Academic literature on the topic 'Громадсько-політичний діяч'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Громадсько-політичний діяч.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Громадсько-політичний діяч"

1

Павлова, О. В. "Володимир Винниченко як активний громадсько-політичний діяч." Сторінки історії, Вип. 16 (2002): 113–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кобута, Cтепан, and Ганна Паска. "АДВОКАТ ЛЕВ БАЧИНСЬКИЙ: ШТРИХИ ДО БІОГРАФІЧНОГО ПОРТРЕТА." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 31 (December 28, 2018): 126–35. http://dx.doi.org/10.15330/gal.31.126-135.

Full text
Abstract:
У статті уточнена професійна складова біографії відомого українського адвоката, громадсько-політичного і державного діяча Лева Бачинського (1872–1930). Зверталася увага на чинники вибору ним юридичної освіти, етапи практичної роботи як адвокатського здобувача і самостійного адвоката, його участь в громадському житті українців Східної Галичини, депутатську і державотворчу діяльність. Подано характеристику його професійного рівня, участі в процесі підготовки молодих українських правників, у діяльності Союзу українських адвокатів. Наведені у статті біографічні дані розширюють знання про професійну сторону діяльності адвоката Л. Бачинського. Ключові слова: адвокатура, Л. Бачинський, громадсько-політичний діяч, ЗУНР, парламентський депутат, правозахисник, Українська радикальна партія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вергун, М. Г. "Академік І.І. Лукінов - учений і громадсько-політичний діяч." Економіка АПК, no. 2 (2006): 141–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вергун, М. Г. "Академік І.І. Лукінов - учений і громадсько-політичний діяч." Економіка АПК, no. 2 (2006): 141–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Величко, В. "Професор Сергій Шелухін - історик, правознавець, громадсько-політичний діяч, письменник." Наука і суспільство, no. 3/4 (2015): 45–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

МАЛЕЦЬ, Олександр, and Наталія МАЛЕЦЬ. "ЯЦКО ОСТАПЧУК ЯК ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ДІЯЧ СХІДНОЇ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХХ СТ." Humanities science current issues 6, no. 27 (June 2, 2020): 13–16. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4863.6/27.204625.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Левкун, Я. "Іван Борковський -громадсько-політичний діяч, січовий стрілець і представник Празької школи української археології." Схід, no. 8 (99) (2009): 26–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тищик, Б., and І. Новосядло. "Володимир Старосольський – відомий вчений-правник, адвокат, політик." Історико-правовий часопис 14, no. 2 (February 18, 2021): 31–41. http://dx.doi.org/10.32782/2409-4544/2019-2/6.

Full text
Abstract:
У статті досліджені основні напрямки діяльності видатного українського правника початку XX ст. В. Старосольського, розглянуто його біографію. В. Старосольський – відомий український громадсько-політичний діяч, адвокат. Він був типовим представником українсько-польського прикордоння, походив із змішаної сім'ї. Він стає активним захисником у національному правозахисному русі в Західній Україні. Як адвокат бере активну участь в політичних процесах польських властей проти украінцв-членів ОУН, УВО, громадських і політичних діячів різної ідеологічної орієнтації В. Старосольський намагався впливати на процес конструктивного розв'язання болісної української проблеми у Польщі. В. Старосольський завжди вважав, що найкращою формою вирішення конфліктів у українсько-польських взаєминах є діалог. В. Старосольський протягом свого непересічного життя обіймав посади заступника міністра закордонних справ Української Народної Республіки (1919-1920 рр.), доктора права і професора Українського державного університету в Кам'янці-Подільському (1919-1920 рр.), Українського вільного університету в Празі (1921-1928 рр.) і Української Господарської академії в Подебратах (1922-1928 рр.). Як громадський діяч і адвокат він був дійсним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1923 р.), головою Української соціал-демократичної партії (1937-1939 рр.), Членом-засновником Товариства українських юристів у Львові (1909 р.), членом правління Спілки українських адвокатів у Львові (1929-1939 рр.), Львівської палати адвокатів (1928-1939 рр.), Вищій раді адвокатів Польщі у Варшаві (1937-1939 рр.), членом-засновником Українського юридичного товариства у Чехословаччині (1923 р). У науковій сфері В. Старосольський реалізував себе як член редакцій юридичних журналів, автор ряду юридичних і соціологічних робіт, монографій, посібників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Диба, А. "[Cлідами архівних матеріалів: Климент Квітка, Леся Українка та інші] Про себе, про родину, про Батьківщину...: Розповідає вчений і громадсько-політичний діяч Климент Квітка (1880-1953)." Проблеми етномузикології, Вип. 9 (2014): 226–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сорокін, Андрій. "ЛУЦЬКИЙ ПЕРІОД ЖИТТЯ О. МОСІЮКА." Litopys Volyni, no. 24 (July 9, 2021): 28–35. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2021.24.04.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню луцького періоду життя О. Мосіюка, відомого як політичний діяч межі 1980–1990-х рр., зокрема як член Народного Руху України та заступник голови Київської міської Ради народ- них депутатів I (XXI) скликання. З’ясовано, що нині сторінки біографії О. Мосіюка до початку його публічної політичної діяльності напр. 1980-х рр. не знайшли висвітлення в історіографії. Виявлено, що луцький період життя О. Мосіюка пов’язаний із дитячим, шкільним, студентським та трудовим етапами його біографії, зага- лом охоплюючи 1955–1980 рр. і завершуючись разом зі вступом до аспірантури Інституту фізики АН УРСР. З’ясовано, що О. Мосіюк народився і зростав у родині Миколи Марковича і Тамари Миронівни Мосіюків, що були представниками української інтелігенції відповідно із Волинської та Дніпропетровської областей. Досліджено особливості дитячих років О. Мосіюка і зроблено висновок про важливу роль у становленні його світогляду читання низки творів української та зарубіжної художньої літератури, відзначення в родинному колі українських свят, споглядання історичної спадщини м. Луцька, а також приховуваної опозиційності батька. Виявлено, що в шкільні роки О. Мосіюк поєднував навчальну та спортивну активність, захоплюючись як вивченням фізики, так і спортивними заняттями, беручи участь у шкільних предметних олімпіадах та спортивних змаганнях. Великі успіхи в опануванні фізики і математики зумовили нонконформізм О. Мосіюка, що поглибився в студентські роки і проявлявся як безпосередньо в процесі навчання, так і у світогляді та дозвіллі. Останніми віхами луцького періоду життя О. Мосіюка стали викладання фізики в середній школі № 19 м. Луцька та робота інженером у Луцькому державному педагогічному інституті. Таким чином, луцький період життя О. Мосіюка, охопивши перші 25 років його життя, сприяв закладанню фундаменту його наукової кар’єри як фізика та його політичних поглядів, втілених у його подальшій громадсько-політичній діяльності. Актуальним напрямом майбутніх досліджень є вивчення дитячих та юнацьких років інших сучасних українських політичних діячів, що народилися і зростали у Волинській області, проте стали відомими за її межами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Громадсько-політичний діяч"

1

Озерський, Юрій Іванович. "Д. І. Багалій як громадсько-політичний діяч." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43925.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сторожук, В. В. "Михайло Грушевський - видатний політичний та громадський діяч." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8332.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography