Academic literature on the topic 'Водій'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Водій.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Водій"

1

Дубінін, Є., Д. Клец, and О. Полянський. "Підвищення надійності елементів системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 1(15) (October 27, 2020): 109–16. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).109-116.

Full text
Abstract:
Обґрунтований підхід до підвищення надійності системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин, що поліпшує взаємодію водія із системою забезпечення динамічної стійкості під час руху. Розроблений метод оцінювання надійності водія шарнірно-зчленованої колісної машини з використанням у якості діагностичного параметра критерію динамічної стійкості (КДС). Оцінювання параметра виконується за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплекса.Обгрунтування зон припустимих і неприпустимих значень критерію дозволяє визначити ступінь впливу водія на виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних з перекиданням. Виходячи з того, що у водіїв відношення й мотивація до виконання транспортних операцій з дотриманням вимог з безпеки можуть бути різними, основний ефект для підвищення надійності при застосуванні розробленого підходу може бути отриманий за рахунок порівняння результатів об’єктивного контролю процесу руху за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплексу (МРВК) для різних водіїв у різних дорожніх умовах. Тобто програмно задається «зелена зона» поточних параметрів стійкості положення. Водій під час руху, враховуючи власні можливості, дорожні умови, питання економії палива тощо, обирає безпечний, на його погляд, режим руху. МРВК у процесі руху, демонструючи в режимі реального часу поточну величину критерію динамічної стійкості, підказує водієві щодо правильності обраного режиму. У разі високої інтенсивності зростання КДС, наприклад за значної швидкості руху, що не відповідає дорожнім умовам, водій не встигає втрутитися у процес стабілізації машини. Тому для забезпечення стійкості положення буде спрацьовувати МРВК. Якщо інтенсивність зростання КДС є середньою, то у водія є запас часу для стабілізації машини без підключення системи. Якщо ж інтенсивність зростання КДС є низькою, то водій повністю контролює процес руху, допомога МРВК у зазначеному випадку не потрібна.На підставі проведених досліджень і аналізу існуючого досвіду розроблені додаткові рекомендації з підвищення безпеки використання колісних шарнірно-зчленованих машин з врахуванням їх конструктивних особливостей. Результати дослідження можуть бути використані при експлуатації шарнірно-зчленованих колісних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковтун, Віктор, and Тарас Волошко. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ОКРЕМИХ ДОРОЖНІХ СИТУАЦІЙ У СУДОВІЙ АВТОТЕХНІЧНІЙ ЕКСПЕРТИЗІ." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 6 (October 6, 2019): 44–47. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.011.

Full text
Abstract:
Розглянуто дорожні ситуації, де водій транспортного засобу виконує поворот вліво, поза межами перехрестя, при обгоні його іншим транспортним засобом у місці, де обгін заборонено. Виділено метод підходу до технічної оцінки дій водіїв транспортних засобів у розглянутих дорожніх ситуаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мурашковська, Віра Петрівна, Ярослав Володимирович Кужельний, Василь Михайлович Скляр, and Олена Сергіївна Слєднікова. "Аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 16, 2021): 28–37. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-28-37.

Full text
Abstract:
Однією з провідних галузей економіки багатьох країн є транспортна галузь. У сучасному світі автомобільний транспорт вважається одним із двигунів прогресу. Середній вік парку автомобілів Євросоюзу становить 8 років, США – 11 років, України – 22,4 роки. На сьогоднішній день в Україні склалася така невтішна економічна ситуація, коли вигідніше придбати автомобіль з пробігом, зокрема легковий, ніж новий із автосалону. Зазвичай, ці автомобілі мають знижені показники технічного стану та експлуатаційні характеристики. Також на ці параметри негативно впливають несвоєчасні регламентований технічний огляд, заміна витратних матеріалів, ремонт автомобіля, якими досить часто зловживають водії та власники автомобілів. Це все впливає на активну безпеку та рівень аварійності на дорогах.У статті розглянуто аналіз впливу технічного стану автомобіля на рівень аварійності на дорогах. Наведено показники смертності від дорожньо-транспортних пригод деяких країн світу, смертність в Європейському Союзі від дорожньо-транспортних пригод за віковими категоріями, кількість дорожньо-транспортних пригод в Україні за 2017–2020 роки, ефективність функціонування системи «водій – автомобіль – дорога – середовище» щодо попередження дорожньо-транспортних пригод і забезпечення безпеки дорожнього руху, швидкісні обмеження по тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, вплив швидкості на ймовірність отримання смертельних травм при наїзді транспортного засобу на пішохода, довжину гальмівного шляху при екстреному гальмуванні, динаміку насичення Європейського парку транспортними засобами з максимальною швидкістю руху більше 150 км/год, інфографіку автопарку України. Проаналізовано вплив технічного стану рульового керування, елементів підвіски та гальмівної системи на керованість і стійкість автомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волков, Владимир. "Дистанційний контроль технічного стану автомобілів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 98–108. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.98-108.

Full text
Abstract:
Наведено дані стосовно поточного стану автотранспорту в Україні та недоліки існуючого технічного обслуговування і ремонту автомобілів при експлуатації. Розроблено сучасну технологію дистанційної оцінки робочого стану автомобілів. Для неї, на підставі загального підходу щодо дослідження системи, сформована інформаційно-комунікаційна модель системи дистанційного моніторингу технічного стану автомобіля: «автомобіль - водій - умови експлуатації - інфраструктура експлуатації автомобіля (транспорт і автомобільні дороги)». Модель включає взаємодію компонентів моніторингу: автомобіль з водієм і бортову інформаційну систему; умови експлуатації транспортного засобу (дорожні, транспортні, атмосферно-кліматичні умови і культура праці); транспортна інфраструктура і дорожня інфраструктура). Для реалізації запропонованої технології розроблений інформаційний програмний комплекс «IdenMonDiaOperСon HNADU-16 », деякі з яких представлені в статті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shapovalov (Jr.), V. V., V. A. Shapovalova, and V. V. Shapovalov. "Судово-фармацевтичні дослідження щодо впливу ліків на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків, фармацевтичного та медичного права в Україні." Health of Society 10, no. 4 (January 18, 2022): 127–32. http://dx.doi.org/10.22141/2306-2436.10.4.2021.246355.

Full text
Abstract:
Актуальність. У всьому світі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) під впливом лікарських засобів (ЛЗ) є однією з головних причин травмувань, смертності серед учасників дорожнього руху. Безпека руху уявляє собою систему, яка включає наступні складові: людина – стан здоров’я людини – вживання небезпечних ліків різних класифікаційно-правових груп (КПГ) – побічні реакції ліків – транспортний засіб – шлях. Частка дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків становить понад 75 %, вони є й найбільш суспільно небезпечними, тому що мають тяжкі наслідки, спричиняють невиправну шкоду здоров’ю та смерть потерпілих. Мета дослідження: проаналізувати здобутки судово-фармацевтичних досліджень в Україні щодо впливу ЛЗ на безпеку, життя та здоров’я учасників дорожнього руху в межах організації фармацевтичної справи, технології ліків та фармацевтичного і медичного права в ретроспективному аспекті. Матеріали та методи. Матеріалами імперативного дослідження стали законодавчі, нормативно-правові документи; матеріали становлення наукової школи судової фармації; наукові публікації за темою статті; Інтернет-ресурси, джерела наукової літератури. Для досягнення поставленої мети було застосовано методи судово-фармацевтичного, нормативно-правового, документального, бібліографічного, порівняльного, історичного та графічного аналізу. Результати. Проаналізовано досвід країн світу щодо профілактики та попередження дорожньо-транспортних пригод під впливом ліків. Причини, умови виникнення та наслідки ДТП носять багатофакторний характер і пов’язані з постраждалими (водій-пішохід), транспортним засобом, дорогою, вживанням психоактивних ЛЗ. Розроблено систему організаційно-регуляторних та попереджувальних заходів з надання першої медикаментозної допомоги потерпілим від ДТП. Показано, що існує необхідність проведення науково-обґрунтованих організаційно-правових, клініко-фармакологічних, судово-фармацевтичних та соціально-економічних досліджень щодо причинних зв’язків між побічними реакціями внаслідок вживання ЛЗ різних КПГ, безпекою руху та виникненням ДТП. Вперше в Україні було запропоновано математичну модель щодо встановлення впливу психоактивних ЛЗ на стан водія при керуванні транспортним засобом у залежності від обчислення шляху зупинки автомобіля відповідно до обраної швидкості та зниження реакції водія. Досліджено структуру ДТП, скоєних під впливом психоактивних лікарських препаратів. Висновки. Запропоновано класифікацію медичних аптечок для надання першої медикаментозної допомоги потерпілим при ДТП, яка дозволила обґрунтувати необхідність удосконалення їх як за якісним, так й кількісним складом у залежності від типу транспортного засобу й імовірності виникнення ДТП з тяжкими наслідками. Запропоновано рекомендації стосовно забезпечення інформації про можливість отримання медичної допомоги та систему сигнально-викличного зв’язку на шляхах, маркірування упаковок психоактивних ЛЗ спеціальною позначкою у вигляді червоного трикутника. Доведено про необхідність подальших судово-фармацевтичних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чернишов, Володимир. "Гендерні та вікові особливості вивчення правил дорожнього руху." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(53)T3 (2020): 151–63. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-53-3-3-151-163.

Full text
Abstract:
За останні десятиліття проблема забезпечення безпеки руху в Україні стала особливо гострою через значне зростання в транспортному потоці частки автомобілів, збільшення інтенсивності руху, які значно ускладнюють процес руху змішаного транспортного потоку. У цих умовах першим кроком до зниження ризиків аварійних ситуацій є підготовка кандидатів у водії з урахуванням психолого-гендерних та вікових особливостей вивчення правил дорожнього руху. Актуальність дослідження підтверджується збільшенням розриву між темпами автомобілізації і розвитком вулично-дорожньої мережі, підвищенням середнього віку водія, невідповідність рівня підготовки водіїв сучасним вимогам та їхнім індивідуально-психологічним особливостям. У статті визначено психологічні чинники, що впливають на навчання водіння автомобіля. Обґрунтовано необхідність умовного поділу кандидатів у водії з урахуванням індивідуальних особливостей відповідно до статі, віку, характеру на окремі групи, що допомагає викладачеві підібрати до учнів індивідуальний підхід. Для успішного вивчення Правил дорожнього руху на основі урахування психолого-гендерних та вікових особливостей істотне значення має створення низки психолого-педагогічних умов: організація самостійної роботи майбутніх водіїв з обґрунтуванням правильності виконання предметних перетворень; використання наочно-образних і знаково-символічних моделей приватних і загальних способів дій; застосування програми психологічної допомоги на основі техніки гештальттерапії. Освоєння Правил дорожнього руху в умовах індивідуального підходу до навчання, сприяє формуванню рефлексивних компонентів мислення у відповідній предметній сфері, що виявляється в змістовному обґрунтуванні оцінки професійних якостей, що визначають успішність управління автомобілем. Встановлено, що врахування психолого-гендерних та вікових особливостей в процесі навчання дозволяє якісно підвищити рівень підготовки водія і його надійність, що, водночас, веде до зниження ризику виникнення небезпечних ситуацій на дорозі. Підвищення надійності водія досягається за допомогою оптимізації його професійного навчання і тренування навичок, що є одним із завдань організації професійного відбору і навчання. Ключові слова: індивідуальні особливості, кандидати у водії, гендерний підхід, типи темпераменту, індивідуальний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Pokotylo, Olga, Tetiana Poruchynska, and Oksana Stasiuk. "Показники крові та діяльності серцево-судинної системи в працівників шкідливих професій." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 27, 2019): 179–84. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-179-184.

Full text
Abstract:
Оцінка загальних показників крові й серцевої діяльності серця є важливою у визначенні стану досліджуваних, у т. ч. працівників шкідливих професій. Мета роботи – вивчити загальні дані крові та серця в працівників шкідливих професій. У досліджені брали участь 43 особи, які проходили обстеження в межах періодичного медичного огляду. Це були працівники восьми різних професій (водій-рятувальник – 17 %, електрогазозварювальник – 10 %, електромонтер – 12 %, кранівник – 15 %, лаборант – 15 %, оператор АЗС – 12 %, оператор котельні – 7 %, слюсар – 12 %). Роботу серця оцінювали за параметрами електрокардіограми. Запис ЕКГ здійснювали, застосовуючи електрокардіограф ECG 300G у відділені функціональної діагностики, визначення загальних показників крові відбувалося за загальними методиками на базі клініко-діагностичної лабораторії Тернопільської міської комунальної лікарні № 2. Аналізували показники загального аналізу крові та характеристики ЕКГ (кут відхилення ЕВС, частоту серцевих скорочень, коливання інтервалу RR й інтервали: RR, PQ, QT, зубець P, комплекс QRS і систолічний показник). Показники загального аналізу крові в більшості досліджуваних перебували в межах норми. Виявили відмінності показників гемоглобіну, еритроцитів, сегментоядерних клітин і моноцитів у працівників різних професій. Порівняння показників ЕКГ засвідчило відмінності між величиною кута ЕВС, який мав значні відхилення від норми в електромонтерів, операторів котелень і слюсарів. Також за межі норми виходили показники тривалості інтервалу RR в електромонтерів, лаборантів й операторів АЗС. Незначні відхилення виявлено в значеннях зубця P і комплексу QRS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pokotylo, Olga, Tetiana Poruchynska, and Oksana Stasiuk. "Показники крові та діяльності серцево-судинної системи в працівників шкідливих професій." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 3 (August 27, 2019): 179–84. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-387-3-179-184.

Full text
Abstract:
Оцінка загальних показників крові й серцевої діяльності серця є важливою у визначенні стану досліджуваних, у т. ч. працівників шкідливих професій. Мета роботи – вивчити загальні дані крові та серця в працівників шкідливих професій. У досліджені брали участь 43 особи, які проходили обстеження в межах періодичного медичного огляду. Це були працівники восьми різних професій (водій-рятувальник – 17 %, електрогазозварювальник – 10 %, електромонтер – 12 %, кранівник – 15 %, лаборант – 15 %, оператор АЗС – 12 %, оператор котельні – 7 %, слюсар – 12 %). Роботу серця оцінювали за параметрами електрокардіограми. Запис ЕКГ здійснювали, застосовуючи електрокардіограф ECG 300G у відділені функціональної діагностики, визначення загальних показників крові відбувалося за загальними методиками на базі клініко-діагностичної лабораторії Тернопільської міської комунальної лікарні № 2. Аналізували показники загального аналізу крові та характеристики ЕКГ (кут відхилення ЕВС, частоту серцевих скорочень, коливання інтервалу RR й інтервали: RR, PQ, QT, зубець P, комплекс QRS і систолічний показник). Показники загального аналізу крові в більшості досліджуваних перебували в межах норми. Виявили відмінності показників гемоглобіну, еритроцитів, сегментоядерних клітин і моноцитів у працівників різних професій. Порівняння показників ЕКГ засвідчило відмінності між величиною кута ЕВС, який мав значні відхилення від норми в електромонтерів, операторів котелень і слюсарів. Також за межі норми виходили показники тривалості інтервалу RR в електромонтерів, лаборантів й операторів АЗС. Незначні відхилення виявлено в значеннях зубця P і комплексу QRS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ГАНДЗЮК, Микола, and Дмитро ГАНДЗЮК. "ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СТІЙКІСТЬ РУХУ АВТОМОБІЛІВ І АВТОПОЇЗДІВ У ГАЛЬМІВНОМУ РЕЖИМІ ТА КРИТЕРІЇ ЇЇ ОЦІНКИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 26, 2020): 5–10. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.386.

Full text
Abstract:
З огляду на зростання інтенсивності руху на сучасних автомагістралях, необхідно підвищити безпеку транспортних засобів для уникнення аварійних ситуацій, що несуть за собою погіршення здоров’я людей та значні матеріальні втрати при пошкодженні транспортних засобів та вантажів. Особливо гостро це питання стосується автомобільних поїздів, процес руху та гальмування яких набагато складніший ніж в одиничних автомобілів. Необхідно щоб гальмівна система дозволяла регулювати швидкість руху автопоїзда у широкому діапазоні, протидіяла заносам, а також унеможливлювала складання ланок транспортного засобу та його зіткнення з іншими автомобілями, тобто забезпечувала відповідну стійкість. Водій повинен максимально контролювати поведінку транспортного засобу під часу руху, а за потреби швидко та безпечно зупинити його. Поліпшення експлуатаційних властивостей автопоїздів у сучасних умовах руху є одним із пріоритетних завдань для забезпечення високого рівня безпеки їх експлуатації з максимальною ефективністю використання. Досягнення даних вимог можливе лише за умови врахування можливих змін технічного стану автопоїздів у процесі експлуатації. Зокрема, значну увагу слід відвести змінам, які можуть відбутися у гальмівній системі ланок автопоїзда, що можуть спричинити порушення оптимальних показників регулювання й розподілу гальмівних сил по осях та бортах транспортного засобу, що неминуче призводить до втрати стійкості його руху навіть при незначних швидкостях, особливо при максимальному завантаженні. Зважаючи на це у роботі проведено аналіз факторів, що впливають на стійкість руху автомобілів і автопоїздів у гальмівному режимі та основних критеріїв стійкості і ефективності гальмування транспортних засобів, а також огляд нормативних документів, що їх регламентують.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Городецький, Іван, Василь Тимочко, Ігор Мазур, Ігор Городецький, and Андрій Березовецький. "Аналіз динаміки причин дорожньо-транспортних пригод і прогнозування небезпечних подій." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 182–88. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.182.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано проблему дорожньо-транспортних пригод (ДТП) і значного травматизму на дорогах у світі та Україні. Щорічно у світовому вимірі від аварій на дорогах гине 1,35 млн осіб, із яких майже 50 % – це пішоходи, велосипедисти і мотоциклісти. Країни втрачають близько 3 % внутрішнього валового продукту; також простежується залежність: чим вищий розвиток країни, тим кількість дорожньо-транспортних пригод є меншою. Аналогічно це стосується віку транспортного засобу: чим новіший автомобіль, тим менше потрапляє у дорожньо-транспортну пригоду. Проаналізовано причини ДТП, бо їх вивчення дає змогу планувати і впроваджувати заходи щодо зниження кількості небезпечних умов, обставин і ситуацій у системі «водій – автомобіль – дорога – довкілля». Віднедавна в Україні основними причинами ДТП і пов’язаного з ними травматизму було перевищення безпечної швидкості (7586–9999 подій), проблеми під час маневрування (5201–5522), порушення на перехрестях (2959–2352), недостатня дистанція (2420–1445), порушення на пішохідних переходах (1683–1680), керування транспортом у нетверезому стані (911–1819) тощо. Згідно з оцінкою динаміки причин ДТП в Україні, найбільше зросла кількість таких небезпечних подій: порушення вимог безпеки пасажиром (+73 %), перевищення безпечної швидкості руху транспортного засобу (+31,8 %), порушення правил проїзду пішохідних переходів (+10,5 %) та ін. Динаміка травматизму під час дорожньо-транспортних пригод має негативну тенденцію зростання від 24294 до 26141 випадків за останні три роки, а прогнозування продемонструвало подальше їх збільшення. Тому потрібно планувати і створювати зовнішні впливи для нормалізації ситуації на дорогах України – законодавчі, управлінські, технічні, організаційні та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Водій"

1

Лебедєв, В. В. "Аналіз сучасних апаратно-програмних комплексів оцінки медико-психологічного стану водія." Thesis, Харків: ХНАДУ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10375.

Full text
Abstract:
В роботі була розроблена структурна схема апаратно-програмного комплексу для тестування психофізіологічного та емоційного стану водія, що дозволяє здійснювати комплексний аналіз індивідуальних особливостей психомоторних процесів людини та надає можливість об’єктивно визначити рівень стресостійкості для передрейсового контролю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маценко, Олександр Михайлович, Александр Михайлович Маценко, Oleksandr Mykhailovych Matsenko, and О. А. Сиротенко. "Научные подходы к управлению виртуальной водой." Thesis, Издательство СумГУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жемчужкіна, Т. В., Т. В. Носова, and О. Ю. Малахова. "Система контролю стомлення м’язів водія перед рейсом." Thesis, ХНАДУ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10390.

Full text
Abstract:
В переліку оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, передбаченому положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, є засоби зв'язку та автоматизоване робоче місце, що забезпечує доступ до мережі Інтернет. Таким чином, додавши до персонального комп’ютера (або планшету чи ноутбуку) спеціальне програмне забезпечення та набір електродів для електроміографичного дослідження, можна об’єктивізувати оцінку стану водія на предмет фізичного стомлення, що може зменшити ризик виникнення ДТП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

В, Бедзір В., and Лоїк В. Б. "ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВКИ МОЛОДИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ НА ВОДІ." Thesis, XII Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, курсантів та студентів, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/4163.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Карабин, В. В., and Ю. М. Рак. "Мінливість вмісту нафтопродуктів у воді ріки Тисмениця." Thesis, ВНТУ, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/3993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальчук, Андрій. "Вдосконалення оперативно-рятувальної підготовки рятувальників на воді." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2019. http://hdl.handle.net/123456789/5837.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельцов, В. В., and Андрій Миколайович Ковальчук. "Плавання як засіб підготовки рятувальників на воді." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2020. http://sci.ldubgd.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7326.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

В, Бедзір В., and Лоїк В. Б. "МОДЕЛЬ ПІДГОТОВКИ РЯТУВАЛЬНИКІВ НА ВОДІ В УКРАЇНІ." Thesis, XII Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, курсантів та студентів, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/4165.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Філюшин, Г. Р., and В. І. Глибін. "Математична модель розчинності сірководню в морській воді." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16622.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мещеряков, Я. Я. "Система активної безпеки водія на основі мобільного android-пристрою." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12241.

Full text
Abstract:
On today's day, even a leather car is at my own place, picking up passive (for example, safety belts, that) and active (for example, anti-blocking system) bezpeks. Risnitsya means that you should passively get to know the most serious ways of writing, and actively recognize the very same.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Водій"

1

Стеценко, С. Чорна Акула в червоній воді. Черкаси: Асоціація підтримки української популярної літератури, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зецкер, И. С. Вода под водой. М., 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дороги над водой. Москва, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Черник, Е. С. Дети дружат с водой. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Померанцев, Ю. М. С водой нужно дружить. К., 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Верн, Ж. Двадцать тысяч лье под водой. Москва, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Верн, Ж. Двадцать тысяч лье под водой. Москва, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Верн, Ж. Двадцать тысяч лье под водой. Петрозаводск, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Верн, Ж. Двадцать тысяч лье под водой. Кишинев, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Далекий, Н. А. За живой и мертвой водой. Киев, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Водій"

1

Портнягин, А. С. "Изучение процессов образования и разложения гидратов природного газа из смеси растворов полиакриламида с моделью пластовых вод в дисперсной среде, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 346. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848093.

Full text
Abstract:
В работе исследованы процессы образования и разложения гидратов природного газа полученных из растворов полиакриламида (ПАА) и их смесей с моделью пластовой воды в дисперсной среде. Показано, что гидраты природного газа из растворов ПАА менее стабильны по сравнению с гидратами образованными из дистиллированной воды. Также установлено, что смешение растворов ПАА с пластовой водой приводит к снижению интенсивности процессов гидратообразования, а также их смещению в сторону низких температур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Вещества и смеси, выделяющие воспламеняющиеся газы при контакте с водой." In Soglasovannaâ na globalʹnom urovne sistema klassifikacii opasnosti i markirovki himičeskoj produkcii, 115–17. UN, 2013. http://dx.doi.org/10.18356/218372c2-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Вещества и смеси, выделяющие воспламеняющиеся газы при контакте с водой." In Soglasovannaâ na globalʹnom urovne sistema klassifikacii opasnosti i markirovki himičeskoj produkcii, 107–9. UN, 2020. http://dx.doi.org/10.18356/68adc68e-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Strizhnikov, O. A. "ВОДООБЕСПЕЧЕННОСТЬ ЮЖНЫХ РЕГИОНОВ ЕВРОПЕЙСКОЙ ЧАСТИ РОССИИ НА ПРИМЕРЕ АСТРАХАНСКОЙ И ВОЛГОГРАДСКОЙ ОБЛАСТИ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 3. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.69.44.052.

Full text
Abstract:
Россия является одной из самых обеспеченных водой стран мира. Ее запасы составляют 20 от мировых пресных поверхностных и подземных вод. В количественном отношении водные ресурсы России слагаются из статических (вековых) и возобновляемых запасов. Первые считаются неизменными и постоянными в течение длительного времени возобновляемые водные ресурсы оцениваются объемом годового стока рек.Russia is one of the most water-rich countries in the world. Its reserves account for 20 of the worlds fresh surface and groundwater. In quantitative terms, Russias water resources consist of static (age-old) and renewable resources. The former are considered constant and permanent for a long time renewable water resources are estimated by the volume of annual river flow.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Жусупбеков, А. Ж., and А. С. Монтаева. "Исследование выделяемого тепла негашенной извести в сезонномерзлых грунтах в условиях строительства города Нур-Султан, Казахстан, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 146. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848037.

Full text
Abstract:
В статье представлены результаты научно-экспериментальных работ по исследованию влияния негашеной извести в составе химического реагента на глубину оттаивания в сезонномерзлых грунтах в местах забивки свайных фундаментов. Установлено, что интенсивность оттаивания сезонно мерзлого грунта зависит от толщины засыпки химического реагента на основе негашеной извести. При этом наиболее интенсивное и относительно быстрое оттаивание наблюдается при толщине засыпки химического реагента 2,0 и 3,0см. Разработанный состав химического реагента на основе негашеной извести имеет преимущества касательно снижения энергетических затрат для оттаивания сезонно мерзлого грунта так как при взаимодействии с водой предлагаемый химический реагент самопроизвольно выделяет тепло (t= 100°С;) и продолжительное время не остывает несмотря на отрицательную температуру наружного воздуха. А содержание в составе СаСl и NaCl исключает повторное замерзание глинистого сезонно мерзлого грунта. 3. Предлагаемая технология обеспечивает забивку свайных фундаментов без предварительного бурения сезонно-мерзлого грунта и позволяет использовать маломощные агрегаты для забивки свай.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іваниця, В. О., Н. Ю. Васильєва, О. Є. Боброва, and М. Д. Штеніков. "Метагеномний аналіз мікробіоти прибережних вод Одеської затоки, острова Зміїний та причорноморських лиманів." In Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.2.

Full text
Abstract:
В результаті метагеномного 16S рРНК аналізу визначено таксономічний склад мікробіомів прибережних вод Одеської затоки, акваторії острова Зміїний та причорноморських лиманів і охарактеризовано біологічну різноманітність прокаріот основних відділів доменів Bacteria та Archаea. У воді Одеської затоки виявлені прокаріоти домену Bacteria, які належать до відділів: Proteobacteria, Bacteroidetes, Firmicutes, Actinobacteria, Cyanobacteria, Tenericutes, Spirochaetia, Fusobacteria, Thermotogae, Deinococci, Aquifcae, Chlorobia, Chloroflexi, Verrucomicrobia, Deferribacteres, Planctomycetes, Chlamydiaе, Acidobacteria, Nitrospirae, Ignavibacteriae, Thermodesulfobacteria, Dictyoglomia, Elusimicrobia, Synergistia, Fibrobacteria, Gemmatimonadetes та відділів домену Archаea - Euryarchaeota, Thaumarchaeota, Crenarchaeota. У Хаджибейскому лимані, Одеській затоці та акваторії о. Зміїний переважали представники відділу Proteobacteria, а в Сухому і Дністровському лиманах - відділу Cyanobacteria. У результаті біоінформатичного функціонального аналізу в загальному прокаріотному метагеномі мікробіому води Одеської затоки визначено співідношення генів, що відповідають за протікання біологічних процесів, кодують інформацію про молекулярні функції молекулярні функції та несуть інформацію про синтез клітинних компонентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zhezmer, V. B., and A. O. Shcherbakov. "ПРИНЦИПЫ ЭКОЛОГИЧЕСКИ БЕЗОПАСНОГО ВОДОРЕСУРСНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ АГРОЛАНДШАФТОВ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 9. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.68.21.043.

Full text
Abstract:
Разработка принципов экологически безопасной эксплуатации агроландшафта при условии обеспечения оросительной водой не только используемых в настоящее время орошаемых площадей, но и выбывших из оборота мелиорированных земель, является актуальной и востребованной. Экологическая безопасность водообеспечения предполагает как экономию водных ресурсов, так и повышение безопасности эксплуатации гидромелиоративных систем (ГМС). В статье обоснована необходимость, с целью обеспечения безопасности гидротехнических сооружений, создания системы автоматизированного ведения мониторинга гидротехнических сооружений (ГТС) на основе современных веб-технологий, представлена концептуальная модель системы мониторинга, а также структура базы данных и принципы работы с массивами информации.The development of the principles of the environmentally safe operation of the agro-landscap, provided that irrigated water is provided not only for the currently used irrigated areas, but also all reclaimed land, is relevant and in demand. Environmental safety of water supply involves both saving water resources and improving the safety of the operation of irrigation and drainage systems (HMS). The article substantiates the need, in order to ensure the safety of hydraulic structures, the creation of a system for automated monitoring of hydraulic structures (GTS) based on modern web technologies, presents a conceptual model of a monitoring system, as well as a database structure and principles for working with arrays of information.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гудзенко, Т. В., О. Г. Горшкова, О. В. Волювач, Н. Ю. Васильєва, Г. В. Лісютін, М. М. Чабан, Т. В. Іваниця, Т. О. Філіпова, and В. О. Іваниця. "Мікробіологічна та вірусологічна характеристика морської води Одеської затоки та акваторії острова Зміїний." In Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa, Ukraine: Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.1.

Full text
Abstract:
Проведені комплексні мікробіологічні, вірусологічні, санітарно–екологічні та генетичні дослідження морської води Одеської затоки Чорного моря та акваторії острова Зміїний дозволили виявити мікробіологічне (умовно-патогенні, санітарно-показові бактерії, віруси) та хімічне (важкі метали, нафтопродукти, ПАР та інше) забруднення в контактній зоні моря. У морської води акваторії острова Зміїний як в прибережній зоні, так і на відстані 100 м від берега, незважаючи на сильний нагонний вітер та морське хвилювання, були виявлені патогенні для людини віруси гепатиту А і ротавірусу. Вперше з акваторії острова Зміїний виділено та ідентифіковано 7 видів дріжджів з 5 родів (Cryptococcus albidus, Cryptococcus neoformans, Aerobasidium pullulans, Candida albicans, Rhodotorula rubra, Rhodotorula glutinis, Rhodosporidium paludigenum). Домінування видів чорної та рожевої дріжджової мікробіоти є характерним для водних екосистем. Встановлено високий індекс таксономічної різноманітності - 10 родів домінуючих бактерій в морській воді Одеської затоки Чорного моря. Вперше було встановлено, що до складу домінуючих гетеротрофних бактерій входять представники малодослідженої групи ковзних бактерій, що беруть участь у процесах деструкції і мінералізації складних природних та синтетичних сполук в морському середовищі в умовах хронічного антропогенного забруднення, зокрема в акваторії Одеського заливу найбільш забрудненої побутовими стоками - в районі Дачі Ковалевського. Ліполітичні бактерії, здатні брати участь у процесах самоочищення морського середовища, виявлено в прибережній зоні о. Зміїний. Найбільша чисельність тіонових бактерій була зерєєстрована в районі Дачі Ковалевського - у місці із сильним антропогенним навантаженням по синтетичним поверхнево-активним речовинами, Сu(II), Ct(VI), Zn(II) та сезонно по нафтопродуктам. У бактеріальних тест-системах Salmonella typhimurium ТА100 та Salmonella typhimurium ТА98 встановлений генотиксичний та мутагенний потенціал забруднення морської води Одеського узбережжя та акваторії острову Зміїний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Водій"

1

Жиліна, Аліна, and Валерія Капралова. "ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ НА ВОДІЯ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES, chair Мар'яна Древаль. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v3.34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Abrosimov, V. K., A. N. Mochalkin, and Ekaterina Panteley. "Training complex of group remote for operators of various types of robotic objects in an underwater environment." In FIT-M 2020. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-75-1.2020.40.43.

Full text
Abstract:
Был разработан «Скат» — обучающий комплекс групповой дистанционной работы Операторов необитаемых телеуправляемых подводных аппаратов, обслуживающих подводные гидротехнические сооружения, такие как нефтедобычные комплексы, морские порты и гидроэлектростанции. Комплекс имитирует реалистичную сложную обстановку процессов проведения различных поисковых, обследовательских и функциональных работ под водой, в прибрежных внутренних, морских и океанских, обеспечивающую интерактивное взаимодействие Инструктора с обучаемым Оператором и отработку групповых действий разнотипных роботизированных телеуправляемых объектов под водой.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Акрамов, Бахшилло. "РЕЗУЛЬТАТЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ МЕТОДА ПРОГНОЗИРОВАНИЯ ПОКАЗАТЕЛЕЙ РАЗРАБОТКИ ПО ХАРАКТЕРИСТИКАМ ВЫТЕСНЕНИЯ НЕФТИ ВОДОЙ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS, chair Одилжон Хайитов, Жалолиддин Нуритдинов, Шухрат Гафуров, and Нигмат Бекманов. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v1.56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мустафин, С. К., К. К. Стручков, and А. Н. Трифонов. "ПРОБЛЕМЫ ОБЕСПЕЧЕНИЯ КАЧЕСТВЕННОЙ ПИТЬЕВОЙ ВОДОЙ НАСЕЛЕНИЯ АРКТИЧЕСКОЙ ЗОНЫ: СОСТОЯНИЕ И РЕШЕНИЯ." In Геология и минерально-сырьевые ресурсы Северо-Востока России. Якутск: Северо-Восточный федеральный университет имени М.К. Аммосова, 2021. http://dx.doi.org/10.52994/9785751331399_2021_109.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"ОКИСЛЕНИЕ ВОДОЙ БИМЕТАЛЛИЧЕСКИХ НАНОЧАСТИЦ Al/Ag ДЛЯ СОЗДАНИЯ СОРБЦИОННЫХ АНТИМИКРОБНЫХ АГЕНТОВ." In Физическая мезомеханика. Материалы с многоуровневой иерархически организованной структурой и интеллектуальные производственные технологии. Издательство ТГУ, 2021. http://dx.doi.org/10.17223/978-5-907442-03-0-2021-111.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Акинин, Д. В., А. В. Загородний, and Е. Н. Иванов. "Применение горизонтальных скважин для разработки сложно построенных залежей с газовой шапкой и подстилающей водой." In Horizontal Wells. Problems and Prospects 2015. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201414333.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kurbanismailova, A. S. "TECHNIQUE FOR EXTRACTION OF ASSOCIATED FUELS GASES FROM GEOTHERMAL WATERS WITH PROTECTION OF EQUIPMENT FROM CARBONATE DEPOSITS." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-470-475.

Full text
Abstract:
В статье оценивается возможность сбора горючего газа метана, попутного с геотермальной водой на скважинах с низким газовым фактором. Рассматриваются перспек-тивные направления по разработке энергетических систем, позволяющих максимально увеличить сбор метана и обеспечить их работу в непрерывном режиме без отложений твердой фазы карбоната кальция. Установлена целесообразность охлаждения стенки теплообменного оборудования для предотвращения солеотложения. Предложена конструкция геотермального устройства, работающего в режиме без солеотложения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Д.Р., Валеев, and Казиахмедов Т.Б. "Применение экзотермических химических реакций для снижения внутрисменных потерь добычи нефти." In VI Всероссийский научно-практический семинар-конференция. Нижневартовский государственный университет, 2021. http://dx.doi.org/10.36906/tek-2021/02.

Full text
Abstract:
Целью проведения исследования является разработка технологии, основанной на применении экзотермической реакции взаимодействия порошка магния с водой для снижения внутрисменных потерь добычи нефти в период низких температур. В ходе проведения научной работы было подобрано оптимальное соотношение химических реагентов, произведена оценка соответствия, предложенного решения нормам охраны труда, промышленной безопасности и охраны окружающей среды. Для оценки практической ценности проекта были произведены опытно-промышленные испытания технологии, подтвердившие потенциал применения технологии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Akhmedov, G. Ya, and M. Sh S. Khizriev. "TO THE QUESTION ABOUT USE OF SOURCES LOW-POTENTIAL GEOTHERMAL WATERS." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-207-212.

Full text
Abstract:
Рассматриваются перспективные направления по разработке энергетических систем с повышением температуры низкопотенциальных геотермальных вод. Оценивается возможность использования горючего газа метана, попутного с геотермальной водой, для повышения температуры воды, переносящей энергию в систему отопления и горячего водоснабжения жилых и общественных зданий. Установлена целесообразность догрева стабильной воды из вторичного контура теплообменников с целью исключения солеотложения в тепловых устройствах геотермальных систем. Предложена методика защиты стенки теплообменника от адгезии твердой фазы карбоната кальция путем понижения ее температуры.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

SEVOYAN, V. A., and I. Yu LESNYAK. "ON THE ISSUE OF CONDUCTING EXPERIMENTAL STUDIES ON THE EVAPORATION OF WATER FROM POROUS METAL STRUCTURES." In Manufacture and operation of rocket and space technology and training of engineering personnel for the aerospace industry development issues. Federal State Budgetary Educational Institution of Higher Education «Omsk State Technical University», 2021. http://dx.doi.org/10.25206/978-5-8149-3278-2-2021-25-27.

Full text
Abstract:
При производстве ракет-носителей одним из этапов технологического процесса является осушка внутренних поверхностей топливных баков и элементов его конструкции. Для выполнения задач по испарению воды из пористых металлических структур и их осушке, был проведен обзор существующей литературы по данной тематике и в качестве внешнего воздействия на процесс испарения, выбрано лазерное излучение (ЛИ). Разработана программа проведения установочных (предварительных) экспериментов по определению рабочих мощностей лазерной установки и максимальной глубине под водой, на которой ЛИ сохраняет достаточную мощность для испарения воды. Разработаны рекомендации к экспериментальному стенду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Водій"

1

МЕТОД НАПОРНОЙ ФЛОТАЦИИ. РАСЧЕТНАЯ ОЦЕНКА РАЗМЕРОВ И ФОРМЫ ИЗВЛЕКАЕМЫХ ТОНКИХ ФРАКЦИЙ ДРАГМЕТАЛЛОВ. А. В. Санкин, July 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-98-101.

Full text
Abstract:
В работе рассмотрен процесс извлечения частиц драгоценных металлов методом напорной флотации. Произведены оценочные расчеты размеров и массы поднимаемых частиц золота из отвалов. Приведены выводы, позволяющие определить применение метода напорной флотации в зависимости от применяемого сырья, содержащего мелкие фракции золота. Материалы и методы. Новый метод извлечения тонких фракций драгоценных металлов (например, из рудных пульп) на первом этапе включает в себя обработку пульпы флотореагентами с целью гидрофобизации поверхности извле-каемых избранных частиц. При работе по этому методу вода предварительно должна насыщаться воздухом под давлени-ем. Далее подготовленная кондиционированная пульпа смешивается с водой, сатурированной воздухом при атмосферном давлении. Затем эту смесь обрабатывают потоком пузырьков воздуха соответствующих флотационных размеров. Заключение. Предложенная технология, в основе которой используется метод напорной флотации [7] может применяться для извлечения тонких фракций драгоценных металлов, которые не могут извлекаться методом классической флотации. Но это происходит только с ограниченными типами сырья с извлекаемыми частицами определенной формы и размеров. Выводы. Задача извлечения тонких фракций драгоценных металлов может быть решена посредством примене-ния новой технологии, сырьем для которой является пластинчатое золото, имеющее необходимые геометрические пара-метры и размеры, рассчитанные в данной статье. Показано, что данным методом можно извлекать пластинчатое золо-то с толщиной от 0,005 (мм) и менее.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography