Academic literature on the topic 'Гармонізації обліку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Гармонізації обліку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Гармонізації обліку"

1

Саєнко, О. Р., В. В. Сьомченко, and А. О. Мельник. "ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 52–55. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-09.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті історичні та економічні передумови зародження та роз- витку бухгалтерського обліку як науки, а також еволюція його концепцій. Висвітлено сутність бухгалтерського обліку і його особливостей як сфери діяльності та області людських знань. Узагальнено позиції науковців сто- совно можливостей застосування цих знань для розробки новітніх технологій в системі бухгалтерського обліку. Сформовано загальні тенденції й представ- лено основні етапи розвитку та еволюції науки про бухгалтерський облік. Проведено ретроспективний аналіз методичних підходів до регулювання бухгалтерського обліку та представлено їх визначальні риси. Проаналізовано та узагальнено традиційно використовувані підходи до формування мето- дів бухгалтерського обліку, які базуються на різних ознаках. Обґрунтовано формування визначених облікових методів в розрізі історичної періодизації облікових систем та в межах кожного періоду виокремлено предмет та метод бухгалтерського обліку. Проаналізовано взаємозв’язки між економічними умовами та змістовним наповненням основних теоретичних понять науки про бухгалтерський облік. Визначено необхідність застосування історичного досвіду формування бухгалтерського обліку як науки для вдосконалення його сучасної теорії і практики як системи, що постійно розвивається. Історичний досвід визначає розвиток методології бухгалтерського обліку, зумовлює необ- хідність установлення чітких напрямів для прогнозування подальшого роз- витку облікової науки, розроблення концептуальних основ систем сучасного бухгалтерського обліку, реформування вітчизняної облікової системи та її гар- монізації з передовою світовою обліковою наукою і практикою. Обґрунтовано пошук інноваційних напрямів гармонізації та стандартизації бухгалтерського обліку та забезпечення ефективності реалізації заходів щодо організації та ведення бухгалтерського обліку на підприємствах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хорошилова, Ірина. "РОЛЬ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ В ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТУ КРАЇНИ." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 27 (November 14, 2021): 196. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.27.196.

Full text
Abstract:
УДК 336.2.026; JEL Classification: М48 Мета дослідження є аналіз сучасного стану податку на прибуток підприємств в державі та обґрунтування його ролі в формуванні державного бюджету. Методика дослідження: для досягнення поставленої мети в роботі були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: порівняльний аналіз наукової літератури та інформаційних джерел на основі методів порівняння, систематизації та узагальнення; узагальнення результатів аналізу і логічна генерація висновків. Результати дослідження: результатом наукової роботи є теоретичне узагальнення і практичні рекомендації щодо обліку та оприбуткування податку на прибуток підприємств. Сучасний облік податку на прибуток має свої недоліки. Необхідно гармонізувати правила ведення бухгалтерського фінансового обліку на законодавчому рівні. Наукова новизна: полягає в комплексному дослідженні проблем, пов’язаних з обліком оприбуткування податку на прибуток підприємств. Запропоновано й надалі впроваджувати конструктивні кроки в напрямі гармонізації податкового та бухгалтерського обліку з податку у напрямі скорочення кількості розбіжностей між ними. Все це зумовлено переходом від суто фіскальної до стимулюючої системи оподаткування підприємств, в умовах економічної кризи спричиненої пандемією, що породжує дефіцит державних фінансових ресурсів. Практична значущість полягає в тому, що з впровадженням актуальних кроків в системі оподаткування та законотворенні виникнуть сприятливі умови для ведення ділової активності та покращення фінансово-економічного стану підприємствами України без шкоди для показників державного бюджету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваль, М. І., and О. В. Цімошинська. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЙОГО ГАРМОНІЗАЦІЇ З НОРМАТИВАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (ЄС)." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, no. 1(60) (April 30, 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/60-3.

Full text
Abstract:
У ретроспективному плані досліджено процес реформування в Україні систем бухгалтерського обліку і звітності в контексті його гармонізації з існуючими нормами в Європейському Союзі. Вибір Україною Євроатлантичного вектору розвитку зумовив її зобов’язання щодо адаптації національного законодавства до законодавства ЄС в усіх сферах життя країни, в тому числі стандартизації системи бухгалтерського обліку і звітності, аудиту, оподаткування. Державне управління відповідними трансформаціями вітчизняного законодавства викликало необхідність створення відповідного організаційно-економічного механізму його розробки і впровадження. Зокрема, були розроблені відповідні національні стандарти обліку і аудиту. У ході їх запровадження підприємства і організації в Україні набули відповідного досвіду, який забезпечує поступовий перехід на виконання в обліку, звітності і аудиті в Україні міжнародних стандартів. Разом з тим встановлено, що процес гармонізації вітчизняного законодавства невиправдано затягнувся в часі, що свідчить про зволікання і непослідовність дій владних еліт України, порівняно з іншими східноєвропейськими країнами. Така ситуація вимагає від органів влади оперативного реагування шляхом розробки і здійснення системних заходів, спрямованих на мобілізацію інтелектуальних, фінансових, матеріальних та інших ресурсів на досягнення завдань, передбачених Стратегією сталого розвитку “Україна – 2020”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ratushenko, Alyona Igorevna. "ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ." Научный взгляд в будущее, no. 05-05 (October 12, 2017): 53–60. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-05-047.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблематику існування різних підходів до існуючої термінології та визначення економічної сутності основних засобів в умовах гармонізації їх обліку основних засобів із міжнародними стандартами. Окреслено основні проблеми визначення тер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сакун, А. Ж., and А. Ю. Юрченко. "ПРОЦЕС І ТЕНДЕНЦІЇ МОДЕЛЮВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 7 (June 29, 2021): 171–77. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.7.20.

Full text
Abstract:
Актуальність теми статті характеризується тим, що нині кожна країна використовує власну модель ведення бухгалтерського обліку, яка формується, посилаючись на фінансові, політичні та соціальні умови життя даної країни. Мета даної статті полягає у тому, щоб зіставити моделі бухгалтерського обліку, виявити їхні характерні риси та особливості. Розглянуто методи моделювання бухгалтерського обліку, які є одними з основних способів управління бізнесом для досягнення дієвих рішень стосовно адаптації до сучасної економіки. Результати досліджень підтверджують, що старі моделі не дають бажаного ефекту зацікавленим суб'єктам, тому розроблення нових моделей призведе до поліпшення корисності, нормалізації та гармонізації бухгалтерського обліку, дасть можливість підвищити конкурентоспроможність підприємств на міжнародному та внутрішньому рівнях та задовольнить потреби користувачів бухгалтерської інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Garkot, Oleg Igorevich. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ ВИТРАТ НА ОСНОВІ ГАРМОНІЗАЦІЇ ТА СТАНДАРТИЗАЦІЇ З МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ." Научный взгляд в будущее, no. 05-05 (October 12, 2017): 23–27. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-05-025.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто проблеми уніфікації бухгалтерського обліку, зокрема в частині що стосується визнання витрат. Визначено інструменти що використовуються для подолання даних проблем в Україні. Досліджено основні переваги, недоліки та загрози із якими мож
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Миколайчук, Л. В. "Порівняльна характеристика бухгалтерського та податкового обліку фінансових результатів і шляхи гармонізації." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Економіка, Вип. 29, ч. 1 (2010): 82–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Малюга, Н. М. "Роль бухгалтерського обліку в макроекономічних методологіях (до проблеми гармонізації мікро- і макрообліку)." Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки, Вип. 2 (2005): 20–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рожелюк, В. М. "Алгоритмізація вирішення проблем гармонізації обліку в Україні з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності." Бізнес Інформ, no. 6 (2016): 160–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shevtsiv, L. Y., and Y. O. Mosolova. "Accounting Policy in Managing the Activity of Enterprises under the Conditions of Harmonization of Accounting and Reporting." Business Inform 3, no. 506 (2020): 260–69. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-3-260-269.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Гармонізації обліку"

1

Линник, Олена Іванівна, and Карина Юріївна Калюжна. "Проблема гармонізації бухгалтерського обліку за П(С)БО та МСФЗ." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39654.

Full text
Abstract:
Розвиток глобалізації у світі створює економічні передумови для розробки і впровадження загальноприйнятих вимог до ведення бухгалтерського обліку та підготовки фінансової звітності на основі міжнародних стандартів фінансової звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федько, Ю. "Переваги адаптації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України до міжнародних стандартів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27445.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кравченко, Олена Володимирівна, Елена Владимировна Кравченко, and Olena Volodymyrivna Kravchenko. "Гармонізація обліку в державному секторі." Thesis, Луцький національний технічний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59791.

Full text
Abstract:
Функціонування державного сектору повинно супроводжуватися застосуванням адекватної системі бюджетного обліку і формуванням достовірної фінансової звітності про використання довірених активів та виконання прийнятих зобов'язань бюджетними установами. Діюча система бухгалтерського обліку державних установ постійно вдосконалюється з метою більш повного приведення положень діючих нормативних документів у відповідність з фактичним змістом відображених в обліку фінансово-господарських операцій, а також з вимогами чинного законодавства в галузі бухгалтерського обліку в Україні і світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нишенко, Л. П. "Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лисиця, Віра Іванівна, Вера Ивановна Лисица, Vira Ivanivna Lysytsia, and Т. М. Шевель. "Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18275.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Євченко, Н. Г. "Гармонізація податкового та фінансового обліку відповідно до вимог Податкового кодексу України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59305.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Слободяник, Ю. Б., and Ю. М. Тимощенко. "Оцінка вартості активів: аспекти гармонізації фінансової і облікової наук." Thesis, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62637.

Full text
Abstract:
У статті доводиться, що інтеграція облікової і фінансової наук сприятиме практичному застосуванню науково обгрунтованих підходів щодо оцінки активів, підвищить ефективність прийнятих на її основі управлінських рішень.
The article argues that the integration of accounting and financial sciences contribute to the practical application of science-based approaches to valuation of assets, increase efficiency adopted on the basis of management decisions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Хоменко, Ю. "Організація облікової політики в Україні: проблеми та рішення гармонізації." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61187.

Full text
Abstract:
Тема облікової політики в нашій державі є актуальною з моменту проведення реформи національної облікової системи, але й досі протягом майже 10 років залишаються невирішеними питання змісту, структури, ступенів деталізації, порядку розкриття, внесення та відображення змін до облікової політики та облікових оцінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Терещенко, Т. В. "Теоретичні та практичні аспекти формування фінансової звітності за МСФЗ (на прикладі ТОВ «Цемент»)." Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9608.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти методика складання фінансової звітності, її аналіз та внутрішній аудит. Розглянуто актуальність впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності і проблемні питання щодо гармонізації обліку і фінансової звітності до міжнародних вимог. Проаналізовано сучасну практику формування та організації аналізу, аудиту фінансової звітності на прикладі ТОВ «Цемент». Запропоновано шляхи вдосконалення методики складання фінансової звітності. Розроблена детальна програма аудиту фінансової звітності, а також авторська модель алгоритму перевірки якості і достовірності фінансової звітності з використанням міжнародних практик. Для підвищення ефективності діяльності ТОВ «Цемент» запропоновано економіко-математичне моделювання, яке допомогло встановити ступінь залежності прибутковості підприємства від різноманітних факторів та виявити основні з них.
The work considers theoretical aspects of the methodology of financial reporting, its analysis and internal audit. The relevance of the implementation of International Financial Reporting Standards and the issues of harmonization of accounting and financial reporting to international requirements are considered. The current practice of forming and organizing analysis, audit of financial reporting on the example of LLC «Cement» is analyzed. The ways of improvements of the method of composing financial reporting are offered. A detailed program of financial reporting audit has been developed, as well as an author's model of algorithm for checking the quality and reliability of financial reporting using international practices. To improve the efficiency of LLC «Cement», econometric and mathematical modeling was proposed, which helped to establish the degree of dependence of the enterprise profitability on a variety of factors and identify the main ones.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Гармонізації обліку"

1

Петрук, О. М. Гармонізація національних систем бухгалтерського обліку. Житомир: ЖДТУ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography