Academic literature on the topic 'Жирові компоненти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Жирові компоненти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Жирові компоненти"

1

Kramarenko, D. P., and N. I. Hirenko. "Розробка складу жирової композиції для емульсійної системи з добавками похідних гідробіонтів." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 6, 2017): 123–27. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8026.

Full text
Abstract:
Поліненасичені жирні кислоти можуть надходити в організм із раціоном у різних кількостях, але реалізація їх біологічної дії можлива тільки при дотриманні конкретного співвідношення ω-3 і ω-6 жирних кислот. Співвідношення ω-6:ω-3 у раціоні здорової людини повинне бути 10:1, а для лікувального харчування – від 3:1 до 5:1. Природні рослинні олії й тваринні жири не забезпечують рекомендоване фахівцями співвідношення ω-6 і ω-3 жирних кислот. Авторами статті розроблено склад купажу жирової композиції для емульсійної системи з добавками похідних гідробіонтів, що забезпечують збалансований склад ω-3 і ω-6 кислот. Обрані традиційні для населення України жири - рослинна олія і свинячий жир. Методом лінійного програмування розраховано склад купажу жирової композиції, що забезпечує необхідне для здоров'я людини співвідношення поліненасичених жирних кислот. Методом газорідинної хроматографії визначена відповідність отриманого складу купажу розрахованим значенням. Установлено, що запропонована жирова композиція може бути рекомендована для щоденного й профілактичного харчування населення, оскільки співвідношення поліненасичених жирних кислот ω-6:ω-3 складає 10:1, що повністю забезпечує потреби людського організму в незамінних жирних кислотах. Проведене дослідження вплив добавки емульгатора-стабілізатора - комплексу дистильованих моноглицеридів жирних кислот (Е 471) на температуру плавлення й застигання жирової композиції і отримані формули, що описують ці залежності. Доведене що введення даного емульгатора до складу жирової композиції приводить до підвищення як температури плавлення так і застигання. Визначене що введення Е 471 у кількості до 4…5% у розроблену жирову композицію забезпечує оптимальний інтервал температур застигання й плавлення для засвоєння жирової композиції організмом людини. Розроблена жирова композиція передбачається для використання як жирового компонента емульсійного продукту з добавками похідних гідробіонтів для використання в складі фаршевих і пастоподібних мас.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kyshenko, I. I., Y. P. Kryzhova, and V. O. Zhuk. "Особливості використання білково-жирової емульсії в технології реструктурованих шинок." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 4, 2017): 97–101. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7519.

Full text
Abstract:
Білково-жирові емульсії, що забезпечують стабільну якість і високий вихід м'ясних продуктів завдяки підвищеним функціонально-технологічним властивостям, знайшли широке застосування у виробництві практично всіх груп м’ясних продуктів, при цьому рівень заміни м’ясної сировини може досягати 48%. Білково-жирові емульсії дозволяють не тільки економити м’ясну сировину, а й раціонально використовувати додаткові джерела білка, жировмісної сировини в складі фаршевих систем у стабілізованому вигляді. Вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури показало, що нині існують різні рецептури і способи приготування білково-жирових емульсій (БЖЕ), проте їх застосування обмежене через складну технологію приготування і введення в сировину. I. Zayas та ін. провели порівняльні дослідження властивостей фаршу і готових продуктів при використанні жиру у формі попередньо приготовлених емульсій або у вільному вигляді. Всі характеристики м’ясних фаршевих систем, що містили попередньо приготовлені емульсії, були вищими як за використання остиглого, так і охолодженого м'яса. Частина наукових робіт присвячена застосуванням у складі емульсій поряд з традиційними нетрадиційних жирових і рослинних компонентів та їх використанню в продуктах харчування. Метою роботи було удосконалення технології реструктурованих шинкових виробів в оболонці з індичого м’яса та м’яса свинини шляхом використання БЖЕ з метою збагачення їх амінокислотного та жирнокислотного складу. Використання стандартних методів дослідження та математичних розрахунків дало можливість збалансувати та обґрунтувати амінокислотний склад білкової складової шинки, оптимізувати співвідношення жирних кислот у складі жирової складової. Критерії оптимальності, поставлені в задачі, повністю виконані, оскільки співвідношення індичого та свинячого жирів здатне задовольнити добову потребу в кислотах за кількістю ω-6 та частково за кількістю ω-3, а співвідношення білок:жир:волога в розробленій рецептурі БЖЕ відповідає рекомендованому діапазону 1:(3-5,7: (3:5,7).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Sorokina, Ye Yu. "Жировые эмульсии: современное состояние проблемы при проведении интенсивной терапии у больных в критическом состоянии." EMERGENCY MEDICINE, no. 4.59 (May 10, 2014): 29–36. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.4.59.2014.83428.

Full text
Abstract:
В статье приведен литературный обзор современного состояния проблемы использования жировых эмульсий как компонента парентерального питания при проведении интенсивной терапии. Показано, что жировые эмульсии, которые в настоящее время используются для полного и частичного парентерального питания, по-разному влияют на иммунологические функции у больных в критическом состоянии и их прогноз. Это в первую очередь обусловлено отличиями в составе жировых эмульсий различных производителей, представленных в настоящее время в Украине, а именно разным качественным и количественным содержанием жирных кислот. Сделан вывод, что олеиновая кислота (ω-9) наиболее устойчива к перекисному окислению липидов и в незначительной степени влияет на синтез медиаторов воспаления, не вызывает иммунодепрессию или иммуносупрессию. Данный факт делает приоритетным использование в медицине неотложных состояний жировых эмульсий, преимущественно содержащих в своем составе олеиновую кислоту (ω-9). Этим требованиям полностью соответствует липидная эмульсия КлинОлеик на основе оливкового масла, которая содержит наибольшее количество иммунонейтральной олеиновой кислоты (ω-9). Липидная эмульсия КлинОлеик является компонентом трехкамерных мешков для проведения парентерального питания под торговым названием Оликлиномель («Бакстер»). Таким образом, жировая эмульсия на основе оливкового масла КлинОлеик в составе препарата Оликлиномель иммунонейтральна и может применяться у большинства пациентов при различных состояниях (длительное парентеральное питание, больные хирургического профиля, больные в критических состояниях, в том числе с усиленной или ослабленной воспалительной реакцией).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ukrainets, A., V. Pasichnyi, D. Shvedyuk, and Y. Matsuk. "Дослідження здатності до протеолізу м’ясних січених напівфабрикатів функціонального призначення." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 5, 2017): 129–33. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7526.

Full text
Abstract:
Розроблено модельні рецептури м’ясних січених напівфабрикатів функціонального призначення із застосуванням м’яса курчат бройлерів, білкової емульсії на основі білків свинячої шкурки та сухої молочної сироватки, клітковини пшеничної гідратованої, концентрату зеленої маси подорожника та двох видів модифікованих жирів рослинного походження. Досліджено вплив внесення у рецептуру січених напівфабрикатів з м’яса птиці модифікованих жирів різного складу, рослинної сировини та клітковини гідратованої на здатність до протеолізу залежно від рецептурних співвідношень наведених компонентів. Здатність до протеолізу досліджена за допомогою ферментативного гідролізу під дію ферментів пепсину і трипсину в системі in vitro. При проведенні ферментативного гідролізу проаналізовано зразки, що містили в рецептурах білково-жирову емульсію на основі білків свинячої шкурки та сухої молочної сироватки із застосуванням двох видів модифікованих жирів, що містять відповідно ріпакову та пальмову олії як основний складовий компонент. Як контрольну групу прийнято зразки, що відрізнялись відсутністю рослинної сировини (концентрату зеленої маси подорожника) у рецептурі, а також зразки із внесенням білкової емульсії без застосування жиру. Як дослідні зразки представлено зразки модельних січених м’ясних напівфабрикатів із вмістом білково-жирової емульсії на основі білків свинячої шкурки та модифікованих жирів 22,5% з однаковим рівнем внесення гідратованої пшеничної клітковини та концентрату зеленої маси подорожника (18 і 2% відповідно). В ході проведених досліджень вимірювали рівень накопичення продуктів протеолізу у відібраних пробах гідролізату паралельно за двома методиками. Для фіксування гідролізу незамінних амінокислот використовували визначення вмісту тирозину за методом Лоурі. Для визначення загальної частки речовин пептидної та білкової природи у гідролізаті використовували біуретовий метод. За результатами досліджень встановлено, що у контрольних зразках на першій (пепсиновій) стадії протеолізу накопичується більше пептидних сполук, проте мало тирозину. У модельній групі зразків зафіксовано стабільну швидкість накопичення тирозину та перевищення кінцевого вмісту усіх пептидних сполук по завершенню повного циклу протеолізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Котляр, Євгеній Олександрович, Оксана Анатоліївна Топчій, Оксана Борисівна Чабанова, Ірина Володимирівна Левчук, and Анна Станіславівна Паламарчук. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ М’ЯСНИХ ПАШТЕТІВ, ЗБАЛАНСОВАНИХ ЗА ЖИРНОКИСЛОТНИМ ТА ВІТАМІННИМ СКЛАДОМ." Scientific Works 2, no. 85 (December 1, 2021): 68–76. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2174.

Full text
Abstract:
Сучасні темпи нарощування обсягів виробництва та розширення асортименту традиційних харчових продуктів лише частково вирішують проблему дефіциту повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, вітамінів та мінеральних речовин, проте не в змозі забезпечити збалансованість раціону за основними поживними речовинами. Аналіз тенденцій розвитку світового ринку свідчить про щорічне зростання асортименту традиційних харчових продуктів на рівні 2…3 %, а продуктів для здорового харчування на 40…50 %. Проте, у цьому напрямку вітчизняна галузь суттєво відстає від Японії, Західної Європи, США, де 80…90 % населення забезпечено продуктами для адекватного харчування, тоді як в Україні їх частка значно менша. Враховуючи вищезазначене, набуває актуальності створення вітамінізованих купажів рослинних олій та білково-жирових емульсій на їх основі, з метою часткової заміни тваринних жирів на білково-жирові емульсії (БЖЕ) у рецептурах м'ясних паштетів. Це дозволить скоригувати раціони харчування незамінними нутрієнтами, досягти необхідного співвідношення ω-6: ω-3 жирних кислот, вітамінів: β-каротину та токоферолу і розширити асортимент м'ясних виробів збалансованого складу. У статті розглянута розробка рецептур м’ясних паштетів з використанням білково-жирових емульсій (БЖЕ) на основі вітамінізованих купажованих рослинних олій (ВКРО). Досліджено якісні показники: органолептичні, структурно-механічні та функціонально-технологічні нових рецептур м’ясних паштетів з метою збагачення біологічно активними компонентами. Покращено консистенцію, розроблено 10 нових рецептур м’ясних паштетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савіна, Світлана. "Оцінка впливу оздоровчої фітнес-технології на фізичний стан жінок другого періоду зрілого віку за динамікою антропометричних показників." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 2 (January 3, 2022): 90–97. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.90-97.

Full text
Abstract:
Анотація. Досліджено динаміку антропометричних показників жінок другого періоду зрілого віку. Мета. Оцінити ефективність впливу оздоровчої фітнес-технології на фізичний стан жінок другого періоду зрілого віку. Методи. Аналіз науково-методичної літератури, ресурсів мережі Інтернет. Результати. Учасників було розподілено на дві групи. В першій групі використовували заняття танцювальною аеробікою (понеділок), силовим фітнесом (середа) і стретчингом (п’ятниця), друга група займалася тільки ментальним фітнесом. Перед початком і після завершення програми визначали довжину і масу тіла, обхват талії та таза, верхніх і нижніх кінцівок з правої та лівої сторони, проводили каліперометрію з правої сторони, визначали м’язовий і жировий компоненти маси тіла. Комплексні заняття в першійгрупі мали більш виражений вплив на жировий компонент тіла та сприяли нормалізації індексу маси тіла, жирової ваги, ніж у другій групі. Показники свідчать, що наявність надмірної маси тіла та ожиріння I і II ступенів було виявлено в експериментальній групі жінок на початку експерименту, але після експерименту ожиріння II ступеня виявлено не було. Після експерименту нормальний індекс маси тіла стали мати на 7,5 % жінок більше. Завдяки зменшенню відсотка жінок з ожирінням I ступеня на 7,5 % збільшився відсоток жінок, які мали надлишкову масу тіла, на 12,5 %. Проведений аналіз дозволяє зробити висновок, що комплексна оздоровча програма сприяла нормалізації фізичного стану та рівню здоров’я. Вона чинить більш багатогранний вплив за однакових часових витрат на заняття (180 хв на тиждень). Ключові слова: фітнес, фітнес-технології, маса тіла, схуднення, жінки, другий зрілий вік, танцювальна аеробіка, силовий фітнес, стретчинг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kryuchko, T. O., O. A. Pylypenko, and I. M. Nesina. "Метаболічний синдром як основа розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки в дітей з ожирінням." CHILD`S HEALTH, no. 4.55 (July 15, 2014): 21–25. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.4.55.2014.76101.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: визначення взаємозв’язку між наявністю й поширеністю основних компонентів метаболічного синдрому та розвитком неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) у пацієнтів дитячого та підліткового віку.Матеріали та методи. Обстежено 39 дітей віком від 7 до 17 років. Основну групу (n = 23) становили діти, у яких на фоні вираженого ожиріння було діагностовано НАЖХП, до групи порівняння ( n = 16) увійшли пацієнти з аліментарним ожирінням.Результати. В обстежених дітей та підлітків із НАЖХП на фоні ожиріння найбільш поширеним компонентом метаболічного синдрому була інсулінорезистентність, що відмічалася в 56,5 % дітей, 43,5 % пацієнтів мали прояви артеріальної гіпертензії, дисліпідемія за рахунок зниження фракції загального холестерину ліпопротеїдів високої щільності відмічалася у 43,5 % випадків, гіпертригліцеридемія — у 34,7 %. Повна форма метаболічного синдрому з п’яти компонентів була виявлена майже в кожного четвертого пацієнта (24,5 %) із НАЖХП, у 31 % хворих відмічалася наявність чотирьох компонентів, усі інші діти (44,5 %) мали різні комбінації з двох-трьох компонентів метаболічного синдрому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рижкова, Т. М., В. С. Васильєв, І. І. Гончарова, and І. М. Лівощенко. "ДИСПЕРСІЯ МОЛОЧНОГО ЖИРУ ПІД ВПЛИВОМ ЙОДОВМІСНИХ ДОБАВОК, ЩО ВВОДИЛИСЯ ДО РАЦІОНУ КІЗ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2012): 96–101. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.03.20.

Full text
Abstract:
Викладено результати впливу водовмісних підкор-мок на технологічні властивості козиного молока,зокрема, на дисперсність його жирових кульок.Встановлено, що жирова компонента проб моло-ка, отриманих від тварин, до раціону яких додат-ково вводили добавки «Еламін» та калію йодид,мають більш високу дисперсність жирових кульок,що впливає на підвищення його засвоюваності ор-ганізмом людини. Також молоко молоко від кіз, дораціону згодовування яких вводили дві вищевказанійодовмісні підкормки, є більш технологічним, аніжкозине молоко, отримане від кіз звичайного раціо-ну згодовування, так як не потребує проведенняпроцесу його гомогенізації. The results of influence of hydrous creep-feeding on thetechnological peculiarities of goat milk and in particular on thedispersity of fat globules have been shown in this article. Duringmilk testing of goats, which had some additional creep-feeding suchas «Elamin» and potassium-iodine in their ration it has beendetermined that a fat component has higher dispersity of fatglobules thatincreases milk assimilability by human being. Goatmilk which contains iodine components is more technological thangoat milk without these components becanse its not needed toconduct homogenization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чижова, А. А., and О. Я. Мезенова. "ОБОСНОВАНИЕ СОСТАВА И БИОПОТЕНЦИАЛА ПОЛИКОМПОНЕНТНОЙ СУХОЙ СМЕСИ С ПРОФИЛАКТИЧЕСКИМИ СВОЙСТВАМИ, ПРЕДНАЗНАЧЕННОЙ ДЛЯ БОЛЬНЫХ ДИАБЕТОМ II-ГО ТИПА." Youth science reporter, no. 2(29) (July 15, 2021): 12. http://dx.doi.org/10.46845/2541-8254-2021-2(29)-12-12.

Full text
Abstract:
Обоснован состав биологически активной добавки (БАД) к пище, оказывающей профилактическое влияние на развитие сахарного диабета II-го типа. Основными компонентами добавки являются концентрат сывороточных белков, кедровый жмых, порошок околоплодника шиповника, гидролизат рыбной чешуи. Получена математическая модель рецептуры и определены оптимальные значения содержания основных компонентов БАД. Изготовлен экспериментальный образец добавки и оценены ее органолептические показатели в сухом виде и в составе напитка. Проведена оценка пищевой ценности БАД, биологической ценности белковой и жировой фракций. Определена суточная норма приема БАД для оказания антидиабетического эффекта. Разработаны рекомендации по применению добавки. Описаны механизмы профилактического метаболического воздействия на организм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стрижевская, Виктория Николаевна, Инна Владимировна Симакова, Екатерина Юрьевна Вольф, Вера Ивановна Ганина, and Дмитрий Александрович Куликов. "Technological aspects of the safety of some fast food products." Food processing industry, no. 4 (March 31, 2022): 42–46. http://dx.doi.org/10.52653/ppi.2022.4.4.008.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются изменения жиров, которые применяли в качестве технологического фактора для производства продукции быстрого приготовления и были сорбированы продукцией. Рассмотрен потенциальный риск регулярного потребления подобных продуктов. Безопасность оценивали по физико-химическим изменениям экстрагированного жирового компонента из продукции быстрого питания. Объектами исследования настоящей работы были выбраны наиболее востребованные у потребителей в РФ продукты быстрого приготовления: лапша быстрого приготовления, картофельное пюре быстрого приготовления популярных марок. Как показал анализ результатов, полученных в ходе исследований, содержание массовой доли экстрагированного жира во всех образцах превышает заявленную на упаковке. Более высокая доля жира в продуктах, вероятно, связана с увеличенным поглощением жира продуктом в процессе дегидратации горячим маслом. При исследовании жирнокислотного состава анализируемых продуктов было установлено, что превалирующим в жировом компоненте является пальмовое масло. Оно отличается от других растительных жиров повышенным содержанием насыщенных жирных кислот. По результатам исследований отмечено, что содержание вторичных продуктов, нерастворимых в петролейном эфире, составляет более 1%, это является фактором риска при регулярном потреблении таких продуктов. Увеличено существенно и количество эпоксидов, для некоторых образцов более 52 ммоль/кг. Увеличенное содержание продуктов окисления жиров является потенциальным фактором риска, провоцирующим заболевания органов желудочно-кишечного тракта, сердечно-сосудистой и иммунной систем, изменения формулы крови. Полученные данные свидетельствуют о необходимости критической оценки технологии производства, а также о целесообразности внесения регламентирующих норм, касающихся контроля безопасности жирового компонента продукции быстрого питания, с целью уменьшения воздействия токсичных продуктов окисления жиров на организм человека и, как следствие, снижения формирования бремени болезней цивилизации. The article discusses changes in fats that were used as a technological factor for the production of instant products and were sorbed by the products. The potential risk of regular consumption of such products is considered. Safety was assessed by physicochemical changes in the extracted fat component from fast food products. The objects of study of this work were selected the most popular instant products among consumers in the Russian Federation: instant noodles, instant mashed potatoes of popular brands. As the analysis of the results obtained during the research showed, the content of the mass fraction of the extracted fat in all samples exceeds that stated on the package. The higher proportion of fat in products is likely due to the increased fat absorption of the product during the hot oil dehydration process. In the study of the fatty acid composition of the analyzed products, it was found that palm oil is predominant in the fat component. It differs from other vegetable fats in its high content of saturated fatty acids. According to the research results, it was noted that the content of secondary products insoluble in petroleum ether is more than 1%, this is a risk factor for regular consumption of such products. The amount of epoxides has also been significantly increased, for some samples more than 52 mmol/kg. An increased content of fat oxidation products is a potential risk factor that provokes diseases of the gastrointestinal tract, cardiovascular and immune systems, changes in the blood count. The data obtained indicate the need for a critical assessment of the production technology, as well as the advisability of introducing regulatory standards related to the safety control of the fat component of fast food products in order to reduce the impact of toxic products of fat oxidation on the human body and, as a result, reduce the burden of diseases of civilization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Жирові компоненти"

1

Некрасов, Павло Олександрович, and Наталія Андріївна Ткаченко. "Дослідження біокаталітичного процесу синтезу жирів оздоровчого призначення." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39983.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жирнова, С. В., and Тетяна Олександрівна Овсяннікова. "Обгрунтування компонентів рецептури косметичного крему для ніг широкого спектру дії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45350.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Богуславська, Маргарита Олександрівна. "Аналіз змін функціонального стану та функціональної підготовленості жінок 19-20 років під впливом систематичних занять фітнесом." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5386.

Full text
Abstract:
Богуславська М. О. Аналіз змін функціонального стану та функціональної підготовленості жінок 19-20 років під впливом систематичних занять фітнесом : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник Д. Г. Сердюк. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 48 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 48 сторінок, 2 таблиці, 64 літературних джерела. Об’єкт дослідження – функціональний стан жінок 19-20 років. Мета дослідження – вивчити функціональний стан організму жінок 19-20 років при заняттях різними видами фітнесу. Методи дослідження: аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; методи оцінки функціонального стану організму, методи математичної статистики. При систематичних заняттях оздоровчою аеробікою відзначається підвищення рівнів максимального споживання кисню, фізичної працездатності та фізичної підготовленості жінок. Степ-аеробіка забезпечує більш значний приріст абсолютних значень PWC170, максимального споживання кисню і показників силової витривалості, а фанк/хіп-хоп аеробіка – відносних величин PWC170, максимального споживання кисню і рівня гнучкості. Заняття різними видами аеробіки викликають менш виражене підвищення даних показників, за винятком високого темпу розвитку гнучкості. Заняття протягом двох років різними видами аеробіки, при менш вираженій динаміці антропометричних показників, викликають значне зниження жирового компонента маси тіла. Зміна виду аеробіки через чотири місяці занять сприяє змінам показників фізичного розвитку, характерним для степ - або фанк/хіп-хоп аеробіки.
EN : Qualification work – 48 pages, 2 tables, 64 literary sources. The object of research is the functional state of women aged 19-20 years. The aim of the study is to study the functional state of women's bodies 19-20 years old when practicing various types of fitness. Research methods: analysis and generalization of data from scientific and methodological literature; pedagogical observation; methods for assessing the functional state of the body, methods of Mathematical Statistics. With systematic health-improving aerobics classes, there is an increase in the levels of maximum oxygen consumption, physical performance and physical fitness of women. Step aerobics provides a more significant increase in absolute PWC170 values, maximum oxygen consumption, and strength endurance, while funk/hip-hop aerobics Provides relative PWC170 values, maximum oxygen consumption, and flexibility levels. Classes in various types of aerobics cause a less pronounced increase in these indicators, with the exception of a high rate of flexibility development. Classes for two years of various types of aerobics, with less pronounced dynamics of anthropometric indicators, cause a significant decrease in the fat component of body weight. Changing the type of aerobics after four months of training contributes to changes in physical development indicators characteristic of step - or funk/hip-hop aerobics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Жирові компоненти"

1

Крукович, Е. В., Г. Н. Бондарь, Н. С. Туманова, and Е. А. Осипенко. "Метод биоимпедансметрии в оценке эффективности профилактики и реабилитации у детей школьного возраста на амбулаторно–поликлиническом этапе." In General question of world science. Наука России, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/gq-15-10-2021-01.

Full text
Abstract:
Физическое развитие является одним из критериев эффективности профилактики и реабилитации, дополнительным методом может быть метод биоимпедансметрии. Проведена комплексная оценка состояния здоровья 1024 детей и подростков (девочки 521, мальчики 503) I и II групп здоровья. Изучены показатели физического развития (масса тела, длина, окружность груди, ИМТ), структурные компоненты тела: жировая масса тела, безжировая масса тела, внутриклеточная жидкость, внеклеточная жидкость, активная клеточная масса, общая вода, общая жидкость в организме и др., определен липидный профиль. Выявленные типы (особенности) распределения ФР, структурно-телесных компонентов организма и липидного спектра у детей и подростков у здоровых детей I и II группы здоровья.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Cоколенко, Надія, Віктор Оcтровка, Ганна Седих, Євген Попов, and Олексій Мороз. "СИНТЕЗ ДЕЗІНФІКУЮЧОГО МИЛА І РЕЧОВИН ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В МЕДИЦІНІ З РОСЛИННИХ ЖИРІВ І КОМПОНЕНТІВ КОКСУВАННЯ ВУГІЛЛЯ." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v2.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography