Academic literature on the topic 'Дерматологічні захворювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Дерматологічні захворювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Дерматологічні захворювання"

1

Lokes-Krupka, T. P. "Ускладнення за ожиріння у дрібних свійських тварин." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 458–63. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.58.

Full text
Abstract:
Ожиріння є досить поліетіологічним патологічним станом, що є провокуючим фактором розвитку значного ряду захворювань, таких як серцева недостатність, артрити, цукровий діабет, сечокам’яна хвороба, жирове переродження внутрішніх органів, різноманітні дерматологічні порушення та ін. Ожиріння і цукровий діабет тісно пов'язані з численними порушеннями репродуктивної системи, включаючи припинення овуляції, нерегулярні тічки, низьку фертильність, ризик аборту. За патологічних змін обміну речовин може розвинутися так званий метаболічний артрит. Внаслідок значних порушень обміну речовин за ожиріння у котів і собак встановлений ризик можливості розвитку метаболічного синдрому та значні порушення ендокринної системи. Ферментативні зміни на фоні ожиріння можуть сприяти подальшому прогресуванню гіперкортизолізму, тим самим сприяючи встановленню та/або підтримці супутніх захворювань, пов'язаних з цим захворюванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Загородній, О. "Принципи медичної діагностики злоякісного раку шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 40 (September 19, 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-40-05.

Full text
Abstract:
Наведено принципи медичної діагностики онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. Розкрито аспекти розвитку штучного інтелекту, які дозволяють створювати на базі біологічних підходів інтелектуальні системи в різних областях застосування. Охарактеризовано етапи онкологічної діагностики, які є обов’язковими та мають фундаментальний вплив на подальше лікування пацієнта у разі діагностування злоякісного раку шкіри, результатом кожного з етапів є клінічний діагноз, морфологічний діагноз та патоморфологічний діагноз. Окреслено поняття меланоми та особливості її розвитку. Досліджено алгоритми автоматизованого комп'ютерного аналізу дерматологічних зображень, які забезпечують допомогу лікарям у постановці діагнозу та сприяють підвищенню точності діагностики. Розроблено структурну схему діагностування онкологічних захворювань шкіри людини за допомогою штучних нейронних мереж. В основі завдання диференціації патологій шкірних покривів людини лежить умовний поділ на 4 частини для вирішення завдань бінарної класифікації. Підкреслено, що навчання штучної нейронної мережі відбувається за допомогою наборів даних. Наголошується, що враховуючи завдання бінарної класифікації, у кожному напрямку застосування, наборам даних присвоюються мітки класу нуль та один, представлені у вигляді масиву. У статті розроблено детальний алгоритм, наведений у вигляді блок-схеми, здатний здійснювати постановку остаточного медичного діагнозу щодо захворювання шкіри на онкологічні патології за допомогою штучної нейронної мережі. Описаний алгоритм розроблений на основі штучних нейронних мереж, навчених вирішувати завдання бінарної класифікації. Результатом роботи штучної нейронної мережі є висновок приналежності вхідного значення до класів, на яких описана нейромережа проходила етап навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стоєва, Т. В., О. В. Решетіло, Н. Л. Весілик, Т. І. Рижикова, and О. Ю. Миронов. "РОЛЬ ГЕНЕТИЧНОГО ПОЛІМОРФІЗМУ БІЛКА ФІЛАГРИНУ ПРИ ПОЄДНАННІ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (September 9, 2021): 24–29. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2021.1.12350.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчити особливості поєднаного перебігу атопічного дерматиту (АД) і бронхіальної астми (БА) у дітей за умов генетичного поліморфізму білка філагрину. Матеріали та методи. Вивчено перебіг філагринасоційованого атопічного дерматиту та супутньої бронхіальної астми у дітей віком від 3 до 12 років (n=51), сформовано репрезентативні групи: діти з атопічним дерматитом (n=31) та діти з атопічним дерматитом та супутньою бронхіальною астмою /БА (n=20). Поліморфізм гена філагрину визначали, досліджуючи букальний епітелій за методом Делапорта. Сенсибілізацію до алергенів встановлювали на основі рівня специфічних IgE. Вплив захворювання на якість життя (ЯЖ) дітей проводили за допомогою опитувальника CDLQI (індекс якості життя дитини при дерматологічних захворюваннях). Результати дослідження та їх обговорення. В обстежених дітей найчастіше ((78,4±5,76) %) при поєднанні АД і БА спостерігали варіант поліморфізму R501Х, варіант із делецією 2282del4 реєстрували в (7,8±3,76) %, а компаундну гетерозиготність – у (13,7±4,81) % пацієнтів. Продемонстровано асоціативний зв᾽язок поліморфізму філагрину із тяжким перебігом АД у дітей (54,9±6,97) %) (χ2=16,2, р<0,05). Достеменної різниці за молекулярними характеристиками гена філагрину в групах порівняння не встановлено. В обох групах спостерігали ранню маніфестацію атопічного дерматиту. Встановлено, що в обох групах переважала полісенсибілізація до епідермальних, грибкових алергенів та Dermatofagoideus; харчову сенсибілізацію в групі АД спостерігали частіше, тоді як у групі АД/БА переважала пилкова сенсибілізація. Оцінюючи медико-соціальні характеристики перебігу захворювання, встановлено, що середній бал якості життя в групі АД склав 20,4±2,1, а в групі АД/БА – 25,6±1,9, це свідчить про значний вплив коморбідної патології на самосприйняття дитини. Висновки. Рання маніфестація атопічного маршу в дітей з поліморфізмом у гені білка філагрину потребує вживання заходів задля відновлення епідермального бар᾽єра шкіри, що запобігатиме транскутанному проникненню алергенів і ранній сенсибілізації організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Порхун, О. В. "Встановлення діагнозу дерматологічних захворювань із застосуванням моделей розподіленого вихідного коду та персептрону." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 151 (2013): 31–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Велігоцький, Олексій, and Роман Савицький. "ВПЛИВ COVID-19 НА СТАН ХРОНІЧНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ РАН РІЗНОГО ГЕНЕЗИСУ." InterConf, November 22, 2021, 219–24. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.21-22.11.2021.029.

Full text
Abstract:
Проблема лікування пацієнтів з хронічними інфекційними ранами в умовах пандемії надзвичайно актуальна. Відмічено, що при коморбідності COVID-19 з хронічними захворюваннями, характерними для осіб з ранами що тривало не загоюються, підвищується ризики важкого протікання, смертності та виникнення судинних ускладнень. У світлі збільшення випадків дерматологічних проявів захворювання SARS-CoV-2, необхідним є дослідження наслідків перенесеної інфекції щодо стану хронічних інфекційних ран різного генезису з метою вивчення патологічних процесів та подальшого мінімізування впливу коронавірусу та адекватного лікування хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Grytsenko, V. I., L. S. Kienko, and S. А. Kutsenko. "МАРКЕТИНГОВИЙ АНАЛIЗ АСОРТИМЕНТУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ІЗ СОФОРОЮ ЯПОНСЬКОЮ, ПРЕДСТАВЛЕНИЙ НА ФАРМАЦЕВТИЧНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ." Фармацевтичний часопис, no. 1 (March 24, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2017.1.7528.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Провести маркетинговий аналіз вітчизняного ринку лікарських засобів, до складу яких входить софора японська.Матеріали і методи. Основні методи дослідження – системний, маркетинговий та графічний аналізи.Результати й обговорення. У ході досліджень встановлено, що більшість складають засоби у м’яких лікарських формах (34 %), з яких креми та бальзами – по 25 %; 87,5 % виробляють в Україні; 41,6 % засобів для лікування дерматологічних захворювань, 79 % препаратів є комбінованими. Результати проведеного маркетингового аналізу дозволяють стверджувати, що більшість ліків із сировиною софори японської представлена на фармацевтичному ринку України у вигляді лікувально-профілактичних засобів, тому перспективним є створення нових вітчизняних ефективних лікарських препаратів на основі даної рослинної сировини.Висновки. Розглянуто основні тенденції розвитку вітчизняного ринку фармацевтичних препаратів і лікувально-профілактичних засобів, що містять у складі сировину софори японської. Проведено аналіз асортименту препаратів за лікарськими формами, країнами-виробниками, групами захворювань та комбінацією речовин. За результатами маркетингових досліджень складено асортиментний макроконтур сегмента ринку препаратів із софорою японською та доведено актуальність створення нових ефективних вітчизняних лікарських препаратів на основі даної рослинної сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Дерматологічні захворювання"

1

Isaeva, O., and S. Korin. "Bestimmung des Hauttyps." Thesis, ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13716.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кириченко, Олександр Михайлович. "Дослідження та розробка приладу для комплексної терапії дерматологічних захворювань." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5951.

Full text
Abstract:
Кириченко О. М. Дослідження та розробка приладу для комплексної терапії дерматологічних захворювань : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 153 "Мікро- та наносистемна техніка" / наук. керівник З. А. Ніконова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 95 с.
UA : Розроблено прилад для терапії дерматологічних захворювань, що представляє собою програмно-апаратний комплекс та об'єднує три методи терапевтичного впливу: лазерне, ультразвукове та ультрафіолетове випромінювання.
EN : A device for the treatment of dermatological diseases has been developed, which is a software and hardware complex and combines three methods of therapeutic exposure: laser, ultrasonic and ultraviolet radiation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography