Academic literature on the topic 'Електротехнічні системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Електротехнічні системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Електротехнічні системи"

1

Тверитникова, О. Є. "Методологічні підходи в дослідженнях з історії електротехніки." Studies in history and philosophy of science and technology 28, no. 2 (November 28, 2019): 57–63. http://dx.doi.org/10.15421/271915.

Full text
Abstract:
Розкрито особливості розвитку методології історії електротехніки та досліджено принципи системного підходу в проведенні історико-технічних досліджень. Показано, що на сучасному етапі пріоритетним є комплексний підхід у наукових дослідженнях складних систем. З розвитком наукових досліджень з історії електротехніки відбувалося переосмислення та розширення метрологічних підходів як основи системних досліджень історії електротехнічної галузі. Необхідність розгляду електротехніки як цілісної, багаторівневої системи «електротехнічна наука–техніка–інженерна діяльність–освіта» поступово стає основою методологічних підходів дослідження проблеми. Перші напрацювання з історії електрики містять достатній обсяг фактологічного матеріалу, але відрізняються однобічним підходом до вирішення завдань. Однак розуміння, що вивчення прикладної галузі повинно відбуватися комплексно, поступово стає основою сучасних методологічних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лишук, В., М. Євсюк, Й. Селепина, С. Мороз, and С. Літковець. "Імпульсно-фазове керування в електротехнічних пристроях." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 42 (March 26, 2021): 65–71. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-42-10.

Full text
Abstract:
У статті запропонований імпульсно-фазовий спосіб регулювання напруги в електротехнічних пристроях. Запропонована синхронна система імпульсно-фазового керування з вертикальним керуванням дає змогу підвищити швидкодію при регулюванні напруги в електротехнічних пристроях та формувати необхідні кути керування тиристорами. Запропонований генератор пилкоподібної напруги як опорної щодо формування імпульсів дає змогу добитися лінійності регулювальних характеристик вентильних перетворювачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Klevtsov, A., M. Yastrebenetsky, and S. Trubchaninov. "Комп’ютерна безпека інформаційних та керуючих систем АЕС." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(68) (November 23, 2015): 51–57. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2015.4(68).10.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню нормативної бази у сфері комп’ютерної безпеки інформаційних та керуючих систем (ІКС) АЕС. Наведено стислий огляд серії публікацій МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки. Розглянуто ключове довідкове керівництво з цієї серії та проект нового керівництва з питань комп’ютерної безпеки ІКС ядерних установок. Викладено вимоги щодо інформаційної та комп’ютерної безпеки ІКС АЕС стандартів Міжнародної електротехнічної комісії, зокрема стандарта, що регламентує вимоги до програми комп’ютерної безпеки ІКС АЕС. Надано аналіз регулюючого керівництва Комісії ядерного регулювання США, що містить вимоги до програми комп’ютерної безпеки ядерних установок. Піднято проблемні питання нормативного регулювання в цій сфері та позначено завдання розвитку нормативної бази з комп’ютерної безпеки ядерних установок в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vinnychenko, D. V., and N. S. Nazarova. "SOURCE OF THE STABILIZED DISCHARGE CURRENT IN CARBON-CONTAINING GASES WITH FREQUENCY-PARAMETRIC REGULATION." Tekhnichna Elektrodynamika 2019, no. 1 (January 10, 2019): 25–28. http://dx.doi.org/10.15407/techned2019.01.025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тверитникова, О. Є. "Удосконалення системи підготовки і атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації для електротехнічної галузі України (1965 - 1980 рр.)." Питання історії науки і техніки, no. 1 (33) (2015): 15–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zayachuk, І. M. "Construction of a mathematical model of nonlinear electrical system for the optimization of the harmonial output signal distortion." Computer Technologies of Printing 1, no. 41 (2019): 80–85. http://dx.doi.org/10.32403/2411-9210-2019-1-41-80-85.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Щоголев, С. А., and В. В. Карапетров. "Критичний випадок в теорії матричних диференціальних рівнянь." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 39, no. 2 (November 16, 2021): 100–115. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.39(2).100-115.

Full text
Abstract:
При математичному описанні різноманітних явищ і процесів, що виникають в математичній фізиці, електротехніці, економіці, доводиться мати справу з матричними диференціальними рівняннями. Тому такі рівняння є актуальними как для математиків, так і для фахівців в інших галузях природознавства. В даній статті розглядається квазілінійне матричне диференціальне рівняння з коефіцієнтами, зображуваними у вигляді абсолютно та рівномірно збіжних рядів Фур'є з повільно змінними в певному сенсі коефіцієнтами та частотою (клас F). Різниці діагональних елементів матриць лінійної частини є суто уявними, тобто ми маємо справу з критичним випадком. Але між цими діагональними елементами припускаються певні співвідношення, що вказують на відсутність резонансу між власними частотами системи і частотою зовнішньої збуджуючої сили. Розглядається задача встановлення ознак існування у такого рівняння розв'язків класу F. За допомогою низки перетворень рівняння зводиться до рівняння некритичного випадку, і розв'язок класу F цього рівняння шукається методом послідовних наближень за допомогою принципа стискуючих відображень. Потім на підставі властивостей розв'язків перетвореного рівняння робляться висновки щодо властивостей початкового рівняння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лисенко, В. П., and І. С. Чернова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ АЛГОРИТМ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО ВИРОЩУВАННЯ ЕНТОМОФАГІВ." Automation of technological and business processes 10, no. 3 (November 13, 2018): 50–58. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i3.1088.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена енергоефективному вирощуванню ентомофагів. Об’єктом дослідження були процеси керування лабораторним виробництвом млинової вогнівки (Ephestia kuehniella), комахи-хазяїна ентомофага бракон (Habrobracon hebetor). Метою досліджень є розроблення методу, а на його основі – алгоритму керування для енергоефективного вирощування ентомофагів із використанням теорії нечіткої логіки. Розроблено метод енергоефективного вирощування ентомофагів, який на основі інформації про залежність прибутку виробництва від параметрів техноценозу (температури та відносної вологості повітря боксу для розведення комах), загальних витрат поживного середовища та витрат на інокуляцію поживного середовища яйцями комахи-хазяїна, витрат електроенергії, доходу, із використанням теорії нечіткої логіки дозволяє формувати стратегії керування електротехнічним комплексом для максимізації прибутку виробництва ентомофагів в умовах невизначеності. Методи досліджень – експериментальний, аналітичний, нечіткого висновку. За результатами експериментальних досліджень, проведених в Інженерно-технологічному інституті «Біотехніка», розроблено експертні системи нечіткого висновку для оцінки прибутку виробництва ентомокультур, створено бази знань та отримано поверхні нечіткого висновку, що дають можливість визначати такі параметри процесу вирощування ентомокультур з урахуванням збурення в умовах неповної вхідної інформації, за яких прибуток буде досягати максимального значення за умови мінімізації енерговитрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Aziukovskiy, O., M. Rogoza, and S. Yakimets. "SYSTEM OF ELECTROCHEMICAL PROTECTION AGAINST CORROSION WITH ADAPTATION TO CHANGE ELECTROTECHNICAL PARAMETERS OF PROTECTION OBJECT." Electromechanical and energy saving systems 4, no. 44 (December 30, 2018): 60–67. http://dx.doi.org/10.30929/2072-2052.2018.4.44.60-67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Holovko, V., V. Kokhanievych, M. Shykhailov, A. Donets, and I. Percova. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ЗАРЯДЖЕННЯ ЄМНІСНОГО НАКОПИЧУВАЧА ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНОГО ПРИВОДА НАСОСУ АВТОНОМНОЇ ВІТРОЕЛЕКТРО-УСТАНОВКИ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 9, 2019): 51–60. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).51-60.

Full text
Abstract:
Ємнісні накопичувачі, як необхідний складовий елемент, знаходять широке застосування в різноманітних електротехнічних установках і системах. Аналіз відомих підходів збільшення ККД зарядного кола показав, що вони пов’язані з певними труднощами. Наприклад, зарядні пристрої із джерелами, регульованими за певним законом напруги, є складними і їхнє застосування може бути виправдано лише у виняткових випадках. Крім перетворювача, що узгоджує джерело енергії та ємнісний накопичувач, потрібні додаткові реактивні елементи, що запасають енергію і підтримують на одному рівні вхідну і вихідну потужності протягом процесу зарядження. Ця вимога грає істотну роль у випадку застосування джерела обмеженої потужності. У більшості випадків енергетичні процеси заряду конденсатора аналізувались при нульових початкових умовах. Максимальний ККД може бути досягнутий при незмінній формі вхідного та вихідного струму. Для досягнення максимального ККД перетворювача ємнісний накопичувач в початковий відрізок часу повинен запасати енергію, щоб в кінці заряду віддати запасену енергію для підтримання струму зарядження. Вітроустановка працює при стохастичних умовах зміни рівня швидкості вітру, що спричиняє до відповідних показників на клемах зарядного пристрою. Оцінка необхідної кількості енергії для зарядження ємкісного накопичувача ускладнюється. Метою роботи становила задача визначити час зарядження ємнісного накопичувача електродинамічного привода насосу автономної вітроелектричної установки до заданих технологічних меж за допомогою імітаційного моделювання при стохастичних умовах зміни рівня швидкості вітру. При зміні значень математичного сподіванням швидкості вітру в межах 4…5,2 м/с час зарядження ємнісного накопичувача при технологічній межі напруги 100 В складає відповідно 12,5…7 с. Бібл. 10, рис. 10.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Електротехнічні системи"

1

Іванків, Андрій Володимирович. "Дослідження адаптивної системи керування режимами електропостачання ВАТ «Текстерно»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19103.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі розглянута актуальність впровадження програмного забезпечення і адаптивної системи управління, що дозволяє зменшити втрати енергії, витрати на споживання і генерацію реактивної потужності та підтриму¬вати постійний рівень у споживачів. Розроблене програмне забезпечення дозволяє вирішити комплекс проблем, пов'язаних з оптимальним розподілом реактивної потужності по мережі. Запропонована адаптивна система управління дозволяє здійснювати постійний контроль над навантаженнями підстанцій і конфігурацією мережі, оперативно реагувати на будь-які зміни і проводити точний розрахунок для нового режиму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бойчук, Павло Володимирович. "Дослідження заходів зменшення втрат в системі електропостачання центральногорайону міста Бучача." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19068.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі досліджено особливості ввімкнення конденсаторних батарей 10 кВ у системі електропостачання промислового підприємства з частотно-регульованими приводами змінного струму. Показано вплив регульованих конденсаторних установок низької напруги на рівень комутаційних перенапруг та проаналізовано можливі заходи їх зниження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мушинський, Юрій Михайлович. "Дослідження впливу коливань напруги та наявності вищих гармонік мережі електропостачання інструментально-зварювального виробництва ТОВ «ОСП Корпорація Ватра»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19072.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено модернізацію системи електропостачання інструментально–зварювального виробництва з метою підвищення її надійності й проведений аналіз умов забезпечення ефективного функціонування технологічного устаткування ділянок виробництва при наявності коливань напруги та несинусоїдності електромережі. Проведено аналіз впливу несинусоїдності напруги на електроустаткування інструментально-зварювального виробництва і методів розрахунку струмів вищих гармонік. Досліджено математичні моделі термічної стійкості та надійності асинхронних двигунів при наявності вищих гармонік в мережі їх живлення. Проведені розрахунки електричних навантажень інструментально-зварювального виробництва з обґрунтуванням вибору числа та потужності силових трансформаторів, типу і кількості компенсуючих конденсаторних установок й розподільних пристроїв. Проведені розрахунки елементів розподільної мережі виробництва, вибір комутаційних апаратів та пристроїв захисту системи електропостачання. Проведено дослідження та аналіз впливу зварювальних агрегатів різних типів й різних режимів їх роботи на синусоїдність форми кривої струму та напруги мережі живлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дуда, Володимир Михайлович. "Підвищення надійності передачі електроенергії повітряними лініями від ТП 35/10 кВ." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19114.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено аналіз підвищення надійності електропостачання споживачів шляхом реконструкції ТП 35/10 кВ, та встановленням секціонуючих пристроїв в розподільчій мережі. В роботі досліджується підвищення надійності електромереж у разі розміщення в них реклоузерів, та аналізуються моделі визначення оптимальної кількості реклоузерів для секціонування розподільчих електромереж. Показано, що секціонування розподільних електричних мереж 10 кВ за допомогою реклоузерів, дозволить в аварійних режимах при к.з. в мережах вимикати не всю ПЛ, а лише її частину, за рахунок чого частина споживачів, що живляться від невимкненої частини лінії, не втратять живлення. Проаналізовано методи підвищення надійності електропостачання споживачів, та надійності функціонування основних елементів трансформаторної підстанції 35/10 кВ та відходящих фідерів. Проведено аналіз добових графіків навантаження, та розраховано повну потужність навантаження за умови допустимого навантаження трансформатора в нормальному режимі вибір потужності силових трансформаторів. Розроблено еквівалентну схему та схему заміщення мережі, проведено розрахунок струмів короткого замикання, відповідно до чого вибрано пристрої релейного захисту та автоматики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кіндзерський, Роман Володимирович. "Дослідження роботи електричного обладнання сільськогосподарського підприємства в умовах зниження показників якості електроенергії." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19244.

Full text
Abstract:
Кіндзерський Р. В. Дослідження роботи електричного обладнання сільськогосподарського підприємства в умовах зниження показників якості електроенергії. 8.05070103 – електротехнічні системи електроспоживання. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. Факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії. Кафедра систем електроспоживання та комп’ютерних технологій в електроенергетиці, група ЕЕм-61. – Тернопіль.: ТНТУ, 2017. У дипломній роботі розглядаються теоретичні і практичні питання, пов'язані з оцінкою впливу несиметрії, несинусоїдальності і відхилення напруги на роботу електрообладнання на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Скакун, Олег Ігорович. "Дослідження та вибір заходів підвищення надійності системи електропостачання трансформаторної підстанції 35/10 кВ." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19117.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі подана характеристика мережі ВАТ “Тернопільобленерго”, проведено розрахунок навантажень підстанції. Розроблено чотири варіанти розвитку електричної мережі 35 кВ, вибрано два трансформатори типу ТМ-1250 кВА, вибрано марку проводу АС-70/11. Проведено вибір головної схеми електричних з’єднань: для РП-35 кВ вибрано схему “місток з вимикачами в колах трансформаторів і ремонтною перемичкою з боку трансформаторів”; для РП-10 кВ вибрано схему “одна одинока, секціонована вимикачем система шин”. Проведено вибір вимикачів та роз’єднувачів, вибір вимірювальної апаратури, на основі чого складено схему розміщення контрольно-вимірювальних пристроїв на підстанції. Проведено вибір обмежувачів перенапруг, шин підстанції, ізоляторів, трансформаторів власних потреб і акумуляторної батареї. Складено електричну принципову схему підстанції 35/10 кВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Могильницький, Олег Миколайович. "Дослідження та вибір заходів підвищення надійності системи електропостачання трансформаторної підстанції 110/10 кВ." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19296.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі проведено розробку системи електропостачання трансформаторної підстанції 110/10 кВ. Проведено аналіз мережі та розрахунок навантажень підстанції. Розглянуто варіанти розвитку електричної мережі та їх техніко-економічне порівняння. Проведені розрахунки та вибір трансформаторів підстанції і проводів повітряних ліній електропередач. Розраховано режим мережі за максимальним навантаженням, проведено аналіз усталених режимів роботи електричної мережі. Обґрунтовано вибір головної схеми електричних з’єднань. Проведено розрахунки струмів короткого замикання. Проведені розрахунки та вибір основного та додаткового обладнання: шин та ошиновки підстанції, ізоляторів, вимикачів та роз’єднувачів, обмежувачів перенапруг, вимірювальної апаратури, запобіжників, трансформаторів власних потреб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Менджул, Іван Миколайович. "Дослідження заходів зниження втрат електроенергії в системі електропостачання механічного цеху." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19278.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено розробка заходів по зниженню втрат електричної енергії в системі електропостачання механічного цеху. Проведений аналіз системи електропостачання підприємства на основі діючих методів розрахунку. Проведено наступні розрахунки: освітлювальної мережі, потужності цехового обладнання, потужності і розміщення трансформаторних підстанцій та компенсуючих пристроїв; вибір і оптимізація числа перерізів кабелів. Виконано розрахунки струмів короткого замикання, на основі яких проведено вибір силового і комутаційного обладнання. Розроблено заходи щодо зниження втрат електричної енергії та потужності в недовантажених асинхронних двигунах на напругу 0,4 кВ, що дозволить знизити споживання реактивної потужності і додаткових втрат активної потужності в усіх елементах системи електропостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чудакевич, Володимир Ярославович. "Підвищення надійності роботи ТП 35/10 кВ із вибором методу регулювання напруги." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19113.

Full text
Abstract:
У даній дипломній роботі проведено аналіз роботи трансформаторної підстанції 35/10 кВ для підвищення надійності її роботи шляхом модернізації основних складових частин системи електропостачання. Проведено розрахунок повної потужності споживачів, що живляться від підстанції, з врахуванням сезонності навантаження, та 10-ти річної перспективи розвитку енергоспоживання. Проведено обґрунтування необхідності заміни одного із трансформаторів підстанції на потужніший. Проведений розрахунок мережі енергоспоживання, розроблено захист силових трансформаторів, та вибрано необхідне комутаційне обладнання та іншу апаратуру. Запропоновано заходи для підвищення коефіцієнта потужності, для цього проведено розрахунки і запропоновано до встановлення конденсаторні установки, що дозволить компенсувати реактивну потужність. Проведено дослідження методів та засобів регулювання напруги на трансформаторній підстанції, що дозволить покращити показники якості електроенергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Антонюк, Ірина Олегівна. "Дослідження методів компенсації реактивної потужності на електроустановках підприємства виробництва будівельних матеріалів." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19115.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі була визначена категорія надійності електропостачання і проведена характеристика споживачів електроенергії. Проведено вибір схеми електропостачання та визначення розрахункового навантаження цеху. Складена відомість споживачів електроенергії та проведено розрахунки освітлення. Проведено вибір числа і потужності силових трансформаторів. Зроблено розрахунки потужності та вибір компенсуючого пристрою. Проведена розробка конструкції комплектної трансформаторної підстанції, розрахунки і вибір розподільчої електромережі. Визначено струми короткого замикання, проведено вибір електрообладнання комплектної трансформаторної підстанції і перевірка на стійкість до дії струмів короткого замикання, вибір і розрахунки релейного захисту силового трансформатора. Розроблена схема керування, захисту, сигналізації і автоматики, проведено вибір елементів схеми релейного захисту та автоматики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography