Academic literature on the topic 'Випадкові дерева'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Випадкові дерева.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Випадкові дерева"

1

Los, Svitlana. "Популяційна мінливість морфологічних ознак жіночих репродуктивних органів Quercus robur L. у Лісостепу та Степу України." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 22 (June 10, 2021): 108–20. http://dx.doi.org/10.15421/412109.

Full text
Abstract:
Наведено результати вивчення популяційної мінливості Quercus robur L. у Лісостепу та Степу за довжиною плодоніжки, її формою та кількістю жолудів на ній. Досліджено 18 деревостанів природного та штучного походження у Харківській, Полтавській, Луганській, Донецькій і Кіровоградській областях. Деревостани природного походження представлені лісовими генетичними резерватами, штучного – переважно постійними лісонасінними ділянками. Зразки заготовляли під кронами дерев у кількості 30-100 штук (залежно від урожаю жолудів – по 1-2 з дерева) у кожному обстеженому виділі. Для порівняння мікропопуляцій за комплексом морфологічних і біометричних показників використано графічний метод побудови зображень морфотипів у програмі MC EXEL. Визначено рівні внутрішньо- та міжпопуляційної мінливості. У природних деревостанах Харківської, Донецької і Луганської областей переважали дерева, для яких характерні плодоніжки завдовжки 2,1-5,0 см, тоді як у деревостанах природного походження в Кіровоградській області – 5,1-8,0 см. У насадженнях штучного походження на Кіровоградщині представлені дерева як з короткими, так і довгими плодоніжками. Виявлено регіональні особливості щодо прямизни плодоніжки: у природних деревостанах Харківщини переважали дерева із прямими плодоніжками, а на Кіровоградщині – з дещо викривленими. Серед штучних насаджень були такі, в яких переважали дерева з прямими плодоніжками (п’ять деревостанів), зі злегка викривленими плодоніжками (два деревостани) та з рівною часткою дерев обох цих груп (один деревостан). У природних деревостанах Харківщини та Донеччини переважали дерева з одним жолудем на плодоніжці, тоді як у природних деревостанах Кіровоградщини частоти трапляння дерев з одним та двома жолудями на плодоніжці приблизно однакова. У більшості штучних деревостанів Кіровоградщини переважали дерева з одним жолудем на плодоніжці. У переважній більшості випадків недорозвинених зав’язей на плодоніжках не відзначено. Частка дерев, на плодоніжках яких було по одній недорозвиненій зав’язі, становила від 10,0 до 33,3%. Рівень внутрішньопопуляційної мінливості за всіма показниками – від високого до дуже високого, міжпопуляційної – середній. Для природних деревостанів Quercus robur L. у Харківській, Донецькій та Луганській областях характерне переважання дерев з відносно короткими прямими плодоніжками й одним жолудем на ній, тоді як у Кіровоградській – середньої довжини та з двома жолудями. Встановлено збільшення довжини плодоніжки та кількості жолудів на ній у напрямку зі сходу на захід. Штучним деревостанам притаманний вищий рівень мінливості за всіма показниками порівняно з природними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Komarnytsky, S. I., and I. K. Komarnytsky. "Phylogenetic tree of the australian species of Nicotiana based on the random amplified polymorphic DNA." Biopolymers and Cell 17, no. 4 (July 20, 2001): 278–82. http://dx.doi.org/10.7124/bc.0005b8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карпюк, Сергій. "АКТУАЛЬНІ ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ФЕНОМЕНУ “ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ” В ПАРАДИГМІ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ." Public management 17, no. 2 (February 27, 2019): 87–96. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-17-2-87-96.

Full text
Abstract:
Розглядаються такі основоположні теоретичні поняття систе- ми державного управління, як “держава”, “державне управління”, “держав- на служба”, “публічне управління”, “публічне адміністрування”, “держав- но-управлінська еліта”. Звертається увага на те, що проблеми трансформації державної служби, насамперед, зумовлені радикальними трансформаціями самої держави і береться за основу те, що держава в майбутньому все більше буде розглядатися саме як специфічний інструмент (засіб, механізм) органі- зації функціонування соціуму. Підкреслюється, що державне управління має власну специфіку і значною мірою залежить від особливостей суспільного розвитку. Обґрунтовується теза стосовно того, що державне управління — це специфічний вид діяльності органів держави, який здійснюється за двома ви- дами: виконавчим і розпорядчим, та має організуючий вплив, насамперед, у трьох суспільних сферах: економічній, соціально-культурній та адміністра- тивній. Зазначається, що державна служба як складний соціальний феномен ся увага на те, що у більшості випадків державну службу пояснюють як ді- яльність професійну, тобто її здійснюють спеціально відібрані й професійно підготовлені фахівці. При цьому слід не поєднувати феномени “державні службовці” і “бюрократія”, які мають різний сенс і пояснення. Аналізуються сутнісні значення понять “публічне управління” і “публічне адмініструван- ня”, “державно-управлінська еліта”. Підкреслюється, що державна служба має бути значною мірою деполітизованою, професійною діяльністю. Обґрунтовано: оскільки державна служба виконується спеціально піді- браними, професійно підготовленими працівниками, державними службов- цями, то під час розгляду різних аспектів державної служби доречно вжити термін “державний апарат”. Фактично слід брати до уваги саме те, що такий термін має два основних значення: а) як певна організаційна структура; б) як кадровий склад певної структури в системі державної служби. Вважаємо, що друге значення є більш точним і конкретним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ашихмин, И. "Определение национальности иностранного инвестора в спорах с государством-реципиентом." Юридичний вісник, no. 3 (October 8, 2020): 270–76. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.1951.

Full text
Abstract:
У статті досліджено значення національності іноземного інвестора для захисту іноземних інвестицій під час спорів із державою-реци-пієнтом інвестицій. Проаналізовано джерела міжнародного публічного і приватного права, арбітражну практику, де виникало питання про національності іноземного інвестора, критерії визначення національності юридичної особи. Автором надано свій варіант відповіді на питання про те, хто має право претендувати на захист з боку держави-реципієнта з огляду на критерії визначення національності юридичної особи, вироблені міжнародним приватним правом, що закріплюються у двосторонніх інвестиційних угодах. Національність юридичної особи - це поняття, яке є умовним і не збігається з категорією національності стосовно фізичної особи. По суті, воно вказує на приналежність організаціїдо тієї чи іншої держави. У міжнародному приватному праві національність юридичної особи вказує також на її особистий закон (lex societatis), який визначає правовий статус цього суб'єкта, проте для цілей двосторонніх інвестиційних угод визначення особистого закону юридичної особи не має такого суттєвого значення. Останнім часом спостерігається тенденція, при якій вимога до національності інвестора трактується особами, які виступають в якості арбітрів інвестиційних арбітражів, розширено, як щось необхідне арбітражному трибуналу для підтвердження своєїкомпетенції. Сучасна практика міжнародних інвестиційних відносин свідчить про те, що інвестори активно використовують надані їм міжнародними договорами можливості звернення з позовами до держав в арбітражі. У відповідь держави формують лінії захисту, одним із засобів яких є тлумачення укладених ними міжнародних договорів про захист і заохочення капіталовкладень. При цьому в обмежувальному тлумаченні прав інвестора з міжнародним договором у низці випадків може бути зацікавлена не тільки держава-відповідачка у конкретній справі, але й держава національності інвестора. Остання може обрати зазначену позицію як потенційна держава-відповідачка за аналогічними позовами або навіть у зв'язку із небажанням погіршити політичні відносини з державою-відповідачкою у конкретній спірній справі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кузнєцова, Лариса, Віктор Літус, Володимир Бабаджан, Алла Юркіна, Олег Назар, Тетяна Бондаренко, and Олексій Кузнецов. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ІМУНІТЕТУ НА МОДЕЛІ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН (ЩУРИ) ПРИ ДІЇ СТАНДАРТИЗОВАНОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ РЕЛІКТОВОГО ДЕРЕВА ГІНКГО ДВОЛОПАТЕВОГО." Immunology and Allergy: Science and Practice, no. 3-4 (December 24, 2020): 42–49. http://dx.doi.org/10.37321/immunology.2020.3-4-05.

Full text
Abstract:
Вступ. На відміну від численних випадків хвороби у людини, алергічна астма не розвивається в тваринному світі, тому виникає необхідність виявлення декількох характерних ознак астми у тварин.Матеріали і методи. На моделі БА досліджували дію на лабораторних тваринах стандартизованого екстракту листя реліктового дерева гінкго дволопа-тевого (СЕГД). Після 2-кратної сенсибілізації щурам з 1-ої по 24 добу вводили через рот водний екстракт СЕГД у дозі 20 мг/кг/добу. Після закінчення останньої інгаляції у імунізованих і інтактних тварин досліджували реакції клітинного і гуморального імунітету.Результати. Вивчали дослідження показників імунітету на моделі бронхіальної астми у лабораторних тварин (щури) при дії стандартизованого екстракту листя реліктового дерева гінкго дволопатевого (СЕГД). Дослідження фагоцитарної активності клітин периферичної крові щурів показало, що фагоцитарне число мало стійку тенденцію до зниження у тварин з модельованою алергією, як при проведенні експериментальної терапії, так і без неї. Використання препаратів СЕГД у період введення дозволяючої дози алергену сприяє зниженню сенсибілізації лабораторних тварин, що визначає перспективність клінічного використання препаратів при лікуванні хворих на бронхіальну астму.Обговорення. Проведення у сенсибілізованих тварин експериментальної терапії істотно знижувало активність продукції ФГМ, що може свідчити про певний десенсибілізуючий ефект від застосування препарату СЕГД.Висновки. Представлена модель алергії у бронхолегеневій тканині із застосуванням у вигляді алергену яєчного альбуміну відтворена і може служити базою для випробування нових антиалергічних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корнієнко, М. В. "Деякі аспекти використання міжнародного досвіду під час розслідування насильницьких злочинів щодо дітей." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 88–92. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).522.

Full text
Abstract:
В Україні відбуваються складні соціально-еко-номічні перетворення, які безпосередньо впливають на збільшення випадків потрапляння дитини у складні життєві обставини, вчинення жорстокого поводження щодо дитини, втягування дітей у кримінальні угрупо-вання, залучення до жебрацтва та скоєння відносно дітей насильницьких злочинів, як ніколи діти потребу-ють захисту та допомоги держави.В державі реалізуються підходи, визначені між-народним і вітчизняним законодавством стосовно за-хисту прав дітей, держава захищає інтереси дитини, удосконалює механізми контролю за дотриманням чинного законодавства в сфері охорони дитинства, роз-виває та вдосконалює інституції соціально-правового захисту дітей. Однак цього замало, існує безліч прога-лин у законодавстві, які потребують вирішення най-ближчим часом.Інтерпол наголошує: «Злочини проти малолітніх останнім часом починають набувати міжнародного ха-рактеру. Винні особи можуть переїжджати з держави в державу, зокрема у країни, які розвиваються, зва-жаючи на меншу суворість покарання». Сучасне пра-вове дослідженн умовах глобалізації та євроінтеграції не може не враховувати порівняльно-правового аспек-ту. Становлення і розвиток юридичної компаративіс-тики є важливим фактором удосконалення правозасто-совної діяльності органів державної влади, в тому числі і у сфері діяльності правоохоронних органів, зокрема протидії насильницьким злочинам проти дітей.Для більш ефективного розслідування насильниць-ких злочинів щодо дітей і використання позитивно-го міжнародного досвіду потрібно узагальнити деякі сучасні тенденції і стратегії протидії насильницькій злочинності щодо малолітніх, розглянути типові про-блеми у запобіганні злочинності, з якими стикаються в різних державах. Запозичення досвіду розвинутих країн, насамперед держав Європи, має певні проблемні аспекти, пов’язані з різним законодавчим регулюван-ням відповідних суспільних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соцький, А. М. "ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЛІСУ ЯК ОСНОВНОГО РЕСУРСУ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНЬОГО СЕРЕДОВИЩА." Herald of Lviv University of Trade and Economics Law sciences, no. 10 (November 18, 2021): 49–54. http://dx.doi.org/10.36477/2616-7611-2021-10-07.

Full text
Abstract:
Ліс є ресурсно-сировинним та рослинно-ягідним постачальником, що потребує захисту держави та урегулювання його використання. Саме ці та багато інших питань лежать у правовій площині, і лісові відносини урегульовується нормами права. Зазначено, що біологічні, хімічні та інші характеристики природних об’єктів не завжди автома- тично приймаються юриспруденцією, право формує поняття природних об’єктів, керуючись своїми критеріями, і поняття ці можуть збігатися, проте можуть і відрізнятись. Саме тому не варто зако- нодавцю уникати правових колізій за допомогою використання схожих термінів, оскільки ця практика сприяє виникненню ще більшої плутанини і виникненню нових правових колізій. Поняття «земельна ділянка» та «земля» в більшості випадків охоплюють не лише простір над та під земною поверхнею, але й розташований у межах цього простору ґрунтовий покрив. Водночас, можливі ситуації, коли терміни «земельна ділянка», «земля» не будуть охоплювати ґрунт. У випадку, коли ґрунтовий покрив буде вилучено із природного середовища, тобто ґрунт перестане утворю- вати ґрунтовий покрив і буде поміщений, наприклад, у горщик із квіткою, він не буде охоплюватися ні поняттям «земля», ні «земельна ділянка», і відносини, об’єктом яких буде ґрунт у горщику, не будуть належати до предмету земельного права. Зазначено, що ліс – це природний, відтворюваний об’єкт природи, елемент екологічної системи, що складається з дерев, чагарників, іншої лісової рослинності, що зростає на землі; джерело одержання деревини та іншої лісової продукції, він виконує кліматорегулюючі, захисні, водоохоронні, санітарно- гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні та інші функції, які впливають одна на одну та на довкілля. Ліс як об’єкт природи має такі ознаки: об’єкт рослинного світу, зареєстрований у державних лісо- облікових документах як ліс, об’єкт власності, управління, використання та охорони; біологічна, біо- фізична, природна і кібернетична, економічна система; відтворюваний об’єкт природи; складається з деревно-чагарникової та трав’янистої рослинності, що зростає на землі; виробляє різноманітні сиро- винні ресурси; впливає на навколишнє природне середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ДМИТРЕНКО, Олег. "ОБҐРУНТУВАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ПЕРСОНАЛУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ЩОДО ПРОТИДІЇ КОНТРАБАНДІ ЯДЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПУНКТАХ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 16, 2020): 32–47. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.436.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десятиліть терористичні організації значно посилили свою діяльність. Змінилася тактика дій, засоби і способи вчинення терористичних актів. Такі організації, як «Аль-Каїда», «Ісламська держава» та інші вважають важливим завданням заволодіння ядерною зброєю. З цією метою вони намагаються придбати ядерні матеріали (переважно плутоній або високозбагачений уран) у кількості, достатній для виробництва саморобного ядерного вибухового пристрою. Налагодження терористами успішних контактів з контрабандистами, які мають або здатні дістати зразки ядерних матеріалів може значно збільшити вірогідність отримання ними нових засобів терору, застосування яких матиме катастрофічні наслідки. Не виключено, що таку діяльність будуть здійснювати спецслужби держав, які не входять до «ядерного клубу», але намагаються отримати у своє розпорядження ядерну зброю (КНДР, Іран та ін.). Отже, важливим завданням для правоохоронних структур є протидія несанкціонованому одержанню, переміщенню та використанню ядерних матеріалів.Як один із суб’єктів, які відповідно до законодавства безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, Державна прикордонна служба України має повноваження запобігання, виявлення та припинення спроб перетинання терористами державного кордону України, незаконного переміщення через державний кордон України зброї, вибухових, отруйних, радіоактивних речовин та інших предметів, що можуть бути використані як засоби вчинення терористичних актів.Методика роботи прикордонних органів з недопущення розповсюдження ядерних матеріалів містить такі елементи: аналіз конкретних випадків ядерної контрабанди та формування профілів ризику незаконного переміщення ядерних матеріалів через кордон; ознайомлення персоналу пунктів пропуску з новими способами контрабанди та оперативними зведеннями, що надаються спецслужбами; розвідувальна та оперативно-розшукова діяльність спецслужб, у тому числі із проникненням у злочинне середовище; використання детекторів іонізуючого випромінювання у пунктах пропуску через державний кордон; визначення інтенсивності контролю транспортних засобів, вантажів (контроль першої або другої лінії).Запропонована удосконалена методика роботи співробітників прикордонних та митних служб у пунктах пропуску через державний кордон з протидії незаконному обігу та транскордонному переміщенню ядерних матеріалів дозволяє забезпечити необхідний рівень ефективності протидії контрабанді радіоактивних речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Абдуллаєва, Фатіма Намік. "АЗЕРБАЙДЖАНСЬКА РЕСПУБЛІКА В ЕПІЦЕНТРІ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ БОРОТЬБИ НА ПІВДЕННОМУ КАВКАЗІ." Litopys Volyni, no. 22 (March 16, 2021): 72–77. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2020.22.12.

Full text
Abstract:
Завдяки своїм запасам нафти й газу Каспійський басейн перебував у колі геополітичних інтересів понад 30 держав регіону та світу. Не випадково лідери прикаспійських держав розглядають вуглеводневі ресурси Каспію як інструмент благополуччя своїх країн, а також як гарант стабільності й незалежності в регіоні. Водно- час прикаспійські держави (окрім Росії) прагнуть поповнити ряди рівноправних суб’єктів міжнародного права, поклавши край своїй політичній та економічній залежності від Росії у зв’язку з нафтовим фактором. Відомі політичні зміни, що відбулися в 90-х рр. ХХ ст., привели до створення трьох республік (Азербайджану, Грузії та Вірменії), які взяли різні напрями в реалізації зовнішньої політики. Регіон перетворився на арену боротьби великих держав за каспійську нафту та характеризується геополітичним суперництвом. Головними учасниками цієї боротьби стали Росія, США, Туреччина та Іран. Після розпаду СРСР Росія вела боротьбу за відновлення втрачених позицій і спільно з Іраном – за недопущення країн Заходу до нафти Азербайджану. Тим часом США приєдналися до боротьби за використання енергетичних запасів регіону, спрямованої на ослаблення в ньому позиції Росії, ізоляцію Ірану та встановлення за допомогою стратегічного партнера Азербайджану – Туреччи- ни – свого впливу на Південному Кавказі. В одному зі стратегічно важливих регіонів світу почалася боротьба за нафту та геополітичний вплив між великими державами Південного Кавказу, яка поступово переросла в потуж- ну інформаційну війну. Сьогодні США, Росія, Туреччина та Іран відіграють ключову роль в інформаційній війні на Південному Кавказі, хоча кількість її учасників набагато більша. Саме в ході цієї боротьби за ресурси вірмено- азербайджанський конфлікт через Нагірний Карабах опинився в руках протиборчих сторін як інструмент впливу на Азербайджан. Однак у результаті 44-денної війни Азербайджан припинив 30-річну окупацію та створив нову геополітичну ситуацію на Південному Кавказі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Prokipchuk, L. I. "Досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів: теоретичні основи та практичні рекомендації." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 71–75. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.12.

Full text
Abstract:
У статті досліджено досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів. Визначено основні категорії митних платежів, які справляються на території ЄС (імпортне мито; експортне мито; антидемпінгове мито; компенсаційне мито; сільськогосподарські мита; податок на додану вартість; акцизи). Розглянуто критерії за якими можна класифікувати мита у ЄС (за характером зовнішньоекономічних операцій (імпортні, експортні), за способом встановлення ставок (адвалерні, специфічні, змішані), сільськогосподарські мита (постійні, сезонні), за цілями стягнення (звичайні, спеціальні)). Досліджено питання справляння податку на додатку вартість та акцизного збору у країнах Співтовариства. Зазначено види послуг за які митне законодавство ЄС допускає у ряді випадків стягнення митними органами держав-членів митних зборів як плату за додаткові послуги. Запропоновано заходи спрямовані на підвищення організації роботи з адміністрування митних платежів в країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Випадкові дерева"

1

Фалілеєва, Дар'я Миколаївна. "Методи оцінки впливу рекламних кампаній на попит." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/45243.

Full text
Abstract:
Дипломна робота містить: 111 с., 9 табл., 32 рис., 2 дод. та 28 джерел. Об’єктом дослідження є дані про частку продажів бренду на ринку, рекламні рейтинги бренду та його конкурентів за 2016-2021 роки. Предметом дослідження є методи побудови моделі для прогнозу з використанням нейронних мереж. Програмною мовою була обрана Python. В даній роботі проведено дослідження впливу рекламних кампаній на попит. Для побудови моделей були використані такі алгоритми: випадкові дерева, дерева рішень, метод градієнтного бустингу. Було обрано кращу модель для реалізації прогнозу часового ряду. Для прогнозу була використана нейронна модель LSTM. Також було проведене аналітичне дослідження впливу рекламних кампаній на продажі, сезонність і популярність в інтернеті. Напрямок розвитку роботи є в розширенні можливого датасету з кращим рівнем кореляції, а також можливість доповнення атрибутів моделі.
Diploma work: 111 pages, 32 figures, 9 tables, 2 appendixes, 28 sources. The object of the study is data on the sales brand's market share and advertising ratings of the brand and competitors for 2016-2021. The subject of research is the methods of building a model for forecasting using neural networks. Python was chosen as the programming language. In this paper, a study of the impact of advertising campaigns on demand. The following algorithms were used to build models: random trees, decision trees, gradient boosting method. The best model was chosen to implement the time series forecast. The LSTM neural model was used for prediction. An analytical study of the impact of advertising campaigns on sales, seasonality and popularity on the Internet was also conducted. The direction of development of work is in expansion of a possible dataset with the best level of correlation, and also a possibility of addition of attributes of model.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малік, Тимур Імтіазович. "Статистична модель прогнозування вартості автомобіля за даними автомобільного ринку України." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/37545.

Full text
Abstract:
Дипломна робота містить: 117 с., 13 табл., 29 рис., 2 дод. та 46 джерел. Об’єктом дослідження є вибірка даних вторинного автомобільного ринку України за 2020 рік. Предметом дослідження є методи інтелектуального аналізу даних на основі регресії з використанням дерев рішень. Програмною мовою обрано Python. Метою роботи є визначення найкращої моделі для виконання прогнозу ціни автомобіля використовуючи дані вторинного автомобільного ринку України. В роботі проведено дослідження застосування дерев рішень та різних методів, що засновуються на них в розглядаємій задачі при прогнозуванні на основі існуючих даних 2020 року. Виділено основні фактори, які впливають на ціну. У ході дослідження було встановлено, що метод випадкових лісів дає хороші результати на досліджуваних даних. Планується розвивати роботу у напрямку дослідження застосування даного методу з метою подальшого зменшення похибки прогнозування у різних задачах, пов’язаних з прогнозуванням цін не лише автомобілів, але і інших транспортних засобів.
The bachelors work consists of: 117 p., 13 tables, 29 fig., 2 add. and 46 references. The object of the study is a sample of data from the secondary automotive market of Ukraine for 2020. The subject of research is methods of data mining based on regression using decision trees. Python is selected as the programming language. The aim of the work is to determine the best model for forecasting the price of a car using data from the secondary car market of Ukraine. The study of the application of decision trees and various methods based on them in this problem in forecasting based on existing data for 2020. The main factors that affect the price are highlighted. In course of the study, it was found that the method of random forests gives good results on the studied data. It is planned to develop work in the direction of research on the application of this method in order to further reduce the forecasting error in various tasks related to forecasting the prices not only of cars but also of other vehicles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Липівець, Б. В. "Інформаційна техноглогія розпізнавання структурних дефектів труб." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76772.

Full text
Abstract:
Розроблено систему класифікації дефектів в водостічних трубах на основі Rotation forest. Розроблений алгоритм реалізовано у формі програмного забезпечення, написаного на мові програмування Python 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кичигіна, Анастасія Юріївна. "Прогнозування ІМТ за допомогою методів машинного навчання." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/37413.

Full text
Abstract:
Дипломна робота містить : 100 с., 17 табл., 16 рис., 2 дод. та 24 джерела. Об’єктом дослідження є індекс маси тіла людини. Предметом дослідження є методи машинного навчання – регресійні моделі, ансамблева модель випадковий ліс та нейронна мережа. В даній роботі проведено дослідження залежності індексу маси тіла людини та наявності надмірної маси тіла від харчових та побутових звичок. Для побудови дослідження були використані методи машинного навчання та аналізу даних, проведено роботу для визначення можливостей по покращенню роботи стандартних моделей та визначено кращу модель для реалізації прогнозування та класифікації на основі наведених даних. Напрямок роботи є в понижені розмірності простору ознак, відбору кращих спостережень з валідними даним для кращої роботи моделей, а також у комбінуванні різних методів навчання та отриманні більш ефективних ансамблевих моделей.
Thesis: 100 p., 17 tabl., 16 fig., 2 add. and 24 references. The object of the study is the human body mass index. The subject of research is machine learning methods - regression models, ensemble model random forest and neural network. In this paper, a study of the dependence of the human body mass index and the presence of excess body weight on eating and living habits. To build the study, the methods of machine learning and data analysis were used, work was done to identify opportunities to improve the performance of standard models and identified the best model for the implementation of predicting and classification based on the data. The direction of work is in the reduced dimensions of the feature space, selection of the best observations with valid data for better performance of models, as well as in combining different teaching methods and obtaining more effective ensemble models.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Випадкові дерева"

1

Савосько, Василь Миколайович, and Максим Олександрович Квітко. Сучасний життєвий стан лісових культурфітоценозів Криворіжжя. Львівський Університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2042.

Full text
Abstract:
За методикою В. А. Алексєєва встановлено сучасний життєвий стан лісових культурфітоценозів Криворіжжя, котрі репрезентують основні різновиди штучних деревно-чагарникових насаджень регіону та розташовані у контрастних екологічних умовах. Прогнозуючи сукупний ефект дії природних і антропогенних факторів, виділили зони екологічних умов територій розміщення лісових культурфітоценозів: 1) сприятливих; 2) відносно сприятливих; 3) відносно несприятливих; 4) несприятливих. У більшості випадків лісові культурфітоценози регіону були створені у 30–60-х роках минулого століття з використанням дуба звичайного (Quercus robur L.) та ясеня звичайного (Fraxinus excelsior L.). У зонах сприятливих і відносно сприятливих екологічних умов сучасний життєвий стан лісових культурфітоценозів регіону оцінений як «Здоровий» (83–86 балів за шкалою В. А. Алексєєва), у зонах відносно несприятливих і несприятливих – як «Ослаблений» (64–68 балів за шкалою В. А. Алексєєва). У природних лісових фітоценозах (зона сприятливих екологічних умов) дерева першого і третього ярусів мають максимальні числові значення життєвого стану. Крім того, стан листків рослин цих фітоценозів виявився найменш вразливим до дії природних факторів. У культурних лісових фітоценозах регіону найвищі показники життєвого стану також виявлені для дерев першого ярусу. Проте для дерев третього ярусу характерні мінімальні значення цього показника, що, ймовірно, негативним чином вплине на подальший розвиток лісових культурфітоценозів. Крім того, стан крони лісових культурфітоценозів Криворіжжя виявився найменш вразливим до негативної дії антропогенних і природних факторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савосько, Василь Миколайович, and Алина Андреевна Бахметова. Вміст гумусу в ґрунтах під провідними насадженнями Довгинцівського дендропарку (м. Кривий Ріг). Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/489.

Full text
Abstract:
Деревні насадження дендропарку обумовлюють, як накопичення (в більшості випадків), так і вилуговування (в окремих ділянках) гумусу в метровому шарі ґрунту. Життєвість насаджень характеризується наявністю прямого сильного кореляційного зв’язку з вмістом гумусу, в той час як щільність насаджень – зворотного сильного зв’язку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савосько, Василь Миколайович. Еколого-біогеохімічні особливості листового опаду штучних деревних насаджень степу в умовах промислового регіону. Львівський університет, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/478.

Full text
Abstract:
Штучні деревні насадження Криворіжжя в умовах степу на фоні антропогенного забруднення продукують від 50 до 210 г/м2 рік-1 листового опаду (в середньому 128,0+8,8 г/м2 рік-1). Еколого-біогеохімічні показники листового опаду цих насаджень є водночас типовими (щорічний потік, вміст зольних речовин) та оригінальними (вміст кальцію і магнію, а також частково кислотність водної витяжки). Між еколого-біогеохімічними показниками листового опаду та характеристиками насаджень виявлений статистично достовірний кореляційний зв’язок. У більшості випадків цей зв’язок буває прямий, слабкої або середньої сили. Розраховані мультирегресійні рівняння свідчать, що потік листового опаду на 43,33–71,15%, а вміст кальцію в листовому опаді на 40,97–50,45% залежать від ботаніко-екологічних характеристик насаджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography