Academic literature on the topic 'Електротехнічна галузь'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Електротехнічна галузь.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Електротехнічна галузь"

1

Savchenko, L., V. Savchenko, and S. Minenko. "Використання сучасних електротехнічних засобів та способів УФ знезараження стічних вод." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 43 (June 18, 2021): 134–38. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-43-22.

Full text
Abstract:
Вагомою проблемою у галузі водопідготовки є якісна обробка стічних вод. Ультрафіолетове бактерицидне випромінювання вже більше 20 років широко застосовується для знезараження води. Нині УФ-технології динамічно впроваджуються в різні сфери сільського господарства, промисловості, медицини. Ознайомленя фахівців із можливостями використання сучасних електротехнічних засобів для знезаражування стічних вод визначено метою статті. Автор, у статті детально описує технології та конкретні електротехнічні вироби для знезаражування стічних вод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тверитникова, О. Є. "Методологічні підходи в дослідженнях з історії електротехніки." Studies in history and philosophy of science and technology 28, no. 2 (November 28, 2019): 57–63. http://dx.doi.org/10.15421/271915.

Full text
Abstract:
Розкрито особливості розвитку методології історії електротехніки та досліджено принципи системного підходу в проведенні історико-технічних досліджень. Показано, що на сучасному етапі пріоритетним є комплексний підхід у наукових дослідженнях складних систем. З розвитком наукових досліджень з історії електротехніки відбувалося переосмислення та розширення метрологічних підходів як основи системних досліджень історії електротехнічної галузі. Необхідність розгляду електротехніки як цілісної, багаторівневої системи «електротехнічна наука–техніка–інженерна діяльність–освіта» поступово стає основою методологічних підходів дослідження проблеми. Перші напрацювання з історії електрики містять достатній обсяг фактологічного матеріалу, але відрізняються однобічним підходом до вирішення завдань. Однак розуміння, що вивчення прикладної галузі повинно відбуватися комплексно, поступово стає основою сучасних методологічних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Костів, М. А. "Контроль матеріальних витрат на підприємствах електротехнічної галузі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 53 (2001): 60–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бабміндра, Д. І., І. М. Слободяник, Д. А. Ільченко, and Н. І. Гриневич. "ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ЯК СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БЮДЖЕТОУТВОРЮЮЧИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 61–65. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню основних бюджетоутворюючих галузей економіки України та їх структури експорту. У статті розкрито сутність поняття галузі. Визначено, що найбільшу питому вагу у експорті України займають продукція агропромислового комплексу та продуктів харчування, продукція металургійного комплексу, продукція машинобудування і мінерально-сировинна продукція. Проаналізовано структуру експорту агропромислового, металургійного, машинобудівного та мінерально- сировинного комплексу. Досліджено, що у структурі експорту агропромислового комплексу найбільшу частку становить продаж продуктів рослинного походження, у структурі металургійного комплексу – чорні метали, у структурі машинобудівного комплексу – машини, механізми, устаткування та електротехнічне обладнання, у структурі мінерально- сировинного комплексу – руда, шлак і зола. Встановлено, що у структурі експорту національної економіки переважає сировинна продукція з низьким ступенем обробки. Виявлено проблеми конкурентоспроможності українських підприємств. Визначено, що в цілому для галузей економіки України є характерною висока енергоємність виробництва, брак інвестицій та власних фінансових ресурсів для забезпечення ефективного розвитку виробництва. Запропоновано напрямки трансформації структури експорту по кожній з галузей. Доведено, що напрямками трансформації структури експорту має стати скорочення частки експорту сировини і виготовлення наукомістких товарів, а також нарощення темпів обсягу товарів із високою доданою вартістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Andrusyak, D. V., and T. V. Dushanova. ""Medical and Biological Evaluation of Noise and Vibration Infl uence on Workers of Enterprises of Electrical Industry"." Visnyk of Kamianets-Podilskyi Ivan Ohiienko National University.Series Ecology, no. 4 (December 12, 2019): 18–32. http://dx.doi.org/10.32626/2519-8955.2019-4.18-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тверитникова, О. Є. "Удосконалення системи підготовки і атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації для електротехнічної галузі України (1965 - 1980 рр.)." Питання історії науки і техніки, no. 1 (33) (2015): 15–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shpak, A. P. "Resource-Saving Technologies for Production of Nanocrystalline Precision Magnetic Materials as Component of Innovation Development of Power and Electric Engineering Industries of Ukraine." Nauka ta innovacii 1, no. 3 (May 30, 2005): 92–111. http://dx.doi.org/10.15407/scin1.03.092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Носенко, Юлія Григорівна. "Міжнародна стандартизація в сфері хмарних обчислень." New computer technology 13 (December 25, 2015): 140–45. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v13i0.895.

Full text
Abstract:
Мета полягає у визначенні ініціатив міжнародної стандартизації в сфері хмарних обчислень. Впровадження технологій на основі концепції хмарних обчислень у різні сфери діяльності, зокрема в освітню, може сприяти модернізації освіти в цілому, її переходу на якісно новий рівень, подальшому розвитку за принципах відкритості й доступності. Поряд із цим виникає потреба розроблення відповідних механізмів забезпечення якості хмарних ресурсів і послуг, їх відповідності низці технічних, технологічних, психолого-педагогічних, ергономічних та інших вимог. У цьому контексті, знаковим є діяльність спільного технічного комітету Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) та Міжнародної електротехнічної комісії (IEC), яким наразі вже розроблено стандарти, що визначають термінологію й типову архітектуру хмарних обчислень. Завдання: окреслити значення хмарних обчислень для освітньої галузі; обґрунтувати доцільність стандартизації хмарних обчислень; розглянути перші міжнародні ініціативи в даній сфері. Об’єкт: стандартизація в сфері ІТ. Предмет: міжнародний досвід стандартизації в сфері хмарних обчислень. Методи: аналіз джерельної бази, нормативних документів. Висновки: для розвитку освітнього середовища на засадах відкритості й доступності, що є визначальними принципами сучасної освітньої парадигми, необхідне впровадження технологій, що дозволили б віддалено оперувати усіма необхідними даними. Такі можливості надають технології на основі концепції хмарних обчислень. З розвитком технологій хмарних обчислень функціональність електронних ресурсів і послуг значно зростають. Поряд із цим виникає потреба забезпечення якості цих ресурсів і послуг, зокрема шляхом стандартизації. Основним завданням міжнародної стандартизації у сфері хмарних обчислень є створення середовища, яке забезпечило б доступ споживачів до послуг у будь-якому регіоні світу, незалежно від засобів і технологій, які вони використовують, таким чином забезпечуючи підґрунтя для подальшого розвитку відкритої освіти. Наступним кроком має стати розроблення аутентичних державних стандартів, що визначатимуть основні вимоги до ІТ, зокрема хмарних технологій, слугуватимуть гарантом їх безпечності для використання в освітніх цілях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Annenkov, Igor. "ОСОБЛИВОСТІ УМОВ ПІДГОТОВКИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ КАДРІВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ЕЛЕКТРОМАШИНОБУДУВАННЯ В 1920-Х РР." Scientific notes on Ukrainian history, no. 46 (July 10, 2019): 250–56. http://dx.doi.org/10.31470/2415-3567-2019-46-250-256.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є визначення основних особливостей умов підготовки науково-технічних кадрів для електромашинобудівної сфери УСРР. За допомогою порівняльно-історичного, діахронічного і синхронічного методів вивчено вплив упродовж 1920-х рр. характеру функціонування українського електромашинобудування в складі єдиного народногосподарського комплексу СРСР на умови підготовки науково-технічних кадрів для цієї галузі. Встановлено, що первісне український електромашинобудівний сектор не розглядався союзним урядом як одна з рушійних сил розпочатих ним процесів індустріалізації та електрифікації країни. Причиною цьому стали як брак в українських підприємств власного наукового супроводу виробництва сучасних електричних машин, так і відсутність можливості здійснювати таке забезпечення існуючими в республіці непромисловими профільними науково-технічними підрозділами. При тому розпочався процес закриття цих підприємств, який утім не знайшов свого завершення, оскільки в середині 1920-х рр. був зупинений. З’ясовано, що в цей час у Харкові фундується великий осередок виробництва військово-морської електротехніки на основі конструкцій та технологій, наданих німецькою електротехнічною фірмою «АЕГ». Підставою для цього, в першу чергу, став досвід «АЕГ» у такого роду співробітництві з Російською імперією напередодні І Світової війни, а також те, що підчас цієї війни відповідне устаткування вироблялося на Харківському заводі згаданого концерну, в наступному в нього секвестрованому. З певною затримкою в півтори-два роки, там же був організований масовий випуск електричних машин цивільного виконання, виготовлення яких також здійснювалося за технічною документацією «АЕГ». Таким чином, у місті почала стрімко зростати потреба на профільні науково-технічні кадри, що стало причиною подальшої концентрації підготовки таких фахівців саме в Харкові, у місцевому Технологічному інституті. Разом із указаним раніше, визначено, що загальний рівень надаваних «АЕГ» та іншими зарубіжними фірмами профільних знань перевищував наявний в українських вищих технічних навчальних закладах, що стало головною особливістю умов підготовки в УСРР науково-технічних кадрів для республіканського електромашинобудування впродовж 1920-х рр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисенко, Т. І., М. В. Цінова, and Є. Б. Гродська. "ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНСТРУКЦІЙ «CAN/COULD + INFINITIVE» ТА «MAY/MIGHT + INFINITIVE» (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ НАУКОВОГО ДИСКУРСУ)." Nova fìlologìâ 1, no. 81 (June 22, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-1-6.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються граматичні, лексико-семантичні та статистичні характеристики модальних конструкцій із “may/might + infinitive” й “can/could + infinitive” для їх подальшого порівняння. Матеріалом для роботи послугували текстові корпуси технічних спеціальностей «теплотехніка», «електротехніка» й «автомобільна промисловість». Вони складені на основі статей із наукових журналів у відповідних галузях знань, опублікованих у Великобританії та США. Загальний обсяг становив 300 тис. слововживань. Найбільш частими конструкціями з дієсловами may/might були моделі з другим складником в інфінітиві в дійсній заставі – may V, яка в загальній частоті представляє більше ніж половина всіх конструкцій з активним інфінітивом у другому складнику. Дієслова can/could – у них пріоритет мають дієслівні конструкції, які використовуються у формі пасивного інфінітиву. Найбільш частою є модель can be Ven, яка також охоплює більше ніж половину загальної частоти всіх моделей із can/could. Отже, поряд із абсолютно різними граматичними характеристиками в конструкціях із may/might і can/ could вони (конструкції) мають статистичні збіги, крім того, є лексичні та стилістичні збіги в других складниках модальних конструкцій: вони (складники) належать до тих самих лексичних шар – загальновживаної та загальнонаукової. У конструкціях, що посідають друге місце за частотою використання, також можна спостерігати певні збіги. У конструкціях, що посідають друге місце за частотою використання, також можна спостерігати певні збіги. На другому місці за частотою використання в текстах у конструкціях із модальним дієсловом may/might знаходяться моделі, у яких другий складник використовується в пасивному заставі (33% від загальної частоти всіх моделей із цим дієсловом), і найбільш високочастотною конструкцією є модель may be Ven. У модальних конструкціях із can/could на другому місці з’являються ті, де інфінітив зустрічається в дійсному заставі, і знову 33% від загальної частоти всіх моделей із цим дієсловом. Отже, набір граматичних зразків з обома модальними дієсловами абсолютно однаковий. У менш частих конструкціях другі складники здебільшого також належать до загального й загальнонаукового шарів. Детальний огляд прикладів показав, що основним значенням обох дієслів є «здатність щось робити». Збіг усіх вищезазначених характеристик у конструкціях із модальними дієсловами may/might і can/could дає змогу дійти висновку, що дієслова may й can у них можуть бути функціональними замінниками й використовуватися в текстових корпусах наукового дискурсу з тією самою функцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Електротехнічна галузь"

1

Тверитникова, Олена Євгенівна, and Юлія Євгенівна Демідова. "Фундаментальні та прикладні дослідження Харківського електротехнічного інституту крізь призму науково-технічних шкіл (1930–1950 рр.)." Thesis, Національний фармацевтичний університет, 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43733.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чайківський, Андрій Іванович, and Andrii Chaikivskyi. "Підвищення енергоефективності підприємств молокопереробної галузі шляхом виробництва біогазу з їх відходів." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33258.

Full text
Abstract:
Запропоновано технологічну схему переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння. Проведені розрахунки теплового балансу метантенків. Під тепловим балансом, в даному випадку, ми маємо на увазі кількість тепла, отриманого з усієї кількості біогазу, кількість тепла (і відповідно біогазу), що витрачається на обігрів метантенків, і надлишкова кількість тепла (біогаз), який в подальшому іде на виробництво та генерацію електро та теплоенергії. Розрахунки показали, що впровадження такої технологічної схеми дозволить підприємству з об`ємом переробки молока 100 т щодоби одержувати до 4 000 м3 біогазу.
В кваліфікаційній роботі вивчено режими метанового бродіння стічних вод і молочної сироватки, встановлено можливість використання цих субстратів як вторинної сировини для отримання біогазу. Відпрацьовано параметри технології очищення стічних вод молочних заводів і варіанти їх очищення в суміші із сироваткою. Розглянуто сучасний стан проблем переробки і очищення відходів підприємств молокопереробної галузі, проведений аналіз методів і технологій очищення стічних вод. Проведено розрахунок переробки стічної води і сироватки. Виконані техніко-економічні розрахунки виробництва біогазу. Запропоновано комплексну технологію переробки стоків і сироватки із застосуванням метанового бродіння. Автором пропонується варіант технологічної схеми, де сироватка піддається метановому бродін-ню окремо, в результаті чого всі наступні стадії очищення задовольняють вимоги технології і кінцевої якості очищеної води.
Іn the qualification work the modes of methane fermentation of methane fermentation of wastewater and whey are studied, the possibility of using these substrates as secondary raw materials for biogas production is established. The parameters of the technology of wastewater treatment of dairy plants and options for their treatment in a mixture with whey have been worked out. The first analytical section considers the current state of problems of processing and treatment of waste from the dairy industry, the analysis of methods and technologies of wastewater treatment. The calculation of wastewater and serum processing was performed, technical and economic calculations of biogas production were performed. A complex technology of sewage and serum processing with the use of methane fermentation is proposed. The author proposes a variant of the technological scheme, where the serum is subjected to methane fermentation separately, as a result of which all subsequent stages of purification meet the requirements of technology and the final quality of purified water.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ .... 6 ВСТУП ....... 7 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ..... 10 1.1 Умови формування та фізикохімічні показники стічних вод підприємств молочної промисловості ...................................................................................................... 10 1.2 Методи очищення стічних вод підприємств молочної галузі ...... 16 1.2.1 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі із використанням фізикохімічних методів ...................................................................................................... 20 1.2.2 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі методами активного мулу......... 21 1.2.3 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі з допомогою метанового бродіння ...... 25 1.3 Висновки до розділу 1 ..... 31 2 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...... 33 2.1 Розрахунок технологічної схеми переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння ........ 33 2.1.1 Вихідні дані ...... 33 2.1.2 Розрахунок технологічної схеми спільної переробки загального стоку і сироватки ....... 33 2.1.3 Розрахунок технологічної схеми переробки загального стоку і сироватки з роздільною анаеробною ферментацією ....... 35 2.2 Розрахунок теплового балансу метантенків ....... 38 2.2.1 Вихідні дані ........ 38 2.2.2 Розрахунок теплового балансу ........ 39 2.3 Економічне обґрунтування впровадження технології очищення стічних вод і виробництва біогазу на підприємствах молочної галузі ....... 40 2.4 Висновки до розділу 2 ........ 42 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ....... 43 3.1. Процес метанового бродіння відходів підприємств молочної галузі ....... 43 3.2. Розробка технологічної схеми переробки і очищення стоків та молочної сироватки з виробництвом біогазу ...... 49 3.2.1. Апаратурно-технологічна схема та її опис ...... 50 3.2.2. Вилучення великих часток та жиру ...... 53 3.2.3. Змішування, нейтралізація та регулювання потоку стічних вод ...... 55 3.2.4. Підігрівання стоків в теплообміннику ..... 56 3.2.5. Анаеробна обробка в метантенках І та ІІ стадії ....... 57 3.2.6. Контроль та управління процесами анаеробного бродіння ........ 61 3.2.7. Освітлення та аерація стічних вод ...... 63 3.2.8. Видалення відпрацьованої біомаси із стічних вод ....... 65 3.3. Висновки до розділу 3 ....... 65 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ .... 66 4.1. Охорона праці та техніка безпеки при виробництві біогазу та експлуатації біогазових установок ...... 66 4.1.1. Заходи безпеки при виробництві біогазу...... 66 4.1.2. Правила безпеки при експлуатації біогазових установок .... 68 4.2. Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт ..... 69 ВИСНОВКИ ...... 72 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ..... 73
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гутник, Марина Валеріївна. "Започаткування наукових студій у галузі технічних наук у Харківському практичному технологічному інституті наприкінці XIX – на початку XX ст." Thesis, Центр пам'яткознавства Національної Академії Наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38956.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лободзинська, Тетяна Петрівна. "Формування механізму забезпечення конкурентоспроможності інноваційної продукції (на прикладі підприємств електротехнічної галузі)." Thesis, 2013. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/2536.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Київ, 2013. У дисертаційній роботі поглиблено й удосконалено теоретико-методичних та науково-практичні засади формування механізму забезпечення конкурентоспроможності інноваційної продукції електротехнічних підприємств. Розкрито економічну сутність інновацій, інноваційної продукції та визначено чинники забезпечення їх конкурентоспроможності. Доведено, що під дією означених чинників формується інноваційний тип поведінки підприємства шляхом створення і застосування стійких конкурентних переваг підприємства. Досліджено підходи до формування механізму забезпечення конкурентоспроможності інноваційної продукції. Здійснено діагностику стану та тенденцій виробництва інноваційної кабельно-провідникової продукції підприємств електротехнічної галузі. Проаналізовано чинники впливу на конкурентоспроможність кабельно-провідникової продукції інноваційного типу. Запропоновано науково-методичний підхід та оцінено конкурентоспроможність нового виду високовольтної кабельно-провідникової продукції зі зшитою поліетиленовою ізоляцією. Розроблено теоретико-методичні засади формування механізму забезпечення конкурентоспроможності інноваційної продукції підприємств електротехнічної галузі. Удосконалено систему управління якістю електротехнічної продукції та надано науково-практичні рекомендації щодо управління витратами на інноваційну продукцію електротехнічних підприємств, які надають можливість організувати регламентне забезпечення системи управління якістю продукції з метою підвищення її конкурентоспроможності, забезпечить прийняття обґрунтованих управлінських рішень щодо розміру витрат на дослідження, отримати кумулятивний ефект та забезпечити уточнення цінової політики підприємства.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата экономических наук по специальности 08.00.04 – Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности). Национальный технический университет Украины «Киевский политехнический институт» Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины, Киев, 2013. В диссертационной работе проведено исследование теоретических, методических и практических положений, найдено новое решение научно-прикладной задачи – разработка теоретических и методических основ формирования механизма обеспечения конкурентоспособности инновационной продукции электротехнических предприятий. Дополнен категориальный аппарат в области теории инноваций на основе уточнения экономической сущности инноваций, которые наделяют процессы, явления и категории новыми характерными признаками и предполагают, что промышленная продукция под влиянием инновационного подхода рассматривается как «инновационная», включая в себя признаки, присущие традиционной продукции и инновации. Идентифицированы факторы обеспечения конкурентоспособности инновационной продукции на таких уровнях, как «потребитель» и «производитель». С учетом преференций каждого выявлено, что на первое место для указанных институций выходит цена, а качество рассматривается как элемент управления производством инновационной продукции. Проведена диагностика уровня конкурентоспособности инновационной продукции электротехнических предприятий. Обобщая результаты анализа инновационных процессов на предприятиях электротехнической отрасли, можно констатировать, что они происходят в условиях сокращения сырьевой базы, роста дефицита финансовых ресурсов и других социально-экономических проблем. Кроме того, продвижение инноваций осложняется отсутствием развитой инновационной инфраструктуры. Для украинского рынка кабельно-проводниковой продукции характерен высокий уровень конкуренции со стороны других государств, поэтому предприятия-производители отказываются от узкой специализации и стремятся дифференцировать ассортимент по количеству и качеству. При оценке конкурентоспособности инновационной высоковольтной кабельно-проводниковой продукции использован научно-методический подход, основанный на определении экономического эффекта от внедрения данного вида продукции в серийное производство. Результат расчетов подтверждает конкурентоспособность исследуемого вида инновационной кабельно-проводниковой продукции. Разработаны теоретические и методические основы формирования механизма обеспечения конкурентоспособности инновационной продукции, учитывающие особенности новой продукции предприятий электротехнической отрасли. В рамках механизма в виде центрального звена предложен венчурный образовательно-научно-производственный кластер, который дает возможность обеспечить конкурентоспособность инновационной продукции и учесть интересы всех участников инновационного процесса. Усовершенствованы теоретико-методические положения по управлению затратами на качество кабельно-проводниковой продукции, которые позволяют организовать регламентное обеспечение системы управления качеством продукции с целью повышения ее конкурентоспособности за счет сочетания двух составляющих: управление затратами на качество и обеспечение системы управления качеством. Предложены практические рекомендации по реализации финансового механизма обеспечения конкурентоспо- собности инновационной продукции, которые учитывают инновационную составляющую в ее стоимости и являются методическим базисом для определения диапазона влияния себестоимости на доход от реализации. Они также обеспечивают принятие обоснованных управленческих решений относительно размера расходов на исследования, возможность получить кумулятивный эффект и повысить конкурентоспособность инновационной продукции предприятия.
Dissertation for obtaining a Candidate of Economic Sciences scientific degree (08.00.04 specialty) – Economy and management of enterprises (by types of economic activity). National Technical University of Ukraine «Kyiv Polytechnical Institute», Ministry of Education and Science, Youth and Sports of Ukraine, – Kyiv, 2013. The dissertation is devoted to theoretical, methodological, scientific and practical bases of the mechanism formation to ensure the competitiveness of innovative products of electrical enterprises. The economic essence of innovations, innovative products is discussed, and the factors that ensure their competitiveness are identified. It is asserted that an innovative type of behavior of enterprise is formed under the above-mentioned factors by creating and applying of sustainable competitive advantages of the enterprise. The approaches to the mechanism formation to ensure the competitiveness of innovative products are researched. The diagnostics of state and trends of innovative cable products production in the electrical enterprises is done. The factors that influence the competitiveness of innovative cable products are analyzed. A scientifical and methodical approach is proposed and the assessment of the competitiveness of a new type of high-voltage cables and conductors with crosslinked polyethylene insulation is done. The theoretical and methodological principles of mechanism formation to ensure the competitiveness of innovative products of electrical industry enterprises are worked out. The system of quality management of electrical products is improved and scientifical and practical advices on managing the expenses on innovative products of electrical enterprises are provided, that give the opportunity to organize regular technical support of quality management system in order to increase its competitiveness, ensure the reasonable decision-making on the amount of expenses on research,gain the cumulative effect and provide the clarification of pricing policy of the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Електротехнічна галузь"

1

Петрицин, Іван. "ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВІ ОСВІТНІ СЕРЕДОВИЩА, ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ МАЙБУТНЬОГО ВИКЛАДАЧА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ГАЛУЗІ ТРАНСПОРТУ." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v2.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography