Academic literature on the topic 'Енергетика нетрадиційна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергетика нетрадиційна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергетика нетрадиційна"

1

Bahrii, I. D., I. V. Vasileva, K. M. Starodubets, O. M. Malyshev, and S. O. Kuzmenko. "Наукове обґрунтування просторового розподілу аномальних проявів водню для вирішення енергетичних та екологічних проблем." Мінеральні ресурси України, no. 1 (May 20, 2022): 24–28. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2022.1.24-28.

Full text
Abstract:
Проблема водневої енергетики – найактуальніша в паливно-енергетичній галузі й геології зокрема. Сумарні запаси паливних ресурсів досить великі, до того ж щороку стають відомими нові поклади викопного палива. Перспективним напрямом у розвитку енергетики є використання водню як палива. Водень – висококалорійний газ, який може знайти застосування в багатьох сферах промисловості. Великою перевагою водню є те, що в разі його спалювання утворюється лише пара води. Отже, водень також є екологічно чистим паливом. Сучасні технології відкривають доступ до використання нетрадиційних джерел енергетики, що засвідчує: абсолютного дефіциту енергетичних ресурсів на планеті поки що немає. До важливих стратегічних напрямів геологічної науки належать прогнозно­пошукові системні технології комплексних досліджень, де складовою частиною комплексу методичних рішень уперше в пошуковій практиці використовується водень.Перехід до водневої енергетики перспективний ще й тому, що водень – універсальна енергетична сировина. Потреба в такому паливі дуже актуальна, якщо врахувати, що основне джерело забруднення повітря в містах – продукти неповного згоряння вуглевмісного природного палива. Важливе завдання науки – прогнозування, пошуки та розроблення економічно вигідних способів добування і використання водню. В Україні є водневі дегазаційні структури з великим потенціалом у відкладах протерозою та фанерозою. Комплексний аналіз геологоструктурних, гідролого­гідрогеологічних матеріалів, що виконується впродовж майже 30 років у межах наукових фундаментальних і прикладних досліджень на пошукових об’єктах з метою обґрунтування картування перспективних місць для закладення параметричних і промислових свердловин на питні й термальні води, вуглеводні (ВВ), дегазаційних свердловин у зонах розвитку газодинамічних явищ у шахтних виробках, дав змогу встановити просторово-кількісні характеристики вуглеводневих родовищ та їхніх еманаційних газових індикаторів: Rn, Tn, He, CO₂ та H. І як показала практика, такий підхід уже на попередньому етапі досліджень дає змогу не тільки аргументовано визначити ступінь зосередження перспективних площ нафтогазоносних областей, відбракувати майже непродуктивні ділянки, а й виявити аномальні площі концентрацій одного з головних енергетичних компонентів – водню як відновлюваного енергетичного джерела кругообігу речовини в природі і як детонатора геодинамічних явищ у шахтних виробках, що призводять до катастроф і людських жертв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kravchenko, I. P. "ГЕОТЕРМАЛЬНА ЕЛЕКТРОГЕНЕРАЦІЯ В УМОВАХ НИЗЬКОПОТЕНЦІЙНОЇ ГЕОСИСТЕМИ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ." Industrial Heat Engineering 38, no. 2 (February 21, 2016): 65–75. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.2.2016.08.

Full text
Abstract:
В статті досліджені нетрадиційні для української геотермальної енергетики способи генерації електричної енергії з використанням низькотемпературного теплового потенціалу, притаманного гідрогеологічному середовищу території України, з застосуванням низькокиплячих робочих тіл, а також комбінованого способу з використанням природного газу, розчиненого в термальній воді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дюжев, В. Г. "Підвищення інноваційної сприйнятливості до технологій нетрадиційної відновлюваної енергетики на основі формування грошових потоків." Вісник Національного університету "Львівська політехніка", no. 725 (2012): 79–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

КОРОЛЬ, Ярослав, and Юрій ЛІСНІЧЕНКО. "ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ШКІРИ ФІЛЬТРУЮЧОГО ТИПУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 358–75. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.481.

Full text
Abstract:
Досвід локальних війн та збройних конфліктів останніх десятирічь підтверджує те, що загальновійськовий бій може вестись як із застосуванням звичайної зброї, так і зброї масового ураження. Також як в мирний, так і в воєнний час залишається загроза руйнування потенційно-небезпечних об’єктів ядерної енергетики та хімічної промисловості, а існуючий рівень технологій дозволив ряду країн вже зараз прийняти на озброєння різні зразки зброї на нетрадиційних принципах дії. Тому в умовах сучасності, коли асиметричні загрози суттєво відрізняються від небезпек кінця ХХ століття, змінюються вимоги до захисних властивостей та часу захисної дії засобів індивідуального захисту, які на даному етапі повинні продовжувати забезпечувати не тільки ефективний комплексний захист від небезпечних хімічних речовин і біологічних агентів, але і від негативних для здоров’я та життя людини процесів та явищ, які виникають при застосуванні зброї на нетрадиційних принципах дії. У статті на основі аналізу характеристик та базових технологій у сфері розробки і виробництва основних зразків засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу прийнятих на озброєння Збройними Силами України та арміями провідних країн світу розглянуто проблемні питання подальшого удосконалення засобів індивідуального захисту та визначено підходи до їх розв’язання. Для цього розглянуто світові технології отримання захисних матеріалів зі спеціальними властивостями, які використовуються при створенні сучасних засобів захисту шкіри фільтруючого типу. Встановлено, що функціональні властивості сучасного захисного одягу багато в чому залежать від вибору тканини та її здатності протистояти зовнішній дії та відводити випари з поверхні тіла. Визначено, що підвищення універсальності засобів індивідуального захисту шкіри фільтруючого типу може бути досягнуто за рахунок створення багатошарових матеріалів зі спеціальними властивостями, впровадження нанотехнологій та використання оксидів алюмінію, цинку, магнію, титану або комплексних солей тих же металів при створенні матеріалів з самодегазуючими властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матвійчук, О. "Підвищення частки нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії в енергетичному балансі країни –  важливий фактор  зниження антропогенного впливу енергетики на навколишнє середовище (законодавчі аспекти)." Юридична Україна, no. 11/12 (83/84) (2009): 77–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергетика нетрадиційна"

1

Сусліков, Станіслав Вячеславович. "Підвищення ефективності оцінки інноваційного потенціалу нетрадиційної відновлюваної енергетики, з точки зору інноваційної сприйнятливості." Thesis, Центр фінансово-економічних наукових досліджень, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лазуренко, Олександр Павлович, and Д. Д. Колесніков. "Розширення можливостей меневрування на електричних станціях для зменьшення дефіциту балансуючих потужностей в енергосистемі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29635.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дюжев, Віктор Геннадійович. "Теоретико-методичні засади підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлювальної енергетики." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22745.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. У дисертаційній роботі запропоновано теоретико-методологічне узагальнення і нове вирішення науково-прикладної проблеми формування організаційно-економічних умов підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлюваної енергетики. Розроблено комплекс понять інноваційної сприйнятливості, в тому числі "первинна інноваційна сприйнятливість", "вторинна інноваційна сприйнятливість", "корпоративна інноваційна сприйнятливість", "багаторівнева інноваційна сприйнятливість". Сформовано цільовий інноваційно-сприйнятливий підхід. Розроблено та запропоновано методичний підхід до комплексної оцінки соціально-економічної та еколого-техногенної ефективності технологій НВЕ. Запропоновано механізм підвищення ІС підприємства на основі активізації інноваційних блоків СУП і впровадження міжблокової підсистеми інноваційної сприйнятливості, запропоновано методичний підхід щодо формування гнучкої інноваційно-сприйнятливої структури підприємств як внутрішнього чинника підвищення його інноваційної сприйнятливості до технологій НВЕ. Розроблено комплексну параметрично-індексну багаторівневу модель опису процесу усвідомлення, оцінки та реалізації інноваційного потенціалу НВЕ в умовах як зовнішніх, так і внутрішніх факторів його реалізації.
Theses for the degree of doctor of economic sciences, specialty 08.00.04 - economy and the company's board (by economic activity). National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2016. In this paper, the complex concepts of innovation receptivity, including "innovative primary susceptibility", "secondary innovation susceptibility", "innovative multi susceptibility." Formed target innovation-sensitive approach as the institutional concept. Developed the technique and comprehensive assessment of socio-economic and ecological technological efficiency technologies NVE. The mechanism increase enterprise IP-based EMS units enhance innovation and introduction of innovative subsystem mizhblokovoyi susceptibility proposed methodical approach to innovation and a flexible structure susceptible domestic enterprises as a factor increasing its susceptibility to innovative technologies NVE. Presented a comprehensive multi-index parametric model describing the process of awareness, evaluation and implementation of innovative potential NVE in terms of both external and internal factors of its implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дюжев, Віктор Геннадійович. "Теоретико-методичні засади підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлювальної енергетики." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22746.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. У дисертаційній роботі запропоновано теоретико-методологічне узагальнення і нове вирішення науково-прикладної проблеми формування організаційно-економічних умов підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств до технологій нетрадиційної відновлюваної енергетики. Розроблено комплекс понять інноваційної сприйнятливості, в тому числі "первинна інноваційна сприйнятливість", "вторинна інноваційна сприйнятливість", "корпоративна інноваційна сприйнятливість", "багаторівнева інноваційна сприйнятливість". Сформовано цільовий інноваційно-сприйнятливий підхід. Розроблено та запропоновано методичний підхід до комплексної оцінки соціально-економічної та еколого-техногенної ефективності технологій НВЕ. Запропоновано механізм підвищення ІС підприємства на основі активізації інноваційних блоків СУП і впровадження міжблокової підсистеми інноваційної сприйнятливості, запропоновано методичний підхід щодо формування гнучкої інноваційно-сприйнятливої структури підприємств як внутрішнього чинника підвищення його інноваційної сприйнятливості до технологій НВЕ. Розроблено комплексну параметрично-індексну багаторівневу модель опису процесу усвідомлення, оцінки та реалізації інноваційного потенціалу НВЕ в умовах як зовнішніх, так і внутрішніх факторів його реалізації.
Theses for the degree of doctor of economic sciences, specialty 08.00.04 - economy and the company's board (by economic activity). National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2016. In this paper, the complex concepts of innovation receptivity, including "innovative primary susceptibility", "secondary innovation susceptibility", "innovative multi susceptibility." Formed target innovation-sensitive approach as the institutional concept. Developed the technique and comprehensive assessment of socio-economic and ecological technological efficiency technologies NVE. The mechanism increase enterprise IP-based EMS units enhance innovation and introduction of innovative subsystem mizhblokovoyi susceptibility proposed methodical approach to innovation and a flexible structure susceptible domestic enterprises as a factor increasing its susceptibility to innovative technologies NVE. Presented a comprehensive multi-index parametric model describing the process of awareness, evaluation and implementation of innovative potential NVE in terms of both external and internal factors of its implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Момот, Володимир Євгенович. "Особливості розвитку підприємств нетрадиційній енергетики за умов аутсорсингу та сучасних комунікаційних технологій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27716.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Момот, Володимир Євгенович. "Застосування акселератора та мультиплікатора до аналізу інвестиційних процесів у нетрадиційній енергетиці." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27717.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Геліч, Н. В. "Сучасні проблеми впровадження нетрадиційних джерел енергії." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47979.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вартість використання відновлюваних джерел енергії. Проведено аналіз розвитку та впровадження нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії в країнах ЄС. Досліджено механізм забезпечення зростання відновлюваних джерел енергії шляхом впровадження конкурентоспроможних технологій. Обґрунтовано використання сучасних науково-технічних розробок в нових сферах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography