Academic literature on the topic 'Візуальний аналіз'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Візуальний аналіз.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Візуальний аналіз"

1

Кремень, Василь Григорович, and Володимир Васильович Ільїн. "ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІЗУАЛЬНОЇ ГРАМОТНОСТІ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ТА ЇЇ ЕКСПЛІКАЦІЯ В КУЛЬТУРІ МИСЛЕННЯ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 1–12. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.3660.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється креативність і особливості застосування візуальної грамотності, що набула актуальності в епоху розвитку інформаційно-комп’ютерних технологій, упровадження яких в освіту підносить її на рівень сучасних вимог. Здійснено аналіз «візуального повороту», у результаті якого виникла візуальна культура. У її контексті набув розвитку комплекс наукових розвідок щодо проблеми візуальності, розв’язання якої формує способи обробки візуальної інформації, використання візуального сприйняття в освітніх процесах і комунікації, а також технік аргументації на основі візуальної інформації. Підкреслюється вплив візуалізації на освіту, в основі якої тепер лежить не тільки мова, а й мультимедійна екранна комунікація, що формує сучасну грамотність. Зазначається, що грамотність ХХІ століття мультимодальна, здатна до швидкої та творчої інтерпретації, означає навчання з власними правилами конструювання, спрямована на інтерактивні комунікації в режимі реального часу, передбачає можливість використання медіа для виклику емоційних реакцій, має потенціал зміни способів, методів, технологій, форм навчання. Вказуються ключові академічні досягнення сучасності: грамотність цифрової доби; базова, наукова, економічна, технологічна, візуальна, інформаційна, мультикультурна грамотність і глобальна обізнаність; винахідницьке мислення; ефективна комунікація; висока продуктивність. Виявлено, що під візуальною грамотністю розуміємо здатність сприймати та використовувати візуальні образи, разом із здатністю індивіда мислити, вчитися і виражати думки в зображеннях. Це означає сприйняття логіки, емоцій і смислів, які наявні у візуальній інформації, а також здатність продукувати образи в комунікації. Зазначається, що візуально грамотні учні та студенти мають практичні знання зі створення та відтворення візуальної інформації в цифрових медіа, а також постають продуктивними візуальними комунікаторами, які мислять відповідно до запитів цифрової реальності. Зазначається, що візуальна спрямованість сучасних освітніх практик обумовлена розвитком інформаційно-комп’ютерних технологій, які породжують екранно-образну реальність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kremen, Vasyl, and Volodymyr Ilyin. "Психолінгвістичні особливості дискурсу візуальної епістемології: від logos’у до visio." PSYCHOLINGUISTICS 28, no. 1 (November 8, 2020): 168–86. http://dx.doi.org/10.31470/2309-1797-2020-28-1-168-186.

Full text
Abstract:
Вступ. Стаття присвячена психолінгвістичному аналізу візуальних досліджень у дискурсах сучасної епістемології, які відкривають нові формати взаємодії «слова» і «бачення», визначають співвідношення між мовою та свідомістю, вербальним і візуальним у пізнанні та мисленні. Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні використання методів психолінгвістики в концептуалізації візуальних студій як нового формату сучасних епістемологічних дискурсів, що засновані на герменевтиці, когнітивістиці, психології сприйняття та її модифікаціях. Методи дослідження. Міждисциплінарний підхід, методи сучасної епістемології та візуалістики, герменевтичні, феноменологічні, когнітивні практики, дані експериментальних досліджень. Результати. Теоретичний аналіз підтвердив важливість герменевтичної інтерпретації текстів, де людина через психологічне споглядання та дологічний, дорефлексивний, допонятійний досвід відкриває нові горизонти знання про світ і себе. Мова як «дім буття» є психолінгвістичною сферою, що зумовлює перехід від загальних структур свідомості до її психосемантичного зв’язку з сутнісним змістом знання. Сфера бачення (vision) як дискурс сучасної епістемології, в умовах соціальної, лінгвістичної, медіа-візуальної активності розширює психологічне, когнітивне, інтелектуальне, вербальне сприйняття світу та його розуміння. Візуальне сприйняття в ролі перцептивної діяльності в епістемології нероздільно пов’язане з культурою мовлення, практикою логічної аргументації, що дає змогу здійснювати психолінгвістичну оцінку наукового, філософського, культурного знання. Отримані в результаті сприйняття образи утворюють нову реальність, яка презентує себе в інтенціях візуальної культури. Висновки. Візуальні студії у формах візуальної культури, візуального сприйняття, візуального мислення постають новими аспектами сучасної епістемології, відкривають перспективи вербальної комунікації в процесах когнітивно-інтелектуальної діяльності, активізуючи психолінгвістичну сферу наукового аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кондратенко, Ю. В., І. Г. Зотова, and В. В. Грицюк. "Візуальний аналіз політик безпеки в ERP-системах." Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ імені Івана Черняховського, no. 1-62 (May 16, 2018): 68–73. http://dx.doi.org/10.33099/2304-2745/2018-1-62/68-73.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Astapova-Vyazmina, Olena Igorivna. "СЕМІОТИКА ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ (ВІЗУАЛЬНИЙ АНАЛІЗ РЕКЛАМИ НА ТБ)." Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 4, no. 2 (December 25, 2021): 3–10. http://dx.doi.org/10.15421/342116.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення поля гендерних стереотипів в рекламній продукції вітчизняного телебачення. Семіотичне дослідження спрямовано проаналізувати роль перекладачів комунікативного процесу при використанні знакових систем для трансляції суб’єктивного досвіду. Використання режиму образів дозволяє коректувати версію гендерних стереотипів буденної культури та формувати сучасний погляд на поведінку чоловіків та жінок, їх ціннісні орієнтири. Артикуляція шаблонного розуміння соціальних функцій сучасної родини дозволяє нейтралізувати моделювання оціночного судження щодо упередженого ставлення до гендерної проблематики в соціальному контексті. В якості ілюстрації порівняємо вербальну складову та візуальний образ реклами кастингу реаліті-шоу «Хата-на-тата».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Костенко, П. Ю., В. В. Слободянюк, Д. В. Карлов, Є. В. Ветлугін, and В. О. Лєбєдєв. "Метод фільтрації мультиплікативного шуму на зображеннях з використанням технології сурогатних даних." Системи обробки інформації, no. 4(167) (December 26, 2021): 45–57. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2021.167.04.

Full text
Abstract:
У статті розглядається метод фільтрації мультиплікативного шуму на цифровому зображенні, заснований на представленні гомоморфного образу зображення в векторно-матричному фазовому просторі і використанні нетрадиційних методів багатомірного статистичного аналізу, а саме – технології сурогатних даних, яка дозволяє з єдиного зображення, спотвореного мультиплікативним шумом, формувати псевдоансамбль “сурогатних” зображень із подальшим їхнім усередненням. Проведено імітаційне моделювання запропонованого методу фільтрації шуму. Проведений візуальний порівняльний аналіз просторової і радіометричної роздільної здатності запропонованого й деяких відомих методів фільтрації шуму та їх чисельних мір якості. Показано, що запропонований метод демонструє кращу просторову та радіометричну роздільну здатність у порівнянні з найпоширенішими методами фільтрації шуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zhuravel, I. M., and V. M. Maksymovych. "Кількісний аналіз орієнтації та видовженості зерен на металографічних зображеннях за допомогою перетворень Хафа." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 135–39. http://dx.doi.org/10.15421/40280528.

Full text
Abstract:
Однією з форм представлення результатів неруйнівного контролю різноманітних металоконструкцій є металографічні зображення. Це зображення мікроструктури металу, які формуються за допомогою мікроскопа і фотофіксувального пристрою. З погляду матеріалознавства, мікроструктура відображає внутрішню будову металу та складається із різноманітних об'єктів – зерен, меж зерен, карбідів, різноманітних включень тощо, які характеризуються розміром, формою, орієнтацією. Мікроструктура матеріалу є віддзеркаленням його фізико-механічних характеристик. Отже, актуальною є задача аналізу мікроструктури матеріалів, яка надасть нові можливості щодо кількісного оцінювання їх фізико-механічних властивостей. Візуальний аналіз не забезпечує потрібної швидкодії та точності опрацювання, тому для вирішення задачі аналізу мікроструктури найдоцільніше використовувати методи оброблення цифрових зображень. Залежно від поставленої мети, задача аналізу мікроструктури полягатиме у пошуку та обчисленні метричних розмірів складників мікроструктури, оцінюванні їх форми, формуванні певної статистики тощо. У цій роботі розроблено метод кількісного аналізу орієнтації та видовженості зерен на металографічних зображеннях за допомогою перетворення Хафа. Результати цього аналізу є основою для досліджень залишкових напружень та пластичних деформацій металів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васюта, К. С., У. Р. Збежховська, В. В. Слободянюк, В. С. Загривий, and В. І. Чистов. "Метод прихованої передачі інформації в системах з Orthogonal frequency division multiplexing (OFDM) модуляцією." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 2(43), (May 11, 2021): 132–39. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.43.18.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано можливості використання сигналів з Orthogonal frequency division multiplexing (OFDM) модуляцією для організації скритного радіозв’язку в системах спеціального призначення. Побудовано та проаналізовано “образ” сигналу з OFDM модуляцією в псевдофазовому просторі. Візуальний аналіз “образу” показав, що його структура є близькою до структури регулярних процесів. Дана оцінка скритності функціонування систем з OFDM модуляцією за допомогою непараметричної Brock Dechert Scheinkman (BDS) статистики. Запропоновано метод підвищення скритності сигналів з OFDM модуляцією за допомогою використання поліномів Чебишева. Проведено порівняльний аналіз Independent аnd Identically Distributed (IID) скритності хаотичних та гармонічних OFDM сигналів. Отримані результати показують, що запропонований метод формування OFDM сигналів дозволяє забезпечити вищий рівень IID скритності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гальченко, Максим Сергійович, Євген Руславович Борінштейн, Наталія Володимирівна Іванова, and Галина Володимирівна Ільїна. "ВІЗУАЛЬНІ МЕТАФОРИ В ЦИФРОВОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ." Information Technologies and Learning Tools 81, no. 1 (February 23, 2021): 1–14. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v81i1.3846.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється продуктивність дії візуальної метафори в контексті використання інформаційно-комунікаційних технологій, упровадження яких змінює формат освітнього процесу. Проведено аналіз візуальних метафор у парадигмі філософії освіти, які використовуються для опису різноманітних моделей світобачення, пізнання та рефлексії над смислом понять і знань, що стають предметом вивчення. Візуалізацію визначено як створення зображень для передачі і виразу символів, що надає можливість більш повного розуміння тексту, даних, відомостей, доповнюючи наукове пояснення або логічну аргументацію. З огляду на те, що в повсякденному сприйнятті метафори застосовуються як засоби візуалізації для «бачення» абстрактних понять, проаналізовано поняття «концептуальна метафора», яка в когнітивно-лінгвістичних дослідженнях асоціює мислення з візією та пояснює складні феномени, що визначають хід думок. Постулюється думка про залучення до процесу застосування інформаційно-комунікаційних технологій і засобів навчання візуальних метафор, які через комп’ютерну графічну презентацію сприяють більш глибокому розумінню тексту навчального матеріалу, його застосування. Доведено, що візуальні метафори є засобом підвищення рівня концепту, спрямовують думку в певне русло, а за умов використання інформаційно-комунікаційних технологій більш повно інформують, презентують, створюють можливості для рефлексій над смислами конкретних знань. Зазначається, що візуальні метафори виникають як в зображеннях, так і в мові, апелюючи до погляду, бачення, світла, візуального сприйняття, візуального досвіду. Проаналізовано ряд ключових візуальних метафор – «зорового споглядання», «сліпоти», «дзеркала», «світла» – та їх застосування в практиці проведення навчальних занять з гуманітарних дисциплін. Автори вбачають перспективними подальші дослідження використання інформаційно-комунікаційних технологій для формування всіх складників візуальної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zhuravel, I. M. "ВИБІР НАЛАШТУВАНЬ ПІД ЧАС ОБЧИСЛЕННЯ ПОЛЯ ФРАКТАЛЬНИХ РОЗМІРНОСТЕЙ ЗОБРАЖЕННЯ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 2 (March 29, 2018): 159–63. http://dx.doi.org/10.15421/40280230.

Full text
Abstract:
Результати досліджень в біології, медицині, дистанційному зондуванні Землі, матеріалознавстві доволі часто представляють у вигляді цифрових зображень. Такі зображення, здебільшого, характеризуються не дуже високою візуальною якістю та складною структурою. Усі ці чинники істотно впливають на подальший аналіз візуальних даних. Незважаючи на інтелектуальні властивості зорового сприйняття, людина не може справитися з великим потоком інформації та забезпечити необхідну продуктивність її опрацювання, тому кількісний аналіз візуальних даних доцільно перекласти на обчислювальні системи. Це призвело до того, що останнім часом розвиток значного сегменту сучасних інформаційних технологій націлений на створення методів опрацювання та аналізу візуальної інформації. Результат процесу опрацювання та аналізу є надзвичайно важливим, оскільки він лежить в основі прийняття відповідальних рішень, для прикладу, в медицині чи на виробництві. Традиційні підходи, які базуються на евклідовій геометрії, не завжди є ефективними в разі опрацювання зображень зі складною структурою. Перспективним інструментарієм для аналізу таких зображень є фрактальна розмірність. Загалом вона дає змогу обчислювати тільки глобальні характеристики зображення. Для кількісного аналізу складноструктурованих зображень доцільно формувати поле фрактальних розмірностей. Встановлено, що для обчислення поля фрактальних розмірностей важливим є правильний вибір налаштувань. Серед них треба виділити – розмір локальної апертури, крок зміщення та метод бінаризації. Розмір локальної апертури істотно впливає на деталізацію під час аналізу зображення. Для найкращої локалізації розмір ковзного околу повинен бути співмірним з розміром об'єктів зацікавлення на зображенні. Другим важливим параметром є крок зміщення локальної апертури. Він пропорційний до часу опрацювання та обернено пропорційний до розміру зображення поля фрактальних розмірностей. Збільшення кроку зміщення доцільне під час опрацювання зображень великих розмірів, але це призводить до зменшення деталізації об'єктів. Оскільки більшість методів обчислення фрактальних розмірностей використовує за вхідні бінарні зображення, важливим є вибір методу порогової бінаризації, який має забезпечити найкращу деталізацію об'єктів інтересу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шандренко, Ольга Миколаївна, Катерина Олександрівна Кисельова, and Олена Володимирівна Радчук. "ХУДОЖНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ В КОЛЕКЦІЯХ ОДЯГУ УКРАЇНСЬКИХ ДИЗАЙНЕРІВ 2009-2019 РОКІВ." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 44 (June 25, 2021): 227–33. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.44.2021.235439.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – виявити та проаналізувати найбільш характерні художні засоби виразності у творчих роботах українських дизайнерів одягу впродовж 2009–2019 років. Методи. У роботі використані загальнонаукові методи дослідження: аналіз, синтез та узагальнення художніх засобів виразності в дизайні одягу. Наукова новизна. Виявлені основні силуетні форми, основна колірна гама, види матеріалів, види декорування та оздоблення, види аксесуарів, що були притаманні творчим роботам українських дизайнерів одягу впродовж 2009–2019 років. Висновки. Здійснено аналіз творчості провідних українських дизайнерів одягу. Проаналізовано їх творчий доробок за останнє десятиліття, який уособив персональну манеру їх творчості. Аналіз моделей одягу здійснено за такими параметрами: силуетна форма, колірна гамма, види матеріалів, види декорування та оздоблення, аксесуари. Систематизовано художні засоби виразності, які використовувались українськими дизайнерами упродовж останніх десяти років. Виявлено спільні та відмінні риси, які притаманні творчості вітчизняних дизайнерів одягу. Візуальний аналіз колекцій за силуетною формою, колірною гаммою, матеріалами, декоруванням, оздобленням та аксесуарами виявив, що найбільш вживаним силуетом упродовж 2009–2019 років для українських дизайнерів одягу стала прямокутна форма; при виборі кольорової гами дизайнери віддавали перевагу трьом кольорам, а саме, бежевому, білому і чорному. До найбільш популярних матеріалів при виготовлені одягу можна віднести: трикотажні полотна, шкіру, шовкові легкі тканини. Серед найбільш поширених принципів декорування переважали авторські принти, вишивка, а серед конструктивних принципів декорування – складки та защіпи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Візуальний аналіз"

1

Зубішин, І. О., А. С. Кузьменко, О. С. Сидоренко, and Ольга Геннадіївна Сімонова. "Аналіз методів створення комп`ютерної гри, персонажів та візуальних ефектів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46145.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кукош, Ю. С. "Аналіз візуально-композиційних елементів у створенні дитячого образу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9201.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тризна, Олександра Олександрівна. "ІНЖЕНЕРНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯКОСТІ ВІЗУАЛЬНИХ ОГЛЯДІВ АВІОНІКИ СТАРОГО ТА НОВОГО ПОКОЛІННЯ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2012. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/11449.

Full text
Abstract:
Представлені результати роботи, пов’язаної з аналізом однієї з технологічних операцій технічного обслуговування літаків, а саме з візуальним оглядом. Аналіз технологічних операцій візуального огляду для літаків типу АН-24 та АН-148 було здійснено на основі детального вивчення та статистичної обробки технологічних карт оперативного та періодичного обслуговування Represented results of work are connected with analysis of one of technological operations of aircraft maintenance, namely – visual inspection. The analysis of visual inspection technological operations for aircrafts of type АН-24 and АН-148 was performed on the basis of detailed studying and statistical processing of line and base maintenance task cards
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Радюк, Павло Михайлович, and Pavlo Radiuk. "Інформаційна технологія раннього діагностування пневмонії за індивідуальним підбором параметрів моделі класифікації медичних зображень легень." Дисертація, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11937.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена розв’язанню актуальної науково-прикладної задачі автоматизації процесу діагностування вірусного пневмонічного запалення за медичними зображеннями легень через розроблення інформаційної технології раннього діагностування пневмонії за індивідуальним підбором параметрів моделі класифікації медичних зображень легень. Застосування розробленої інформаційної технології раннього діагностування пневмонії в клінічній практиці дає змогу підвищити точність та надійність ідентифікації пневмонії на ранніх стадіях за медичними зображеннями грудної клітини людини. Об’єктом дослідження є процес діагностування пневмонії за медичними зображеннями грудної клітини людини. Предметом дослідження є моделі, методи та засоби інформаційної технології для раннього діагностування пневмонії за медичними зображеннями грудної клітини людини. У дисертаційній роботі визначено актуальність застосування інформаційних технологій у галузі цифрового діагностування захворювань легень за медичними зображеннями грудної клітини. На основі проведено аналізу методів та підходів до виявлення пневмонії встановлено, що нейромережеві моделі є найкращим рішенням для розроблення інформаційної технології раннього діагностування. Досліджено методи для налаштування нейромережевої моделі та підходи до пояснення та інтерпретування результатів ідентифікації захворювання легень. За аналізом сучасних підходів, методів та інформаційних технологій для діагностування захворювання легень на ранніх стадіях за медичними зображеннями грудної клітини обґрунтовано потребу в створенні інформаційної технології раннього діагностування пневмонії.
The present thesis is devoted to solving the topical scientific and applied problem of automating the process of diagnosing viral pneumonia by medical images of the lungs through the development of information technology for early diagnosis of pneumonia by the individual selection of parameters of the classification model by medical images of the lungs. Applying the developed information technology for the early diagnosis of pneumonia in clinical practice by medical images of the human chest increases the accuracy and reliability of pneumonia identification in the early stages
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бурсак, К. В. "Аналіз складових елементів інфографіки." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пазич, Анна Романівна. "Кіно і суспільство - американський кейс другої половини ХХ століття." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/35901.

Full text
Abstract:
Кінематограф як складова масової культури органічно вплітається у соціологічні дослідження суспільства. Тому вивчення впливу кіно на суспільство та їх зв’язку дає можливість отримувати знання про суспільні процеси, поведінку, цінності, ідеології. Розглянувши історію кінематографу як частини суспільного життя другої половини ХХ століття, стає зрозумілим як взаємодіють та комунікують кіно та аудиторія; а розглянувши теорії та підходи до вивчення соціології кіно, стає можливим класифікувати способи впливу кінематографу на суспільство. Використавши метод візуального та дискурс-аналізу до найпопулярніших кінострічок, вироблених в період В’єтнамської війни в США, були визначені ролі, які кіно грає у суспільстві та які воно має функції, підтверджено наявність впливу та зв’язку між кіно та аудиторією. Таким чином, кінематограф відкриває доступ соціології до розгляду суспільства під іншим, унікальним кутом, який розширює межі знання про суспільство та його процеси.
Cinema as a component of mass culture is organically intertwined with sociological studies of society. Therefore, the study of the impact of cinema on society and their connection provides an opportunity to gain knowledge about social processes, behaviors, values, ideologies. Considering the history of cinema as a part of the social life of the second half of the twentieth century, it becomes clear how cinema and audience interact and communicate; and considering the theories and approaches to the study of the sociology of cinema, it becomes possible to classify the ways in which cinema affects society. Using visual and discourse analysis of the most popular films produced during the Vietnam War in the United States, were identified the roles that cinema plays in society and its functions, was confirmed the influence and connection between film and audience. Thus, cinema opens the access of sociology to the study of society from a different, unique angle, which expands the boundaries of knowledge about society and its processes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Минко, В. А., and Леонід Борисович Кащеєв. "Аналіз методів пошуку файлів-аналогів на множені збережених зображень." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48446.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Полякова, Олександра Станіславівна. "Онтологічна пошукова система з аналізу навчальних планів." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29258.

Full text
Abstract:
Метою дипломної роботи є розробка онтологічної пошукової з використанням середовища Protégé та розробка програмного додатку з візуалізації SPARQL запитів. Об’єктом дослідження є предметна навчальних планів. Було виконано огляд існуючих систем створення онтології та аналізу навчальних планів, зроблено висновки щодо їх переваг на недоліків. Створено онтологічну систему та програмний додаток для пошуку та аналізу навчальних планів. Було подано тези на конференцію «Сучасні досягнення науки та техніки» стосовно даної роботи. Загальний обсяг роботи: 52 сторінки, 39 ілюстрацій та 25 бібліографічних найменувань.
The purpose of the thesis is to develop ontological search using the Protégé environment and develop a software application for rendering SPARQL queries. The object of research is the subject curriculum. An overview of existing ontology systems and curriculum analysis was performed, conclusions were drawn about their advantages in deficiencies. An ontology system and software application for the search and analysis of curricula have been created. Theses were presented at the conference "Contemporary advances in science and technology" in relation to this work. Total volume of work: 52 pages, 39 illustrations and 25 bibliographic titles.
Целью работы является разработка онтологической поисковой с использованием среды Protégé и разработка программного приложения по визуализации SPARQL запросов. Объектом исследования является предметная учебных планов. Было выполнено обзор существующих систем создания онтологии и анализа учебных планов, сделаны выводы относительно их преимуществ на недостатков. Создан онтологическую систему и программное приложение для поиска и анализа учебных планов. Было подано тезисы на конференцию «Современные достижения науки и техники» относительно данной работы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кеда, Т. Є. "Твердофазні аналітичні реагенти на основі адсорбованих на кремнеземі похідних дифенілкарбозону у комбінованих спектроскопічних і візуальних тест-методах аналізу." Diss. of Candidate of Chemical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Візуальний аналіз"

1

Бас, Світлана Віталіївна, and Катерина Іванівна Словак. Способи опрацювання запитів та характеристика мобільного доступу до Wolfram|Alpha. Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», December 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1081.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано способи опрацювання запитів різних видів до Wolfram|Alpha, зокрема, можливості запитів природною мовою. Надано характеристику мобільному доступу до Wolfram|Alpha, розглянуто формати подання даних: візуальні подання, зображення, HTML, Mathematica Cell, текстові подання, простий текст, MathML, введення Mathematica, виведення Mathematica, audio подання, спеціальні типи виводу Wolfram|Alpha. Метою статті є аналіз та узагальнення можливостей подання запитів до Wolfram|Alpha різними способами та надання характеристики можливостей мобільного доступу до Wolfram|Alpha. Предметом дослідження є Wolfram|Alpha як хмаро орієнтований сервіс навчання математики. При підготовці матеріалу було використано тематичні дослідження та експериментальне дослідження можливостей подання різних типів запитів до Wolfram|Alpha. Висновок: робота Wolfram|Alpha заснована на опрацюванні природної мови (поки тільки англійської), великій бібліотеці алгоритмів і NKS-підході до відповідей на запити. Wolfram|Alpha не видає перелік посилань, що ґрунтується на результатах запиту, а обчислює відповідь, ґрунтуючись на власній базі знань. Сервіс здатен перекладати дані між різними одиницями вимірювання, системами числення тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М. Кореляційна динаміка мір складності та фінансових криз. Цифрова типографія, October 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1203.

Full text
Abstract:
Досягнення останніх років фундаментальних наук при описі топологічних і темпоральних властивостей складних динамічних систем дають надію на успіх і при дослідженні складних соціально-економічних систем [1]. В роботі розглянуто особливості адаптації концепції складності в соціально-економічних системах. Показано, що парадигма складності є логічним підґрунтям побудови прогностичних моделей поведінки фінансових систем в умовах волатильної динаміки світової економіки. Широкий спектр мір складності використано для аналізу порівняльної динаміки складності систем в умовах фінансової кризи. Вказані міри можуть бути розраховані як для вихідного сигналу, так і для відновленої з нього мережної структури. Нами створено і адаптовано для моделювання фінансових ринків потужний і різнобічний спектр мір складності [2]. Так, серед мір інформаційного блоку використовуються моно- і мультимасштабні міри: - Лемпеля-Зіва, ентропії Шеннона, Тсалліса і Реньї, ентропії подібності, шаблонів, перестановок, вейвлет-ентропія, індекс незворотності часових рядів. Хаос-динамічний блок є більш об’ємним і потужним. До нього у якості мір складності входять: - показники Ляпунова, включаючи масштабно-залежну версію, фрактальні міри: фрактальна розмірність, декілька модифікацій розрахунку коефіцієнта Херста, спектр сингулярності (мультифрактальності), рекурентні міри складності, які одержуються в результаті побудови та кількісного аналізу рекурентних діаграм та інші. У випадку аналізу мережної структури розрізняють кореляційні, рекурентні і візуальні підходи для побудови мір складності. До топологічних мір відносяться, наприклад, коефіцієнт кластеризації, ступінь вершини та ін. Спектральними мірами є алгебраїчна зв’язність, енергія графа, спектральний розрив, тощо. Всі вказані міри реалізовані у вигляді процедур ковзного вікна, які дозволяють слідкувати за динамікою вибраної міри, порівнювати власне з динамікою вихідного ряду і робити висновки щодо моніторингу та попередження кризових явищ [3]. Показано, що в залежності від природи міри вона поводить себе характерним чином у передкризовий, власне кризовий та після кризовий періоди, що дозволяє будувати ефективні індикатори-передвісники кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography