Academic literature on the topic 'Графік роботи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Графік роботи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Графік роботи"

1

Sokolovskyi, О., Y. Yarosh, N. Tsyvenkova, and S. Kukharets. "ОБҐРУНТУВАННЯ КАНАЛУ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ НА ОСНОВІ ГАЗОГЕНЕРАТОРНОЇ УСТАНОВКИ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 9, 2019): 72–82. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).72-82.

Full text
Abstract:
Сучасною тенденцією розвитку енергетики є прагнення до збалансованості енергетичного комплексу, підвищення надійності електропостачання споживачів. Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання. Вони використовуються на підприємствах, в аеро-, морських і річкових портах, в енергоблоках лікарень, у фермерських господарствах, в системах аварійного енергопостачання, на об'єктах оборонного комплексу – скрізь, де потрібна електроенергія, в той час як мережа або віддалена, або працює з перебоями. Представлено автономну систему енергопостачання з двигунами внутрішнього згорання. Основним перетворювачем механічної енергії приводних двигунів в електричну є електромеханічний перетворювач змінного струму з обмоткою збудження, яка розташована на роторі. Представлено алгоритм, згідно з яким на початку циклу контролер визначає добову норму споживання електроенергії та, відповідно до типу дня і часу доби, виконує дії за коротким чи розгалуженим алгоритмом. У разі використання добової норми електроенергії може виникнути ситуація, за якої увімкнутою залишиться тільки частина світильників, що спричинить дискомфорт для персоналу та впливатиме на продуктивність праці співробітників. Пропонується впровадження другого незалежного каналу електропостачання з використанням газогенераторних технологій. Вироблений газ забезпечує роботу двигуна внутрішнього згорання, який обертає вал генератора. Представлено графік прогнозованого вироблення енергії фотоелектричною системою встановленою потужністю 3,5 кВт на основі даних сонячної інсоляції на широті м. Житомира. Також представлено графік продуктивності газогенераторної установки потужністю 5 кВт за однозмінної роботи. Розраховано прогнозоване споживання електроенергії освітлювальною установкою протягом першого місяця року для корпусів Житомирського національного агроекологічного університету. Представлено графік різниці між спожитою та виробленою енергією за днями тижня. Величина спожитої електрики за місяць становила 767,8 кВт·год за встановленої норми 251 кВт·год. Фотоелектричними панелями та газогенераторною установкою вироблено відповідно 184,8 кВт·год та 493,2 кВт·год. Другий резервний канал живлення забезпечив більше половини потреб на освітлення навчального корпусу. Розроблено структурну схему контролера, що реалізує спеціалізований алгоритм. Представлено графік регульованих змінних під час роботи контролера. Застосування спеціалізованого алгоритму дозволяє зменшити енергоспоживання установки, забезпечує можливість повноцінного використання глибокого резервування на базі фотоелектричної системи та газогенераторної установки. Подальші дослідження спрямовані на встановлення впливу продуктивності газогенераторної установки на стійкість роботи системи двигун-генератор в умовах мінливого попиту на електроенергію та з врахуванням нестабільного значення коефіцієнта потужності. Бібл. 10, рис. 9.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zaitseva, Veronika. "Ілюстрування творів Івана Котляревського сучасними українськими художниками-графіками." ART-platFORM 2, no. 2 (November 18, 2020): 180. http://dx.doi.org/10.51209/platform.2.2.2020.180-196.

Full text
Abstract:
Особливе місце в українській графіці завжди посідала книжкова графіка. Сучасний процес національного відродження актуалізує дослідження мистецької спадщини українських графіків, які оформлювали твори класиків української літератури. Зокрема актуальним у наш час є дослідження ілюстрування творів Івана Котляревського та характеристика специфіки стилістичних прийомів, засобів художньої виразності видатних українських майстрів книжкової графіки у сучасному художньому трактуванні його літературних образів. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових методів (аналізу та синтезу, індукції та дедукції, єдності історичного і логічного) та мистецтвознавчих методів (компаративний, типологічний, описовий). Досліджуючи ілюстрації до творів українських літературних класиків, зокрема І. Котляревського, можна зазначити, що в цих роботах засобами художньої виразності відображені водночас історія вітчизняної графіки та історія культурно-історичного поступу України. Малодослідженим матеріалом є приклади художнього оформлення творів І. Котляревського за весь період Незалежності України. Тому надзвичайно плідним об’єктом дослідження є роботи майстрів книжкової графіки в сучасній художній трактовці літературних образів Івана Котляревського. Аналіз досвіду нового осмислення творів Котляревського в незалежній Україні здійснено на основі вивчення робіт сучасних українських художників-ілюстраторів Івана Будза, Сергія Донця, Олени Зеркалій, Людмили Кириленко, Андрія Печенізького, Оксани Тернавської, Віктора Яременка. Літературна спадщина Івана Котляревського й досі хвилює творчу уяву художників, чиї роботи переконливо свідчать про невпинні пошуки відповідних образотворчих втілень, що вводять у сучасний вимір літературне слово поета.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chosta, N. V. "Удосконалення обладнання з клиношарнірним механізмом з увігнутим клином для розділювальних операцій." Обробка матеріалів тиском, no. 2(49) (December 22, 2019): 212–17. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-2(49)212.

Full text
Abstract:
Чоста Н. В. Удосконалення обладнання з клиношарнірним механізмом з увігнутим клином для розділювальних операцій // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 2 (49). - С. 212-217. На підставі виконаного аналізу технологій та обладнання для розділювальних операцій установлено, що в якості виконавчих механізмів найбільш доцільним є використання клиношарнірних механізмів з увігнутим клином, у яких графік зміни сили навантаження найбільш наближений до технологічного типового графіка зміни сили при відрізуванні заготовок. Мета роботи – удосконалення обладнання з клиношарнірним приводом з увігнутим клином для розділювальних операцій. Заміна пар тертя ковзання на пари тертя кочення призводить до зменшення коефіцієнта тертя до величин 0,01...0,05, при цьому коефіцієнт корисної дії обладнання збільшується до 97...99 %, підвищуються техніко-економічні показники клинового преса. Обґрунтовано використання в пресах із клиношарнірним механізмом з увігнутим клином додаткового клинового механізму для забезпечення ходу наближення, що дозволяє зменшити витрати енергії на пружну деформацію й знизити динамічні навантаження. Проведені розрахунки для клиношарнірного механізму з увігнутим клином довели, що співвідношення виконавчої й приводної сил істотно залежить від кута додаткового клина. Отже, змінюючи в клиношарнірному механізмі кут нахилу додаткового клина, можна домогтися різного характеру зміни співвідношення виконавчої й приводної сил, що дозволить для різних операцій ОМТ підібрати конструкцію й режим роботи клиношарнірного механізму, який найбільш точно відповідає графікам технологічних сил. Запропонована оригінальна конструкція вузла додаткового клина, яка дозволяє змінювати кут нахилу в заданому діапазоні. З метою підвищення жорсткості обладнання для розділення сортового прокату (труб) розроблено конструкцію пристрою, який містить клиношарнірний механізм у сполученні з рамним повзуном і додатковим клином, що дозволяє знизити енергосилові витрати, зменшити величину сили, яка відповідає моменту відрізування прокату, а, отже, зменшити наслідки миттєвого розвантаження обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хоцкіна, Валентина Борисівна, and Жанна Володимирівна Цимбал. "Методичні аспекти викладання дисципліни «Робота в пакеті MATLAB»." New computer technology 15 (May 2, 2017): 250–53. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.652.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виклад методичних аспектів дисципліни «Робота в пакеті MATLAB» для студентів спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення. Об’єктом дослідження є процес побудови графіків складних поверхонь, представлених функцією двох змінних. Предметом дослідження є використання можливостей пакету (генерація сітки; обчислення значень у вузлах сітки; побудова графіка поверхні з використанням лінійного та квадратичного сплайну). Організація вивчення дисципліни передбачає оволодіння основними методами, способами та засобами отримання, збереження, опрацювання даних; здатність до використання пакетів прикладних програм; ознайомлення з рішенням систем лінійних рівнянь із використанням різних методів; ознайомлення з високорівневою графікою, поліномами й інтерполяцією, сплайнами та формами їх реалізації. У роботі здійснено аналіз, узагальнення та систематизацію досліджень щодо використання можливостей пакету MATLAB у процесі підготовки магістерської роботи студентів спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шаповалов, Євгеній, Віктор Шаповалов, and Володимир Засельський. "TODOS як середовище цифрової науки для підтримки STEM-освіти." Педагогіка вищої та середньої школи 52 (December 19, 2019): 89–104. http://dx.doi.org/10.31812/pedag.v52i0.3778.

Full text
Abstract:
Обсяг наукової інформації зростає експоненціально. Стало складніше обробляти та систематизувати цю кількість неструктурованих Підхід до систематизації наукової інформації на основі онтологічної ІТ-платформи Трансдисциплінарний онтологічний діалог об'єктно-орієнтованих систем (TODOS) має багато переваг. Запропоновано вибрати смислові характеристики кожної роботи для подальшого їх впровадження в ІТ-платформу TODOS. Розроблено онтологічний графік із функцією ранжування для попередніх наукових досліджень та для системи відбору журналів. Ці системи забезпечують високу ефективність управління науковою інформацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tarasenko, N. L., N. O. Savina, V. M. Britsun, and N. V. Оstanina. "ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ КІЛЬКОСТЕЙ МИЙНОГО ЗАСОБУ NEODISHER LABOCLEAN PLM НА ЛАБОРАТОРНОМУ ПОСУДІ." Фармацевтичний часопис, no. 1 (February 28, 2020): 42–50. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2020.1.10903.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Опрацювання простих експрес-підходів для визначення залишкової кількості мийного засобу Neodisher LaboСlean PLM в лабораторному посуді, заснованих на використанні фармакопейних методів (перевірки питомої електропровідності і теста «речовин, що окиснюються»), і оцінювання якості миття посуду дезінфекційно-мийним автоматом. Матеріали і методи. Воду дистильовану і дейонізовану отримано, відповідно, з аквадистилятора GFL2008 і системи Millipore Direct-Q 3 UV. Використовували розчини мийного засобу Neodisher LaboСlean PLM. Кондуктометричні дослідження проводили на кондуктометрі Hanna HI 2300. Миття лабораторного посуду здійснювали в дезінфекційно-миючому автоматі G7883. Результати й обговорення. Визначено питому електропровідність розчинів різної концентрації Neodisher Laboclean PLM. Отримані дані оброблені Excel з метою побудови калібрувальних графіків та створення математичних рівнянь. Ці підходи, хоча не є селективними, проте дозволяють ідентифікувати остаточні забруднення посуду мийним засобом Neodisher LaboСlean PLM в концентраціях, відповідно, 10-5 % і 10-2 %, в тому числі – і кількісно (за питомою електропровідністю, з використанням калібрувального графіка). Подібним чином отримано калібровочний графік для однієї з солей жорсткості водопровідної води – CaCO3. На основі отриманих даних були проведені дослідження чистоти лабораторного посуду після відмивання у дезінфекційно-мийному автоматі. Висновки. Отримані дані (0,8–3,2 і 2,3–10,0 мкг/одиницю на посуду, відповідно, для мийного засобу Neodisher LaboClean PLM і для CaCO3) свідчать, що чистота лабораторного посуду після мийки в дезінфекційно-мийному автоматі G7883 є задовільною для вирішення більшості завдань, які стоять перед аналітичною та фармацевтичною хімією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вербовий, А. П. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ГІДРОАКУМУЛЮВАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В ГЕНЕРАТОРНОМУРЕЖИМІ ПАРАЛЕЛЬНО З ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЄЮ НА АВТОНОМНУ МЕРЕЖУ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 69–76. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).69-76.

Full text
Abstract:
У міру збільшення встановлених потужностей відновлюваних джерел енергії на основі сонячних та вітроелектростанцій збільшується необхідність у резервних джерелах потужності. Серед недоліків відновлюваних джерел енергії, які обмежують їх широке застосування, –невисока щільність енергетичних потоків і їх мінливість у часі. Особливо цей фактор впливає на виробництво електроенергії вітро- і фотоелектростанціями: графік виробництва енергії має імовірнісний характер. Джерелом маневрової потужності може бути гідроакумулювальна електростанція. Гідроакумулювальні електростанції за досить тривалий час зарекомендували себе як відносно прості й надійні станції, що володіють максимальними маневреними можливостями – швидким набором та скиданням навантаження, великим діапазоном регулювання. Стаття присвячена розробленню імітаційної моделі гідроакумулювальної електростанції в генераторному режимі роботи паралельно з вітроелектростанцією на автономну мережу. За основу взята відома модель –вітротурбіназ асинхронним генератором у складі вітродизельної системи в ізольованій електричній мережі, яка була доповнена блоками гідравлічної турбіни з регулятором та синхронним генератором. Модель реалізована у сучасному математичному пакеті MATLAB. За допомогою створеної моделі були проведені теоретичні дослідження роботи вітротурбіни з асинхронним генератором при застосуванні стохастичної складової швидкості вітру. При цьому було проаналізовано вплив стохастичної складової швидкості вітру на вихідні параметри асинхронного генератора, як-от швидкість, частота, напруга, струм. Також були проведені дослідження гідравлічної турбіни та синхронного генератора в динамічних і квазістатичних режимах роботи. Розроблена імітаційна модель роботи гідроакумулювальної електростанції паралельно з вітроелектростанцією на автономну мережу дозволяє досліджувати параметри електричної енергії як в стаціонарних, перехідних режимах роботи, так і в аварійних. В роботі доведено, що стохастична складова швидкості вітру суттєво впливає на частоту обертання й частоту мережі, що зумовлює зміну вихідних електричних параметрів, які впливають на всю електромеханічну систему. Бібл. 21, рис. 7.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Безуглий, Анатолій Васильович, and Олександр Матвійович Петченко. "Комп’ютерне моделювання механічного руху в фізичному практикумі." New computer technology 5 (November 2, 2013): 10–11. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.52.

Full text
Abstract:
Методичні розробки, які реалізуються за допомогою ПК, збагачують віртуальний фізичний практикум та надають можливість засвоєння фізичних явищ та їх законів при реалізації дистанційного навчання.В даній роботі пропонується дві віртуальні лабораторні роботи з вивчення механічного руху: “Визначення прискорення вільного падіння” та“Вимірювання коефіцієнта в’язкості рідини за методом Стокса”, що реалізуються за допомогою однієї комп’ютерної програми.Прискорення вільного падіння g визначається за прямими вимірюваннями часу t та висоти падіння h. Відстань H, яке тіло проходить за час t, визначається за кінематичним законом руху:H=gt2/2, (1)Якщо виміряти час падіння кульки з різної висоти та побудувати графік залежності від t, то згідно з (2) отримаємо пряму, тангенс кута нахилу якої до вісі t буде дорівнювати .Графік залежності від t дає можливість обчислити значення g за формулоюПрограма моделює рух тіла, який користувач спостерігає на екрані, в широких межах зміни густини середовища ρ та коефіцієнта в’язкості , а також в частинному випадку, коли , , тобто, у вакуумі. Одновимірний рух тіла (кульки) описується за допомогою модифікованого метода Ейлера з урахуванням всіх сил, які діють на кульку: сили тяжіння, сили Архімеда та сили внутрішнього тертя. Шлях падіння кульки вимірюється за шкалою, на якій нанесені поділки в метрах. Час падіння кульки вимірюється секундоміром. На екрані дисплею виведені кнопки регулювання секундоміра для ввімкнення, вимкнення та скидання до нуля. Програма дозволяє зупинити процес падіння в будь-який момент, а потім або продовжити із збереженими значеннями величин на цей момент часу, або повернутися до початкового моменту.При виконанні роботи користувач встановлює у вікні інтерфейсу (рис. 1) значення густини та в’язкості, скидає секундомір, встановлює висоту, згідно з номером варіанту. Одразу ж після запуску програми, вмикає секундомір. В момент досягнення кулькою дна судини, вимикає секундомір і заносить в таблицю значення висоти та часу падіння для кожного значення висоти падіння. Побудувавши графік залежності від t, обчислюють величину g за формулою (3).Метою наступної роботи є вивчення особливостей руху кульки у в’язкій рідині та визначення в‘язкості рідини за методом Стокса. При моделюванні руху кульки для обчислення сили внутрішнього тертя використовується формула Стоксаде r – радіус кульки,  – коефіцієнт в‘язкості рідини, V – швидкість кульки відносно рідини.Оскільки вимірювання часу треба виконувати для рівномірного руху, програмою передбачено виведення на екран риски в момент, коли всі сили, що діють на кульку, врівноважуються. З цього моменту рух кульки стає рівномірним. На екран виведено два секундоміри. Один вмикається з початком руху кульки і вимикається автоматично, коли кулька досягає дна судини. Другий можна вмикати і вимикати від руки, клацаючи мишкою на кнопки вмикання та вимикання. Радіус, масу кульки, висоту судини можна змінювати як завгодно, маючи тільки на увазі, що радіус кульки повинен залишатися меншим за діаметр судини. Але якщо ви й забудете про це, програма нагадає, висвітить зауваження. На панелі інтерфейсу також виведені параметри зображення, які можна змінювати, такі, як кольори рідини і кульки та радіус зображення кульки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ДОРОФЕЄВ, В. С., К. В. ЄГУПОВ, М. М. СОРОКА, and О. В. МУРАШКО. "ПРОБЛЕМИ НАУКОВОГО СУПРОВОДУ ПРОЕКТУВАННЯ БУДИНКІВ ПІДВИЩЕНОЇ ПОВЕРХОВОСТІ В МІСТІ ОДЕСА." Наука та будівництво 19, no. 1 (May 10, 2019): 38–45. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v19i1.66.

Full text
Abstract:
Стаття є результатом багаторічного досвіду виконання робіт по науково-технічному супроводі проектування будівель і споруд в м. Одеса. Розглянуті найбільш характерні проблеми, що виявлені в процесі виконання таких робіт. Об'єкт дослідження - багатоповерхові будівлі, що зводяться при наявності сейсмічної небезпеки в місті Одеса. Предметом дослідження є найбільш типові проблеми, виявлені в процесі виконання робіт з науково-технічного супроводу при проектуванні будинків і споруд. Показано, що більшість проблем пов’язано із ігноруванням проектувальниками і будівельниками діючих в Україні норм проектування будівель і споруд, що в складних інженерно-геологічних умовах м. Одеса можеспровокувати аварійні ситуації. Метою роботи є привернення уваги всіх учасників процесу, в першу чергу контролюючих органів, до описаних проблем і прагненню авторів внести свій вклад в будівництво надійних і безпечних будівель. Розглянуто питання створення та верифікації моделей будівель, сейсмічних впливів при проектуванні і експлуатації відповідальних споруд. Описано основні помилки проектувальників і порушення будівельних норм, виявлені у процесі наукового супроводу, такі як різні види нерегулярностей (в плані, по висоті), крутильні форми коливань і інші. На підставі аналізу виконаних робіт із сейсмічного районування представлений графік амплітудно-частотних характеристик грунтів Одеських будівельних майданчиків. Звертається увага на необхідність враховувати ці дані при проектуванні будинків. Враховуючи досить високу ймовірність землетрусів в місті Одесі, в даній статті педкреслена необхідність оформлення відповідно до будівельних норм і глибокого контролю над цим процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Verbovij, А. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ГІДРОАКУМУЛЮВАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В НАСОСНОМУ РЕЖИМІ ПРИ ЖИВЛЕНІ ВІД ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ З АСИНХРОННИМ ГЕНЕРАТОРОМ." Vidnovluvana energetika, no. 4(59) (December 27, 2019): 56–63. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.4(59).56-63.

Full text
Abstract:
По мірі збільшення встановлених потужностей відновлюваних джерел енергії на основі сонячних та вітроелектростанцій – збільшується необхідність у резервних джерелах потужності. До серйозних недоліків відновлюваних джерел енергії, які обмежують їх широке застосування, відносяться невисока щільність енергетичних потоків і їх мінливість у часі. Особливо цей фактор впливає на виробництво електроенергії вітро– і фото електростанціями: графік виробництва енергії має імовірнісний характер. Джерелом маневрової потужності може бути гідроакумулювальна електростанція. Гідроакумулювальні електростанції за досить тривалий час зарекомендували себе як відносно прості і надійні станції, що володіють максимальними маневреними можливостями – швидким набором та скиданням навантаження, великим діапазоном регулювання. Розроблена імітаційна модель гідроакумулювальної електростанції при живленні асинхронного двигуна відцентрового насосу від вітротурбіни з асинхронним генератором. За основу взята відома модель вітротурбіна з асинхронним генератором в складі вітродизельної системи в ізольованій електричній мережі, яка була доповнена асинхронним двигуном, перемикачами, відцентровим насосом, з'єднувальними трубопроводами, резервуарами, сенсорами і приладами для відображення необхідних характеристик. Модель реалізована у сучасному математичному пакеті MATLAB. Визначено основні переваги і недоліки асинхронного генератора. За допомогою створеної моделі були проведені теоретичні дослідження роботи вітротурбіни з асинхронним генератором при застосуванні стохастичної складової швидкості вітру. При цьому було проаналізовано вплив стохастичної складової швидкості вітру на вихідні параметри асинхронного генератора, такі як, швидкість, частота, напруга, струм. Також були проведені дослідження асинхронного двигуна з навантаженням від відцентрового насосу в динамічних і квазістатичних режимах роботи. Бібл. 25, рис. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Графік роботи"

1

Курдибаха, Анна Вікторівна. "Методи та засоби оцінювання діяльності сімейного лікаря за даними прийомів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10996.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра розв’язує науково-технічну задачу автоматизованого оцінювання діяльності сімейного лікаря за даними прийомів шляхом розробки відповідних засобів, які надають можливість за хронологічними відомостями графіку роботи та прийомів сімейного лікаря за обраний період автоматизовано визначати показники з проведення прийомів сімейним лікарем, рекомендований профіль прийомів для заміни поточного та формувати експертний висновок з даних проведення прийомів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Баран, Павло Володимирович, and Pavlo Baran. "Обґрунтування ефективності перевезення пасажирів на приміському маршруті Тернопіль – Сировари (на прикладі ФОП Бандура Б. В.)." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33963.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 21 грудня 2020 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 20 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.
Баран П.В. Обґрунтування ефективності перевезення пасажирів на Приміському маршруті Тернопіль – Сировари (на прикладі ФОП Бандура Б. В.). 275 Транспортні технології (на автомобільному транспорті). – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2020. В дипломній роботі магістра виконано дослідження приміського маршруту Тернопіль - Сировари, запропоновано заходи по покращенню на маршруті Ключові слова: Приміський маршрут, графік роботи на маршруті, продуктивність роботи, ефективність перевезень , пасажиро обіг.
РЕФЕРАТ ...5 ВСТУП...6 1 ТЕОРЕТИЧНИЙ РОЗДІЛ...8 1.1 Характеристика об’єкту дослідження...8 1.2 Основні напрямки діяльності ФОП Бандура Б.В...10 1.3 Постановка завдань та основних векторів у кваліфікаційній роботі магістра...14 2 АНАЛІТИКО- ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ...17 2.1 Аналіз транспортного процесу перевезення пасажирів на маршруті «Тернопіль – Сировари»…17 2.2 Обґрунтування руху та аналіз швидкості руху на маршруті…27 3 ПРОЕКТНО- РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ РОЗДІЛ…35 3.1 Характеристика транспортного процесу та основні фактори його удосконалення…35 3.2 Техніко економічні показники маршруту «Тернопіль- Сировари»...42 3.3 Удосконалення диспетчерської служби на підприємстві Бандура Б. В…53 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ В НАЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…62 4.1 Охорона праці водія при виконанні маршруту «Тернопіль – Сировари»...62 4.2 Захист підприємства ФОП Бандура Б. В. від пожежної небезпеки...65 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ…68 СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…70
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зизяк, А. А. "Удосконалення технології прийняття управлінських рішень туристичного підприємства." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12697.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти технології прийняття управлінського рішення, зокрема встановлено сутність управлінського рішення, визначено основні методи та інструменти технології прийняття управлінських рішень. Проаналізовано ринок туристичних послуг України з використанням методу PEST-аналізу. Розроблено пропозиції щодо удосконалення технології прийняття управлінських рішень для туристичного підприємства та оцінено їх ефективність.
Diploma thesis deals with theoretical aspects of management decision-making technologies, in particular, the essence of the managerial decision is established, the basic methods and tools of the technology of making managerial decisions are determined. The market of tourist services of Ukraine is analyzed using the method of PEST-analysis. Proposals for improving the technology of management decisions for the tourist enterprise are developed and their efficiency is evaluated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бойченко, Наталія Олександрівна. "Експертна система оцінювання ефективності виконання групових польотів БПЛА за допомогою теорії графів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41864.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 21.01.2020 р. №008/од "Про перевірку кваліфікаційних робіт на академічний плагіат 2019-2020р.р. навчальному році" . Керівник проекту: професор, д.т. н. Шмельова Татяна Федорівна
Системи літальних апаратів з дистанційним пілотуванням - це новий компонент авіаційної системи. Ці системи базуються на передових розробках аерокосмічних технологій та відкривають безліч нових можливостей для безпеки авіації та розвитку промисловості. Зараз наука багато уваги приділяє дослідженню можливостей застосування безпілотної авіації. Безпілотний авіаційний пристрій - це повітряне судно, яким управляє кваліфікований пілот, який знаходиться на віддаленій пілотній станції. Станція управління розташовується таким чином, щоб пілот мав доступ до літального апарату візуально, або апаратно, і мав змогу стежити за літальним апаратом у будь-який час і, в разі необхідності, мав змогу відповідати на команди диспетчерів з управління повітряним рухом, повідомляти по голосовому зв’язку або по лінії передачі даних необхідну інформацію щодо ведення польоту, виконувати цільові операції та нести пряму відповідальність за безпечне пілотування літального апарату протягом виконання польоту. Оператор з управління повітряним рухом може володіти різними типами технологій систем автоматичного пілотування, але в будь-який час пілот має право втручатися в управління польотом. Це необхідно для покращення рівня безпеки літального апарату, який перебуває у польоті: використовуючи систему автоматичного польоту, оператор має змогу скорегувати політ, виконати екстрену посадку або отримати контроль над літальним апаратом. Безпілотна авіація має ряд переваг, а саме: низьку вартість експлуатації, малу радіолокаційну та оптичну помітність, стійкість і гнучкість, просту і доступну технологію їх створення. Безпілотні засоби можуть навіть використовуватись в тих випадках, коли використання пілотованої авіації є непрактичним, дорогим або ризикованим. Спочатку БПЛА застосовувалися в основному у військових цілях: 9 - ведення військової розвідки, спостереження, виявлення, розпізнавання та супроводження об'єктів (цілей); - забезпечення двосторонньої та радіорелейного зв'язку; - ведення радіо- і радіотехнічної та радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби; - виявлення фактів застосування хімічної, біологічної, та ядерної зброї; - доставки вантажів; - участі в інформаційних операціях; - вирішення завдань пошуку і рятування; - безпосередньої авіаційної підтримки; - участі в повітряно-наступальної операції; - контролю стану навколишнього середовища. У цивільній авіації основною перевагою застосування БПЛА є виконання завдань, що пов’язані з ризиком для людини та ефективність при вирішенні народногосподарських завдань. У деяких випадках використання одного літального апарату вважається неефективним – тоді є доцільним групове (колективне) застосування БПЛА, як у цивільній так і у військовій сфері: - для ретрансляції зв'язку у тих місцях, де неможливо встановити антени покриття через складний рельєф; - у сільському господарстві (групові обприскування полів); - аерофотозйомка (групова зйомка великих територій, моніторинг лісових пожеж, патрулювання територій тощо); - переміщення вантажу. Ефективність використання безпілотних літальних апаратів значно збільшується при організації групових польотів. Групове використання безпілотних літальних апаратів широко застосовується в світі для вирішення господарських та військових завдань. Серед цих завдань – контроль за 10 станом великих лісових господарств з метою запобігання пожеж та повені, прийняття відповідних заходів щодо своєчасного гасіння пожеж та порятунку постраждалих, моніторинг безпеки на автотрасах, повітряний супровід вантажів, пошуково-рятувальні операції, аерофоторозвідка та інші. Застосування групових дій дистанційно пілотованих апаратів дозволяє своєчасно приймати рішення та зменшити часові витрати на виконання завдання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мороз, Я. "Організація роботи машинобудівного підприємства з допомогою календарних планів-графіків завантаження в умовах спаду замовлень." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3425.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Орловський, Б. В. "Мехатронна система керування циклом роботи віброманекена для ВТО швейних виробів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Малецький, Б. П. "Розробка математичного та програмного забезпечення для енерго та ресурсозберігаючої роботи преса-автомата при розкрої матеріалів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7622.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ситнік, Дмитро Юрійович, and Dmytro Yuriiovych Sytnik. "Особливості вивчення редакторів векторної графіки в умовах позаурочної роботи з інформатики." Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11989.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційне дослідження присвячене розгляду проблеми вивчення редакторів векторної графіки в умовах позаурочного навчання з інформатики. У першому розділі «Позаурочна робота як форма освітнього процесу» окреслено: - сутність позаурочної роботи та її різновиди; - принципи позаурочної роботи; - аналіз позаурочної роботи з інформатики; - аналіз цифрових платформ для організації позаурочного навчання з інформатики. • ' У другому розділі «Вивчення векторної графіки в умовах позаурочного навчання з інформатики» окреслено: - векторна графіка як вид комп’ютерної графіки; - редактори векторної графіки; - місце векторної графіки в шкільному курсі з інформатики; - аналіз чинних підручників з інформатики щодо вивчення редакторів векторної графіки Крім того, в розділі наведено авторські дидактичні матеріали щодо вивчення векторної графіки в умовах позаурочного навчання. Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці навчального плану вивчення редакторів векторної графіки в умовах позаурочного навчання (в рамках гуртка з інформатики) та планів-конспектів уроків із зазначеного навчального плану.
Qualification research is devoted to the problem of studying the editors of vector graphics in extracurricular studies in computer science. The first section "Extracurricular activities as a form of educational process" outlines: - the essence of extracurricular activities and its varieties; - principles of extracurricular activities; - analysis of extracurricular work in computer science; - analysis of digital platforms for the organization of extracurricular education in computer science. The second section "Study of vector graphics in extracurricular activities in computer science" outlines: - vector graphics as a type of computer graphics; - vector graphics editors; - the place of vector graphics in the school course in computer science; - analysis of current textbooks on computer science about the study of vector graphics editors In addition, the section presents the author's didactic materials on the study of vector graphics in extracurricular activities. The practical significance of the obtained results is to develop a curriculum for studying the editors of vector graphics in extracurricular activities (within the circle of computer science) and lesson plans-summaries of the specified curriculum.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Щепотін, Ярослав Євгенович, and Yaroslav Yevhenovych Shchepotin. "Особливості вивчення векторної графіки в умовах неформальної освіти." Bachelor's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11027.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі були досліджені теоретичні засади та практичне застосування неформальної освіти при вивченні векторної графіки в галузі «Комп’ютерна графіка», результат чого є доказом доречності, доцільності та ефективності застосування форм неформального навчання під час невідривного здобуття освіти. Застосування цього типу навчання формує незалежну роботу в оволодінні новими знаннями, просуває того, хто навчається на новий щабель усвідомлення власних можливостей і свого місця в новому інформаційному суспільстві. Сприяє отриманню широкої можливості засвоєння та закріплення набутих знань, перевірки своїх результатів, а також уміння користуватися сучасними технологіями.
The qualification work investigated the theoretical foundations and practical application of non-formal education in the study of vector graphics in the field of "Computer Graphics", the result of which is proof of the relevance, feasibility and effectiveness of non-formal learning in continuing education. The application of this type of training forms an independent work in the acquisition of new knowledge, promotes the learner to a new level of awareness of their own capabilities and their place in the new information society. Helps to obtain a wide range of assimilation and consolidation of acquired knowledge, verification of their results, as well as the ability to use modern technologies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бородіна, Вікторія Андріївна. "Аналіз організаційно-технологічних рішень, які впливають на підвищення надійності у будівництві." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5525.

Full text
Abstract:
Бородіна В. А. Аналіз організаційно-технологічних рішень, які впливають на підвищення надійності у будівництві : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» / наук. керівник А. В Радкевич. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 97 с.
UA : В роботі розглянуто методику розрахунку будівельного потоку з урахуванням ймовірності термінів виконання робіт, що дозволило кількісно оцінити динаміку наростання невизначеності в термінах виконання як однієї роботи, так і комплексу робіт в складі об'єктного будівельного потоку, що дозволяє контролювати зміну надійності в процесі виконання плану, отримали подальший розвиток положення теорії потокового будівництва, на основі яких розроблені карти оцінки управлінської можливості бути реалізованим і на базі ціклограммной моделі встановлено, що компенсувати відставання від графіка на завершальних етапах будівництва складніше, ніж забезпечувати резерви часу на початкових етапах, наведені залежності, що визначають динаміку зміни рівня надійності досягнення кінцевого результату по окремих етапах виконання плану, на базі яких формується раціональна стратегія управління.
EN : The paper considers the method of calculating the construction flow taking into account the probability of the timing of the work, which allowed to quantify the dynamics of the increase of uncertainty in terms of the execution of both one work and a complex of works in the structure of the object construction stream, which allows to control the change of reliability in the process of implementation of the plan, received further development of the theory of stream construction, on the basis of which maps are developed to assess the managerial ability to be implemented and based on the cyclotogram model is established, which compensates for the lag behind the schedule at the final stages of construction is more difficult than providing time reserves at the initial stages, the dependencies that determine the dynamics of change in the level of reliability of the achievement of the final result in the individual stages of the plan, on the basis of which a rational management strategy is formed, are given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Графік роботи"

1

Ширяєва, Л. В., С. В. Онешко, Л. В. Версанова, Н. В. Хотєєва, В. В. Баришнікова, and О. В. Корецька. Основи економіки: Навчальний посібник. Одеський національний морський університет, 2021. http://dx.doi.org/10.47049/onmu-2021-np1.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник підготовлено у відповідності до програми навчальної дисципліни «Основи економіки». У посібнику розглянуто основні складові економіки. Широко використовуються наочні матеріали – графіки, таблиці, приклади, що дозволяють студентам і викладачам ефективніше використовувати їх у навчальному процесі. Посібник адресований студентам всіх форм навчання ОНМУ, які вив-чають дисципліну «Основи економіки». Посібник може бути використаний також для навчання студентів неекономічних напрямків та галузей знань, що вивчають дисципліну «Основи економіки», може бути використаний для самостийної підготовки, допоможе в підготовці до практичних занять, модульного та поточного контролю, іспиту, заліку. Надасть допомогу в практичній роботі викладача. Метою посібника є формування у студентів ґрунтовних знань про економічну систему суспільства, закони її функціонування і розвитку для розуміння чинників зародження, утвердження і напрямів розвитку сучасних соціально-економічних систем, пізнання проблем ефективного використання суспільством обмежених виробничих ресурсів і шляхів досягнення максимальних кінцевих результатів у задоволенні людських потреб, що безупинно зростають.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Графік роботи"

1

Дереза, Ірина Сергіївна, and Олена Анатоліївна Іванова. Використання GeoGebra у процесі навчання теми «Похідна та її застосування». Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», May 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2221.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є демонстрація можливостей та доцільності використання GeoGebra при дослідженні функцій та побудови їх графіків у рамках вивчення теми «Похідна та її застосування» у класах з поглибленим вивченням математики. Задачами дослідження є вивчення та аналіз можливостей GeoGebra; виділення етапів вивчення теми «Похідна та її застосування», на яких доцільним є використання GeoGebra. Об’єктом дослідження є процес використання ІКТ при поглибленому вивченні математики учнями старшої школи. Предметом дослідження є використання GeoGebra у навчальній діяльності учнів під час вивчення теми «Похідна та її застосування». Методи дослідження: аналіз, узагальнення, систематизація наукових публікацій та емпіричних даних; спостереження за навчальним процесом. У роботі виокремлено етапи вивчення теми «Похідна та її застосування», на яких доцільно використовувати GeoGebra. Наведено приклад використання GeoGebra до дослідження і побудови графіка функції. Результати дослідження планується узагальнити у методичних рекомендаціях для студентів-практикантів, вчителів математики щодо використання GeoGebra при навчанні учнів теми «Похідна та її застосування» на поглибленому рівні. Висновки та рекомендації: GeoGebra має широкі дидактичні можливості для використання при поглибленому вивченні математики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., and Ю. Є. Тобілевич. Спектральний аналіз фондових ринків. Брама, видавець Вовчок О. Ю., 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1295.

Full text
Abstract:
В даній роботі досліджуються складні системи, зокрема часові ряди фондових індексів. Об’єкти таких систем мають бінарні зв’язки, які можна представити у вигляді складної мережі (complex network) або графу з нетривіальними топологічними властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович, and О. С. Лук’янчук. Ранжування елементів складної системи по мірі їх важливості. Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1174.

Full text
Abstract:
В даній роботі для створення графа використовуються взаємні кореляції між акціями, застосовуючи поняття і методи теорії випадкових матриць, що використовуються в контексті складних квантових систем, де точний характер взаємодій між підодинишіми невідомий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, В. М. Спектральний аналіз кризових станів фондових ринків. ТНУ, October 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1279.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми продовжуємо пошук мережних мір складності. Останні представляють собою міри складності мереж, отриманих при перетво­ренні (тим чи іншим способом) вихідного часового ряду у граф (мережу) та на­ступного аналізу його топологічних і спектральних властивостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сердюк, О. А., and Володимир Миколайович Соловйов. Віконна графодинаміка кризових явищ на фондових ринках. Герда, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1170.

Full text
Abstract:
У даній роботі обговорюються основні методологічні і методичні особливості нового мережного підходу до побудови індикаторів кризових явищ. На сучасному етапі розвитку складних систем домінує так звана мережна парадигма складності, в основу якої покладена ключова ідея щодо можливості представлення будь-якої складної системи у вигляді мережі (і відповідного їй графа). Подальший аналіз зміни з часом віконних мережних мір складності (графодинаміка) дає можливість встановити універсальні топологічні і спектральні властивості складних систем в різні періоди функціонування, зокрема, і в періоди криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, В. М., and Д. М. Чабаненко. Мережнi мiри складностi у передбаченнi кризових явищ. ННК “IПСА” НТУУ “КПI”, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1208.

Full text
Abstract:
У роботi обговорюються основнi методологiчнi i методичнi особливостi нового мережного пiдходу до побудови iндикаторiв кризових явищ. На сучасному етапi розвитку складних систем домiнує так звана мережна парадигма складностi, в основу якої покладена ключова iдея щодо можливостi представлення будь-якої складної системи у виглядi мережi (i вiдповiдного їй графа). Подальший аналiз змiни з часом вiконних мережних мiр складностi – графодинамiка – дає можливiсть встановити унiверсальнi топологiчнi i спектральнi властивостi складних систем в рiзнi перiоди функцiонування, зокрема, i в перiоди криз на фiнансових ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Великодна, Мар’яна Сергіївна, and Ірина Олександрівна Франкова. Психологічна та психотерапевтична допомога під час пандемії COVID-19: сучасні виклики. Психосоматична медицина та загальна практика, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3872.

Full text
Abstract:
Спалах і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у світі значно впливає на психологічний стан та порушує психічну рівновагу різних груп населення, що підтверджено низкою емпіричних досліджень. Своєчасна та ефективна психологічна й психотерапевтична допомога в цей особливий період є нагально необхідною, задля забезпечення чого дослідження реального досвіду практиків, їх потреб та складнощів, що виникають в цей період, є вкрай актуальним. Мета. Проаналізувати потреби та складнощі, з якими стикаються фахівці з надання психологічної та психотерапевтичної допомоги на перших етапах поширення пандемії COVID-19, а також запропонувати стратегії їх подолання з урахуванням світового досвіду. Методи. Відповідно до мети, було розроблено та проведено аналіз даних анонімного онлайн-опитування фахівців сфери психічного здоров’я з країн Східної Європи; на основі отриманих результатів проведено літературний огляд і систематизація практичних рекомендацій щодо надання психологічної і психотерапевтичної допомоги в умовах пандемії COVID-19. Результати. Респонденти (n=145), переважно жінки (90,3%), з досвідом роботи психолога/психотерапевта від 1 до 27 років (M=8.1, SD=6.02), що працюють як в приватній практиці (77,9%), так і у фахових організаціях, в переважній більшості (75.2%) повідомили, що осмислюють те, які зміни в організації своєї роботи у разі погіршення становища з коронавірусною хворобою їм слід запровадити, а 35.9% вже відстежили або імплементували певні зміни. Це готовність до змін у сеттингу, перегляду фінансових домовленостей та потреби у додаткових знаннях чи супервізії. Висновки. Неминучі зміни через пандемічну ситуацію викликають відповідні модифікації в організації психологічної та психотерапевтичної підтримки, основне завдання яких – максимально зберегти стабільність терапевтичного сеттингу та продовжити надання необхідної допомоги пацієнтам у таких складних умовах як карантин, фінансові втрати, неможливість зустрічей віч-на-віч і дотримання графіку тощо. Практики, більшою мірою покладаються на власний досвід впровадження необхідних змін, однак відзначають нагальну потребу в додатковому навчанні та підтримці з боку професійної спільноти, в тому числі у форматі супервізій та інтервізій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М. Кореляційна динаміка мір складності та фінансових криз. Цифрова типографія, October 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1203.

Full text
Abstract:
Досягнення останніх років фундаментальних наук при описі топологічних і темпоральних властивостей складних динамічних систем дають надію на успіх і при дослідженні складних соціально-економічних систем [1]. В роботі розглянуто особливості адаптації концепції складності в соціально-економічних системах. Показано, що парадигма складності є логічним підґрунтям побудови прогностичних моделей поведінки фінансових систем в умовах волатильної динаміки світової економіки. Широкий спектр мір складності використано для аналізу порівняльної динаміки складності систем в умовах фінансової кризи. Вказані міри можуть бути розраховані як для вихідного сигналу, так і для відновленої з нього мережної структури. Нами створено і адаптовано для моделювання фінансових ринків потужний і різнобічний спектр мір складності [2]. Так, серед мір інформаційного блоку використовуються моно- і мультимасштабні міри: - Лемпеля-Зіва, ентропії Шеннона, Тсалліса і Реньї, ентропії подібності, шаблонів, перестановок, вейвлет-ентропія, індекс незворотності часових рядів. Хаос-динамічний блок є більш об’ємним і потужним. До нього у якості мір складності входять: - показники Ляпунова, включаючи масштабно-залежну версію, фрактальні міри: фрактальна розмірність, декілька модифікацій розрахунку коефіцієнта Херста, спектр сингулярності (мультифрактальності), рекурентні міри складності, які одержуються в результаті побудови та кількісного аналізу рекурентних діаграм та інші. У випадку аналізу мережної структури розрізняють кореляційні, рекурентні і візуальні підходи для побудови мір складності. До топологічних мір відносяться, наприклад, коефіцієнт кластеризації, ступінь вершини та ін. Спектральними мірами є алгебраїчна зв’язність, енергія графа, спектральний розрив, тощо. Всі вказані міри реалізовані у вигляді процедур ковзного вікна, які дозволяють слідкувати за динамікою вибраної міри, порівнювати власне з динамікою вихідного ряду і робити висновки щодо моніторингу та попередження кризових явищ [3]. Показано, що в залежності від природи міри вона поводить себе характерним чином у передкризовий, власне кризовий та після кризовий періоди, що дозволяє будувати ефективні індикатори-передвісники кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography