Academic literature on the topic 'Енергія теплова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергія теплова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергія теплова"

1

Vorobiov, Oleh, Oleh Uhrynovych, Mykola Klontsak, and Serhii Kondratiuk. "Обґрунтування концептуальних підходів щодо отримання енергії без витрати енергоносіїв." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 1 (February 20, 2021): 80–86. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.1.8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблем забезпечення енергією промислових галузей і об’єктів, транспортних засобів, особистих потреб людини та взагалі енергетичної безпеки майбутніх поколінь людства. Проведений аналіз наукових робіт в цій галузі і визначено, що ставка робиться на видобуток та використання альтернативних видів енергії, що не змозі забезпечити все збільшуючи потреби людства. Пропонуються концептуальні підходи щодо отримання енергії на основі наукової гіпотези отримання енергії без витрати енергоносіїв. В цьому випадку, традиційні теплова, електрична, гравітаційна, світлова, звукова, вітрова, гідравлічна, біологічна і інші види енергії є лише способами передачі, транспортування енергії, а не самою енергією. Енергія характеризується величинами коливальних параметрів хвиль випромінювань і займаним простором з певною щільністю енергії. На основі цих підходів відбувається активація палива, його енергезація, тобто підвищення енергетичної ефективності теплом відпрацьованих газів. Залежно від видів палив і пристроїв, де вони використовуються, при одному і тому ж кінцевому результаті витрата енергоносіїв, можливо, зменшена на 10 – 80 %. При цьому забезпечується повне згорання кожного окремого компоненту палива. Одночасно вирішуються не тільки енергетичні завдання, але і вельми складні екологічні проблеми. В подальшому пропонується обґрунтувати вимоги до приладів перетворення видів енергії для цих перспективних двигунів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ярошенко, В. М. "Ексергетичний аналіз повітряної компресорної установки." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 3 (October 15, 2021): 158–64. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i3.2166.

Full text
Abstract:
Визначення енергетичної ефективності компресорних установок за допомогою коефіцієнтів перетворення енергії , які базуються тільки на першому законі термодинаміки, не є об'єктивним показником їх енергетичної ефективності , а навіть хибним. Так як при цьому не враховуються якість енергетичних потоків та рівень їх оборотності – обмеження, які витікають із другого закону термодинаміки , відповідно до якого теплова енергія являється енергією нижчого ґатунку в порівнянні з енергією стиснутого газу або механічною та електричною. В результаті такого підходу автори деяких робіт стверджують, що тільки 5-15 % електричної енергії, що витрачається, трансформується в енергію стислого повітря, а 85-95 % передається тепловому потоку, який скидається до навколишнього середовища. При термодинамічному аналізі термомеханічних систем найбільш доцільним являється метод функцій (ексергетичний), який по відношенню до традиційного методу циклів є більш простим та універсальним, так як не потребує визначення та аналізу допоміжних моделей порівняння. Застосування ексергетичного методу при термодинамічному аналізі повітряних компресорних установок дозволяє враховувати не тільки кількісні показники при енергетичних перетворюваннях в процесах, але і визначати якісні характеристики енергетичних потоків. Приводяться результати розрахунку ексергетичних показників суднової повітряної компресорної установки та побудована на їх основі діаграма ексергетичних потоків , що дозволяє визначити при цьому процеси з найбільшим рівнем необоротності (рівнем деградації енергії), як в абсолютних так і в відносних показниках, до яких в першу чергу відносяться проміжні та кінцеві охолоджувачі. Такий підхід дозволяє рекомендувати першочергові заходи для оптимізації процесів енергетичних перетворень в компресорних системах з метою підвищення їх загальної термодинамічної та техніко-економічної ефективності
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зур’ян, О. В. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛОВОГО РЕЖИМУ ГІДРОТЕРМАЛЬНОЇ ТЕПЛОНАСОСНОЇ СИСТЕМИ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 77–89. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).77-89.

Full text
Abstract:
Ґрунтові води є високоефективним джерелом відновлюваної низкопотенциальной енергії, проте ефективне використання таких систем багато в чому залежить від попереднього вивчення геологічної будови гірського масиву, а також гідрогеологічних параметрів водоносного горизонту. Метою дослідження є визначання залежності техніко-економічних показників гідротермальної теплонасосної системи від гідрогеологічних параметрів водоносного горизонту. В роботі визначено основні гідрогеологічні параметри, які впливають на тепловий режим гідротермальної теплонасосної системи. Представлено розроблену і сконструйовану в Інституті відновлюваної енергетики НАН України гідротермальну експериментальну теплонасосну систему, яка складається з теплового насоса та двох свердловин, через які забезпечується циркуляція води від підземного горизонту до теплового насоса. Наведено опис характеристик вимірювального обладнання, встановленого на гідротермальній теплонасосній системі, та розробленої автором інтерактивної системи диспетчеризації на базі програмного продукту ESM (Engineering Systems Manager) з використанням язика програмування FBD (Function Block Diagram|Continuous Function Chart), яка була застосована для побудови системи візуалізації та архівації даних, отриманих в процесі цієї науково-дослідницької роботи. Наведено результати проведених експериментальних досліджень. Виконано аналіз ефективності та інвестиційної привабливості гідротермальної системи, де як відновлюване первинне джерело теплової енергії для роботи теплового насоса використовується низькопотенціальна теплова енергія води водоносного горизонту. Показано, що наявні гідротермальні теплонасосні системи не завжди адаптовані до умов експлуатації, місця розташування об’єкта і що відсутня методика проєктування гідротермальних теплонасосних систем і методика проведення попередніх гідрогеологічних досліджень району, вибраного для монтажу даних систем. Мають перспективу подальші експериментальні дослідження впливу дебіту та динаміного рівня свердловини на стабільність та ефективність роботи гідротермальної теплонасосної системи. Бібл. 16, табл. 1, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Роганков, О. В. "Конденсаційна генерація тиску в літієвих контурних теплових трубах." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 100–113. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1950.

Full text
Abstract:
Звичайні і контурні теплові труби відносяться до найбільш ефективних способів передачі тепла від таких джерел, як активна зона ядерного реактора. Конвективні потоки маси і теплоти, утворені у випарнику, передаються конденсатору потоком пари робочої речовини, яка розширюється (v), і потім сконденсована рідина (l) повертається у випарник через вузькі пористі канали ґніту. Зміна капілярного тиску в ґноті вважається єдиним (крім опціонного впливу гравітації) рушійним фактором для повернення рідини і забезпечення стійкої роботи теплової труби. У даній статті обґрунтовується наявність додаткового рушійного фактора, так званого конденсаційного теплового насосу, у будь-яких реальних випарно-конденсаційних циклах при відносно невеликих перепадах температури і тиску. Це підтверджується детальним розглядом контурної теп­лової труби з літієвим теплоносієм та її термодинамічного циклу, який функціонує головним чином в області вологої та перегрітої пари. В роботі проведено аналіз способів передачі тепла від активної зони реактору, визначено обмежуючі фактори та наведено можливі шляхи їх усунення у реалізації малогабаритних потужних автономних джерел енергії. У згаданому контексті розглянуто особливості та переваги роботи контурних теплових труб у порівнянні з протиточними тепловими трубами і надана нова інтерпретація їх термодинамічного циклу. Вона заснована на результатах нещодавніх робіт [10-12], в яких обґрунтовується існування області гетерогенних станів перегрітої парової фази, так званої v-інтерфази. Показана асиметрія (незворотність) теплоти фазового переходу дозволяє ввести таке поняття, як конденсаційний тепловий насос в доповнення до капілярного насосу ґніту теплових труб. Запропоновано модифіковані способи оцінки оптимальних температур робочих циклів з урахуванням зазначених термодинамічних ефектів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матях, С. В., Т. В. Суржик, В. Ф. Рєзцов, and В. Ю. Іванчук. "НАПРЯМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ." Vidnovluvana energetika, no. 3(66) (September 30, 2021): 33–44. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.3(66).33-44.

Full text
Abstract:
У роботі представлено результати аналітичних досліджень щодо стану та перспектив розвитку сонячної теплової енергетики у світі та в Україні. Завдяки екологічним перевагам сонячних теплових технологій їх широке застосування є одним із перспективних напрямів декарбонізації світової енергетики. Розвитку сонячної теплоенергетики у світовій енергетиці приділяється серйозна увага і підтримка. Детальний огляд загальних світових тенденцій із документуванням сонячної теплової потужності, визначенням внеску сонячних теплових систем у постачання енергії та обсягів зменшення викидів вуглекислого газу за рахунок їх застосування показує постійно зростаючий попит на такі системи. У країнах з високим рівнем впровадження сонячного теплового обладнання створено повний комплекс нормативно-правового забезпечення даного процесу, на основі нормативно-методичного забезпечення і пакету засобів економічної підтримки діють ефективні державні програми. Завдяки наявності значного енергетичного потенціалу сонячного випромінювання широке впровадження теплоенергетичного обладнання в Україні є ефективним практично на всій території. Сонячне теплове обладнання має широкий діапазон використання в різних галузях господарювання України, його встановлення не потребує спеціальних дозволів, що значно скорочує терміни впровадження. Теплові процеси, які використовують енергію сонячного випромінювання, досліджені та опрацьовані майже для всіх напрямів теплових технологій, на ринку сонячного енергетичного обладнання є широка гама необхідних пристроїв та обладнання, однак в Україні практично відсутні моніторинг та заходи стимулювання їх впровадження. Для забезпечення масштабного впровадження сонячних теплових технологій в Україні необхідно створити комплекс нормативно-правового забезпечення даного процесу і розробити заходи щодо економічної підтримки як виробників енергетичного обладнання, так і споживачів теплової енергії. Відповідним державним органам необхідно підвищити рівень моніторингу даних щодо ефективності їх встановлення та експлуатації на території України. Важливим напрямом роботи є створення розгалуженої інфраструктури теплової сонячної енергетики з підрозділами на рівні місцевих територіальних громад. Бібл. 7, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сірко, З. С., В. А. Коренда, І. Ю. Вишняков, О. С. Протасов, and Н. В. Бірківська. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 43 (January 10, 2020): 120–29. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi43.210.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню сутності та змісту такої проблеми, як використання установок, що працюють на альтернативних джерелах енергії для опалення, вентиляції та гарячого водопостачання будівель, а саме теплових насосів. Теплові насоси використовують для своєї роботи низькопотенційне тепло, яке береться з повітря, водойм та надр землі. Підприємства та організації мають різноманітні джерела низькопотенційної теплової енергії: пожежні водойми, вільні земельні ділянки на територіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ГРЕЧИХИН, Леонид, Надежда КУЦЬ, Юрий БУЛИК, and Александр ДУБИЦКИЙ. "Транспорт и вихревой тепловой насос." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 14 (August 31, 2020): 78–85. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.349.

Full text
Abstract:
У роботах [1, 2] для транспорту запропоновано застосувати вихровий тепловий насос на штучно створеному вітрові. В результаті показано, що такий вихровий насос перетворює не механічну енергію вітру в електричну потужність, а теплову складову потоку повітря, що прокачується. Розглянуто загальний принцип роботи такого вихрового теплового насоса. Конкретний розрахунок перетворення енергій виконаний для повітряних вітрогенераторів. Вихровий тепловий насос, який може бути застосований на транспорті, описаний якісними параметрами. У зв'язку з цим виникла необхідність провести розрахунок енергій перетворення вихровим тепловим насосом із застосуванням конкретного електричного двигуна, електричного генератора, повітряного гвинта і лопатей вітрогенератора для транспортних систем. Вентилятор створює повітряний потік, який впливає на лопаті вітрогенератора, вітрогенератор виробляє потужність більше потужності, споживаної електродвигуном вентилятора і витраченої потужності на подолання сил тертя при обертанні якорів в електромоторах, а також тертя об повітря при обертанні лопатей вітрогенератора. В результаті проведених досліджень встановлено, що для збільшення захоплюваної поверхні вентилятором необхідно використовувати високооборотний гвинт порівняно великого діаметра, а обертання такого гвинта повинен забезпечувати електромотор з підвищеною потужністю, але це суттєво зменшить коефіцієнт перетворення. Збільшення числа лопаток в вітрогенераторі можливе при зростанні діаметра електрогенератора, що також знижує коефіцієнт перетворення. Встановлено, що найбільш ефективний спосіб отримання максимального коефіцієнта перетворення енергії - це збільшення швидкості руху потоку повітря до певної межі. Якщо застосувати каскадну схему шляхом розташування двох і більше лопатевих кілець в вітрогенераторі, то різко зросте коефіцієнт перетворення вихрового теплового насоса. Ключові слова: тепловий насос, вітрогенератор, вентилятор, повітряний гвинт, лопаті, зривний потік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Булат, А. Ф., В. І. Єлісєєв, Є. В. Семененко, М. М. Стадничук, and Б. О. Блюсс. "Течія неньютонівської рідини в екструзійному апараті для тривимірного друку." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 5 (October 27, 2021): 25–32. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.05.025.

Full text
Abstract:
Математичні моделі екструдування показують, що під час течії високов’язких рідин в процесі тривимірного друкування виникає проблема нагріву робочого середовища. Вона полягає в тому, що під час подачі матеріалу включається механізм дисипації механічної енергії в теплову, що зумовлює перегрів рідини. У свою чергу це може призводити до невідповідності форм одержуваного виробу. Для стійкого формування необхідно, щоб матеріал, що подається, оплавлявся біля стінок апарата. Перегрів має бути мінімальним, щоб,виходячи з насадка, матеріал міг швидко застигнути, бажано без додаткових обдувних пристроїв. У цій статті розглядається задача про рух полімерної маси в каналі з підігрівом з метою визначення необхідних умов виконання такої операції, виходячи з певних геометричних форм екструдера. Як модельна рідина використовується непружне середовище із в’язкістю, що залежить від температури та градієнтів швидкостей. Це досить широко використовуваний у практичних розрахунках клас неньютонівських модельних рідин для визначення параметрів течії полімерів і передбачення певних властивостей одержуваних виробів. Нехтування пружними властивостями полімерів часто є виправданим у зв’язку з незначністю проявів цих властивостей або з чіткою локалізацією цих ефектів. Для розв’язання задачі, сформульованої в рамках теорії вузького каналу, використовується метод смуг, в межах яких температура приймається постійною, тобто незалежною від поперечної координати. Це дає можливість покласти в основу розв’язання відомі аналітичні вирази для швидкостей з подальшим уточненням їх, у зв’язку зі складною залежністю в’язкості від градієнтів швидкості. Уточнюючи на кожному кроці динамічні параметри течії з попереднього кроку, можна чисельно отримати досить стійкі гладкі розв’язки. Розрахунки були проведені для неньютонівської рідини, близької за своїми властивостями до полімеру АБС-3А. Розрахунки показали, що властивість псевдопластичності, яка притаманна цьому полімеру, відіграє важливу роль у процесі екструдування. Завдяки тому, що зі збільшенням поперечного градієнта поздовжньої швидкості в’язкість цього полімеру значно падає, величина дисипації механічної енергії теж падає, тобто зменшується теплова енергія, що виділяється під час дисипації. Це в свою чергу призводить до меншого нагрівання полімерного матеріалу, що рухається. Отже, виходячи з геометричних розмірів апарата, можна моделювати течію полімерної рідини та підбирати параметри формування і температури рідини на виході з апарата.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Matiko, F. D., O. M. Slabyk, and M. B. Hutnyk. "АНАЛІЗ НОРМАТИВНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ВИМІРЮВАННЯ КІЛЬКОСТІ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 105–10. http://dx.doi.org/10.15421/40280322.

Full text
Abstract:
Теплову енергію широко використовують у промисловості та житлово-комунальному господарстві України. Налагодження точного обліку теплової енергії (ТЕ) є необхідним для її ефективного та економного використання, а також дає змогу виявити недоліки теплогенерувальних об'єктів і теплових мереж та усунути їх. Виконано аналіз стану приладового обліку кількості теплової енергії та нормативного забезпечення систем вимірювання кількості ТЕ. Встановлено, що чинні нормативні документи не містять методики визначення кількості ТЕ для всіх існуючих конфігурацій систем обліку ТЕ, а також методики оцінювання похибки (невизначеності результату вимірювання) кількості ТЕ. Розроблення таких методик є вкрай необхідним. Виконано класифікацію систем теплопостачання, що дає змогу проаналізувати можливі схеми систем вимірювання кількості. Розглянуто рівняння для визначення кількості теплової енергії для типових схем систем обліку на джерелах ТЕ та у схемах теплопостачання споживачів. Встановлено, що у відомих нормативних документах не враховано всі особливості структури систем теплопостачання споживачів, тому необхідним є подальший аналіз схем теплопостачання споживачів та уточнення рівнянь для обчислення кількості ТЕ у таких системах. Сформульовано недоліки основних нормативних документів та невирішені завдання обліку ТЕ і визначено напрями досліджень для удосконалення нормативної бази обліку ТЕ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лавренченко, Г. К., М. Б. Кравченко, and Б. Г. Грудка. "Термодинамічне дослідження нового циклу для виробництва енергії, холоду і тепла." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 4 (September 5, 2019): 217–26. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i4.1630.

Full text
Abstract:
У промислових енергетичних установках утворюється велика кількість відносно низькотемпературного тепла, утилізація якого може забезпечувати енергозбереження та захист навколишнього середовища. При утилізації відпрацьованого тепла вдається виробляти електроенергію, тепло для опалення або гарячого водопостачання, а також холод. Для цієї мети підходить цикл Каліни, що дозволяє при використанні низькотемпературного тепла реалізовувати зазначені процеси. Робочим тілом в досліджуваній установці є водоаміачний розчин. При аналізі показників установки враховується, що в ній не тільки потреби в теплі і холоді, а й електроенергії – непостійні. Виходом із цієї ситуації є створення установок, які можуть виробляти електроенергію, тепло і холод як одночасно, так і окремо. Причому, бажано, щоб цим вимогам задовольняла одна установка, а не кілька, які включаються або вимикаються у міру виникнення потреби в тому чи іншому вигляді енергії, тепла або холоду. Це дозволить, по-перше, зменшити термін окупності таких установок за рахунок того, що вони будуть працювати практично безперервно, змінюючи лише кількість і якість виробленої енергії, по-друге, поліпшити енергетичні показники самих установок, так як при їх експлуатації не доведеться витрачати час і енергію на висхід установки в необхідний режим роботи. Наведено характеристики установки при експлуатації її в «зимовому» і «літньому» режимах роботи. Урежимі тригенерації показники запропонованої установки порівнювалися з характеристиками теплової машини для отримання механічної енергії; водогрійного котла для вироблення тепла; холодильної машини для охолодження. Ступінь термодинамічної досконалості теплової і холодильної машин склала 23,7%, що для установок, що використовують викидне тепло, цілком прийнятно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергія теплова"

1

Дрягін, Дмитро Прокопович, Дмитрий Прокофьевич Дрягин, Dmytro Prokopovych Driahin, and Г. Є. Положій. "До питання про новий спосіб отримання теплової енергії." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25789.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сотник, Микола Іванович, Николай Иванович Сотник, Mykola Ivanovych Sotnyk, and С. М. Лазарович. "Створення системи моніторингу споживання палива підприємствами теплозабезпечення Сумської області." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40545.

Full text
Abstract:
Існуючі системи моніторингу споживання теплової енергії якими користуються у житлово-комунальному господарстві та бюджетних закладах ґрунтуються на укрупнених середніх показниках за три останні роки, на базі визначення середньої температури за сезон та теплового навантаження будівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шинкус, Є. В., М. В. Кругляк, Олександр Олександрович Ляпощенко, Александр Александрович Ляпощенко, and Oleksandr Oleksandrovych Liaposhchenko. "Оптимізаційне автоматизоване проектування блоків теплообмінників у Aspen HYSYS з модулем Aspen HTFS." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40016.

Full text
Abstract:
Необхідність обміну енергетичною складовою між потоками, зокрема тепловою енергією, виникає на багатьох технологічних стадіях та установках, починаючи від потужних енергетичних об’єктів (ТЕЦ) і закінчуючи простими допоміжними системами (установки охолодження мастила насосних агрегатів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чаговець, Ю. В., Олександр Олексійович Алексахін, and Олена Петрівна Гордієнко. "Порівняння варіантів виконання системи опалення громадської споруди." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38370.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Декар, Дарина. "Енергоефективна система генерування теплової енергії." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50603.

Full text
Abstract:
Калетник Г.М. Розвиток світового ринку біопалива / Г.М. Калетник // Економіка та держава. - №11. – 2008. – С. 52-54.
Ефективне генерування теплової енергії (ГТЕ) в промисловості та комунально-побутовому секторі в останні роки надзвичайно актуальне, що пояснюється зростанням вартості викопного палива, зменшенням його кількості та погіршення стану навколишнього середовища. Варто впроваджувати сучасні технології ГТЕ з використанням поновлювальних джерел енергії – біопалив. Біопаливо – це органічне паливо, рослинного або тваринного походження, а також утворену з відходів промислового виробництва, використання якого є безпечним для навколишнього середовища. Важливою характеристикою палива є його теплота згорання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борисов, С. С. "Використання альтернативних джерел енергії з метою підвищення енергонезалежності будівлі виробничого підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82079.

Full text
Abstract:
Мета роботи: розробка альтернативних джерел енергії для покращення енергозабезпечення виробничої будівлі ТОВ «Сумська насосна техніка» та розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Відповідно до поставленої мети були вирішені такі задачі: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації систем енергопостачання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сотник, Микола Іванович, Николай Иванович Сотник, Mykola Ivanovych Sotnyk, Лідія Володимирівна Гапич, Лидия Владимировна Гапич, and Lidiya Volodymyrivna Hapych. "Про формування норм споживання електричної та теплової енергії для закладів бюджетної сфери м.Суми." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6683.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рибальченко, І. А. "Аспекти підвищення енергоефективності функціонування системи централізованого теплопостачання споживачів, приєднаних до КППВ ПАТ "СНВО"." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75762.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка містить 75 сторінок, 11 рисунків, 6 таблиць, 26 літературних джерел, 4 додатки. Об'єкт дослідження: системи централізованого теплопостачання споживачів, приєднаних до КППВ «АТ Сумське НВО». Метою роботи є підвищення функціонування системи централізованого теплопостачання споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гончаров, О. М. "Дослідження енергоефективності будівлі Сумського обласного центру роботи з талановитою молоддю." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82080.

Full text
Abstract:
Об'єкт дослідження: системи енергозабезпечення та енергоспоживання будівлі комунального закладу. Мета роботи: підвищення ефективності функціонування систем енергоспоживання будівлі шляхом діагностування стану її огороджуючих конструкцій, аналізу фактичного споживання енергоресурсів та енергії, режимів їх споживання, діагностування стану та режимів функціонування енергоспоживаючих систем, вивчення технічних можливостей їх модернізації для запровадження нових технологій з використання у тому числі альтернативних видів енергоресурсів та енергії, розрахунок економічної доцільності їх впровадження. Поставленими задачами дослідження є: - проведення дослідження та аналізу енергетичного стану будівлі, зважаючи на її конструктивні особливості; - визначення основних напрямків можливої модернізації огороджуючи конструкцій та систем енергоспоживання будівлі; - проведення необхідних інженерно-економічних розрахунків за обраними напрямками модернізації; - визначення основних техніко-економічних показників розроблених енергозберігаючих заходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Суровцева, А. С., Дриженко Віталій Іванович, Дриженко Виталий Иванович, and Drizhenko Vitali. "Нове покоління теплоізоляціонних матеріалів TC CERAMIC HB." Thesis, Національний авіаційний університет, 2013. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/9847.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Енергія теплова"

1

Кудря, С. О., В. Ф. Рєзцов, and Т. В. Суржик. МАТЕРІАЛИ ХXII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У XXI СТОЛІТТІ». Інститут відновлюваної енергетики НАН України, 2021. http://dx.doi.org/10.36296/renewable.conf.20-21.05.2021.

Full text
Abstract:
У збірнику викладено матеріали доповідей учасників конференції, присвяченої розвитку відновлюваної енергетики з метою подальшого використання відновлюваних джерел енергії для отримання додаткових обсягів теплової та електричної енергії з метою реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності в суспільстві. Матеріали рекомендовано для науковців, викладачів, фахівців підприємств, аспірантів та студентів які займаються вирішенням проблем енергозбереження та енергоефективності в суспільстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Письменна, У. Є. Ринки електричної і теплової енергії в Україні : структура, ціноутворення і регулювання. Київ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Енергія теплова"

1

Тесленко, О. І. "Середньозважена собівартість теплової енергії комбінованих теплогенеруючих систем." In NEW DEVELOPMENT AREAS OF DIGITALIZATION AT THE BEGINNING OF THE THIRD MILLENNIUM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-172-5-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography