Academic literature on the topic 'Глобальні трансформації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Глобальні трансформації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Глобальні трансформації"

1

Зайковський, О. С. "ЗРУШЕННЯ У ГЛОБАЛЬНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ (РЕГІОНАЛЬНИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ)." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 25, 2020): 126–38. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.126-138.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню сучасних глобальних процесів, які суттєво впливають на трансформацію у системі вищої освіти. Інтернаціоналізація стала не тільки невід'ємною частиною безперервного процесу змін у вищій освіті, фактично процеси інтернаціоналізації вищої освіти стали важливою детермінантою розвитку та реформування вищої школи. В умовах глобальних трансформацій сучасного світу міжнародна співпраця стала важливим показником розвитку освіти, а самі університети стають глобальними установами, вплив яких на формування конкурентних переваг національної соціально-економічної системи постійно посилюється. Оскільки в умовах інтернаціоналізації вищої освіти докорінно змінюється місце та роль університетів, існує потреба дослідження та виявлення відповідних тенденцій, що враховують трансформації, що відбуваються на національному, регіональному та глобальному рівнях і які матимуть відповідний вплив на подальший розвиток процесів інтернаціоналізації вищої освіти у майбутньому, що визначило мету наукової статті. Для досягнення мети використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження, а саме: методи аналізу, абстрагування та синтезу (при дослідженні тенденцій, що враховують як внутрішні трансформації, так і глобальні зміни, і які визначають розвиток вищої освіти); методи класифікації та системного узагальнення (для систематизації структурних трансформацій, що відбуваються на освітніх послуг); статистичні методи (для кількісної оцінки трансформацій, що відбуваються у глобальному освітньому просторі в сучасних умовах). Доведено, що врахування змін, що відбуваються у вищій освіті, передбачають розширений розвиток міжнародних науково-дослідницьких та освітніх програм і проектів, створення розгалуженої мережі між університетської співпраці одночасно із урахуванням та збереженням кращих національних традицій і культурних цінностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевченко, В. Ю. "Глобальні фінансові трансформації та перехідні економіки." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 66/67 (2003): 82–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колот, А. "Глобальні трансформації індивідуалізованого суспільства: наслідки та уроки." Міжнародна економічна політика, no. 1 (20) (2014): 5–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zagurska-­Antoniuk, V. F. "Геополітичні трансформації та мілітарні виклики у сучасному глобалізованому світі." Grani 18, no. 3 (February 23, 2015): 35–39. http://dx.doi.org/10.15421/1715055.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз ґеополітичного розвитку в глобалізованих сучасних системах. Глобальні проблеми мають планетарний характер – стосуються інтересів усіх народів світу, загрожують деградацією й загибеллю усього людства, потребують невідкладних рішень та вимагають колективних зусиль, спільних дій усіх народів. Розглядається низка проблем у взаємовідносинах між суспільствами і пропонуються реальні шляхи їх вирішення. Частина з них пов’язана із взаємовідносинами всередині світового співтовариства: запобігання ядерному конфлікту, подолання відсталості країн, що розвиваються, частина ж є відображенням кризи у взаємовідносинах між суспільством і природою (демографічна, продовольча, ресурсна, екологічна, енергетична тощо). У статті розглядаються одні із найскладніших глобальних загроз у XXI столітті – локальні військові конфлікти та війни гібридного характеру на ґеополітичному та територіальному ґрунті (наприклад, між Ізраїлем та Палестиною, Україною та Російською Федерацією і т. ін.). Адже ці протистояння стали викликом для всього світу, тому що загрожують повною дестабілізацією світового порядку. Ґеополітичний розвиток сучасних суспільств змінив пріоритети у глобальних проблемах: пріоритетною окремі фахівці вважають енергетично­сировинну проблему, а інші – ґеополітичний розподіл територій та сфер впливу в світі. Тому серед глобальних проблем останнього двадцятиліття найчастіше фігурували проблеми миру та роззброєння, екологічна, продовольча, демографічна, енергетична, сировинна, подолання бідності та відсталості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рішняк, Олег Богданович. "РЕСТАВРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ І ГЛОБАЛЬНІ ЗАГРОЗИ: ТРАНСФОРМАЦІЇ ТЕОРЕТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ." Питання культурології, no. 36 (December 25, 2020): 156–65. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.36.2020.221059.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Парфіненко, А. Ю. "Глобальні трансформації ринку міжнародного туризму та індустрії гостинності." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія " Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм", вип. 6 (2017): 175–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Докієнко, Лариса. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 23 (April 29, 2022): 52–58. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/23.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні глобальні тренди, інструменти та технології цифрової трансформації фінансів підприємства. Охарактеризовано ключові драйвери змін в цифрову епоху та перешкоди для підприємств на шляху цифровізації. Розглянуто основні інструменти адаптації підприємств до цифровізації фінансів. Окреслено суттєві переваги та перелік підготовчих робіт для цифрової трансформації фінансів підприємства. Визначено ключові навички та компетенції фінансиста майбутнього у цифровому світі. Надано розгорнуту характеристику ключових цифрових технологій та інструментів у фінансах, що активно впроваджуються на підприємствах, та окреслено їх технологічні особливості. Проаналізовано рівень та прогноз освоєння, а також рівень готовності до прийняття цифрових інструментів у фінансах підприємства. Визначено можливі способи трансформації фінансів підприємства за допомогою нових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грицишен, Димитрій Олександрович. "Механізм взаємодії з міжнародними правоохоронними організаціями у сфері запобігання та протидії економічній злочинності." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 131–41. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-131-141.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що система правоохоронної діяльності України має бути побудована з метою налагодження ефективних взаємозв’язків з міжнародними правоохоронними організаціями. Наведено перелік та охарактеризовано глобальні й регіональні міжнародні правоохоронні організації, а саме: Інтерпол, Асеанапол, Афріпол, Європол, Амеріпол, GCCPOL, AIMC. Визначено, що сьогодні Україна співпрацює з двома такими організаціями: глобальною – Інтерпол (в Україні функціонує Національне центральне бюро на базі Міністерства внутрішніх справ України) і регіональною – Європол (Україна направила офіцерів зв’язку до цієї міжнародної правоохоронної організації). Розглянуто особливості функціонування зазначених правоохоронних організацій та особливості їх взаємодії з вітчизняними правоохоронними органами у сфері запобігання та протидії економічній злочинності.Проаналізовано хронологію розвитку Інтерполу як міжнародного правоохоронного органу. Досліджено організаційну структуру Інтерполу та охарактеризовано кожну її складову: Генеральну Асамблею, Виконавчий комітет, Президента Інтерполу, Генеральний секретаріат. Наведено характеристику діяльності директоратів Генерального секретаріату Інтерполу. Ідентифіковано механізми державної політики, що мають врегулювати діяльність вітчизняних правоохоронних органів у контексті відповідності діяльності Інтерполу. Надано характеристику глобальним цілям зазначеного правоохоронного органу й напрямам трансформації державної політики у сфері запобігання та протидії економічній злочинності. Досліджено особливості державного регулювання процедур взаємодії з Інтерполом. Проаналізовано розвиток Європолу як регіонального правоохоронного органу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Докієнко, Л. М. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 22 (January 31, 2022): 18–25. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/22.3.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні глобальні тренди, інструменти та технології цифрової трансфор- мації фінансів підприємства. Охарактеризовано ключові драйвери змін у цифрову епоху та перешкоди для підприємств на шляху цифровізації. Розглянуто основні інструменти адаптації підприємств до цифровізації фінансів. Окреслено суттєві переваги та перелік підготовчих робіт для цифрової транс- формації фінансів підприємства. Визначено ключові навички та компетенції фінансиста майбутнього у цифровому світі. Надано розгорнуту характеристику ключових цифрових технологій та інстру- ментів у фінансах, що активно впроваджуються на підприємствах, та окреслено їхні технологічні особливості. Проаналізовано рівень та прогноз освоєння, а також рівень готовності до прийняття цифрових інструментів у фінансах підприємства. Визначено можливі способи трансформації фінансів підприємства за допомогою нових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гринькевич, О. "Глобальні чинники трансформації та конкурентоспроможності національних систем вищої освіти у XXI ст." Економічний часопис Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, no. 3 (11) (2017): 13–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Глобальні трансформації"

1

Васильчук, Вікторія Володимирівна. "Глобальні трансформації у міжнародному бізнес-середовищі." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53747.

Full text
Abstract:
1. Пісна Л.Н. Трансформаційні тренди у глобальному бізнес-середовищі. Світове господарство і міжнародні економічні відносини. Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського. 2018. № 23. С. 32-37. 2. Панкова Л.Н. Роль методологи «Океанов» в развитии глобального бізнес- пространства. Инновации и инвестиции. 2019. № 11. С.34-36. 3. Пирожков С.І., Сухоруков А.І. Проблеми адаптації України до глобального економічного простору. Стратегічна панорама. 2003. № 3–4. С. 98–105. 4. Рилач Н.М. Формування інноваційної парадигми: ретроспектива і сучасність. Actual problems of international relations. 2016. № 127(part I). Р. 56–70.
У даній роботі представлені результати дослідження впливу глобалізації на розвиток міжнародного бізнесу. Проаналізовано вплив процесу глобалізації на світовий експорт як частку ВВП та обсяг прямих іноземних інвестицій у виробничі фонди. Наведено фактори, що впливають на концепцію глобалізації на міжнародне ділове життя та діяльність міжнародних компаній. Метою даної роботи є визначення та аналіз впливу глобалізації на розвиток міжнародного бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хільчевська, І. Г. "Глобальні економічні трансформації та розбіжності інтересів у глобалізованому просторі." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30923.

Full text
Abstract:
Аналіз світового економічного розвитку кінця ХХ – початку ХХІ ст. переконливо доводить, що за умов глобальної трансформації національних політичних, економічних і соціальних систем стрімко зростає роль насамперед економічних факторів. В результаті, однією з головних закономірностей сучасного етапу, під впливом якої формується нова глобальна економіка є економізація її розвитку та інтеграція. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30923
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сабадаш, Віктор Володимирович, Виктор Владимирович Сабадаш, Viktor Volodymyrovych Sabadash, Олександра Іванівна Карінцева, Александра Ивановна Каринцева, Oleksandra Ivanivna Karintseva, Микола Олексійович Харченко, Николай Алексеевич Харченко, Mykola Oleksiiovych Kharchenko, and V. Sabadash. "Access and Resource Allocation in The Global Economy: Challenges of Post-Industrial Society." Thesis, Sumy State University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80918.

Full text
Abstract:
Окреслено ключові нові виклики, що формують напрями й особливості бізнес-процесів і соціальних комунікацій у період економічних і соціальних трансформацій. У роботі подано опис їх ресурсного характеру і проблем доступу до ресурсів; визначено особливості глобальних трендів.
Очерчены ключевые новые вызовы, формирующие направления и особенности бизнес-процессов и социальных коммуникаций в период экономических и социальных трансформаций. В работе приведено описание ресурсного характера и проблем доступа к ресурсам; определены особенности глобальных трендов.
The key new challenges that shape the directions and features of business processes and social communications in the period of economic and social transformations are outlined in the material. A description of their resource nature and problems of access to resources is given and the features of global trends are identified in the paper.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Онофрійчук, О. Я., and П. М. Дудко. "Глобальна трансформація освітнього середовища." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18912.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Комендант, О. В. "Трансформація ринку праці в глобальній інформаційній економіці." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, Володимир Русланович. "Світовий ринок криптовалют в умовах трансформації глобальної економічної системи." Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19259.

Full text
Abstract:
У роботі дослідженно теоретико-методологічні основи прогнозування криптовалют на основі причинно-наслідкових зв’язків із ключовими індикаторами. Проведено аналіз існуючих методів до моделювання курсів криптовалют. Основною метою проведення дослідження є побудова математичної моделі для прогнозування та на її основі надання прогнозних значень на наступні періоди. А також вивчення криптовалюти в фінансовій та політичній системах. Ключовими методами дослідження є тест Грейнджера та ARDL модель, які були практично реалізовані за допомогою eViews та MS Excel.
The paper investigates the theoretical and methodological foundations of cryptocurrency forecasting based on causal relationships with key indicators. The analysis of existing methods for modeling cryptocurrency rates is carried out. The main purpose of the study is to build a mathematical model for forecasting and on its basis to provide forecast values for future periods. As well as the study of cryptocurrency in financial and political systems. The key research methods are the Granger test and the ARDL model, which were practically implemented using eViews and MS Excel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Онопко, Марія Олександрівна. "Трансформація фондів суверенного багатства в умовах глобальної інтеграції." Diss. of Candidate of Economic Sciences, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Волощук, Дарія Володимирівна. "Цифрова трансформація як ключовий детермінант у розвитку глобальної економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53750.

Full text
Abstract:
1. Україна 2030Е - Країна з розвинутою цифровою економікою. URL: https://strategy.uifuture.org/kraina-z-rozvinutoyu-cifrovoyu-ekonomik. Дата звернення 10.10.2021. 2. Последствия перехода на цифровые технологии. Huawei Technologies Co., Ltd. и Oxford Economics, «Digital Spillover». 2020 р. URL: https://www.huawei.com/minisite/russia/gci2018rus/huaweiGCI.html Дата звернення: 10.10.2021.
Сьогодні кожна держава своїм пріоритетним напрямком вважає розвиток цифрової економіки. Процес правильного і своєчасного розвитку цифрової економіки має істотний вплив на темпи зростання виробництва, якість життя населення, рівень послуг, що надаються, а також на діяльність державного апарату влади. Метою даного дослідження є аналіз основних характеристик процесу цифровізації і її ключових ознак, представлені основні напрямки впровадження цифрових технологій в економіці, розглянуто роль і значення основних ризиків впровадження цифрових технологій, а також способи їх попередження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Плахтій, Валерія. "Проблеми оподаткування доходів транснаціональних корпорацій в умовах глобальних трансформацій." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53657.

Full text
Abstract:
В умовах глобальних трансформацій транснаціональні корпорації (далі – ТНК), як головні суб’єкти міжнародних економічних відносин, здійснюють обіг своїх фінансів в різних країнах. За рахунок цього, створюються об’ємні економічні сфери, в рамках яких організовано циркулюють великі фінансові потоки. Однією з головних проблем є підхід щодо подвійного міжнарод ного оподаткування діяльності ТНК, яке виникло внаслідок поширення філій компаній в декількох країнах. Фактично, різне розташування сприяє ухиленню від відповідальності за порушення прав людини та законодавства про працю й охорону навколишнього середовища, а також уникнення від сплати податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Плахтій, Владислава. "Трансформація глобального ринку венчурних інвестицій в умовах поширення COVID-19." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53651.

Full text
Abstract:
Сучасний рівень розвитку країни насамперед залежить від масштабів інновацій, тому здатність реалізовувати інноваційні проекти, є поштовхом до економічного зростання країни. Досвід розвинутих країн показує, що використання венчурних інвестицій стає ефективним механізмом створення нових та модернізації існуючих галузей на основі розвитку технологій. Венчурні інвестиції допомагають вирішити проблему дефіциту коштів у високотехнологічному секторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Глобальні трансформації"

1

Фисун, А. А. Демократия, неопатримониализм и глобальные трансформации. Харьков: Константа, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Глобальні трансформації і стратегії розвитку. Київ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Глобальные трансформации и стратегии развития. Киев: Орияне, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кравченко, В., В. Орлик, М. Замікула, В. Ярмоленко, О. Давимука, М. Паламарчук, and О. Александров. Сучасний стан і перспективи розвитку й трансформації Північноатлантичного альянсу. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.20.

Full text
Abstract:
Після переоцінки загроз безпеці та оновлення місії НАТО після 2014 р. стратегічними пріоритетами організації визначено стримування й оборону, а також поширення стабільності й зміцнення безпеки поза межами території Альянсу. Це зумовлює активізацію відносин НАТО з країнами-партнерами на східному та південному флангах. Попри те, що оборонні зобов’язання у рамках НАТО не поширюються на регіони, в яких найбільшим є ризик виникнення воєнного конфлікту між США та КНР, Вашингтон зацікавлений у всебічній взаємодії з Альянсом для здобуття переваг у глобальній конкуренції. Консолідація позицій держав-членів НАТО, розпочата за нової адміністрації США, посилює позиції Альянсу щодо стримування агресивних дій РФ. Безпрецедентний масштаб і кількість одночасних викликів та їхній комплексний характер, суперечності національних інтересів членів Альянсу, що становить загрозу його єдності, формують потребу подальших реформ НАТО. Принцип ухвалення рішень консенсусом за сучасних умов часто обмежує ефективність реакції організації. Подолання згаданих викликів пов’язано зі спроможністю Альянсу знайти шляхи вирішення внутрішніх проблем і протистояти зовнішнім загрозам, зокрема завдяки зближенню позицій США та ЄС. Іншою умовою є раціональна оцінка загроз європейськими державами-членами, відокремлення економічних інтересів від оборонної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цивилизационная структура современного мира. Vol. 1, Глобальные трансформации современности. Киев: Наукова думка, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зінченко, Віктор, Наталія Базелюк, Михайло Бойченко, Людмила Горбунова, Сергій Курбатов, Юрій Мєлков, Оксана Шипко, and Віктор Зінченко. Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства : монографія. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-36-6-2020.

Full text
Abstract:
У монографії узагальнено результати наукового дослідження «Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства». Основну увагу приділено глобальним інституційним трансформаціям, міжнародній публікаційній активності, розвитку системи освіти України у світлі зміни поколінь, трансформативним стратегіям вищої освіти, проблемі якості, гуманістичним та особистісним інтенціям вищої освіти, комунікаційній складовій вищої освіти. Упровадження монографії сприятиме підвищенню рівня і якості інтернаціоналізації вищої освіти України, формуванню світоглядного підґрунтя для стимулювання і забезпечення стійкого розвитку суспільства, підвищенню соціальної відповідальності вищої освіти і зміцненню її функції служіння суспільству. Для науковців у галузі вищої освіти, філософії освіти і педагогіки, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Коллектив, авторов. Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848.

Full text
Abstract:
Международная конференция «Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике» (8-12 ноября 2021 г., г. Салехард) является площадкой междисциплинарного диалога для определения краткосрочных и долгосрочных приоритетных направлений работы органов власти, науки и бизнеса, которые обеспечат качественно новый уровень деятельности предприятий и жизни населения Арктики, изучения криолитозоны. В последние годы в связи с глобальным изменением климата активизировались различные потенциально опасные геокриологические процессы. Под воздействием естественных и антропогенных факторов происходит изменение состояния верхних горизонтов криолитозоны в ряде регионов, несущая угрозу как для хозяйственной деятельности человека, так и для экологической обстановки. Каждому региону в криолитозоне необходимоактивно включиться в поиск решений, позволяющих выработать механизмы адаптации к геокриологическим процессам и изменению климата. От региональных органов власти требуется оперативная реакция и принятие эффективных управленческих решений. Это станет возможным при условии, если наряду с созданием государственной системы мониторинга за состоянием «вечной мерзлоты», каждый регион начнет развивать собственную сеть геотехнического мониторинга объектов капитального строительства и инфраструктуры, выстроит долговременное сотрудничество с промышленными компаниями для обмена данными, совместного научного сопровождения разработки новых единых стандартов по изучению состояния «вечной мерзлоты» и проектированию, строительству и эксплуатации инженерных сооружений на многолетнемерзлых грунтах. Конференция предусматривает создание плана первоочередных действий на двухлетний период в рамках председательства России в Арктическом Совете по созданию механизмов адаптации регионов криолитозоны к большим вызовам. В настоящий сборник вошли труды, посвященные фундаментальным и прикладным исследованиям криолитозоны, разработке новых методов, технологий, материалов для безопасного освоения и эксплуатации территорий криолитозоны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Глобальні трансформації"

1

Корниенко, С. Г. "Характеристика современных трансформаций криогенных ландшафтов по данным дистанционного зондирования, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 206. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848054.

Full text
Abstract:
Приведены результаты оценки трансформаций природных ландшафтов криолитозоны, связанных с пожарами, а также строительством и функционированием технических объектов при освоении нефтегазовых месторождений. Анализ проводился с использованием данных спутников Landsat летних съемок на основе нормализованных значений параметров, характеризующих полуденную (Тп) и среднесуточную (Тп ср.) температуру поверхности, альбедо (А), а также содержание хлорофилла (индекс NDVI) и влажность (индекс NDWI) напочвенного покрова. В районе Уренгойского НГКМ после пожаров значения Тп и Тп ср. резко повышаются, а А, NDVI и NDWI резко снижаются. Длительность стабилизации параметров Тп, Тп ср, NDVI и NDWI составляет 25-28 лет. Сформировавшийся вторичный покров на гарях характеризуется более низкими значениями А и более высокими значениями NDVI. В границах района интенсивного строительства на южном своде Бованенковского НГКМ за 32 года температура поверхности Tп ненарушенных природных ландшафтов только за счет техногенного влияния повысилась на 1.0°С. Наблюдаемое повышение температуры поверхности на фоне глобальных климатических трендов может стать дополнительным фактором изменения глубины активного слоя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сахаров, И. И. "Пространственные и деформационные расчеты при усилении оснований объектов криолитозоны, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 370. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848100.

Full text
Abstract:
Рассматривается необходимость усиления оснований объектов криолитозоны, построенных по принципу I в связи с глобальным потеплением. Показано, что усиление может достигаться введением в основание добавочных устройств в виде термостабилизаторов. Обращено внимание на сложность пространственных температурных и деформационных расчетов, на которые должен опираться проект усиления. Приведен пример расчетов температур и напряженно-деформированного состояния объекта с основанием, включающим термостабилизаторы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петров, С. А., and Н. Л. Мамаева. "Использование спутниковых технологий для оценки климатических трендов в акватории Арктики, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 338. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848091.

Full text
Abstract:
Одной из глобальных проблем, стоящих сегодня перед человечеством, является меняющийся планетарный климат, изменения которого в регионах происходят в разных масштабах, с различной степенью интенсивности. При этом роль водных объектов, в частности арктических акваторий, малоизучена. Нами рассмотрены климатические характеристики окружающей среды в районе акватории Обской губы Ямало-Ненецкого автономного округа. Выявлены достоверные различия между температурой и относительной влажностью воздуха в летний период год. Обнаружен тренд к понижению температуры воздуха и к повышению относительной влажности воздуха за 2016-2020 гг. в южной и северной областях акватории Обской губы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лупачев, А. В., П. П. Данилов, Е. Д. Лодыгин, Я. В. Тихонравова, В. И. Бутаков, А. А. Усачева, and М. И. Ксенофонтова. "Подходы к комплексной оценке полихимического загрязнения криогенных почв и верхнего слоя многолетнемерзлых пород, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 260. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848070.

Full text
Abstract:
Изучение более чем 40 профилей криогенных почв на четырёх ключевых участках в различных районах криолитозоны показало, что процессы криогенного массообмена, проявляющиеся в профилях (криотурбации, пучение, пятнообразование, мерзлотная солифлюкция в т.ч., в сочетании с флювиальными процессами), способны приводить к миграции и аккумуляции различных локальных и глобальных загрязнителей (нефтепродуктов, подвижных форм тяжелых металлов, ПАУ, техногенных радионуклидов и пр.) в срединных и надмерзлотных горизонтах. Установлена необходимость всестороннего и полнопрофильного аналитического исследования мерзлотных почв с морфологически выраженными процессами криогенного массообмена, особенно при характеристике экологического состояния почв, подверженных в настоящее время (или подвергавшихся в прошлом) антропогенному воздействию.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малышков, С. Ю., В. Ф. Гордеев, В. И. Поливач, and В. А. Крутиков. "Прогноз экзогенных процессов методом естественного импульсного электромагнитного поля Земли, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 283. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848076.

Full text
Abstract:
В связи с глобальным потеплением климата в последние годы резко возросло число опасных геологических процессов. И это особенно ощутимо в условиях Крайнего Севера из-за смещения климатических зон. В работе дается обоснование применения метода естественного импульсного электромагнитного поля Земли для прогноза экзогенных процессов. Показаны результаты оценки напряженно-деформированного состояния горного массива и прогноза активизации оползня на промышленных объектах. Приведены результаты научно-исследовательских работ показывающие перспективность метода для мониторинга криогенных процессов. В отличие от ранее применяемых для решения подобных задач геофизических методов, основанных на измерении электрических и магнитных свойств мерзлых пород, впервые применен метод, основанный на определении структурных, прочностных и деформационных свойств горных пород.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маслаков, А. А. "Последствия деградации многолетней мерзлоты для коренных жителей Чукотского полуострова, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 286. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848077.

Full text
Abstract:
Наблюдаемые в последние десятилетия глобальные изменения климата ведут к деградации многолетней мерзлоты. Это проявляется в виде роста глубины сезонного оттаивания почвы, повышению температуры пород и активизации экзогенных процессов. В работе представлены результаты многолетнего мониторинга мерзлотных условий на территории Чукотского полуострова и анализ влияния наблюдаемых изменений на инженерные объекты региона. Исследования показывают, что рост глубины сезонного оттаивания пород и осадка поверхности почвы провоцируют распространение эрозионных форм рельефа, рост скорости отступания морских берегов ведёт к сокращению территории поселений и угрожает прибрежным инженерным объектам, а повышение температуры многолетнемёрзлых пород приводит к обрушению подземных хранилищ продуктов традиционного промысла коренных жителей региона.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кениг, А. В., Е. А. Зайцева, and Х. Пьецонка. "ТРАНСФОРМАЦИЯ ЖИЛЫХ И ХОЗЯЙСТВЕННЫХ СООРУЖЕНИЙ ТАЗОВСКИХ СЕЛЬКУПОВ НА РУБЕЖЕ ХХ-XXI ВВ. (ЭТНОАРХЕОЛОГИЧЕСКИЙ АСПЕКТ), "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 48. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893016.

Full text
Abstract:
Северная группа тазовско-туруханских селькупов сложилась в результате миграции в XVII в. на р. Таз и его притоки, тымских и караконских селькупов [Соколова З.П., 1980, с. 90]. К концу XIX - началу XX в. у тазовских селькупов сложился глубинно-таежный тип хозяйства (по типологии А.В. Головнева) со всеми присущими ему элементами [Головнев А.В., 1993]. Традиционными видами хозяйственной деятельности для них стали рыболовство, охота на мясного и пушного зверя и транспортное оленеводство. С этой миграцией селькупов связаны серьезные изменения в типологии их поселений и жилищ. В результате смены экологической и культурной ниши, освоения оленеводства, произошла трансформация жилых и хозяйственных сооружений селькупов. Бытовавшие прежде жилища земляночного типа, превращаются в более легкие, полуземляночные и наземные конструкции. В ходе проведенных в середине 90-х годов ХХ в. этноархеологических исследований среди этой группы аборигенов Сибири, был установлен ряд принципиальных отличий в сезонной направленности и архитектурных особенностях летних и зимних поседений, которые отчетливо выражаются как в этнографическом, так и археологическом контекстах [Кениг А.В., 2010]. Спустя четверть века этноархеологические исследования среди этой же группы тазовских селькупов продемонстрировали существенные изменения в архитектурных особенностях зимних и летних поселений [Пошехонова О. и др., 2017; Piezonka Н. и др., 2020; Piezonka Н. и др., 2021]. 25 лет назад летние жилища тазовских селькупов представляли исключительно легкие, переносные, каркасные жилища - чумы, а зимние жилища - небольшие постройки полуземляночного типа (пой-мот). Из хозяйственных построек на летних поселениях выделялись навесы для сезонных вещей и летние кухни. На зимних - небольшие деревянные срубы для хранения мяса. В течение последних 25 лет произошло второе фундаментальное изменение жилых и хозяйственных сооружений, не связанное с миграцией. В настоящее время и зимние и летние жилища, представлены конструкцияси срубного типа - избами. Легкие конструкции - чумы и зимние полуземлянки пой-моты, полностью вышли из использования. Зато обязательным атрибутом и летних и зимних поселений стала срубная баня. Таким образом, за 25 лет, в пределах одного поколения, произошла существенная трансформация архитектурных сооружений тазовских селькупов, что находит принципиальные отличия не только в этнографическом, но и археологическом контексте. Чаще всего, когда археологи фиксируют подобные процессы, их связывают с глобальными климатическими или миграционными процессами. Однако, в действительности, втечение прошедших 25 лет мы не фиксируем глобальных природных и хозяйственных изменений. Более того, явных изменений в этно-культурной идентичности селькупов, так же не произошло. Понимание причин изменения архитектурной традиции, позволит расширить спектр интерпретационных моделей в археологии таежной зоны Западной Сибири.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

"Методические указания по оценке трансформации/ растворимости металлов и их соединений в водной среде." In Согласованная на Глобальном Уровне Система Классификации Опасности и Маркировки Химической Продукции (СГС) - Шестое пересмотренное издание, 649–64. UN, 2016. http://dx.doi.org/10.18356/817c4cdc-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Глобальні трансформації"

1

Л.М, Жирак. "ІВАНО-ФРАНКІВСЬК ЕКСКУРСІЙНИЙ: ПОТЕНЦІАЛ, ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кузнецова, Наталія. "ГЛОБАЛЬНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ СВІТОВИХ РИНКІВ ПРАЦІ В ПЕРІОД ЧЕТВЕРТОЇ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v1.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

М.Г, Бойко, Ведмідь Н.І., and Босовська М.В. "ПАРАДИГМАЛЬНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У ФОРМУВАННІ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ФАХІВЦІВ СФЕРИ ТУРИСТИЧНОГО ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.69.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сенотрусова, П. О., and Н. О. Пиков. "ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ ВИРТУАЛЬНОЙ АРХЕОЛОГИИ (ОПЫТ ПРАКТИЧЕСКОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ)." In VIRTUAL ARCHAEOLOGY. SIBERIAN FEDERAL UNIVERSITY, 2021. http://dx.doi.org/10.17516/sibvirarch-011.

Full text
Abstract:
Глобальные вызовы современного мира приводят к трансформации высшей школы, в том числе и в нашей стране. И если в предшествующие годы этот процесс был относительно плавным, то пандемия COVID-19 просто не оставила университетам выбора. В новых условиях только тотальный переход к дистанционным образовательным технологиям позволил сохранить учебный процесс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гродская, Галина Николаевна, and Денис Сергеевич Меркулов. "RUSSIA IN THE ELECTRONIC GOVERNMENT DEVELOPMENT INDEX (EGDI-2020)." In Национальная безопасность России: актуальные аспекты: сборник избранных статей Всероссийской научно-практической конференции (Санкт-Петербург, Март 2021). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37539/nb190.2021.34.16.002.

Full text
Abstract:
Цифровая трансформация в настоящее время является важнейшей частью устойчивого развития многих стран. Пандемия закрепила роль цифрового правительства и ускорила цифровизацию государственного управления. В статье рассматриваются динамика позиций России в рейтинге EGDI, а также глобальные тенденции в области развития электронного управления. Digital transformation is now an essential part of the sustainable development of many countries. The pandemic has cemented the role of digital government and accelerated the digitalization of government. The article examines the dynamics of Russia's positions in the EGDI ranking, as well as global trends in the development of e-government.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zulpueva, Raby Zhanybaevna. "HISTORICAL SIGNIFICANCE OF KYRGYZ-RUSSIAN RELATIONS AT THE PRESENT STAGE." In Историческая наука и историческое образование в условиях глобальных трансформаций. Екатеринбург: [б.и.], 2021. http://dx.doi.org/10.54351/978-5-7186-1774-0_2021_25_29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Dilmukhamedov, Evgeny Vasilievich. "MANAGEMENT OF THE COGNITIVE ACTIVITY OF STUDENTS IN HISTORY LESSONS WITHIN THE CONCEPT OF ACTIVATION OF LEARNING ACTIVITY T. I. SHAMOVA." In Историческая наука и историческое образование в условиях глобальных трансформаций. Екатеринбург: [б.и.], 2021. http://dx.doi.org/10.54351/978-5-7186-1774-0_2021_25_60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rakhimbekova, Azhar Kablulovna. "EXPERIENCE OF STUDYING SOCIAL PROCESSES IN THE SECOND HALF OF THE XIXth CENTURY IN KAZAKHSTAN: VISUAL SOURCES." In Историческая наука и историческое образование в условиях глобальных трансформаций. Екатеринбург: [б.и.], 2021. http://dx.doi.org/10.54351/978-5-7186-1774-0_2021_25_76.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Yungblyud, Valery Teodorovich, and Marina Anatolyevna Rosina. "METHODOLOGICAL RECOMMENDATIONS FOR CARRYING OUT THE OPTIONAL LESSON “KOSOVSKY CRISIS 1998-1999”." In Историческая наука и историческое образование в условиях глобальных трансформаций. Екатеринбург: [б.и.], 2021. http://dx.doi.org/10.54351/978-5-7186-1774-0_2021_25_82.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shchankina, Lyubov Nikolayevna. "ADAPTATION OF ECONOMIC ACTIVITY OF MORDOVIAN IMMIGRANTS TO NATURAL AND CLIMATIC CONDITIONS OF SIBERIA." In Историческая наука и историческое образование в условиях глобальных трансформаций. Екатеринбург: [б.и.], 2021. http://dx.doi.org/10.54351/978-5-7186-1774-0_2021_25_54.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography