Academic literature on the topic 'Глобальні стратегії'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Глобальні стратегії.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Глобальні стратегії"

1

Lisitsa, Ekaterina, and Svetlana Pavlovskaya. "Global marketing and advertising development based on cultural specificities in the world." University Economic Bulletin, no. 42 (June 19, 2019): 102–10. http://dx.doi.org/10.31470/2306-546x-2019-42-102-110.

Full text
Abstract:
Предмет дослідження: взаємозв'язок глобального маркетингу і реклами з культурними особливостями країн у світовій економіці. Мета дослідження: на основі аналізу підходів транснаціональних корпорацій до формування глобальних маркетингових стратегій визначити основні елементи з урахуванням культурних відмінностей приймають ринків і виділити рушійні і стримуючі фактори, що впливають на глобальну інтеграцію і маркетинг. Методи: загальнонаукові методи аналізу і синтезу, методи угруповань, узагальнення та систематизації даних, а також економіко-математичні моделі. Результати роботи: В статті міститься аналіз основних механізмів побудови глобальної маркетингової стратегії і реклами ТНК, сформованих з урахуванням культурних відмінностей країн в світовій економіці, досліджено основні види маркетингових стратегій на основі EPRG-схеми, представлений компаративний аналіз маркетингових стратегій інтерналізації та локалізації, використовуваних різними ТНК (включаючи ТНК Китаю). На основі SWOT-аналізу основних елементів глобальних маркетингових стратегій ТНК виділені основні сполучення стратегічних елементів і напрямків розвитку національних компаній. Галузь застосування результатів: Результати дослідження можуть бути використані при формуванні маркетингових стратегій національних компаній при виході на міжнародний ринок, допомогти в процесі інтернаціоналізації компанії, посилити положення компаній в міжнародній торгівлі за допомогою побудови враховує культурні відмінності маркетингової стратегії і реклами. Висновки: Процеси глобалізації призвели до посилення зовнішньоекономічних взаємозв'язків держав і формування нової світової інфраструктури. Це зумовило актуальність формування маркетингових стратегій національних компаній з урахуванням світового досвіду маркетингових стратегій ТНК і з урахуванням культурних відмінностей приймаючих країн. Облік культурних відмінностей внутрішніх ринків країн дозволяє уникнути істотних втрат при побудові відповідної маркетингової стратегії (наприклад, EPRG-схема), побудувати адекватну симбіоз всіх ресурсів компанії (включаючи фінансові, трудові, інноваційні та ін.), Що дозволяє завоювати нові ніші на ринку або утримати конкурентні позиції. Цьому також сприяє наявність регіональних торгових угод, зняття тарифних і нетарифних обмежень у світовій торгівлі. Все це дозволяє виділити рушійні і стримуючі ключові фактори, що впливають на глобальну інтеграцію і глобальні маркетингові стратегії в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аванесова, І. "Глобальні інвестиційні стратегії транснаціональних корпорацій." Журнал європейської економіки 8, no. (2) (2009): 119–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цибуляк, А. Г. "Глобальні стратегії екологізації світових товарних ринків." Економіка та держава, no. 8 (2016): 54–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гриценок, О. В. "Глобальні стратегії розвитку інформаційного суспільства: досвід для України." Стратегічні пріоритети, no. 3 (16) (2010): 120–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Buryk , M. "УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ГЛОБАЛЬНИХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ДО 2030 р." Theory and Practice of Public Administration 4, no. 71 (December 17, 2020): 55–62. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.04.07.

Full text
Abstract:
Досліджено управління розвитком транспортної інфраструктури в умовах реалізації Глобальних цілей сталого розвитку до 2030 р. в сучасній транспортній галузі як одному з найважливіших елементів в економічній системі України. Розкрито сутність поняття “сталий розвиток” як складної багаторівневої і багатокомпонентної системи заходів, спроможної забезпечити ефективне функціонування й розвиток країни. Проаналізовано проблеми, що впливають на розвиток транспортної інфраструктури. Описано пріоритетні Глобальні цілі сталого розвитку до 2030 р., що безпосередньо стосуються транспортної інфраструктури. Обґрунтовано необхідність розвитку транспортної інфраструктури України з метою виконання Стратегії сталого розвитку, задля підвищення якості транспортних послуг та транспортної інфраструктури в ХХІ ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Mavrov, H. I., Yu V. Shcherbakova, and T. V. Osinska. "НОВІТНІ МЕТОДИ СТРИМУВАННЯ ІНФЕКЦІЙ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ СТАТЕВИМ ШЛЯХОМ." Інфекційні хвороби, no. 1 (April 2, 2019): 4–13. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.1.9933.

Full text
Abstract:
Кожен день більше 1 млн осіб заражаються на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), які становлять значну частину захворюваності людства, а також підвищують ризик придбання вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Існуючі стратегії профілактики та запобігання ІПСШ, включаючи зміну поведінки, розповсюдження презервативів і своєчасну терапію, не привели до їх суттєвого скорочення, що вказує на необхідність пошуку нових стратегій. Мета цього огляду – узагальнити нові біомедичні підходи до профілактики ІПСШ, включаючи багатоцільові технології, а також виявити наукові та організаційні перешкоди, які необхідно подолати. Матеріали і методи. За період 1990-2018 рр. аналізувалися результати власних досліджень, статті, знайдені в базі даних PubMed, глобальні звіти UNAIDS (ЮНЕЙДС) – агентства об’єднаних націй з боротьби зі СНІДом, звіти окремих країн, матеріали Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Результати. Проведено систематичний аналіз клінічних досліджень жіночих презервативів, місцевих мікробіцидів на основі гелю, вагінальних кілець, таблеток, плівок та нановолокон. Проаналізовано стан хімічної профілактики генітального герпесу, трихомонозу. Наведено принципи багатоцільової технології профілактики (БТП) та перспективи досліджень. Висновок. ВІЛ та інші ІПСШ є частиною глобальної кризи охорони здоров’я. В даний час розробляються нові БТП для захисту від ВІЛ й ІПСШ з урахуванням механізмів зараження та культурних і соціальних чинників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Безкоровайна Л.В. "КОРПОРАТИВНЕ УПРАВЛІННЯ В КОНКУРЕНТНОМУ ТУРИСТИЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: ЕТИКА І КУЛЬТУРА ГОСТИННОСТІ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 39–44. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-5.

Full text
Abstract:
У статті автором опрацьовано питання корпоративного управління в туризмі, бізнес-етики та корпоративної культури в індустрії гостинності та їх вплив на стратегію сталого розвитку та конкурентоспроможності готельного підприємства в ринкових умовах туристичного бізнес-середовища. Розкрито, що корпоративна політика залежить від стратегії глобального розвитку, згідно якої восьма ціль проголошує забезпечення сприяння сталості туризму, що позначається на створенні нових робочих місць, розвиткові місцевої культури і виробництві місцевої продукції; економічному зростанні; підвищенні ефективності економіки через новації та диверсифікацію послуг. Нині в Україні існує чималий запас ресурсів для розвитку туризму в багатьох сферах, а саме: гастро-, агро-, екотуризм; спортивний, культурний, освітній, діловий туризм; події та фестивалі, свята, MICE (зустрічі, заохочення, конференції, заходи) тощо. Визначення поняття корпоративного управління в готельному бізнесі, роз’яснення політики корпоративної етики та культури, а також технології надання готельних послуг важливим завданням систем управління готельною індустрією для забезпечення конкурентоспроможності та ефективності в туристичному бізнес-середовищі. Адекватна глобальній стратегії розвитку, восьма мета стосується туристичної галузі та проголошує до 2030 року: забезпечення реалізації стратегій підтримки сталого туризму, що підтримує створення робочих місць, розвиток місцевої культури, місцеве виробництво; сприяє економічному зростанню, повній та продуктивній зайнятості всіх громадян; підтримка зростання валового внутрішнього продукту в найменш розвинених країнах; підняття продуктивності економіки за рахунок диверсифікації, модернізації, інноваційної діяльності. Прийнятий Глобальний договір ООН має унікальні перспективи налагодити співпрацю між промисловістю та організаціями з метою вироблення шляхів вирішення глобальних проблем. Глобальний договір ООН закликає компанії привести свої стратегії та діяльність у відповідність з десятьма загальними принципами прав людини, трудових відносин, довкілля та битви з корупцією, а ще здійснити заходи для реалізації завдань досягнення сталого розвитку. Десять принципів Глобального договору ООН, засновані на ключових конвенціях та деклараціях ООН, були визнані та закріплені в численних міжурядових ухвалах та підсумкових документах, включаючи резолюції Генеральної Асамблеї. Підприємства гостинності повинні дотримуватися цих принципів у своїй діяльності та у формулюванні стратегій подальшого розвитку та ефективної практики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Куцин, А. М., В. Ю. Субботін, and А. М. Дорошенко. "РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЯ НИЖНЬОЇ КІНЦІВКИ ЗГІДНО З ПІДХОДОМ «ENDOVASCULAR FIRST» У СВІТЛІ ГЛОБАЛЬНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ (GLOBAL VASCULAR GUIDELINES ON THE MANAGEMENT OF CHRONIC LIMB-THREATENING ISCHEMIA)." НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЖУРНАЛ АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛІНІЧНОЇ ТА ПРОФІЛАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ 4, no. 1 (July 24, 2020): 80–87. http://dx.doi.org/10.33247/2312-1025.4(1).2020.12.

Full text
Abstract:
Резюме. У статті висвітлено рекомендації «Global Vascular Guidelines on the Management of Chronic Limb-Threatening Ischemia»* щодо ендоваскулярної реваскуляризації нижньої кінцівки. Автори статті висловлюють власне розуміння тексту рекомендацій. Для самостійного повного аналізу рекомендацій потрібно вивчити усі розділи настанови. Глобальні судинні рекомендації (GVG) зосереджені на визначенні, оцінці та лікуванні хронічної загрозливої ішемії нижньої кінцівки (Cronic Limb-Threatening Ischemia) з метою поліпшення результатів лікування та висвітлюють критичні потреби у дослідженнях.Мета дослідження – визначення оптимальної стратегії реваскуляризації. GLASS – це фундаментальний відхід від сучасних стратегій, що використовуються у захворюванні периферичних артерій та більш схожий на схему SYNTAX для захворювань коронарних артерій.Методи дослідження. Прийняття клінічних рішень залежить від порівняльної оцінки ризику та переваг для кожного пацієнта. Як і SYNTAX, GLASS-схема призначена для співвідношення головним чином із результатами після ендоваскулярних втручань. Вона не містить таких критеріїв, як якість венозного шунта або шляхи відтоку крові, які мають більш безпосереднє значення для шунтування.Результати дослідження. Збільшення кількості процедур реваскуляризації може бути пов’язане зі збільшенням доступності ендоваскулярних технологій та методик. Практикуючі лікарі широко використовують усі методи реваскуляризації, включаючи шунтування та ангіопластику. Неселективний ендоваскулярний підхід несе певний ризик як клінічно неефективного, так і дороговартісного лікування та можливого заподіяння шкоди пацієнту. Неефективна реваскуляризація може призвести до повільного полегшення симптомів, обмеженої тривалості ефекту від втручання, затримки загоєння ран, недостатнього системного впливу на інфекцію або прогресування втрати тканин у стопі. Важливий чинник – потенційний вплив невдалих ендоваскулярних реваскуляризацій на результати вторинного шунтування при хронічній загрозливій ішемії кінцівки.Висновок. Ендоваскулярна реваскуляризація є щоденною і поширеною стратегією у практичній роботі судинного хірурга у світі. Розвиток технологій ендоваскулярної хірургії потребує подальшого накопичення доказів ефективності і недоліків виконаних реваскуляризацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Баженков, Є. В. "ГЕНЕЗИС МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ В ОСВІТНІЙ ГАЛУЗІ ПІД ВПЛИВОМ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, no. 4 (63) (December 29, 2021): 128–33. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/63-20.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто стратегічне управління у освітній галузі. Дано визначення поняттю «стратегічне управлін- ня в освітній галузі». Охарактеризовано стратегію розвитку освітньої галузі. Виявлено основні напрямки внутрішньо- галузевих цілей. Визначено підґрунття процедури формування стратегії у освітній галузі та основні потреби освіт- ньої галузі України в умовах глобалізації. Проілюстровано алгоритм формування стратегії у освітній галузі. Визначено важливість місії та стратегічних цілей у освітній галузі. Виокремлено базові компоненти місії, які характерні для освітньої галузі. Визначено ключові пункти змісту стратегії. Проаналізовано найважливіші правила, які включають в себе принципи та тенденції розвитку структури стратегічного управління у освітній галузі. Розглянуто страте- гічні альтернативи, які є в освітній галузі Сформовано висновки щодо процесу формування та реалізації стратегій у освітній галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Конотопець, Євгенія. "СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ЗРУШЕНЬ: КЕЙС СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ (АРХЕТИПНИЙ ПІДХІД)." Public management 18, no. 3 (May 29, 2019): 227–39. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-18-3-227-239.

Full text
Abstract:
Сучасний світ невпинно розвивається. Прогрес у всіх сферах людського життя досяг небаченої раніше швидкості. Наприклад, ринок тех- ніки та технологій повністю оновлюється за 5 років. Для підтримання тако- го рівня прогресу глобальне суспільство створює різноманітні концепції і стратегії. Саме вони є орієнтиром для кожного, хто бажає ефективно розви- ватися. Концепція сталого розвитку наразі є провідною для більшості країн світу. Саме вона визначає напрями подальшого розвитку держав, їх політи- ку на міжнародній та внутрішній арені, закони, які вони приймають, тощо. Вкорінена ця концепція не лише на державному рівні, нею керуються й ор- ганізації при плануванні своєї діяльності, а також звичайні люди у своєму повсякденному житті. Метою статті є розгляд особливостей стану україн- ського суспільства та вироблення нової стратегії сталого розвитку для Укра- їни. У процесі аналізу українського суспільства використовувалися теорії класиків соціологічної та психологічної думки: Т. Парсонса, О. Шпенглера, П. Штомпки, К. Юнга. За їх допомогою було проаналізовано українську суспільну сучасність та виявлено теоретичне підтвердження можливості успішного розвитку країни. Також було встановлено відповідність законо- давства України до цілей сталого розвитку. Це дало можливість отримати реальну картину дійсності українців та запропонувати можливу стратегію сталого розвитку країни, стратегію культурного розвитку, яка дасть можли- вість суспільству якісніше дотримуватися визначених цілей та прогресувати в сучасному “світі змін”. Більш глибоке вивчення проблеми дало змогу на прикладі діяльності та державної політики таких держав, як Америка, Пів- денна Корея, Казахстан показати доцільність запровадження запропонова- ної стратегій. У ході роботи було сформовано пропозиції щодо подальшої діяльності країни згідно зі стратегією культурних змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Глобальні стратегії"

1

Невмержицька, С. М. "Глобальні стратегії соціально-економічного розвитку країни у перехідному періоді." Thesis, Nemoros s.r.o., Prague, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14893.

Full text
Abstract:
Соціально-економічний розвиток є дуже складним процесом, що має багато аспектів, які взаємопов’язані між собою, є взаємозалежними, але разом з тим різними. У різні часи країни використовували різні глобальні стратегії соціально-економічного розвитку у перехідному періоді, зокрема: стратегія «залежності від минулого розвитку», концепція градуалізму, ліберально-монетаристська стратегія, «шокова терапія». Не існує єдиної загальноприйнятої глобальної стратегії соціально-економічного розвитку у перехідному періоді. Вони вплинули на всі країни світу. І сьогодні деякі положення з цих глобальних стратегій використовуються в економіці різних держав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мізюк, Світлана Георгіївна. "Навчально-методологічний комплекс з дисципліни "Глобальна економіка"." Thesis, Національний Авіаційний Університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41237.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення дисципліни - є ринкові відносини між агрегатами міжнародного бізнесу, які базуються на закономірностях та специфічними особливостями функціонування глобальної економічної системи. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Глобальна економіка" у здобувачів вищої освіти формуються професійні компетенції стосовно знань та умінь.
Дана навчальна дисципліна відноситься до циклу дисциплін вільного вибору студента та є теоретичною та практичною основою сукупності знань та вмінь, що формують профіль фахівця з міжнародної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Божкова, Вікторія Вікторівна, Виктория Викторовна Божкова, Viktoriia Viktorivna Bozhkova, Олександр Миколайович Дериколенко, Александр Николаевич Дериколенко, and Oleksandr Mykolaiovych Derykolenko. "Стратегічний вибір для малих підприємств в умовах переходу до інноваційного суспільства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3812.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Товма, О. Ю. "Науково-методичні підходи до аналізу конкурентоспроможності в умовах глобальної конкуренції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70696.

Full text
Abstract:
Обрана тема є досить актуальною на сьогодні, адже жорстка конкуренція на ринку вимагає ефективної діяльності, а особливо конкурентоспроможності всіх аспектів даної діяльності. Метою роботи є вивчення конкурентоспроможності галузі, ознайомлення з теоретичною та практичного базою цього поняття, оцінка конкурентоспроможності на конкретному прикладі, розробка конструктивних пропозицій покращення існуючого становища об’єкту досліджень. Об’єктом дослідження роботи магістра є горілчана галузь. Предметом дослідження є процеси управління конкурентоспроможністю галузі. Завданнями роботи є: - визначення поняття конкурентоспроможність; - систематизація факторів та принципів конкурентоспроможності галузі; - структуризація елементів управління конкурентоспроможністю в галузі; - дослідження методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності галузі; - аналіз методів оцінки конкурентоспроможності горілчаної галузі України; - оцінка конкурентоспроможності таких фірм: Medoff, Олімп, Мягков, Гетьман, Хортиця; - розробка конструктивних пропозицій щодо підвищення рівня конкурентоспроможності галузі; - вказати напрями вдосконалення методів оцінки конкурентоспроможності горілчаної галузі України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мудра-Рудик, Я. А. "Стратегії інвестиційної діяльності глобальних пенсійних фондів в посткризовий період." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13894.

Full text
Abstract:
Фінансова криза 2008 – 2009 років змінила ряд інвестиційних орієнтирів на пенсійних ринках світу. Більшість глобальних пенсійних фондів переглянули свої інвестиційні портфелі. За даними Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) станом на початок 2010 року ринкові інструменти пенсійних фондів зосереджувалися на короткострокових доходах. Дослідження показують, що кошти недержавних пенсійних фондів вважаються ідентичними вкладанню коштів для отримання прибутку. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13894
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лук`янихін, Вадим Олександрович, Вадим Александрович Лукьянихин, Vadym Oleksandrovych Lukianyhin, Олена Анатоліївна Лук`янихіна, Елена Анатольевна Лукьянихина, and Olena Anatoliivna Lukianykhina. "Необхідність впровадження випереджаючих еколого-економічних стратегій розвитку України в умовах глобальної міжнародної конкуренції." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7089.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Багдасарян, Тамара Германівна. "Стратегія розвитку зовнішньоторговельних відносин України на фоні глобальних економічних процесів." Thesis, XVIIІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів "Політ. Сучасні проблеми науки", 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37768.

Full text
Abstract:
Робота присвячена аналізу перспектив подальшого розвитку зовнішньоторговельних відносин України та впливу на економіку України новітніх протекціоністських заходів, що популяризуються у глобальному ринковому середовищі. В роботі розглянуті певні застереження для України, а також зазначені шляхи вирішення проблем, із якими стикається Україна через протекціонізм своїх торговельних партнерів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Семенюк, Ірина Олегівна. "Стратегії глобального економічного лідерства США та їх вплив на національні економічні системи." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52894.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, к. е. н. Мізюк Світлана Георгіївна.
Актуальність дослідження зумовлюється науковою та економічною необхідністю визначити основні проблеми стратегії глобального лідерства США і на цій основі окреслити можливі перспективи посилення позицій глобального домінування держави у світі. Враховуючи економічно-системну наступність стратегій глобального лідерства США від президентської адміністрації Р. Рейгана до президентської адміністрації Д. Трампа, з’ясування сучасних підходів та наявних ресурсів держави щодо зміцнення власної економічної політики світового лідерства і забезпечення геостратегічних інтересів є важливим для розуміння стану і перспектив цілісної стратегії глобального домінування Америки у системі міжнародних економічних відносин. Американське лідерство було представлено як основа глобальної стабільності і безпеки у всіх попередніх стратегіях президентських адміністрацій США, водночас Стратегія національної безпеки США 2017 р. стала баченням того, як це лідерство реалізується президентською адміністрацією Д. Трампа у сфері оборони і підтримки міжнародної стабільності, економіки, дипломатії та протидії сучасним загрозам. Загалом у науковому дискурсі зміна періодів лідерства США обумовлюється протистоянням представників двопартійної системи країни, а чергування періодів вважається основним принципом модернізації концепцій світового лідерства держави. Відтак удосконалення концепцій відбувається як реакція на попередні економічні політичні дії, які ґрунтувалися на них, а також під впливом міжнародної кон’юнктури та актуальних глобальних процесів. Одним з головних напрямів забезпечення політики глобального економічного лідерства США визнається стратегія і тактика посилення всіх інструментів американської влади, включаючи розвиток міжнародних економічних та політичних відносин. Таким чином, актуальність дослідження зумовлена значимістю для міжнародних авторів нової стратегії економічноголідерства США, визначенням в ній особливої ролі держави у глобальному економічному управлінні, прагненні збереження міжнародного миру і процвітання, а також подальшим поглибленням вивчення цієї проблеми в українській економіці. Лідерські позиції і стабільний економічний розвиток в міжнародній системі є одними з ключових факторів глобальної стабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семенюк, Ірина Олегівна. "Стратегії глобального економічного лідерства США та їх вплив на національні економічні системи." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45241.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, к. е. н. Мізюк Світлана Георгіївна.
Актуальність дослідження зумовлюється науковою та економічною необхідністю визначити основні проблеми стратегії глобального лідерства США і на цій основі окреслити можливі перспективи посилення позицій глобального домінування держави у світі. Враховуючи економічно-системну наступність стратегій глобального лідерства США від президентської адміністрації Р. Рейгана до президентської адміністрації Д. Трампа, з’ясування сучасних підходів та наявних ресурсів держави щодо зміцнення власної економічної політики світового лідерства і забезпечення геостратегічних інтересів є важливим для розуміння стану і перспектив цілісної стратегії глобального домінування Америки у системі міжнародних економічних відносин. Американське лідерство було представлено як основа глобальної стабільності і безпеки у всіх попередніх стратегіях президентських адміністрацій США, водночас Стратегія національної безпеки США 2017 р. стала баченням того, як це лідерство реалізується президентською адміністрацією Д. Трампа у сфері оборони і підтримки міжнародної стабільності, економіки, дипломатії та протидії сучасним загрозам. Загалом у науковому дискурсі зміна періодів лідерства США обумовлюється протистоянням представників двопартійної системи країни, а чергування періодів вважається основним принципом модернізації концепцій світового лідерства держави. Відтак удосконалення концепцій відбувається як реакція на попередні економічні політичні дії, які ґрунтувалися на них, а також під впливом міжнародної кон’юнктури та актуальних глобальних процесів. Одним з головних напрямів забезпечення політики глобального економічного лідерства США визнається стратегія і тактика посилення всіх інструментів американської влади, включаючи розвиток міжнародних економічних та політичних відносин. Таким чином, актуальність дослідження зумовлена значимістю для міжнародних авторів нової стратегії економічноголідерства США, визначенням в ній особливої ролі держави у глобальному економічному управлінні, прагненні збереження міжнародного миру і процвітання, а також подальшим поглибленням вивчення цієї проблеми в українській економіці. Лідерські позиції і стабільний економічний розвиток в міжнародній системі є одними з ключових факторів глобальної стабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Папубець, Віта Володимирівна, Валентин Миколайович Білявський, Вита Владимировна Парубец, Валентин Николаевич Белявский, Vita Volodymyrivna Papubets', and Valentyn Mikolayevich Biliavskiy. "Підвищення конкурентоспроможність діяльності підприємства в контексті його подальшого розвитку." Thesis, Національний авіаційний університет, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37326.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку ринковій економіки стає зрозумілим, що підвищення конкурентоспроможності підприємства і національної економіки, є необхідною умовою для інтеграції країни до глобальної економіки. Тому, топ-менеджменту підприємства слід постійно працювати над підвищенням його конкурентоспроможності, тобто досліджувати питання впливу внутрішніх і зовнішніх факторів на підвищення конкурентних переваг.
Кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Глобальні стратегії"

1

Глобальні трансформації і стратегії розвитку. Київ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Уткин, А. И. Стратегия глобальной экспансии. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Глобальная стратегия международных монополий США. М., 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Глобальные трансформации и стратегии развития. Киев: Орияне, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зінченко, Віктор, Наталія Базелюк, Михайло Бойченко, Людмила Горбунова, Сергій Курбатов, Юрій Мєлков, Оксана Шипко, and Віктор Зінченко. Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства : монографія. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-36-6-2020.

Full text
Abstract:
У монографії узагальнено результати наукового дослідження «Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства». Основну увагу приділено глобальним інституційним трансформаціям, міжнародній публікаційній активності, розвитку системи освіти України у світлі зміни поколінь, трансформативним стратегіям вищої освіти, проблемі якості, гуманістичним та особистісним інтенціям вищої освіти, комунікаційній складовій вищої освіти. Упровадження монографії сприятиме підвищенню рівня і якості інтернаціоналізації вищої освіти України, формуванню світоглядного підґрунтя для стимулювання і забезпечення стійкого розвитку суспільства, підвищенню соціальної відповідальності вищої освіти і зміцненню її функції служіння суспільству. Для науковців у галузі вищої освіти, філософії освіти і педагогіки, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Квинт, Владимир Львович. Терроризм и экстремизм: стратегическое негативное воздействие на экономику. Северо-Западный институт управления РАНХиГС, 2016. http://dx.doi.org/10.22394/978-5-89781-572-2-1-32.

Full text
Abstract:
Глобализация и революция в сфере информационных технологий распространили влияние современной культуры, традиций, их ценностей на регионы мира с существенно иными культурными и религиозными традициями. Современные ценности, права человека и справедливость, сама светскость государства зачастую противоречат исконному отношению к правам женщин и детей, роли религии и некоторым догмам доминирующей религии. Новая волна терроризма и экстремизма во многом возникла вследствие столкновения культур и традиций. Такие конфликты, как правило, происходят в регионах и государствах, где религия всегда или долгие десятилетия была неотделимой от государства. Конфликты, провоцируемые экстремистами и используемые террористами, в любой стране не являются выражением мнения подавляющего большинства населения. Есть и другие корни существования терроризма, наиболее серьезные из них — бедность и нелегальная иммиграция. Стратегически оценивая этот тренд, становится очевидным, что уровень бедности связан с уровнем образования, но стратегический анализ также не позволяет утверждать, что бедность всегда порождает терроризм. Корни терроризма также могут быть найдены в среде богатых и хорошо образованных. Любые трансграничные стратегии, игнорирующие на стадии разработки видения и концепции стратегии традиции, культурные и религиозные ценности страны, в которой предполагается реализовывать стратегические приоритеты, обречены на неудачу и неприемлемо высокие и долгосрочные системные риски. Отсутствие четкого общепринятого определения терроризма вместе с некоторыми другими стратегическими причинами привели к тому, что законодательные системы и органы правоприменения большинства стран не смогли эффективно противостоять террористическим организациям. Терроризм стал одним из главных индикаторов и детерминант политических рисков инвестирования. Индустрия туризма, транспортный сектор (особенно авиаперевозки), страховой сектор оказались под прямым стратегическим воздействием терроризма. Любая стратегия должна учитывать, что терроризм стал основным фактором политического риска ее реализации. Следовательно, он влияет и будет стратегической угрозой развитию формирующегося глобального миропорядка. Стратегически, терроризм — это социальная манифестация зла, и он требует полного уничтожения. Человечество нуждается в детальной разработке и реализации глобальной антитеррористической стратегии, включающей, во-первых, стратегию предотвращения терроризма и экстремизма, во-вторых, стратегию борьбы с террористами и экстремистами: расследование их преступлений и преследование по суду в соответствии с нормами правоприменения, и, в-третьих, восстановление нормальной социально-экономической жизнедеятельности после террористических атак, которые еще долгое время, как это не трагично сознавать, будут происходить.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Volosnikova, L. M., ed. Инклюзия в университетах: глобальные тренды и локальные стратегии. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-74-4.2020.1.237.

Full text
Abstract:
Сборник включает научные статьи, подготовленные участниками международного научного онлайн-форума «Инклюзия в университетах: глобальные тренды и локальные стратегии» (27–28 октября, г. Тюмень, Россия). Вызовы и стратегии инклюзивного образования описаны через призму опыта разных стран: России, Германии, Мальты, США, Латвии, Казахстана, Республики Беларусь. Социальный фокус заявленной проблематики предлагает осмыслить основные принципы, цели и ценности инклюзии не только в университете, но и в обществе в целом. Содержание статей обобщает опыт реализации идей инклюзивного образования как образования для всех, инклюзивной культуры и лидерства. Значительная часть исследований выполнены пои поддержке грантов РФФИ и представляют к обсуждению результаты, полученные на основе опыта реализации лучших практик и моделей, позволяющих создавать условия равных возможностей для обучения и развития студентов из разных гетерогенных групп. Издание выполнено при поддержке гранта РФФИ на проведение международного научного онлайн форума (20-013-22019).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Gordin, Igor V., and Elena V. Ryumina. Ecologization of socio-economic processes. Federal Center of Theoretical and Applied Sociology of the Russian Academy of Sciences, Moscow, Russian Federation, 2021. http://dx.doi.org/10.19181/monogr.978-5-89697-367-6.2021.

Full text
Abstract:
Монография даёт широкое представление о нарастании экологических проблем во всех сферах цивилизационного развития, об эффективности современного арсенала средств противостояния экологическому кризису. Анализируются факторы, формирующие экологическую ментальность отдельных социальных групп и общества в целом. Дана социо-эколого-экономическая и социально-психологическая характеристика общества массового потребления как главного источника эколого-цивилизационных противоречий. Рассмотрены основные стратегии и технологии деэскалации экологического кризиса на локальном и глобальном уровне. Большое внимание уделено оптимизирующей роли некоммерческого сектора, населения, волонтёрских движений. Исследованы государственные и общественные резервы активизации усилий по созданию благоприятной окружающей среды. Материалы монографии представляют интерес для научных работников, государственных административных и природоохранных органов, преподавателей высших учебных заведений, аспирантов и студентов, изучающих социо-эколого-экономическую проблематику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Глобальні стратегії"

1

Ороховська, Л. А., and У. П. Кошетар. "СПЕЦИФІКА МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ КОРПОРАЦІЙ У ГЛОКАЛІЗОВАНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-10.

Full text
Abstract:
Зростання впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку актуалізує проблему аналізу стратегій їхньої поведінки на світовому ринку та визначення основних інструментів підвищення їхньої конкурентоспроможності. Проблема поєднання глобального і локального в маркетингових стратегіях корпорацій, яка актуалізувалася після реалізації сценарію «зіткнення цивілізацій» та етнофікації «плавильного тиглю народів» – США, вимагає осмислення особливостей застосування глобальних та локальних стратегій. Організація міжнародного маркетингу на сучасному етапі відбувається в умовах глокалізації, яка є тенденцією поєднання як глобального, так і регіонального, локального, тому корпорації, застосовуючи глобальні стратегії у маркетингу, зіштовхуються з плюралізмом культур, культурних стандартів, мультикультультуризацією. У багатьох сферах ця тенденція актуалізує звернення до мультилокальних стратегій. Завдяки ним уможливлюється адаптування глобальних стратегій до специфіки культури певних регіонів, звичаїв, традицій, релігії представників різних цивілізацій. Мультилокальні стратегії спираються на врахування умов ведення бізнесу в країнах, на які поширюють свою діяльність, та потреб її національного ринку, які сформувалися під впливом релігії, звичаїв, традицій, клімату, географічного середовища тощо. Урахування специфіки регіонального бізнес-середовища дає змогу ТНК вибудовати успішні маркетингові стратегії, особливо у сфері харчування та індустрії моди. Для економічного середовища України притаманний вплив як глобальних, так і локальних чинників, які зумовлюють необхідність формування когорти підприємств конкурентного лідерства, які б успішно вели змагання в регіональних, міжнародних та глобальних масштабах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Глобальні стратегії"

1

О.Г., Розметова. "КОРПОРАТИВНА СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Nebesnaya, A. Y. "BUSINESS DEVELOPMENT IN THE CONTEXT OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF THE TERRITORY." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.77.81.

Full text
Abstract:
представлены перспективы развития бизнеса в соответствии с аспектами устойчивого развития территории. Рассмотрены базовые цели устойчивого развития до 2030 года, выделены главные цели, в соответствии с которыми должен развиваться экологически ответственный бизнес. Так же были рассмотрены стратегии устойчивого развития нескольких крупных компаний, работающих в России, таких ка Икеа, Tetra Pak, Макдональдс. Стратегия устойчивого развития компании Икеа представлена тремя направлениями: здоровый и экологичный образ жизни, забота о климате и цикличная экономика, справедливые отношения и равные возможности. Компания Tetra Pak. имеет так же глобальную цель — создание низкоуглеродной циркулярной экономики. Компания Макдональдс так же ведет деятельность по достижению цикличного устойчивого развития и сотрудничестве с FSC
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савельева, Ирина Николаевна. "Тенденции развития высшего образования в условиях глобальных вызовов." In VIII Всероссийская научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2020. http://dx.doi.org/10.36906/ksp-2020/60.

Full text
Abstract:
В статье исследуются тенденции развития российского высшего образования, обусловленные глобальными процессами. Рассматриваются проблемы российских университетов, актуализированные в ситуации пандемии: стратегические приоритеты в области цифровизации учебного процесса, ресурсная база для внедрения цифровых технологий, качество используемых информационно-коммуникационных технологий, политика ценообразования на образовательные услуги онлайн, снижение экспорта образовательных услуг. Раскрываются задачи российских университетов в контексте внешних вызовов и внутренних задач модернизации системы российского высшего образования, связанные с пересмотром модели и стратегий университетов, формированием ресурсной базы для цифровизации образовательного процесса, созданием актуальной институциональной среды университетов, развитием новых технологий в образовании.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Глобальні стратегії"

1

Godovanuk, Kira. Соединенное Королевство между брекзитом и пандемией: международный аспект. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), May 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics222020.

Full text
Abstract:
Пандемия COVID-19 – не только испытание для внутренней политики, системы здравоохранения и тест на доверие населения к власти, но и причина значительных изменений в международной повестке. Брекзит ознаменовал новую страницу во внешней политике Великобритании, однако именно коронакризис ускорит разработку новой внешнеполитической стратегии страны. Автор анализирует позицию Лондона в отношении ключевых глобальных игроков. Сделан вывод, что Соединенное Королевство после пандемии будет встраиваться в новый мировой порядок с высокой степенью информационной конфронтации. Лондон ускорит выработку стратегии на китайском треке, а также может скорректировать степень влияния США на собственную внешнюю политику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shishelina, Lyubov. Вишеградские страны: ответственность государства в борьбе с пандемией. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), April 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics112020.

Full text
Abstract:
В статье проанализированы особенности подхода стран Вишеградской группы к борьбе с глобальной пандемией COVID-19. Особое внимание уделено отличной от общеевропейской мобилизационной стратегии, которая свидетельствует о большой ответственности сравнительно молодых членов Европейского союза за свое население. Тем не менее, на фоне охваченных пандемией и погруженных в борьбу с ней по одиночке Германии, Франции, Италии, Испании и других «ядрообразующих» стран ЕС, решительный подход правительств в Будапеште, Варшаве, Праге и Братиславе стал в ряде случаев основой для критики со стороны как Брюссельского истэблишмента в целом, так и ответственных лиц ряда стран. Возможно, столь решительному стремлению изолировать себя от «невидимой миграции» инфекции способствует накопленный Вишеградскими странами опыт борьбы с неконтролируемой миграцией.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography