина цієї держави і може ускладнювати формування стійкої позитивної громадянської ідентичності. Регресійні моделі, побудовані окремо для селян і містян, дозволяють стверджувати про наявність відмінностей у відносних вкладах незалежних змінних у прогнозуванні інтегрального показника громадянської ідентичності. Для жителів сільської місцевості найбільш значущими психологічними чинниками у становленні громадянської ідентичності є «Задоволеність потреб фізичного та соціального існування у державі», «Колективістські цінності батьківської сім’ї», «Соціальна інтегрованість» та «Соціоцентричні ціннісні орієнтації», тоді як для містян найбільш значущими психологічними чинниками є «Просоціальна спрямованість», «Суб’єктність особистості» і «Задоволеність потреб особи у державі».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Крилевець, Марина Сергіївна. "ЗАХИСТ ПРАВ ОСІБ ВІД НЕЗАКОННОГО ВИСЕЛЕННЯ ІЗ СЛУЖБОВОГО ЖИТЛА." New Ukrainian Law, no. 4 (October 1, 2021): 31–36. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.5.

Full text
Abstract:
Автором розглянуто специфіку правового регулювання користування та виселення зі службового житла, права й обов’язки осіб, яким законом надано право на користування таким житлом. У статті проведено вивчення судової практики й ґрунтовний аналіз зако- нодавчих норм щодо регулювання порядку використання спеціального житлового фонду й процедури використання службового житла. Розглянуто перелік осіб, виселення яких забороняється без надання іншого житла. У результаті проведення вивчення наукових поглядів цивілістів на поняття «службове житло» й права особи на отримання такого житла зроблено висновок, що не можна ототожнювати право особи на службове житло з правом на житло в цілому. Право на службове житло безпосередньо пов’язане з реа- лізацією особою її трудових функцій і тривалістю трудових правовідносин. Розглянуто строки, протягом яких в особи є можливість звертатись до суду з негаторним позовом. Зауважено, що укладення договору найму службового житла є обов’язковою підставою для вселення в житло, тому його не укладення є суттєвим порушенням. Проведений аналіз практики національних судів України і Європейського суду з прав людини дозво- ляє зробити висновки щодо відсутності порушення положень Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод за умови необхідності врахування балансу між суспільними інтересами й інтересами особи, яка проживає в службовому житлі. Зро- блено висновок, що в тому випадку, якщо власник вимагає звільнення службового житла в установленому законом порядку, не можна говорити про факт порушення права особи на житло.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шкурко, Татьяна Алексеевна, and Анна Андреевна Балакина. "Особенности отношений к другим людям жителей городов юга России, дифференцированных по территориально-пространственно-временным параметрам проживания в городе." Российский психологический журнал 12, no. 1 (March 31, 2015): 91–99. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2015.1.9.

Full text
Abstract:
В статье систематизированы территориально-пространственно-временные факторы, влияющие на формирование отношений к другим людям, определено их дифференцированное влияние на выраженность социально-психологических потребностей, параметров и типов отношений к другим людям жителей мегаполиса, большого и малого городов. В качестве детерминант особенностей отношений к другим людям в исследовании рассматриваются: место рождения (город проживания/другой город); район проживания (центр/периферия); тип проживания (частный дом, коттедж/ многоквартирный дом); высота (этаж) проживания; длительность проживания в городе; наличие иколичество переездов; тип переезда (своя область/свой регион/другой регион/другая страна); цель переезда. Эмпирическим объектом исследования выступили жители малого (Крымск) и большого (Ростов-на-Дону) городов Юга России, а также жители мегаполиса (Москва). В работе показано, что влияние территориально-пространственно-временных факторов на систему отношений к другим людям жителя города опосредовано типом города. Наибольшее влияние оказывают такие факторы, как: «место рождения», «тип проживания», «наличие/отсутствие переезда», «тип переезда», «длительность проживания». В работе продемонстрировано, что территориально-пространственно-временные факторы обусловливают в первую очередь отношения к другим людям жителей мегаполиса и большого города, и в меньшей степени влияют на отношения к другим людям жителей малого города. Результаты и выводы исследования могут быть использованы при анализе, объяснении, прогнозировании общественных явлений на уровне городов различного типа (протестное движение, участие в митингах, миграция населения); при организации мероприятий и акций в городской среде; при планировании и реализации предвыборных кампаний для разных целевых групп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Hryshchuk, L. A. "ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ У ПАЦІЄНТІВ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ УКРАЇНИ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 3 (November 27, 2020): 37–41. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.3.11517.

Full text
Abstract:
Резюме. Туберкульоз легень у осіб похилого та старечого віку продовжує залишатись актуальною проблемою у фтизіатрії. В пацієнтів такої вікової категорії виникають складнощі у своєчасній діагностиці та лікуванні, які зумовлені несвоєчасним зверненням за медичною допомогою, особливостями вікових змін організму. Мета дослідження – проаналізувати характер перебігу туберкульозу легень у пацієнтів похилого та старечого віку під час стаціонарного лікування. Матеріали і методи. У клінічному дослідженні взяли участь 152 хворих на туберкульоз легень, які лікувались у Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері. Клінічний діагноз був виставлений на основі клінічних, лабораторних та рентгенологічних досліджень. Ефективність лікування оцінювалась на момент виписки зі стаціонару. Пацієнтів поділили на дві групи: 104 особи похило віку (перша група) та 48 осіб старечого віку (друга група). Результати. При аналізі характеристики хворих на туберкульоз похилого та старечого віку встановлено, що серед них переважали жителі сільської місцевості: особи похилого віку – 62,0 %, старечого віку – 79,2 %. За типом туберкульозного процесу – вперше діагностовано було серед осіб похилого віку – 90,4 %, старечого віку – 95,8 %. При госпіталізації у пацієнтів похилого віку деструкція легеневої тканини спостерігалась у 42,3 %, старечого віку – в 54,2 %. Наявність мікобактерій туберкульозу в мокротинні виявлено серед осіб похилого віку в 59,6 %, осіб старечого віку – у 70,8 %. Лікувались ефективно 75,0 % пацієнтів похилого віку і 68,8 % старечого віку. Висновки. З метою своєчасного виявлення туберкульозу легень у осіб похилого та старечого віку необхідно покращити методи діагностики цього захворювання в пацієнтів старше 60 років, зокрема жителів сільської місцевості. Необхідно розширити можливості комплексного лікування за рахунок нових протитуберкульозних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vynohrad, N. O., Z. P. Vasylyshyn, and L. P. Kozak. "КЛІНІКО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛЕПТОСПІРОЗУ В РІЗНИХ ЛАНДШАФТНИХ ЗОНАХ." Інфекційні хвороби, no. 3 (October 11, 2018): 26–31. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2018.3.8712.

Full text
Abstract:
Метою роботи було виявлення особливостей лептоспірозу в госпіталізованих пацієнтів з лабораторно верифікованим діагнозом, вивчення проявів і тенденцій епідемічного процесу при лептоспірозі на територіях карпатського регіону з рівнинним, гірським та змішаним рельєфом (по два адміністративних райони в кожній зоні). Матеріали і методи. У кожній географічній зоні було обрано по два адміністративних райони, де впродовж календарного року обстежили 312 госпіталізованих в інфекційні стаціонари хворих із симптомами, що не виключали ймовірності цього захворювання. Верифікацію діагнозів здійснювали в ІФА шляхом детекції IgM до лептоспір, що дозволило виявити 82 хворих на лептоспіроз, з яких 25 – жителі рівнинної території, 19 – гірської, 38 – змішаного рельєфу. Результати досліджень. Частка лептоспірозу в структурі інфекційних захворювань у середньому становила у районах рівнинної зони – (22,7±2,4) %, гірської – (18,8±2,1) %, змішаного рельєфу – (39,2±2,5) %. Інтенсивний показник захворюваності (ІПЗ) був високим у всіх зонах: 11,0-15,2 (рівнина), 6,2-39,7 (гори), 9,7-26,8 (змішаного рельєфу). Більшість пацієнтів із верифікованим лептоспірозом – (72,7±2,5) % проживала у сільській місцевості. Лише в районах змішаного рельєфу частка хворих чоловіків була більшою – (65,8±4,8) %, ніж жінок, в інших ландшафтних зонах не виявлено статистично достовірної різниці за статевою ознакою. Хворі були з усіх вікових груп, але переважали дорослі працездатні особи – (73,1±2,5) %. Найвища частка лептоспірозу серед усіх професійно-побутових груп на досліджуваних територіях виявлена у категорії непрацюючих – (18,4±3,9)-(31,6±4,5) %, незначну частку становили пенсіонери – (2,6±0,8) % випадку. Виявлено цілу низку професійно-побутових чинників ризику, що могли потенціювати ризик зараження людей лептоспірами. Лептоспіроз маніфестував переважно легкими та середньо-тяжкими формами захворювання з поліморфним перебігом. На всіх територіях переважали форми лептоспірозу з гіпертермічним станом і ураженням дихального тракту – (41,5±5,4) %. Характерними були класичний варіант клінічної маніфестації та синдром гепатиту – по (14,6±3,9) %. Висновок. Лептоспіроз є крайовою патологією в Карпатському регіоні та поширеним захворюванням у всіх ландшафтних зонах, про що свідчить висока частка цієї нозології в структурі інфекційних хвороб та показники ІПЗ сукупного населення. Гіперендемічними територіями були райони гірської зони та змішаного рельєфу. Групами ризику щодо захворювання на лептоспіроз виявилися жителі сільської території, переважно доросле працездатне населення. Виявлено широкий спектр обставин, що потенційно могли сприяти ймовірності зараження людей лептоспірами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Жителі"

1

Комочкін, Я. І. "Жителі сіл Гришівка та Івано-Слиньківка в Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21328.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Матюха, Микола Миколайович. "Удосконалення економічних інструментів для підвищення рівня добробуту сільських жителів." Thesis, Центр економічних досліджень та розвитку, 2014. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/3108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Матюха, Микола Миколайович. "Механізм забезпечення добробуту сільського населення." Thesis, Східно-український інститут економіки та управління, 2014. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/3107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Трохимець, А. "Особливості формування споживчої поведінки мешканців великих та малих міст." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16388.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Спасіченко, Катерина Володимирівна, and Сергій Григорович Буравченко. "Особливості створення моделей доступного житла з урахуванням містобудівних ситуацій." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45676.

Full text
Abstract:
Описаний вплив системи розселення на формування доступного житла. Визначені особливості доступного житла в залежності від типу населеного пункту та розміщення в ньому. Розглянуто основні моделі доступного житла, які розташовані в центрі, на периферії та в приміській зоні у великому місті, у малому та в сільських населених пунктах. Висвітлено, що в залежності від містобудівної ситуації буде змінюватись концепція та модель доступного житла, в тому числі ціна такого житла, об’ємно-планувальні рішення, наявність трансформацій житлових чарунок та ін. Також визначено особливості параметрів моделювання доступного житла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна, and Валерія Русланівна Шляхова. "Безпека жителів українських "Smart City"." Thesis, ТОВ "Планета-Прінт", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49257.

Full text
Abstract:
Концепція розумних міст та позитивний закордонний досвід її імплементації представляють неабиякий інтерес для України. Міжнародні стандарти ISO надають різні інструменти, підґрунтя та платформи задля забезпечення сталого розвитку міст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Спасіченко, Катерина Володимирівна. "Особливості доступного житла з інтеграцією громадських функцій." Thesis, Київський національний університет будівництва і архітектури, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45707.

Full text
Abstract:
Описано ідею сучасного доступного житла. Виявлено особливості доступного житла з інтеграцією житлових і громадських функцій. Описана доцільність врахування їх в подальшому проектуванні для створення сучасного комфортного, повноцінного житлового середовища, яке буде задовольняти потреби мешканців на рівні будинку, кварталу та навіть мікрорайону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Трунова, Інна Олександрівна, Инна Александровна Трунова, Inna Oleksandrivna Trunova, and Д. С. Гапонюк. "Тероризм як соціальна небезпека для жителів України." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45358.

Full text
Abstract:
Рівень тероризму в Україні та у світі досяг загрозливих масштабів. Наразі 2015 рік являється «найкривавішим» за усі роки існування тероризму. На мою думку, такий розгул тероризму спричинений наростанням напруги між країнами світу, збільшенням кількості гарячих точок, поширенням антикапіталістичних настроїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Навчук, Ігор Васильович. "Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії." Thesis, Простір і час сучасної науки. Матеріали четвертої всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції 24-26 квітня 2008 року. Частина 2. Київ, 2008, 2008. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/2318.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Герасимчук, В. Г. "Паспорт жителя Землі: що ви зробили корисного на своїй планеті?" Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49284.

Full text
Abstract:
Оцінювати роботу кожного. Така вже природа людська: бачити пилинку в оці когось, не помічаючи стовбура у своєму. Саме з цих міркувань пропонується запровадження паспорту жителя планети Земля, куди доцільно вносити усі «праведні» справи та скоєні «гріхи», щоб можна було оцінити внесок у сталий розвиток усіх і персонально кожного на планеті Земля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Жителі"

1

Платонов, А. П. Государственный житель. Минск: Мастацкая літаратура, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гижа, О. Р. Житні плачі. Київ: Радянський письменник, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гижа, О. Р. Житні плачі. Київ: Радянський письменник, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гижа, О. Р. Житні плачі. Київ: Радянський письменник, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сломський, В. Філософія в житті. Варшава; Львів: MIX, Тріада плюс, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іваненко, О. Д. Завжди в житті. Київ: Радянський письменник, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Іваненко, О. Д. Завжди в житті. Київ: Радянський письменник, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Іваненко, О. Д. Завжди в житті. Київ: Радянський письменник, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мельник-Лімниченко, В. Віднайти себе в житті. Тернопіль ; Чікаго: Поліграфіст, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Арсенич, Петро. Прикарпаття в житті Каменяра. Івано-Франківськ: Лілія-НВ, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Жителі"

1

Ђорђевић, Бојан. "Дигитална картотека житеља града Београда као књижевноисторијски извор." In I Међународна научна конференција Дигитална хуманистика и словенско културно наслеђе, 47–56. Београд: Савез славистичких друштава Србије ; Филолошки факултет Универзитета у Београду, 2021. http://dx.doi.org/10.18485/mks_dh_skn.2021.1.ch4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цыганков, В. Ю., М. М. Донец, Ю. П. Гумовская, А. Н. Гумовский, И. П. Коваль, Н. К. Христофорова, П. Ф. Кику, В. В. Усов, and М. Д. Боярова. "Стойкие органические загрязняющие вещества (СОЗ) в организме жителей прибрежных районов Дальнего Востока России." In СТОЙКИЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ ЗАГРЯЗНЯЮЩИЕ ВЕЩЕСТВА (СОЗ) В ДАЛЬНЕВОСТОЧНОМ РЕГИОНЕ: МОРЯ, ОРГАНИЗМЫ, ЧЕЛОВЕК, 318–39. Publishing House of Far Eastern Federal University, 2020. http://dx.doi.org/10.24866/7444-4891-2/317-338.

Full text
Abstract:
Национальные программы мониторинга стойких органических загрязняющих веществ (СОЗ) в организме человека осуществляются в разных странах. В настоящее время в России мониторинг проводится в отдельных регионах. По Дальнему Востоку России опубликованы только предварительные данные о накоплении СОЗ в организме человека. В главе показаны результаты исследования содержания СОЗ в крови и грудном молоке жителей Дальнего Востока России. Ключевые слова: СОЗ; биомониторинг; кровь; грудное молоко; жители Дальнего Востока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Худяков, Ю. С., and А. Ю. Борисенко. "СВЕДЕНИЯ О ТРАДИЦИОННОЙ КУЛЬТУРЕ НАРОДОВ СЕВЕРА ЗАПАДНОЙ СИБИРИ В СОЧИНЕНИЯХ ЕВРОПЕЙЦЕВ XV-XVI ВЕКОВ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 88. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893030.

Full text
Abstract:
Необычные для средневековых жителей стран Западной Европы особенности традиционной культуры коренных народов севера Сибири - способы передвижения, некоторые виды хозяйственных занятий, даже непривычный внешний облик и одежда - нашли свое отражение в сочинениях европейских авторов. Некоторые из них сами не были на территории Западной Сибири и узнавали об особенностях культуры сибирских народов со слов русских людей. В ХХ в. информативные сведения западноевропейских авторов были введены в научный оборот М.П. Алексеевым. В докладе приведены сведения о некоторых характерных особенностях культур северных сибирских народов, которые стали известны европейцам в XV-XVI веках. В их числе содержатся некоторые фантастические сведения о сибирских землях и населяющих их народах. В начале XV в. на территории Сибири побывал в составе войска хана Едигея баварский ландскнехт Иоганн Шильтбергер. В своем сочинении он первым из европейцев упомянул о Сибири и ее жителях. По его сообщению, сибирские «дикие люди» проживают в горах отдельными семьями и питаются травой, подобно диким животным. В своем сочинении он упомянул о ездовых собаках. Вероятнее всего, самому И. Шильтбергеру не пришлось побывать в таежных районах и встретиться с такими «дикими людьми», он мог узнать о них от приезжих купцов. В сочинении Ульриха Рихенталя упоминается о том, что жители сибирских земель охотятся на соболей, добывают пушнину. В сочинении этого автора сообщается о том, что сибирские народы поклоняются местному языческому божеству «Золотой старой бабе». Некоторые изображения этой статуи, полученные из сочинений средневековых авторов, приведены в книге М.П. Алексеева. В XVI в. Сигизмунд Герберштейн в своем сочинении упомянул о реках Оби и Иртыше, крепостях Ером и Тюмень, «превеликом множестве мехов» и совершении «немого торга». Он упомянул о языческом божестве - «Золотой бабе», а также некоторые фантастические сведения о сибирских жителях, которые, возможно, сочинялись приезжими купцами для того, чтобы отпугнуть потенциальных конкурентов в торговле. К XVI в. относятся также записки о Сибири Д. Принтца и Г. Штадена. Судя по приведенным сведениям, уже в течение исторического периода XV-XVI вв. некоторые европейцы довольно активно интересовались возможностями развития пушной торговли с народами, населявшими северные районы Западной Сибири, Центральной и Восточной Азии и Северной Америки, куда можно было добраться через сибирские земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Донец, М. М., and В. Ю. Цыганков. "Экологические риски от стойких органических загрязняющих веществ (СОЗ) в морских организмах северо-западной части Тихого океана." In СТОЙКИЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ ЗАГРЯЗНЯЮЩИЕ ВЕЩЕСТВА (СОЗ) В ДАЛЬНЕВОСТОЧНОМ РЕГИОНЕ: МОРЯ, ОРГАНИЗМЫ, ЧЕЛОВЕК, 263–82. Publishing House of Far Eastern Federal University, 2020. http://dx.doi.org/10.24866/7444-4891-2/263-282.

Full text
Abstract:
В главе представлены результаты расчета экологического риска для здоровья при употреблении населением Дальнего Востока (ДВ) тихоокеанских лососей, камбал и морских млекопитающих, содержащих стойкие органические загрязняющие вещества (СОЗ). Риск повышения вероятности развития рака обнаружен для всех исследованных организмов. Необходим мониторинг СОЗ и их влияние на здоровья жителей ДВ России. Ключевые слова: СОЗ, ДДТ, ГХЦГ, ПХБ, экологические риски для здоровья, тихоокеанские лососи, камбалы, морские млекопитающие.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"СЕНТИМЕНТ-АНАЛИЗ КОММУНИКАТИВНОГО ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ ЖИТЕЛЕЙ МОСКВЫ В СЕТИ ИНТЕРНЕТ." In СИСТЕМНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ. Федеральный исследовательский центр «Информатика и управление» РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.14357/srmp201920203907.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маслаков, А. А. "Последствия деградации многолетней мерзлоты для коренных жителей Чукотского полуострова, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 286. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848077.

Full text
Abstract:
Наблюдаемые в последние десятилетия глобальные изменения климата ведут к деградации многолетней мерзлоты. Это проявляется в виде роста глубины сезонного оттаивания почвы, повышению температуры пород и активизации экзогенных процессов. В работе представлены результаты многолетнего мониторинга мерзлотных условий на территории Чукотского полуострова и анализ влияния наблюдаемых изменений на инженерные объекты региона. Исследования показывают, что рост глубины сезонного оттаивания пород и осадка поверхности почвы провоцируют распространение эрозионных форм рельефа, рост скорости отступания морских берегов ведёт к сокращению территории поселений и угрожает прибрежным инженерным объектам, а повышение температуры многолетнемёрзлых пород приводит к обрушению подземных хранилищ продуктов традиционного промысла коренных жителей региона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Polska, I. I. "ФОРТЕПІАННИЙ ТА КАМЕРНИЙ АНСАМБЛЬ У ЖИТТІ ТА ТВОРЧОСТІ ФРИДЕРИКА ШОПЕНА." In MODERN CULTURE STUDIES AND ART HISTORY: AN EXPERIENCE OF UKRAINE AND EU, 360–81. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-72-3.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ордіна, Л. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Формування культуротворчого середовища у закладі вищої освіти – один з ефективних напрямів удосконалення якості фахової підготовки студентів. У дослідженні розглянуто передумови виникнення феномену «культуротворче середовище», його становлення у педагогічній освіті, визначено поняття «культуротворче середовище закладу вищої освіти», окреслено структуру і функції, що обумовлюють продуктивність освітньо-виховної діяльності ЗВО, розглянуто сутність середовищного підходу, як методологічної основи формування КТС ЗВО, обґрунтовано ряд принципів, які визначають суттєві вимоги до формування культуротворчого середовища закладу вищої освіти, слугують опорою його практичної реалізації і передбачають творчу самореалізацію особистості в культурному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ostrowski, Bogumił. "Роль этимологии при реализации проекта «Язык жителей Спиша. Корпус текстов и диалектных записей»." In Этнолингвистика. Ономастика. Этимология : материалы IV Междунар. науч. конф. Екатеринбург, 9–13 сентября 2019 г., 244–46. Издательство Уральского университета, 2019. http://dx.doi.org/10.31168/7996-2700-3.88.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мартынова, Е. П. "ДАР И ОТДАРИВАНИЕ: РЕЦИПРОКНЫЕ СВЯЗИ В ТРАДИЦИОННЫХ И СОВРЕМЕННЫХ ЭКОНОМИЧЕСКИХ ПРАКТИКАХ КОРЕННЫХ НАРОДОВ ОБСКОГО СЕВЕРА, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 32. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893009.

Full text
Abstract:
В последние годы внимание отечественных сибиреведов все чаще привлекают внимание проблемы экономической антропологии, в частности дарообменных отношений и реципрокности (Н.В. Ссорин-Чайков, А.Ю. Конев, С.В. Березницкий и др.). В традиционных (архаических) обществах не только экономические отношения, но и социальная жизнь основывалась на дарообмене. С развитием товарно-денежных отношений этот институт не исчез, более того, в современных рыночных условиях обнаруживаются черты престижной экономики. В докладе автор планирует остановиться на анализе взаимопроникновения реципрокных и рыночных связей в экономических практиках коренных народов Обского Севера (ненцев, хантов, манси). Заметную роль в традиционном ненецком и обско-угорском обществе играл хорошо известный специалистам институт обмена между семьями рыболовов и оленеводов. Оленеводы брали на выпас оленей у рыболовов, а в ответ получали рыбу, циновки для изготовления постелей, шесты для чумов и т.п. Такая практика сохраняется до настоящего времени. В этой цепи внутренних (в пределах аборигенных сообществ) обменов, охватывающих круг родственников, свойственников и знакомых, наглядно проявляется принцип реципрокности: оказание услуг (дар) не является обезличенной сделкой и предполагает отдаривание, пусть и с отсрочкой во времени. Как производную практику от такого даробмена можно рассматривать распространенный в современных ямальских тундрах бартер коренных жителей с вахтовиками на буровых станциях, когда в обмен на мясо и рыбу, семьи аборигенов получают бензин, продукты питания. В подобных трансакциях усматриваются черты, характерные для дарообменных отношений: они имеют реципрокный характер (повторяются между одними и теми же партнерами, выгодны для обеих сторон), являются способом установления и поддержания добрососедских контактов с «внешним» миром. В этнографических трудах второй половины XIX - начала XX в. имеются описания торговых сделок между инородцами Обского Севера, с одной стороны, и купцами или посредниками, с другой (М.А. Кастрен, Н.Н. Абрамов, В.В. Бартенев и др.). Авторы обращают внимание на характерные черты таких трансакций: соблюдение церемонии гостеприимства, предполагающую обязательную трапезу купца/посредника и покупателя-инородца в качестве «друзей» или «знакомцев», закрытый (скрытый от посторонних глаз) характер самой сделки. В этом можно усмотреть остатки архаических отношений дарообмена с соблюдением принципов реципрокности. Современной производной от сделок с купцами можно рассматривать торговлю коренных жителей с так называемыми «коммерсантами» (торговцами, приезжающими в зимний период в северные поселки для скупки рыбы), сборщиками пантов в тундре и выездную торговлю самих аборигенов в городах и поселках. Для нее характерны признаки негативной реципрокности. Участники вступают во взаимодействие как носители противоположных интересов, стремясь достичь максимальной выгоды. Это наиболее обезличенная форма обмена, стороны не пытаются налаживать устойчивые связи, ориентируются только на получение дохода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Жителі"

1

Болтрукевич, М. "Орфоэпические ошибки жителей города Нерюнгри." In XVIII Всероссийская научно-практическая конференция молодых ученых, аспирантов и студентов в г. Нерюнгри, с международным участием, посвященной 25-летию со дня образования Технического института (филиала) СВФУ. Технический институт (ф) СВФУ, 2017. http://dx.doi.org/10.18411/svfu-2017-208.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Агаркова, О. А. "Приветствие в национальных языках жителей Оренбуржья." In ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ. «Л-Журнал», 2017. http://dx.doi.org/10.18411/lj-31-07-2017-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Васькина, А. А. "СПЕЦИФИКА ПРЕДСТАВЛЕНИЙ ЖИТЕЛЕЙ ГОРОДА СОЧИ О ВОЛОНТЕРСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ." In ДРУЖИНИНСКИЕ ЧТЕНИЯ. РИЦ ФГБОУ ВО «СГУ», 2017. http://dx.doi.org/10.18411/dch-17-026.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коростель, Т. "ЕКОЛОГІЧНИЙ ДИЗАЙН ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА ЖИТЛА." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI, chair Ю. Петровська. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v3.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рогальський, Андрій, and Ігор Гнесь. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЖИТЛА ДЛЯ СІМЕЙНИХ ГРУП." In ТЕОРЕТИЧНЕ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ СУЧАСНОЇ НАУКИ. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/27.11.2020.v4.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Елфимова (Аленикова), Александра Эдуардовна, Ирина Николаевна Молодовская (Горенко), Елена Васильевна Типисова, and Анатольевна Виктория Аликина (Попкова). "АДАПТАЦИОННЫЙ ПОТЕНЦИАЛ СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТОЙ СИСТЕМЫ И ЕГО ВЗАИМОСВЯЗЬ С ГОРМОНАЛЬНЫМИ ПОКАЗАТЕЛЯМИ У ЖИТЕЛЕЙ АРКТИКИ." In IX ИНФОРМАЦИОННАЯ ШКОЛА МОЛОДОГО УЧЕНОГО. Центральная научная библиотека УрО РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.32460/ishmu-2021-9-0033.

Full text
Abstract:
В исследовании участвовали 155 мужчин и 253 женщины (из них 128 фертильных и 125 постменопаузальных), жители Европейского Севера (Архангельская область) и Азиатского Севера (Ямало-Ненецкий автономный округ). Уровни гормонов определяли методом иммуноферментного анализа. Вычислялся адаптационный потенциал (АП) сердечно-сосудистой системы по Р. М. Баевскому. Однофакторный дисперсионный анализ позволил установить статистически значимое влияние степени АП на содержание общего и свободного тестостерона, секс-стероид-связывающего глобулина и дофамина в крови мужчин. У фертильных женщин степень АП значимо влияет на среднее содержание секс-стероид-связывающего глобулина, а у постменопаузальных женщин – ЛГ, пролактина и эстрадиола.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Псянчин, А. В., А. Г. Каримов, and Э. В. Мигранова. "К ВОПРОСУ ОБ ЭТНОЯЗЫКОВОМ ПОРТРЕТЕ ЖИТЕЛЯ ПОЛИЭТНИЧНОГО ГОРОДА (НА ПРИМЕРЕ СОЦИОЛОГИЧЕСКОГО ИССЛЕДОВАНИЯ В Г. УФЕ)." In Городские башкиры: этническая идентичность в условиях полиэтничного города. ИИЯЛ УФИЦ РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.31833/urban_bashkirs.xi.2021.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тирон, Альона. "РОЛЬ ОСНОВНОГО ЗАКОНУ У ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ФРН." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v4.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тушніцький, Н. І. "Сім’я як перший педагог в нашому житті." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Олесова, Л. Д., З. Н. Кривошапкина, Е. И. Семенова, А. Г. Егорова, А. В. Ефремова, Л. И. Константинова, А. С. Гольдерова, and А. Н. Романова. "Биохимические показатели крови жителей Якутии в зависимости от зоны проживания." In Scientific achievements of the third millennium. "LJournal", 2017. http://dx.doi.org/10.18411/spc-31-05-2017-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Жителі"

1

Явір, В. В. Мова і нація в житті людини. Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5892.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Явір, В. В. Мова і нація в житті людини. Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5892.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Явір, В. В. Ніщо в житті не минає безслідно [про Олександра Царука]. Криворізький державний педагогічний університет, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5163.

Full text
Abstract:
Проаналізовано глибокі й серйозні дослідження науковця-славіста Олександра Царука, присвячені історичним аспектам української мови. У його працях простежується наукова сумлінність, виваженість висновків, оригінальність підходів до витлумачення досліджуваного мовного матеріалу. Акцентовано особливу увагу на дослідження О. Царуком місця і значення української мови серед інших слов’янських, основних етнологічних і граматичних параметрів українського глотогенезу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевченко, Павло Іванович. К. Д. Ушинський про трудове виховання і роль праці в житті людини. ІВІ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4948.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Афонін, Анатолій Петрович, and Єлизавета Валеріївна Кучерган. Значення води в житті людини та проблеми, що пов'язані з гідросферою планети. КДПУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5114.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шевченко, Павло Іванович. Підготовка до праці і роль "сродності" в житті людини в спадщині Г. С. Сковороди. ІВІ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4950.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козлов, А. В. Дух жанру "Слово" - як проблема. Акцент, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4895.

Full text
Abstract:
Досліджено формування духу (духовної ауру) жанру «Слова» – спрямування думки, слова й дії персонажів, автора і, відповідно, читача (слухача) на реальне добротворення й на праведне життя в реальному житті; на відвернення їх від реального зла й злотворення та гріховності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сушенцева, Лілія Леонідівна, Любов Дольнікова, and Ганна Шевчук. Професійна мобільність педагога як умова його конкурентоздатності на сучасному ринку освітніх послуг. КДПУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/534.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано, що зміни в економічному і суспільно-політичному житті країни значно підвищили вимоги до професійно-особистісного розвитку викладача і актуалізували проблему професійної мобільності педагога. Визначено сутність професійної мобільності педагога. Доведено, що професійну мобільність варто розглядати з точки зору компетентнісного підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Козлов, А. В. Душа, дух і духовність творчої особистості (до постановки основних проблем). Наука і освіта, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4936.

Full text
Abstract:
Проаналізовано поняття особи й особистості – найузагальненіших категорій, що характеризують людину. Акцентовано особливу увагу на вивчення в житті та в літературі самого процесу проявів душі і духу (духовності) творчої особистості: від митців до творців цілих систем влади, суспільних устроїв, законів природи та суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Oskolkov, Petr. Популизм и корона: как пандемия влияет на правопопулистские партии Европы? Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), April 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics152020.

Full text
Abstract:
Пандемия COVID-19 – это серьёзный вызов не только для здоровья жителей ЕС и экономической сферы, но и для политического поля. Различные политические силы вырабатывают собственные стратегии поведения в условиях пандемии, успех которых во многом будет зависеть от дальнейшей кризисной динамики. Автор анализирует уже имеющийся эффект и возможные последствия распространения в мире коронавируса для правопопулистских партий Европейского союза: может ли популизм извлечь выгоду из сложившейся ситуации, пройти «тест на прочность» в кризисных условиях и реабилитироваться до очередных национальных выборов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography