Academic literature on the topic 'Діагностика своєчасна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діагностика своєчасна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діагностика своєчасна"

1

Pertsov, I. V. "Клініко-діагностичні паралелі ізольованих і поєднаних пошкоджень судин та нервів кінцівок." EMERGENCY MEDICINE, no. 1.64 (March 15, 2015): 127–31. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.1.64.2015.79612.

Full text
Abstract:
Помилкова та несвоєчасна діагностика пошкоджень магістральних судин, особливо поєднаних, має тяжкі наслідки і знижує шанси на збереження кінцівки й відновлення її функції, а також збереження життя травмованому.Мета роботи — провести паралелі між ізольованими й поєднаними пошкодженнями судинно-нервових структур з метою оптимізації своєчасної діагностики й проведення повноцінного відновного хірургічного лікування. В основу роботи покладений аналіз результатів обстеження 103 хворих із пошкодженнями судинно-нервових структур кінцівок. Для визначення особливостей діагностики поєднаних пошкоджень кінцівок у гострому періоді травми проведено порівняння двох груп: І (n = 51) — з ізольованими пошкодженнями судин; ІІ (n = 52) — з поєднаними пошкодженнями судин та нервів. При тяжких ступенях шоку має бути настороженість щодо поєднаних пошкоджень кінцівок. Серед обстежених, які мали поєднані ушкодження, за клінічними ознаками до оперативного втручання діагностовано пошкодження нервів лише в 30,8 % випадків, під час операції — у 48,1 % випадків. Пошкодження магістральних судин у типових зонах апріорі треба вважати поєднаним з пошкодженням нервових стовбурів до того моменту, поки травма нервів не буде виключена. Своєчасна повноцінна діагностика дозволяє обирати оптимальні реконструктивні хірургічні втручання у корисні для відновлення функції кінцівки терміни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dubovets, I. V., and L. G. Slivinska. "Ідіопатичний коліт у собак службових порід: етіологія, діагностика та лікування." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 83 (March 2, 2018): 136–40. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8326.

Full text
Abstract:
У статті подано аналіз наукової літератури та численних досліджень останніх років щодо ідіопатичного коліту у собак. Хвороба характеризується дифузною, запальною інфільтрацією плазматичними клітинами, лімфоцитами, еозинофілами або нейтрофілами власне пластинки слизової оболонки і підслизової основи, фіброзом і виразками стінки товстого кишечнику. Залежно від переважаючого типу інфільтративних клітин коліт класифікують на: лімфоцитарно-плазмоцитарний, еозинофільний, гістіоцитарний виразковий та регіональний гранулематозний. Дані свідчать про те, що запалення товстого кишечнику значно поширене серед собак порід німецька вівчарка та кокер-спаніель, яких часто готують для службового використання. Етіологія захворювання не є до кінця з’ясованою. Клінічні ознаки характеризуються дисфункцією кишечнику, що проявляється метеоризмом, діареєю, спотворенням або втратою апетиту, які часто поєднані із супутніми симптомами інших захворювань, що ускладнює ранню діагностику та лікування на початкових стадіях розвитку ідіопатичного коліту. В більшості випадків діагностика захворювання обмежується загальними методами дослідження, що дозволяє лише припустити наявність у тварини ураження кишечнику. Найбільш інформативними методами інструментальної діагностики є рентгенографія, ультрасонографія та ендоскопія – в основному мають першочергове значення. Одним із напрямків вирішення проблеми ранньої діагностики є проведення ендоскопічного дослідження з подальшим гістологічним аналізом біоптатів, що дозволяє одночасно підтвердити діагноз та диференціювати підтип запалення кишечнику. Також важливим показником клінічної оцінки даного захворювання є індикатор активності неспецифічного запалення кишечнику, який відображає наявність ураження певного ступеня. Своєчасна діагностика ідіопатичного коліту у собак, знання особливостей патогенезу та різних форм захворювання дозволяють виявити на ранній стадії розвиток патологічного процесу та застосувати терапевтичні заходи. При огляді та аналізі літературних джерел хочемо відмітити, що дане захворювання собак більш описано у працях зарубіжних авторів, тому вивчення питань поширення, діагностики, лікування та профілактики ідіопатичного коліту собак на сьогодні є актуальним у наших умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іванівна. "Забезпечення надійності сільськогосподарської техніки." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 139–47. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.139-147.

Full text
Abstract:
Сьогодні спостерігається зниження обсягів виробництва вітчизняної сільськогосподарської техніки, відбувається старіння рухомого складу сільськогосподарських підприємств. У цих умовах особлива увага приділяється проблемі ефективного використання техніки. Стає все більш актуальним питання підвищення якості продукції, що виготовляється вітчизняної сільськогосподарської техніки та забезпечення надійності її як на етапі виробництва і виготовлення, так і в процесі експлуатації. Безперервно зростають вимоги як до підвищення надійності та продуктивності сільськогосподарської техніки, так і до збільшення діапазону виконуваних робіт. Авторами відзначено, що працездатність сільськогосподарської техніки забезпечується організацією системи технічного обслуговування і проведенням технічного обслуговування і ремонту. Своєчасне проведення діагностики та профілактичних робіт дозволяє знижувати експлуатаційні витрати і підвищувати як надійність машино-тракторного парку, так і його технічні характеристики. Надійність сільськогосподарської техніки на етапі проектування і виготовлення буде залежати від правильності розрахунків і забезпечення параметрів (виконання ДСТУ) і забезпечення якості технології і виробництва (регламент, збірка, випробування), а на етапі експлуатації – від належного підтримання в працездатному стані (якість проведення технічного обслуговування і поточних ремонтів) і забезпечення працездатності та довговічності (кваліфікація експлуатаційників, інтенсивність експлуатації, сезонність і ін.). Підкреслено, що з метою підвищення надійності та ефективності використання сільськогосподарської техніки важливо своєчасно проводити комплекс операцій контролю і діагностування на місцях її експлуатації. Було запропоновано схему технологічного процесу організації технічного обслуговування і поточних ремонтів, яка заснована на принципі управління надійністю за участю сервісної служби діагностики. Своєчасна комплексна діагностика всіх систем і агрегатів дає змогу виявляти порушення в роботі та усувати їх, запобігаючи зниженню працездатності. Заповнення діагностичної карти за історією діагностування дозволяє визначити необхідність виконання тих чи інших робіт при технічному обслуговуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Погранична, Х. Р. "Діагностичне значення предикторів тканинної деструкції скронево-нижньощелепного суглоба при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи." CLINICAL DENTISTRY, no. 1 (April 30, 2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2021.1.12035.

Full text
Abstract:
Резюме. Травматичні ушкодження нижньої щелепи, зокрема переломи, контузії безпосередньо впливають на стан його суглобових поверхонь, структурних елементів і можуть викликати стійкі функціональні порушення. Своєчасна діагностика ушкодження скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), а особливо їх хрящової тканини, є необхідною умовою для успішного лікування та сприяє покращенню прогнозу в пацієнтів із захворюваннями суглобів різної етіології. Мета дослідження – проаналізувати ранню діагностику ушкоджень хрящових та кісткових компонентів СНЩС при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи та вивчити кореляцію результатів МРТ та біохімічних показників у динаміці. Матеріали і методи. При госпіталізації усім пацієнтам проведено магнітно-резонансну томографію з метою оцінки стану кісткових та м᾽якотканинних елементів СНЩС. Для вивчення ступеня ушкодження кісткової та хрящової тканин СНЩС проводили визначення рівня піридиноліну (ПІД) та дезоксипіридоліну (ДПІД) методом імуноферментного аналізу (метод ELISA) у зразках сечі пацієнтів до лікування та на 21; 30 та 180 доби після проведення іммобілізації. Результати досліджень та їх обговорення. Результати МРТ при переломах СВНЩ надійно свідчать про органічні зміни в структурних елементах СНЩС як кісткових, так і м᾽якотканинних, проте можуть візуалізували лише їх фактичні ушкодження. Результати біохімічних показників показали підвищення ПІД та ДПІД, підтверджують руйнування як кісткової тканини, так і деградацію суглобового хряща при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи ще на стадії допроменевої діагностики, тобто на стадії розвитку захворювання, що передує вогнищевим змінам. Висновки. Відсутність повної та вчасної нормалізації показників ПІД та ДПІД свідчить про необхідність розпрацювання нових схем лікування травм СНЩС з метою своєчасної профілактики виникнення посттравматичних артрозів та анкілозів СНЩС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Погранична, Х. Р. "Діагностичне значення предикторів тканинної деструкції скронево-нижньощелепного суглоба при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи." CLINICAL DENTISTRY, no. 1 (April 30, 2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2020.1.12035.

Full text
Abstract:
Резюме. Травматичні ушкодження нижньої щелепи, зокрема переломи, контузії безпосередньо впливають на стан його суглобових поверхонь, структурних елементів і можуть викликати стійкі функціональні порушення. Своєчасна діагностика ушкодження скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), а особливо їх хрящової тканини, є необхідною умовою для успішного лікування та сприяє покращенню прогнозу в пацієнтів із захворюваннями суглобів різної етіології. Мета дослідження – проаналізувати ранню діагностику ушкоджень хрящових та кісткових компонентів СНЩС при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи та вивчити кореляцію результатів МРТ та біохімічних показників у динаміці. Матеріали і методи. При госпіталізації усім пацієнтам проведено магнітно-резонансну томографію з метою оцінки стану кісткових та м᾽якотканинних елементів СНЩС. Для вивчення ступеня ушкодження кісткової та хрящової тканин СНЩС проводили визначення рівня піридиноліну (ПІД) та дезоксипіридоліну (ДПІД) методом імуноферментного аналізу (метод ELISA) у зразках сечі пацієнтів до лікування та на 21; 30 та 180 доби після проведення іммобілізації. Результати досліджень та їх обговорення. Результати МРТ при переломах СВНЩ надійно свідчать про органічні зміни в структурних елементах СНЩС як кісткових, так і м᾽якотканинних, проте можуть візуалізували лише їх фактичні ушкодження. Результати біохімічних показників показали підвищення ПІД та ДПІД, підтверджують руйнування як кісткової тканини, так і деградацію суглобового хряща при травматичних переломах суглобового відростка нижньої щелепи ще на стадії допроменевої діагностики, тобто на стадії розвитку захворювання, що передує вогнищевим змінам. Висновки. Відсутність повної та вчасної нормалізації показників ПІД та ДПІД свідчить про необхідність розпрацювання нових схем лікування травм СНЩС з метою своєчасної профілактики виникнення посттравматичних артрозів та анкілозів СНЩС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zaporozhan, S. Y., and V. S. Khomenko. "Абдомінальна травма." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 4 (February 15, 2021): 99–107. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2020.4.11793.

Full text
Abstract:
Абдомінальна травма, без сумніву, є однією з найбільш складних розділів хірургії. Постійне зростання показників травматизму призводить до інвалідизації та смертності постраждалих, що підкреслює соціальну значущість проблеми. Тяжкість клінічного перебігу травматичної хвороби, яка характеризується пошкодженням кісткової системи та травматичних ушкоджень органів черевної порожнини, характеризують дану проблему як один з найскладніших розділів невідкладної хірургії. Cмертність від ізольованої тупої травми живота становить близько 5 %. Своєчасна та рання діагностика ушкоджень можуть реально зменшити показники смертності при абдомінальній травмі. Стандартизація діагностики має на меті раціональне та “таргентне” використання певного конкретного та необхідного в тій чи іншій клінічній ситуації методу. Показання до операційного лікування досі є предметом дискусій, особливе значення лапароскопії в діагностично-лікувальному алгоритмі. В статті представлено огляд літератури з аналізом основних причин травми черевної порожнини, її поширення, класифікації, можливостей інструментальної діагностики, використання прогностичних шкал, ролі лапароскопії та традиційної хірургії у даної категорії хворих, значення стратегії “demage control” у світлі сучасних концепцій надання допомоги постраждалими з тяжкою абдомінальною травмою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Banadyga, N. V. "Рідкісні форми менінгококової інфекції у дітей (клінічні спостереження)." CHILD`S HEALTH, no. 7.50 (November 1, 2013): 157–61. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.7.50.2013.84925.

Full text
Abstract:
У статті наведені два приклади рідкісних форм менінгококової інфекції — кардиту, поліартриту, пневмонії, що діагностовані у дітей на фоні генералізованих форм. Звертає на себе увагу і те, що виникнення кардиту і поліартриту та кардиту і пневмонії спостерігалось на фоні менінгококової інфекції середньотяжкого перебігу в дітей, у яких відсутні хронічні захворювання, вогнища хронічної інфекції. Серед імовірних провокуючих факторів такого перебігу можна виділити період статевого дозрівання та варіант поєднаної інфекції (попередня — вітряна віспа). Своєчасна діагностика рідкісних форм стала запорукою успішного лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Senchuk, A. Ya, and A. V. Zabolotna. "Функціональний стан плода у вагітних з хронічним сальпінгоофоритом в анамнезі." Likarska sprava, no. 5-6 (June 27, 2018): 78–81. http://dx.doi.org/10.31640/jvd.5-6.2018(13).

Full text
Abstract:
Збільшення частоти запальних захворювань статевих органів у жінок молодого віку призводить до порушень репродуктивної функції (порушення менструального циклу, безпліддя) і значного зростання ускладнень перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду для матері та її дитини. Автор розглядає можливості використання результатів біофізичного профілю плода (БПП) для своєчасного призначення профілактичних та лікувальних заходів пацієнткам із сальпінгоофоритом в анамнезі. Отримані результати свідчать про високу інформативність даного методу і необхідність його широкого використання під час планового обстеження вагітних із сальпінгоофоритом в анамнезі. Своєчасна діагностика відхилень у стані плода методом визначення БПП дозволяє покращити перинатальні наслідки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Svystilnyk, V. O., O. S. Mihnusheva, and K. B. Savinova. "Скелетно-м’язові ураження в перебігу коронавірусної хвороби (COVID-19) у педіатричній практиці. Власне спостереження: клінічний випадок." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL 17, no. 7 (January 27, 2022): 11–15. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.17.7.2021.245559.

Full text
Abstract:
Актуальність. Пандемія коронавірусної хвороби залишається в центрі уваги вітчизняної і світової системи охорони здоров’я. Патогенні властивості вірусу SARS-CoV-2 обумовлюють ураження як нервової системи, так й інших органів і систем людини. Мета: привернути увагу лікарів до діагностики скелетно-м’язових уражень, зокрема рабдоміолізу, для запобігання можливим ускладненням при коронавірусній хворобі (COVID-19). Матеріали та методи. Нами обстежена й спостерігається група дітей зі скелетно-м’язовими ураженнями на тлі перебігу коронавірусної хвороби (COVID-19) протягом 2020–2021 років. Клінічний випадок власних спостережень такого хворого наведено в статті. Результати та висновки. В пацієнта, хлопчика 15 років, після перенесеної гострої фази коронавірусної хвороби через 33 дні з’явилися загальна слабкість, сильний біль в ділянці правого стегна і кульшового суглобу, лихоманка. Проведена диференціальна діагностика скелетно-м’язових уражень і остеомієліту. Дифузні хвороби сполучної тканини, захворювання, що відносяться до онкогематологічних, а також гепатити були виключені на підставі клінічних даних і проведених обстежень. Ідентифіковані на підставі клінічного обстеження та результатів МРТ запальні зміни клубового, затульного та грушоподібного м’язів з формуванням абсцесу, разом із високим рівнем трансаміназ крові свідчили про розвиток рабдоміолізу. Виявлений позитивний IgG до вірусу SARS-CoV-2 підтверджував зв’язок даного патологічного стану з перенесеною раніше гострою фазою COVID-19. Ознаки коагулопатії, анемія в гемограмі одночасно з клінічними симптомами рабдоміолізу, дозволили підтвердити системність ураження в перебігу коронавірусної хвороби в дитини. Своєчасна оцінка клінічної симптоматики (загальної слабкості, болю в м’язах) і рівня КФК, трансаміназ, електролітів, креатиніну, сечовини крові допоможе здійснити ранню діагностику рабдоміолізу, призначити адекватну терапію і запобігти розвитку тяжких ускладнень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Berezenko, V. S., Yu P. Reznikov, and V. V. Krat. "Cystic fibrosis in children. Early diagnosis as important predictor of treatment efficiency (clinical case)." PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA, no. 3(71) (October 2, 2017): 74–80. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2017.71.74.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Діагностика своєчасна"

1

Гончарь, М. О., Т. Б. Іщенко, О. С. Тішко, О. М. Пушкар, and О. М. Крижановська. "Діафрагмальні кили в генезі залізодефіцитної анемії у дітей та своєчасна діагностика." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64598.

Full text
Abstract:
Актуальність: Дана проблема актуальна не тільки в зв'язку з зростаючою частотою народження, але і високою ймовірністю розвитку ускладнень. За даними статистики, понад 700 тисяч дітей народилися з діафрагмальної килою з 1 січня 2000 року. Діафрагмальний кили у дітей спостерігаються відносно часто (1 на 1700). Летальність при цьому захворюванні становить 1-3% загальної смертності новонароджених, а протягом першого року життя - 10% смертності серед дітей, що вмирають у зв'язку з вадами розвитку. Показовим є дані про те, що 147 дітей кожен день народжуються з цією патологією, тобто кожні 10 хвилин в світі народжується дитина з діафрагмальної килою. У старшому віці частіше зустрічаються кили стравохідного отвору діафрагми, потім кили купола діафрагми, і рідше - ретростернальние кили.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кириленко, Ю. А., І. Г. Перова, and О. М. Дацок. "Визначення ризику виникнення ДВС-синдрому." Thesis, НТУ "ХПІ", 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9199.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Авдоніна, О. В., and Т. О. Степанова. "Труднощі своєчасної діагностики туберкульозу та диференційної діагностики захворювань органів дихання." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32580.

Full text
Abstract:
В даний час фтизіатрична служба має в своєму розпорядженні достатньо ефективних методик бактеріологічної діагностики збудника туберкульозу, включаючи молекулярно-генетичні методи (Хайн-тест, «GeneXpert») і прискорену детекцию мікобактерій туберкульозу (МБТ) за допомогою автоматизованої системи Bactec MGIT 960; Quanti FERON-TB тест; рентгенологічні методи, серед яких важливе місце відводиться комп'ютерній томографії (КТ) органів грудної клітки; морфологічне дослідження біопсійного матеріалу, отриманого при щипцевій фибробронхоскопии (ФБС) і відеоторакоскопії (ВТС). При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32580
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Діагностика своєчасна"

1

Ліщук, Катерина, and Віра Шупер. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СВОЄЧАСНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТРОМБОЕМБОЛІЇ ЛЕГЕНЕВОЇ АРТЕРІЇ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.11.2021.v3.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography