Academic literature on the topic 'Діелектричні втрати'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діелектричні втрати.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діелектричні втрати"

1

Матєвосова, О. Г., А. В. Коваленко, and В. Н. Курашов. "Радіаційні втрати у планарному світловоді зі шорсткою межею поділу діелектричних шарів." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 3 (March 30, 2012): 304. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.3.304.

Full text
Abstract:
Розвинуто статистичну модель розсіювання світла шорсткою поверхнею планарного світловода, вільну від наближення слабонаправленого світловода. Досліджено залежність величини втрат від висоти профілю показника заломлення, товщини серцевини світловода та кореляційниххарактеристик розсіюючої поверхні. Проаналізовано відмінності розсіювання TE та TM мод, показано, що двовимірна модель непридатна для кількісних оцінок втрат у випадку TM мод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Григор'єва, Л. О., and О. І. Безверхий. "РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ЦИЛІНДРІВ З УРАХУВАННЯМ ДИСИПАЦІЇ ЕНЕРГІЇ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 31 (August 26, 2020): 44–54. http://dx.doi.org/10.15421/4220004.

Full text
Abstract:
Досліджуються коливання радіально поляризованих циліндрів на резонансних частотах з урахуванням дисипації енергії. Для врахування електричних, механічних та діелектричних втрат вводяться комплексні матеріальні сталі. Для розв’язування використовується варіаційно-сплайновий метод. Проаналізовано коливання циліндрів з п'єзокераміки PZT -4 при моногармонічних електричних навантаженнях та різних граничних умовах на торцях, визначено резонансні частоти, досліджено вплив дисипації енергії на амплітудні значення при резонансах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дмитрев, Василий. "Система експрес-діагностики якості паливо-мастильних матеріалів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 27–36. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.27-36.

Full text
Abstract:
Вологість паливо-мастильних матеріалів є одним з визначальних показників їх якості. Присутність вологи в матеріалі впливає на їх фізико-хімічні і електричні властивості. Вода характеризується високою діелектричною проникністю і здатністю легко взаємодіяти з іншими речовинами. Розроблення системи контролю вологості паливо-мастильних матеріалів у процесі експлуатації машини є невід’ємною частиною інформаційно-вимірювальних і керувальних систем сучасної мобільної техніки, і зокрема техніки спеціального призначення. Ємнісні сенсори вологості є розприділеними структурами і у вимірювальних системах параметрами вимірювання є як ємність, так і опір й індуктивність. Для реалізації ємнісного вимірювача з лінійною калібрувальною характеристикою, враховано що вимірювальне середовище є з великими змінними активними втратами, якими є оливи і палива двигунів внутрішнього згоряння. Для компенсування активних втрат застосовано схему з окремим вимірюванням реактивної складової повного опору діелькометричного первинного перетворювача на основі модуляції параметрів вимірювального резонансного контуру. Параметри такої схеми обирано так, щоб при вимкненій модуляційній ємності повна провідність схеми мала індуктивний характер. За міру якості перетворення вимірювальної схеми сенсора прийнято диференціальну чутливість, яка характеризує відношення відносних приростів вихідного (повної провідності) й вхідного (реактивної провідності) параметрів. Розроблений автоматичний одночастотний вимірювач з ємнісним сенсором, виконаним у вигляді електродів розсіяного поля, покритих шаром ізоляції, в якому використано метод модуляції параметрів вимірювального резонансного контуру. Для перевірки теоретичних досліджень проведений повний факторний експеримент на трьох рівнях при двох факторах – вологості досліджуваного середовища і частота напруги живлення вимірювального контуру. Працездатність вимірювальної схеми ємнісного перетворювача зберігається у всьому діапазоні вимірювань, якщо добротність ємнісного вимірювального перетворювача в матеріалі більша одиниці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Trubchaninova, К. "МОДЕЛЬ АНТЕНИ ДЛЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ НАДШИРОКОСМУГОВИХ СИГНАЛІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 61 (September 11, 2020): 138–41. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.138.

Full text
Abstract:
Для реалізації вимог щодо широкосмужності приймально-передавальної антени найбільш придатним є антенний елемент, який являє собою антену з розширюючою щілиною TSA (Tapered Slot Antenna). Форма розімкнутої щілини визначає смугу частот, причому її енергетичну спрямованість характеризує вузький головний промінь та практична відсутність бокових пелюсток у діапазоні частот 2-6,5 ГГц. Попереднє формування в системі чіпу у вигляді моноциклу Гаусу унеможливлює виникнення енергетичних втрат, що виникають за рахунок неузгодженості сигналу в широкій смузі частот та обмежують радіус розповсюдження надширокосмугового інформаційного сигналу. Тому формування надширокосмужного чипу здійснюють шляхом збудження моноімпульсного сигналу у розташованих поряд двох антенних елементах, кожний з яких являє собою антену TSA. Мета роботи пов'язана з розробкою методу випромінювання надширокосмугового сигналу шляхом поділу сигналу навпіл, одну частину якого послідовно інвертують, затримують на час, який дорівнює половині тривалості моноімпульсу та обома моноімпульсними сигналами збуджують відповідно обидві поряд розташовані на єдиній діелектричній основі антени. Розроблена турнікетна модель антени доводить, що біполярний імпульс випромінювання електромагнітного поля у 9,5 разів перевищує радіус дії у порівнянні з радіотехнічними системами, які працюють з використанням уніполярного моноімпульсу та у 2,37 разів у порівнянні із системами, які працюють з використанням гармонійних коливань. Розроблена імітаційна модель антени в середовищі програмування HFSS, яка дозволяє проводити оптимізацію технічних характеристик антени
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, І. І. Мукмінов, О. С. Бондаренко, and О. А. Паскаль. "Вивчення перспектив застосування цеолітів для теплових акумуляторів." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 3 (October 15, 2021): 196–205. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i3.2171.

Full text
Abstract:
В дослідженні аналізується ефективність застосування цеолітів для акумулювання теплоти. Зазначається, що принцип роботи теплових акумуляторів на цеолітах ґрунтується на виділенні теплоти адсорбції при зволоженні цеолітів у процесі безпосереднього контакту з водою або з вологим повітрям. Коли вода адсорбується, цеоліт виділяє тепло адсорбції. Для видалення та використання тепла, накопиченого у шарі цеоліту в процесі адсорбції (термічне розвантаження), через ємність пропускають холодне та вологе повітря. Це дозволяє цеолітам адсорбувати воду з повітря, осушити його та нагріти. У процесі десорбції шар цеоліту продувається гарячим сухим повітрям, з шару цеоліту повітря виходить охолодженим і вологим. Визначено, що адсорбційні теплоакумулюючі системи все ще знаходяться на ранніх стадіях розробки та не повністю комерціалізовані, однак деякі конкретні системи для побутових потреб уже вийшли на ринок. Технологія, що ґрунтується на використанні цеолітів, дозволяє зберігати тепло без втрат у мінімальних обсягах протягом тривалих періодів часу. Поглинаючі накопичувачі з нанопористих матеріалів, таких як цеоліти, можуть успішно застосовуватися як теплові акумулятори в промисловості. Цеоліти зустрічаються в природі та отримані штучно. Для підготовки їх до роботи, а також для регенерації цеолітів як штучного, так і природного походження необхідна стадія сушіння. Встановлено, що при мікрохвильовому сушінні сорбційна ємність цеолітів значно збільшується внаслідок того, що застосування мікрохвиль призводить до отримання дрібніших зерен. Як правило, це сприяє зростанню пористості та покращенню механічних властивостей. Ефективність мікрохвильового нагріву залежить від хімічного складу цеоліту та його діелектричних властивостей. Для розрахунку температурного поля у шарі цеоліту при мікрохвильовому сушінні визначено аналітичну залежність. Швидкість сушіння при проведенні розрахунків визначається даними експериментів відповідно до типу цеоліту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Rudakov, Serhii, Oksana Myrgorod, and Ihor Hrytysyna. "Запобігання надзвичайним ситуаціям шляхом контролю стану ізоляції багатожильних кабелів." Problems of Emergency Situations, no. 33 (2021): 253–66. http://dx.doi.org/10.52363/2524-0226-2021-33-20.

Full text
Abstract:
Розроблено метод вимірювання часткових ємностей і тангенсу кута діелектричних втрат окремих компонентів кабельних виробів, які знаходяться в експлуатації на енергетичних об’єктах. Цей метод ґрунтується на проведенні прямих вимірювань компонентів ізоляції окремо з подальшою оцінкою всієї конструкції в цілому. Цей метод дає можливість оцінити більш детальніше стан ізоляції кабелів, так як жили, екрани, металеві оболонки використовуються в якості електродів – для локалізації зондуючого елек-тромагнітного полю в визначених частинах кабелю: переважно в фазної та поясної ізоляції силових кабелів, в ізоляції жил або в меж фазному просторі контрольних кабелів. Тоді, порівнюючи характеристики виокремлених областей ізоляції між собою та з базовими виробами, які пройшли прискорені ресурсні випробування, аж до досягнення граничного стану, робимо обґрунтований висновок о поточному стані кабельного виробу. Значення часткових ємностей ізоляції жил кабелю повинно бути приблизно одного порядку, якщо значення суттєво різняться, то стан ізоляції наближається до критичного, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації. В роботі запропонований спосіб зменшення похибки вимірювань, який обмежує область використання прямої схеми тільки в тих випадках, коли ємність вимірюваного проміжку набагато вище, ніж ємність паразитних ланцюгів Дослідження на постійному струмі виконується приладами з трьома клемами: дві – вимірювальні, третя – екрануюча – для відводу від вимірювального ланцюга зайвого струму. Ізоляційний проміжок під’єднується до вимірювальних клем, а всі інші жили кабелю та екрани – до екрануючої клемі приладу. В роботі запропонована схема вимірювань, застосування якої дозволило зменшити шунтуючі ємності на 1000 пФ. Результати такого контролю дозволять виявити області параметрів, найбільш чутливі до процесів старіння кабелів, що призведе, у свою чергу, до запобігання надзвичайним ситуаціям, які могли б виникнути на об'єктах енергетики
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бандура, Валентина Миколаївна. "Обґрунтування взаємодії електромагнітного поля надвисокої частоти з насінням ріпаку в процесі сушіння." Scientific Works 85, no. 1 (August 31, 2021). http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v85i1.2067.

Full text
Abstract:
В харчовій промисловості, основному, використовуються технології конвективного сушіння зернових і олійних культур, що реалізовані в різноманітних за конструкціями сушарках: шахтних, стрічкових, барабанних, в яких передача теплоти до сировини реалізується за допомогою сушильного агенту, нагрітого повітря. Перспективним способом при організації процесу сушіння є технологія мікрохвильової обробки насіння, що має цілий ряд відмінностей від традиційних методів зневоднення. Нагрів за рахунок мікрохвильового опромінення забезпечує підведення енергії до об’єму матеріалу, а температурою нагрівання легко керувати. У статті представлені теоретичні та експериментальні дослідження діелектричного нагріву насіння ріпаку в процесі сушіння в мікрохвильовому полі. Проаналізовано математичні моделі тепломасообміну, розроблені для моделювання процесів мікрохвильового сушіння, і обговорені діелектричні властивості олійних культур в залежності від вологості та температури. Принцип перетворення НВЧ - енергії в теплоту заснований на ефективному поглинанні вологою продукту, що нагрівається, підведеної до нього НВЧ - енергії. При цьому теплота, що генерується в усьому об’ємі оброблюваного продукту, і що підводиться в робочу камеру НВЧ - енергія практично повністю поглинається насінням. Інтенсивність нагрівання насіння ріпаку залежить від його діелектричних властивостей і напруженості мікрохвильового поля, що створює випромінювач. Коефіцієнт діелектричних втрат насіння ріпаку в значній мірі залежить від вологовмісту,тобто вода відіграє основну роль в процесі поглинання енергії при діелектричному нагріві. Нелінійна залежність коефіцієнта діелектричних втрат від вологості обумовлена різноманітністю форм зв’язку вологи в насінні ріпаку. Зменшення значення коефіцієнта діелектричних втрат, з підвищенням температури ріпаку можна пояснити активними втратами води при нагріванні насіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Діелектричні втрати"

1

Кєссаєв, Олександр Геннадійович. "Водяні триінги в силових кабелях при дії сильного електричного поля та техніка їх виявлення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26759.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.13 – техніка сильних електричних та магнітних полів. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертація присвячена обґрунтуванню техніки виявлення водяних триінгів в силових кабелях середньої напруги коаксіальної конструкції з водоблокуючим бар'єром при дії сильного електричного поля на підставі результатів математичного моделювання водяних включень сферичної форми в товщі зшитої поліетиленової ізоляції та фізичного моделювання процесу зволоження зразків кабелів в лабораторних умовах. На основі запропонованої математичної моделі водяних триінгів у вигляді кластерів сферичної форми в товщі зшитої поліетиленової ізоляції високовольтного силового кабелю коаксіальної конструкції з осьовою симетрією показано, що область сильного електричного поля є функцією розмірів цих сферичних включень та відстані між ними. Результатами фізичного моделювання підтверджено ефективність застосування техніки високочастотної діелектричної спектроскопії для виявлення вільної води в полімерній ізоляції нових кабелів і зістарених у вологому середовищі. З використанням техніки вимірювань параметрів діелектричної абсорбції показано, що інформативними діагностичними параметрами зволоженої зшитої поліетиленовою ізоляції є струми абсорбції, виміряні на 15, 30 і 60-й секунді після подачі високої постійної випробувальної напруги, і динаміка змінення опору ізоляції в залежності від прикладеної високої постійної напруги.
The thesis for a candidate degree in technical sciences, speciality 05.09.13 – Technics of Strong Electric and Magnetic Fields. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. The thesis is devoted to the detection technology of water treeing in medium voltage power cables of coaxial design with a water barrier under the action of strong electric fields on the basis of mathematical modeling of spherical particles of water in the crosslinked polyethylene insulation and physical modeling of the humidification process of cable samples in the laboratory. Based on the proposed mathematical model of water treeing as clusters of spherical shape in the crosslinked polyethylene insulation of the high-voltage power cable of coaxial design with axial symmetry, the region of strong electric field has been shown to be a function of size and distance between spherical inclusions. Based on the simulation results, the technics of impulse reflectometry in the time domain has been confirmed to be as one of the promising methods for diagnosing operational irregularities (ellipticity, eccentricity, water treeing) in high voltage power cables. The results of physical modeling of accelerated aging have shown the effectiveness of the high-frequency dielectric spectroscopy technics for the detection of free water in the polymer insulation of new cables and aged in a wet environment. Using the measurements technics of dielectric absorption the informative diagnostic parameters of moistened cross-linked polyethylene insulation have been shown to be absorption currents measured at 15, 30 and 60th seconds after applying the high constant test voltage, and the dynamic of change of insulation resistance depending on the applied high DC voltage.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Черченко, Максим Олександрович. "Пристрої НВЧ на основі тонких діелектричних резонаторів." Master's thesis, Киів, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/25868.

Full text
Abstract:
Актуальність теми Застосування діелектричних резонаторів в електроніці НВЧ сприяє створенню високоефективних резонансних пристроїв. Вдосконалення характеристик цих систем є актуальною задачею. Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов’язана з науковими програмами, планами та темами що розроблюються на кафедрі. Мета і задачі дослідження. Метою даної робити є вдосконалення пристроїв НВЧ на основі тонких діелектричних резонаторів. Для досягнення мети, необхідно виконати наступні задачі: 1. Проаналізувати існуючі структури НВЧ. 2. Дослідити структури НВЧ на основі тонких діелектричних резонаторів. 3. Показати перспективність конструювання пристроїхв НВЧ на основі тонких діелектричних резонаторів. Об’єктом дослідження є структури НВЧ на основі тонких діелектричних резонаторів. Предметом дослідження є електродинамічні властивості і характеристики тонких діелектричних резонаторів. Методика наукового дослідження включає: методи аналізу НВЧ-пристроїв, аналітичне моделювання. Практичне значення одержаних результатів. Запропоновано конструкції керованого фазообертача на основі тонких діелектричних резонаторів, що дозволило знизити керуючу напругу. Особистий внесок здобувача: • Експериментально досліджено електродинамічні характеристики фазообертачів на основі тонких діелектричних резонаторів. • Запропоновано конструкції фазообертачів із зниженою керуючою напругою. Структура і об'єм роботи. Робота складається зі вступу, шістьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг дисертації становить 76 сторінки. Робота включає 16 рисунків, 29 таблиць, список використаних джерел з 26 найменувань.
Actuality of theme The use of dielectric resonators in microwave electronics helps to create highly effective resonance devices. Improving the characteristics of these systems is an urgent task. Relationship of work with scientific programs, plans, themes. The work is connected with the scientific programs, plans and themes that are being developed at the department. The purpose and tasks of the study. The purpose of this work is to improve the microwave devices based on thin dielectric resonators. To achieve the goal, you need to accomplish the following tasks: 1. Analyze existing microwave structures. 2. To study the microwave structure on the basis of thin dielectric resonators. 3. Show the prospect of designing devices on microwave based on thin dielectric resonators. The object of the study is the structure of microwave based on thin dielectric resonators. The subject of the study is electrodynamic properties and characteristics of thin dielectric resonators. The method of scientific research includes: methods of analysis of microwave devices, analytical modeling. The practical value of the results. The designs of a controlled phase rotator on the basis of thin dielectric resonators were proposed, which allowed to reduce the control voltage. The applicant's personal contribution: • Electrodynamic characteristics of phase rotators on the basis of thin dielectric resonators have been experimentally investigated. • The designs of phase rotators with reduced control voltage are proposed. Structure and volume of work. The work consists of an introduction, six sections, conclusions and a list of sources used. The total volume of the dissertation is 76 pages. The work includes 16 drawings, 29 tables, list of used sources from 26 titles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Браге, Ксенія Сергіївна. "Метод вимірювання НВЧ- параметрів матеріалів на основі тонкого діелектричного резонатора." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/22979.

Full text
Abstract:
В даній роботі розглянуто питання загальних теоретичних відомостей з складених та тонких діелектричних резонаторів та методів вимірювання вимірювання НВЧ параметрів діелектричних матеріалів. Досліджено метод тонкого діелектричного резонатора та наведено результати експерементальних досліджень. При досліджені тонких діелектричних плівок виникають труднощі, тому що методи не забезпечують достатньої точності. При дослідженні метода тонких плівок результати показали, що при зменшенні товщини базового резонатора, збільшується точність. Тому метою роботи є адаптація методу складеного діелектричного резонатора для вимірювання параметрів тонких плівок. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі: 1. Проаналізувати існуючи методи вимірюваняя НВЧ – параметрів діелектричних матеріалів. 2. Проаналізувати властивості тонкого діелектричного резонатора (ТДР). 3. Запропонувати метод дослідження параметрів тонких плівок на основі ТДР. 4. Експерементально перевірити метод тонких плівок на основі ТДР. Предметом і об’єктом даної робот є: Об’єкт: тонкий діелектричний резонатор Предмет: електродинамічні властивості тонкого діелектриного резонатора Наукова новизна: Теоретичне та експериментальне дослідження електро-динамічних властивостей ТДР показує, що на основі ТДР можна з достатньою точністю вимірювати НВЧ – властивості тонких діелектричних плівок.
In the given work, the nutritional pockets of the teoretical publications are stored in those thin dielectric resonators and the method of determining the NVH parameters in the power electronics. The method of a thin dielectric resonator is applied to the result of the experimental data. When study slim dielectric films arise difficulties, to that method do not gave accuracy. When the method of thin plots is used, the results have been shown, when the basic resonator is changed, the accuracy is determined. To the method of robotics is adaptation to the method of the stored dielectric resonator for the parameterization of thin cells. For achivment it's delivered goal it was necessary to solve the problem: 1. Analyze existing methods 2. Analyze power of a thin dielectric resonator (TDR). 3.Propose method of study parameters in the small films on the basis of the TDR. 4. Experimentally check method of thin plvok on the basis of the TDR. The subject і objective of this work is: Ob'ekt: thin dielectric resonator Subject: Electrodynamic power of a thin dielectric resonator Science novelty: Theoretically, this experiment is complementary to the electric-dynamical authorities of the TDR, but on the basis of the TDR, it is possible to obtain the accuracy of the NVCH - the power of subtle electrical add-ons.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography