Academic literature on the topic 'Доставка вантажу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Доставка вантажу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Доставка вантажу"

1

Pavlova, N. L. "СІТКОВА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСТАВКИ ВАНТАЖIВ У КОНТЕЙНЕРАХ." Transport development, no. 2(7) (March 15, 2021): 52–59. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.05.

Full text
Abstract:
Вступ. Високий рівень конкуренції між транспортними компаніями у секто- рі контейнерних перевезень зумовлює необхідність пошуку шляхів підвищення ефективності організації бізнес-процесів, одним з яких є застосування інно- ваційних технологій управління, що полягає в застосуванні проєктної мето- дології, тобто переорієнтації бізнес-процесів під вимоги проєктного підходу. Основною діяльністю транспортної компанії є організація доставки ванта- жів, зокрема вантажів у контейнерах. Нині доставка вантажів – це склад- ний багатоетапний і багатоопераційний процес із залученням значної кількос- ті учасників. Одним із напрямів планування й управління комплексом операцій із доставки вантажів є використання методу сіткового планування. Мета статті полягає у формуванні типового процесу організації доставки вантажу, використання якого на практиці дасть змогу підвищити ефективність проце- су доставки вантажів у контейнерах. Результати. У роботі виділено основні бізнес-процеси транспортної компанії, при цьому під терміном «транспорт- на компанія» мається на увазі компанія – організатор доставки, яким може виступати як лінійний агент, так і експедиторська компанія або логістичний оператор. Розроблено типову схему організації доставки вантажів у контей- нерах (на прикладі їх транспортування за системою «від дверей до дверей»). Систематизовано бізнес-процеси транспортної компанії в логічній послідов- ності, додатково виділено чотири умовні групи: продажі, операції, фінанси й обслуговуючі. Побудовано сітковий графік організації доставки вантажів, як інструментарій використовувалося програмне забезпечення Microsoft Project. Висновки. Моделювання процесу організації перевезення зовнішньоторговель- них вантажів у контейнерах на основі інформаційних технологій дасть змогу підвищити ефективність усього процесу доставки за рахунок кращої коорди- нації процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Berestenko, V. V., and S. P. Onyshchenko. "СТРУКТУРА Й ХАРАКТЕРИСТИКИ МУЛЬТИМОДАЛЬНОЇ ДОСТАВКИ З ПОЗИЦІЇ ЦИФРОВІЗАЦІЇ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 82–93. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.08.

Full text
Abstract:
Вступ. Найближчий час – це період цифровізації транспортної логістики та ланцюгів постачань, що вимагає специфічної структуризації й моделювання тих об’єктів і процесів, які раніше не досліджувалися із цієї точки зору. Це є першим етапом руху в бік цифровізації, сутність якого – стандартизація структур не тільки документів, а й об’єктів і процесів. Для цифровізації мультимодальних доставок необхідна чітка ідентифікація структури й характеристик мультимодальної доставки, тобто формування системної моделі такої доставки. Це, у свою чергу, дасть змогу розглядати доставку не тільки локально в рамках певних цифрових рішень, а й інтегровано множину доставок мультимодального оператора з метою пошуку джерел підвищення ефективності, наприклад, на базі використання ефекту синергізму. Метою дослідження є формування системного уявлення мультимодальної доставки з урахуванням різних її аспектів, установлення основних характеристик доставки як інтегральних величин на базі її системного уявлення. Результати. Ідентифікована структура мультимодальної доставки відповідно до багатоаспектного погляду на неї. Як утворювальний елемент для подальшого дослідження з урахуванням специфіки цифровізації обрана «операція» транспортно-технологічного процесу, яка може бути виконана різними суб’єктами транспортного ринку. Побудовано основні можливі варіанти фізичного переміщення вантажу та пунктів змін транспортного засобу. Послідовність операцій пропонується уявляти у вигляді сіткової моделі, яка дає змогу з урахуванням основних характеристик кожної операції – часу, вартості й надійності – визначати підсумкові характеристики доставки в цілому. Запропоновано два підходи до визначення надійності доставки залежно від наявної статистичної інформації. Висновки. З урахуванням характеристик кожної компоненти альтернативного варіанта доставки формуються його підсумкові показники – вартість, час і надійність, які є базою для прийняття рішення щодо вибору відповідного варіанта. Зміна хоча б одного елемента в цій системі призводить до зміни характеристик усієї доставки. Це використовується для коригування варіантів у процесі пошуку того варіанта, який би відповідав вимогам, що висуваються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ПТИЦЯ, Наталія, and Катерина КОВЦУР. "КРИТЕРІЙ ДОЦІЛЬНОСТІ ВВЕДЕННЯ ОБ’ЄКТІВ ТОРГІВЕЛЬНОЇ МЕРЕЖІ НА ОСНОВІ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ ДОСТАВКИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 12 (November 26, 2019): 127–34. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.59.

Full text
Abstract:
Розглядаються особливості доставки вантажів у роздрібну торгівельну мережу. В роботі наведенеобґрунтування критерію введення нових об’єктів торгівельної мережі, який представляє собою частку витрат на транспортування в доходній частині. Використання запропонованого критерію дозволить оцінити ефективність розширення торгівельної мережі. Визначено вплив параметрів системи доставки вантажів на критерій ефективності.Ключові слова: роздрібна торгівельна мережа, доставка, логістичні витрати, щільність торгівельнихточок, витрати на транспортування, кількість пунктів заїзду на маршруті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оліскевич, Мирослав, Олександр Мастикаш, and Ярослав Ценюх. "Удосконалення методу динамічної маршрутизації з часовими вікнами автомобільних перевезень сільськогосподарської продукції." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 72–82. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.072.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вдосконаленню методу динамічної маршрутизації автомобільних перевезень транспортних засобів. Розглядається дрібногуртова доставка на кільцевих маршрутах магістральної транспортної мережі вантажів, які швидко псуються. Головним критерієм якості перевезення обрано мінімальну гарантовану тривалість доставки вантажів з усієї сукупності замовлень на перевезення. Обмеження стосуються горизонту прогнозування, а також часових вікон на доставку вантажів. Іншим обмеженням є інтенсивність використання автомобільних транспортних засобів. Поставлено вимогу залучення мінімальної кількості автомобільних транспортних засобів із наявних. Зроблено огляд та аналіз відомих методів динамічної маршрутизації, який показав, що при зростанні кількості замовлень, особливо незапланованих, вони стають неефективними за якістю результатів. З’ясовано, що застосування попередньої класифікації є способом, який покращує результат маршрутизації. У цій роботі як класифікаційну ознаку використано сумісність окремих операцій транспортного процесу, які виконуються послідовно, в єдиному потоці. Кожна з таких операцій стосується доставки дрібногуртових вантажів за одним замовленням. Попередня класифікація замовлень на перевезення дає змогу сформувати з них оптимальні кільцеві розвізні або збірні маршрути. Крім того, для планування доставки на кільцевих маршрутах вантажів, які швидко псуються, було вперше застосовано складання розкладу виконання транспортних операцій. Для цього розглядались часові зв’язки, які виникають між кожною парою заданих замовлень на перевезення. На основі вивчених зв’язків побудовано модель у вигляді орієнтованого графа. Впорядкування такого графа дає змогу розробити активний, найменш тривалий розклад виконання транспортного процесу. Такий метод дає змогу застосувати лінійне програмування при пошуку оптимального розкладу та метод гілок і меж при маршрутизації. Динамічні зміни дорожніх і транспортних умов не погіршують якості попередньо виконаної маршрутизації. Було виконано апробацію методики на тестових вхідних даних. Порівняння результатів, отриманих за запропонованим методом і відомим методом границь і меж, показав покращання щонайменше на 11 % показників якості розроблених маршрутів і розкладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КИРИЧЕНКО, Ганна, Юлія БЕРДНИЧЕНКО, and Олег СТРЕЛКО. "ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗРАХУНКУ ПОКАЗНИКІВ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ВИКОРИСТАННЯМ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 81–88. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.637.

Full text
Abstract:
В умовах розвитку транспортного ринку ключовими питаннями для системи залізничних перевезень є: своєчасне забезпечення вагонами відповідного типу усіх відправників вантажу відповідно до їх замовлень; подальше закріплення залізничного транспорту на ринку перевезень шляхом розвитку маркетингу, створення збалансованої тарифної політики; удосконалення організаційних структур управління залізничним транспортом, технології перевізного процесу та організації перевізної роботи на основі широкого впровадження автоматизованих систем управління. Мета статті полягає у дослідженні можливості підвищення ефективності використання парку вагонів, пов’язаного з цим дотримання термінів доставки вантажу, на базі нової методики та принципу розрахунку. Один з основних комплексних показників роботи залізниці є обіг вагону, що відображає час повного циклу роботи вагону. Наразі обіг вагону збільшується, для залізниці це означає невиконання встановлених норм, для отримувачів послуг – клієнтів залізниці - це означає прострочення термінів доставки вантажу, порушення фінансових зобов’язань перед іншими учасниками процесу перевезень. Інформаційні технології залізниці обумовлюють можливість контролю за виконанням нормативу обігу вагону та дотриманням термінів доставки вантажу з подальшим вдосконаленням методик та методів визначення показників експлуатаційної роботи. Досліджено підвищення ефективності використання парку вагонів, пов’язаного з цим дотримання термінів доставки вантажу, за рахунок нової методики та принципу розрахунку і прогнозу основних показників роботи. Проаналізовано можливості відійти від умовного визначення обігу за формулами, що використовують балансовий метод та застосовувати сучасні статистичні методи для визначення обігу вагонів як характеристики певного перевезення. Це дозволить встановлювати реальні норми обігу вагонів та терміни доставки вантажів, що забезпечать дотримання технологічних процесів експлуатаційної роботи залізниці при обслуговуванні клієнтів. Ключові слова: інформаційні технології, терміни доставки, обіг вагонів, технологічний процес, залізниця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ХАВРУК, Володимир, and Олександр ПАРХОМЕНКО. "МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВАНТАЖНИХ АВТОМОБІЛІВ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 161–72. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.646.

Full text
Abstract:
У роботі розглядається питання оцінки ефективності експлуатації вантажних автомобілів. Встановлено, що ефективність експлуатації автомобілів функціонально пов’язана з економічною ефективністю, надійністю і безвідмовністю автомобілів – зв’язок між якими представлено у вигляді структурно-функціональної схеми. З’ясовано, що чистий прибуток автотранспортного підприємства залежить від трьох складових: тарифної вартості перевезень, собівартості перевезень і величини податків. Наведені формули для визначення собівартості перевезень вантажів, витрат на транспортування вантажу, умовно-технічних витрат. В структурі умовно-технічних витрат розглянуті витрати: на паливо, на мастильні матеріали, на шини, на запасні частини і матеріали при виконанні технічного обслуговування і ремонту рухомого складу. На основі аналізу структури собівартості перевезень вантажів автомобілями встановлено десять показників, якими визначаються «незаплановані» витрати, такі наприклад, як: витрати, пов’язані зі збільшенням відстані транспортування вантажу; витрати, пов’язані з ушкодженням і втратою вантажу; витрати, пов’язані з додатковим зберіганням вантажу; витрати, пов’язані зі збільшенням вартості підготовки вантажу до перевезення; витрати, пов’язані зі збільшенням вартості складування вантажу. Встановлено, що умовно-постійні витрати (витрати на амортизацію, накладні витрати, величина податків) не впливають істотно на величину річного економічного ефекту при оновленні рухомого парку. Отримані залежності для визначення: питомих умовно-технічних витрат на експлуатацію автомобіля при доставці вантажів; величини річного економічного ефекту, що досягається власником вантажних автомобілів при оновленні рухомого складу. Ключові слова: вантажний автомобіль, критерій, рухомий склад, собівартість, умовно-організаційні витрати, умовно-технічні витрати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Tretynychenko, Yu A., and I. I. Khalatska. "Методичні основи оцінювання збалансованості роботи підприємств автомобільного транспорту." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 6 (December 13, 2017): 146–52. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.06.22.

Full text
Abstract:
У статті розроблено структурну модель формування інтегрального показника для багатокритеріального оцінювання ступеня збалансованості функціонування і розвитку однорідних територіальних (регіональних) організаційних структурних одиниць підприємств, які здійснюють доставку дрібних відправлень вантажів в умовах забезпечення поштового зв’язку, експрес-доставки тощо автомобільним транспортом із використанням термінальної технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дем’янчук М.А. "ПЕРЕДУМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ." Економічний форум 2, no. 2 (June 11, 2021): 3–12. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-1.

Full text
Abstract:
Розвиток вітчизняної системи водного транспорту та її інфраструктури у сучасних умовах розвитку економіки України характеризуються посиленням інтеграційних процесів у світову економічну систему, що здатна забезпечити підвищення інвестиційної привабливості країни через нарощення транспортних потоків, конкурентоспроможності, скорочення термінів доставки вантажів тощо та матиме мультиплікативний ефект і на інші сфери економічної діяльності. Тому роботу направлено на визначення передумов реалізації конкурентних переваг водного транспорту України. На основі аналізу перевезень вантажів за видами транспорту встановлено кардинальний перерозподіл структури перевезень вантажів у сторону залізничних. Частина вантажних перевезень здійснюється водним транспортом України, враховуючи перевезення морським та річковим видами транспорту. На відміну від країн Європейського союзу, в Україні внутрішніми водними шляхами вантажі, зокрема будівельні, різна руда, хлібні види вантажів, різні метали тощо, транспортуються переважно каботажними перевезеннями. В низці країн Європейського союзу, зокрема у Нідерландах, Німеччині і Бельгії, спостерігається виразна взаємозалежність між обсягами перевезення вантажів та промисловістю, яка формує переважну вантажну базу. Внутрішні водні шляхи Європи типізовані, на яких використовуються уніфіковані баржі, вантажопідйомність яких залежить від глибини. Масштабне використання потенціалу внутрішніх водних шляхів Європи враховує високі показників екологічної стійкості та енергоефективності, підтримуючи безпеку клімату та навколишнього середовища. Морська транспортна система України представлена 13 морськими портами, проте рівень їхньої завантаженості знаходиться нижче 50% значення у той час, коли відбувається розвиток трансконтинентальних морських маршрутів із великою кількістю інтеграційних точок на своєму шляху. Країнами Європи, що мають вихід к морю, зокрема Нідерланди, Італія, Іспанія, Об’єднане Королівство, забезпечується переважний вантажопотік. Тому для участі морських портів України у реалізації перевезень транс’європейськими та трансконтинентальними маршрутами першочерговим завданням виступає підвищення конкурентоспроможності через вирішення проблем не тільки заходу до портів великогабаритних суден, а й шляхом вирішення врегулювання нормативно-правового, технологічно-інформаційного та економіко-екологічного забезпечення, зокрема за допомогою впровадження концепції «розумного порту», яка є головним трендом в трансформації та цифровізації портів світу та передбачає об'єднання всіх учасників глобального ланцюга поставок у єдину взаємопов’язану мережу на основі цифрової платформи із тестуванням штучного інтелекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Леках, А. А., О. М. Гурін, В. В. Старцев, and В. В. Просяник. "Аналіз факторів, які впливають на організацію доставки військових вантажів для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(42,) (January 21, 2021): 144–49. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.19.

Full text
Abstract:
В статті розглянути основні фактори, які впливають на організацію та здійснення доставки озброєння та військової техніки і матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних України. Визначені основні класи постачання матеріально-технічних засобів, місця їх утримання і доставки; існуюча транспортна мережа і засоби їх доставки; стратегії поповнення та технологічність процесу доставки матеріально-технічних засобів до споживачів. На підставі проведеного аналізу вироблена стратегія поповнення запасів озброєння та військової техніки і матеріально-технічних засобів, яка у відповідності від конкретної оперативно-логістичної обстановки, що склалася, поділяється на безперервну, періодичну, періодичне поповнення з екстреними доставками та стратегію поповнення запасів матеріально-технічних засобів за рівнем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

САХНО, Володимир, Світлана ШАРАЙ, Ігор МУРОВАНИЙ, and Віктор ПОЛЯКОВ. "ДОСЛІДЖЕННЯ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЗАГАЛЬНІ ВИТРАТИ ВИКОНАННЯ ОБОРОТНОГО РЕЙСУ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ З ВИКОРИСТАННЯМ МАТЕМАТИЧНОЇ ТЕОРІЇ ЕКСПЕРИМЕНТУ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 20, 2021): 159–67. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.518.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуті питання впливу різних статей загальних витрат (факторів) на розмір таких загальних витрат при виконанні оборотного рейсу доставки вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні. Для розробки заходів щодо підвищення ефективності виконання процесу перевезень вантажів у міжнародному сполученні та зменшення загальних витрат на його виконання необхідно проводити аналіз статей витрат, які входять до складу загальних витрат. Для дослідження впливу окремих статей загальних витрат на виконання перевезень вантажів у міжнародному сполученні пропонується використання ефективних методів практичної реалізації системного підходу – методів математичної теорії експерименту або планування експерименту. При цьому вирішення задачі дослідження впливу окремих статей витрат (факторів впливу) на розмір загальних витрат проводиться на основі формування плану експерименту та створення експериментально-статистичної моделі. В результаті розрахунків коефіцієнтів регресії за розробленою моделлю загальних витрат на виконання оборотного рейсу доставки вантажів у міжнародному сполученні та їх аналізу зроблено висновки щодо значущості коефіцієнтів, які формують найбільший вплив на розмір загальних витрат, та визначені статті витрат (досліджувані фактори впливу), що мають найбільший вплив на формування загальних витрат. Ключові слова: загальні витрати, стаття витрат, міжнародні вантажні перевезення, оборотний рейс, фактор впливу, теорія планування експерименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Доставка вантажу"

1

Трахановська, Марія Романівна. "Імітаційна математична модель процесу доставки вантажу." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51116.

Full text
Abstract:
Якушенко О.С. Використання імітаційної моделі для оцінки часу виконання транспортної задачі. / О.С. Якушенко, М.Р. Трахановська, О.О. Сатаєва: МНПК "Проблеми організації авіаційних, мультимодальних перевезень та застосування авіації в галузях економіки", 27.10.2020.
Для навчання нейронної мережі необхідно, принаймні два набори даних. Такі набори повинні досить повне представляти всі очікувані умови виконання завдання. Якщо база даних підприємства вже має таку інформацію то описаний вище метод прогнозування може бути реалізований з її використанням. У разі невиконання цієї умови данні для підготовки мережі можуть бути отримані методами математичного моделювання. При цьому така модель на початку використання буде спиратися на деякі апріорні гіпотези. При накопиченні даних про реальні виконані рейси така модель повинна бути ідентифікована. Розроблена модель базується на методі Монте-Карло. Під цим методом розуміється чисельний метод вирішення різних задач з допомогою моделювання випадкових величин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Волков, Ілля Андрійович. "Метод побудови програмного забезпечення безпілотного вантажного літального апарату." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46836.

Full text
Abstract:
Дана дисертація розглядає один з можливих способів автоматизації процесу кур’єрської доставки - доставку посилок кінцевому отримувачу за допомогою безпілотних апаратів, які б могли виконувати такі завдання у дуже короткий час, незалежно від завантаженості доріг та систем громадського транспорту. Така система дозволяє суттєво знизити час доставки вантажу кінцевому користувачу, зменшити обсяг інфраструктури, необхідної для підтримки її працездатності та скоротити кількість обслуговуючого персоналу. Також повна автоматизація процесу доставки дозволяє знизити вплив людського фактору на якість обслуговування. На даний момент вже реалізовано кілька таких систем, проте жодна з них не є повністю безпечною та не відповідає всім вимогам до системи автоматичної кур’єрської доставки. Також жодна з цих розробок не має архітектури, що повністю покриває функціонал екосистеми безпілотного літального апарату. Також в даній роботі була досліджена низка готових архітектурних рішень, призначених для побудови аналогічного програмного забезпечення, взятих зі схожих наукових досліджень. Проте жодна з них також не відповідає всім поставленим вимогам до даного програмного забезпечення, або має суттєві недоліки, що перешкоджає її програмній реалізації, впровадженню або застосуванню на практиці. У зв’язку з усіма вище переліченими факторами було прийняте рішення про розробку власної архітектури для реалізації програмного комплексу екосистеми вантажного безпілотного літального апарату. А для підтвердження працездатності цієї архітектури і доведення її ефективності було розроблене відповідне програмне забезпечення із застосуванням запропонованого методу розробки. Метою даного наукового дослідження є розробка методу побудови програмного забезпечення екосистеми вантажного безпілотного літального апарату, такого, що покращить та удосконалить існуючі підходи до програмування БПЛА як з точки зору процесу їх впровадження, так і з точки зору використання кінцевого продукту. Основні задачі, які були виконані під час проведення даного дослідження: ˗ вивчення і аналіз готових впроваджених програмних продуктів-аналогів з метою виявлення їх основних переваг та недоліків; ˗ вивчення і аналіз аналогічних наукових досліджень з метою дослідження шляхів вирішення основних задач побудови програмного забезпечення БПЛА; ˗ створення власного методу побудови програмного забезпечення вантажного БПЛА, враховуючи результати попереднього дослідження предметної області; ˗ написання програмного забезпечення на основі даного методу, аналіз його основних переваг та недоліків, та доведення його ефективності. Об’єктом даного наукового дослідження є архітектура програмного забезпечення екосистеми вантажного БПЛА та підходи до реалізації даної архітектури. Предметом дослідження є методи та способи побудови програмного забезпечення екосистеми вантажного БПЛА. Під час проведення даного дослідження був використаний метод systematic mapping study (систематичний огляд літератури) для вивчення і аналізу предметної області даного дослідження з текстових джерел інформації та метод case study (метод ситуативного аналізу) для аналізу розробленого методу побудови програмного забезпечення. Наукова новизна отриманого методу побудови програмного забезпечення полягає у тому, що в ньому вперше БПЛА розглядається як актор екосистеми безпілотних літальних апаратів і вперше для цієї екосистеми була розроблена архітектура програмного забезпечення. Також вперше було введене саме поняття екосистеми безпілотних літальних апаратів. Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що був розроблений простий, ефективний та комплексний підхід до вирішення задачі з побудови програмного забезпечення вантажного БПЛА, який досить легко може бути застосований для вирішення комерційних задач із адресної доставки малогабаритних вантажів. Результати цього дослідження були представлені на VІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Інформаційні системи та технології управління» (ІСТУ-2021). Дана дисертація складається з реферату, вступу, основної частини що поділяється на 4 розділи, висновків та додатків що включають в себе лістинг програмного коду та графічні матеріали. Основна частина даної роботи містить 105 сторінок, 28 рисунків, 18 таблиць та 19 посилань.
This dissertation considers one of the possible ways to automate the courier delivery process - delivery of parcels to the final recipient using unmanned aerial vehicles, which could perform such tasks in a very short time, regardless of the congestion of roads and public transport systems. This system can significantly reduce the time of delivery of goods to the end user, reduce the amount of infrastructure needed to maintain its efficiency and reduce the number of service personnel. Also, full automation of the delivery process reduces the impact of the human factor on the quality of service. Currently, several such systems have been implemented, but none of them is completely secure and does not meet all the requirements for an automatic courier system. Also, none of these developments has an architecture that fully covers the functionality of the unmanned aerial vehicle ecosystem. Also in this work, a number of ready-made architectural solutions designed to build similar software, taken from similar research. However, none of them also meets all the requirements for this software, or has significant shortcomings that prevent its software implementation, implementation or application in practice. In connection with all the above factors, it was decided to develop its own architecture for the implementation of the software package of the ecosystem of cargo unmanned aerial vehicles. And to confirm the efficiency of this architecture and prove its effectiveness, appropriate software was developed using the proposed method of development. The purpose of this research is to develop a method for building software ecosystems of unmanned aerial vehicles, one that will improve and enhance existing approaches to UAV programming both in terms of the process of their implementation and in terms of use of the final product. The main tasks that were performed during this study: ˗ study and analysis of ready-implemented software products-analogues in order to identify their main advantages and disadvantages; ˗ study and analysis of similar research to explore ways to solve the main problems of building UAV software; ˗ creation of own method of construction of the software of the cargo UAV, taking into account results of preliminary research of subject area; ˗ writing software based on this method, analyzing its main advantages and disadvantages, and proving its effectiveness. The object of this research is the software architecture of the cargo UAV ecosystem and approaches to the implementation of this architecture. The subject of the research is the methods and ways of building the software of the cargo UAV ecosystem. During this study, the method of systematic mapping study was used to study and analyze the subject area of this study from textual sources of information and the method of case study to analyze the developed method of software construction. The scientific novelty of the obtained method of software construction is that for the first time the UAV is considered as an actor in the ecosystem of unmanned aerial vehicles and for the first time a software architecture was developed for this ecosystem. Also, for the first time, the very concept of the unmanned aerial vehicle ecosystem was introduced. The practical significance of the obtained results is that a simple, effective and comprehensive approach for solving the problem of building a UAV software was developed, which can easily be used to solve commercial problems of targeted delivery of small cargo. The results of this study were presented at the VI All-Ukrainian scientificpractical conference of young scientists and students "Information Systems and Control Technologies" (ISCT-2021). This dissertation consists of an abstract, introduction, main part divided into 4 sections, conclusions and appendices that include a list of program code and graphics. The main part of this work contains 105 pages, 28 figures, 18 tables and 19 references.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Грицюк, Микола Станіславович. "Інформаційна система планування найкращого шляху для доставки вантажу за допомогою задачі комівояжера." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9393.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мілян, Володимир Васильович, and Volodymy Milian. "Визначення параметрів транспортно-технологічних процесів при організації перевезень дрібнопартіонних вантажів." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35606.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 24 червня 2021 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 19 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
Мілян В.В. Визначення параметрів транспортно-технологічних процесів при організації перевезень дрібнопартіонних вантажів — Рукопис. Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавр за спеціальністю 275 Транспортні технології (на автомобільному транспорті). — Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, — Тернопіль, 2021. У кваліфікаційній роботі проведено дослідження транспортно-технологічних параметрів процесу перевезення дрібнопартіонних вантажів на автомобільному транспорті.
Вступ 5 РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ ТЕОРЕТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ВИБІР КРИТЕРІЮ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ДРІБНОПАРТІОННИХ ВАНТАЖІВ 6 1.1. Аналіз параметрів ефективності перевезень дрібнопартіонних вантажів 6 1.2. Методи вибору маршрутів вантажних перевезень 8 1.3. Показники ефективності виконання перевезення вантажів 11 РОЗДІЛ 2 МОДЕЛЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОЗВЕЗЕННЯ ДРІБНОПАРТІОННИХ ВАНТАЖІВ 13 2.1. Формування маршрутів розвезення дрібнопартіонних вантажів 13 2.2. Вибір вантажності ТЗ при доставці дрібнопартіонних вантажів 27 2.3. Дослідження параметрів системи доставки дрібнопартійних вантажів 28 РОЗДІЛ 3 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 36 3.1. Система організації охорони праці на підприємстві 36 3.2. Інструктажі з питань охорони праці 38 3.3. Вимоги техніки безпеки при навантаженні, розвантаженні та перевезенні вантажів 40 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 45 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 46
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Махиня, Сергій Олегович, and Serhii Olehovych Makhynia. "Аналіз та удосконалення системи доставки вантажів (на прикладі молочної продукції)." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35611.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 24 червня 2021 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 19 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
Кваліфікаційна робота складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Повний обсяг роботи складає 107 сторінок, з яких 104 сторінок основного тексту, 6 сторінок списку використаних джерел. Мета роботи: Вдосконалення технології та організації перевезення сиромолочної продукції до мережі супермаркетів. Для досягнення поставленої мети були поставлені та вирішені такі завдання: - проаналізувати теоретичні засади організації транспортного процесу розвезення тарно-штучних вантажів; - формалізація витрат логістичного ланцюга доставки тарно-штучних вантажів у пункти збуту; - розробити модель формування маршрутів для розвезення тарно- штучних вантажів. Об’єкт дослідження: Процес перевезення тарно-штучних вантажів до мережі супермаркетів. Предмет дослідження –параметри рухомого складу для покращення показників ефективності процесу розвезення тарно-штучних вантажів
РЕФЕРАТ 6 ВСТУП 7 Розділ 1 АНАЛІЗ ОБ’ЄКТУ ДОСЛІДЖЕННЯ 1.1 Аналіз сучасних методів і моделей визначення сфери раціонального використання автомобільного транспорту 8 1.2 Відбір факторів, що впливають на вибір виду транспорту 13 1.3 Оцінка значущості факторів, що впливають на вибір виду транспорту 14 1.4 Характеристика транспортних засобів 15 1.5 Характеристика вантажних фронтів і засобів механізації 18 Розділ 2 ЗАХОДИ ІЗ УДОСКОНАЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ПРОЦЕСУ 2.1 Визначення проектних вантажопотоків 19 2.2 Нормування тривалості вантажних операцій 21 2.3 Розробка маршрутів руху автотранспорту 24 2.3.1 Аналіз маршрутів руху за базовим варіантом 24 2.3.2 Розробка маршрутів руху за проектними варіантами 26 2.3.3 Розробка маршрутів руху за першим проектним варіантом 28 2.3.4 Розробка маршрутів руху за другим проектним варіантом 33 2.4 Розрахунок потреби у рухомому складі 33 2.5. Економічна ефективність запропонованих в роботі рішень 36 2.6 Розрахунок витрат на заміну акумуляторних батарей 37 2.7 Витрати на соціальне страхування та накладні витрати 39 2.8 Визначення експлуатаційних витрат на перевезення по варіантах 40 Розділ 3 БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 3.1 Аналіз потенційних небезпек 43 3.2 Заходи по забезпеченню безпеки 44 3.3 Заходи по забезпеченню виробничої санітарії та гігієни праці 46 3.4 Заходи з пожежної безпеки 48 3.5 Заходи безпеки у надзвичайних ситуаціях 48 ВИСНОВКИ 50 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чорній, Богдан Петрович, and Bohdan Chornii. "Підвищення ефективності доставки вантажів змішаними видами транспорту на прикладі індустріального району." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36964.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 грудня 2021 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 20 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
Магістерська робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел із найменувань. Загальний обсяг магістерської роботи становить сторінки, рисунків і таблиць. Мета і завдання дослідження. Метою роботи є розробка технічних режимів взаємодіючих видів транспорту та їх порівняльна оцінка при перевантаженні вантажів.
ВСТУП...5 ТЕОРЕТИЧНИЙ РОЗДІЛ...6 1.1 Аналіз індустріальної промисловості...6 1.2 Огляд діяльності промислових підприємств...7 1.3 Формулювання (постановка) завдань кваліфікаційної роботи магістра.....12 АНАЛІТИКО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ...13 2.1 Аналіз відправлення різних видів вантажів...13 2.2 Визначення середньостатистичного навантаження різного роду вантажів...19 ПРОЕКТНО-РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ РОЗДІЛ...43 3.1 Розробка технічних режимів взаємодіючих видів транспорту...43 3.2 Порівняльна оцінка режимів взаємодії видів транспорту...49 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...50 4.1. Оперативний контроль за станом охорони праці на підприємствах галузі...50 4.2. Засоби індивідуального і колективного захисту працівників автопідприємства...53 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...57 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...59
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бронецька, Вікторія Вікторівна, and Viktoriia Bronetska. "Дослідження доставки тарно-штучних вантажів у міжнародному сполученні рухомим складом ТОВ «ІДЕН-ТРАНС»." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33964.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 24 грудня 2020 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 20 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
В дипломній роботі магістра виконано дослідження з удосконалення існуючої організації перевезень на маршруті та застосовування оптимальних для даних умов методів руху автотранспорту, що забезпечували б найбільшу продуктивність, мінімальні порожні пробіги і собівартість перевезень.
ВСТУП...8 1.ТЕОРЕТИЧНИЙ РОЗДІЛ...10 1.1 Характеристика технологічного процесу доставки вантажів у міжнародному сполученні...10 1.2 Діяльність підприємства ТОВ «ІДЕН-ТРАНС...13 1.3 Аналіз ринку вантажних міжнародних перевезе...17 1.4 Висновки до розділу 1...18 2. АНАЛІТИКО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ...19 2.1 Обгрунтування техніко-експлуатаційних показників транспортного процесу ...19 2.2 Маркетингове дослідження транспортного ринку Європи...21 2.3 Висновки до розділу 2...23 3. ПРОЕКНО-РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ РОЗДІЛ...24 3.1 Характеристика удосконаленого транспортного процесу...24 3.2 Проектування моделі об’єкту дослідження...24 3.3 Розрахунок атомобіле годин на підприємстві ТОВ «Іден-транс»…39 3.4 Характеристика техніко-економічних показників на підприємстві ТОВ «Іден-Транс»…43 3.5 Висновки до розділу 3...49 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ....50 4.1 Охорона праці при реалізації удосконаленого транспортного процесу ...50 4.2 Захист персоналу та навколишнього середовища від небезпечних виробничих факторів...52 4.3 Висновки до розділу 4...53 ВИСНОВКИ...54 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...55 ДОДАТОК А...58
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кравчук, Владислав Васильович, and Vladyslav Vasylovych Kravchuk. "Удосконалення організації транспортного процесу при доставці вантажів споживачу з будівельних маркетів." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33930.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 грудня 2020 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 20 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
Магістерська робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел із найменувань. Метою роботи є визначення за дослідженнями годинної продуктивності та собівартості перевезення наявними в автотранспортному підприємстві автомобілями для встановлення значення найнижчої собівартості доставки будівельних матеріалів споживачу та в роздрібну торгівлю при використанні найефективнішого транспортного засобу.
РЕФЕРАТ...ВСТУП...ТЕОРЕТИЧНИЙ РОЗДІЛ...1.1 Короткий опис об’єкту дослідження...1.2 Огляд діяльності підприємства...1.3 Формулювання (постановка) завдань кваліфікаційноїроботи магістра...АНАЛІТИКО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ...2.1 Факторний аналіз основних показників автотранспорту підприємства...2.2 Визначення собівартості перевезень із застосуваннямфакторного аналізу...2.3 Дослідження взаємовпливу техніко-економічнихпоказниківна визначення продуктивностіта собівартості перевезення...ПРОЕКТНО-РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ РОЗДІЛ...3.1 Вибір рухомого складу...3.2 Порівняльна оцінка дослідження ефективності перевезення...ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХСИТУАЦІЯХ...4.1. Охорона праці на автотранспортному підприємстві...4.2. Захист персоналу при роботі на складі будівельних матеріалів...ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Михайлович, Калинюк Олександр, and Kalunyuk O. M. "Організація доставки швидкопсувних харчових продуктів в умовах ФОП «Питренко І.В.»." Master's thesis, ТНТУ, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30591.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі проведено організацію доставки швидкопсувних харчових продуктів в умовах ФОП «Питренко І.В.».
In diploma work the organization of delivery of perishable foodstuffs was carried out in the conditions of FF «Pytrenko I.V.».
РЕФЕРАТ...5 ВСТУП...7 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 1.1. Проектування процесів транспортування продуктів харчування, що швидко псуються ...8 1.2. Дослідження шляхів підвищення ефективності доставки продуктів харчування, шо швидко псуються...14 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА ОПТИМІЗАЦІЯ ДОСТАВКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ЩО ШВИДКО ПСУЮТЬСЯ 2.1. Розроблення схем поставки із застосуванням спеціальних розподільчих...21 2.2. Удосконалення схем постачання з використанням з використанням розподільчих центрів...24 2.3. Удосконалення схем постачання із застосуванням логістичних центрів...26 3. РОЗРОБЛЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СХЕМ ДОСТАВКИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ЩО ШВИДКО ПСУЮТЬСЯ 3.1. Порівняльний аналіз ланцюгів постачання харчових продуктів, що швидко псуються...30 3.2. Дослідження шляхів підвищення ефективності доставки продуктів харчування, що швидко псуються....38 3.3. Шляхи вдосконалення спеціалізованого рухомого складу для внутрішніх перевезень ПХШП...46 3.5.1. Функціонал та загальний вигляд інтерфейсу web-сервісу «AntLogistics»...49 3.5. Обґрунтування схеми постачання продуктів харчування, що швидко псуються за загальним пробігом транспортних засобів...48 4 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НА ТРАНСПОРТІ 4.1 Використання інформаційних технологій у транспортній галузі...54 4.2 Аналіз систем та програми для логістики керування транспортом...56 5. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОЕКТУ 5.1. Планування витрат та економічний ефект постачання ШХП за різними схемами ...61 6. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 6.1. Аналіз небезпечних факторів, що виникають під час роботи зантажними автомобілями...66 6.1.1. Аналіз небезпечних ситуацій під час перевезення автотранспортом...67 6.1.2. Вимоги з охорони праці під час ремонту вантажних автомобілів...69 6.2. Захист цивільного населення...72 7 ЕКОЛОГІЯ 7.1 Основні напрями і форми впливу доріг на навколишнє середовище...75 7.2 Шумовий вплив транспорту...78 7.3 Заходи зі зниження негативного екологічного впливу при проектуванні та експлуатації транспортного комплексу....85 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...94 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...95
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, Юлія Вікторівна, Yuliya Viktorivna Shevchenko, and Nikita Hlushchenko. "Features of the freights inernational delivery organization in the conditions of digital economy." Thesis, National aviation university, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45139.

Full text
Abstract:
In the age of digital technology, speed is more important than ever. As a result, companies need to create a flexible supply chain network that allows continuous monitoring of development and provides rapid adaptation in this changing environment. And higher education institutions that train specialists for the transport and logistics sector should not only urgently review the content and structure of educational and professional programs, but also radically change the conceptual and methodological approach to training specialists for economics.
International transport services are bought and sold in international transport markets, which differ depending on the modes of transport, the goods transported, and regional specificities. International transportation can be direct (without reloading operations), mixed (using two or more modes of transport), direct mixed (using different modes of transport, but according to common transport documents).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Доставка вантажу"

1

Кунда, Неоніла. "КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ ПЕРЕВІЗНИКА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.04.

Full text
Abstract:
На ефективність роботи підприємства, що виконує перевезення вантажів, значний вплив справляє вибір перевізника. Проаналізовано критерії вибору, що набули найбільшого поширення – вартість послуги, час та швидкість доставки, надійність перевезення, провізна спроможність та ін. Описано процедуру вибору перевізника, етапи якої включають формування переліку критеріїв, ранжування, оцінювання претендентів, використання додаткових параметрів вибору. Надано стислу характеристику ряду методів вибору перевізника (метод рейтингових оцінок, метод матриць, метод ієрархій, метод елімінування, метод домінуючих характеристик, метод оцінки витрат, метод врахування технологічних параметрів. Наведено приклад оцінювання перевізника з використанням методу експертних оцінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography