Academic literature on the topic 'Економіко'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Економіко.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Економіко"

1

Данильчук, Ганна Борисівна. "Використання інформаційних технологій при викладанні дисциплін блоку економіко-математичного моделювання (економетрика) для студентів спеціальності «Економіка»." New computer technology 16 (May 14, 2018): 79–83. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v16i0.820.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення та реалізація комп’ютерної підготовки майбутніх фахівців-економістів з економетрики. Задачами дослідження є обґрунтування необхідності використання інформаційних технологій при навчанні професійних дисциплін блоку економіко-математичного моделювання. Об’єктом дослідження є процес навчання бакалаврів та магістрів економіки. Предметом дослідження є професійне навчання студентів спеціальності «Економіка». У роботі розглянуто проблеми економетричного моделювання та обґрунтовано ефективність використання інформаційних технологій при вивченні економетрики. Пропонується проведення комп’ютерних практикумів з економіко-математичного моделювання, що дасть поштовх до самостійного наукового дослідження. Крім того, впровадження сучасних інформаційних технологій для проведення таких практикумів відповідає концепції активного та інтерактивного навчання. Результати дослідження планується узагальнити в рекомендаціях щодо впровадження інформаційних технологій при вивченні професійних дисциплін блоку економіко-математичного моделювання у ЗВО при підготовці фахівців зі спеціальності «Економіка».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Korol, V. S. "ПРАКТИКА І ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ТІНЬОВОЮ ЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ." Actual problems of regional economy development 2, no. 13 (June 26, 2017): 53–60. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.13.53-60.

Full text
Abstract:
Слабкий контроль над органами влади та структурами сприяє розмежуванню економічного простору на офіційний та тіньовий сегменти. Розподіл держави економічного простору на офіційний (соціально-позитивний) та неформальний (соціально-негативний) сегмент базується на якості управління економікою з боку державної влади та контролю: чим вище якість управління, тим нижче нижчий рівень тіньова економіка і навпаки. Головна мета статті – проаналізувати фактори, що складають тіньову економіку з сучасним станом економічних інтересів України щодо легалізації національної економіки. Одна з найважливіших проблем сучасного часу України відображена в статті – тіньова економіка, яка паралізувала майже весь спектр національної економіки та є головною перешкодою для подальшого розвитку нашої держави. В статті проводиться аналіз тенденцій, особливостей та стану цього негативного явища в економіці України. Особлива увага звертається на провідну роль держави у подоланні цієї проблеми. Пропозиції та методи захисту – це міграція від подальшого тінізації житлової економіки, а також шляхи виходу з кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ОСЕЦЬКИЙ, В. Л., Д. В. ОСЕЦЬКА, and М. В. ГРАБІЛІНА. "ВНЕСОК ІВАНА ВЕРНАДСЬКОГО У РОЗРОБКУ ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКИ В КИЇВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ Св. ВОЛОДИМИРА." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (June 17, 2021): 5–14. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/242065.

Full text
Abstract:
Мета. У статті розкривається значення новаторських ідей І.В. Вернадського з історії економічної думки і політичної економії. Визначено два основні напрями розвитку економічної науки: позитивний і негативний. Проаналізовано основні теоретичні проблеми становлення політичної економії як науки, місце в системі економічних наук, єдність і відмінність складових політичної економії. Показано плідна діяльність І.В. Вернадського в організаціі науки в Київському університеті Св. Володимира. Методика. Для досягнення поставленої мети використано широкий спектр загальнонаукових та спеціальних методів наукового пізнання: наукового абстрагування, дедукції, аналізу та синтезу для визначення ідейно-теоретичних джерел І.В. Вернадського як прибічника історично-порівняльного аналізу різних економіко-теоретичних шкіл, окремих положень і гіпотез, висловлених їхніми представниками. Результати. У статті системно та комплексно проаналізовано в історико-еволюційному, ідейно-філософському, теоретичному та практичному контекстах економіко-політичні погляди І.В. Вернадського. Аргументовано, що вчений здійснював наукові розвідки та розробки на різних ділянках економічної науки і був у цьому унікальним і оригінальним, але переважна кількість його праць присвячена політичній економії. Виявлено, що у своїх політекономічних поглядах І.В. Вернадський стояв переважно на позиціях класичної політичної економії, передусім англійської класики. Наукова новизна. Теоретично обґрунтовано, що найвагомішими політико-економічними і методологічними імперативами І.В. Вернадського є порівняльний аналіз та протиставлення буржуазних відносин добуржуазним. Він вважав, що політична економія – це наука, що відкриває «природні закони» і допомагає прокласти шлях до їх здійснення. Практична значимість. Сформульовані та запропоновані результати та практичні висновки статті полягають у тому, що І.В. Вернадський у своїх дослідженнях і публікаціях відстоював вільний розвиток усіх сфер економіки. Такий підхід був і є властивим класичній політичній економії. Він орієнтував класичну економічну теорію на виявлення та дослідження найбільш фундаментальних і значимих основ економічної життєдіяльності суспільства, законів, що визначають функціонування та розвиток економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dubovich, Ion, Adamovsky Alexander, Khrystyna Vasylyshyn, and Vitaliy Soloviy. "Сучасні моделі екологізації економіки: поняття, єдності, суперечності та напрями взаємодії." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 17 (October 25, 2018): 158–64. http://dx.doi.org/10.15421/411831.

Full text
Abstract:
Звернено увагу на особливості виникнення та формування сучасних моделей економіки. Наведено поняття та розглянуто єдності, відмінності та напрями взаємодії між різними економіками: екологічною, зеленою, синьою, коричневою, інклюзивною трансформаційною, замкнутого циклу (або циркулярною), біоекономікою, економікою екосистем та біорізноманіття й фізичною економією. Визначено, що ключовим інструментом втілення загальновизнаної у світі концепції сталого розвитку є екологічна економіка. Розглянуто зв’язок між концепціями «зелена економіка» і «сталий розвиток» та з’ясовано, що «зелена економіка – це орієнтована на результат концепція, спрямована на досягнення конвергенції між трьома складовими сталого розвитку», однак стратегії переходу до «зеленої економіки» потребують ґрунтовнішого розроблення економічних важелів на рівні як національних економік, так і окремих секторів. Обґрунтовано необхідність формування нового еколого-економічного мислення та ментальності суспільства, шлях до яких лежить через екологізацію освіти. Визначено спільну мету сучасної економіки, яка полягає у подоланні суперечностей між екологічною та економічною системами, збереженні якості довкілля і раціональному використанні природних ресурсів. З огляду на імплементацію законодавства Європейського Союзу щодо охорони та збереження навколишнього природного середовища в Україні, обґрунтовано перспективні напрями екологізації освіти і розвитку сучасних моделей економіки. Визначено перспективи подальших досліджень, які полягають у визначенні кращих моделей екологізації економіки та розробленні теоретико-методологічної основи, спрямованої на забезпечення практичної реалізації визначених моделей економіки в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Samiilenko, Halyna. "КРЕАТИВНА ЕКОНОМІКА: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ ЕКОНОМІКИ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 2(22) (2020): 31–42. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-2(22)-31-42.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені питання, що стосуються теоретичних засад формування та функціонування креативної економіки в умовах становлення нової (постіндустріальної) економіки. З’ясовано, що креативна економіка є елементом нової економіки та формує її разом з інноваційною та знаннєвою економікою. Досліджено значення та сутність складових терміна «креативна економіка» та вивчено погляди щодо трактування цієї дефініції закордонними та вітчизняними науковцями, на основі чого виокремлені підходи до сутності цього поняття та запропоновано його власне розуміння. Розглянуто креативну економіку як системне явище, наведено особливості його функціонування з погляду системного підходу. Окреслені основні проблеми функціонування та розвитку креативного сектору економіки, запропоновано шляхи їх вирішення та представлено позитивні наслідки впливу креативної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бегун С.І. and Придатко Ю.М. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНИХ ЕКОНОМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ В СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 52–56. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-8.

Full text
Abstract:
Специфіка функціонування провідних економічних систем світу та транснаціональних корпорацій зокрема, свідчить про необхідність широкого застосування специфічного економіко-математичного інструментарію для вирішення проблем планування економічного розвитку, розширення виробництва та побудови багатофункціональних та складних логістичних систем в умовах глобальної економіки та посилення інтернаціоналізації світових сировинних, товарних, фінансових, фондових та валютних ринків. Особливість застосування подібних економетричних моделей полягає в необхідності забезпечення їх якомога більшої точності з одного боку, а з іншого – потребує врахування багатьох різноманітних ринкових індикаторів, які впливають на діяльність провідних економік та окремих крупних компаній світу. Відповідно, менеджмент сучасних компаній неможливий без реалізації багатофакторних моделей економічного прогнозування. У статті розглянуто сучасні особливості розвитку інформаційних моделей економічного планування та прогнозування в системі менеджменту. На основі аналізу економіко-математичних методів визначено, що їх застосування в процесі прийняття рішень на сучасному етапі економічного розвитку сприяє підвищенню ефективності функціонування підприємств. Розглянуто специфіку застосування визначених економетричних методів та моделей в різних умовах для прогнозування та планування діяльності суб’єктів господарювання. Визначено комплекс факторів, які можуть призводити до зміни суттєвих параметрів економетричних моделей. Запропоновано комплекс заходів по уникненню зазначених ризиків і оптимізації застосування економіко-математичних моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Міщенко, С. "Економіко-статистичний аналіз факторів монетизації економіки." Вісник Національного банку України, no. 1 (191) (2012): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Міщенко, С. "Економіко-статистичний аналіз факторів монетизації економіки." Вісник Національного банку України, no. 1 (191) (2012): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Міщенко, С. "Економіко-статистичний аналіз факторів монетизації економіки." Вісник Національного банку України, no. 1 (191) (2012): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Міщенко, С. "Економіко-статистичний аналіз факторів монетизації економіки." Вісник Національного банку України, no. 1 (191) (2012): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Економіко"

1

Ляшенко, Олена Ігорівна. "Економіко-математичне моделювання динаміки та розвитку відкритої економіки." Diss. of Doctor of Economic Sciences, КНУТШ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кубатко, Вікторія Василівна, Виктория Васильевна Кубатко, and Viktoriia Vasylivna Kubatko. "Державна політика детінізації економіки України з урахуванням економіко-екологічних факторів." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72915.

Full text
Abstract:
У дисертації удосконалено визначення сутності тіньового сектору національної економіки, систематизовано теоретико-методичне підгрунтя формування державної політики детінізації економіки, удосконалено методичні положення оцінювання рівня тінізації економіки за видами економічної діяльності, втрат бюджетних надходжень та еколого-економічного збитку від функціонування тіньового сектору економіки, виявлено основні детермінанти його формування та напрями концентрації зусиль реалізації державної політики мінімізації економіко-екологічних наслідків його функціонування.
В диссертации усовершенствовано определение сущности теневого сектора национальной экономики, систематизированы теоретико-методические основы формирования государственной политики детенизации экономики, усовершенствованы методические положения оценивания уровня тенизации экономики по видам экономической деятельности, потерь бюджетных поступлений и эколого-экономического ущерба от функционирования теневого сектора, выявлены основные детерминанты его формирования и направления концентрации усилий при реализации государственной политики минимизации экономических и экологических последствий его функционирования.
The dissertation discusses the scientific and methodical approaches to estimating budget revenues losses from the national economy shadowing. The proposed estimation of national economy shadowing take into accounts such factors as structure of non-formal employment, the aggregate tax burden in national economy, gross value added of one employee. These approaches allow performing better forecasts for filling the budgets of all levels, planning strategic and tactical measures for the implementation of the state policy of shadow economy reduction. It is proposed methodical principles for determining the key drivers of the shadow economy formation by constructing an economic and mathematical model, which measures the dependence of the shadow economy sector from the population welfare, unemployment, tax burden, energy efficiency, prices of the main energy resources, the effectiveness of small and large privatization, and the country's membership in the EU. An empirical study of transition economies has determined priority areas concentration of efforts for implementing the state policy of shadow economy reduction in Ukraine. It is proposed scientific and methodological approaches for assessing the shadow economy levels on the basis of the modified method of loss-making enterprises, which, unlike existing ones, allows us to determine the reliable range (the difference between the maximum and minimum values) of the budget tax revenue losses due to the hidden profitability of the loss-making enterprises. The dissertation discusses the theoretical bases and practical tools for identifying the most relevant measures of realization of the state economic policy directed to the minimization of the environmental consequences of the economic activity shadowing, which, unlike the existing approaches considers the formalizing the environmental taxes rates dependence, the volumes of state investments aimed to environmental protection and the characteristics of the institutional environment on the level ecological and economic damage from national economy shadowing. It was improved the definition of "shadow economy" concept as a system of uncontrolled and unregulated relations, informal and illegal economic relations between state regulatory bodies, producers, employees, consumers and intermediaries, which are realized consciously and/or indirectly, in relation to production, distribution, consumption and exchange goods and services, resulting in economic, social and environmental damage to the state and society. This approach differs from the existing due to expansion of the effects scope of the national economy shadowing, specifying the role and motives of the participants, as well as the forms of relevant economic relations. The dissertation proposes methodological basis for assessing the economic levels of environmental pollution caused by shadow sector, which, unlike the existing approaches, was carried out with account to the environmental damages and shadow economy levels of the corresponding economic sector, as well as the amount of unpaid taxes due to the shadow employment. The application of the modified method of loss-making enterprises for assessing the level of shadow economy has showed that during 2000–2017 in Ukraine the largest share of shadow economy was in the mining and processing industry (on average it fluctuated around 46 % and 39 % of gross output); the medium levels were in construction, wholesale and retail industries (about 35 %), in transport (33 %), the lowest levels were at agriculture (22 %). It was found that foreign direct investments are positively affecting the decrease of shadow economy and 10 % growth in foreign direct investments shrinks the shadow economy by 0,4 %. It is also described the effectiveness of existing economic instruments in the direction of shadow economy sector reduction. To reduce the negative influence shadow economy it is needed to improve the efficiency of the tax bodies in collecting taxes and increase sanctions for tax evasion.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прокопенко, Ольга Володимирівна, Ольга Владимировна Прокопенко, Olha Volodymyrivna Prokopenko, Вікторія Юріївна Школа, Виктория Юрьевна Школа, and Viktoriia Yuriivna Shkola. "Управління екологізацією інноваційного розвитку економіки на основі економіко-математичних методів." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31232.

Full text
Abstract:
З кінця ХVІІІ століття, коли масове впровадження машин і механізмів у виробництво призвело до інтенсивного зростання продуктивності праці, кардинально змінилися економічні умови господарювання: якщо до цього одним із основних економічних ресурсів була земля (і за можливість її обробляти велися війни), то тепер продукції створювалося в рази більше, ніж можна було спожити. У війнах пріоритетним стало не скільки безпосереднє загарбання земель, а й забезпечення сприятливих умов торгівлі, особливо із слаборозвиненими країнами. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31232
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кириченко, Костянтин Іванович, Константин Иванович Кириченко, and Kostiantyn Ivanovych Kyrychenko. "Державне регулювання національної економіки України з урахуванням соціо-економіко-політичних взаємозв’язків." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73274.

Full text
Abstract:
У дисертації розроблено методичні засади врахування впливу якості державного регулювання економіки та ефективності уряду на рівень економічного розвитку країни, визначення часових орієнтирів та економічних наслідків зміни регуляторної спроможності держави, чутливості соціального сектору економіки до регуляторних інтервенцій держави, оцінювання ефективності політичних інститутів в Україні, дослідження стійкості соціо-економіко-політичних взаємозв’язків та внутрішніх взаємозв’язків у системі "економічний – політичний – соціальний розвиток"; визначено концептуальні напрямки реформування системи державного регулювання економіки України з урахуванням соціо-економіко-політичних взаємозв’язків.
In the thesis the methodical principles for consideration of the influence of quality of state regulation of the economy as well as the efficiency of the government on the level of economic development of the country, for definition of timeline guidence and economic consequences of changes in the regulatory capacity of the state, for sensitivity of the social sector of the economy to the state regulatory interventions, for evaluation of the effectiveness of political institutions in Ukraine, for study of the stability of socio-economic and political interconnections as well as of internal interrelations in the system "economic - political - social development" have been developed; the conceptual directions for reforming the system of state regulation of the economy of Ukraine based on socio-economic and political interconnections have been determined. Methodical tooling, concerning integral designation and forecasting of the level of sustainability of socio-economic and political relationships that helps to distinguish the level of balancing of the impact of state regulatory interconnections on the economy, social progress and the efficiency of political institutions, as well as to take into account the system’s interconnections and the complementary impact of economic, social and political development, has been set up. Estimation results have shown that during 2010- 2011 the integral level of sustainability of socio-economic and political interconnections in Ukraine was critical, during 2013-2015 these relationships were quite stable, and in 2012 and during the forecast period 2017-2022 would remain unstable. Time lags have been substantiated, after which the macroeconomic parameters react most noticeably to changes in the regulatory capacity of the state, their significance is predicted in the medium term. According to the results of the study, it has been concluded that the growth of the regulatory capacity of the state positively and without lag affects the balance of the current account to GDP, GDP growth and GDP per capita. The maximum strength of the relationship between this parameter and total government final consumption expenditure in relation to GDP takes place within a lag of 1 year (the effect is direct). Within a delay of 2 years, the growth of the regulatory capacity of the state most strongly and negatively affects the gross accumulation of capital to GDP and the export of goods and services; within a 4-year lag, it affects total reserves most strongly in months of imports (inverse connection) and the ratio of total exports and imports to GDP (direct connection). Within a 5-year lag, the response of the GDP deflator (inverse connection), the import of goods and services, and employment (direct connection) to the growth of the regulatory capacity of the state is most noticeable. The influence of the quality of state regulation of the economy and the effectiveness of the government on the integral indicator of social development and its components, which characterize the demographic situation, level, safety, education and health of the population, social relations and social activity in the country, ensuring gender equality and public trust in institutions, has been substantiated. The study has shown that in Ukraine, the state’s regulatory ability influences demographic indicators, gender equality, and public health parameters to the highest degree. Improving the quality of state regulation of the economy significantly affects the credibility of institutions, social activity and social ties, while increasing the efficiency of government contributes to improving the social development of the country. The approach of distinguishing the efficiency of political institutions of Ukraine which provides an integrated generalization of the parameters of political stability and the absence of violence in the country, the effectiveness of the government, the quality of government regulation, the rule of law, corruption control, taking into account the strength and nature of relations between them has been developed. It has been revealed that in Ukraine the greatest response to political decisions is shown by such indicators as political stability and absence of violence, government effectiveness, quality of government regulation, rule of law, corruption control. Their generalization within the integral indicator and assessment of its dynamics for Ukraine has shown that in 2002-2007 it increased at insignificant rates, in 2007-2014 the tendency changed to downward, and since 2014 – again to an increase. Meanwhile, the absolute value of this indicator for the entire period of 2002-2016 corresponded to a low level. A toolkit has been developed for predicting the influence of the integral level of the sustainability of socio-economic and political interconnections of social development indexes, the effectiveness of political institutions and the elasticity of macroeconomic transformations to changes in the level of regulatory capacity of the state. While forecasting for 2012-2020, increase in the impact of social changes in Ukraine would reduce the integral level of stability of socio-economic and political interrelations, whereas in 2012-2022 it would increase. The impact of economic transformations and the effectiveness of political institutions is positive in both time horizons of forecasting, but the impact force decreases as the forecasting period is prolonged: by a factor of 9 and 2, respectively. The most significant in the medium term would be the impact of economic transformations on political ones, while in the long-term – the impact of political on social ones. The impact of social transformations on economic ones in the medium term would be minimal, while in the long-term, political changes would sustain an economic effect.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Аверкина, М. Ф. "Регулятори економіко-екологічної безпеки." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20792.

Full text
Abstract:
За визначенням переважної більшості науковців, сучасний етап розвитку суспільства характеризується складною екологічною ситуацією на більшості території нашої планети. Антропогенний вплив досяг критичної межі, екологічні проблеми вже не обмежуються певними регіонами, країнами і носять глобальний характер. В Україні найбільш перспективними є ринкові важелі регулювання економіко-екологічної безпеки, зокрема ліцензії, екологічні банки, екологічні фонди. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20792
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткачов, Максим Михайлович. "Економіко-правові наслідки контрафакту." Thesis, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26291.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Камінський, А. Б. "Економіко-математичне моделювання фінансових ризиків." Diss. of Doctor of Economic Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дубінко, Є. В., and Н. П. Сисоліна. "Економіко-математичне моделювання господарської діяльності." Thesis, Лисенко В. Ф, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3445.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Койбічук, Віталія Василівна, and Виталия Васильевна Койбичук. "Економіко-математичне моделювання конкурентоспроможності банків." Thesis, м. Харків ТОВ «Рейтинг», 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60034.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці. – Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харків, 2015. Дисертацію присвячено обґрунтуванню й подальшому розвитку теоретичних та методичних підходів щодо економіко-математичного моделювання та розроблення моделей конкурентоспроможності банку в умовах визначеності і невизначеності. Уточнена змістовна сутність конкурентоспроможності банків, її елементний структурно-функціональний склад. Обґрунтовано методичні положення економіко-математичного описового моделювання конкурентоспроможності банку. Сформовано ознаковий простір опису конкурентоспроможності банку та обґрунтовано методичне забезпечення його формування. Розроблено нечітку регресійну модель конкурентоспроможності банку для його описового моделювання в умовах невизначеності з урахуванням особливостей даних, що використовуються в аналізі діяльності банку, а саме невизначеності, яка обумовлена різними об’єктивними і суб’єктивними причинами в сучасних умовах. Розроблено узагальнюючий показник конкурентоспроможності банку за допомогою нечітких множин, в методі обчислення якого для формування нечіткої бази знань та розроблення функцій належності враховуються рівні значень показників з нормативно-розпорядної документації, що діє у вітчизняній банківській системі та закони розподілу цих значень показників, їх числові характеристики. Розроблено методичний підхід до аналізу конкурентоспроможності банків на основі їх економіко-математичного моделювання, який удосконалює аналітичну основу у формуванні управлінського рішення щодо визначення стану, зміни рівня та розвитку конкурентоспроможності вітчизняних банків.
Dissertation for a scientific degree of the Candidate of Economic Sciences in specialty 08.00.11 – Mathematical Methods, Models and Information Technologies in Economics. – Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics, Kharkiv, 2015. The dissertation is devoted to the justification and subsequent development of theoretical and methodological approaches concerning economic and mathematical modeling and development of models of competitiveness of a bank under circumstances of certainty and uncertainty. The content of essence of competitiveness of banks and its elemental structural and functional composition were clarified. Methodical provisions of economic and mathematical descriptive modeling of competitiveness of banks were justified. The feature space of description of competitiveness of banks was formed and methodical maintenance of its formation was justified. The fuzzy regression model of competitiveness of a bank for its descriptive modeling under circumstances of uncertainty was developed for taking into account of data peculiarities used in the analysis of bank’s functioning, that is uncertainty which is due to different objective and subjective reasons under current conditions. The generalizing rate of competitiveness of a bank was developed by means of the fuzzy sets in the methods of calculation of which for forming of fuzzy knowledge base and development functions of affiliation the levels of values of indicators of legal and administrative documents acting in the national banking system and of laws of distribution of the values of the indicators, their numerical characteristics were captured. The methodical approach of analysis of competitiveness of banks, based on their economic and mathematical modeling that improves analytical framework in the formation of management solutions concerning determining the state, level of change and development of competitiveness of national banks was developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кочура, В. О., Павло Володимирович Руденко, Павел Владимирович Руденко, and Pavlo Volodymyrovych Rudenko. "Технології забезпечення економіко-технологічних процесів." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62409.

Full text
Abstract:
Мета роботи – це здешевлення виробництва за рахунок заміни дорожчого матеріалу на більш дешевий аналог не втрачаючи технологічні та механічні властивості при заміні та за рахунок правильного призначення оптимального режиму термічної обробки ролики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Економіко"

1

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Притула, М. М. Моделювання та прогнозування економіко-екологічних процесів. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Будзяк, В. М. Сільськогосподарське землекористування (економіко-екологічні та управлінські аспекти). Київ: Оріяни, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ковальчук, В. М. Загальна теорія економіки. Теоретична економіка. Тернопіль: Танг-Астон, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальчук, В. М. Загальна теорія економіки. Теоретична економіка. Тернопіль: Танг-Астон, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Козьменко, О. В. Рейтингування страхових компаній і розрахунок страхових тарифів на базі використання економіко-математичних методів. Суми: УАБС НБУ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Аведян, Л. Й. Економіка. Харків: ХНЕУ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Економіко"

1

Јелисавац Трошић, Сања, and Ана Јовић-Лазић. "Економске последице ковида 19 и мере подршке привреди Републике Србије." In Заразне болести као глобални безбедносни изазов, 94–118. Београд: Универзитет у Београду, Факултет безбедности ; Институт за међународну политику и привреду, 2020. http://dx.doi.org/10.18485/fb_covid19.2020.ch6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ђорђевић, Ивица, and Марко Филијовић. "Последице пандемије ковида 19 по економску безбедност грађана Републике Србије." In Заразне болести као глобални безбедносни изазов, 119–34. Београд: Универзитет у Београду, Факултет безбедности ; Институт за међународну политику и привреду, 2020. http://dx.doi.org/10.18485/fb_covid19.2020.ch7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жарковић, Небојша. "Савремено осигурање домаћинства." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, 216–32. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ntallas, Konstantinos C. "Group Pension Funds and Insurance Contract Law." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, 204–15. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ли, Шу, and Мајкл Фауре. "Осигурање од аутоодговорности у свету са аутономним возилима." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, translated by Слободан Јовановић, 95–107. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Van Schoubroek, Caroline. "European Harmonised Rules on Motor Vehicles Liability Insurance Reviewed." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, 133–44. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chatzipanagiotis, Michael. "Insurance Aspects of Automated Vehicles." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, 159–71. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Јовановић, Слободан. "(Не)извесност у области застарелости потраживања из уговора о реосигурању у српском праву." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, 6–20. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чаципанајотис, Мајкл. "Аспекти осигурања аутоматизованих возила." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, translated by Слободан Јовановић, 145–58. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сатриа, Фаузи Буди, Усман Икбал, and Михајло Рабреновић. "Правни аспекти обраде података пацијената у здравственом осигурању у правном систему Тајвана." In Осигурање и правно-економско окружење – шири и ужи оквир = Insurance and Legal-Economic Environment – Wider and Narrower Framework, translated by Слободан Јовановић, 318–30. Београд: Удружење за право осигурања ; Удружење осигуравача Србије, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/aida.2022.23.ch23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Економіко"

1

Котух, Євген. "НАЦІОНАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ КІБЕРБЕЗПЕКИ: ЕКОНОМІКО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v1.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ілларіонов, Aлександр. "ЕКОНОМІКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВИВЕЗЕННЯ ВУГІЛЛЯ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v4.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Горбачова, О. М. "ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФІНАНСУВАННЯ ТА ЙОГО РОЛЬ У РОЗВИТКУ АЕРОПОРТОВИХ КОМПЛЕКСІВ." In Economy and human-centrism: the modern foundation for human development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-068-1-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лерник, Світлана. "СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ: РЕТРОСПЕКТИВНО-КРИТИЧНИЙ ПОГЛЯД." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Микола Головатий. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-28.05.2021.v1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ключенко, Аделіна. "МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ." In Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante. Plateforme scientifique européenne, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/29.11.2019.v1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

С.В., Мельниченко. "ТУРИЗМ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хом’юк, Сергій. "ОКРЕМІ АСПЕКТИ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." In Problems and prospects of implementation of innovative research results, chair Ольга Баранецька. European Scientific Platform, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/13.12.2019.v1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лапко, Анатолій. "ДИВЕРСИФІКАЦІЯ НАФТОВОЇ ЕКОНОМІКИ БЛИЗЬКОГО СХОДУ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v1.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гринюк, Оксана. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ." In PROBLEMAS Y PERSPECTIVAS DE LA APLICACIÓN DE LA INVESTIGACIÓN CIENTÍFICA INNOVADORA. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-11.06.2021.v1.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Можайкіна, Н. В., and К. І. Маврова. "ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМ СЕКТОРОМ ЕКОНОМІКИ." In Corporate governance: strategies, processes, technology. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-145-9-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Економіко"

1

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков, Я. В. Шрамко, В. І. Хорольський, О. А. Учитель, І. О. Теплицький, and С. О. Семеріков, eds. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці та освіті (Т. 1). Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/603.

Full text
Abstract:
Перший том збірника містить статті з різних аспектів застосування комп’ютерного моделювання та мережних технологій у наукових дослідженнях. Значну увагу приділено економіко-математичному моделюванню та інформаційним технологіям у ринковій економіці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., and І. Є. Федорішин. Особливості застосування стохастичних динамічних моделей загальної економічної рівноваги. КПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1308.

Full text
Abstract:
Економіко-математичне моделювання є важливим інструментом для вивчення і прогнозування економічних систем, процесів і явищ. У макроекономічному моделюванні найбільш відомим і розповсюдженим є підхід, пов’язаний з динамічними стохастичними моделями загальної рівноваги (DSGE). В останнє десятиріччя досягнутий значний прогрес, як в специфікації, так і в оцінці DSGE, зокрема, при дослідженні економічних циклів. На відміну від векторних авторегресій, DSGE моделі є теоретично обґрунтованими, пропонують використання конкретних економіко-математичних моделей. При цьому їхнім недоліком можна вважати сильну залежність від теоретичних передумов та слабкий зв’язок з реальними даними. DSGE моделі можуть бути представлені в двух формах. Аналітична форма містить опис моделей поведінки економічних агентів у вигляді рішення оптимі- заційних задач, а також аналіз рівноважного напрямку розвитку економіки. Наведений варіант містить в собі тільки лінійні рівняння динаміки ключових макроекономічних змінних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цифрова економіка. Chair Д. Г. Лук’яненко. КНЕУ, October 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2870.

Full text
Abstract:
Матеріали Національної науково-методичної конференції, проведеної на базі Інституту інформаційних технологій в економіці за участю Наукового парку КНЕУ, розкривають сутність трансформацій сучасної економіки, швидкого розвитку цифрових технологій та їх впровадження в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для підвищення їх ефективності, конкурентоздатності, забезпечення сталого національного розвитку, зростання обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, Володимир Миколайович, and Наталя Анатоліївна Хараджян. Курс «Моделювання економіки» як один із засобів фундаменталізації підготовки майбутніх економістів. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, September 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1137.

Full text
Abstract:
Передумовою забезпечення фундаменталізації професійного навчання є створення нових навчальних дисциплін (або перебудова існуючих), якісно відмінних від традиційних за структурою та змістом своєю спрямованістю на узагальнені, універсальні знання, формування фахівця нової формації, загальної культури і розвиток наукового мислення. В структурі економічної освіти курс «Моделювання економіки» забезпечує формування системи теоретичних знань та практичних навичок щодо моделювання структурних і динамічних властивостей економічних систем як засобу дослідження та управління складними явищами у макро-, мезо- й мікроекономічних системах. Компетентності, що формуються в процесі навчання курсу «Моделювання економіки», необхідні майбутньому фахівцю з економіки для створення та застосування моделей ринкової динаміки. Фундаментальні науки (зокрема, фізика) надають математичній економіці ефективні методи аналізу економічних даних та прогнозування економічних показників, що наприкінці ХХ ст. породило новий напрям досліджень – еконофізику. На нашу думку, зміст фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» повинен базуватися на поняттях еконофізики: складних динамічних систем (як неперервних, так і дискретних), теорії хаосу та фрактальної динаміки, тому що саме ці поняття створюють фундаментальне ядро сучасної математичної економіки. При вивченні фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» доцільно використовувати такі кросплатформенні системи комп’ютерної математики, як Matlab, Maxima та SAGE. Застосування SAGE дозволяє об’єднати можливості Matlab та Maxima в єдиному діяльнісному Web-середовищі та створює умови для активного застосування інноваційних технологій електронного, дистанційного та мобільного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цифрова економіка : збірник матеріалів ІІ Національної науково-методичної конференції. Chair Д. Г. Лук’яненко. КНЕУ, October 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3565.

Full text
Abstract:
Матеріали ІІ Національної науково-методичної конференції, проведеної на базі Інституту інформаційних технологій в економіці за участю Наукового парку КНЕУ, розкривають сутність трансформацій сучасної економіки, швидкого розвитку цифрових технологій та їх впровадження в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для підвищення їх ефективності, конкурентоздатності, забезпечення сталого національного розвитку, зростання обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Братченко, Людмила Євгеніївна. Безробіття – надзвичайно гостра проблема для економіки України. Аналітичний центр «Нова економіка», 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2910.

Full text
Abstract:
В сучасних ринкових умовах безробіття стає надзвичайно гострою проблемою в Україні. Сьогоднішній стан української економіки не дає ніякої надії на поліпшення ситуації на ринку праці. Прогнози експертів невтішні-кількість безробітних українців зростатиме. Економічна криза в Україні згубно позначається на зайнятості в країні. Тому, дослідження проблеми безробіття в сучасних умовах господарювання для України є вкрай актуальним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, Володимир Миколайович, and І. О. Стратійчук. Використання теорії складних систем для дослідження економіки. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1180.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості концепції складності в фінансово-економічних системах. Показано, що парадигма економіки складності є альтернативою постнеокласичній теорії в умовах волатильної динаміки світової економіки. Описано основні методи оцінки складності соціально-економічних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бакум, З. П., and С. М. Хоцкіна. Діалогізація у процесі підготовки майбутніх викладачів економіки. Криворізький державний педагогічний університет, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/403.

Full text
Abstract:
На основі узагальнення сутності розкриття аспекту діалогізації у процесі професійної підготовки майбутніх викладачів економіки авторами запропоновано систему навчальних ситуацій, що сприяють удосконаленню комунікативних умінь та навичок майбутніх педагогів професійного навчання економічного профілю
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бережна, М. В. Переклад стилістичних засобів у статтях з економіки. Видавничий дім «Гельветика», 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3797.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена способам відтворення основних стилістичних засобів у текстах економічного спрямування при перекладі з англійської мови українською. Автори робіт про переклад науково-популярних та публіцистичних статей економічного спрямування концентруються переважно на способах передачі термінів, оминаючи увагою стилістичні засоби. Вважаємо, що такі одиниці є механізмом емоційного впливу на читача, а отже, мають бути відтворені у перекладі повністю, частково або компенсовані. Отримані результати свідчать, що стилістичні норми науково-популярних та публіцистичних видань у досліджуваних мовах не збігаються: там, де українська – лаконічна, нейтральна й об’єктивна, англійська допускає використання: 1) образних стилістичних засобів; 2) засобів створення гумористичного ефекту; 3) розмовної лексики. Образні засоби роблять описане явище більш опуклим, яскравим, з елементами перебільшення. Гумористичний ефект реалізується через гру слів, розкладання фразеологічної єдності, зевгму, алогізм. У поєднанні з розмовними елементами, вони створюють враження дружньої розмови, довірливої атмосфери при висловлюванні припущень автора щодо певної ситуації чи викладенні прогнозів розвитку подій. При перекладі образні стилістичні засоби та засоби створення гумористичного ефекту передають ідентичними, подібними або іншими засобами, нейтральною лексикою із збереженням загального смислу повідомлення або нульовим відповідником. Розмовна лексика переважно не зберігає свого стилістичного забарвлення і передається нейтральною лексикою із подібним значенням або вилучається. Незважаючи на те, що нейтральні відповідники не повною мірою передають зміст оригінального повідомлення, вони часто можуть вважатися вдалими варіантами, адже норми української мови є суворішими щодо використання розмовних елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловйов, Володимир Миколайович, and А. М. Чабаненко. Динамічна мережева математика як новий підхід до моделювання складних систем. Видавничий відділ НМетАУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1146.

Full text
Abstract:
Запропонована нами назва – динамічна мережева математика – з одного боку, підкреслює її фундаментальний, а не евристичний характер, з іншого боку – відбиває динамічний і одночасно мережевий характер процедур, що в ній виконуються. Особливості динамічної мережевої математики, якщо мати на увазі її практично вагомі аспекти, пов’язані з багатовимірністю і невизначеністю вхідних даних, з «прокляттям розмірності» обчислювальних процедур, з нелінійним і складним характером взаємодій. Детальне дослідження динаміки диференціальних економіко-математичних моделей неможливе без чисельних експериментів з використанням дискретних моделей та комп’ютерних засобів. З появою комп’ютерів стало можливим створювати моделі, в яких будуть враховуватися властивості кожного, навіть незначного об’єкта, що приймає участь в процесі. Поєднуючи аналітичні методи та комп’ютерні симуляції, можна отримати результати, недосяжні суто аналітичними методами. Такі дослідження повинні носити системний і послідовний характер та в принципі неможливі без застосування сучасних комп’ютерних засобів і очевидні перспективи їх подальшого розвитку з використанням багатопроцесорних систем, штучних нейронних мереж та інших паралельних технологій нейромережевого типу. Практичні результати, отримані в ряді досліджень підтверджують проведений вище аналіз та його висновки, додаючи їм не тільки технічний, але й концептуальний характер.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography