Academic literature on the topic 'Діелектричні матеріали'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діелектричні матеріали.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діелектричні матеріали"

1

Glyva, V., О. Khodakovskyy, and L. Levchenko. "ЗАСАДИ ПРОЕКТУВАННЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ГРАДІЄНТНОГО ТИПУ ДЛЯ ЕКРАНУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 61 (September 11, 2020): 111–14. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.111.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто основні принципи проектування та вироблення матеріалів для екранування електромагнітних полів широко частотного діапазону. Призначення таких матеріалів - облицювання поверхонь великих площ. Сформульовано головні вимоги до таких матеріалів. Головними з них є: лицьова поверхня повинна мати електрофізичні властивості (діелектричну та магнітну проникності), мінімально можливі для забезпечення низьких коефіцієнтів відбиття електромагнітних хвиль. При цьому обов'язковим є одночасне забезпечення міцнісних характеристик, вогнестійкості, нетоксичності тощо. Вміст радіопоглинальної субстанції у прошарку шарової структури й закономірності зростання ефективної діелектричної (магнітної) проникності у бік підкладинки повинні забезпечувати широкосмуговість та ефективність матеріалу. Дисперсійна залежність повинна забезпечити рівномірне у заданому діапазоні частот поглинання електромагнітної енергії та її проходження від вхідної поверхні до підкладинки. Надано розрахунок необхідної товщини градієнтного матеріалу за заданого коефіцієнта відбиття, виходячи з максимальної та мінімальної довжин хвиль екранованого поля, магнітних проникності та товщин окремих шарів. Показано можливість виготовлення монолітного металополімерного екрана з поверхневим шаром з малою діелектричною проникністю за рахунок термооброблення поверхні матеріалу під час виготовлення. Показано можливість та надано технологічні рішення щодо створення монолітного металополімерного екрана з керованим градієнтом феромагнітної дрібнодисперсної субстанції у напрямку від лицьової поверхні до нижньої. Такий матеріал можливо застосовувати для керування співвідношень коефіцієнтів екранування високочастотних електромагнітних полів, електричних та магнітних полів наднизьких частот і супутнього екранування природного магнітного поля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Головіна, І. С., І. Н. Гейфман, and М. М. Прокопів. "Особливості діелектричних і магнітно-резонансних хара-ктеристик нанокристалічного танталату калію." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 1 (January 30, 2012): 61. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.1.61.

Full text
Abstract:
У температурній залежності діелектричної проникності нанокристалічного танталату калію виявлено широкий максимум у інтервалі 20 < T < 40 К, який не залежить від частоти вимірювань. Припускається, що даний максимум свідчить про наявність сегнетоелектричного фазового переходу із температурою Кюрі Tc = 29 ± 2 К. Встановлено, що діелектрична проникність підпорядковується закону Кюрі–Вейса, і визначено сталу Кюрі–Вейса C = (2,5 ± 1) · 103 К. Причиною фазового переходу вважається наявність неідентифікованої домішки, яка локально порушує кубічну симетрію ґратки і приводить до появи полярних мікрообластей. У спектрах ЕПР виявлено два типи ліній. Обговорено можливе застосування нового матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заводянний, В. В. "КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУКИ K3TIOF." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 4 (November 26, 2021): 3–13. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.4.1.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є кристалічна структура сполуки K3TiOF5. З літературних даних відомо, що цей матеріал – сегнетоелектрик. Діелектрична проникність матеріалів дуже велика. Тому такий матеріал може бути використаний у конденсаторах, які значно менші за розмірами за діелектричні. Порівняно недавно було синтезовано низку матеріа- лів, що мають сегнетоелектричні властивості, до яких належить і K3TiOF5. Дифракцій- ний спектр сполуки, що знятий по методу порошку з геометрією зйомки Брег-Бертрано, представлений у базі даних PDF-2 за 2009 рік під номером 00-023-0506, індексується в тетрагональній сингонії з періодами решітки a=6,102°A, c=8,655°A. Повні відомості про кристалічну структуру такої сполуки натепер відсутні. У ході дослідження використовувалася база даних PDF-2 за 2009 рік. А також про- грама HighScorePlus 3.0 (Нідерланди), яка дозволяє уточнювати мікроструктурні параме- три структурної моделі методом Ритвельда. Дифракційний спектр для дослідження генерували за допомогою програми HighScorePlus 3.0 та приєднаної до неї бази даних PDF-2 за 2009 р. у форматі UDF. У результаті отримано, що цей дифракційний спектр досліджуваної сполуки може відповідати такій структурній моделі: дифракційний спектр сполуки K3TiOF5 індексу- ється в тетрагональній сингонії з періодами решітки a=6.086 A°; b=6.086 A°; c=8.675 A°. Можлива просторова група симетрії I41 (80): − мікроструктурні параметри K1 8b x/a=0.252(9), y/b=0.588(4), z/c=0.2(4); − коефіцієнт заповнення позицій 0.5 K2 8b x/a=0.233(5), y/b=0.233(5), z/c=0.4(4); − коефіцієнт заповнення позицій 1,0 F1 8b x/a=-0.900(8), y/b=0.393(4), z/c=0.1(4); − коефіцієнт заповнення позицій 1,0 F2 8b x/a=0.749(7), y/b=0.262(7), z/c=0.8(4); − коефіцієнт заповнення позицій 1,0 F3 8b x/a=0.47(1), y/b=0.696(9), z/c=-0.1(4); − коефіцієнт заповнення позицій 0,5; Ti1 8b x/a=0.247(5), y/b=0.803(4), z/c=0.1(4); − коефіцієнт заповнення позицій 0,5; O1 8a x/a=0.0, y/b=0.0, z/c=0.1(4); − коефіцієнт заповнення позицій 1,0; − фактор розбіжності R=7,311%. Аналізуючи отримані результати, можна припустити, що досліджувана структура з’єднання кристалізується у власному структурному типі. Вивчення кристалічної структури сполуки сприяє кращому розумінню його фізичних властивостей, зокрема смегнетоелектричних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kasatkina, N., O. Tykhenko, O. Panova, and Y. Biruk. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ЕКРАНІВ РЕГУЛЮВАННЯМ МОРФОЛОГІЇ ФЕРОМАГНІТНОГО НАПОВНЮВАЧА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 61 (September 11, 2020): 115–18. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.115.

Full text
Abstract:
Встановлено, що при проектуванні композиційних металополімерних електромагнітних екранів необхідно врахувати морфологію частинок екрануючої субстанції – принаймні співвідношення довжини та товщини окремих частинок. Визначено, що різке зростання захисних властивостей відбувається за концентрацій екрануючих елементів, коли вони контактують між собою (критична концентрація). Найбільша критична концентрація (до 47 %) відповідає співвідношенню довжини та діаметру частинок 1:2. Зі зростанням співвідношення критична концентрація монотонно зменшується. За співвідношення 1:32 вона складає 15 %. Показано, що некоректні результати розрахунку діелектричної проникності композиційних матеріалів для визначення коефіцієнтів екранування, зокрема коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль обумовлені невірним розрахунком коефіцієнтів деполяризації, які є визначними щодо обчислення критичних об’ємних концентрацій провідної субстанції у матриці композиційного матеріалу. В свою чергу значення критичної концентрації входить до формули Оделевського для розрахунку діелектричної проникності гетерогенних композиційних матеріалів. Наведені розрахунки впливу співвідношення довжини та діаметра екрануючих елементів придатні для застосування (прогнозування функціоналу) тільки для композитів з вмістом однакових спеціально виготовлених екрануючих елементів. Розрахунки для умовно круглих (точкових) екрануючих частинок не збігаються з надійними експериментальними даними. Для такого наповнювача критична концентрація (за вагою) − 12−15 %. Прогнозування захисних властивостей композитів з використанням дрібнодисперсної субстанції (принаймні до розмірів частинок 150−200 мкм) доцільно здійснювати на основі визначення електрофізичних властивостей суміші. Наведено спосіб застосування для таких розрахунків формули Дебая для діелектричної проникності матеріалу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lychko, V. S. "СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ УДОСКОНАЛЕННЯ АЛГОРИТМУ ДІАГНОСТИКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАСЛІДКУ ІНФАРКТУ ГОЛОВНОГО МОЗКУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (September 29, 2020): 120–25. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i3.11591.

Full text
Abstract:
В статті представлені результати дослідження функціонального стану показників симпатоадреналової системи хворих на інфаркт головного мозку (ІГМ). Розроблено нові діагностично-прогностичні критерії захворювання на основі виявлених змін. Мета – удосконалення діагностичного алгоритму дослідження хворих у гострому періоді ІГМ з урахуванням особливостей змін β-адренергічної активності цитоплазматичних мембран (АРМ) еритроцитів та встановлення нових прогностичних чинників виходу захворювання. Матеріал і методи. Основою роботи були матеріали комплексного обстеження 350 хворих із першим у житті ІГМ на 1-у, 10-у та 21-у доби захворювання. Тяжкість стану і ступінь неврологічного дефіциту об’єктивізували за допомогою шкали інсульту Національного інституту здоров’я США (NIHSS) з оцінкою в балах у перші години захворювання, в динаміці лікування на 10-ту та 21-шу доби. Було виділено 2 клінічні групи: 1-а (n=183) – хворі в стані середнього ступеня тяжкості (середній бал за шкалою NIHSS 11,74±0,33); 2-а (n=167) – хворі в тяжкому стані (середній бал за шкалою NIHSS 24,06±0,29). Вимірювання комплексної діелектричної проникності (КДП) проводили методом КВЧ діелектрометрії. Зміни осмотичної резистентності еритроцитів (ОРЕ) під дією β-адреноблокатора (β-АБ) визначали методом фотоелектронної колориметрії. Результати. У дебюті ІГМ відбувається достовірне підвищення значень β-АРМ в 2,4 раза порівняно з контролем. Максимальні рівні β-АРМ (42,43±3,64 УО) відмічаються у хворих із початково тяжким ступенем захворювання, що вказує на значне напруження роботи симпатоадреналової системи у даних хворих. У ході проведеного дослідження було вперше розроблено інформативний комплексний підхід для оцінки β-АРМ еритроцитів периферійної крові у хворих на ІГМ, який заснований на аналізі змін їх діелектричних характеристик і ступеня ОРЕ під дією адренергічних лікарських засобів. Висновки. Застосування даного підходу показало, що відхилення КДП еритроцитів, що були індуковані адренергічними речовинами, є проявом специфічної реакції клітин і залежать від функціонального стану симпатоадреналової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Panova, O. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ЕКРАНІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ УМОВ ЇХ МАКСИМАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 127–30. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.127.

Full text
Abstract:
На основі аналізу даних про екранування електромагнітних полів наднизьких та ультрависоких частот будівельними та облицювальними матеріалами зроблено висновки, що найбільш доцільним з технічних та економічних міркувань є облицювання захисними матеріалами внутрішніх поверхонь будівель. Наведено коефіцієнти екранування розробленими металополімерними матеріалами електромагнітних полів різних частот. Для електромагнітних полів частотами 2,4-2,6 ГГц коефіцієнти екранування складають 2,44 (за товщини екрана 5 мм) та 3-52 (за товщини екрана 10 мм). Коефіцієнти відбиття складають 0,06-0,32. Зміна концентрації феромагнітної субстанції становить 5-20 % (за вагою). За таких умов зниження напруженості магнітного поля промислової частоти складають 1,2-15,0 (за товщини екрана 5 мм) та 2,3-38,0 (за товщини екрана 10 мм). Наведено порядок оцінювання ефективності екранування високочастотного екранованого поля тришаровою структурою, виходячи зі значення діелектричної проникності несучого матеріалу та мінімальної довжини електромагнітної хвилі діапазону екранованого поля. Для одночасного екранування магнітного поля промислової частоти провідний шар повинен бути феромагнітним. Для цього можна застосувати металополімер з великою концентрацією залізорудного концентрату
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дмитрев, Василий. "Система експрес-діагностики якості паливо-мастильних матеріалів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 27–36. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.27-36.

Full text
Abstract:
Вологість паливо-мастильних матеріалів є одним з визначальних показників їх якості. Присутність вологи в матеріалі впливає на їх фізико-хімічні і електричні властивості. Вода характеризується високою діелектричною проникністю і здатністю легко взаємодіяти з іншими речовинами. Розроблення системи контролю вологості паливо-мастильних матеріалів у процесі експлуатації машини є невід’ємною частиною інформаційно-вимірювальних і керувальних систем сучасної мобільної техніки, і зокрема техніки спеціального призначення. Ємнісні сенсори вологості є розприділеними структурами і у вимірювальних системах параметрами вимірювання є як ємність, так і опір й індуктивність. Для реалізації ємнісного вимірювача з лінійною калібрувальною характеристикою, враховано що вимірювальне середовище є з великими змінними активними втратами, якими є оливи і палива двигунів внутрішнього згоряння. Для компенсування активних втрат застосовано схему з окремим вимірюванням реактивної складової повного опору діелькометричного первинного перетворювача на основі модуляції параметрів вимірювального резонансного контуру. Параметри такої схеми обирано так, щоб при вимкненій модуляційній ємності повна провідність схеми мала індуктивний характер. За міру якості перетворення вимірювальної схеми сенсора прийнято диференціальну чутливість, яка характеризує відношення відносних приростів вихідного (повної провідності) й вхідного (реактивної провідності) параметрів. Розроблений автоматичний одночастотний вимірювач з ємнісним сенсором, виконаним у вигляді електродів розсіяного поля, покритих шаром ізоляції, в якому використано метод модуляції параметрів вимірювального резонансного контуру. Для перевірки теоретичних досліджень проведений повний факторний експеримент на трьох рівнях при двох факторах – вологості досліджуваного середовища і частота напруги живлення вимірювального контуру. Працездатність вимірювальної схеми ємнісного перетворювача зберігається у всьому діапазоні вимірювань, якщо добротність ємнісного вимірювального перетворювача в матеріалі більша одиниці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тичков Д.В., Бондаренко М.О., Антонюк В.С. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗРАХУНКУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЄМНІСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ДІЕЛЕКТРИЧНОЇ ПРОНИКЛИВОСТІ З РІЗНОЮ ФОРМОЮ ЕЛЕКТРОДІВ." Перспективні технології та прилади, no. 14 (December 7, 2019): 140–45. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-14-24.

Full text
Abstract:
В ході проведених розрахунків та аналізу експериментальних даних встановлена можливість проектування ємнісних перетворювачів з обкладками складної конфігурації (квадратних, прямокутних та круглих) за умови, що одна з обкладок залишається нерухомою, тоді, як інша – рухається в паралельній площині відносно нерухомої. Проведені експериментальні дослідження підтверджують закономірності зміни ємності перетворювача від величини діелектричної проникливості середовища та геометричних параметрів обкладок цього перетворювача. Показано, що: для квадратної форми обкладок, при рівномірному збільшенні площі їх перекриття, ємність перетворювача збільшується за параболічним законом; для прямокутної форми обкладок, при рівномірному збільшенні кута перекриття обкладок, ємність перетворювача збільшується тангенціально; для комбінованої (рухомої прямокутної та нерухомої круглої) форми обкладок, при рівномірному їх русі, ємність перетворювача збільшується за гіперболічним законом. Завдяки високій точності результатів експериментальних досліджень діелектричної проникливості матеріалів, відкриваються можливості подальших досліджень однорідності даних матеріалів та можливості виявлення внутрішніх дефектів, які можуть з’явитися в процесі виготовлення виробів при порушенні технології виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kovalenko, O. A., and A. V. Rahulia. "ОСОБЛИВОСТІ ДОПУВАННЯ НАНОДИСПЕРСНОГО ПОРОШКУ ТИТАНАТУ БАРІЮ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКІВ-РЕЛАКСОРІВ З РОЗМИТИМ ФАЗОВИМ ПЕРЕХОДОМ." Кераміка: наука і життя, no. 1(34) (May 3, 2017): 12. http://dx.doi.org/10.26909/csl.1.2017.2.

Full text
Abstract:
Проведений огляд літератури допантів та методів допування нанодисперсного порошку титанату барію з метою отримання сегнетоелектричних матеріалів з релаксорною поведінкою і розмитим фазовим переходом, зокрема, досліджені елементи для згладження температурної залежності діелектричної проникності та визначений найбільш доцільний метод отримання стехіометричного допованого нанодисперсного титанату барію з високою продуктивністю і економічністю, а також з відсутністю вторинних фаз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Петренко, С. Ф., О. Г. Новаковський, Віктор Степанович Антонюк, Є. В. Скорина, and Юлія Юріївна Бондаренко. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ МІКРОГЕОМЕТРІЇ ТА ПОВЕРХНЕВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ МІКРО- І НАНОЕЛЕКТРОНІКИ." Вісник Черкаського державного технологічного університету. Серія: Технічні науки 1, no. 1 (March 19, 2018): 5–13. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2018.153265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Діелектричні матеріали"

1

Римар, Сергій Іванович. "Особливості обробки сорбентів в електромагнітому полі високої частоти." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Браге, Ксенія Сергіївна. "Метод вимірювання НВЧ- параметрів матеріалів на основі тонкого діелектричного резонатора." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/22979.

Full text
Abstract:
В даній роботі розглянуто питання загальних теоретичних відомостей з складених та тонких діелектричних резонаторів та методів вимірювання вимірювання НВЧ параметрів діелектричних матеріалів. Досліджено метод тонкого діелектричного резонатора та наведено результати експерементальних досліджень. При досліджені тонких діелектричних плівок виникають труднощі, тому що методи не забезпечують достатньої точності. При дослідженні метода тонких плівок результати показали, що при зменшенні товщини базового резонатора, збільшується точність. Тому метою роботи є адаптація методу складеного діелектричного резонатора для вимірювання параметрів тонких плівок. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі: 1. Проаналізувати існуючи методи вимірюваняя НВЧ – параметрів діелектричних матеріалів. 2. Проаналізувати властивості тонкого діелектричного резонатора (ТДР). 3. Запропонувати метод дослідження параметрів тонких плівок на основі ТДР. 4. Експерементально перевірити метод тонких плівок на основі ТДР. Предметом і об’єктом даної робот є: Об’єкт: тонкий діелектричний резонатор Предмет: електродинамічні властивості тонкого діелектриного резонатора Наукова новизна: Теоретичне та експериментальне дослідження електро-динамічних властивостей ТДР показує, що на основі ТДР можна з достатньою точністю вимірювати НВЧ – властивості тонких діелектричних плівок.
In the given work, the nutritional pockets of the teoretical publications are stored in those thin dielectric resonators and the method of determining the NVH parameters in the power electronics. The method of a thin dielectric resonator is applied to the result of the experimental data. When study slim dielectric films arise difficulties, to that method do not gave accuracy. When the method of thin plots is used, the results have been shown, when the basic resonator is changed, the accuracy is determined. To the method of robotics is adaptation to the method of the stored dielectric resonator for the parameterization of thin cells. For achivment it's delivered goal it was necessary to solve the problem: 1. Analyze existing methods 2. Analyze power of a thin dielectric resonator (TDR). 3.Propose method of study parameters in the small films on the basis of the TDR. 4. Experimentally check method of thin plvok on the basis of the TDR. The subject і objective of this work is: Ob'ekt: thin dielectric resonator Subject: Electrodynamic power of a thin dielectric resonator Science novelty: Theoretically, this experiment is complementary to the electric-dynamical authorities of the TDR, but on the basis of the TDR, it is possible to obtain the accuracy of the NVCH - the power of subtle electrical add-ons.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Максимцев, Ю. Р. "Вплив методу отримання нанодисперсного металевого наповнювача на діелектричні властивості полімерних композитних матеріалів." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45789.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасної фізико-хімії полімерів ставить на меті пошук новітніх методів створення металонанодисперсних композитів. Поряд з цим широко використовуються різнорідні способи модифікації уже існуючих полімерних матеріалів шляхом введення в них різноманітних додаткових інгредієнтів. Найбільш ефективними та перспективними з них є наповнення полімерів, що дає можливість значно змінювати фізико-хімічні характеристики отриманих матеріалів. Оскільки їх ефективність, як правило, обернено пропорційна до геометричних розмірів, тому використання наповнювачів нанорозмірних масштабів становить значний науковий та практичний інтерес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шматько, О. О., Є. М. Одаренко, and О. О. Вертій. "Застосування анізотропного фотонного кристалу для визначення діелектричної проникності матеріалів і рідин." Thesis, Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/14427.

Full text
Abstract:
Представлено новий поляриметричний метод вимірювання діелектричної проникності матеріалів і рідин на основі анізотропного фотонного кристалу. Теоретично розв’язана задача розсіяння плоских електромагнітних хвиль двох ортогональних поляризацій методом матриці передачі і знайдено в аналітичному вигляді коефіцієнти проходження хвиль та визначено кут нахилу площини поляризації хвилі для повного поля за кристалом. Проведено аналіз зміни кута в залежності від параметрів анізотропного кристалу і встановлено його зв'язок з діелектричною проникністю вимірюваного зразка середовища за повним проходження хвиль на різних частотах. Розраховано кути повороту площини поляризації для різних значень діелектричної проникності одного із шарів фотонного кристалу. Показана висока чутливість методу знаходження діелектричної проникності зразків на фотонному анізотропному поляриметрі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сидорук, Юрій Кіндратович. "Пристрої опромінення діелектричних сипучих матеріалів електричним ВЧ та електромагнітним НВЧ полями." Doctoral thesis, Київ, 2016. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/17770.

Full text
Abstract:
В дисертаційній роботі розглянуто принципи побудови пристроїв опромінення діелектричних сипучих матеріалів, в тому числі зерна, електромагнітним полем НВЧ та електричним полем ВЧ, що забезпечують рівномірне опромінення сировини та високу енергетичну ефективність камери, в якій відбувається опромінення (активній камері). Детально проаналізовано активну камеру ВЧ пристрою. В НВЧ діапазоні запропоновано три варіанти побудови пристроїв, в яких вказані вище вимоги забезпечуються багаторазовим проходженням електромагнітної хвилі через шар сировини. Для забезпечення рівномірного опромінення в ВЧ діапазоні запропонована багатоелектродна камера, на циліндричній поверхні якої розташовано n електродів, що живляться гармонійною напругою. Проведено детальний аналіз напруженості і потенціалу електричного поля в відкритій комплексній області з кільцевою багатозв’язною границею з використанням теорії функцій комплексної змінної і теорії сингулярних інтегральних рівнянь. Проведено аналіз електричного поля шляхом представлення його як суми просторових гармонік. Показано, що даний підхід спрощує аналіз при оцінці зони однорідності поля. Розглянуто принцип побудови багатофазного генератора, що живить багатоелектродну структуру, принцип побудови багатоканального фазозсувача і запропоновано апарат його розрахунку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Захаров, Артем Вячеславович. "Радіопрозорі керамічні матеріали на основі системи SrO – Al₂O₃ – SiO₂." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36526.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці керамічних РПМ на основі кристалічної фази – славсоніту зі зниженою температурою синтезу. Створено базу для термодинамічного аналізу реакцій фазоутворення в системі SrO – Al₂O₃ – SiO₂. Здійснено комплексне дослідження процесу синтезу славсоніту та визначено нестехіометричне співвідношення оксидів в полі первинної кристалізації славсоніту, що забезпечує синтез славсоніту при температурі до 1250 °С. Досліджено вплив однокомпонентних і багатокомпонентних евтектичних інтенсифікуючих добавок на процеси спікання та фазоутворення славсонітової кераміки. З використанням нових даних розроблено склади та технологічні параметри виготовлення керамічних РПМ з заданими функціональними властивостями (ε = 3,57…5,26, tgδ = 0,0073…0,0122) та підвищеним ресурсом експлуатації. Проведено лабораторні та промислові випробовування на підприємствах та розроблено практичні рекомендації щодо використання результатів.
Thesis for the degree of Candidate of Technical Sciences (pre-Ph.D. in Philosophy), specialty 05.17.11 – technology of refractory non-metallic materials. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018 The thesis is devoted to the development of radio-transparent ceramic materials on the basis of the crystalline phase – slavsonite the synthesis of which is carried out at a reduced temperature. A database was created for the thermodynamic analysis of phase formation reactions in the SrO – Al₂O₃ – SiO₂ system. The process of solid-phase synthesis of slavsonite was thoroughly investigated and possible ways of the reaction of formation of slavsonite from different intermediate compounds were found. It has been established that due to the formation of intermediate silicon strontium from 400 and 500 °C (Sr₂SiO₄ and SrSiO₃ respectively), the synthesis of slavsonite begins at 1200 °C. In the case of the formation of strontium aluminates Sr₃Al₂O₆ and SrAl₂O₄ (in the case of SiO₂ deficiency), the synthesis of slavsonite occurs after crystallization and subsequent decomposition of Sr-gelite at a temperature of ~ 1600 °C. Within primary slavsonite crystallization in SrO – Al₂O₃ – SiO₂ systems non-stechiometric composition (SrAl₂,₀₃₄Si₃,₁₀₈O₁₀,₂₆₇), that ensures the synthesis of the slavsonite at temperatures up to 1250 °С, were found. The influence of single-component (SnO₂, Cr₂O₃, Li₂O, ZrSiO₄, TiO₂, B₂O₃, MoO₃, CaF₂) and multicomponent eutectic (LiF : NaF, LiF : KF, KF : NaF, LiF : KF : NaF, Li₂O : SnO₂) additives on the intensification of sintering and phase formation processes of slavonite ceramics was studied. The patternes of the formation of microstructure and phase composition of low temperature radio-transparent ceramics in the presence of additives of complex intensifiers which enables the formation of eutectic alloys, and the reduction of the temperature of the formation of the slavonite phase are established. The influence of the Li₂O additive (2% by weight over 100% by weight) on the formation of the non - stoichiometric composition of slavsonite, and Li₂O : SnO₂ eutectic additive (in the amount of 1 mass % over 100 mass %) for the synthesis of the stoichiometric composition of the slavsonite in the temperature interval of 1250 – 1350 °C were proved. On the basis of new data, the formulae and the technological parameters for the production of radio-transparent ceramic materials with certain electrophysical properties (ε = 3.57...5.26, tgδ = 0.0073...0.0122 in the microwave range 26 – 37.5 GHz) and increased resource exploitation which determines their functional reliability were developed. Industrial and laboratory-industrial tests were conducted at the enterprises and practical recommendations for the use of the results were developed. The research results are introduced into the educational process of the department of technology of ceramics, refractories, glass and enamels of NTU "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Захаров, Артем Вячеславович. "Радіопрозорі керамічні матеріали на основі системи SrO – Al₂O₃ – SiO₂." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36525.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці керамічних РПМ на основі кристалічної фази – славсоніту зі зниженою температурою синтезу. Створено базу для термодинамічного аналізу реакцій фазоутворення в системі SrO – Al₂O₃ – SiO₂. Здійснено комплексне дослідження процесу синтезу славсоніту та визначено нестехіометричне співвідношення оксидів в полі первинної кристалізації славсоніту, що забезпечує синтез славсоніту при температурі до 1250 °С. Досліджено вплив однокомпонентних і багатокомпонентних евтектичних інтенсифікуючих добавок на процеси спікання та фазоутворення славсонітової кераміки. З використанням нових даних розроблено склади та технологічні параметри виготовлення керамічних РПМ з заданими функціональними властивостями (ε = 3,57…5,26, tgδ = 0,0073…0,0122) та підвищеним ресурсом експлуатації. Проведено лабораторні та промислові випробовування на підприємствах та розроблено практичні рекомендації щодо використання результатів.
Thesis for the degree of Candidate of Technical Sciences (pre-Ph.D. in Philosophy), specialty 05.17.11 – technology of refractory non-metallic materials. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018 The thesis is devoted to the development of radio-transparent ceramic materials on the basis of the crystalline phase – slavsonite the synthesis of which is carried out at a reduced temperature. A database was created for the thermodynamic analysis of phase formation reactions in the SrO – Al₂O₃ – SiO₂ system. The process of solid-phase synthesis of slavsonite was thoroughly investigated and possible ways of the reaction of formation of slavsonite from different intermediate compounds were found. It has been established that due to the formation of intermediate silicon strontium from 400 and 500 °C (Sr₂SiO₄ and SrSiO₃ respectively), the synthesis of slavsonite begins at 1200 °C. In the case of the formation of strontium aluminates Sr₃Al₂O₆ and SrAl₂O₄ (in the case of SiO₂ deficiency), the synthesis of slavsonite occurs after crystallization and subsequent decomposition of Sr-gelite at a temperature of ~ 1600 °C. Within primary slavsonite crystallization in SrO – Al₂O₃ – SiO₂ systems non-stechiometric composition (SrAl₂,₀₃₄Si₃,₁₀₈O₁₀,₂₆₇), that ensures the synthesis of the slavsonite at temperatures up to 1250 °С, were found. The influence of single-component (SnO₂, Cr₂O₃, Li₂O, ZrSiO₄, TiO₂, B₂O₃, MoO₃, CaF₂) and multicomponent eutectic (LiF : NaF, LiF : KF, KF : NaF, LiF : KF : NaF, Li₂O : SnO₂) additives on the intensification of sintering and phase formation processes of slavonite ceramics was studied. The patternes of the formation of microstructure and phase composition of low temperature radio-transparent ceramics in the presence of additives of complex intensifiers which enables the formation of eutectic alloys, and the reduction of the temperature of the formation of the slavonite phase are established. The influence of the Li₂O additive (2% by weight over 100% by weight) on the formation of the non - stoichiometric composition of slavsonite, and Li₂O : SnO₂ eutectic additive (in the amount of 1 mass % over 100 mass %) for the synthesis of the stoichiometric composition of the slavsonite in the temperature interval of 1250 – 1350 °C were proved. On the basis of new data, the formulae and the technological parameters for the production of radio-transparent ceramic materials with certain electrophysical properties (ε = 3.57...5.26, tgδ = 0.0073...0.0122 in the microwave range 26 – 37.5 GHz) and increased resource exploitation which determines their functional reliability were developed. Industrial and laboratory-industrial tests were conducted at the enterprises and practical recommendations for the use of the results were developed. The research results are introduced into the educational process of the department of technology of ceramics, refractories, glass and enamels of NTU "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Івіцька, Дар’я Костянтинівна. "Вдосконалення електроємнісного методу контролю для дефектоскопії матеріалів." Doctoral thesis, Київ, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26528.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019. У роботі здійснено математичне моделювання, яке дозволило визначити раціональні параметри та режими роботи сенсору для забезпечення максимальної чутливості схеми. Досліджено параметри процесу контролю та межі застосування методу. Здійснено моделювання контролю дефектів різних типів. Здійснено моделювання розподілу чутливості ємнісного сенсора, що дозволило порівняти сенсори різної геометричної форми та визначити оптимальні конструктивні параметри. Запропоновано конструкцію сенсора, яка має найвищу чутливість та глибину проникнення. Здійснено моделювання процесу контролю матеріалів зі змінними провідними властивостями, що підтвердило можливість застосування методу для такого класу матеріалів. Розроблено спосіб підвищення завадостійкості та швидкодії методу. Проведено експериментальні дослідження, які підтвердили працездатність електроємнісного методу для контролю дефектів. Шляхом математичного моделювання проаналізовано вплив різних чинників на випадкову похибку вимірювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рубан, Анатолій Іванович, Анатолий Иванович Рубан, Anatolii Ivanovych Ruban, Ольга Володимирівна Прокопчук, Ольга Владимировна Прокопчук, and Olha Volodymyrivna Prokopchuk. "Особливості метаматеріальних систем діапазону НВЧ." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64152.

Full text
Abstract:
Поява нових напрямків розвитку нанотехнологій, заснованих на використанні композиційних матеріалів – метаматеріалів, відкриває нові можливості у розвитку НВЧ техніки і електроніки. Такі матеріали є штучними періодичними структурами, здатними до модифікації діелектричної і магнітної проникностей, що дозволяє керувати законами дисперсії, заломлення та відбиття електромагнітних хвиль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography