Academic literature on the topic 'Влаштування дітей-сиріт та дітей'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Влаштування дітей-сиріт та дітей.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Boiko, J. "УПРОВАДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ ПРИЙОМНОЇ СІМ’Ї ЯК АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ФОРМИ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Theory and Practice of Public Administration 3, no. 70 (October 30, 2020): 114–21. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.03.13.

Full text
Abstract:
Досліджено окремі аспекти державного регулювання інституту прийомної сім’ї як форми влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування; проаналізовано генезис упровадження прийомної сім’ї в системі форм влаштування таких дітей. Зосереджено увагу на перевагах прийомної сім’ї серед інших форм цієї системи та особливостях державного регулювання діяльності прийомної сім’ї. Досліджено переваги прийомної сім’ї порівняно з іншими формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обґрунтовано доцільність упровадження й державної підтримки прийомної сім’ї як однієї з найефективніших та бажаних форм улаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Запропоновано врахувати досвід експериментального упровадження зазначеної форми, вказано на першочергові щодо розв’язання аспекти регулювання упровадження прийомної сім’ї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лахтюк, Леонід. "Новостворені форми влаштування дітей-сиріт." Вісник прокуратури, no. 6 (108) (2010): 42–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ГРАБОВСЬКА, В. М. "ПРІОРИТЕТНІСТЬ ФОРМ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Scientific Journal of Public and Private Law 1, no. 5 (2019): 53–59. http://dx.doi.org/10.32844/2618-1258.2019.5-1.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kostiv, Volodymyr, and Ludmyla Vavryshchuk. "Підготовка майбутніх соціальних педагогів до роботи з патронатною сім’єю." Освітній простір України, no. 10 (May 17, 2017): 53–59. http://dx.doi.org/10.15330/esu.10.53-59.

Full text
Abstract:
У статті обгрунтовано доцільність спеціальної підготовки майбутніх соціальних педагогів до роботи з патронатною сім’єю як одного з типів сімей із порушеною структурою. Зазначається можливість запровадження інституту патронатної сім’ї як альтернативної форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Виділяються складові готовності соціального педагога до організації соціально-педагогічної діяльності з патронатною сім'єю: професійно-гуманістична спрямованість особистості фахівця, інтелектуально-пізнавальний компонент, представлений професійно-педагогічними знаннями та уміннями, діяльнісно-практичний компонент, що характеризується наявністю особистого досвіду взаємодії студента з патронатними сім’ями, з іншими формами сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, батьками, прийомними дітьми, фахівцями, які проводять соціальний супровід цих сімей, представниками державних органів, які сприяють становленню сімейних форм виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шпиг, Н. О. "АНАЛІЗ ІСТОРИЧНИХ ПЕРЕДУМОВ ТА СУЧАСНИХ ПЕРСПЕКТИВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА ДИТИНИ НА ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї В УКРАЇНІ." Pedagogical Sciences: Theory and Practice, no. 3 (January 10, 2022): 110–15. http://dx.doi.org/10.26661/2786-5622-2021-3-14.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються форми сімейного виховання дітей-сиріт в історичній ретроспективі, досліджується сучасна ситуація щодо забезпечення права дитини на виховання в сім’ї в Україні. Метою статті є аналіз історичних передумов та сучасних перспектив забезпечення права дитини на виховання в сім’ї. Для досягнення мети використано комплекс методів дослідження, таких як: аналіз, синтез, порівняння, систематизація. Акцентовано увагу на тому, що проблема забезпечення права дитини на виховання в сім’ї має історичні корені. Припускається, що існуючі у прадавні часи форми сімейного влаштування дітей (усиновлення, опіка, піклування, патронаж) стали своєрідним орієнтиром для розроблення та впровадження сучасних сімейних форм виховання дитини. Звертається увага на сучасні перспективи оптимізації ситуації в межах досліджуваної проблеми: курс на стратегію деінституціалізації через залучення міжсекторальної партнерської взаємодії у процесі створення належних умов для підтримки і розвитку правових форм сімейного виховання дитини. Наведено зміст діяльності коаліції «Відкриваємо двері дітям», проаналізовано позитивні результати деінституціалізації в розвинених країнах світу. У висновках зазначено, що необхідність забезпечення права дитини на виховання в сім’ї насамперед зумовлюється пріоритетністю сімейного середовища для повноцінного розвитку дитини. Наголошується на важливості комплексного підходу до вирішення досліджуваної проблеми, зокрема й шляхом здійснення аналізу історичних прототипів сучасних сімейних форм виховання. Зазначається, що успішність процесу забезпечення права дитини на виховання в сім’ї значною мірою залежить від налагодження конструктивної взаємодії між учасниками реалізації національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Суттєва роль при цьому належить організаціям третього сектору (Альянс «Україна без сиріт», фонд Петра Порошенка, «Партнерство кожній дитині», «Надія і житло для дітей», коаліція «Права дітей в Україні», «Дитина з майбутнім»), що активно долучилися до впровадження досліджуваної ситуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kozak, Oksana. "PECULIARITIES OF FULFILLMENT OF THE OBLIGATIONS OF THE AGREEMENT ON PLACEMENT OF ORPHANED CHILDREN AND CHILDREN DEPRIVED OF PARENTAL CARE TO A FOSTER FAMILY." Entrepreneurship, Economy and Law 12 (2019): 32–36. http://dx.doi.org/10.32849/2663-5313/2019.12.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Yaremenko, O. O., and R. Ya Levin. "The first experience of the placing disabled children into foster families in Ukraine." Ukrainian Society 2004, no. 2 (May 17, 2004): 85–97. http://dx.doi.org/10.15407/socium2004.02.085.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

БОРИСОВА, ВАЛЕНТИНА. "Проблемні питання форм сімейного влаштування дитини, що залишилася без батьківського піклування, за законодавством України." Право України, no. 2019/02 (2019): 133. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-02-133.

Full text
Abstract:
Дитинство – особливий період у житті людини, який характеризується залежністю дитини від дорослих, і передусім від батьків. Втрата внаслідок різних обста вин батьківського піклування, що створює небезпеку для життя, здоров’я та виховання дитини, змінює її становище, і така дитина набуває статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, який надає їй право на повне державне забезпечення та отримання передбачених законодавством пільг. Влаштування таких дітей – це діяльність компетентних органів держави, пов’язана з переданням їх на виховання у сім’ї громадян або до інтернатних дитячих закладів системи освіти, охорони здоров’я і соціального захисту. Метою статті є аналіз сформованих у доктрині права підходів до розуміння форм влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання, а також викладення власного бачення подолання сирітства в Україні, шляхом запровадження як легалізованих на рівні закону сімейних форм влаштування таких дітей, а вони є пріоритетними порівняно з інтернатними формами, так і не пойменованих сімейних форм виховання. Встановлено, що форми сімейного влаштування дитини, яка опинилася у складних життєвих умовах, і які врегульовані на рівні закону, не є вичерпними. Існують й інші форми, зокрема фактичне виховання дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, в сім’ї певної особи без відповідної правової підстави. У фактичному вихованні реалізуються всі батьківські правомочності, окрім охоронної правомочності захисту батьківських прав, а тому як соціально цінне явище воно потребує певного правового регулювання. У статті обґрунтовується твердження, що кожна з легалізованих форм сімейного виховання (патронат, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) має свої особливості, однак об’єднує їх те, що одним з елементів фактичного складу їх виникнення є відповідний договір: про патронат; про влаштування дітей у прийомну сім’ю для виховання й спільного проживання; про організацію діяльності дитячо-го будинку сімейного типу. Ці договори входить до групи сімейно-правових договорів соціального сприяння дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з сирітством, безпритульністю, конфліктами, жорстоким ставленням у сім’ї тощо. Мета цих договорів – шляхом соціального сприяння дитині, батькам/законним представникам, якщо вони давали, наприклад, згоду на патронат, подолати ті складні життєві обставини, в яких вона (вони) опинилися. І хоча вказані договори не є самостійними юридичними фактами, що породжують відповідні правовідносини, однак при визначенні правової природи цих договорів слід враховувати специфіку договору як юридичного факту, що формується під впливом тих відносин, які ним опосередковуються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Артурівна, Сергієнко Наталія. "МІЖГАЛУЗЕВІ ЗВ’ЯЗКИ ВИКОНАВЧОГО ПРАВА УКРАЇНИ ТА СІМЕЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ." Часопис цивілістики, no. 42 (October 7, 2021): 55–59. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i42.436.

Full text
Abstract:
Сергієнко Наталія АртурівнаМІЖГАЛУЗЕВІ ЗВ’ЯЗКИ ВИКОНАВЧОГО ПРАВА УКРАЇНИ ТА СІМЕЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИУ науковій статті розглянуті міжгалузеві зв’язки виконавчого права України та сімейного права України крізьпризму їх міжгалузевої взаємодії, міжгалузевого взаємного впливу, міжгалузевого правового регулювання таміжгалузевого колізійного регулювання. За основу вказаної структури міжгалузевих зв’язків взято вченняМ.Ю. Челишева про міжгалузеві зв’язки цивільного права, оскільки пропонована цим ученим-юристом структураміжгалузевих зв’язків видається відносно простою та зрозумілою, проте водночас ґрунтовною. Щодо міжгалу-зевої взаємодії виконавчого права України та сімейного права України, то в науковій статті запропоновано,щоб для цілей виконавчого права до кола членів сім’ї відносили фізичних осіб, які відповідають хоча б одномуз наведених критеріїв: 1) перебування в шлюбі (фізична особа належить до членів сім’ї тієї фізичної особи, з якоювона перебуває в шлюбі); 2) кровне споріднення (фізична особа належить до членів сім’ї тієї фізичної особи,з якою вона перебуває в кровному спорідненні); 3) усиновлення, інші форми влаштування дітей-сиріт і дітей, поз-бавлених батьківського піклування (усиновлений уважається членом сім’ї усиновителя, усиновитель уважаєтьсячленом сім’ї усиновлюваного тощо); 4) спільне проживання, а також пов’язаність спільним побутом, наявністьвзаємних прав та обов’язків (наприклад, жінка/чоловік, які спільно проживають, мають спільний побут, взаємніправа й обов’язки, але не перебувають у шлюбі між собою, уважаються членами однією сім’ї – їхньої сім’ї). Щодоміжгалузевої взаємодії виконавчого права України та сімейного права України, то розглянуто прояви взаємноговпливу утворень виконавчого права та сімейного права, зокрема його норм та інститутів. Зокрема, звернутаувага на кореспондування приписів ч. 4 ст. 190 СК України і ст. 55 Закону України «Про виконавче провадження».Щодо міжгалузевого правового й колізійного регулювання в контексті виконавчого права України та сімейногоправа України розглянуті прямі/опосередковані відсилки в нормах законодавства про виконавче провадженнядо норм сімейного законодавства й навпаки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kozak, Oksana. "Personal non-proprietary rights of orphans and children deprived of parental care in foster care." Entrepreneurship, Economy and Law 11 (2019): 30–35. http://dx.doi.org/10.32849/2663-5313/2019.11.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Акуленко, Я. М., and Д. І. Бескищенко. "Психокорекція ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21116.

Full text
Abstract:
Акуленко, Я. М. Психокорекція ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування : магістерська робота : 231 Соціальна робота / Я. М. Акуленко , Д. І. Бескищенко ; керівник роботи Філіпович В. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра креативних індустрій та соціальних інновацій. – Чернігів, 2020. – 113 с.
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню сoцiaльнo-пcихoлoгiчних ocoбливocтей ціннісно-смислової сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У першому розділі розкриваються теоретико-методологічні основи ціннісно-смислової сфери особистості: розглядається цiннicнo-cмиcлoвa cфepa у кoнцeптуaлiзaцiях зapубiжних тa укpaїнcьких пcихoлoгiв, мeтoдoлoгiчнi ocнoви дocлiджeння пoняття цінності, стaнoвлeння цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи ocoбиcтocтi в oнтoгeнeзi. В другому розділі розглядаються соціально-психологічні особливості розвитку та оcнoвнi зaкoнoмipнocтi становлення цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи підлітків-вихованців закладів інтернатного типу. Третій розділ присвячений вивченню особливостей цiннicнo-cмиcлoвoї сфери дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. На підставі результатів дослідження розроблено методичні рекомендації з оптимізації процесу формування ціннісних орієнтацій підлітків. Нaукoвa нoвизнa пoлягaє у нacтупнoму: здiйcнено тeopeтичний aнaлiз пoнять «цiнності» тa «цiннicнi opiєнтaцiї» в фiлocoфcькiй, соціальній і соціально-психологічній лiтepaтуpi; пpoaнaлiзовaно cтaнoвлeння цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи ocoбиcтocтi в oнтoгeнeзi; описано пcихoлoгiчнi ocoбливocтi цiннicних opiєнтaцiй дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; виявлено динaмiку змicту i cтpуктуpи цiннicнo-cмиcлoвoї cфepи тa визнaчено piвeнь узгoджeнocтi її кoмпoнeнтiв (цiннocтeй) у дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; розроблено програму тренінгу з усвідомлення та систематизації своєї системи цінностей і програму тренінгу з оптимізації процесу постановки життєвих цілей і ціннісних орієнтацій та пошуку шляхів їх досягнення.
The master's work is devoted to the research of social-psychological opacity of the value-semantic sphere of children -syrtes and children deprived of parental care. The first chapter reveals theoretical and methodological basis of value-semantic sphere of personality: tsinnicno-cmyclova cfepa in kontseptualizatsiyah zapubizhnyh ta ukpayinckyh pcyholohiv, metodolohichni ocnovy doclidzhennya ponyattya values stanovlennya tsinnicno-cmyclovoyi cfepy ocobyctocti in ontohenezi. The second section deals with the socio-psychological peculiarities of development and the actual occurrence of pricing-cybercriminals in adolescents-inmates of residential institutions. The third section is devoted to the study of the structure of the financial-cultural sphere of children -syrtes and children deprived of parental care. Based on the results of the study, methodical recommendations were developed for optimizing the process of formation of value orientations of adolescents. Scientific novelty lies in the following: a theoretical analysis of the concepts of "values" and "value options" in philosophical, social and socio-psychological literature; the formation of the value-semantic sphere of personality in ontogenesis is analyzed; the psychological features of value options of orphans and children deprived of parental care are described; the dynamics of the content and structure of the value-semantic sphere is revealed and the level of coherence of its components (values) in orphans and children deprived of parental age is determined; developed a training program to understand and systematize their value system and a training program to optimize the process of setting life goals and value orientations and finding ways to achieve them.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Падун, Є. В., and І. С. Тімуш. "Патронатне виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: історія та сучасність." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нежевело, Олег Олександрович, and Oleh Oleksandrovych Nezhevelo. "Публічна політика у сфері соціального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батківського піклування." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11332.

Full text
Abstract:
В роботі розкрито сутність поняття соціального сирітства; досліджено зміст витоків і причин соціального сирітства; розглянуто напрями державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; проаналізовано сучасний стан соціального сирітства в Україні; досліджено нормативно-правові засади державної політики з питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; розкрито існуючі проблеми законодавчого забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; досліджено відношення суспільства до проблеми соціального сирітства; розроблено рекомендації щодо мотивації суспільства всиновлювати дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
The essence of the concept of social orphanhood is revealed in the work; the content of the origins and causes of social orphanhood is studied; the directions of the state policy on social protection of orphans and children deprived of parental care are considered; the current state of social orphanhood in Ukraine is analyzed; the normative-legal bases of the state policy on the issues of protection of the rights of orphans and children deprived of parental care are studied; the existing problems of legislative provision of social protection of orphans and children deprived of parental care are revealed; the attitude of society to the problem of social orphanhood is studied; recommendations have been developed to motivate society to adopt orphans and children deprived of parental care.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маловічко, І. В. "Правовий статус дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського права в радянському сімейному праві." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19705.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Міхновський, Г. Ю. "Діяльність правоохоронних органів, щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81972.

Full text
Abstract:
Головним напрямком державних та правоохоронних органів в нашій країні є захист прав та законних інтересів кожного громадянина. Не є виключенням і соціально незахищені версти населення, які діти. Особливої уваги в цьому питанні потребують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, як несформовані особистості, які потребують найшвидшого призначення особи, яка буде її опікати, або піклуватися про неї.
The main direction of state and law enforcement agencies in our country is to protect the rights and legitimate interests of every citizen. Socially vulnerable groups of children are no exception. Orphans and children deprived of parental care need special attention in this matter, as unformed individuals who need to appoint or take care of a person as soon as possible.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Галаш, Маргарита Ігорівна, and Marharyta Ihorivna Halash. "Особливості соціальної адаптації дітей-сиріт з інтелектуальними порушеннями легкого ступеня." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12238.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є соціальна адаптація дітей-сиріт з інтелектуальними порушеннями. Предмет – особливості соціальної адаптації дітей-сиріт з інтелектуальними порушеннями легкого ступеня. Мета дослідження – розробити, обґрунтувати та експериментально перевірити модель психолого-педагогічного супроводу соціальної адаптації дітей-сиріт з інтелектуальними порушеннями легкого ступеня важкості. Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. У вступі обґрунтована актуальність дослідження, визначена мета та завдання дослідження. У першому розділі висвітлено теоретико-методологічні основи виховання дітей-сиріт: історію сирітства як соціальної проблеми, особливості соціальної адаптації дітей-сиріт як психолого-педагогічної проблеми, специфіка соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами. У другому розділі розроблено та обґрунтовано методику вивчення соціальної адаптації дітей-сиріт з легким ступенем інтелектуальних порушень до соціального середовища: критерії, показники, інструментарій, подано характеристику рівнів соціальної адаптації обраної категорії дітей, представлено результати констатувального етапу дослідження. У третьому розділі теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено модель соціальної адаптації дітей-сиріт із легким ступенем інтелектуальних порушень, результати її експериментального впровадження. У висновках узагальнено основні результати магістерського дослідження. Апробація результатів дослідження. Окремі результати дослідження було представлено на VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців» (19 травня 2021 року, м. Суми); VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (24 листопада 2021 р., м. Суми); Регіональний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи розвитку» (18 червня 2021 р., м. Суми). Матеріали магістерського дослідження висвітлені у 2 публікаціях. Загальний обсяг роботи – 93 сторінки, з них – 82 сторінки основного тексту, 19 рисунків, 5 таблиць, 69 джерел.
The object of the study is the social adaptation of orphans with intellectual disabilities. The Subject – features of social adaptation of orphans with mild intellectual disabilities. The purpose of the study is to develop, substantiate and experimentally test the model of psychological and pedagogical support of social adaptation of orphans with intellectual disabilities of mild severity. The master's thesis consists of an introduction, three chapters, conclusions and a list of sources used. The introduction substantiates the relevance of the study, defines the purpose and objectives of the study. The first section highlights the theoretical and methodological foundations of raising orphans: the history of orphanhood as a social problem, features of social adaptation of orphans as a psychological and pedagogical problem, the specifics of social adaptation of children with special educational needs. The second section develops and substantiates the method of studying the social adaptation of orphans with mild intellectual disabilities to the social environment: criteria, indicators, tools, describes the levels of social adaptation of the selected category of children, presents the results of the ascertaining stage of the study. In the third section the model of social adaptation of orphans with a mild degree of intellectual disabilities, the results of its experimental implementation are theoretically substantiated and experimentally tested. The conclusions summarize the main results of the master's study. Approbation of research results. Some results of the study were presented at the VIII International Scientific and Practical Conference of Students, Postgraduates and Young Scientists "Corrective and Inclusive Education through the Eyes of Young Scientists" (May 19, 2021, Sumy); VII International Scientific and Practical Conference "Correctional and Rehabilitation Activities: Development Strategies in the National and World Dimensions" (November 24, 2021, Sumy); Regional scientific-practical seminar on special pedagogy "The latest technologies of special pedagogy: problems, prospects and ways of development" (June 18, 2021, Sumy). Materials of the master's research are covered in 2 publications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Огренич, Надія Миколаївна. "Педагогічні умови формування соціальної відповідальності учнів шкіл-інтернатів для дітей-сиріт." Diss. of Candidate of Pedagogical Sciences, Миколаївський держ. педагог. ін-т, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мировська, К. О. "РОЛЬ ПРИЙОМНОЇ СІМ’Ї ЯК ОСОБЛИВОЇ ФОРМИ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ЯКІ ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ." Thesis, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38869.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Труба, В. І. "Поняття та загальна класифікація сімейних правовідносин." Thesis, 2021. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16030.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харків, 2021. У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та нове розв’язання актуальної науково-прикладної проблеми сімейного права України – розроблена системна концепція загальної класифікації сімейних правовідносин, що містить потенціал для ефективної розбудови останніх у процесі сучасної рекодифікації цивільного законодавства. В роботі на підставі вивчення наукових досліджень з проблем приватного права, законодавства періоду входження України до складу інших держав та в добу незалежності виявлено трансформаційні процеси в розвитку інститутів сімейного права. Доведено послідовну змінюваність інститутів сімейного права залежно від звичаєвих, моральних та релігійних норм. Обґрунтовано та доведено існування взаємозв’язку і взаємовпливу соціальних норм у сімейних відносинах. За результатами проведення дослідження окреслено перспективи розвитку сімейного законодавства в процесі рекодифікації цивільного та сімейного законодавства. Обґрунтовується доцільність здійснення рекодифікації Цивільного кодексу України шляхом декодифікації Господарського кодексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хаврат, Катерина Андріївна, and Kateryna Andriivna Khavrat. "Соціальна реабілітація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10163.

Full text
Abstract:
Процес трансформації українського суспільства закономірно супроводжується зміною усіх його інститутів, у тому числі й інституту соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Водночас, в умовах сьогодення необхідним є подальший розвиток нових форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; подальше закріплення на законодавчому рівні обов’язку а також вдосконалення механізмів щодо створення належних умов для розвитку, самореалізації та інтеграції цієї категорії дітей у суспільство та ін. Мета та задачі дослідження. На основі аналізу теоретико-практичних засад соціальної реабілітації дітей-сиріт розробити практичні рекомендації щодо вдосконалення технологій соціальної реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Об’єкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування як соціальний феномен. Предмет дослідження – соціальна реабілітація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні.
The process of Ukrainian society transformation is naturally accompanied by a change in all its institutions, including the institution of social protection of orphans and children deprived of parental care. At the same time, nowadays it is necessary to further develop new forms of placement of orphans and children deprived of parental care; to further consolidate responsibilities at the legislative level, as well as improve mechanisms for creating appropriate conditions for the development, self-realization and integration of this category of children in society, etc. Aim and tasks of the study – based on the analysis of theoretical and practical foundations of social rehabilitation of orphans, to develop practical recommendations for improving the technology of social rehabilitation of orphans and children deprived of parental care. Object and subject of research. The object of the study is orphans and children deprived of parental care as a social phenomenon. The subject of the study is social rehabilitation of orphans and children deprived of parental care in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Пеша, І. В. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (проблеми реформування). Київ: Логос, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування". Київ, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прийомні сім"ї для дітей-сиріт з функціональними обмеженнями. Київ, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Розбудова навичок самостійного життя і сприяння зайнятості для випускників професійно-технічних навчальних закладів - колишніх вихованцв інтернатних установ для дітей-сиріт. Київ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Дворяк, Сергій, and Юрій Оніщик. "ПІДГОТОВКА ПАРАПРОФЕСІОНАЛІВ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.06.

Full text
Abstract:
В межах теоретико-аналітичного дослідження визначено, що соціальна сфера в Україні залучає до розв’язання різних професійних завдань чимало парапрофесіоналів, тобто тих, хто не має фахової освіти із соціальної роботи, але пройшли певне навчання, переважно неформальне, і виконують функції соціальних працівників. Окреслено розуміння поняття «компетентність» як здатності до виконання певних трудових функцій. На прикладі консультантів за принципом «рівний-рівному», громадських радників та батьків-вихователів у сімейних формах виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянуто зміст діяльності парасоціальних працівників та специфіку їхньої підготовки. Запропоновано перелік тих загальних компетентностей, на формування яких мають бути спрямовані програми формального та неформального навчання цієї категорії працівників (гендерна компетентність, цифрові компетентності, етичні компетентності, компетентності міжпрофесійної взаємодії тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Бойко, Ж. О. "Комплексний підхід при формуванні механізму державного управління у сфері розвитку альтернативних форм утримання та влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування." In BEST PRACTICES OF PUBLIC ADMINISTRATION: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-121-3-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Влаштування дітей-сиріт та дітей"

1

Романець, Наталя Радомирівна. Під патронатом колгоспної системи: правове становище селянських дітей-сиріт у постголодоморному селі (1933–1936 рр.). КДПУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5034.

Full text
Abstract:
У статті досліджено систему колгоспного патронату і новостворені дитячі будинки у сільській місцевості, які перетворилися на своєрідні табори смерті, із яких не було порятунку. Але для більшовицької влади головним стало те, що у подібних резерваціях селянські діти помирали подалі від сторонніх очей, непомітно для інших громадян країни Рад, що продовжували будівництво соціалізму на одній шостій земної кулі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography