Academic literature on the topic 'Внутрішній контролінг'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Внутрішній контролінг.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Внутрішній контролінг"

1

Терещенко, О. "Внутрішній аудит і контролінг ризиків у системі ризик-менеджменту." Вісник Національного банку України, no. 7 (2005): 45–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Головацька, С. І. "КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТІВ: ОБЛІКОВО-ІНФОРМАЦІЙНА СКЛАДОВА КОНТРОЛІНГУ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 60 (July 3, 2020): 111–17. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-60-18.

Full text
Abstract:
Важливе місце у забезпеченні функціонування господарського механізму підприємств посідає внутрішній контроль, який забезпечує реалізацію місії і мети створення підприємства, суттєво впливає на вияв-лення та мобілізацію наявних резервів, сприяє підвищенню ефективності та якості функціонування. Удоскона-лення системи управління витратами на засадах бюджетування дозволяє розробити оптимальну концепцію ве-дення бізнесу для підприємства, значно спростити процедуру контролю за рівнем витрат підприємства та на якісно новому рівні організувати процеси діяльності підприємства. Алгоритм процесу управління витратами на основі контролю за відхиленнями передбачає: розрахунок рівня витрат за складовими; зіставлення норматив-ного показника рівня витрат із фактичним; формування звіту щодо відхилень із відокремленням пріоритет-ності питань; визначення причин відхилень та їх взаємозв’язок між підрозділами; формулювання і розгляд про-позицій щодо запобігання негативним відхиленням. У статті розглянуто контролінг як систему забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки процесів ухвалення рішень, визначено організаційно-методичні етапи управління витратами підприємства за відхиленнями, визначено їх інформаційний зміст, обгрунтовано, що облік і аналіз відхилень є дієвим інструментом контролю за витратами; систематизовано підходи і методи аналізу витрат за відхиленнями; розроблено систему кодів відхилень фактичних показників витрат діяль-ності від показників бюджетів; доведено, що використання системи управління за відхиленнями дозволяє підвищити якість прийняття управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мітягін, Олег. "ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ТИЛУ ДІЮЧОЇ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ У 1941–1945 рр. ТА ТРАНСФОРМАЦІЯ УМОВ І МОЖЛИВОСТЕЙ У ХОДІ ВІЙНИ." Воєнно-історичний вісник 40, no. 2 (June 21, 2021): 72–82. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-40-2-72-82.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто структуру, функції та завдання військових формувань Народного комісаріату Внутрішніх справ (далі — НКВС)з охорони тилу Червоної армії у період Другої світової війни. Проаналізовано зміст та спрямованість реорганізаційних кроків, визначено результати та ефективність службово-бойової діяльності їх частин і підрозділів упро- довж 1941–1944 рр., зокрема на теренах України. Стратегічні завдання та тактика дій радянських військових охоронних сил у ході війни визначались воєнно-стратегічною ситуацією на фронтах та оперативною обстановкою на театрах воєнних дій, їх організаційно-штатною побудовою, нормативно-правовим забезпеченням функціонування та досвідом службово-бойової діяльності. Розглянуто також роль допоміжних військових формувань — винищувальних батальйонів й груп сприяння їм як приклад народного патріотизму. Ключові слова: прикордонні застави, війська по охороні тилу діючої Червоної армії, внутрішні війська, винищувальні батальйони, загороджувальні загони, застави, комендатури, контрольно-пропускні, фільтраційні пункти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гончар, Л. О., А. В. Поплавська, and О. В. Аухімік. "УПРАВЛІНСЬКИЙ АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ СИСТЕМИ КОНТРОЛІНГУ В ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ." Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, no. 3 (December 21, 2021): 12–17. http://dx.doi.org/10.36477/tourismhospcee-3-2.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено питанню здійснення управлінського аналізу особливостей системи контролінгу у сфері готельно-ресторанному бізнесу. Проведено аналіз наукових досліджень проблеми управлінського аналізу та визначено, що питання управлінського аналізу є недостатньо дослідженим. На основі здійсненого аналізу запропоновано авторський підхід до трактування сутності поняття «управлінський аналіз особливостей системи контролінгу в готельно-ресторанному бізнесі». Проаналізовано здійснення управлінського аналізу особливостей системи контролінгу на прикладі діяльності регіонального підприємства в готельно-ресторанному бізнесі, що дало змогу виділити ключові аспекти здійснення управлінського аналізу на підприємстві сфери послуг. Виділено інформаційну базу, на основі якої здійснюється внутрішній контроль у готельно-ресторанному бізнесі, що є підставою для здійснення внутрішнього контролю на підприємстві сфери гостинності. Визначено, що внутрішній контроль поділяється на документальний та фактичний, та окремо проаналізовано кожен із них. Проаналізовано ступінь автоматизації бізнес-процесів окремо в ресторані та готелі в діяльності регіонального підприємства сфери гостинності. Розглянуто управлінський облік як елемент здійснення управлінського аналізу та проаналізовано його організацію всередині підприємства. Визначено організаційну форму господарювання регіонального підприємства готельно-ресторанного бізнесу. Розглянуто проведення бухгалтерського обліку на підприємстві та визначено податкові зобов’язання керівництва підприємства. Відзначено необхідність застосування комплаєнсу на підприємствах сфери послуг. Проаналізовано застосування комплаєнс-контролю на прикладі регіонального підприємства, на підставі чого визначено, що REAM (Real Estate Asset Management), репутаційний та медико-санітарний види комплаєнс-менеджменту мають місце у функціонуванні підприємства. Установлено, що для досягнення підвищення ефективності діяльності підприємства необхідно застосовувати всі елементи управлінського аналізу в комплексі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яремчук, І. В. "ДЕРЖАВНИЙ ВНУТРІШНІЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 2 (November 27, 2018): 408–22. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2018.408-422.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості здійснення державного внутрішнього фінансового контролю в установах і організаціях медичного профілю в умовах реформування галузі охорони здоров’я в Україні, з’ясовано його недоліки та переваги. Висвітлено зміни державного внутрішнього фінансового контролю в умовах реформування галузі охорони здоров’я. Виявлено вплив державного внутрішнього фінансового контролю на функціонування установи та недоліки у державному внутрішньому фінансовому контролі у закладах охорони здоров’я, розроблено шляхи вирішення знайдених проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чижевська, Л. В. "ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ЗВІТУВАННЯ ЗА БІЗНЕС-ПРОЦЕСОМ “ПРОДАЖІ” В СИСТЕМІ КОНТРОЛІНГУ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 28–35. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-05.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості системи контролінгу на виробничо-торговельному під-приємстві, а також виділяються додаткові об’єкти управління бізнес-процесу “Продажі”. Наведено класифі-кацію основних показників управлінської звітності. Практикою функціонування виробничо-торговельних під-приємств підтверджено доцільність формування бізнес-процесів за функціональним підходом. Визначено осо-бливості формування лінійних та функціональних бізнес-процесів на виробничо-торговельному підприємстві. На систему контролінгу підприємства покладається, крім інших, функція координації співвиконавців бізнес-процесу, які повинні забезпечити досягнення і вирішення поставлених цілей і завдань. Запропоновано комплекс форм внутрішніх звітів з бізнес-процесу “Продажі”, а саме: план продажів за всіма каналами збуту, рух го-тової продукції на складі, доступність залишку готової продукції, продажі у мережі фірмових магазинів, про-дажі готової продукції за всіма каналами збуту, валовий прибуток від реалізації готової продукції, виконання плану продажів, відомість взаєморозрахунків з контрагентами, стан дебіторської заборгованості. За кожною формою звітності визначені інформаційний запит, користувачі, призначення, джерела інформації для форму-вання звіту. Бізнес-процес “Продажі” потребує відповідного обліково-аналітичного забезпечення з метою прийняття управлінських рішень. Доведено, що формуванню такого облікового забезпечення повинна переду-вати процедура виявлення інформаційних запитів користувачів. Розробка форм управлінської звітності з ви-значеним переліком показників сприяє прийняттю найбільш ефективних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kopylenko, O. L., and H. P. Sereda. "Рецензія на підручник «Судові, правоохоронні, контрольно-наглядові та правозахисні органи України» за загальною редакцією доктора юридичних наук, професора С. М. Гусарова." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 6 (December 6, 2020): 123–24. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.06.14.

Full text
Abstract:
Дисципліна «Судові та правоохоронні органи», для навчально-методичного забезпечення якої підготовлено підручник, має важливе значення в контексті формування професійної компетентності майбутніх юристів. За добу незалежної України створено чимало підручників та посібників з організації діяльності судових та правоохоронних органів, автори яких пропонують різні підходи щодо визначення їх переліку. Наприклад, авторський колектив навчального посібника для курсантів та студентів НАВСУ виділяє органи судової влади, прокуратуру, органи Служби безпеки України, Національну поліцію та інші органи МВС України, органи досудового розслідування, адвокатуру, а також долучає міжнародну організацію кримінальної поліції – Інтерпол[1]. У посібнику львівських фахівців розглядаються суди загальної юрисдикції, Конституційний Суд України, Вища рада юстиції, прокуратура, органи внутрішніх справ, адвокатура, нотаріат, органи юстиції[2]. Одеські вчені у своєму виданні звернули увагу на органи, діяльність яких спрямовується та координується міністром юстиції України[3]. Неодноразово здійснювалися спроби корегування предмета названої дисципліни через розширення кола інститутів, які вивчалися, і виокремлення, крім суду та правоохоронних органів, ще і контролюючих та правозахисних[4]. На нашу думку, в умовах перманентного реформування в Україні органів та установ, діяльність яких спрямовано на забезпечення прав і свобод людини та громадянина, актуалізується питання подальшої розробки відповідних сучасних навчальних матеріалів для закладів вищої освіти юридичного профілю. З огляду на це слід відзначити комплексний підхід авторського колективу до вивчення правового статусу цих інституцій. Зокрема, здійснено спробу в межах підручника поєднати особливості організації та діяльності широкого спектру уповноважених суб’єктів: судових, правоохоронних, контрольно-наглядових та правозахисних. При цьому автори обґрунтовують власну позицію щодо відповідної класифікації. Запропонований дискурс сприятиме становленню наукового світогляду здобувачів вищої юридичної освіти. Структура підручника, який рецензується, у цілому відповідає освітній, виховній та управлінській функціям навчального процесу. Доречним є виокремлення в кожній главі питань для самоконтролю. У першому розділі надано загальну характеристику судової, правоохоронної, контрольно-наглядової та правозахисної діяльності. Автори пропонують власні визначення категорій, які вивчаються в межах дисципліни. Другий розділ присвячено особливостям судової системи України, повноваженням судів та суддів усіх рівнів. Окремо наголошується на важливості організаційно-кадрового забезпечення функціонування судових органів. Найбільший за обсягом матеріалу третій розділ, предметом якого є правоохоронні органи: функції, структура, повноваження, порядок організації. У цьому розділі акцентовано увагу на центральних органах виконавчої влади, діяльність яких координується Кабінетом Міністрів України через міністра внутрішніх справ України. Певною новацією для навчальної літератури є використання одночасно таких двох груп інститутів, як контрольно-наглядові та правозахисні (четвертий та п’ятий розділи). Значну увагу приділено правовому статусу органів, їх завданням, особливості утворення та підпорядкування, кадровому забезпеченню та взаємодії тощо. Разом із тим деякі положення підручника мають дискусійний характер. Насамперед, необхідна більш чітка кореляція запропонованої класифікації інституцій відповідно до чинного законодавства. Доречно сформулювати чіткі критерії визначення таких груп як контрольно-наглядові та правозахисні органи. На нашу думку, у подальшому варто висвітлювати питання полеміки щодо правового регулювання діяльності деяких інститутів держави. Так, залишилася поза увагою авторів актуальна проблема співвідношення конституційних понять «судова влада» (ст. 6) та «правосуддя» (розділ VIII). Утім, викладені вище зауваження та рекомендації не впливають на загальну високу оцінку підручника, що рецензується. [1] Удалова Л. Д., Рожнова В. В., Заїка С. О., Мельник О. В., Форостяний А. В., Ключник К. П. Мультимедійний посібник «Судові та правоохоронні органи України». НАВСУ. URL: https://arm.naiau.kiev.ua/books/SPOU/index.html [2] Ковалів М. В., Єсімов С. С., Назар Ю. С., Гаврильців М. Т., Лук’янова Г. Ю., Годяк А. І., Бліхар М. М. Судові та правоохоронні органи : навчальний посібник. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2016. 388 с. [3] Ярова Л. В., Матвєєвський О. В. Організація судових та правоохоронних органів України : навчальний посібник. Одеса : Фенікс, 2018. 296 с. [4] Суд, правоохоронні та правозахисні органи України : навч.посіб. / В. Т. Білоус [та ін.] ; ред. Я. Кондратьєв ; Національна академія внутрішніх справ України. К. : Юрінком інтер, 2002. 320 с.; Суд, правоохоронні та правозахисні органи України: підручник / [В. Т. Білоус та ін.] ; відп. ред. В. Т. Маляренко, д-р юрид. наук, проф., чл.-кор. Акад. прав. наук України. 3-тє вид., переробл. і допов. К. : Юрінком Інтер, 2007. 350 с.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кравченко, Юлія Петрівна. "ВНУТРІШНІЙ КОНТРОЛЬ – АТРИБУТ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНОЮ УСТАНОВОЮ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ." Науковий вісник: Державне управління 3, no. 5 (September 15, 2020): 101–9. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2020-3(5)-101-109.

Full text
Abstract:
Одним із завдань сталого розвитку суспільства є децентралізація управління в державному секторі, тобто делегування повноважень щодо прийняття управлінських рішень центральними органами виконавчої влади на місця. Реалізація децентралізованого управління можлива завдяки належним чином організованому внутрішньому контролі. Адже, зазначений контроль надає впевненість головним розпорядникам бюджетних коштів, що всі прийняті управлінські рішення на місцях є обґрунтованими та виваженими. Крім того, в сучасних умовах функціонування бюджетних установ з обмеженими ресурсами постає важливе завдання з пошуку можливих шляхів заощадження таких ресурсів та ефективного їх використання. У статті відзначено, що організація системи внутрішнього контролю в бюджетній установі сприятиме прийняттю економічно обґрунтованих, результативних, ефективних управлінських рішень з дотриманням вимог чинного законодавства щодо використання матеріальних, фінансових чи інших ресурсів бюджетної установи, які є обмеженими. Автором досліджено походження терміну «внутрішній контроль» та наявні у міжнародній практиці моделі внутрішнього контролю. Порівняння моделей COSO та COSO ERМ зображено графічно. Стаття відображає коротку історію запровадження системи внутрішнього контролю у нормативно-правових актах України. Також даний науковий доробок містить розкриті питання організації внутрішнього контрою безпосередньо в бюджетній установі з особливим місцем ідентифікації та оцінки ризиків в даному процесі. Зазначено важливість організації та забезпечення належного рівня функціонування внутрішнього контролю бюджетними установами системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, адже на них покладено функції з питань цивільного захисту. Вплив внутрішнього контролю на ефективність управління бюджетною установою проілюстровано в статті графічно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сова, В. М. "Поняття, зміст та види контрольно-наглядової діяльності за прийняттям управлінських рішень в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ." Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Право, no. 735 (2006): 128–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Помещикова, Ірина, and Ярославна Асєєва. "Вплив вправ з м’ячем на координаційні здібності юних спортсменів 8-9 років, які займаються тенісом настільним." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 81 (February 22, 2021): 71–78. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-1.010.

Full text
Abstract:
Мета: розробка підходів щодо покращення координаційних здібностей юних спортсменів у тенісі настільному під впливом спеціально підібраних вправ із тенісним м’ячем. Матеріал і методи: у дослідженні приймали участь дві групи юних вихованців дитячо-юнацької спортивної школи №11 м. Харкова у віці 8-9 років у загальній кількості 24 осіб (контрольна група, n=12, експериментальна група, n=12). Для визначення показників прояву координаційних здібностей використовувались тести, рекомендовані навчальною програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл з настільного тенісу. Педагогічний експеримент тривав 3 місяці та полягав у впровадженні в практику експериментальної групи спеціально підібраних вправ. Результати: введення у навчально-тренувальний процес експериментальної групи вихованців 8-9 років з настільного тенісу вправ з тенісним м’ячем, спрямованих на розвиток координаційних здібностей, було виявлено достовірне покращення показників тестових вправ: у набиванні тенісного м’яча на ракетці за 1 хв., на внутрішній і на зовнішній стороні ракетки та чергуючи сторону ракетки, біг боком навколо столу, біг по вісімці (р<0,05). В тестах підкидання і ловля тенісного м’яча двома руками за 30 с, перенесення м’ячів, під час пересування у 3-х метровій зоні вірогідної відмінності виявлено не було (р>0,05). Висновки: покращення прояву показників координаційних здібностей у дітей 8-9 років експериментальної групи, які займаються настільним тенісом після впровадження спеціально підібраної системи вправ із тенісним м’ячем становили: у тесті «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на внутрішній стороні ракетки» – 25,3 %, «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на зовнішній стороні ракетки» – 27,3 %, «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на внутрішній і зовнішній стороні ракетки по черзі» – 39,0 %, «Підкидання і ловля тенісного м’яча двома руками не вище голови за 30 с» – 5,5 %, «Біг боком навколо столу» – 5,8 %, «Біг по вісімці» – 2,5 %, «Перенесення м’ячів, під час пересування у 3-х метровій зоні» – 2,7 %. Ключові слова: теніс настільний; координаційні здібності; вправи із м’ячами; вправи із ракеткою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Внутрішній контролінг"

1

Гаврилова, І. В. "Фінансовий контролінг як інструмент управління діяльністю суб'єкта господарювання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26438.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антонюк, Павло Любомирович. "Удосконалення системи фінансового менеджменту вітчизняних банківських установ в контексті трансформації європейського фінансового ринку на прикладі АТ «Ощадбанк»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19250.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 23 лютого 2016 р. о 11.30 годині на засіданні екзаменаційної комісії №60 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя
У роботі досліджено теоретичні аспекти формування системи фінансового менеджменту банку. Здійснено менеджмент фінансових результатів АТ «Ощадбанк». Запроваджено комплексні технології управління фінансами банку на різних стадіях його життєвого циклу. Проведено оцінку зовнішнього середовища функціонування АТ «Ощадбанк». Запропоновано основні напрямки покращення функціонування системи фінансового менеджменту АТ «Ощадбанк».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Птушинський, Володимир Юрійович. "Внутрішні фінансові джерела санації підприємства та шляхи вдосконалення їх формування ( на прикладі ТОВ «Кременецький районний інформаційний центр «Діалог»»)." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26987.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження виступають механізми виведення підприємства з кризи вітчизняного підприємства Кременецького районного інформаційного центру «Діалог». Метою дипломної роботи є розвиток напрямів з оздоровлення підприємства в кризовому стані та проведення санаційної політики в контексті глобалізації національної економіки та вітчизняного ринку. При виконанні досліджень, залежно від конкретних цілей і задач, використовувались аналітично-графічна формалізація фінансової діяльності страхових компаній, порівняльний аналіз динаміки показників, дослідження стану та динаміки реалізації і модернізації страхових продуктів вітчизняної страхової компанії. В даній роботі досліджено причини банкрутства і способи його подолання, визначено значення, роль та особливості управління банкрутством та застосуванням контролінгу. Здійснено аналіз основних фінансово-економічних показників комерційної діяльності поліграфічного підприємства та визначено особливості формування бюджету, здійснена оцінка фінансового стану ТОВ «Кременецького районного центру «Діалог». Запропоновано механізми боротьби з кризою на підприємстві, з застосуванням контролінгу та удосконалення механізмів управління фінансовою санацією на підприємстві. В обґрунтуванні економічної ефективності визначено механізми забезпечення оптимізації страхового портфеля ТОВ «Кременецького районного інформаційного центру «Діалог», з урахуванням частки фінансових ризиків, розроблено бюджету та здійснено оцінку ринку поліграфічних підприємств в регіоні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тараканов, Сергій Андрійович. "Обліково-контрольне забезпечення організації розрахунків ТОВ «Заводське» з бюджетом за податком на додану вартість." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5547.

Full text
Abstract:
Тараканов С. А. Обліково-контрольне забезпечення організації розрахунків ТОВ «Заводське» з бюджетом за податком на додану вартість : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 «Облік і оподаткування» / наук. керівник Ю. Б. Скорнякова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 127 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 127 с., 3 розділи, 14 рис., 15 табл., 2 додатки, 75 джерел. Об’єкт дослідження  процес обліку та контролю розрахунків ТОВ «Заводське» з бюджетом за податком на додану вартість. Метою кваліфікаційної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення організації обліку та контролю розрахунків ТОВ «Заводське» з бюджетом за податком на додану вартість з метою підвищення дисципліни таких розрахунків. Методи дослідження: системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів. Під час виконання дослідження використано загальнонаукові методи пізнання: методи наукового узагальнення, діалектичний метод, методи індукції та дедукції, класифікації, порівняння, наукової абстракції, системного та комплексного аналізу, синтезу, моделювання. Наукова новизна одержаних результатів полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та вирішенні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням обліково-контрольного забезпечення організації розрахунків підприємств з бюджетом за податком на додану вартість з метою підвищення дисципліни таких розрахунків. У процесі дослідження отримано такі наукові результати, яким притаманна наукова новизна: набули подальшого розвитку:  методичне забезпечення внутрішнього контролю розрахунків з бюджетом за податком на додану вартість шляхом систематизації основних процедур такого контролю на етапах переднього, поточного та наступного контролю;  методичне забезпечення організації роботи із контрагентами – платниками ПДВ за рахунок обґрунтованого порядку оцінки фінансових втрат платника у випадках порушення постачальниками визначених податковим законодавством термінів реєстрації податкових накладних. За підсумками проведеного дослідження розроблені пропозиції щодо впровадження в облікову практику ТОВ «Заводське» аналітичного обліку на субрахунках 643 «Податкові зобов’язання» і 644 «Податковий кредит» з метою виконання на підставі даних такого обліку процедур внутрішнього контролю визнання податкових зобов’язань та податкового кредиту за отриманими та виданими авансами, що в цілому дозволить підвищити якісний рівень обліку та внутрішнього контролю розрахунків з бюджетом за податком на додану вартість. Обґрунтована також доцільність зазначення в договорах поставки продукції, що укладаються ТОВ «Заводське» із покупцями, обов’язку покупця оперативно інформувати постачальника щодо набуття статусу платника ПДВ. Застосування на практиці запропонованих автором рекомендацій дозволить підвищити якісний рівень обліково-аналітичного забезпечення організації розрахунків підприємств з бюджетом за податком на додану вартість з метою підвищення дисципліни таких розрахунків. Отримані результати дослідження спрямовані на підвищення якісного рівня обліково-аналітичного забезпечення організації розрахунків підприємств з бюджетом за податком на додану вартість з метою підвищення дисципліни таких розрахунків.
EN : Qualifying work contains 127 pp., 3 sections, 14 fig., 15 tab., 2 annex, 75 references. The object of study is accounting and control process of the calculations of LLC «Zavodske» with the budget for value added tax. The purpose of the qualification work is to justify of the theoretical regulations and work out practical recommendations to improve the organization accounting and control of the calculations of LLC «Zavodske» with the budget for value added tax in order to increase the discipline of such calculations. Methods of research: a systematic approach to the study of economic events and processes. During research performance scientific methods of cognition were used: methods of scientific analysis, the dialectical method, methods of induction and deduction, classification, comparison, abstraction, systematic and comprehensive analysis, synthesis, simulation. Scientific novelty of the results is theoretical and methodical substantiation and solving complex issues related to improving of accounting and control support for the organization of settlements of enterprises with the budget for value added tax in order to improve the discipline of such calculations. The study yielded the following scientific results, which are characterized by scientific innovation: Got further development:  methodological support of internal control of calculations with the budget for value added tax by systematizing the main procedures of such control at the stages of previous, current and subsequent control;  methodological support for the organization of work with counterparties - VAT payers due to a reasonable procedure for assessing the financial losses of the payer in cases of violation by suppliers of the deadlines set by tax law for registration of tax invoices. According to the results of the study, proposals were developed to introduce analytical accounting in the accounting practice of LLC «Zavodske» on sub-accounts 643 «Tax liabilities» and 644 «Tax credit» in order to perform on the basis of such accounting internal control procedures for recognition of tax liabilities and tax credit for received and issued advances, which in general will increase the quality of accounting and internal control of settlements with the budget for value added tax. The expediency of specifying in the contracts of supply of products concluded by LLC «Zavodske» with buyers the obligation of the buyer to promptly inform the supplier about the acquisition of the status of VAT payer is also substantiated. The application of proposed recommendations in practice will improve the quality of accounting and analytical support for the organization of settlements of enterprises with the budget for value added tax in order to increase the discipline of such calculations. The results of research are aimed at improving the quality of accounting and analytical support for the organization of settlements of enterprises with the budget for value added tax in order to improve the discipline of such calculations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography