Academic literature on the topic 'Додаткова освіта'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Додаткова освіта.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Додаткова освіта"

1

Петренко, Сергій Вікторович. "СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ПЛАТФОРМ МАСОВИХ ВІДКРИТИХ ОНЛАЙН-КУРСІВ (МВОК)." Інноватика у вихованні 2, no. 11 (May 30, 2020): 165–73. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v2i11.260.

Full text
Abstract:
Проаналізовано роль українських масових відкритих онлайн-курсів в організації системи дистанційної освіти в умовах карантину. Схарактеризовано найбільш популярні українські освітні платформи онлайн-освіти: Університет онлайн, Prometheus, EdEra, Освіта-онлайн, EDUGET, ВУМ online, LINGVA SKILLS, Освітній Хаб міста Києва, Brainbasket й ін. На основі аналізу найбільш популярних вітчизняних платформ масових відкритих онлайн-курсів визначені сутнісні характеристики, особливості МВОК, їх переваги та недоліки. Особливостями українських освітніх платформ для масових відкритих онлайн-курсів визначено: мультимедійний зміст, що покращує якість засвоєння навчального матеріалу через використання слухових та зорових рецепторів учасників освітнього процесу; контроль доступу до ресурсів, що значно спрощує роботу викладача за рахунок автоматичної реєстрації, формування електронних журналів тощо, що передбачає автоматичну перевірку великої кількості тестових завдань. Такі платформи забезпечують спрощення управління навчанням, можливість адміністративного моніторингу у відповідних документах й т. п. Переваги МВОК: величезна різноманітність програм і курсів, лояльні витрати на освіту, комфортні умови навчання, гнучкість, використання в курсах різноманітного освітнього контенту, спілкування у відкритих дискусіях на сайті й широкі можливості зосередитися, прояв співробітництва, додаткова освіта, підвищення кваліфікації, відсутність будь-яких обмежень, розширення можливостей здобуття освіти для людей з особливими потребами, орієнтація на інноваційні футуристичні напрями. Недоліки МВОК: система виключає індивідуальний підхід до студента, проблеми з мотивацією, надлишок та хаотичність навчальної інформації, проблема плагіату, академічної доброчесності, ідентифікації здобувача, якості системи оцінювання, нестача кваліфікованих людських ресурсів, проблема визнання сертифікату успішного закінчення онлайн-курсу університетами і роботодавцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Strigul, M. V. "Другa вищa oсвітa тa дoдaткoвa oсвітa як чинники рoзвитку кoмерціaлізaції в укрaїнській вищій oсвіті." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 4(144) (July 11, 2017): 5. http://dx.doi.org/10.15421/171753.

Full text
Abstract:
У статті звертається увага на сутність та особливості комерціалізації в системі вищої освіти України. Зазначається, що кoмерціaлізaція в умoвaх суспільствa спoживaння є сoціaльним прoцесoм перетвoрення знaнь нa тoвaр чи пoслугу, a відтaк зaбезпечує пoсилення впливу ринкoвих віднoсин нa мету тa зaвдaння вищoї oсвіти, сприяє зрoстaнню знaчущoсті знaнь як ресурсу екoнoмічнoгo рoзвитку тa фoкусується в кoнцепції укoрінення aкaдемічнoгo кaпітaлізму тa ствoрення університетів ринкoвoгo типу і підприємницьких університетів, які зaбезпечують динaмічний рoзвитoк екoнoміки, зaснoвaнoї нa знaннях. Визнaчaючи суть укрaїнськoї фoрми кoмерціaлізaції, відзнaчaється суттєвa рoль дoдaткoвoї тa другoї вищoї oсвіти ( тoбтo нaявність різнoмaнітних oсвітніх фoрм, щo дaє змoгу університету oтримaти прибутoк у грoшoвій фoрмі). Укрaїнськa мoдель кoмерціaлізaції, якa реaлізується у вищій oсвіті, відрізняється від aмерикaнськoї тa зaхіднoєврoпейськoї, пo-перше, спрямoвaністю нa фінaнсoву прибуткoвість, a не нa екoнoмізaцію інтелектуaльнoгo прибутку; пo-друге, свoєрідним типoм спoживaцькoї пoведінки – кoнсюмеризмoм, якa зaбезпечує зрoстaння дoхoднoсті вищих нaвчaльних зaклaдів швидше зa рaхунoк різнoмaнітних дoдaткoвих пoслуг (тренінги, курси підвищення квaліфікaції, додаткова освіта, відпрaцювaння зaнять, пересклaдaння зaліків тoщo).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пішеніна, Т. І. "Освітні виклики в контексті додаткової професійної освіти." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 47, no. 1 (August 25, 2021): 21–25. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2021.47.06.

Full text
Abstract:
Зміна парадигми економічного розвитку, що веде до поглиблення інтеграції та глобалізації, кардинально оновлює характер освітніх і наукових, виробничих та конкурентних процесів. Епоха завершення життєвого циклу освіти в межах одного навчального закладу йде в минуле, а додана вартість нових знань тестується на конкретному локальному рівні кар'єрного зростання. Саме тому освітній процес стає все більш багатоаспектним з різних галузей, а кожна освітня спеціалізація формується під конкретну стадію розвитку особистості. Це означає, що економіка може стати конкурентоспроможною при активному розвитку бізнес-освіти, яка формує додаткові професійні компетенції та поглиблює знання у спеціалізованих нішах в виробничих процесах. До того ж, процес створення інноваційних освітніх технологій вже є не лінійним, а реалізується інтерактивно, в рамках єдиної економічної системи. Досліджено дві основні груп питань: вивчення значення додаткової професійної освіти як економічної категорії, та аналіз додаткової вартості нових знань та механізмів реалізації нових професійних компетенції. У статті ми покажемо, що концепція безперервної освіти передбачає постійний розвиток фахівця, що дозволяє йому залишатися конкурентоспроможним на ринку праці. Розвиток дистанційних освітніх технологій сприяє отриманню освіти без відриву від роботи, а різноманітні методи утримання співробітника на робочому місці дозволяють роботодавцю інвестувати не тільки в специфічний, але і в загальний капітал працівника. Питання формування додаткових професійних компетенцій дозволяє створити різноманітні, повноцінні фундаментальні знання. Наявність цих знань необхідно на сучасному рівні розвитку економіки для її модернізації відповідно до вимог переходу на новий технологічний уклад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Псарьова, М. Д. "ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ ПРОБЛЕМИ ОСВІТИ ДІТЕЙ ІЗ ПСИХІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ У США." Pedagogical Sciences: Theory and Practice, no. 3 (January 10, 2022): 103–9. http://dx.doi.org/10.26661/2786-5622-2021-3-13.

Full text
Abstract:
Сьогодні у високорозвинених країнах та тих країнах, що активно розвиваються, кожна дитина з порушенням психофізичного розвитку має право отримати таку освіту, яка дозволить їй розкрити свій внутрішній потенціал та бути максимально залученою до суспільного життя. У 2011 році Україною була підтримана західна ініціатива щодо соціалізації осіб з обмеженими можливостями шляхом надання їм освітніх послуг у межах інклюзивної школи. Через проблеми з керуванням власною поведінкою, соціальною взаємодією та академічною успішністю організація процесу навчання дітей, що мають психічні розлади, викликає особливий інтерес у представників освітньої спільноти. Оскільки Сполучені Штати Америки мають більший досвід навчання таких дітей разом з однолітками з типовим розвитком, ми вважаємо необхідним звернутися до досвіду цієї країни. Метою статті є аналіз підходів до визначення основних понять проблеми освіти дітей із порушенням психічного розвитку у законодавчих актах США. Для вирішення поставленої мети нами були використані такі методи: аналіз нормативно-правових актів, ретроспективний метод та термінологічний розбір. Результати. У статті надано визначення ключовим поняттям, які стосуються навчання дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх школах США. Провівши аналіз нормативно-правової бази, нами виділені та проаналізовані такі поняття, як «дитина з порушенням психофізичного розвитку», «спеціальна освіта», «пов’язані послуги», «додаткова допомога та сервіси», «індивідуальна програма розвитку» та «план 504». Також у статті розглянуто низку складників індивідуальної програми розвитку для дитини з ментальними порушеннями, а саме модифікації навчальної програми; акомодації середовища, де навчається дитина з порушенням психофізичного розвитку; сервіси допоміжних технологій; послуги переходу для підлітків; визначення ступеня, у якому дитина буде включена до загальноосвітнього середовища; ресурсна кімната та інструкції, що надаються мобільним корекційним педагогом. У кінці статті нами наданий аналіз плану поведінкової корекції – важливої складової частини індивідуальної програми розвитку, оскільки діти з психічними розладами нерідко мають поведінкові проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ворона, Лариса. "ДІЯЛЬНІСТЬ КІРОВОГРАДСЬКИХ ОБЛАСНИХ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ." Ukrainian Educational Journal, no. 3 (September 24, 2021): 123–30. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-3-123-130.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано діяльність Кіровоградських обласних закладів позашкільної освіти як додаткову освітню можливість для учнівської молоді, як невід’ємну складову загальної освітньої системи регіону та описано особливості функціонування регіональних центрів позашкільної освіти області (обласного центру дитячої та юнацької творчості, Центрально-­українського наукового ліцею-­інтернату, обласного еколого-­натуралістичного центру учнівської молоді, обласного центру туризму та краєзнавства музейної справи, обласного центру науково-­технічної творчості).Діяльність та функціонування закладів позашкільної освіти Кіровоградщини варта уваги та вивчення, оскільки питома вага дітей, охоплених позашкільною освітою в області, від загальної кількості дітей шкільного віку є однією з найбільших у країні. У статті акцентується увага на цікавому досвіді діяльності обласних позашкільних закладів, який можна використовувати та адаптувати в закладах позашкілля будь-якого регіону. Констатується, що методичні та освітні заходи, які організовуються та проводяться в закладах позашкільної освіти Кіровоградщини доповнюють шкільну освіту та створюють позитивне виховне середовище для учнівської молоді, відкрите для кожної дитини; середовище, яке допоможе розкрити творчий потенціал, креативність, здібності, залучить дитину до світу мистецтва, спорту, науки та техніки. Заклади такого типу розширюють сферу освітніх послуг, задовольняють інтереси і потреби дітей та батьків, сприяють формуванню особистості майбутнього громадянина.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Bakhmat, Nataliia, and Liudmyla Sydoruk. "Формування сучасних уявлень про адаптивне освітнє середовище закладу вищої освіти." Освітній простір України, no. 15 (April 15, 2019): 17–25. http://dx.doi.org/10.15330/esu.15.17-25.

Full text
Abstract:
У статті обгрунтовано необхідність формування адаптивного освітнього середовища закладу вищої освіти. На основі аналізу наукових праць охарактеризовано сутність поняття “адаптивне освітнє середовище закладу вищої освіти”. Визначено його основні характеристики і умови формування, розглянуто окремі аспекти реалізації. Зокрема, визначено, що їх застосування дозволяє підвищити якість навчання й підсилити освітні ефекти впровадження інноваційних педагогічних програм і методик, оскільки дає викладачам додаткові можливості для побудови індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів вищої освіти, а також дозволяє автоматизувати цей процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Szyszko, V. I., and A. I. Golovach. "До питання просування послуг установи вищої освіти в мережі інтернет." Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, no. 6 (July 1, 2016): 131. http://dx.doi.org/10.15421/191614.

Full text
Abstract:
Завдяки розвитку технологій, зокрема інтернет-технологій, з’являються нові можливості просування товарів і послуг через відповідні канали комунікацій, такі як сайти, соціальні мережі, каталоги, різні агрегатори, додатки і т.д. Розробляються і постійно модифікуються методи і прийоми роботи з новими каналами комунікації. В умови зростання конкуренції на ринку товарів і послуг, особливо серед установ вищої освіти, такий метод маркетингу, як просування послуг за допомогою інтернет-комунікацій стає як ніколи актуальним і дає значний економічний ефект від застосування.Мета написання даної статті – подання за результатами дослідження 1) характеристики освітніх послуг, у їх складі додаткових освітніх послуг, і неосвітніх послуг установ вищої освіти; 2) розробленого комплексу маркетингу для їх просування в мережі Інтернет. У процесі дослідження застосовано методи системного і порівняльного аналізу, узагальнення та систематизації.Розглянуто особливості освітньої послуги. Досліджено спектр послуг установ вищої освіти, виявлено основні способи просування даних послуг, оцінено ефективність інструментів просування в мережі Інтернет. У ході дослідження було встановлено, що основні освітні послуги установи вищої освіти просувають в Інтернеті за допомогою сайтів і сторінок у соціальних мережах.Також автори встановили, що установи освіти мають можливість надавати і широкий спектр додаткових освітніх і неосвітніх послуг. Доведено, що дані послуги ніхто не просуває. На підставі вищевикладеного нами розроблений проект зі створення окремого сайта з додатковими послугами установи вищої освіти Гродненський державний університет імені Янки Купали і алгоритм просування додаткових послуг університету в мережі Інтернет.Наукова новизна проведеного дослідження полягає в пропозиції вивчати, розділяти і розвивати додаткові послуги установи освіти на основі застосування розробленого нами комплексного алгоритму просування додаткових послуг в мережі Інтернет за допомогою сайту.Практичне значення проведеного дослідження полягає в можливості застосування запропонованого в роботі алгоритму просування послуг не тільки установами вищої освіти, а й іншими установами, які надають комплекс основних і додаткових послуг. Підтвердженням практичної значущості дослідження є впровадження його результатів у виробничий процес відділу маркетингу і реклами Гродненського державного університету імені Янки Купали (Білорусь).Перспективою темою для подальших наукових досліджень є вивчення ефективності роботи сайта market.grsu.by, методів його просування, вивчення економічної ефективності проекту створення сайта з додатковими послугами установи вищої освіти Гродненський державний університет імені Янки Купали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Олефіренко, Надія, and Віра Андрієвська. "ОЗНАЙОМЛЕННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ З СУЧАСНИМИ ОСВІТНІМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ." Physical and Mathematical Education 33, no. 1 (April 2, 2022): 30–35. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2022-033-1-005.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Основною рушійною силою у реформуванні освіти є інноваційні освітні технології, як такі, що уможливлюють: створення цілісного ІКТ-орієнтованого освітнього середовища; створення Science-простору; використання дидактичних можливостей сучасних персональних ІТ-пристроїв та їх доцільне застосування у процесі навчання; розширення інструментальної підтримки пізнавальної діяльності; надання різноаспектної педагогічної підтримки. Визначено причини модернізації методичної підготовки майбутніх учителів інформатики, зокрема, пов’язаних з перманентним оновленням шкільного курсу інформатики, зміною парадигм навчання, збільшенням інтересу освітян до сучасних ІКТ-зорієнтованих технологій навчання, наскрізним використанням ІКТ у освітньому процесі, розширенням спектру додаткових курсів з поглибленого вивчення окремих розділів інформатики тощо. Матеріали і методи. Використано теоретичні методи дослідження, зокрема, аналіз, узагальнення, систематизація і вивчення психолого-педагогічної, методичної та спеціальної літератури, інформаційних джерел з проблеми дослідження. Результати. Для відповідної підготовки майбутніх вчителів оновлено зміст курсу «Методика навчання інформатики» модулем «Освітні технології». Уточнено сутність ІКТ-орієнтованих освітніх технологій (дистанційне навчання, Е-Learning, M-Learning, F-Learning, Blended-Learning, STEM-навчання, Smart-навчання, технологія самоосвіти). Схарактеризовано очікувані результати вивчення майбутніми педагогами оновленої навчальної дисципліни «Методика навчання інформатики». Висновки. Оновлення курсу «Методика навчання інформатики» і запровадження модуля «Освітні технології» у систему підготовки студентів спеціальності «014.Середня освіта. Інформатика» сприяє формуванню у майбутніх фахівців комплексу теоретичних знань і практичних умінь, потрібних для продуктивного використання ІКТ-орієнтованих освітніх технологій у професійній педагогічній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Онищук, Володимир. "Вплив неформальної освіти на формування особистості студента мистецького закладу вищої освіти." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 7, 2021): 146–49. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-146-149.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються деякі аспекти неформальної мистецької освіти. Доведено, що розвиток неформальної мистецької освіти спричинили певні проблеми формальної вищої освіти, серед яких – підготовка фахівців за застарілими спеціальностями, комерціалізація вищої освіти, застаріла матеріально-технічна база, яку важко підлаштувати до рівня сучасних інформаційних технологій тощо. Доведено, що неформальна освіта є найбільш гнучкою, різноманітною за формою і багатоаспектною ланкою системи безперервної освіти, зокрема і мистецької, найприйнятнішим форматом якої є онлайн-формат. Можливості, які пропонує інтернет, надають нову додаткову цінність навчанню за допомогою різних методів подання інформації, поєднання різних видів контенту (аудіо- та відеофайлів, презентацій тощо). Вебсайти і сторінки в соціальних мережах, які дозволяють здобувачам освіти демонструвати власні мистецькі досягнення, дискутувати стосовно них, мотивують молодих людей приймати креативні рішення, творчо розвиватися, а також працюють як самоорганізоване поле для мистецької освіти у її кращих проявах. Обґрунтовано, що сучасна мистецька освіта має бути якісною та доступною і забезпечуватися ефективним поєднанням формальної та неформальної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МИЦИК, Ганна, and Михайло ПРИШЛЯК. "ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ ГЕЙМІФІКАЦІЇ В ПРОЦЕС НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 016.01 СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА (ЛОГОПЕДІЯ)." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 284–93. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-284-293.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на ролі інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності людини, зокрема і у вищій освіті. Вказано на зміни, що відбуваються у ставленні нового покоління, що зростає на основі гаджетів та цифрових додатків, до навчання. Зазначено необхідність пошуку науково-педагогічними працівниками закладів вищої освіти всіх форм власності нових підходів до оптимізації освітнього процесу відповідно до потреб і особливостей сучасного покоління здобувачів. З’ясовано сутність гейміфікації, досліджено можливості використання її методів як ефективного засобу включення здобувачів до ігрової діяльності на занятті, підвищення рівня їх мотивації та успішності в навчанні. Визнано, що в цьому контексті особливої важливості набувають наукові розробки, які в тій чи іншій мірі торкалися вивчення переваг та недоліків використання ігрових методів навчання в поєднанні з вебінструментами у вищій школі. На основі результатів теоретичного аналізу напрацювань закордонних та вітчизняних колег у цій царині виокремлено компоненти гейміфікованого освітнього процесу та основні ігрові елементи, що формують механіку процесу гейміфікації. Зазначено, що досить важливим є поширення власних напрацювань, у яких висвітлюються оптимальні шляхи впровадження методів гейміфікації, а саме: в освітній процес здобувачів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія). З урахуванням наявних власних розробок запропоновано більш ефективні способи використання цифрових засобів при викладанні окремих навчальних дисциплін, запропонованих здобувачам. Представлений перелік безкоштовних та доступних онлайн платформ і додатків для гейміфікації освітнього процесу в закладі вищої освіти. Наведені приклади використання LearningАpps, Wordwall, Baamboozle, Quizlet, Kahoot під час вивчення навчальних дисциплін здобувачами спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія), охарактеризований зміст такої взаємодії. Ключові слова: інформаційно-комунікаційні технології, освітній процес, гейміфікація, методи гейміфікації, онлайн додатки та платформи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Додаткова освіта"

1

Палій, Анастасія Анатоліївна. "Автоматизований органайзер роботи викладачів навчальних курсів." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10360.

Full text
Abstract:
Розроблено систему, призначену для адміністраторів навчальних центрів для контролю виконання викладачами службових обов’язків: проведення занять, заміни викладачів, формування навчальних груп, реєстрації студентів і працівників, ведення робочих розкладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Деревянко, Богдан Володимирович, and Bogdan Derevyanko. "Регулювання надання послуг у сфері освіти господарсько-правовим інструментарієм." Thesis, К.: НТУУ «КПІ», 2012. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6736.

Full text
Abstract:
Норми законодавства про освіту мають будуватися на основі застосування державного замовлення. Крім цього, застосовуючи ліцензування, МОН України слід видавати ліцензії лише найкращим НЗ, а також спільно з іншими державними і регіональними органами проводити політику на користь підвищення рівня технічної освіти (причому не лише вищої). Можливе проведення соціальної реклами типу «гарний токар або слюсар без вищої освіти заробляє набагато більше, ніж посередній юрист чи економіст із освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». А це є сьогоднішньою дійсністю. Дотації і субсидії повинні видаватися лише НЗ, які мають результати або перспективи виконання важливих державних програм у сфері освіти. Крім отримання коштів від надання основних освітніх послуг, НЗ повинні на платній основі ефективніше надавати додаткові освітні послуги – послуги бібліотек, спортивних залів, басейнів та майданчиків, комп’ютерних класів тощо; а також інші послуги, які можуть надаватися суб’єктами господарювання у сфері освіти – послуги зі здачі в оренду приміщень та кабінетів, копіювання, харчування, побутового обслуговування, перевезення, медичні послуги та ін. у випадку дотримання умов спеціального законодавства. А поодиноких вдалих прикладів в Україні уже є чимало. Legislation on education should be based on the use of public procurement. MES Ukraine should issue licenses only finest universities, and cooperation with other state and regional authorities to pursue a policy in favor of raising the level of technical education (not only higher). It is possible to conduct social advertising.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко, and Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Регулювання надання послуг у сфері освіти господарсько-правовим інструментарієм." Thesis, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60734.

Full text
Abstract:
Норми законодавства про освіту мають будуватися на основі застосування державного замовлення. Крім цього, застосовуючи ліцензування, МОН України слід видавати ліцензії лише найкращим НЗ, а також спільно з іншими державними і регіональними органами проводити політику на користь підвищення рівня технічної освіти (причому не лише вищої). Можливе проведення соціальної реклами типу «гарний токар або слюсар без вищої освіти заробляє набагато більше, ніж посередній юрист чи економіст із освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». А це є сьогоднішньою дійсністю. Дотації і субсидії повинні видаватися лише НЗ, які мають результати або перспективи виконання важливих державних програм у сфері освіти. Крім отримання коштів від надання основних освітніх послуг, НЗ повинні на платній основі ефективніше надавати додаткові освітні послуги – послуги бібліотек, спортивних залів, басейнів та майданчиків, комп’ютерних класів тощо; а також інші послуги, які можуть надаватися суб’єктами господарювання у сфері освіти – послуги зі здачі в оренду приміщень та кабінетів, копіювання, харчування, побутового обслуговування, перевезення, медичні послуги та ін. у випадку дотримання умов спеціального законодавства. А поодиноких вдалих прикладів в Україні уже є чимало.
Legislation on education should be based on the use of public procurement. MES Ukraine should issue licenses only finest universities, and cooperation with other state and regional authorities to pursue a policy in favor of raising the level of technical education (not only higher). It is possible to conduct social advertising.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прийма, Сергій. "Теоретико-методологічні засади проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих в Україні." Дисертація, 2015. http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/1266/1/Dis_Pryima_S_M.pdf.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. – Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Київ, 2015. Дисертація містить результати системного дослідження проблеми проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих в Україні. Здійснено семантичний аналіз базових понять дослідження та виявлено сутність систем відкритої освіти дорослих. Обґрунтовано теоретичні та методологічні засади проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих як складника освіти впродовж життя; розроблено модель систем відкритої освіти дорослих; обґрунтовано сутність і доцільність використання синергетико-інформаційного підходу у проектуванні й функціонуванні систем відкритої освіти дорослих в умовах освіти упродовж життя; розроблено авторську концепцію проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих. Виявлено тенденції подальшого розвитку систем відкритої освіти дорослих в Україні. Здійснено прогностичне обґрунтування стратегії подальшого розвитку відкритої освіти дорослих в Україні, в основу якої покладено концептуальні ідеї становлення та розвитку суспільств знання. Ключові слова: відкрита освіта, освіта впродовж життя, освіта дорослих, системи відкритої освіти дорослих, інтердисциплінарний підхід, синергетико-інформаційний підхід, проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прийма, Сергій. "Теоретико-методологічні засади проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих в Україні: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора пед. наук.: 13.00.01." Дисертація, 2015. http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/1271/1/Aref_Pryima_S_M.pdf.

Full text
Abstract:
Містить результати системного дослідження проблеми проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих в Україні. Здійснено семантичний аналіз базових понять дослідження та виявлено сутність систем відкритої освіти дорослих. Обґрунтовано теоретичні та методологічні засади проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих як складника освіти впродовж життя; розроблено модель систем відкритої освіти дорослих; обґрунтовано сутність і доцільність використання синергетико-інформаційного підходу у проектуванні й функціонуванні систем відкритої освіти дорослих в умовах освіти упродовж життя; розроблено авторську концепцію проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих. Виявлено тенденції подальшого розвитку систем відкритої освіти дорослих в Україні. Здійснено прогностичне обґрунтування стратегії подальшого розвитку відкритої освіти дорослих в Україні, в основу якої покладено концептуальні ідеї становлення та розвитку суспільств знання. Ключові слова: відкрита освіта, освіта впродовж життя, освіта дорослих, системи відкритої освіти дорослих, інтердисциплінарний підхід, синергетико-інформаційний підхід, проектування і функціонування систем відкритої освіти дорослих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Осадча, К. П. "Тeopeтикo-мeтoдoлoгiчнi зacaди пpoфeciйнoї пiдгoтoвки мaйбутнix учитeлiв дo тьютopcькoї дiяльностi: дис. ...докт. пед. наук: 13.00.04." Дисертація, 2020. http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/11532/1/dis_OsadchaKP_.pdf.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми удосконалення професійної підготовки майбутніх учителів до тьюторської діяльності. У дисертації вперше на основі цілісного наукового аналізу професійної підготовки учителів та професійної діяльності тьюторів в Україні та за кордоном обґрунтовано теоретико-методологічні засади професійної підготовки майбутніх учителів до тьюторської діяльності. Проаналізовано стан дослідження проблеми у педагогічній теорії та практичній діяльності закладів вищої освіти в Україні та за кордоном. Визначено базові поняття дослідження, які виокремлено у три групи: поняття, що розкривають теоретико-методологічні засади дослідження; поняття, що розкривають дослідження професійної підготовки майбутніх учителів; поняття, що розкривають сутність професійної підготовки майбутніх учителів до тьюторської діяльності. Подано визначення понять «тьюторство», «тьюторський супровід», «тьюторська діяльність», «тьюторська компетентність», «індивідуалізація», «індивідуальна освітня траєкторія», «індивідуальний освітній маршрут», «індивідуальна освітня програма» та виокремлено підходи до розуміння сутності поняття «тьюторська діяльність» як виховальної, індивідуалізованої, посередницької, нормувальної, кооперативної діяльності та як діяльності у дистанційному навчанні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко, and Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Науково-дослідні роботи як додаткові послуги навчальних закладів." Thesis, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53114.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню додаткових послуг, що надаються навчальними закладами. Визначено можливості оплатного виконання науково-дослідних робіт, критерії їх ефективності. Проаналізовано критерії віднесення навчальних закладів до науково-дослідних.
The article is devoted research of additional services, given educational establishments. Possibilities of requiring payment execution of research works, the criteria of their efficiency were certain. The criteria of taking of educational establishments to research were analysed.
Статья посвящена исследованию дополнительных услуг, предоставляемых учебными заведениями. Определены возможности платного исполнения научно-исследовательских работ, критерии их эффективности. Проанализированы критерии отнесения учебных заведений к научно-исследовательским.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Додаткова освіта"

1

Крамаренко, Тетяна Григорівна. "Вибрані питання елементарної математики з GeoGebra": GeoGebraBook. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3378.

Full text
Abstract:
У GeoGebraBook подаються методичні рекомендації щодо використання у навчанні математики інформаційно-комунікаційних засобів, дібрано зміст навчального матеріалу, комп’ютерно-орієнтовані методи і форми навчання. Посібник призначений для студентів закладів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Математика), додаткова спеціальність «Інформатика», інститутів післядипломної освіти педагогічних кадрів, вчителів математики загальноосвітніх шкіл, викладачів професійних навчально-виховних закладів, методистів та викладачів педагогічних закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Крамаренко, Тетяна Григорівна, Володимир Вікторович Корольський, Сергій Олексійович Семеріков, and Світлана Вікторівна Шокалюк. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології навчання математики. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3315.

Full text
Abstract:
У посібнику подаються методичні рекомендації щодо використання у навчанні математики інформаційно-комунікаційних засобів, дібрано зміст навчального матеріалу, комп’ютерно-орієнтовані методи і форми навчання. Розглядаються актуальні питання застосування електронних, дистанційних та мобільних технологій навчання математики. Посібник призначений для студентів закладів вищої освіти спеціа-льності 014 Середня освіта (Математика), додаткова спеціальність «Ін-форматика», інститутів післядипломної освіти педагогічних кадрів, вчителів математики загальноосвітніх шкіл, викладачів професійних навчально-виховних закладів, методистів та викладачів педагогічних закладів вищої освіти. Матеріали окремих розділів посібника адресовано широкому колу педагогічної громадськості, що цікавиться передовим досвідом комп’ютеризованого навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колоїз, Ж. В. Науковий стиль української мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1286.

Full text
Abstract:
У практикумі з курсу «Науковий стиль української мови» подано ряд практичних завдань для навчання студентів спеціальності – 014 Середня освіта (Українська мова і література), додаткової спеціальності – 014 Середня освіта (Мова і література англійська), спеціалізацій – Українознавство, Редагування освітніх видань, Шкільне бібліотекознавство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марчук, Володимир, ed. Наш край: історія Волині від найдавніших часів до другої половини ХХ століття. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-04-5.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник містить виклад минулого Волині від праісторії до другої половини ХХ ст. Авторський колектив орієнтувався на потреби сучасної шкільної освіти, тому видання може використовуватися як основний дидактичний матеріал при вивченні шкільних курсів «Рідний край» і як додатковий матеріал із курсу «Історія України», що читаються учням на теренах історичної Волині. Поглибленому вивченню матеріалу сприятимуть подані в тексті мапи, таблиці, а також список рекомендованої літератури. Для абітурієнтів, студентів, учителів, викладачів, широкого читацького загалу, зацікавленого питаннями минулого історичної Волині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chasnikova, O., and A. Dovhan. The world of continents and oceans. In search of geographical answers. Kyiv Regional In-Service Teacher Training Institute, 2020. http://dx.doi.org/10.32405/978-617-7673-34-6-2020.

Full text
Abstract:
Посібник містить інформацію про особливості географії усіх материків та океанів, про їхні визначні природні, історичні та культурні пам’ятки. Питання географії розкрито коротко й зорієнтовано на власний пошук відповідей та виконання завдань, що потребують застосування здобутих на уроках знань і вмінь. У туристичних частинах яскраво та повно описано найцікавіші об’єкти та місця, особливості клімату, живого світу та людей, які населяють відповідні місцевості. Виклад матеріалу супроводжується численними яскравими ілюстраціями. Книга призначена для учнівства 7 класу та учительства закладів загальної середньої освіти як джерело додаткової інформації, завдань та для розширення світогляду всіх, хто цікавиться нашою планетою та мандрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яцишин, Наталія, Ірина Біскуб, Людмила Гусак, Юлія Гордієнко, Світлана Лобанова, Ольга Мельничук, Майя Супрун, and Ліна Сорокіна. Англійська мова. Підготовка до складання ЄВІ : training & practice. Lesya Ukrainka Volyn National University, 2021. http://dx.doi.org/10.29038/978-966-940-379-7.2021.242.

Full text
Abstract:
Посібник містить практичний матеріал для підготовки до Єдиного вступного іспиту з англійської мови до магістратури: тести у форматі ЄВІ різних типів, лексичні та граматичні завдання, у додатках зібрано матеріал, потрібний для виконання тестових завдань на знання виразів з прийменниками, неправильних дієслів, вставних слів та з’єднувальних елементів у реченні. Формат, тематика та послідовність матеріалу сприяють формуванню вмінь та навичок, які необхідні для успішного виконання екзаменаційних завдань. Посібник складається з передмови, комплексу тестових завдань, тренувальних прав, додатків та списку рекомендованої літератури. Для студентів закладів вищої освіти, викладачів та широкого читацького загалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Додаткова освіта"

1

Дудко, Наталія. "ФОРМИ ТА ЗМІСТ РОЗВИТКУ ДОДАТКОВОЇ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У СВІТІ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v2.44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шпак, Т. Є. "Матеріали TED Talks як додатковий засіб навчання іноземної мови в старших класах закладів освіти." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-2-78.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Додаткова освіта"

1

Марчик, Валентина Іванівна. Сфери тимчасової трудової діяльності першокурсників. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4335.

Full text
Abstract:
В дослідженні тимчасової трудової діяльності студентів денної форми навчання закладу вищої освіти виявлено, що в сфері майбутньої спеціальності задіяно 58% першокурсників, які навчаються за спеціальністю Середня освіта (Фізична культура) з додатковою спеціалізацією «Спортивний туризм» (в інших сферах 23%) і 14% першокурсників, які навчаються за спеціальністю Середня освіта (Біологія) з додатковою спеціалізацією «Хімія» (в інших сферах 37%). Сфера фізичної культури і спорту на відмінну від інших педагогічних спеціальностей надає більш широкі можливості для тимчасового працевлаштування студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савченко, Л. О. Методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни «Професійна педагогіка» для студентів спеціальності 015 Професійна освіта. КДПУ, February 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4224.

Full text
Abstract:
Викладання навчальної дисципліни «Професійна педагогіка»: розкриття основних проблем сучасної неперервної професійної освіти (професійно-технічної, вищої та додаткової); тенденцій розвитку, змісту та технологій навчання, методів формування професійного мислення; розвиток професійно важливих якостей та властивостей особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, Валентина Іванівна, Ірина Леонідівна Мінжоріна, and Вадим Євстафійович Андріанов. Приоритетные мотивации спортивной деятельности студентов-спортсменов. Донбаський державний педагогічний університет, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/273.

Full text
Abstract:
Дослідження мотивацій спортивної діяльності майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту встановило пріоритетність таких мотивацій як «прагнення до фізичної досконалості», «формування характеру і розвиток психічних якостей», «колективістська спрямованість», «поліпшення самопочуття і здоров’я». В роботі використана методика "Вивчення мотивів занять спортом" розроблена В. І. Тропніковим. Респонденти склали три групи: І курс "Технологічна освіта" з додатковою спеціалізацією "Фізична культура", V курс "Початкова освіта" з додатковою спеціалізацією "Фізична культура" та студенти з різних факультетів та курсів, які відвідують секцію баскетболу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марчик, Валентина Іванівна. Готовність випускників ЗВО до працевлаштування за спеціальністю. Донбаський державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4281.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували наміри працевлаштування за фахом випускників бакалаврату, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Фізична культура)» з додатковою спеціалізацією «Спортивний туризм». Наявність трудового досвіду в сфері фізичної культури зазначили 59% випускників, в інших сферах 26%, відсутність трудового досвіду 15%. Готовність випускників бакалаврату при отримані диплому працювати за отриманою ними спеціальністю встановлено у 85% досліджуваних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography