Academic literature on the topic 'Енергоносії альтернативні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергоносії альтернативні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергоносії альтернативні"

1

Гуменюк, І. Л. "Альтернативні види енергоносіїв та їх подальші перспективи." Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України, Вип. 141 (2009): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гуменюк, І. Л. "Альтернативні види енергоносіїв та їх подальші перспективи." Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України, Вип. 141 (2009): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пестушко, Валерій. "Біодизельне паливо майбутня альтернатива традиційним енергоносіям." Географія та основи економіки в школі, no. 6 (2007): 24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Mudrak, Tatyana Emelyanovna, Anatolij Mihajlovich Kuc, Svetlana Stepanovna Kovalchuk, and Kristina Igorevna Pakulyak. "ИНТЕНСИФИКАЦИЯ ТЕХНОЛОГИИ СБРАЖИВАНИЕ СУСЛА ВЫСОКИХ КОНЦЕНТРАЦИЙ." Научный взгляд в будущее, no. 06-02 (November 12, 2017): 23–26. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-06-02-031.

Full text
Abstract:
Для організації та налагодження виробництва альтернативних джерел енергії необхідно забезпечити їх конкурентоспроможність на ринку енергоносіїв органічного походження.В роботі визначено оптимальні технологічні параметри приготування та зброджування зернов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lozynska, I. V., O. A. Skrypnyk, and D. M. Skrypnyk. "Cучасний стан та передумови розвитку відновлювальної енергетики в Україні." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 12–15. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.3.

Full text
Abstract:
В умовах зростаючої енергетичної залежності України від російських енергетичних постачань та постійного підвищення цін на енергоносії, енергоємна національна економіка, що розвивається, зазнає значних втрат, що призводить до зниження рівня виробництва та гальмування соціально-економічного розвитку. Тож питання зниження енергозалежності через формування ефективної програми енергозбереження та розвитку альтернативної енергетики України слід віднести до стратегічно важливих, які потребують нагального вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маларьова, Н. О., Н. С. Урум, Л. А. Максименко, and Г. В. Шапіро. "ДОСЛІДЖЕННЯ МОДЕЛІ ПРОЦЕСУ ЗГОРЯННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ВИДІВ ПАЛИВА В СУДНОВИХ ДИЗЕЛЯХ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 75–85. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.09.

Full text
Abstract:
Останнім часом усе більш широке поширення одержують альтернативні біопалива на основі рослинних олій (рапсових, соєвого, соняшникового, арахісового, пальмового) та їх похідних. Інтенсивні роботи з переведення дизелів на біопаливо ведуться як у країнах з обмеженим енергетичним потенціалом, так і в країнах з великими запасами нафтового палива, а також у високорозвинених країнах, що мають фінансову можливість придбання нафтових енергоносіїв. На даний час у Європі (Німеччина, Франція, Австрія й ін. країни) щорічно виробляється більш 1,5 млн. т біопалива. Це - сумішеве біопаливо, що містить до 10 % складного метилового ефіру, який отримується з рапсової олії. Аналіз ефективності виробничо-господарської діяльності підприємств водного транспорту свідчить, що середній рівень рентабельності їх основних послуг не високий. Отже, існує необхідність пошуку резервів підвищення ефективності перевезень і роботи транспортного флоту. Одним з напрямків наукового пошуку є економічна оцінка використання ресурсів і, насамперед, палива в компанії для досягнення корисного результату в діяльності. Проблема пошуку та оцінки ресурсозберігаючих технологій роботи транспортних судів є актуальною. Особливу гостроту їй додає ситуація на ринку енергоносіїв за умови постійного коливання цін на паливо. Резерви для зменшення витрат на паливо полягають у нормуванні ходових операцій, вибору оптимальних режимів роботи двигунів на різних ділянках рейсу, вибору швидкості, що з одного боку забезпечить своєчасне виконання транспортної операції – а з іншого дозволить отримати економію у витраті палива. Дослідження полягає у можливості доведення отриманих теоретичних положень до практичних рекомендацій та безпосередньо пристроїв та обладнання, які дозволять використовувати альтернативні види палива з метою підвищення екологічних та енергетичних характеристик судових двигунів. Ключові слова. паливо, двигуни, ресурсозберігаючі технології, дизельне паливо, транспортний флот
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vorobiov, Oleh, Oleh Uhrynovych, Mykola Klontsak, and Serhii Kondratiuk. "Обґрунтування концептуальних підходів щодо отримання енергії без витрати енергоносіїв." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 1 (February 20, 2021): 80–86. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.1.8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблем забезпечення енергією промислових галузей і об’єктів, транспортних засобів, особистих потреб людини та взагалі енергетичної безпеки майбутніх поколінь людства. Проведений аналіз наукових робіт в цій галузі і визначено, що ставка робиться на видобуток та використання альтернативних видів енергії, що не змозі забезпечити все збільшуючи потреби людства. Пропонуються концептуальні підходи щодо отримання енергії на основі наукової гіпотези отримання енергії без витрати енергоносіїв. В цьому випадку, традиційні теплова, електрична, гравітаційна, світлова, звукова, вітрова, гідравлічна, біологічна і інші види енергії є лише способами передачі, транспортування енергії, а не самою енергією. Енергія характеризується величинами коливальних параметрів хвиль випромінювань і займаним простором з певною щільністю енергії. На основі цих підходів відбувається активація палива, його енергезація, тобто підвищення енергетичної ефективності теплом відпрацьованих газів. Залежно від видів палив і пристроїв, де вони використовуються, при одному і тому ж кінцевому результаті витрата енергоносіїв, можливо, зменшена на 10 – 80 %. При цьому забезпечується повне згорання кожного окремого компоненту палива. Одночасно вирішуються не тільки енергетичні завдання, але і вельми складні екологічні проблеми. В подальшому пропонується обґрунтувати вимоги до приладів перетворення видів енергії для цих перспективних двигунів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Akymenko, Olena, and Iryna Kostіuchenko. "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ ЯК КРОК ДО МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 4(24) (2020): 43–50. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-4(24)-43-50.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано актуальні питання розвитку галузі альтернативної енергетики України та можливі подальші перспективи цієї галузі, адже в умовах євроінтеграційних процесів питанням енергетичної незалежності країни приділяється значна увага з урахуванням екологічної чистоти та невичерпності відновлюваних джерел енергії. Доведено, що розвиток відновлюваної енергетики буде важливим кроком спроможним покращити торговий баланс, створити нові робочі місця, вирішити соціальні питання, скоротити залежність від імпорту природного газу, забезпечити енергонезалежність країни та підвищити конкурентоспроможність продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Доведено, що залежність від видобутку корисних копалин та застаріла інфраструктура стали запорукою використання відновлюваних джерел енергії, адже котельні, дизельні двигуни та вугільні електростанції викидають у повітря дрібні частинки, які осідають в легенях та можуть спричинити серйозні захворювання. Зазначено, що державі для зміцнення енергетичної безпеки країни важливо зробити вибір між продовженням фінансування імпортованих енергоносіїв чи розвитком використання власних відновлюваних джерел енергії, що дасть змогу знизити собівартість «зеленої» електроенергії порівняно з тепловими і навіть атомними станціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тригуб, Р. М., О. Ю. Бондаренко, and В. А. Довбуш. "Сучасний стан ринку житла в україні." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (February 9, 2022): 212–18. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-26.

Full text
Abstract:
Одним із важливих об'єктів інвестування в українців є будівельна галузь, а саме ринок нерухомості. Його перспективи дуже актуальні. На сьогодні ціна йде вгору, а все тому, що насамперед в Україні зростає багато різних адміністративних перешкод для забудовників. І тому потенційне зростання рентабельності забудовників занепадає. Не покращується стан фондів, тому українці не мають змоги будувати більше. До того ж збільшується вартість будівельних матеріалів, але зарплатня працівникам на будівництві не зростає. А збільшення ціни на газ і взагалі енергоносіїв є суттєвою частиною собівартості будівельних матеріалів. Ріст тарифів на електроенергію змушує людей шукати економніші й вигідніші варіанти обслуговування власних потреб. Все більше стає прихильників альтернативної енергетики – вітряної, теплової чи сонячної. Тому набуває актуальності «зелене» будівництво. На жаль, у наш час попит диктує пропозицію, і як відомо, зниження вартості житла експерти у сфері нерухомості не прогнозують.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чала, Ніна Дмитрівна, Андрій Сергійович Китаєв, and Єгор Вадимович Андросов. "МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 6 (February 28, 2022): 40–47. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.6.

Full text
Abstract:
Сталий розвиток країни потребує надійних поставок енергії за доступною ціною, енергії, що має низький вплив на навколишнє середовище та низькі викиди парникових газів. Однак 85% попиту на первинну енергію забезпечується звичайним спалюванням викопного палива. Намагання країн зменшити залежність від викопних джерел енергії зумовлює державне стимулювання впровадження відновлюваних джерел енергії. Невизначеність у поставках енергії загрожує функціонуванню економіки та національній безпеці, тому питання щодо її вироблення та поставки є пріоритетними в державній політиці незалежно від рівня розвитку країни. Розвинений енергоринок здатний регулювати джерела поставки енергоносіїв ринковим механізмом. Раціональна поведінка учасників ринку спрямована на закупівлю енергоносіїв за нижчою ціною. Задля запобігання монополістичній змові на ринку та забезпечення збереження екології держава втручається в ринкові механізми регулювання енергоринку. Розвиток відновлюваної енергетики в Україні є визначеним пріоритетом державної політики, який відповідає світовим тенденціям розвитку енергетики та стратегічним вимогам щодо зміцнення енергетичної стійкості країни. Тим часом криза дефолту, що розгорнулася в 2020 році на ринку електроенергії на тлі пандемії COVID-19, створює передумову для невиконання зобов’язань низки державних енергетичних компаній через завищені фінансові зобов’язання щодо придбання «зеленої» електроенергії. Аналіз вразливості енергосистеми України та її «зеленої» складника, що наведено в роботі, змушує переглянути підходи до економічних моделей, що експлуатуються в цій галузі. У роботі ланцюг виробництва енергії аналізується з позиції створення цінності для споживача, що дає розуміння недосконалості ринкового механізму і слугує обґрунтуванням авторських пропозицій. Для підтвердження релевантності авторських ідей наведено обґрунтування інвестиційної привабливості проєкту СЕС та його споживчої цінності, представлено економічні характеристики проєкту. За таких умов пошук ефективних економічних моделей для розвитку «зеленої» генерації стає одним із пріоритетів для дослідників та практиків у галузі енергетичних проєктів. Метою представленого дослідження є систематизація проблем проєктів сонячних електростанцій, орієнтованих на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом, та розробка критеріїв для створення економічних моделей автономних сонячних електростанцій, орієнтованих на задоволення ринкового попиту цільових аудиторій. Щоб уникнути кризових процесів в енергетичному секторі України, державні органи мають стимулювати проєкти з розвитку альтернативної енергетики для автономної та стійкої місцевої енергетичної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергоносії альтернативні"

1

Жадан, Людмила Василівна, and М. С. Татар'янц. "Доцільність вдосконалення обладнання для пресування біомаси." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27315.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марушка, Іван Михайлович, and Ivan Marushka. "Стиснене повітря, як альтернативний енергоносій при акумулюванні енергії від вітроенергетичної установки." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35391.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз виробництва різних енергоносіїв на базі вітроенергетичної установки. Також проаналізовано варіант акумулювання енергії шляхом використання стисненого повітря. Встановлено, що при використанні компресора з безпосереднім приводом від вітротурбіни, економія первинної енергії вітру становить близько 10 %. Виявлено, що для спільної роботи з ВЕУ доцільно використовувати агрегати об'ємного дії. Запропоновано використання стисненого повітря як єдиного носія для комплексного постачання споживача теплом, електроенергією, стисненим повітрям, холодом різного потенціалу і т.д. Запропонована пневмосистема об'єднує різні генеруючі джерела як традиційного, так і нетрадиційного типу. За допомогою єдиної пневмомережі, стиснене повітря транспортується різним споживачам, виконуючи при цьому і функцію акумулятора.
У роботі проведено аналіз роботи ВЕУ та виробництва різних енергоносіїв на базі вітроенергетичної установки. Також Проаналізовано можливість використання стисненого повітря як єдиного носія для комплексного постачання споживача теплом, електроенергією, стисненим повітрям, холодом різного потенціалу. Запропонувати пневмосистема для комплексного енергопостачання. Проведено аналіз зміни тиску в акумулюючій ємності при різних режимах генерації/споживання стисненого повітря. Запропоновано використання стисненого повітря як єдиного носія для комплексного постачання споживача теплом, електроенергією, стисненим повітрям, холодом різного потенціалу. Запропонована пневмосистема об'єднує різні генеруючі джерела як традиційного, так і нетрадиційного типу. За допомогою єдиної пневмомережі, стиснене повітря транспортується різним споживачам, виконуючи при цьому і функцію акумулятора.
The analysis of wind turbine operation and production of various energy carriers on the basis of wind power plant is carried out in the work. The possibility of using compressed air as the only carrier for the complex supply of heat, electricity, compressed air, cold of different potential is also analyzed. To offer a pneumatic system for complex power supply. The analysis of pressure change in the storage tank at different modes of generation / consumption of compressed air is carried out. The use of compressed air as the only carrier for the complex supply of heat, electricity, compressed air, cold of different potential is proposed. The proposed pneumatic system combines different generating sources of both traditional and non-traditional type. With a single pneumatic network, compressed air is transported to different consumers, while performing the function of a battery.
ВСТУП 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 6 1.1 Вітрові енергоустановки і енергосистема 6 1.2 Виробництво електричної енергії 6 1.3 Виробництво різних енергоносіїв на базі ВЕУ 10 1.4 Стиснення повітря 11 1.5 Висновки до розділу 12 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 13 2.1 Сфери застосування стисненого повітря 13 2.2 Споживачі стисненого повітря 14 2.3 Класи забрудненості стисненого повітря 17 2.4 Пристрої очищення повітря 21 2.5 Способи осушення повітря 23 2.6 Енергетичні показники роботи компресорних установок 26 2.7 Охолодження повітря та утилізація тепла 29 2.8 Порівняння варіантів виробництва стисненого повітря за традиційною схемою і з безпосереднім приводом компресора від вітроустановок 30 2.9 Вибір компресора для спільної роботи з вітроустановкою 32 2.10 Висновки до розділу 38 3 РОЗРАХУНКОВИЙ РОЗДІЛ 40 3.1 Споживання і виробництво стисненого повітря 3.2 Типи енергоакумулюючих систем 43 3.3 Розрахунок ємності акумулятора стисненого повітря 48 3.4 Робота повітряного акумулятора в залежності від режимів споживання/генерації енергії 56 3.5 Висновки до розділу 58 4 БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 60 4.1 Блискавкозахист 60 4.1 Особливості електротравматизму, електричний струм як чинник небезпеки 64 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 66 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 67
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography