Academic literature on the topic 'Діагональне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діагональне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діагональне"

1

Lykhach, V. Ya, A. V. Lykhach, R. V. Faustov, R. O. Tribrat, and S. O. Kiseleva. "ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЇ УТРИМАННЯ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ПІДСИСНИХ СВИНОМАТОК." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 1-2(36-37) (July 1, 2019): 76–81. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.1-2.11.

Full text
Abstract:
Інтенсивне виробництво продукції свинарства висуває нові підвищені вимоги до технологічних особливостей ведення галузі свинарства. В останні роки в промисловому свинарстві поряд із загальним підвищенням інтенсивності виробництва відзначається загострення низки проблем (зниження збереженості молодняку, збільшення кількості аварійних опоросів, зниження продуктивності молодняку тощо). Для подолання цих негативних тенденцій потрібна розробка нових інтенсивно-технологічних рішень з питань створення оптимальних умов утримання на свинокомплексах. В умовах сьогодення виникають дискусії, щодо виду розташування фіксуючого станку для свиноматки в боксі опоросу: діагональне чи пряме? Але як пряме розташування клітки, так і діагональне мають згідно з дослідженнями свої переваги і недоліки. Отже, метою досліджень було вивчення продуктивності підсисних свиноматок та поросят-сисунів залежно від розташування фіксуючих станків в боксі для опоросу (діагональне чи пряме). Дослідження були проведенні в умовах СВК «Агрофірма «Миг-Сервіс-Агро» Новоодеського району Миколаївської області на поголів’ї чистопородних свиноматок породи ландрас та матках внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції «Степовий». В цеху опоросу було відведено по два блоки опоросу по 8 боксів для опоросу свиноматок з прямим розташуванням фіксуючого станку – І та ІІ контрольні групи та по два блоки опоросу по 8 боксів для опоросу свиноматок з діагональним розташуванням фіксуючого станку – ІІІ та ІV дослідні групи, а інші технологічні фактори утримання піддослідних груп були ідентичними. Вивчення продуктивних якостей піддослідних тварин проводили за загальноприйнятими методичними рекомендаціями. Доведено, що розташування фіксуючого станку для свиноматки в боксі опоросу впливає на показники їх відтворювальних ознак. Пряме розташування фіксуючого станку для опоросу, на відміну від діагонального, зумовило підвищення кількості поросят при відлученні – на 0,6 кг (Р>0,95); збереженості – 5,1% (Р>0,99); вирівняності гнізда при відлученні – на 25,0% (Р>0,99). Водночас не встановлено впливу на показники багатоплідності, великоплідності та молочності. Отримані результати визначають перспективність подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шумейко, Лариса. "Жовта діагональ." Ландшафт и архитектура, no. 1 (2019): 94–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шумейко, Лариса. "Жовта діагональ." Ландшафт и архитектура, no. 1 (2019): 94–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шумейко, Лариса. "Жовта діагональ." Ландшафт и архитектура, no. 1 (2019): 94–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Балога, С. І. "Асимптотика розв"язків L-діагональних систем." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 2 (2007): 43–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ланде, Д. В., Ю. Є. Боярінова, and Я. О. Каліновський. "Модель динамічної мережі на базі застосування гіперкомплексних числових систем." Реєстрація, зберігання і обробка даних 22, no. 4 (December 29, 2020): 79–90. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2020.22.4.225918.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання гіперкомплексних числових систем для опису динамічної мережі та різноманітних впливів у цих мережах. Для спрощення обчислень запропоновано використання ізоморфних гіперкомплексних числових систем, таблиця Келі однієї з яких має діагональний вигляд.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Прокіп, Володимир. "Про структуру матриць над областю головних ідеалів відносно перетворення подібності." Proceedings of the International Geometry Center 12, no. 1 (February 28, 2019): 56–69. http://dx.doi.org/10.15673/tmgc.v12i1.1368.

Full text
Abstract:
В статті дослiджується структура матриць над областю головних iдеалiв вiдносно перетворення подiбностi. В другому розділі наведено допоміжні результати. В цьому розділі вказано трикутну формуматрицi відносно перетворення подібності, мінімальний многочлен якої розкладається в добуток різних лінійних множників. В розділі 3 доведено, що форма Хессенберга матриці A з незвідним мінімальним квадратичним многочленом m(λ) є блочно-трикутна матриця з блоками вимірності 2х2 на головній діагоналі та з характеристичними многочленами m(λ). У четвертому розділі доведено, що матриця A із мінімальним многочленом m (λ) = (λ-α) (λ-β), α ≠ β подібна нижній блочно-трикутній матриці, діагональними блоками якої є діагональні матриці з елементами α i β на головних діагоналях відповідно. Як наслідок вказано канонічну форму інволютивної матриці над кільцем цілих чисел відносно перетворень подібності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Strelnykova, Yevgeniya, and Tamara Liakhova. "Efficiency of actions in attack of diagonal players in female volleyball." Слобожанський науково-спортивний вісник 52, no. 2 (April 30, 2016): 112–16. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2016-2.020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Linchuk, Yu S. "On a class of diagonal operators in the spaces of analytic functions and its application." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 3 (March 25, 2014): 25–28. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2014.03.025.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Щоголев, С. А., and В. В. Карапетров. "Критичний випадок в теорії матричних диференціальних рівнянь." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 39, no. 2 (November 16, 2021): 100–115. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.39(2).100-115.

Full text
Abstract:
При математичному описанні різноманітних явищ і процесів, що виникають в математичній фізиці, електротехніці, економіці, доводиться мати справу з матричними диференціальними рівняннями. Тому такі рівняння є актуальними как для математиків, так і для фахівців в інших галузях природознавства. В даній статті розглядається квазілінійне матричне диференціальне рівняння з коефіцієнтами, зображуваними у вигляді абсолютно та рівномірно збіжних рядів Фур'є з повільно змінними в певному сенсі коефіцієнтами та частотою (клас F). Різниці діагональних елементів матриць лінійної частини є суто уявними, тобто ми маємо справу з критичним випадком. Але між цими діагональними елементами припускаються певні співвідношення, що вказують на відсутність резонансу між власними частотами системи і частотою зовнішньої збуджуючої сили. Розглядається задача встановлення ознак існування у такого рівняння розв'язків класу F. За допомогою низки перетворень рівняння зводиться до рівняння некритичного випадку, і розв'язок класу F цього рівняння шукається методом послідовних наближень за допомогою принципа стискуючих відображень. Потім на підставі властивостей розв'язків перетвореного рівняння робляться висновки щодо властивостей початкового рівняння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Діагональне"

1

Брижик, Д. С., and С. О. Лугова. "Осьова сила у діагональних насосах та методи її визначення." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39663.

Full text
Abstract:
Високий напір який створюють багатоступінчаті насоси відіграє дуже важливу роль в системах, де це є життєво необхідним. Для правильної і економічної конструкції опорних підшипників, в поєднанні з гідравлічним пристроєм розвантаження осьової сили, велика кількість знань, про походження гідравлічної осьової сили, має важливе значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карпенко, Ірина Сергіївна. "Засоби цифрового визначення параметрів стабілізації суміщення фарб в аркушевих друкарських машинах." Doctoral thesis, Київ, 2015. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/13874.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Под’єльніков, Ігор Валерійович, Игорь Валериевич Подъельников, and Igor V. Podjelnikov. "Поліпшення взаємодії вантажних вагонів та колії за рахунок вдосконалення візків і профілів пари “колесо-рейка”." Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2012. http://eadnurt.diit.edu.ua:82/jspui/handle/123456789/1320.

Full text
Abstract:
Под'єльніков, І. В. Поліпшення взаємодії вантажних вагонів та колії за рахунок вдосконалення візків і профілів пари "колесо-рейка" : авт. дис. к. т. н.: 05.22.07 / І. В. Под'єльніков ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Д. : Вид-во Днiпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. iм. акад. В. Лазаряна, 2012. УДК 625.1.03:629.463.027.1 ГРНТИ 73.29.11
UK: АНОТАЦІЯ Дисертацію присвячено поліпшенню умов взаємодії системи “вагон-колія” за рахунок вдосконалення профілів контактних поверхонь коліс та рейок, а також застосування у комплексно модернізованих візках вантажних вагонів діагональних зв’язків між боковими рамами. У дисертації визначено усереднені форми головок рейок з різною мірою зносу в зовнішніх нитках кривих малого і середнього радіусів. Встановлено, що форми зносу головок рейок в кривих малого і середнього радіусів у своїй робочій зоні практично не відрізняються одна від одної. Отримано також усереднені форми зношених в різному ступені ободів коліс з різними первинними профілями. Виявлено, що форми ободів коліс, первинний профіль яких до початку експлуатації був різним, по мірі зносу наближаються до однієї і тієї ж форми (але після суттєво різних пробігів). Розроблено вдосконалений профіль ободів коліс для вантажних вагонів, обладнаних візками з боковими ковзунами постійного контакту, що дозволяє істотно зменшити знос коліс та поліпшити напружено-деформований стан у парі “колесо-рейка”, тим самим поліпшити взаємодію вагонів і колії. Розроблено нові профілі головок рейок для зовнішніх ниток кривих малого і середнього радіусів, що дозволяють понизити боковий знос рейок та поліпшити умови вписування вагонів у криві. Встановлено, що застосування у комплексно модернізованих візках діагональних зв’язків між боковими рамами приводить до деякого поліпшення динамічних показників коливань вагона у горизонтальному напрямку і до значного зниження зносу коліс в кривих, тим самим сприяє поліпшенню умов взаємодії вантажних вагонів і колії. RU: АННОТАЦИЯ Диссертация посвящена улучшению условий взаимодействия системы “вагон-путь” за счет усовершенствования профилей контактных поверхностей колес и рельсов, а также применения в комплексно модернизированных тележках грузовых вагонов диагональных связей между боковыми рамами. На железных дорогах Украины и других стран СНГ актуальной является проблема улучшения взаимодействия грузовых вагонов и пути, в том числе за счет уменьшения износа гребней колес грузовых вагонов и боковых поверхностей головок рельсов в наружных нитях кривых малого и среднего радиуса. Одним из эффективных путей уменьшения износа колес и рельсов является усовершенствование профилей их контактных поверхностей. Наиболее перспективными являются профили колес и рельсов, обеспечивающие конформный контакт, при котором имеют место наибольшая площадка контакта и наименьшие контактные напряжения по сравнению с неконформными профилями. Взаимодействие вагонов и пути зависит от ходовых частей вагонов. Применение комплексной модернизации тележек позволяет существенно снизить износ гребней колес и улучшить динамические качества грузовых вагонов. Одним из перспективных путей дальнейшего улучшения динамических качеств грузовых вагонов является установка диагональных связей между боковыми рамами тележки, благодаря чему уменьшается забегание боковин. В диссертации определены усредненные формы головок рельсов с различной степенью износа в наружных нитях кривых различных радиусов. Установлено, что формы износа головок рельсов в кривых малого и среднего радиусов в своей рабочей зоне практически не отличаются друг от друга. Получены также усредненные формы изношенных в различной степени ободьев колес с разными первоначальными профилями. Обнаружено, что, формы ободьев колес, исходный профиль которых до начала эксплуатации был различным, по мере износа стремятся принять одно и то же очертание (но после существенно разных пробегов). Разработан усовершенствованный профиль ободьев колес для грузовых вагонов, оборудованных тележками с боковыми скользунами постоянного контакта, позволяющий существенно уменьшить износ колес и улучшить напряженно-деформированное состояние в паре “колесо-рельс”, тем самым улучшить взаимодействие вагонов и пути. Разработаны новые профили головок рельсов для наружных нитей кривых малого и среднего радиусов, позволяющие снизить боковой износ рельсов и улучшить условия вписывания вагонов в кривые. Проведена оценка эффективности применения диагональных связей в комплексно модернизированных тележках и уменьшения толщины гребней колес. Установлено, что уменьшение первоначальной толщины гребней неизношенных колес улучшает горизонтальные динамические показатели вагона, а также снижает износ колес при движении вагона в кривых. При уменьшении толщины гребня колес вследствие износа горизонтальные динамические показатели вагона ухудшаются. Введение в комплексно модернизированную тележку диагональных связей между боковыми рамами приводит к некоторому улучшению динамических показателей колебаний вагона в горизонтальном направлении и к значительному снижению износа колес в кривых, тем самым способствует улучшению условий взаимодействия грузовых вагонов и пути. Использование полученных в диссертации результатов и закономерностей позволит улучшить взаимодействие грузовых вагонов и пути на железных дорогах колеи 1520 мм. EN: ABSTRACT The thesis is devoted to improvement of interaction terms of the system “car-track” by the perfection of profiles of wheels and rails contact surfaces and by application of diagonal braces between side frames in the complex modernized freight car trucks. The averaged forms of rail heads with various wear rates of the outer rails in sharp and middle curves are determined in the thesis. It is searched out that the modes of rail head wear in the working zone practically do not differ from each other in sharp and middle curves. The averaged forms of wheel treads with various wear rates and different original profiles are also determined. It is educed that the forms of wheels treads, which had different original profiles before the operation, approach to the same shape as they wear (but after substantially different runs). The improved profile of wheels treads for the freight cars, equipped by trucks with lateral bearings of permanent contact, which make its possible to substantially decrease the wear of wheels, improvement of tensely-deformed state in a pair “wheel-rail”, to improve interaction of car and track is developed. The new profiles of rail head for the outer rails of sharp and middle curves are developed for the purpose of reducing the lateral wear of rails and improve the terms of inscribing of cars in curves. It is determinate that the use of diagonal braces between side frames in the complex modernized trucks results in some improvement of dynamic indexes of vibrations of car in horizontal direction and to the considerable decreasing of wear of wheels in curves, assists the same to the improvement of terms of interaction of freight cars and track.
Інститут технічної механіки Національної академії наук України і Національне космічне агентство України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography