Academic literature on the topic 'ВІД'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'ВІД.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "ВІД"

1

Бегерський, Дмитро Богданович, Євгеній Григорович Опанасюк, Микола Мар’янович Можаровський, and Іван Васильович Вітюк. "Дослідження транспортного акустичного забруднення і факторів його залежності на прикладі перехресть магістральних вулиць міста Житомира." Технічна інженерія, no. 2(88) (November 30, 2021): 14–24. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-2(88)-14-24.

Full text
Abstract:
Шум від автомобільного транспорту – це найбільш розповсюджений вид несприятливого екологічного впливу на організм людини. Аналіз результатів відомих досліджень свідчить про те, що джерелами 60–80 % акустичного забруднення міст є рух транспортних засобів. Від шкідливого впливу автомобільного шуму страждають люди, які проживають або працюють поблизу магістральних вулиць. Він суттєво залежить від інтенсивності транспортного потоку, типів транспортних засобів, їх швидкості та технічного стану і значно зростає під час так званих годин «пік», коли рух транспортних засобів стає найбільш інтенсивним. Також рівень шуму може бути завищений внаслідок малої насиченості або повної відсутності зелених насаджень вздовж доріг, близькості від дороги будівель та їх зовнішнього покриття з низькою поглинаючою здатністю, відсутністю незабудованих зон та ін. Крім зазначених факторів, особлива увага в роботі приділена акустичному забрудненню територій, що безпосередньо прилягають до перехресть, оскільки там присутні додаткові фактори впливу на рівень шуму (збільшення концентрації транспортних засобів, додатковий шум при спрацюванні гальм, робота двигунів на перехідних режимах та ін.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дичко, А. О. "Залежність біохімічного очищення стічних вод від факторів процесу." Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Вип. 1 (96) (2016): 109–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ревенкo, Г. О. "ПРЕДИКТОРИ НАПРУЖЕНОСТІ АНТИТОКСИЧНОГО ПРОТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНІТЕТУ У ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ ДОРОСЛИХ ОСІБ." Інфекційні хвороби, no. 2 (June 30, 2021): 29–37. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2021.2.12161.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було оцінити напруженість імунітету проти дифтерії у ВІЛ-інфікованих дорослих осіб і дослідити його зв’язок з основними клінічними та лабораторними показниками для визначення предикторних можливостей комплексного використання означених факторів. У дослідження було залучено 90 хворих на ВІЛ-інфекцію віком від 22 до 60 років, середній вік становив (40,1±0,9) років, серед яких чоловіків було 39 (43,3 %), жінок – 51 (56,7 %). До конт­рольної групи було залучено 49 здорових імунокомпетентних добровольців відповідної вікової групи та гендерного складу. Нами встановлено, що медіана протидифтерійних антитіл становила 0,17 (0,09-0,38) МО/мл, що у 6,1 разу нижче від відповідного показника у контрольній групі – 1,03 (0,56-1,27) МО/мл (р<0,001 за U-критерієм). Високий ризик відсутності або низьких рівнів протидифтерійних антитіл достовірно (від p<0,05 до p<0,001) асоціюється з анемією, тромбоцитопенією, підвищеною ШОЕ, низьким рівнем Т-хелперів (nadir), наявністю волосистої лейкоплакії язика, дефіцитом маси тіла, фактом тютюнокуріння. Найбільші протективні можливості щодо підвищення рівня протидифтерійного імунітету у ВІЛ-інфікованих дорослих відповідно пов’язані з отриманням людьми, які вживають наркотики ін’єкційно, замісної підтримувальної терапії (rs=0,57; p=0,002), відсутністю волосистої лейкоплакії язика (rs=-0,23; p=0,030), відмовою від куріння (rs=-0,26; p=0,013), нормальними лабораторними показниками крові (рівень гемоглобіну – rs=0,25; p=0,02, тромбоцитів – rs=0,41; p<0,001, ШОЕ – rs=-0,55; p<0,001) та маси тіла – rs=0,31; p=0,003), а також більшою кількістю Т-хелперів (nadir) – rs=0,49 (p<0,001). Комплексна оцінка зазначених факторів дозволить виявляти групи ризику, які потребують щеплення проти дифтерії, не проводячи спеціальних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Плахотник, Г. В. "Умови звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 4, no. 84 (December 28, 2018): 133–42. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.84.133-142.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено умовам звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Цей вид звільнення від відбування покарання є умовним тоді, коли передумовою звільнення від відбування покарання є обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.Розкрито зміст семи вимог для остаточного звільнення жінки від відбування покарання. Сприятливі кримінально-правові наслідки настають у випадку виконання всіх семи вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Morozov, Yu, A. Barylo, D. Chalaev, and M. Dobrovolskyi. "ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ПЕРШИХ ВІД ПОВЕРХНІ ВОДОНОСНИХ ГОРИЗОНТІВ ДЛЯ ТЕПЛО- І ХЛАДОПОСТАЧАННЯ." Vidnovluvana energetika, no. 2(57) (September 2, 2019): 70–78. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).70-78.

Full text
Abstract:
На підставі експлуатаційних даних двох свердловин, пробурених на території Міжнародного центру відновлювальної енергетики, визначена енергетична ефективність використання підземних вод перших від поверхні землі водоносних горизонтів для отримання теплоти та холоду в системах теплохладопостачання житлових будинків та будівель громадського призначення. Дослідні свердловини розташовані на відстані 11,5 м одна від одної, глибина яких складає 50 і 57 м відповідно. Під час проведення пробних відкачок одержані основні попередні експлуатаційні характеристики горизонту. Статичний рівень встановлюється на глибині 32,0 м, дебіт свердловин складає 2-3 м3/год., початкова температура підземних вод – 12 °С. Були розкриті таки водоносні горизонти та комплекси: горизонт алювіально-делювіальних відкладень першої надзаплавної тераси, що складається кварцовими пісками з лінзами та проверстками суглинків і залягає на глибині від 8 до 12 м; водоносний комплекс у відкладах межигірської, берекської та новопетрівської світ олігоцен-міоцену (полтавська і харківська серії), який залягає на глибині від 32 до 50 м та створений з дрібно-зернистого піску; бучаксько-канівський водоносний горизонт, що залягає на глибині від 90 до 117 м і складається з мілкого та дрібно-зернистого піску. Для оцінки можливості використання підземних вод з метою геотермального тепло- і хладопостачання використано водоносний горизонт полтавського і харківського віку, оскільки цей горизонт ізольований від поверхневих і грунтових вод потужною товщою (до 20 м) щільних глин, що забезпечує йому сталий режим фільтрації і стабільні гідрогеологічні параметри. В роботі показано, що використання підземних вод як джерела низькопотенційної енергії для теплових насосів дозволяє отримати від свердловини в 7...10 разів більшу теплову потужність в порівнянні з традиційними теплонасосними системами на основі ґрунтових зондів. Запропоновано схему роботи теплонасосних агрегатів з ступінчастим спрацьовуванням температурного потенціалу підземних вод від + 12 °С до + 1 °С, що дозволяє майже в півтора рази підвищити енергетичну ефективність процесу генерування теплової енергії. Оцінено ефективність застосування підземних вод для кондиціонування приміщень в літній час. Показано, що для даних свердловин величина СОР процесу «пассивного» кондиціонування перевищує 25. Температуру в приміщенні можна знизити на 5 градусів. Кількість «холоду», яка може бути отримана від однієї свердловини, становить більше 10 кВт. На підставі аналізу гідрогеологічних характеристик та режиму фільтрації перших від поверхні водоносних горизонтів вибрано найбільш придатний для створення систем геотермального тепло- і холодопостачання водносний комплекс та проведено розрахунки, які показали доцільність використання водоносного горизонту у відкладах межигірської, берекської та новопетрівської світ олігоцен-міоцену. Бібл. 3, табл. 3, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Трус, Інна М., and Микола Д. Гомеля. "ЗНЕСОЛЕННЯ МІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД ПРИ ВИКОРИСТАННІ РЕАГЕНТНИХ МЕТОДІВ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 3 (October 27, 2021): 417–24. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i3.214939.

Full text
Abstract:
Вирішення проблем водозабезпечення та охорони вод в рамках водних екосистем є актуальним питанням сьогодення. В роботі вирішено важливу науково-технічну проблему розробки високоефективних методів водопідготовки та очищення стічних вод від забруднень, що дозволяє створити маловідходні технології демінералізації. Нанофільтраційні технології водопідготовки дозволяють отримувати високоякісну питну воду та технологічну воду з необхідними показниками. Концентрати, які утворюються при нанофільтраційному очищенні високомінералізованих природних та шахтних вод, характеризуються підвищеним вмістом іонів жорсткості і сульфатів. Ефективного очищення води від сульфатів можна досягти при застосуванні синтезованого алюмінату натрію та вапна. Ступінь пом’якшення та очищення концентратів від сульфатів залежить від дози вапна та алюмінату натрію, співвідношення реагентів, реакції середовища. Ефективність вилучення сульфатів з води зростає з підвищенням дози вапна при постійній дозі коагулянту та з підвищенням дози гідроксоалюмінату натрію при постійній дозі вапна. Перевищення дози вапна на 20 % більше від стехіометричного співвідношення є недоречним, оскільки призводить до незначного підвищення ефективності вилучених сульфатів з води. Ефективність вилучення сульфатів за постійних доз вапна зростає з підвищенням дози коагулянту до 20–60 % від стехіометричної кількості сульфатів. При доведенні рН середовища до 7–8 за допомогою вуглекислого газу досягнуто підвищення ефективності вилучення іонів жорсткості та сульфатів. При знесоленні високомінералізованих вод при оптимальній дозі реагентів концентрація сульфатів знизилась до 69–89 мг/дм3 та іонів жорсткості – до 0.44–1.15 мг-екв/дм3. В роботі були розраховані рівняння регресії для залежності залишкових концентрацій сульфатів і іонів жорсткості у воді в залежності від дози вапна і алюмінату натрію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Grynchyshyn, N. M. "Ефективність методик для розрахунку збитків від забруднення земель в Україні." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 5 (November 3, 2020): 66–70. http://dx.doi.org/10.36930/40300511.

Full text
Abstract:
Економічний механізм управління екологобезпечним природокористуванням передбачає компенсацію екологічного збитку від забруднення природних ресурсів. У нормативно-методичній базі України для оцінювання екологічного збитку від забруднення природних ресурсів сформовані два напрямки: оцінка збитку через порушення природоохоронного законодавства та оцінка збитку від наслідків надзвичайних ситуацій. Серед чинних методик з оцінювання збитку від забруднення природних ресурсів є різні методики для розрахунку збитків від забруднення земель. До актуальних належить дослідження порівняльної ефективності методик розрахунку збитків від забруднення земель. Серед чинників процесу формування економічного збитку від забруднення важливе місце належить чинникам впливу і сприйняття, які визначають екологічний збиток. За допомогою здійсненого аналізу показників процесу формування екологічного збитку встановлено оцінювальні підходи до розрахунку збитків у різних методиках. Так, методика для розрахунку збитків від забруднення земель через порушення екологічного законодавства визначає прямий збиток від забруднення земель, а методики розрахунку збитків від забруднення земель для оцінювання наслідків надзвичайних ситуацій спрямовані на визначення опосередкованого збитку, а саме, збитку від забруднення підземних вод. Використовуючи опис подій техногенного характеру доведено неефективність методик для розрахунку опосередкованого збитку від забруднення земель. За результатами проведеного дослідження, рекомендуємо в Україні для оцінювання економічного збитку від забруднення земель використовувати одну, ефективнішу методику, яку розроблено для розрахунку збитків від забруднення земель через порушення природоохоронного законодавства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальський, В. "Від редакції." Юридична Україна, no. 9/10 (165/166 ) (2016): 28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чернієнко, Галина. "Від перекладача." Всесвіт, no. 7/8 (979/980) (2010): 146–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

-. "Від редколегії." Актуальні проблеми духовності, no. 4 (November 17, 2017): 7. http://dx.doi.org/10.31812/apd.v0i4.1599.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "ВІД"

1

Штанько, Т. В., Дмитро Олексійович Лазненко, Дмитрий Алексеевич Лазненко, and Dmytro Oleksiiovych Laznenko. "Очищення комунальних стічних вод від фосфатів." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63209.

Full text
Abstract:
Наявність біогенних елементів в водних об’єктах призводить до розвитку ціанобактерій (синьо-зелених водоростей) і заростання ними водойм, зменшення розчиненого кисню, погіршення умов для розвитку рослинного і тваринного світу та порушення нормального функціонування природних екосистем. Враховуючи це, сьогодні велику увагу приділяють технологіям очищення стічних вод від біогенних елементів, і зокрема, фосфору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Матяш, Я. О. "Очищення стічних вод від біогенних елементів." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70969.

Full text
Abstract:
Погіршення якості води в поверхневих джерелах відбувається, головним чином, через постійне забруднення речовинами антропогенного походження, в тому числі біогенними елементами, що пов’язано з недостатньою глибиною очищення стічних вод та необхідністю модернізації існуючих технологічних процесів та очисних споруд в Україні. Видалення біогенних елементів із стічних вод є нагальним завданням у зв’язку з тим, що сполуки азоту і фосфору викликають процес евтрофікації водойм, що супроводжується надмірним розвитком водоростей, особливо зелених, синьо-зелених та діатомових, переважанням небажаних видів планктону, порушення життєдіяльності риб та в цілому сприяє деградації водної екосистеми. Метою роботи є підвищення рівня екологічної безпеки водних екосистем за рахунок покращення якості очищення стічних вод від біогенних елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ребрикова, П. А. "Очищення стічних вод шкіряних підприємств від фенолу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11814.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соляник, Валерій Олександрович, Валерий Александрович Соляник, Valerii Oleksandrovych Solianyk, and О. В. Сланченко. "Очищення стічних вод від ПАР та фосфатів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25697.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кулеш, Лариса Петрівна, Лариса Петровна Кулеш, Larysa Petrivna Kulesh, А. О. Бойчунь, Ольга Іванівна Матлай, Ольга Ивановна Матлай, and Olha Ivanivna Matlai. "Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини." Thesis, Вид-во СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6098.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шарапановська, Таїсія Петрівна. "Метод очистки стічних вод від колоїдних часток." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45288.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник проекту: професор, д. т. н. Фролов Валерій Федорович.
У дипломній роботі досліджено процеси впливу техногенної діяльності на стан стічних та поверхневих вод. Метою роботи є охарактеризувати особливості фізико-хімічних методів очищення стічних вод та охарактеризувати один із методів очистки стічних вод від колоїдних часток. Методи дослідження: оброблення, компонування даних та аналіз існуючих методів очистки, їх порівняння та ефективність використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шарапановська, Таїсія Петрівна. "Метод очистки стічних вод від колоїдних часток." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49704.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник проекту: професор, д. т. н. Фролов Валерій Федорович.
У дипломній роботі досліджено процеси впливу техногенної діяльності на стан стічних та поверхневих вод. Метою роботи є охарактеризувати особливості фізико-хімічних методів очищення стічних вод та охарактеризувати один із методів очистки стічних вод від колоїдних часток. Методи дослідження: оброблення, компонування даних та аналіз існуючих методів очистки, їх порівняння та ефективність використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богадельніков, І. В., А. В. Бобрищева, О. О. Крюгер, Ю. В. Вяльцева, Н. І. Мужецкая, and Г. И. Смірнов. "Контроль за дітьми, народженими від ВІЛ-позитивних матерів." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32248.

Full text
Abstract:
Сучасним прикладом висловленого положення є деякі результати боротьби зі СНІДом. На тлі певної зневіри від результатів боротьби з пандемією СНІДу (тривале глобальне поширення ВІЛ-інфекції, в тому числі серед жінок репродуктивного віку, відсутність ефективних засобів боротьби та профілактики), світлим променем виявилося народження ВІЛ-негативних дітей від ВІЛ-інфікованих матерів, які отримують антиретровірусну хіміопрофілактику, яка збільшує народження таких дітей у 4-20 разів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32248
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Авіна, Світлана Іванівна, Григорій Іванович Гринь, Дар'я Костянтинівна Трет'яченко, and Вікторія Дмитрівна Штепа. "Сучасні способи очищення стічних вод від ціаністих з'єднань." Thesis, Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45251.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ребрикова, П. А. "Біологічне очищення стічних вод шкіряного виробництва від органічних забруднювачів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/12006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "ВІД"

1

Грабар, С. В. Від першої особи. Київ: Генер. дирекція по обслуговуванню інозем. представництв, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цілий, В. П. Від імені батька. Київ: Радянський письменник, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Немирович, І. Від щедрого сеця. Київ: Молодь, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жиленко, І. Євангеліє від ластівки. Київ: Пульсари, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Абузяров, Віктор. Євангеліє від Євгенія. Київ: Видавництво ім. Олени Теліги, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шостак, М. Євангеліє від Єви. Луцьк: Терен, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жиленко, І. Євангеліє від ластівки. Київ: Пульсари, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шостак, М. Євангеліє від Єви. Луцьк: Терен, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Абузяров, Віктор. Євангеліє від Євгенія. Київ: Видавництво ім. Олени Теліги, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жиленко, І. Євангеліє від ластівки. Київ: Пульсари, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "ВІД"

1

Љубинковић, Ненад. "Обред — особени вид народне драме у Срба, обред — припрема рецепције комада с певањем у Срба." In 50 година Међународног славистичког центра. Књ. 1, Велике теме српске књижевности, 189–94. Београд: Филолошки факултет Универзитета у Београду, Међународни славистички центар, 2019. http://dx.doi.org/10.18485/msc50.2019.1.ch16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Біланич, Галина, and Людмила Біланич. "НАЦІОНАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ У СПИСКУ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО." In Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.02.

Full text
Abstract:
У статті осмислено та об’єктивно оцінено роль культурної спадщини України у процесах консолідації української нації як неповторного історико-культурного середовища. Доведено, що значення культурної спадщини як сукупності успадкованих людством від попередніх поколінь полягає не лише в збереженні ідентичності та історії, а передусім формує нашу особистість і визначає повсякденне життя суспільства, є джерелом всеохоплюючого зростання, а національні традиції, обряди, кухня, мистецтво несуть не менше інформації про країну, ніж її політичний курс чи географічне розташування. Представлено перелік об’єктів, що внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, серед яких: Собор Святої Софії із прилеглими монастирським спорудами та Києво-Печерська лавра; ансамбль історичного центру Львова; транскордонний об'єкт «Дуга Струве»; об’єкт природної спадщини «Букові праліси Карпат»; резиденція митрополитів Буковини і Далмації; дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі; античне місто-держава Херсонес Таврійський та його хора. Схарактеризовано дефініції «матеріальна культурна спадщина» та «нематеріальна культурна спадщина», під якою зокрема розуміємо культурно-духовні особливості, які передаються від покоління до покоління і постійно відтворюються, вирізняють один етнос від іншого, формуючи його національну ідентичність. Представлено елементи, внесені до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, а також до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дубасевич, Роман. "Від дітей розпачу до cновид війни:." In Cossacks in Jamaica, Ukraine at the Antipodes, 671–703. Academic Studies Press, 2020. http://dx.doi.org/10.2307/j.ctv1zjg9jq.47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оніщенко, Н. М., and Т. І. Тарахонич. "Правова система: від теорії до прагматики." In CHALLENGES AND PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF LEGAL SYSTEMS IN UKRAINE AND EU COUNTRIES: COMPARATIVE ANALYSIS, 24–41. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2019. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-571-83-1-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Баженова, Олена, and Ігор Чорнодід. "ЗОВНІШНЯ СТІЙКІСТЬ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.05.

Full text
Abstract:
Як відомо, в Україні домінує експортоорієнтована модель економічного зростання з превалюючою часткою сировинних товарів у структурі експорту, що зумовлює його залежність від зовнішньої конкурентоспроможності країни та підвищення волатильності внаслідок дії зовнішньоекономічних збурень. У представленій статті запропоновано етапи трансформації економічної моделі України та шляхи забезпечення зовнішньої стійкості економіки України на засадах трансформації економічної моделі України від експортоорієнтованої до зовнішньостійкої економіки, що є основою для прийняття обґрунтованих управлінських рішень для забезпечення стійкості економічного зростання, розвитку внутрішнього ринку, підвищення рівня інвестиційної активності, нарощення виробництва високотехнологічної продукції, здатної конкурувати на зовнішніх ринках, та зростання добробуту населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pezhynska, O. M. "СПОСОБИ УТВОРЕННЯ ФРАНЦУЗЬКИХ ТОПОНІМІВ, ПОХІДНИХ ВІД АНТРОПОНІМНИХ НАЗВ." In SCIENTIFIC DEVELOPMENTS OF EUROPEAN COUNTRIES IN THE AREA OF PHILOLOGICAL RESEARCHES, 396–414. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-56-3.2.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шелепкова, І. М. "ВІД ТЕРМІНА ДО ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ." In СУЧАСНА ФІЛОЛОГІЧНА НАУКА: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ, 247–75. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-242-8-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Касьянова, Н. В., Н. В. Попик, and І. В. Скорнякова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-22.

Full text
Abstract:
Метою управління інтелектуальним капіталом суспільства в системі сталого розвитку є досягнення значного результату від його використання за оптимізації витрат на його розвиток, передусім витрат на освіту. Освіта є одним із найважливіших складників розвитку інтелектуального капіталу. Україна відстає за рівнем інтелектуального капіталу від країн-лідерів, а також поступається багатьом країнам. Цифровізація освіти в нашій країні повинна максимально ліквідувати це відставання. Пандемія COVID-19 значною мірою прискорила розвиток усіх сфер онлайн-життя, у тому числі онлайн-освітньої моделі на найближчі десятиліття. У роботі розглянуто основні тенденції розвитку освіти в умовах цифрової трансформації суспільства, визначено основні відмінності онлайн-навчання, які носять як позитивний, так і негативний характер. Обґрунтовано необхідність запровадження нової методології навчання, яка ґрунтується не на окремих інструментах, а на можливостях онлайн-освіти з урахуванням існуючих технологічних рішень для освіти шляхом формування єдиної екосистеми. Усе це дало змогу виділити найбільш актуальні проблем розвитку інтелектуального капіталу в Україні та запропонувати шляхи їх подолання на засадах онлайн-освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "ВІД"

1

Петрушка, Ігор, and Катерина Петрушка. "ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ НІКЕЛЮ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v2.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Платонова, Даріна, and Іван Ціватий. "ЗАЛЕЖНІСТЬ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЛЮДЕЙ ВІД БІОРИТМІВ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES, chair Мар’яна Древаль. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v3.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бальковський, Володимир, Сергій Павкович, and Маїк Маркіян. "ПОЖИВНІСТЬ ЗЕРНА ЛЮПИНУ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТУ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v5.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дядюн, Т. В., and І. І. Баранова. "Класифікація та крітерії вибору матраців від пролежнів." In NEW TRENDS AND UNRESOLVED ISSUES OF PREVENTIVE AND CLINICAL MEDICINE. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-81-5-2.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Глупак, Зоя, Владислав Срібранець, and Сімур Алієв. "УРОЖАЙНІСТЬ СОЇ ЗАЛЕЖНО ВІД ПЕРЕДПОСІВНОЇ ОБРОБКИ НАСІННЯ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v1.37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Никипорець, Світлана. "ЯК ОТРИМАТИ МАКСИМАЛЬНУ КОРИСТЬ ВІД НАВЧАННЯ ОНЛАЙН." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v3.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павкович, Сергій, and Володимир Приходько. "ПОЖИВНІСТЬ ЗЕРНА СОЇ ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМИ ВИСІВУ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v5.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Перит, Ірина. "ДИНАМІКА ДОХОДІВ ДОМОГОСПОДАРСТВ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ХИСТУ." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v1.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Запорожець, Надія. "ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ ЗУБЧАСТИХ КОЛІС." In НАУКА СЬОГОДЕННЯ: ВІД ДОСЛІДЖЕНЬ ДО СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ, chair Антон Рязанцев. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.09.2020.v1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бекецька, Анна. "МЕТОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧ." In НАУКА СЬОГОДЕННЯ: ВІД ДОСЛІДЖЕНЬ ДО СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ, chair Дмитро Левкін. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.09.2020.v1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "ВІД"

1

Халік, Олена Олександрівна. Психологічна сепарація дівчат студентського віку від батьків та її залежність від функціонування сім’ї. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3793.

Full text
Abstract:
У статті визначено основні підходи до проблеми психологічної сепарації, описано її специфіку в пізній юності та ранній дорослості, окреслено її складові, зокрема функціональну, емоційну, конфліктну та аттитюдну незалежності. Доведено, що на процес сепарації мають вплив особливості функціонування батьківської родини. На функціональну, емоційну та аттитюдну незалежність від матері в більшій мірі мають вплив гнучкість та згуртованість батьківської сім'ї, тоді як на сепарацію від батька (емоційна та аттитюдна незалежність) – лише згуртованість. Експериментально виявлено достовірні відмінності у дівчат-студенток між усіма компонентами сепарації від матері та батька: дівчата є більш залежними від фігури матері. This article deals with analyzing the features of psychological separation in late adolescence and early adulthood. The author outlines the components of psychological separation. It is proved that peculiarities of the parental family affect the process of separation. The flexibility and cohesion of the parental family influence functional, emotional and attitudinal independence from a mother. While just flexibility affects separation from a father (means attitudinal and emotional independence). Conflictual independence from a mother does not relate to the peculiarities of the functioning of the parental family. Conflictual independence from a father has a connection with the cohesion of the family system, including the common parameters of time what family is spending together and emotional connection. It was experimentally proved women students have the significant differences among all the components of the separation from mother and father. Girls mostly depend on the mother figure.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Буряк, В. К., Ю. В. Рева, Т. В. Потапова, and І. А. Федусов. Від задуму до його здійснення. [б. в.], 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Теплицький, Ілля Олександрович, Олександр Павлович Поліщук, and Сергій Олексійович Семеріков. Мобільне навчання: від ООП до OLPC. КЕІ ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/893.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комаров, Володимир Олексійови. Від вибору цілей до перевірки результатів. КДПУ, 1994. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4868.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Semenets, Olena. (ВІД)ТВОРЕННЯ СВІТУ В МЕДІА: ПРАВО НА ІСТИНУ? Ivan Franko National University of Lviv, June 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.46.10070.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоконенко, Л. А. Тактика відмови від відповіді та її мовна репрезентація. Ліра, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4643.

Full text
Abstract:
У статті досліджується комунікативна тактика відмови від відповіді, способи та засоби її реалізації. Зазначається: тактика є комплексом мовленнєвих кроків, які дають змогу зовсім уникнути реакції – пряма відмова; уможливлюють приховування змісту відповідної репліки – непряма відмова. Пряма відмова передбачає мовчання, паузу, кінетичні емблеми, заперечення змісту питання, що оформлене мовними засобами. Непряма відмова – це ухилення від реакції. Тактика нерідко переводить спілкування з кооперативного в конфліктне, оскільки перебуває на нижній позначці шкали ввічливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Письменний, Олександр Миколайович, and Вікторія Ігорівна Плотнікова. Залежність успішності гри у волейбол від темпераменту учнів. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1614.

Full text
Abstract:
В роботі, в якій досліджувалась залежність успішності гри у волейболі від темпераменту, не було виявлено чіткої закономірності у ставленні учнів до гри (як холерики і сангвініки, так і меланхоліки і флегматики схильні по різному оцінювати гру).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Віняр, Г. М. Типові відхилення від орфоепічних норм у мовленні криворіжців. Криворізький державний педагогічний університет, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/328.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються поширені орфоепічні помилки, характерні для мовлення мешканців м. Кривого Рогу, вказуються причини помилок, зіставляється специфіка вимови схожих у російській та українській мові звуків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Dilai, Anhelika. ВІЙНА ЗА УКРАЇНУ: ВІД ІНФОРМАЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ ДО ПРЯМОГО ВТОРГНЕННЯ. Ivan Franko National University of Lviv, May 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.45.9974.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Syvakivskyi, Yaroslav, and Lilia Imbirovska-Syvakivska. ДЕРЖАВНА ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЯК ЗАХИСНИЙ БАР’ЄР ВІД ВОРОЖОЇ ПРОПАГАНДИ. Ivan Franko National University of Lviv, January 2020. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2020.48.10561.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography