Academic literature on the topic 'ГЕС'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'ГЕС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "ГЕС"

1

Вербовий, А. П. "АНАЛІЗ НОРМАТИВНИХ ВИМОГ ЩОДО РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ЗАСТОСУВАННЯ РЕСУРСІВ ТА ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД МАЛОЇ ГІДРОЕНЕРГЕТИКИ ДЛЯ ОБ'ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ." Vidnovluvana energetika, no. 2(65) (June 28, 2021): 72–80. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.2(65).72-80.

Full text
Abstract:
В наш час відновлення інтересу до малої гідроенергетики викликано невпинним зростанням тарифів на електроенергію, скороченням будівництва великих гідро- та гідроакумулювальних станцій (ГЕС, ГАЕС), значним підвищенням цін на органічне паливо та наявністю малоефективних дизельних електростанцій у віддалених населених пунктах. Подальший розвиток малої гідроенергетики неможливий без скоординованої державою схеми розміщення малих ГЕС, розробки процедур землевідведення, дозволів на спеціальне водокористування, налагодження співпраці з громадськими організаціями екологічного та природоохоронного спрямування, оновлення нормативної бази. Чинна нормативна база не сприяє розвитку малої гідроенергетики, оскільки для виконання проєкту малих ГЕС (ГАЕС) необхідно затвердити таку саму кількість нормативної документації та висвітлити ті самі питання, що й для будівництва великої ГЕС (ГАЕС). Реформування потребує існуюча нормативно-технічна база проєктування, будівництва та експлуатації ГЕС та ГАЕС. У статті розглянуто й проаналізовано такі нормативні документи: Водний кодекс України, Правила влаштування електроустановок, галузеві керівні документи (34.20.507-2003. Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила. 34.03.106-2003. Безпека гідротехнічних споруд і гідротехнічного обладнання електростанцій України. Положення про галузеву систему нагляду). Розглянуто основні положення, щодо проєктування, будівництва та експлуатації ГЕС; регулювання правових відносин з метою забезпечення збереження, науково обґрунтованого раціонального використання вод для потреб населення і галузей економіки, відтворення водних ресурсів, охорони вод від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод та ліквідації їх наслідків, поліпшення стану водних об'єктів, а також охорони прав підприємств, установ, організацій і громадян на водокористування. Аналіз полегшує процедуру розгляду і моніторингу законодавчої бази, сприяє підвищенню ефективності роботи експертів, інженерів, науковців, а також якості прийнятих законів у цілому. Бібл. 13.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ващишак, І. Р. "Проєктування гравітаційно-коловоротних гес для малих річок Прикарпаття." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 2 (April 29, 2021): 93–97. http://dx.doi.org/10.36930/40310215.

Full text
Abstract:
Розглянуто ефективність використання малої гідроенергетики у світі та перспективи її розвитку в Україні. Зазначено, що гідропотенціал великої частини річок Прикарпаття через незначні напори вздовж їх русел для виробництва електроенергії використовують рідко. Для генерації електроенергії малими річками Прикарпаття пропонуємо застосувати гравітаційно-коловоротну ГЕС, яка працює за допомогою водяного виру. Така ГЕС може генерувати електроенергію значної потужності на ділянках річки з незначними напорами. Перевагами гравітаційно-коловоротних ГЕС також є їх мінімальний вплив на живі організми річки через низьку частоту обертів турбін і відсутність замерзання води взимку. Обґрунтовано вибір оптимального способу розміщення гідротурбіни у вирі гравітаційно-коловоротної ГЕС, шляхом встановлення колеса гідротурбіни в нижній частині виру. Електрогенератор і редуктор розміщуються на зовнішній поверхні ГЕС і з'єднуються з гідротурбіною за допомогою валу. Перевагою цього способу встановлення гідротурбіни є те, що вона практично не впливає на формування виру. За таких умов вся енергія виру використовується для обертання гідротурбіни, бо практично весь об'єм води контактує з її лопатками. Запропонований спосіб дає змогу зменшити до мінімуму розміри робочого колеса гідротурбіни та отримати високий ККД. Наведено методику розрахунку гідравлічних характеристик гравітаційно-коловоротної ГЕС для отримання електричних (потужність, частота) параметрів її генератора відповідно до заданих витрати та напору водяного потоку ділянки річки. Наведено умови для утворення виру. Для зменшення негативного впливу на стік річки запропоновано використовувати для роботи малої ГЕС не більше 25 % її середнього багаторічного стоку. За наведеною методикою розраховано каскад з 5-ти малих ГЕС для ділянки річки Бистриця Надвірнянська (м. Івано-Франківськ). Розраховано ступінь редукції редукторів для генераторів ГЕС. Місця для встановлення ГЕС вибирали з найбільшим перепадом висот вздовж русла річки та в місцях зливання русла з меншими річками. Довжина ділянки ріки для розміщення цих ГЕС становить 6 км. Підібрано гідротурбіни з генераторами та системами автоматики для використання їх у складі розрахованих малих гравітаційно-коловоротних ГЕС. Об'єднання гравітаційно-коловоротних ГЕС у загальну енергетичну систему дасть змогу отримати значну електричну генерацію з ділянок річок, гідроенергетичний потенціал яких раніше не використовувався.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Varyvoda, Yu Yu, A. M. Tymoshyk, and B. R. Tsizh. "Управління ефективністю роботи міні-ГЕС." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 86–89. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8516.

Full text
Abstract:
Розглядається гідро-вітроенергетична установка, у якій залежно від добових потреб електроенергії та природніх коливань напору води і сили вітру оперативно здійснюється регулювання ефективності виробленої електроенергії за рахунок ситуативного використання енергії вітрогенератора. Встановлено, що стихійні зміни параметрів енергоносіїв негативно впливають на техніко-економічні показники енергообладнання. Внаслідок цього втрати і собівартість електроенергії суттєво зростають. Підтверджено, що залежність собівартості виробництва електроенергії від числа годин використання встановленої потужності енергоустановки оцінюється коефіцієнтом екстенсивного використання Кекс, коефіцієнтом інтенсивного використання Кінт та коефіцієнтом інтегрального використання Кін = Кекс × Кінт . Запропонована схема гідро-вітроенергетичної установки, в якій механічно об’єднані процеси виробництва електроенергії через використання сили вітру і напору води. Механічно об’єднуючи (для спільного регулювання) процеси виробництва електроенергії в одній гідро-вітроенергетичній установці, можна підвищити ступінь використання встановленої потужності міні-ГЕС за рахунок збільшення тривалості безперервної роботи з максимально високим ККД. Ступінь використання встановленої потужності міні-ГЕС зростає за рахунок збільшення тривалості безперервної роботи з максимально високим ККД. У нічний період гідрогенератор з турбіною може використовуватися як насос для накопичення води у водоймищі і її подальшого використання в денний максимум навантаження. Підвищення ефективності роботи таких установок буде відчутним, коли один з генераторів буде здатний підсилювати механічною або (і) електричною енергією потужність іншого, забезпечуючи більший ступінь їх використання. Розглянуто і проаналізовано різні варіанти механічного управління роботою гідро-вітроенергетичної установки при можливих змінах напору води чи (і) вітру. Подано висновки та перспективи подальших досліджень висвітленої проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чуканова, Наталія Петрівна. "МЕТОДИКА ТА РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНІХ ОБСТЕЖЕНЬ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД НА ПРИКЛАДІ ДЕРИВАЦІЙНОГО ТУНЕЛЮ ТЕРЕБЛЕ-РІЦЬКОЇ ГЕС." Building production, no. 65 (May 15, 2019): 7. http://dx.doi.org/10.36750/2524-2555.65.7-13.

Full text
Abstract:
В статті приведений практичний досвід виконання вимірювальних робіт під час інстру- ментального обстеження гідротехнічних споруд на прикладі Теребле-Ріцької ГЕС в с. Нижній Би- стрий, Хустського району, Закарпатської області. Результати виконання робіт з обстеження ви- користовувались як збір вихідних даних для подальшого проектування капітального ремонту. За результатами комплексного обстеження було надано рекомендації з можливих методів ремонтно- відновлювальних заходів дериваційного тунелю Теребле-Ріцької ГЕС
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бриль, А. О., П. Ф. Васько, and А. В. Мороз. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ ГІДРОЕНЕРГЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЗВОРОТНИХ ВОД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЗА «ЗЕЛЕНИМ» ТАРИФОМ НА ГЕНЕРОВАНУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ." Vidnovluvana energetika, no. 1(64) (March 30, 2021): 59–69. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).59-69.

Full text
Abstract:
Гідроенергетичний потенціал малих річок України, з урахуванням природоохоронних обмежень на використання води стоку річки для виробництва електроенергії та використання територій для спорудження малих ГЕС, сягає рівня 375 МВт з річним обсягом виробництва електроенергії близько 1270 млн кВт·год/рік. Існують додаткові можливості збільшення потенціалу малої гідроенергетики в результаті використання скидного потенціалу зворотних вод технологічних процесів (водопостачання питної води, водовідведення, зворотні води гірничо-збагачувальних комбінатів, очисних споруд міст та підприємств). При цьому генерування електроенергії здійснюється за відсутності негативного впливу на флору і фауну, оскільки у зворотних водах відсутня риба, річкові тварини, рідкісні птахи, немає потреби в побудові греблі, нового водосховища, не затоплюються навколишні території. Будівництво малих ГЕС на введених в дію спорудах водопостачання та водовідведення сприяє модернізації існуючого об’єкта (ремонт або заміна окремих елементів) та підвищенню його надійності в результаті встановлення сучасної автоматизованої системи управління та моніторингу. Але в переважній більшості випадків, за винятком водопостачання питної води, зворотні води містять значну кількість домішок і хімічних сполук, що значно збільшує питомі витрати на обладнання. Експлуатація обладнання в агресивному середовищі зменшує рентабельність цих проєктів. Тому отримання «зеленого» тарифу на вироблену електроенергію такими малими ГЕС слугує майже єдиною мотивацією для приватних інвесторів. Проте в чинних нормативно-правових актах відсутнє однозначне трактування умов установлення «зеленого» тарифу для ГЕС на зворотних водах. У статті визначено нормативно-правові аспекти для встановлення «зеленого» тарифу на генеровану електроенергію при використанні гідроенергетичного потенціалу зворотних вод технологічних процесів. Наведено короткий опис реалізованого пілотного проєкту малої ГЕС на стічних водах міських очисних споруд на території України, для якої встановлено «зелений» тариф на вироблену електроенергію. Бібл. 17, табл. 2, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабенко, О. О. "Джерела з історії будівництва Кременчуцької ГЕС." Архіви України, no. 5/6 (310/311), вересень - грудень (2017): 199–206.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Топольніцький, В. М. "Гідравлічні розрахунки та моніторинг стану Дніпродзержинської ГЕС." Студентський вісник Національного університету водного господарства та природокористування, Вип. 1 (6) (2016): 40–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рябенко, О. А., С. В. Сінічук, В. І. Алексієвець, А. М. Іванюк, and І. І. Алексієвець. "ОБСТЕЖЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ГРЕБЛІ МИГІЇВСЬКОЇ ГЕС НА Р. ПІВДЕННИЙ БУГ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 36 (November 24, 2018): 397–405. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.291.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Грицюк, Т. Ю. "Визначення короткоперіодичних зміщень напірного трубопроводу Теребле-Ріцької ГЕС." Вісник геодезії та картографії, no. 2 (2009): 14–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Siekerska, Olena. "Археозоологічний комплекс і модель тваринництва та полювання мешканців трипільського поселення «Березовська ГЕС»." Eminak, no. 1(29) (April 7, 2020): 292–303. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2020.1(29).394.

Full text
Abstract:
У статті зроблено висновки щодо ролі тваринництва та полювання в господарському житті мешканців трипільського поселення Березовська ГЕС. Встановлено стратегію експлуатації окремих видів домашніх тварин, проаналізована можливість розведення домашнього коня. Встановлено напрямки та особливості полювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "ГЕС"

1

Кравець, Марія Олександрівна, Лілія Миколаївна Чуйченко, and Олег Володимирович Шульга. "ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА КИЇВСЬКОЇ ГЕС." Thesis, Збірник тез "Екологічна безпека держави", 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18934.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Онісковець, В. І., Валентина Олексіївна Тюленєва, Валентина Алексеевна Тюленева, and Valentyna Oleksiivna Tiulenieva. "Переваги і недоліки існування Низівської ГЕС." Thesis, Сумський державний унівверситет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40045.

Full text
Abstract:
В 1953 році було закінчене будівництво гідроелектростанції в селищі Низи Сумської області. Гідроелектростанція була побудована за радянським планом електрифікації населених пунктів та промислових об’єктів. Перший електричний струм отримали довколишні колгоспи та села. На гідровузлі були встановлені 3 пропелерні турбіни вертикального виконання потужністю 160 кВт кожна. Витрата води на 1 агрегат запроектована 4,63м3/с. Встановлений розрахунковий напір для ГЕС – 4,1 м. Також були встановлені 3 генератори виробництва заводу Уралгідромаш (1949 року випуску)з напругою 400/230 В. та потужністю 200 кВт .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Головешко, Олександр Сергійович, А. М. Терещенко, and Іван Ігорович Червоненко. "Потенціал річок Харківської області для будівництва міні-ГЕС." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інчтитут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45447.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цогла, Михайло Васильович, and Mykhailo Tsohla. "Розробка системи електропостачання житлового об’єкту на базі міні-ГЕС." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36396.

Full text
Abstract:
Прoведенo oгляд cучacних aвтoнoмних джерел енергiї тa прoaнaлiзoвaнo їх кoнcтрукцiї. Предcтaвленa кoнcтрукцiя мiнi-ГЕC, якa вiдпoвiдaє пaрaметрaм рiк Тернoпiльcькoї oблacтi. Уcтaнoвкa вирoбляє 200 Вт нa гoдину, щo є дocтaтнiм для живлення низькoпoтужних cпoживaчiв, ocoбливo, якщo це кемпiнгoвий тaбiр чи дaчний будинoк, якi знaхoдятьcя бiля берегу рiчки. Для пiдвищення генерoвaнoї пoтужнocтi мoжнa пocтaвити декiлькa тaких енергoуcтaнoвoк. Кoнcтрукцiя мiнi-ГЕC є рoзбiрнoю, щo дoзвoляє трaнcпoртувaти у бaгaжнику чи у причепi aвтoмoбiля. У зiбрaнoму cтaнi уcтaнoвкa зaймaє мicце 855х855х785 мм. У зiбрaнoму cтaнi мoнтaж зaймaє 1500х2000 мм. Cтвoренo трьoхвимiрну мoдель уcтaнoвки мiнi-ГЕC.
Дослідження динаміки джерела перетворення обертально-поступального руху, створеного потоком рідини в електричну енергію є дуже актуальним на сьогоднішній день. До економічно ефективного використання малих ГЕС відносяться досить нові технології перетворення енергії невеликих водотоків: малогабаритні станції, що не потребують великих потужностей та хвильових енергоустановок. Проведено огляд сучасних автономних джерел енергії та проаналізовано їх конструкції; спроектовано автономну установку міні-ГЕС, яка генеруватиме електроенергію, яка буде достатньою для живлення низько потужних житлових об’єктів. Дано опис спроектованій конструкції міні-ГЕС та створено її 3d модель. Виведено математичну модель запропонованої конструкції міні-ГЕС та теоретично досліджено вплив коливань колеса на енергію, що виробляється.
The study of the dynamics of the source of conversion of rotational motion generated by the flow of fluid into electrical energy is very relevant today. The cost-effective use of small hydropower plants includes fairly new technologies for energy conversion of small watercourses: small-sized stations that do not require large capacities and wave power plants. The review of modern autonomous energy sources is carried out and their constructions are analyzed; An autonomous mini-hydropower plant has been designed to generate enough electricity to power low-capacity housing. A description of the designed construction of a mini-hydropower plant is given and its 3d model is created. The mathematical model of the proposed design of mini-hydropower plants is derived and the influence of wheel oscillations on the energy produced is theoretically investigated.
ВCТУП 1 AНAЛIТИЧНИЙ РOЗДIЛ 9 1.1 Типи гiдрoтурбiн 9 1.2 Мiнi-ГЕC нa ocнoвi хвocтoвoгo генерaтoрa 14 1.3 Мiнi-ГЕC Turbulent 16 1.4 Caмoрoбнa мiнi-ГЕC «Грaвiцaпу» 17 1.5 Мiнi-ГЕC «Рoтoр» 18 1.6 Виcнoвки дo рoздiлу 19 2 ПРOЕКТНO-КOНCТРУКТOРCЬКИЙ РOЗДIЛ 20 2.1 Визнaчення пoтужнocтi тa чacу викoриcтaння енергiї cпoживaчaми 20 2.2 Cклaдoвi чacтини мiнi-ГЕC 22 2.3 Прoектувaння гiдрoтурбiни 23 2.4 Кoнcтруювaння уcтaнoвки 31 2.5 Виcнoвки дo рoздiлу 45 3 РOЗРAХУНКOВO-ДOCЛIДНИЦЬКИЙ РOЗДIЛ 3.1 Принципoвa cхемa мiнi-ГЕC 47 3.2 Мaтемaтичнa мoдель уcтaнoвки 49 3.3 Виcнoвки дo рoздiлу 57 4 OХOРOНA ПРAЦI ТA БЕЗПЕКA В НAДЗВИЧAЙНИХ CИТУAЦIЯХ 58 4.1 Зaхoди безпеки при мoнтaжi електрoуcтaнoвoк 58 4.2 Дoпoмoгa при урaженнi електричним cтрумoм в електрoуcтaнoвкaх нaпругoю дo 1000 В 59 4.3 Кoнцепцiя зaхиcту нacелення i теритoрiй вiд нaдзвичaйних cитуaцiй прирoднoгo пoхoдження 61 ЗAГAЛЬНI ВИCНOВКИ 64 ПЕРЕЛIК ПOCИЛAНЬ 65
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Морозов, А. С. "Автоматизоване управління режимами роботи гребельної міні-ГЕС потужністю 5 МВт." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86812.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці автоматизованого управління режимами роботи гребельної міні-ГЕС потужністю 5 МВт. Проведено конструктивно - технологічний аналіз обладнання міні ГЕС. В результаті аналізу визначені особливості функціонування обладнання міні ГЕС, які полягають в наявності важливих підсистем, що забезпечують надійність та безпечність дистанційного керування роботою міні ГЕС. В результаті інформаційного аналізу сформульовані завдання керування об'єктом та вибрані канали контролю та керування обладнанням. Сформулювана ідеологія побудови SCADA-системи на основі SIMATIC WinCC.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Савченко, Євген Миколайович, Евгений Николаевич Савченко, Yevhen Mykolaiovych Savchenko, and А. В. Паляника. "Порівняння експлуатаційних характеристик існуючого і вдосконаленого компресорів охолодження турбогенераторів ГЕС капсульного типу." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Каспрук, Б. М., and Станіслав Федорович Артюх. "Сучасний стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики в Україні та Світі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19550.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яременко, Ю. В. "Напрямки підвищення ефективності господарської діяльності підприємства на базі ПАТ «Укргідроенерго» філія «Кременчуцька ГЕС»." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3439.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панасюк, І. В., А. І. Томільцева, and Л. М. Зуб. "Основи управління комплексним водокористуванням на водосховищах при малих ГЕС (на прикладі р. Рось)." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6742.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Савченко, Євген Миколайович, Евгений Николаевич Савченко, Yevhen Mykolaiovych Savchenko, and А. В. Паляника. "Дослідження експлуатаційних та вібраційних характеристик компресорів охолодження турбогенераторів ГЕС капсульного типу та шляхи їх покращення." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25866.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "ГЕС"

1

Докинз, Р. Эгоистичный ген. Москва: Мир, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хартли, Д. ГПС в действии. Москва: Машиностроение, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пэдфилд, П. Рудольф Гесс - сподвижник Гитлера. Смоленск: Русич, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Якимович, Богдан. "Гей, "Січ" іде, красен мак цвіте ...". Львів: Львівський національний університет ім. І.Франка, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Красножон, М. Д. Історія розвитку та сучасний стан інтерпретаційних технологій ГДС. Київ: Видавничий центр УкрДГРІ, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гея. Москва: Мысль, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гея. Москва: Мысль, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Г.С. Писаренко. Киев: Академпериодика, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Никифорова, А. А., Н. Н. Казанцев, and М. Э. Флейс. Практикум по спецкурсу «Почвенно-мелиоративные изыскания и ГИС-технологии»: учебное пособие, [электронное издание сетевого распространения] / А.А. Никифорова, Н.Н. Казанцев, М.Э. Флейс. – 2-е издание, переработанное и дополненное. – М.: «КДУ», «Добросвет», 2022. – 61 с. KDU, Moscow, 2022. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru.978-5-7913-1212-9-2022-61.

Full text
Abstract:
В Практикум предназначен для магистрантов 1-го года обучения кафедры физики и мелиорации почв факультета почвоведения МГУ им. М.В. Ломоносова (направление подготовки - 021900 Почвоведение). Он является дополнением к лекциям и включает 6 занятий, каждое из которых рассчитано на 2 академических часа. Задания Практикума выполняются в программной среде Географ ГИС 2.0, данные необходимые для выполнения заданий находятся в разделе «Приложения». В ходе прохождения Практикума студенты овладевают практическими навыками почвенно-мелиоративного ГИС-картографирования, являющегося неотъемлемой частью почвенно-мелиоративных изысканий, учатся вводить в ГИС координатные и атрибутивные пространственные данные, анализировать и интегрировать их, трансформировать растровые изображения карт в выбранную систему координат, оформлять тематические карты. Во 2-е издание Практикума введено новое занятие по аффинному преобразованию растровых изображений мелкомасштабных карт с географическими сетками и преобразованию картографической проекции. Кроме того, из Практикума исключено одно занятие, а остальные занятия существенно переработаны. Добавление в Практикум описания преобразования картографических проекций растровых изображений карт обусловлено тем, что существует большое количество тематических карт, составленных в проекциях, которые поддерживаются Географ ГИС 2.0 и не поддерживаются многими популярными ГИС-пакетами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гайдар, А. П. Чук и Гек. К., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "ГЕС"

1

Младеновић, Мирослав, and Јелена Георгијевна Пономарева. "Нова (гео)политичка раскрсница Србије." In Стратешке студије, 200–217. Београд: Универзитет у Београду, Факултет безбедности ; Институт за међународну политику и привреду ; Институт за стратегијска истраживања, 2020. http://dx.doi.org/10.18485/fb_iss.2020.1.ch11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лазаревић Di Giacomo, Персида С. "О ексцерпцији за „илирски” речник (ГКС — 4°) К. Ф. Темплера." In Српска лексикографија — речници српског језика као изворишта граматичких и семантичких истраживања, 171–80. Београд: Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2018. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2018.47.1.ch16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zhezmer, V. B., and A. O. Shcherbakov. "ПРИНЦИПЫ ЭКОЛОГИЧЕСКИ БЕЗОПАСНОГО ВОДОРЕСУРСНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ АГРОЛАНДШАФТОВ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 9. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.68.21.043.

Full text
Abstract:
Разработка принципов экологически безопасной эксплуатации агроландшафта при условии обеспечения оросительной водой не только используемых в настоящее время орошаемых площадей, но и выбывших из оборота мелиорированных земель, является актуальной и востребованной. Экологическая безопасность водообеспечения предполагает как экономию водных ресурсов, так и повышение безопасности эксплуатации гидромелиоративных систем (ГМС). В статье обоснована необходимость, с целью обеспечения безопасности гидротехнических сооружений, создания системы автоматизированного ведения мониторинга гидротехнических сооружений (ГТС) на основе современных веб-технологий, представлена концептуальная модель системы мониторинга, а также структура базы данных и принципы работы с массивами информации.The development of the principles of the environmentally safe operation of the agro-landscap, provided that irrigated water is provided not only for the currently used irrigated areas, but also all reclaimed land, is relevant and in demand. Environmental safety of water supply involves both saving water resources and improving the safety of the operation of irrigation and drainage systems (HMS). The article substantiates the need, in order to ensure the safety of hydraulic structures, the creation of a system for automated monitoring of hydraulic structures (GTS) based on modern web technologies, presents a conceptual model of a monitoring system, as well as a database structure and principles for working with arrays of information.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бадмаев, Н. Б., З. Ф. Дугаржапова, Б. З. Цыдыпов, and О. Н. Очиров. "Алгоритм распознавания заброшенных скотомогильников на основе анализа космических снимков в условиях криолитозоны, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 34. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848006.

Full text
Abstract:
Междисциплинарные исследования трех институтов СО РАН и Иркутского противочумного НИИ Сибири и Дальнего Востока Роспотребнадзора на основе ГИС-технологий позволили разработать и реализовать новый подход к выявлению заброшенных скотомогильников, основанный на анализе космических снимков и установленных пространственных и ландшафтных признаках для их распознавания. На территории Республики Бурятия в условиях островной мерзлоты на четырех выявленных скотомогильниках обнаружена ДНК возбудителя сибирской язвы и доказана потенциальная активность двух почвенных очагов. Использование метода распознавания на основе ГИС-технологий и создания программного комплекса значительно расширяют возможности автоматизированного и целенаправленного поиска заброшенных скотомогильников, прогнозирования их пространственного расположения, выявления почвенных очагов сибирской язвы и оценки их биологической опасности в условиях криолитозоны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ривкин, Ф., Д. Дроздов, М. Касымская, А. Курчатова, Л. Ларионова, Ю. Коростелёв, С. Правов, and Е. Антошина. "Методология комплексного регионального мониторинга, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 357. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848096.

Full text
Abstract:
На основе картографического инженерно-геокриологического моделирования природных и техногенно-изменённых условий разработана и реализована интерактивная геоинформационная система (ГИС) комплексного мониторинга. Система базируется на пространственном анализе и картографическом моделировании на ландшафтной основе инженерно-геокриологических условий, опасных природных процессов и антропогенных изменений, данные о которых получаются путём мониторинга и дистанционного зондирования. На этой основе реализуется связь участков и точек мониторинга в единый массив картографических и атрибутивных элементов базы данных. Разработана система накопления и первичного анализа данных геокриологического и геотехнического мониторинга, которая позволяет быстро пополнять систему новой мониторинговой информацией и автоматически их интерпретировать по заданным критериям. Разработанная система реализуется на стандартных и общедоступных программных продуктах и может быть использована как единая основа и регионального мониторинга, и локальных геотехнических мониторингов на гражданских объектах и объектах нефтегазового комплекса. Общая методологическая основа позволяет разрозненные объекты мониторинга объединить в единую региональную ГИС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Макарычева, Е. М., and Т. И. Кузнецов. "Оценка развития криогенных процессов и их влияния на устойчивость трубопроводов и сооружений на ММГ, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 267. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848072.

Full text
Abstract:
В работе рассматривается опыт применения метода воздушного лазерного сканирования (ВЛС) и аэрофотосъемки для обследования магистральных трубопроводных (МТ) систем. Данная тема крайне важна при эксплуатации нефтетранспортных объектов в условиях криолитозоны на значительных по площади, труднодоступных территориях. Разработана методическая основа обработки и анализа дистанционных данных для целей геотехнического мониторинга, в том числе, с применением алгоритмов автоматизации. Выделены преимущества и ограничения метода ВЛС, а также возможные пути повышения точности получаемых результатов. Получены результаты количественной оценки изменений рельефа за четырехлетний период обследований в связи с развитием экзогенных геологических процессов (в том числе криогенных). Построены карты изменений высоты поверхности за период между обследованиями и определены количественные характеристики изменений для каждого проявления процесса. Для оценки устойчивости инженерных объектов в процессе эксплуатации разработана 3D-ГИС на базе геопортала. В ГИС предусмотрены инструменты для комплексного анализа данных мониторинга, а также блок аналитических модулей, позволяющих выполнять расчеты текущего и прогнозного состояний геотехнической системы (объектов МТ и природной среды).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ВИЗИЛЬТЕР, ЮРИЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ, ВЛАДИМИР СЕРГЕЕВИЧ ГОРБАЦЕВИЧ, АРТУР САЛАВАТОВИЧ ХАЙДАРОВ, and ВЛАДИМИР АЛЕКСАНДРОВИЧ ЯКОВЛЕВ. "СИНТЕЗ КРИВЫХ ГИС С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ГЕНЕРАТИВНЫХ КОНКУРИРУЮЩИХ ГЛУБОКИХ КОНВОЛЮЦИОННЫХ НЕЙРОННЫХ СЕТЕЙ." In ИНТЕЛЛЕКТУАЛИЗАЦИЯ ОБРАБОТКИ ИНФОРМАЦИИ, 172–73. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/idp201879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ворожбіт-Горбатюк, В. В. "Забезпечення якості освіти: досвід Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 1–27. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МИРОШНИЧЕНКО, С. А. "ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ГИС ТЕХНОЛОГИЙ ПРИ РЕШЕНИИ ЗАДАЧ РАЗРАБОТКИ ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО БАЛАНСА ДЛЯ КРУПНОГО НЕФТЕПЕРЕРАБАТЫВАЮЩЕГО ПРЕДПРИЯТИЯ." In СТРАТЕГИЯ И ПРОЦЕССЫ ОСВОЕНИЯ ГЕОРЕСУРСОВ, 23–25. Горный институт УрО РАН, 2018. http://dx.doi.org/10.7242/gdsp.2018.16.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Поезжаев, О. С., Ю. Г. Иванов, and С. А. Великин. "Применение электрометрических исследований в условиях сложного геологического строения территории на примере Сытыканского гидроузла, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 342. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848092.

Full text
Abstract:
Процессы обходной фильтрации, возникающие на участках береговых примыканий гидротехнических сооружений (ГТС) криолитозоны в результате техногенного нарушения естественного состояния многолетнемерзлых пород (ММП), могут быть причиной возникновения аварийных ситуаций, поэтому задача наблюдения за развитием таких процессов становится весьма актуальной. Главной особенностью геологического строения Сытыканского гидроузла является наличие верхнекембрийского водоносного комплекса (ВВК), подстилающего толщу ММП. Горные породы в пределах ВВК характеризуются отрицательной температурой до -4°С, но в связи с высокой минерализацией рассолов, входящих в состав верхнекембрийского водоносного комплекса, обладают низким удельным электрическим сопротивлением (УЭС), что значительно усложняет интерпретацию геофизических данных. Следовательно, для повышения информативности проводимых исследований необходимо учитывать региональное геологическое строение территории Сытыканского гидроузла, что позволит скорректировать подход к интерпретации данных геофизических исследований на объекте.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "ГЕС"

1

Свідзінська, Д. В. "Освітній потенціал Відкритих ГІС (на прикладі Відкритої настільної ГІС SAGA)." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145046.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kreyder, O. A. "ГИС-технологии в образовании." In IT for Geosciences 2012. Netherlands: EAGE Publications BV, 2012. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20142842.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Miryazov, T. R. "Approaches to GIS visualization of migration in the Far Eastern Federal District." In Online conference devoted to the study of demographic and migration processes in the Russian Federation. Federation, countries of the Asia-Pacific region, and the relationship between migration processes and sustainable development. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-84-3.2020.94.102.

Full text
Abstract:
Анализ и прогнозирование миграционной ситуации является приоритетным направлением в исследовании ситуации в Дальневосточном федеральном округе. В первую очередь, это связано с активным развитием добывающей промышленности и приграничным положением со странами Азиатско-Тихоокеанского региона. В связи со сложной структурой миграционных процессов, важным инструментом в работе с данными являются геоинформационные системы (ГИС). В данной статье рассматриваются основные подходы к ГИС-визуализации статистических данных по миграции и изменению численности населения регионов Дальнего Востока. Приводятся примеры использования картографических материалов для анализа миграционной ситуации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевцов, А. В. "Конструктивные особенности активных компонентов ГИС." In Научные тенденции: Вопросы точных и технических наук. ЦНК МОАН, 2018. http://dx.doi.org/10.18411/spc-12-04-2018-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дригус, Марія. "АРХІТЕКТОНІКА ТЕОРІЇ ОСОБИСТОСТІ Г.С. КОСТЮКА." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v6.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Челнокова, Дарья Сергеевна, and Ирина Геннадьевна Ганагина. "ВОЗМОЖНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ QUANTUM GIS ДЛЯ ВИЗУАЛИЗАЦИИ РЕЗУЛЬТАТОВ МОДЕЛИРОВАНИЯ ХАРАКТЕРИСТИК ГРАВИТАЦИОННОГО ПОЛЯ." In Сборник материалов III научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". СГУГиТ, 2020. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2020-1-83-91.

Full text
Abstract:
Получение качественной и достоверной цифровой картографической информации о характеристиках гравитационного поля Земли с применением геоинформационных систем (ГИС) и технологий, является актуальной задачей визуализации модельных данных. Основное требование при выборе программного обеспечения для создания моделей характеристик гравитационного поля предъявляется к точности воспроизведения исходной информации. В настоящее время Quantum GIS (QGIS) является одной из наиболее динамично развивающихся и функциональных настольных ГИС и данное исследование направлено на определение возможности ее использования для визуализации результатов моделирования характеристик гравитационного поля. В работе представлены модели значений силы тяжести и аномалий высоты в точках на территорию Новосибирской области с использованием возможностей программного продукта QGIS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Р. Семакова, Э. "Применение ГИС-технологий в снеголавинных исследованиях." In GeoSiberia 2007 - International Exhibition and Scientific Congress. European Association of Geoscientists & Engineers, 2007. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201403236.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Солодкий, Е. В., and А. Н. Карпенко. "Пористость газонасыщенных коллекторов по данным ГИС." In Geoinformatics 2013. Netherlands: EAGE Publications BV, 2013. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20142418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Idrisov, I. M., and S. A. Ninalalov. "ENERGY OF DAGESTAN. STATE AND OUTLOOK." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-107-109.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрены вопросы состояния энергетики Дагестана и перспективы её развития. Описаны мощности ГЭС, объемы годовой выработки и потребления электроэнергии. Рассмотрены возможности возобновляемой энергетики для достижения полной обеспеченности региона энергетическими ресурсами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Блиновская, Я. Ю., В. В. Жариков, Е. Г. Егидарев, А. А. Мурзин, and Э. Э. Ахмаева. "REQUIREMENTS FOR INFORMATION RESOURCES IN THE FORMATION OF A MARINE SPATIAL PLANNING SYSTEM." In Геосистемы Северо-Восточной Азии. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.35735/tig.2021.90.38.037.

Full text
Abstract:
Одним из наиболее эффективных на сегодняшний день инструментов, позволяющих наглядно, оперативно получать и обрабатывать информацию об экологическом состоянии территорий и акваторий, признаны геоинформационные системы (ГИС). Информационная основа морского пространственного планирования (МПП) как системы поддержки принятия решений, формируется основе ГИС-технологий. В этой связи важной задачей является определение требований к информационным ресурсам, составляющим систему морского пространственного планирования. Geographic information systems (GIS) are recognized as one of the most effective tools today, allowing to visually, quickly receiving and process information about the ecological state of territories and water areas. The information basis of marine spatial planning (MSP) as a decision support system is formed based on GIS technologies. In this regard, an important task is to determine the requirements for information resources that make up the maritime spatial planning system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "ГЕС"

1

Холошин, Ігор Віталійович. Педагогічна геоінформатика. Ч. 3. Геоінформаційні системи. Видавець ФО-П Чернявський Д. О., 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3925.

Full text
Abstract:
Пропоноване видання є третьою частиною навчального посібника «Педагогічна геоінформатика», присвяченого питанням запровадження геоінформаційної освіти в педагогічних ВНЗ України. Ця частина розкриває освітній потенціал ГІС-технологій у курсах шкільної географії різного рівня підготовки. У теоретичній частині викладено історію розвитку ГІС-технологій, основні функціональні компоненти, структуру, організацію даних й аналітичні можливості ГІС, а також подано приклади їх практичного застосування. У практичній частині посібника детально, на конкретних прикладах, проаналізовано педагогічні технології запровадження ГІС-технологій у практику сучасної школи в різних формах організації навчання. У додатку до посібника подано методичні розробки для проведення практичних і лабораторних робіт різного тематичного змісту. Посібник розрахований на студентів-географів педагогічних ВНЗ, а також вчителів географії загальноосвітніх шкіл, коледжів та ліцеїв. Представляє інтерес і для вчителів інформатики, біології, математики та фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Холошин, Ігор Віталійович. Педагогічна геоінформатика. Ч. 3. Геоінформаційні системи. Видавець ФО-П Чернявський Д. О., 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3925.

Full text
Abstract:
Пропоноване видання є третьою частиною навчального посібника «Педагогічна геоінформатика», присвяченого питанням запровадження геоінформаційної освіти в педагогічних ВНЗ України. Ця частина розкриває освітній потенціал ГІС-технологій у курсах шкільної географії різного рівня підготовки. У теоретичній частині викладено історію розвитку ГІС-технологій, основні функціональні компоненти, структуру, організацію даних й аналітичні можливості ГІС, а також подано приклади їх практичного застосування. У практичній частині посібника детально, на конкретних прикладах, проаналізовано педагогічні технології запровадження ГІС-технологій у практику сучасної школи в різних формах організації навчання. У додатку до посібника подано методичні розробки для проведення практичних і лабораторних робіт різного тематичного змісту. Посібник розрахований на студентів-географів педагогічних ВНЗ, а також вчителів географії загальноосвітніх шкіл, коледжів та ліцеїв. Представляє інтерес і для вчителів інформатики, біології, математики та фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Паранько, Ігор Степанович, О. Є. Куліковська, and В. Д. Сидоренко. Концепція створення і розвитку інфраструктури геоінформаційного простору гірничодобувних регіонів. ДВНЗ «КНУ», 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5048.

Full text
Abstract:
Розроблено Концепцію створення і розвитку інфраструктури геопросторових даних в гірничодобувних регіонах, реалізація якої дозволить забезпечувати швидкий і ефективний пошук, доступ, обмін інформацією з її подальшим використанням у системах підтримки прийняття рішень управління територіями та інших інформаційноаналітичних системах різних рівнів державної влади та на важливих суб'єктах господарювання на основі використовування ГІС регіонального і міського значення, забезпечить зростання якості життя населення в гірничодобувних регіонах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Холошин, Ігор Віталійович, and Ігор Степанович Паранько. Новий підхід в організації навчальних геологічних екскурсій з використанням геоінформаційних технологій (на прикладі Криворізького регіону). КДПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3935.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто приклад організації навчальних геологічних екскурсій з залученням геоінформаційних технологій. Використовуючи супутникову навігацію в поєднанні з ГІС, стає можливим створення мультимедійних інтерактивних екскурсій, що відображають пересування за маршрутом із одночасним синхронним відтворенням аудіо- та відеоконтенту, зображень, тексту та інших інформаційних матеріалів. Як приклад, представлена розроблена авторами навчальна геологічна екскурсія «Геологічні пам'ятки Криворіжжя – літопис геолого-географічних подій у регіоні в докембрійский час», реалізована у вигляді мультимедійного GPS путівника на платформі програми M-Guide.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Меркулов, С. И. Безопасность строительного фонда России. Проблемы и решения: Материалы Международных академических чтений (г. Курск, 18 ноября 2021 г.)/ под ред. проф. С.И. Меркулова: М-во науки и высш. образов. Рос. Федерации, Курский гос. ун-т. - ЗАО «Университетская книга», 2021 – 263 с. Closed Joint Stock Company "University Book", November 2021. http://dx.doi.org/10.47581/2021/kgu-stroy.01.

Full text
Abstract:
В сборнике представлены материалы Международных академических чтений «Безопасность строительного фонда России. Проблемы и реше-ния». В материалах представлены результаты исследований, направленных на разработку новых конструктивных решений, совершенствование методов расчета конструкций зданий и сооружений с учетом реальных свойств материалов и условий эксплуатации, на развитие методов диагностики и реконструкции строительных объектов. Для широкого круга преподавателей и обучающихся ВУЗов строительных направлений, специалистов проектных и строительных организаций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography