Academic literature on the topic 'Вартість системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вартість системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вартість системи"

1

Фльора, А. С., М. О. Семенюк, В. С. Данилюк, and Є. А. Толкаченко. "ОГЛЯД СУЧАСНИХ МЕТОДІВ ВСИСТЕМАХВИЯВЛЕННЯ ВТОРГНЕНЬ ДЛЯ ПОТРЕБ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." Vodnij transport, no. 2(33) (December 14, 2021): 57–61. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.2.33.06.

Full text
Abstract:
Устатті представлено аналіз сучасних реалізацій алгоритмів систем виявлення вторгнень та їх перспективність використання у інформаційно телекомунікаційних мережах спеціального призначення.Необхідність в надійних системах виявлення вторгнення стоїть досить гостро. Особливо в сучасних тенденціях збільшення ролі інформаційних технологій в силових відомствах держави та на об’єктах критичної інфраструктури. Застарілі системи захисту дозволяють без особливих труднощів проводити кібератаки, що спонукає до необхідності тримати системи виявлення та захисту інформаційних систем в актуальному стані.В умовах постійної боротьби з вторгненнями у світі було запропоновано безліч методів та алгоритмів для виявлення атаки на інформаційно-телекомунікаційні системи. Так найбільшу розповсюдженість отримали методи виявлення аномалій в роботі системи. Передовими з таких методів є інтелектуальні. Нейронні мережі, нечітка логіка, імунні системи отримали велику кількість варіантів реалізації в таких системах виявлення вторгнень.Вдале поєднання переваг методів виявлення для конкретної інфраструктури може дозволити отримати значну перевагу над атакуючим, та зупинити проникнення. Проте на шляху всеохоплюючої реалізації подібних систем стоїть їх висока вартість у сенсі обчислювальної потужності. Питання застарілого парку комп’ютерної техніки і її повільна заміна ставлять в ситуацію постійного компромісу між передовими досягненнями в галузі захисту системи і можливостей самої системи щодо підтримки таких систем. Ключовіслова:інформаційно-телекомунікаційна система, інформаційна безпека, кібератака, система виявлення вторгнень, загроза інформаційним системам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ткач, Михайло Мартинович. "Система контролю мікроклімату в приміщенні на базі контролеру Siemens TC65T." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 16 (December 15, 2010): 142–46. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.16.2010.33794.

Full text
Abstract:
Тема статті пов’язана із розробкою системи контролю мікроклімату в приміщенні на базі контролеру Siemens TC65T із вбудованим GSM-модулем. В статті дається аналіз сучасних систем контролю мікроклімату. Сутність розглянутої проблеми полягає в проектуванні системи з меншою вартістю відносно подібних їй систем. В статті наведені функціональні та принципові електричні схеми спроектованої системи контролю мікроклімату, підібрані виконавчі механізми та розрахована сумарна вартість системи. Автори статті надають математичну модель системи, розроблену в середовищі LabVIEW 8.6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лисак, О. В. "АНАЛІЗ СИСТЕМИ ЦЕНТРАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ЗА ВИКОРИСТАННЯ СЕЗОННОГО ГЕОТЕРМАЛЬНОГО АКУМУЛЮВАННЯ В КОМБІНАЦІЇ З СИСТЕМОЮ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ВОДНЮ." Vidnovluvana energetika, no. 3(62) (September 28, 2020): 70–88. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).70-88.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз застосування системи центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання в комбінації з системою виробництва та споживання водню в загальному комплексі забезпечення енергетичних потреб будівель та супутньої інфраструктури переважно завдяки відновлюваним джерелам енергії (ВДЕ). Щодо частки в теплозабезпеченні, то система з використанням сезонного геотермального акумулювання слугує основним джерелом теплопостачання, а система з застосуванням водню є допоміжним джерелом енергії, призначеним для забезпечення теплоспоживання в період «пікового» навантаження. В даній роботі увагу до використання водню привернуто через необхідність відмови від традиційних джерел енергії, зокрема природного газу, як пікового та резервного джерела енергії в системі комбінованого центрального теплопостачання. Хоча основна частина статті присвячена проблематиці систем центрального теплопостачання, робота також розглядає інші елементи енергозабезпечення житлових будівель та супутньої інфраструктури. Зокрема, увагу приділено ВДЕ, які характеризуються змінним характером генерації електроенергії та теплоти у часі, та їх зв’язку з загальною енергомережею. Також показано, як надлишок електроенергії від ВДЕ слугує джерелом для генерації водню. Отриманий водень й використовуватиметься як для системи водневого теплопостачання, так і для потенційного забезпечення паливом водневого транспорту. Оскільки в процесі генерації теплоти від утилізації водню застосовуються паливні елементи, то окрім теплоти, такі системи здатні виробляти й електроенергію. В роботі надана класифікація систем сезонного геотермального акумулювання, проаналізовано схеми та принцип їх роботи, а також наведено їх порівняння. Було проведено попередній аналіз економічної доцільності систем центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання в Україні. Для цього було виконано порівняння дійсної вартості центрального теплопостачання в Україні (яке здійснюється переважно за рахунок природного газу) з номінальною вартістю центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання. Економічний аналіз показав, що у випадку України нормована вартість системи центрального теплопостачання до складу якої входить сезонний геотермальний акумулятор, в якому застосовано технологію свердловин, є вищою на 80…200 % за вартість центрального теплопостачання від традиційних джерел енергії. Водночас, системи з застосуванням штучних озер можуть бути дешевшими на 20 %, але їх встановлення потребуватиме значних початкових інвестицій. Бібл. 50, табл. 3, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Логунов, О. М. "Cистема управління електроприводом медогонки на платформі Arduino." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 60–63. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-60-63.

Full text
Abstract:
Розглянуто сучасний стан типових засобів автоматизації пасік в Україні, показані вимоги до медогонок в цілому та до систем управління їх електроприводом зокрема, наведено графік обертів медогонки, надано опис системи управління електроприводом медогонки на платформі Arduino та схему її побудови для приводу з електродвигуном постійного струму, розглянуті типові модулі платформи Arduino, які можуть бути використаними для побудови систем управління електроприводом постійного струму та визначені ти з них, які придатні для побудови системи управління електроприводом медогонки, розрахована вартість системи управління, показані результати експлуатації цієї системи, визначені напрями удосконалення обладнання та подальших досліджень
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Подчашинський, Юрій Олександрович, Юрій Олександрович Шавурський, Ларіна Олексіївна Чепюк, Тетяна Станіславівна Воронова, and Дмитро Вікторович Макарчук. "Системний аналіз та формулювання вимог до метрологічного забезпечення інформаційно-вимірювальної системи резервуарних парків нафтопродуктів." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 14, 2021): 81–90. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-81-90.

Full text
Abstract:
Застосування інформаційно-вимірювальних систем у нафтогазовій галузі допомагає знизити вартість виробництва та зберігання нафтопродуктів, зменшити використання енергоресурсів, а також знизити витрати на технічний персонал за рахунок збільшення вірогідності і швидкості одержання інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень. Основне призначення резервуарного парку – це приймання і зберігання нафти. Впровадження інформаційно-вимірювальної системи резервуарним парком допоможе значно зменшити роботу технічного персоналу, знизити витрати на ремонт обладнання за рахунок збільшення міжремонтного періоду, а також покращити якість нафтопродуктів за допомогою постійного контролю за технологічними процесами, автоматизованого управління обладнанням і апаратурою, а також швидкого усунення виниклих неполадок системи або в разі аварійних ситуацій. Найважливішими параметрами при зберіганні нафти є рівень нафти в резервуарах, тиск у трубопроводі, а також температура. Інформаційно-вимірювальна система резервуарних парків нафтопродуктів дозволяє стежити за цими показниками за допомогою сучасних польових датчиків і програмованих локальних контролерів, а також дає можливість регулювати ці параметри за допомогою виконавчих механізмів. Інформаційно-вимірювальна система (ІВС) резервуарних парків нафтопродуктів має складатися з розподіленої системи управління (РСУ) і автоматичної системи протиаварійного захисту (ПАЗ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kuchuk, N., N. Lukova-Chuiko, and V. Sobchuk. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОПУСКНИХ ЗДАТНОСТЕЙ КАНАЛІВ ЗВ'ЯЗКУ ГІПЕРКОНВЕРГЕНТНОЇ СИСТЕМИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 55 (June 21, 2019): 120–25. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.120.

Full text
Abstract:
Завдання оптимізації пропускних здатностей каналів зв'язку гіперконвергентної системи потребує застосування сучасних математичних і комп'ютерних методів та засобів. Предметом дослідження є ресурси для передачі даних у гіперконвергентній системі. Мета дослідження – отримання аналітичного рішення задачі оптимізації пропускних здатностей каналів зв'язку гіперконвергентної системи при обмежених вузлових ресурсах. Результати та висновки. Для вирішення завдання оптимізації пропускних здатностей каналів зв'язку гіперконвергентної системи в якості функціоналу оптимізації був обраний середній час затримки при обмеженнях на вартість оренди каналів зв'язку. Оптимізаційна задача сформульована таким чином: визначити оптимальні значення щільності інформаційного потоку, що мінімізують середню затримку при обмеженні на вартість передачі сумарної кількості інформації, що припадає на одиницю пропускної здатності ліній зв'язку. Для її вирішення застосований метод невизначених множників Лагранжа. В результаті отримані аналітичні вирази, які дозволяють при заданій вартості передачі одиниці інформації здійснити вибір кількості елементів буферної пам'яті і оптимального значення щільності потоку інформації, що забезпечує мінімальну середню затримку передачі транзакцій гіперконвергентної комп’ютерної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лисак, О. В. "АНАЛІЗ УМОВ ВПРОВАДЖЕННЯ СЕЗОННОГО ГЕОТЕРМАЛЬНОГО АКУМУЛЮВАННЯ В СИСТЕМАХ СОНЯЧНОГО ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ." Vidnovluvana energetika, no. 3(66) (September 30, 2021): 72–87. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.3(66).72-87.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз застосування сезонного геотермального акумулювання (СГА) у системах сонячного централізованого теплопостачання (ССЦТ). Такі системи, що акумулюють теплоту, вироблену за рахунок сонячної енергії в теплий період року, з подальшим використанням акумульованої теплоти в холодний період року для забезпечення потреб теплопостачання, буде позначено в статті як ССЦТ-СГА. Було виконано класифікацію ССЦТ-СГА та проаналізовано вибір СГА. Найоптимальнішим варіантом вважається акумулювання з використанням «штучних озер». Щодо інших варіантів, то вони переважно є дорожчими за вказане рішення. Що стосується впровадження ССЦТ-СГА, то серед факторів, які сприяли їх широкому розповсюдженню, були: зниження вартості сонячних колекторів, висока ціна на корисні копалини, наявність розгалужених систем теплопостачання, зниження температурного графіку в теплових мережах. Проте в умовах України впровадження ССЦТ-СГА наразі може бути значно ускладненим через значну кількість систем централізованого теплопостачання (ЦТ), що перебувають у вкрай занедбаному стані. ССЦТ-СГА є порівняно новим видом систем ЦТ, вартість теплоти від них ще не є усталеною величиною, як і вартість самих систем. За рахунок постійного удосконалення, напрацювання нових технічних рішень та збільшення досвіду впровадження нових систем кінцева вартість теплопостачання від них постійно зменшувалась протягом минулих десятиліть. Тому в роботі розглянуто поточний стан досліджень щодо зменшення вартості ССЦТ-СГА та необхідні умови для ефективного впровадження ССЦТ-СГА. Як показав проведений економічний аналіз, зі збільшенням об’єму значно знижується вартість акумулятора, що дозволяє обґрунтувати його використання в ЦТ у разі високої щільності споживання теплоти. Бібл. 45, табл. 1, рис. 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Teslyuk, T. V. "Аналіз динаміки функціонування багаторівневих систем з використанням моделей на підстаі ієрархічних мереж петрі." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 8 (October 25, 2018): 149–54. http://dx.doi.org/10.15421/40280830.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні підходи до організації ефективного управління сучасними підприємствами. Отримані результати аналізу дають змогу стверджувати, що розвиток енергетичної галузі України, як і інших галузей, неможливий без впровадження принципів технології "Industry 4.0" та розроблення систем управління підприємством має відбуватися з урахуванням міжнародних стандартів: ANSI/ISA-95 і IEC 62264–1. Побудова власної ієрархічної системи управління під конкретне підприємство має ґрунтуватися на використанні вже існуючих базових програмно-апаратних складових, що дасть змогу істотно зменшити її вартість. Відповідно, виникає задача узгодження роботи сумісного функціонування базових програмно-апаратних складових, а саме: дослідження динаміки функціонування ієрархічної системи. Для аналізу функціонування таких систем запропоновано моделі, які ґрунтуються на теорії ієрархічних та простих мереж Петрі, які дають змогу дослідити динаміку функціонування розроблювальної системи. Окрім цього, модель з використанням ієрархічних мереж Петрі надає можливість дослідити інформаційні потоки між ієрархічними рівнями та їх взаємний вплив. Наведено результати апробації побудованих моделей, а саме: приклад аналізу функціонування багаторівневої ієрархічної системи управління технологічними процесами підприємства. Отримані результати дають змогу стверджувати, що розроблена багаторівнева ієрархічна система управління технологічними процесами підприємства функціонує правильно, усі стани досяжні, а тупики відсутні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Brin, Pavlo Volodymyrovych, Olena Viktorivna Prokhorenko, and Valentin Ihorovych Kovshik. "СТРУКТУРНІ ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ СТРАТЕГІЧНОГО ВНЕСКУ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМУ ПІДПРИЄМСТВА." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA 1, no. 2(14) (March 1, 2018): 48–55. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2018-2-2(14)-48-55.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Підвищення ефективності діяльності підприємства як сукупності бізнес-процесів можливо лише за умов збільшення точності оцінки усіх складових системи. Цей фактор зумовлює своєчасність проведених досліджень, які присвячені удосконаленню методичних засад кількісної оцінки бізнес-процесів. Постановка проблеми. Вченими у галузі бізнес-процесів запропоновано велику кількість показників їхнього оцінювання відповідно до різних характеристик, проте недостатньо уваги приділяється питанню кількісного оцінювання важливості певного бізнес-процесу в системі підприємства. Аналіз останніх досліджень і публікацій. До вчених, які зробили найбільший внесок у вивчення показників оцінки бізнес-процесів підприємства можна віднести Єліферова В. Г., Репіна В. В., Чупрова К. К., Козерод Л. А. Ковальова С.М., Ковальова В. М. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Оцінювання важливості бізнес-процесів для підприємства розглянуто у роботах Хлєбнікова Д. В., Махметової А. Є., проте у процесі вимірювання використовуються лише методи експертних оцінок, що суттєво зменшує об’єктивність та достовірність результатів дослідження. Постановка завдання. Метою статті є формування методичних засад кількісного оцінювання важливості бізнес-процесів в системі підприємства. Виклад основного матеріалу. У статті запропоновано методичні засади визначення структурних показників важливості бізнес-процесів відповідно до їхнього внеску у додану вартість. Структурна важливість бізнес-процесу може бути визначена зворотним методом, а саме різницею між вартістю ресурсів та ціною продукту бізнес-процесу в разі покупки його на ринку. Також у статті наводиться приклад застосування запропонованого підходу на машинобудівному підприємстві. Висновки. Структурні показники важливості бізнес-процесів можуть бути використані при оптимізації бізнес-системи підприємства, наприклад, для прийняття стратегічних рішень стосовно інтеграції певного процесу в систему, чи навпаки, вилучення процесу з системи зокрема на засадах аутсорсингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дорошенко, О. В., В. Ф. Халак, and Ю. І. Дем'яненко. "Оптимізація й прогнозування ефективності рідинних сонячних колекторів у складі систем гарячого водопостачання." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 1-2 (July 4, 2020): 37–43. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1827.

Full text
Abstract:
В останні роки сонячні системи гарячого водопостачання викликають усе більший практичний інтерес. Їхнє використання дозволяє знизити пікові навантаження в традиційних системах гарячого водопостачання, альтернативно – замінити останні, забезпечуючи зниження шкідливих викидів у навколишнє середовище. Основним елементом такої системи є рідинний сонячний колектор. На ринку представлений великий вибір сонячних колекторів, проте висока вартість таких систем є одним із факторів, що стримує їх повсякденне використання. Використання полімерних матеріалів у конструкції сонячних колекторів (абсорбера й прозорого покриття) дозволяє суттєво знизити їхню вартість і вагу. Розрахункову ефективність сонячних колекторів досліджують при сонячному випромінюванні вище 800 Вт/м2, але реальні умови його експлуатації скоріш за все будуть нижче номінальних. Для кращого розуміння поведінки плоского полімерного сонячного колектору в реальному середовищі, та виборі його оптимальних геометричних і режимних параметрів, авторами було проведено порівняльне експериментальне дослідження двох таких колекторів, проте з різною величиною повітряного зазору (10 і 25 мм) між теплоприймачем і прозорим покриттям. Як результат, було визначено: коефіцієнт корисної дії, оптичну ефективність, та сумарний коефіцієнт теплових втрат. Був виконаний також аналіз розподілу температур у баку-теплоакумуляторі у верхній і нижній його частинах. За результатами експерименту було відзначено відсутність суттєвої різниці в ефективності сонячних колекторів при зменшенні повітряного зазору з 25 мм до 10 мм в однакових польових умовах. Розрахунок ефективності сонячної системи гарячого водопостачання проводився з урахуванням витраченої енергії на роботу насоса. На основі даних по будівельній кліматології для м. Одеса щодо величини сонячної радіації, авторами була визначена денна та річна теплова потужність сонячної системи гарячого водопостачання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Вартість системи"

1

Яковенко, Р. В., R. Yakovenko, А. О. Головатий, and A. Holovatyy. "Роль теорії К. Маркса у формуванні системи національної безпеки." Thesis, Przemysl : Nauka і stadia, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6562.

Full text
Abstract:
Здійснено порівняльний аналіз економічних систем України та Росії із застосуванням методологічного інструментарію К. Маркса. A comparative analysis of economic systems of Ukraine and Russia with the use of K. Marx’s methodological tools is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Серединська, Ірина Володимирівна, И. В. Серединская, and I. V. Seredynska. "Формування інтегрованої системи вартісно-орієнтованого управління машинобудівними підприємствами." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5011.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі промислового маркетингу в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбувся «26» вересня 2014 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50, зал засідань. З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
У дисертаційній роботі розглянуто сутність концепції управління за вартістю підприємства; уточнено і поглиблено понятійний апарат теорії вартісного управління; здійснено критичний аналіз основних теоретичних концепцій і методів оцінки вартості підприємства та вибрано критерій ефективності на основі управління за вартістю; уточнено зміст категорії «інтегрована система вартісно-орієнтованого управління»; сформульовано концепцію організаційно-економічного механізму інтегрованої системи вартісно-орієнтованого управління (ІСВОУ) підприємствами машинобудівним галузі, яка поєднує базові засади економічної доданої вартості, збалансованої системи показників, системи менеджменту якості та процесний підхід до управління, сформовано її структурно-логічну модель; розроблено поетапну послідовність процедур з імплементації процесного підходу та збалансованої системи показників в ІСВОУ; виокремлено передумови успішного впровадження та використання ІСВОУ на досліджуваних підприємствах машинобудівної галузі; обґрунтовано аналітико-діагностичний інструментарій оцінювання зрілості впровадження ІСВОУ та механізм моніторингу, аналітичного оцінювання динаміки стратегічного розвитку та контролювання за виконанням стратегічних завдань та досягненням стратегічних цілей підприємства, розрахованих за допомогою методів бальних оцінок та нечіткої (розмитої) логіки з використанням програмної системи математичних обчислень MATLAB.
The dissertation critically discussed the meaning of value based management concept; clarified and deepened categories of the value based management theory by defining content categories: «value of the enterprise», «value based management of the enterprise»; a set of modern tools of a company evaluation was generalised. The concept of organizational-economic mechanism of integrated system of value-based management of manufacture enterprises was created, which will combine basic principles of economic value added, balanced scorecard, quality management system and process approach to management. Its structural and logical model was formed; developed a phased sequence of procedures for the implementation of the process approach in the system; singled out the preconditions for successful implementation and use of the system at the enterprises of manufacturing industry; analytical and diagnostic evaluation instruments maturity of the system implementation and monitoring mechanism was critically discussed; an analytical evaluation of the dynamics of strategic development and control over the implementation of strategic objectives and the achievement of strategic goals of the company were calculated by the methods of score evaluations and fuzzy logic programming system using mathematical calculations MATLAB.
В диссертационной работе осуществлено теоретическое обобщение и предложен один из возможных вариантов решения актуальной научно-практической задачи по формированию интегрированной системы ценностно-ориентированного управления машиностроительными предприятиями. В первой главе «Теоретико-прикладные основы ценностно-ориентированного управления машиностроительными предприятиями» рассмотрена сущность концепции управления по стоимости предприятия; уточнено и углублено понятийный аппарат теории стоимостного управления относительно категорий «стоимость предприятия», «ценностно-ориентированное управление предприятием»; осуществлен критический анализ основных теоретических концепций и методов оценки стоимости предприятия, выявлены их основные характеристики и особенности использования, выбран критерий эффективности на основе управления по стоимости; проанализировано влияние факторов на развитие и состояние управления отечественными машиностроительными предприятиями. Уточнение категориального аппарата позволило выделить их существенные признаки и расширить содержательное наполнение с учетом классической теории ценностного управления и украинской специфики. Предложено ценностно-ориентированное управление рассматривать как сложную многоуровневую, упорядоченную систему, функционирование которой направлено на выявление, изучение, измерение и управление факторами роста стоимости предприятия. Результаты исследований в этой сфере позволили получить упорядоченную совокупность свойств, присущих этой системе управления. Это способствует решению некоторых научных задач и создает предпосылки для принятия менеджерами эффективных управленческих решений. Во второй главе «Аналитический инструментарий интегрированной системы ценностно-ориентированного управления в машиностроении» уточнено сущность категории «интегрированная система ценностно-ориентированного управления»; сформулирована концепция организационно-экономического механизма интегрированной системы ценностно-ориентированного управления машиностроительными предприятиями, которая сочетает базовые принципы экономической добавленной стоимости, сбалансированной системы показателей, системы менеджмента качества и процессный подход к управлению; построено ее структурно-логическую модель. В рамках предложенной модели изучены возможные трансформации системы сбалансированных показателей. Это позволило унифицировать процесс формирования стратегической карты для всех предприятий, которые реализуют стоимостную стратегию развития, создав ее макет. Применение предложенной поэтапной последовательности процедур по использованию процессного подхода и сбалансированной системы показателей в интегрированной системе ценностно-ориентированного управления существенно упрощает менеджерам роботу по отбору бизнес-процессов, подлежащих усовершенствованию или требующих радикальных изменений, позволяет усилить связь между текущим и стратегическим управлением, финансовыми и нефинасовимы показателями деятельности с целью формирования конкурентных преимуществ и роста экономической добавленной стоимости. Внесены рекомендации по совершенствованию расчета экономической добавленной стоимости на основе обоснования необходимых корректировок ее составляющих и оценки рыночной премии за индивидуальный риск при определении стоимости собственного капитала с учетом специфики машиностроительных предприятий. Это позволяет менеджерам-аналитикам адекватно оценивать результаты хозяйственной деятельности и управления. В третьей главе «Организационно-экономический механизм реализация интегрированной системы ценностно-ориентированного управления на машиностроительных предприятиях» выделены предпосылки успешного внедрения интегрированной системы ценностно-ориентированного управления на предприятиях; отражен организационно-экономический механизм ее разработки, внедрения и использования на исследуемых предприятиях машиностроительной отрасли; предложен аналитико-диагностический инструментарий оценки зрелости внедрения интегрированной системы ценностно-ориентированного управления и механизм оценки динамики стратегического развития предприятий и контроля за выполнением ими стратегических задач и достижением стратегических целей, направленных на рост экономической добавленной стоимости, отличие которого состоит в использовании методов балльных оценок и нечеткой (размытой) логики с использованием программной системы математических вычислений MATLAB. Предложены методы контроля формализованы, что позволит упростить их внедрение в существующие системы автоматизации экономической деятельности предприятий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Янковець, Т. М., and Р. С. Палічев. "Сучасні системи управління інноваційним підприємством." Thesis, Львівська політехніка, 2013. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4581.

Full text
Abstract:
У роботі обгрунтовується вибір системи управління сучасним інноваційним підприємством. Особлива увага приділена стратегічному ринковому управлінню та його інструменту - збалансованій системі показників. Також досліджується концепція вартісно-орієнтованого управління підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лук'яшко, Вадим Володимирович, Валерій Юрійович Воловщиков, В. Ф. Шапо, and Наталія Євгенівна Хацько. "Автоматизація обліку продажів для малого бізнесу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44277.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дубецький, Андрій Станіславович. "Задача порядку розроблення техніко-економічного обґрунтування систем освітлення для промислових споживачів." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29149.

Full text
Abstract:
Метою даної дипломної роботи є розроблення техніко-економічного обґрунтування систем освітлення для промислових споживачів. Створений програмний продукт повинен бути реалізований веб-технологіями для легкого доступу та крос-браузерності. Крім того, він повинен мати зручний та інтерактивний інтерфейс користувача.
The purpose of this thesis is to develop a feasibility study for lighting systems for industrial consumers. The software product you create should be implemented with web technologies for easy access and cross-browser. In addition, it must have a user-friendly and interface.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Овчарова, Наталія Вікторівна, Наталья Викторовна Овчарова, and Nataliia Viktorivna Ovcharova. "Бухгалтерське забезпечення системи управління вартістю підприємства." Thesis, Нова економіка, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59800.

Full text
Abstract:
Важливе місце в розвитку підприємства, як складної динамічної системи, займає вартість підприємства. Показник вартості підприємства це основний показник, який дозволяє реалізувати інтереси всіх зацікавлених в результатах діяльності підприємства осіб оскільки він є комплексною характеристикою стану його діяльності, що враховує фінансові параметри, економічну ефективність та очікувані перспективи його розвитку, виступає орієнтиром, з яким власники та управлінський персонал узгоджують свої рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Байстрюченко, Наталія Олегівна, Наталия Олеговна Байстрюченко, and Nataliia Olehivna Baistriuchenko. "Агентський конфлікт у системі управління ринковою вартістю підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26711.

Full text
Abstract:
Робота присвячена оцінці впливу агентських відносин на формування ринкової вартості підприємства. Зі збільшенням вартості підприємства збільшується добробут її акціонерів: для цього цілі менеджерів підприємства повинні збігатися з інтересами акціонерів і кредиторів, що є базовою передумовою багатьох економічних моделей. Наявність агентської проблеми виключає виконання цієї передумови. Вірогідність виникнення агентських конфліктів примушує шукати можливості узгодження різних позицій. З іншого боку, вирішення агентських конфліктів вимагає ресурсів, що вилучаються, у тому числі й від підвищення ефективності управління підприємством, подальшого розвитку бізнесу і збільшення акціонерного капіталу. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26711
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сотнікова, С. Ю. "Податок на додану вартість як фіскальний та регулюючий інструмент держави." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Sotnikova.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні засади податку на додану вартість, його економічна сутність, функції та механізм справлення в Україні. Проаналізовано практику справлення податку на додану вартість, фіскальну роль, моніторинг регулюючої функції та адміністрування податку на додану вартість в Україні. Запропоновано шляхи посилення регулюючої ролі податку на додану вартість в Україні, вектори підвищення ефективності адміністрування податку на додану вартість в Україні.
The paper examines the theoretical foundations of value added tax, its economic essence, functions and collection mechanism in Ukraine. The practice of levying value added tax, fiscal role, monitoring of the regulatory function and administration of value added tax in Ukraine has been analyzed. Ways of strengthening the regulatory role of value added tax in Ukraine, vectors of increasing the efficiency of administration of value added tax in Ukraine are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шевчук, Н. В. "Роль та проблемні аспекти бюджетного відшкодування податку на додану вартість в економічній сфері України." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14052.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Володімірцева, І. О. "Методологія оцінки основних запасів в сучасній системі бухгалтерського обліку бюджетних установ (на прикладі МУ СДЦ «Щукінець»)." Master's thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49662.

Full text
Abstract:
Мета дипломної роботи полягає в уточненні науково-методичних і розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення підходів до оцінки основних засобів в бюджетних установах України на основі досвіду організації процесу оцінки в державному секторі Російської Федерації та країн з ринковою економікою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Вартість системи"

1

Собкевич, О. В., А. В. Шевченко, В. М. Русан, Є. В. Бєлашов, Л. А. Жураковська, and Я. А. Жаліло. Реальний сектор економіки України в умовах системних викликів. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.11.

Full text
Abstract:
В аналітичній доповіді досліджено потенціал і сучасні умови функціонування реального сектору економіки України. Описано стан і тенденції розвитку реального сектору економіки у розрізі його складових – промисловості, аграрного сектору та транспортної галузі. Досліджено аспекти прояву коронакризи в реальному секторі економіки, у т.ч. здійснено оцінку негативних ефектів внаслідок пандемії COVID-19, окреслено наслідки коронакризи для реального сектору. Охарактеризовано стан реального сектору економіки в умовах агресії РФ щодо України, обґрунтовано напрями державної політики щодо убезпечення української економіки від загроз, спричинених агресивною політикою РФ. Проаналізовано системні проблеми розвитку реального сектору економіки, оновлено підходи державної політики до стимулювання модернізаційних перетворень на основі підвищення ефективності виробничих процесів шляхом техніко-технологічної модернізації та інноваційної діяльності, з акцентом на розбудову секторів з високою доданою вартістю, забезпечення рівного доступу до ринків і ресурсів для різних учасників економічних відносин, вироблення нових підходів до споживання обмежених ресурсів – з метою забезпечення інклюзивного економічного зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Вартість системи"

1

Овсюк, Н. В., І. І. Афанас’єва, and В. І. Славінський. "ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ ЗА МСФЗ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ВІРТУАЛЬНОЇ ВАЛЮТИ В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІК." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-4.

Full text
Abstract:
Ураховуючи нову парадигму співробітництва світових країн у сфері цифрових технологій, сучасні форми цифрового співробітництва на базі використання фінансовим сектором економіки віртуальних валют повинні стати потужним каталізатором для досягнення цілей сталого розвитку. Нині у світі, а також в Україні існують такі основні проблемні питання щодо здійснення операцій із віртуальними валютами: відсутність їхнього правового статусу та методики обліку, неврегульованість бази оподаткування. Обов’язковою умовою для облікового визнання віртуальної валюти є визначення її правового статусу. Незважаючи на зростання популярності віртуальної валюти, у МСФЗ досі не затверджено спеціальних роз’яснень щодо її обліку. Ураховуючи необхідність регулювання операцій, пов’язаних із віртуальною валютою, запропоновано напрями облікового забезпечення, які можуть впливати на вартість бізнесу суб’єктів господарювання. Операції з купівлі-продажу віртуальної валюти відповідно до законодавства розцінюються як діяльність, яка має на меті отримання прибутку, а тому фактично є підприємницькою діяльністю, яка підлягає оподаткуванню. Технологічні інновації, пов’язані з віртуальними активами, відкривають багато перспективних можливостей щодо вдосконалення фінансових аспектів сталого розвитку світової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Вартість системи"

1

Діденко, Вікторія. "УПРАВЛІННЯ РИНКОВОЮ ВАРТІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ ЗБАЛАНСОВАНОЇ СИСТЕМИ ПОКАЗНИКІВ (BSC)." In ТЕОРЕТИЧНЕ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ СУЧАСНОЇ НАУКИ. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/27.11.2020.v1.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Вартість системи"

1

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум технічних і програмних засобів, необхідних для створення і функціонування таких мереж, невисока вартість зробили їх дуже популярними в усьому світі. Враховуючи некомерційність систем, побудованих на принципах FTN-технологій, гнучкість структури та присутність в рамках такої мережі багатьох можливостей технологій, присутніх мережам, побудованим на принципам Internet, групою працівників криворізьких вузів була створена освітня мережа EduNet, що об’єднує викладачiв, студентiв та учнiв. Позитивною якiстю цiєї мережi є можливiсть одночасного поєднання робочих станцiй, що працюють пiд UNIX та Windows, iз застарiлою технiкою пiд управлiнням DOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Вільне програмне забезпечення як фактор стабілізації вузівських курсів інформатики. МДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/814.

Full text
Abstract:
Головним положенням розроблюваної нами методичної системи є те, що інформатика у вищій школі – фундаментальна дисципліна, ядро якої є усталеним та інваріантним для всіх напрямків підготовки. Саме цілі та зміст навчання є тими системотвірними компонентами, що визначають методи, форми та засоби навчання (зокрема, програмні). Такий підхід спрямований на подолання негативної тенденції штучного прив’язування змісту курсу інформатики до використовуваного програмного забезпечення (та, відповідно, неадекватного збільшення ролі технологічної складової). Досвід впровадження розроблюваної методичної системи фундаменталізації вузівських курсів інформатики показав, що стабілізація технологічної частини курсу інформатики сприяє підвищенню рівня теоретичної підготовки, дозволяє створити стабільні підручники, надає широкі можливості по вибору апаратних та програмних засобів навчання інформатики, знижуючи вартість володіння ними за рахунок використання ліцензійно чистого вільно поширюваного програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography